Esileht Koroonaviirus COVID-19 Eesti eliit ja eilses päevas elamine vaktsineerimise osas

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 180 )

Teema: Eesti eliit ja eilses päevas elamine vaktsineerimise osas

Postitas:
Kägu

Mis on selle praeguse nn panuse tegelik mõju ja tegelikud tagajärjed, seda näitab aeg ja liiga varakult ei maksa ennast ordenitega üle külvata. Hetkel ütlevad järjest enamad teaduslikud uuringud (mida siin ohtralt viidatud), et isegi kõige uuemad mRNA vaktsiinid ei peata covid nakatumist ega ka viiruse muteerumist, mis tähendab, et covid viiruse ärakadumist ei oleks mõtet oodata isegi 100% vaktsineerituse korral.

Ükski nakkus ei kao ära nii, et mingi hetk enam ühtegi uut nakatumist ei ole.

Nakkused kaovad siis, kui nakatunute arv piisaval ajavahemikul on väiksem kui tervenenute arv. Vaktsineerimise üks eesmärke ongi vähenda nakatumiste arvu.

Aga kuidas vaktsiin, mis nakatamist ja nakatumist ära ei hoia, vähendab nakatumiste arvu?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti riigis kehtib seadus, et vaktsineerimine on vabatahtlik ja see tähendab, et ka see nn panus on vabatahtlik ja niisuguse panusega kiitlemine või selle najalt kuidagi enese kõrgemale upitamine on pehmelt öeldes imelik.

Ongi vabatahtlik. Aga tegudel või tegematajätmisel on tagajärjed. Nii lihtne see ongi. Sinusugune peab testima, ära siis vingu vaid testi.

Sul on õigus, tegudel või tegematajätmisel on tagajärjed. Testimisel on tagajärg – saame olla kindlad, et testitud negatiivne inimene on teistele ohutu, saame testitud positiivse inimese isoleerida. Vaktsineeritute mittetestimisel on samuti tagajärg – me ei tea, kas nad on nakatunud ja levitavad viirust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on selle praeguse nn panuse tegelik mõju ja tegelikud tagajärjed, seda näitab aeg ja liiga varakult ei maksa ennast ordenitega üle külvata. Hetkel ütlevad järjest enamad teaduslikud uuringud (mida siin ohtralt viidatud), et isegi kõige uuemad mRNA vaktsiinid ei peata covid nakatumist ega ka viiruse muteerumist, mis tähendab, et covid viiruse ärakadumist ei oleks mõtet oodata isegi 100% vaktsineerituse korral.

Ükski nakkus ei kao ära nii, et mingi hetk enam ühtegi uut nakatumist ei ole.

Nakkused kaovad siis, kui nakatunute arv piisaval ajavahemikul on väiksem kui tervenenute arv. Vaktsineerimise üks eesmärke ongi vähenda nakatumiste arvu.

Aga kuidas vaktsiin, mis nakatamist ja nakatumist ära ei hoia, vähendab nakatumiste arvu?

Sa ei saa aru, mis vahe on ära hoidmisel ja vähendamisel? Turvavöö ei hoia ka õnnetussse sattumisel ära surma ja viga saamist, aga vähendab seda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on õigus, tegudel või tegematajätmisel on tagajärjed. Testimisel on tagajärg – saame olla kindlad, et testitud negatiivne inimene on teistele ohutu, saame testitud positiivse inimese isoleerida. Vaktsineeritute mittetestimisel on samuti tagajärg – me ei tea, kas nad on nakatunud ja levitavad viirust.

Mina vaktsineerisin, sina testid. Kui ma oleksin olnud sinusugune, oleks ka nüüd testinud.

Kogu lugu. Mõlemal 1 asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on selle praeguse nn panuse tegelik mõju ja tegelikud tagajärjed, seda näitab aeg ja liiga varakult ei maksa ennast ordenitega üle külvata. Hetkel ütlevad järjest enamad teaduslikud uuringud (mida siin ohtralt viidatud), et isegi kõige uuemad mRNA vaktsiinid ei peata covid nakatumist ega ka viiruse muteerumist, mis tähendab, et covid viiruse ärakadumist ei oleks mõtet oodata isegi 100% vaktsineerituse korral.

Ükski nakkus ei kao ära nii, et mingi hetk enam ühtegi uut nakatumist ei ole.

Nakkused kaovad siis, kui nakatunute arv piisaval ajavahemikul on väiksem kui tervenenute arv. Vaktsineerimise üks eesmärke ongi vähenda nakatumiste arvu.

Aga kuidas vaktsiin, mis nakatamist ja nakatumist ära ei hoia, vähendab nakatumiste arvu?

Sa ei saa aru, mis vahe on ära hoidmisel ja vähendamisel? Turvavöö ei hoia ka õnnetussse sattumisel ära surma ja viga saamist, aga vähendab seda.

See vähendamine on vaid mingi arvamus ja seegi aegunud. Kui viiruskoormus ninas on nakatunutel sama vaktsiinist sõltumata ja testitute hulgas nakatunute % ka sama, siis mille alusel keegi väidab, et vaktsineeritu midagi vähem levitab? Või on vaktsineeritu käest saadud nakkus kuidagi vähem nakkus?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on õigus, tegudel või tegematajätmisel on tagajärjed. Testimisel on tagajärg – saame olla kindlad, et testitud negatiivne inimene on teistele ohutu, saame testitud positiivse inimese isoleerida. Vaktsineeritute mittetestimisel on samuti tagajärg – me ei tea, kas nad on nakatunud ja levitavad viirust.

Mina vaktsineerisin, sina testid. Kui ma oleksin olnud sinusugune, oleks ka nüüd testinud.

Kogu lugu. Mõlemal 1 asi.

Ainuke asi, et kui me tahaks praegu tegelikult ka mingit viiruse levikut pidurdada, siis peaksid sinusugused ka testima, ei muud. Minusuguste vaktsineerimine ei muudaks ses osas midagi, sest viirust levitavad mõlemad ühtviisi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke asi, et kui me tahaks praegu tegelikult ka mingit viiruse levikut pidurdada, siis peaksid sinusugused ka testima, ei muud. Minusuguste vaktsineerimine ei muudaks ses osas midagi, sest viirust levitavad mõlemad ühtviisi.

Ja kui sa haiglasse voolikute alla kukud, jääb teiste inimeste plaaniline ravi saamata.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui sa haiglasse voolikute alla kukud, jääb teiste inimeste plaaniline ravi saamata.

Aga kui Sina haiglasse voolikute alla kukud?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui Sina haiglasse voolikute alla kukud?

Mina ei kuku, sest olen vaktsineeritud. Mida sina teinud oled? Telegrami lugenud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke asi, et kui me tahaks praegu tegelikult ka mingit viiruse levikut pidurdada, siis peaksid sinusugused ka testima, ei muud. Minusuguste vaktsineerimine ei muudaks ses osas midagi, sest viirust levitavad mõlemad ühtviisi.

Ja kui sa haiglasse voolikute alla kukud, jääb teiste inimeste plaaniline ravi saamata.

Sinna haiglasse kukub vaktsineerituid ka iga päev ühe kasvavas joones. Kas nemad ei vähenda plaanilise ravi kohti?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui Sina haiglasse voolikute alla kukud?

Mina ei kuku, sest olen vaktsineeritud. Mida sina teinud oled? Telegrami lugenud.

Vabalt võid kukkuda, kui oled nt rasvunud või kaasuvate terviseprobleemidega, mis organismi piisavalt nõrgestavad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui Sina haiglasse voolikute alla kukud?

Mina ei kuku, sest olen vaktsineeritud. Mida sina teinud oled? Telegrami lugenud.

Vabalt võid kukkuda, kui oled nt rasvunud või kaasuvate terviseprobleemidega, mis organismi piisavalt nõrgestavad.

ei saa välistada. aga vähemalt ma tean, et olen teinud kõik endast sõltuva, et seda ei juhtuks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke asi, et kui me tahaks praegu tegelikult ka mingit viiruse levikut pidurdada, siis peaksid sinusugused ka testima, ei muud. Minusuguste vaktsineerimine ei muudaks ses osas midagi, sest viirust levitavad mõlemad ühtviisi.

Ja kui sa haiglasse voolikute alla kukud, jääb teiste inimeste plaaniline ravi saamata.

Sinna haiglasse kukub vaktsineerituid ka iga päev ühe kasvavas joones. Kas nemad ei vähenda plaanilise ravi kohti?

seni on haiglaravi vajajate hulgas suhe siiski ühene ja selge. vaktsineerimata 80%, vaktsineerituid 20%.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti riigis kehtib seadus, et vaktsineerimine on vabatahtlik ja see tähendab, et ka see nn panus on vabatahtlik ja niisuguse panusega kiitlemine või selle najalt kuidagi enese kõrgemale upitamine on pehmelt öeldes imelik.

Ongi vabatahtlik. Aga tegudel või tegematajätmisel on tagajärjed. Nii lihtne see ongi. Sinusugune peab testima, ära siis vingu vaid testi.

Keda see teie kibestunud ja jõuetu tigedus huvitama peaks?

Haritud ja informeeritud inimene saab aru, et kui järjest enamad uuringud näitavad nakatumise taseme tõusu ka vaktsineeritute hulgas (markantseim näide Iisrael), siis ei ole vahet, kas testida vaktsineerituid või vaktsineerimata inimesi, kuna lõppude lõpuks ei muuda see praktiliselt enam midagi. Ainus asi, mis nakatumist reaalselt vähendab, on sotsiaalne distantseerumine ja hügieen.

Aga seda, et covid kuhugi ära kaob – ei tea ühtegi tippteadlast, kes seda usuks. Kas viiruse mõju muutub aja jooksul leebemaks või pigem rängemaks, seda saame teada varem või hiljem ja karta on, et nende vaktsiinidega läheb lõpuks samamoodi nagu on läinud antibiootikumidega, mille ülekasutamise tulemusena on järjest enam levima hakanud nende suhtes resistentsed bakteritüved.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui Sina haiglasse voolikute alla kukud?

Mina ei kuku, sest olen vaktsineeritud. Mida sina teinud oled? Telegrami lugenud.

Te minge ja rääkige seda juttu neile, kes toituvad ebatervislikult või joovad alkoholi või tarvitavad tubakat või muid meelemürke või ei liigu piisavalt.

Nende tulemusel tekkinud haiguste põdejaid (ja surijaid) oli seal haiglavoodites ikka tunduvalt rohkem ka covidi varakevadistel tippaegadel.

Mis te mõtlete, et mingite muude tegematajätmiste tõttu “plaaniliselt” haiglasse sattunud inimesed peaksid kuidagi erandlikku kohtlemist saama või?

Kui jah, siis mõelge aga tublilt edasi ja vaadake, et enne järeldusteni jõudmist pooleli ei jäta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te minge ja rääkige seda juttu neile, kes toituvad ebatervislikult või joovad alkoholi või tarvitavad tubakat või muid meelemürke või ei liigu piisavalt.

Nende tulemusel tekkinud haiguste põdejaid (ja surijaid) oli seal haiglavoodites ikka tunduvalt rohkem ka covidi varakevadistel tippaegadel.

Muu maailma näitel, kus rohkem ja sisukamat statistikat avaldatakse, on juba selge, et ka need “covidiga haiglasse sattunud” on suuremalt jaolt needsamad, kes ise oma tervise ja keha eest hoolt ei kanna (loe: rasvunud oma rasvumisest tingitud krooniliste haigustega).
Meil on ainus tunnus, mida nakatunu või haiglasse sattunu kohta avaldatakse see, kas ta oli vaktsineeritud. Justkui see süst oleks ainus võimalus enda tervise kaitseks midagi teha. Lisaks sellele piiratakse juurdepääsu spordile ja sunnitakse selle kaudu süstima. Terve mõistuse vastane.
Seda, et valitsus midagi inimeste liikumise või toiduvalikute kohta avaldaks, on ilmselt lootusetu oodata. Lasteaedade, koolide, haiglate ja nendesamade hooldekodude (millest me iga päev kuuleme) menüüd ei kannata tervislikkuse seisukohalt mingit kriitikat. Meditsiinipersonal on ise rasvunud jne. Aga teeme süsti, see on meie tervise huvides.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigimeedia on vahepeal avastanud, et välismaa on tõepoolest suurem kui kodumaa ja et uskumatul kombel tegeldakse ka välismaal teadusega.

Eesti “psühholoogid” teadusnõukojast ilmselt peavad nüüd reisima välismaale, et sealsetele kolleegidele mõistus tagasi pähe panna.

Kodumaised psühho-eksperdid on nimelt sügavalt veendunud, et mida põhjalikumalt ja ulatuslikumalt ahistada inimesi, kes teostavad meditsiinilist enesemääramisõigust, seda meelsamini ja suuremates hulkades pöörduvad need riigi poolt ahistatud inimesed süstla poole. Koguni eraldi termin on niisuguse targa meetodi tähistamiseks välja mõeldud – “ergutamine”. Ilmselgelt ei ole välismaa teadlased absoluutselt kursis, milliste sügavate tippteadmisteni on Eesti psühho-eksperdid jõudnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viiruse ca 6 kuud tagasi läbi põdenud ja sel nädalal läbi tehtud antikehade test näitas 9684. Ma ei saa aru, miks ma pean ennast vaktsineerima minema ja seda tulemust ei arvestata? Eriti arvestades seda, et uute tüvede vastu vaktsiin ei kaitse? Ja oleks, et ma saaks piirduda selle ühe süstiga, aga arvestades tendentsi, tuleb ka teine, kolmas, neljas jne kohustuslik süst. Kas normaalsuseks saabki vaktsineerimine iga 6 kuu tagant?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigimeedia on vahepeal avastanud, et välismaa on tõepoolest suurem kui kodumaa ja et uskumatul kombel tegeldakse ka välismaal teadusega.

Eesti “psühholoogid” teadusnõukojast ilmselt peavad nüüd reisima välismaale, et sealsetele kolleegidele mõistus tagasi pähe panna.

Kodumaised psühho-eksperdid on nimelt sügavalt veendunud, et mida põhjalikumalt ja ulatuslikumalt ahistada inimesi, kes teostavad meditsiinilist enesemääramisõigust, seda meelsamini ja suuremates hulkades pöörduvad need riigi poolt ahistatud inimesed süstla poole. Koguni eraldi termin on niisuguse targa meetodi tähistamiseks välja mõeldud – “ergutamine”. Ilmselgelt ei ole välismaa teadlased absoluutselt kursis, milliste sügavate tippteadmisteni on Eesti psühho-eksperdid jõudnud.

Jaa, meie “psühho-ekspert” Andero Uusberg nimetab seda “inimeste arusaama korrastamiseks”. Ja lisab, et
“Natukene traagilisel moel on praegu kasulik, et koroonapandeemia ei ole meid rahule jätnud ja see oht on endiselt olemas. Riigikantselei tellitud küsitlusuuring näitas, et inimeste ohutaju on käinud tegeliku olukorraga ühte jalga ehk siis praegu tõusnud. Kahevahel või kõhkleval oleva inimese puhul see on oluline faktor, mille nimel vaktsineerimist tasub ette võtta. Ma olen ka seda meelt, et koroonatõendite või tervisetõendite nõudmine teeb sama tööd. Tervisetõendite nõue aitab meil hoida meeles, et vaktsineerimine teeb igapäevaelu isegi lihtsamaks.”

https://www.err.ee/1608322430/andero-uusberg-koroonapassid-jaavad-meiega-veel-kauaks

Tõesti hea, et koroonapandeemia kestab, sest see aitab inimesi vaktsineerima veenda… Kas ainult mulle tundub see mõttekäik talumatult äraspidine?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viiruse ca 6 kuud tagasi läbi põdenud ja sel nädalal läbi tehtud antikehade test näitas 9684. Ma ei saa aru, miks ma pean ennast vaktsineerima minema ja seda tulemust ei arvestata? Eriti arvestades seda, et uute tüvede vastu vaktsiin ei kaitse? Ja oleks, et ma saaks piirduda selle ühe süstiga, aga arvestades tendentsi, tuleb ka teine, kolmas, neljas jne kohustuslik süst. Kas normaalsuseks saabki vaktsineerimine iga 6 kuu tagant?

Samal ajal kui mõni süsti saanu käib oma 10-20x vähemate antikehadega ringi nagu õige mees, eks Pani õla alla 😀 😀 😀
Ma leian, et läbipõdenud peaksid häälekamalt sellele ebakõlale viitama oma perearstide kaudu. Vaktsineerimine vaktsineerimise pärast tuleb ära lõpetada.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viiruse ca 6 kuud tagasi läbi põdenud ja sel nädalal läbi tehtud antikehade test näitas 9684. Ma ei saa aru, miks ma pean ennast vaktsineerima minema ja seda tulemust ei arvestata? Eriti arvestades seda, et uute tüvede vastu vaktsiin ei kaitse? Ja oleks, et ma saaks piirduda selle ühe süstiga, aga arvestades tendentsi, tuleb ka teine, kolmas, neljas jne kohustuslik süst. Kas normaalsuseks saabki vaktsineerimine iga 6 kuu tagant?

Sellest 15 minutiston kahju, mis kaks korda aastas süsti saamisele kulub?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viiruse ca 6 kuud tagasi läbi põdenud ja sel nädalal läbi tehtud antikehade test näitas 9684. Ma ei saa aru, miks ma pean ennast vaktsineerima minema ja seda tulemust ei arvestata? Eriti arvestades seda, et uute tüvede vastu vaktsiin ei kaitse? Ja oleks, et ma saaks piirduda selle ühe süstiga, aga arvestades tendentsi, tuleb ka teine, kolmas, neljas jne kohustuslik süst. Kas normaalsuseks saabki vaktsineerimine iga 6 kuu tagant?

Sellest 15 minutiston kahju, mis kaks korda aastas süsti saamisele kulub?

Sellest 15 sekundist, mis ma seda sinu pa*ka praegu lugesin, on kahju 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks huvitavad ajad on alati välja töönud, mis puust keegi on. Praeguse olukorra põhjal ütleks, et kole suur osa senini väga progressiivselt ja väga liberaalselt meelestatud kontingendist on põhimõttele “minu keha, minu valik” millegipärast sülitama otsustanud hakata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samal ajal kui mõni süsti saanu käib oma 10-20x vähemate antikehadega ringi nagu õige mees, eks Pani õla alla ???? ???? ????

Misasja? 10-20 korda rohkemate antikehadega ikka.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samal ajal kui mõni süsti saanu käib oma 10-20x vähemate antikehadega ringi nagu õige mees, eks Pani õla alla ???? ???? ????

Misasja? 10-20 korda rohkemate antikehadega ikka.

Sa tahad öelda, et vaktsineeritutel on 6 kuud pärast vaktsineerimist 10-20 x 9684 see näit või?. Praegune kogemus näitab, et väga kiirelt väheneb see number ikka.
Mis sinu arvates selle garanteerib, et vaktsineeritul on aja möödudes antikehi rohkem kui läbipõdenul? See on täiesti individuaalne ja loomulikult tuleks arvesse võtta tegelikku näitajat mitte lugeda kuid vaktsineerimisest või põdemisest. (See oli ka minu kommentaari mõte, millest sa aru ei saanud).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad öelda, et vaktsineeritutel on 6 kuud pärast vaktsineerimist 10-20 x 9684 see näit või?. Praegune kogemus näitab, et väga kiirelt väheneb see number ikka. Mis sinu arvates selle garanteerib, et vaktsineeritul on aja möödudes antikehi rohkem kui läbipõdenul? See on täiesti individuaalne ja loomulikult tuleks arvesse võtta tegelikku näitajat mitte lugeda kuid vaktsineerimisest või põdemisest. (See oli ka minu kommentaari mõte, millest sa aru ei saanud).

<em style=”color: #1a1818; font-family: Akrobat, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 18px; box-sizing: border-box; min-height: 0px; min-width: 0px;”>vastab TÜ molekulaarimmunoloogia teadur Uku Haljasorg
<p class=”wp-el” style=”box-sizing: border-box; min-height: 0px; min-width: 0px; margin: 1.25rem 0px 0px; color: #1a1818; font-family: Akrobat, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 18px;”>Lõviosal inimestest, kel nakkuse käigus antikehad tekivad, püsib immuunsus sama kaua kui vaktsineeritutel. Seega vajadust kohe süstida ei ole, küll aga on vaktsiiniga omandatud antikehade hulk mitukümmend korda kõrgem, kui vaid läbipõdemisega ja omandatakse pikem immuunsus. Seetõttu soovitatakse vaktsineerida ka haiguse põdenud inimesi ühe doosiga kuus kuud peale nakatumist.</p>

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõviosal inimestest, kel nakkuse käigus antikehad tekivad, püsib immuunsus sama kaua kui vaktsineeritutel. Seega vajadust kohe süstida ei ole, küll aga on vaktsiiniga omandatud antikehade hulk mitukümmend korda kõrgem, kui vaid läbipõdemisega ja omandatakse pikem immuunsus. Seetõttu soovitatakse vaktsineerida ka haiguse põdenud inimesi ühe doosiga kuus kuud peale nakatumist.

Millised lambad seda miinustavad?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõviosal inimestest, kel nakkuse käigus antikehad tekivad, püsib immuunsus sama kaua kui vaktsineeritutel. Seega vajadust kohe süstida ei ole, küll aga on vaktsiiniga omandatud antikehade hulk mitukümmend korda kõrgem, kui vaid läbipõdemisega ja omandatakse pikem immuunsus. Seetõttu soovitatakse vaktsineerida ka haiguse põdenud inimesi ühe doosiga kuus kuud peale nakatumist.

Millised lambad seda miinustavad?

Vaata http://www.postimees.ee. Seal  värske uudis selle kohta, kuidas vaktsineeritud Postimehe ajakirjanikel varieeruvad antikehad paarisaja ja 1000 vahel. Mul läbipõdenuna ligi 10 000. Mida sa raiud, et vaktsineeritutel kordades rohkem antikehi?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läbipõdenuna ligi 10 000. Mida sa raiud, et vaktsineeritutel kordades rohkem antikehi?

Väga kena! Sa oled eriline lihtsalt!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad öelda, et vaktsineeritutel on 6 kuud pärast vaktsineerimist 10-20 x 9684 see näit või?. Praegune kogemus näitab, et väga kiirelt väheneb see number ikka. Mis sinu arvates selle garanteerib, et vaktsineeritul on aja möödudes antikehi rohkem kui läbipõdenul? See on täiesti individuaalne ja loomulikult tuleks arvesse võtta tegelikku näitajat mitte lugeda kuid vaktsineerimisest või põdemisest. (See oli ka minu kommentaari mõte, millest sa aru ei saanud).

<em style=”color: #1a1818; font-family: Akrobat, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 18px; box-sizing: border-box; min-height: 0px; min-width: 0px;”>vastab TÜ molekulaarimmunoloogia teadur Uku Haljasorg

<p class=”wp-el” style=”box-sizing: border-box; min-height: 0px; min-width: 0px; margin: 1.25rem 0px 0px; color: #1a1818; font-family: Akrobat, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 18px;”>Lõviosal inimestest, kel nakkuse käigus antikehad tekivad, püsib immuunsus sama kaua kui vaktsineeritutel. Seega vajadust kohe süstida ei ole, küll aga on vaktsiiniga omandatud antikehade hulk mitukümmend korda kõrgem, kui vaid läbipõdemisega ja omandatakse pikem immuunsus. Seetõttu soovitatakse vaktsineerida ka haiguse põdenud inimesi ühe doosiga kuus kuud peale nakatumist.</p>

Kuulge avaldati ju augusti lõpus uuring, kus jälgiti 2,5 miljonit iisraellast, milles selgus, et läbipõdenutel on 27 korda parem kaitse kui vaktsineeritutel, nii et lõpetaks selle kevadistel oletustel põhineva jutu juba ära.

Lisaks on vaktsineeritutel kaitse ainult ogavalgu vastu, samas kui läbipõdenutel terve viiruse vastu – see annab parema kaitse ka tulevaste tüvide vastu.

Kõik arstid on seletanud, et antikehade arv iseenesest ei näita midagi, läbipõdenutel töötab endiselt ka T-raku immuunsus, isegi kui antikehade arv on 0.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 180 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Eesti eliit ja eilses päevas elamine vaktsineerimise osas