Esileht Pereelu ja suhted Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 320 )

Teema: Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi

Postitas:
Kägu

Arvad et teiste lapsed kasvavad teisiti? Igasuguseid näiteid ju, aga enamus 90% kuldmuna vanemaid ainult tarbivad ei panusta tarbivatesse teenustesse ei kuidagi.

Ei arva, et teiste lapsed kasvavad teisiti. Räägin ainult seda, et inimesed ongi erinevad, nende panused on erinevad ja vastu saadav on erinev. Sa oled kohutavalt kade nende peale, kes paljulapselise toetust saavad. Ometi on sul endal ju variant kolm last saada. Ja kadedus sind edasi ei vii.

Ütlesid, et sul üks laps. Usu, sina oled oma ühe lapsega saanud palju rohkem toetusi, kui mina kogu oma elu peale kokku olen saanud. Ja samas olen mina panustanud kordades rohkem oma maksudena – arvestades, kuidas 3000 ulmepalgaks pead ja kadedus asu ei anna, oled ju madalapalgaline. Lisaks olen mina enda suguseks maksumaksjaks kasvatanud kaks last, kes praegu paar aastat maksumaksja olnuna on juba maksudena rohkem panustanud, kui sina 2-3 korda pikema ajaga suudad.
Elu on ebaõiglane, näed panustan sinust rohkem, aga vastu saan vähem. Mis teha, olen pisut vanem, sain lapsed enne vanemahüvitist ning pea olematu lastetoetuse ajal. Elu on selline, alati keegi panustab rohkem ja keegi saab rohkem.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viide ja andmed siin, tabeli pead ise kokku panema. https://andmed.stat.ee/et/stat/sotsiaalelu__sissetulek/ST12

Ja mida täpselt sa sellest ekvivalentsissetulekust järeldad? Mitte midagi, onju. Mitte kuidagi ei saa sa sealt välja arvutada, kui kõrget palka mingi laste arvuga pere täiskasvanud teenivad. Seega ei saa sa ka mingit 90% kuskilt leida, isegi mitte hinnanguliselt.

Üsna kena trend tuleb välja. Rohkem lapsi, madalam sissetulek. Suurim on sissetulek 0-1lapselistel, 3+lapseliste sissetulek läheneb pigem üksilvanemate omale.

Ja kui väidad et kõik keda sina tead teenivad Eesti tipp 10%palka, siis see tähendab vaid seda, et kusagil on iga sinu sõbra kohta 2 peret kes teenivad kamba peale ühe mediaanpalga.

Kuidas selline tuutu itsse sattus. Olen ka muide it ettevõttes. Kolme lapsega on minu korrusel, ca30inimese seas vaid see üks mees kes uuele ringile läks ja uue naisega veel ühe lapse sai. St tal on kärgpere.

Mis me nüüd teeme selliste üksikute näidetega. Statistikat need ei muuda.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üsna kena trend tuleb välja. Rohkem lapsi, madalam sissetulek. Suurim on sissetulek 0-1lapselistel, 3+lapseliste sissetulek läheneb pigem üksilvanemate omale.

ÜHE PERELIIKME KOHTA (mis on tarbimiskaaludega küll läbi korrutatud, st. iga laps ei lähe 1 terve inimesena, aga ikkagi)! Tõesti, küll on imelik, et mida rohkem lapsi, seda väiksem on netosissetulek pereliikme kohta … Sa ikka süvene ka, mida numbrid tähendavad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad et teiste lapsed kasvavad teisiti? Igasuguseid näiteid ju, aga enamus 90% kuldmuna vanemaid ainult tarbivad ei panusta tarbivatesse teenustesse ei kuidagi.

Ei arva, et teiste lapsed kasvavad teisiti. Räägin ainult seda, et inimesed ongi erinevad, nende panused on erinevad ja vastu saadav on erinev. Sa oled kohutavalt kade nende peale, kes paljulapselise toetust saavad. Ometi on sul endal ju variant kolm last saada. Ja kadedus sind edasi ei vii.

Ütlesid, et sul üks laps. Usu, sina oled oma ühe lapsega saanud palju rohkem toetusi, kui mina kogu oma elu peale kokku olen saanud. Ja samas olen mina panustanud kordades rohkem oma maksudena – arvestades, kuidas 3000 ulmepalgaks pead ja kadedus asu ei anna, oled ju madalapalgaline. Lisaks olen mina enda suguseks maksumaksjaks kasvatanud kaks last, kes praegu paar aastat maksumaksja olnuna on juba maksudena rohkem panustanud, kui sina 2-3 korda pikema ajaga suudad.

Elu on ebaõiglane, näed panustan sinust rohkem, aga vastu saan vähem. Mis teha, olen pisut vanem, sain lapsed enne vanemahüvitist ning pea olematu lastetoetuse ajal. Elu on selline, alati keegi panustab rohkem ja keegi saab rohkem.

Mul on rohkem lapsi kui 1. Kadedusest on asi kaugel. Pahane olen et neid kuldmune kasvatatakse teiste laste arvelt. Mina kes ma kasvatan oma lapsi ja samas maksan ka faktiliselt lastetusmaksu. Kuldmunad on kinni makstud mitmekordselt. Eesmärki pole. Ôiglasem oleks protsent tulumaksust lastetoetus. Loodetavasti juba järgmisel nädalal seda ka ehk arutatakse. Pole ju ôiglane et kuldmunad maksame mitmekordselt kinni ja teistel makse tôstetakse.,

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kellelgi teie egovilju ja grotch goblineid vaja. Juba elavatel inimestel ja veel vähem maakeral

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kellelgi teie egovilju ja grotch goblineid vaja. Juba elavatel inimestel ja veel vähem maakeral

See on crotch FRUIT.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võinoh, crotch goblin, aga mitte grotch.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugege päevalehte. Kuldmuna titendus on äri nagu iga teine. Äri isama moodi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugege päevalehte. Kuldmuna titendus on äri nagu iga teine. Äri isama moodi.

Kui “isama”, siis muidugi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugege päevalehte. Kuldmuna titendus on äri nagu iga teine. Äri isama moodi.

Kui “isama”, siis muidugi.

Meelega kirjutasin ühe a-ga, kahega liiga tähtis ja pühalik sôna.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugege päevalehte. Kuldmuna titendus on äri nagu iga teine. Äri isama moodi.

Mis see Isamaa siia puutub? Petiseid on alati olnud, alati üritab keegi igast rahaga seotud seadusest kasu lõigata. Artiklis ju öeldakse selgesõnu, et selline manipuleerimine laste arvuga ei ole lubatud ega õige.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugege päevalehte. Kuldmuna titendus on äri nagu iga teine. Äri isama moodi.

Mis see Isamaa siia puutub? Petiseid on alati olnud, alati üritab keegi igast rahaga seotud seadusest kasu lõigata. Artiklis ju öeldakse selgesõnu, et selline manipuleerimine laste arvuga ei ole lubatud ega õige.

On küll, ongi ju äri, palju mis ei ole just nii môeldud. Äri on ka kuule lapsega kärgpere, kes lahutab ennast 2×3. Normaalne, kas maksavad.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ps. ma olen see paljukirutud paljulapseline (kuigi mitte kolmelapseline), aga pole midagi kuskilt tasuta saanud ja lasterikka pere toetuse sellist tõusu pole mina kuskilt nõudnud.

No ja mille eest sa seda suurt austust nõuad? Võib-olla see lastesaamise-kasvatamise värk ei sobi sulle? Nõuka ajal oleks olnud lihtne – piisas vaid lüpsjaks või traktoristiks hakkamisest ja igavene austus oli tagatud.

Aga mind küll keegi ei materda, eriti ei tee seda minu enda lapsed.

Kus ma midagi nõuan? Pole ma nõudnud ei suurt toetust ega kellegi austust laste arvu tõttu. Märkisin lihtsalt, et suhtumine paljulapselistesse on halvustav.

Ameti tõttu austatakse mind küll (vähemalt need, kellega tööalaselt kokku puutun), aga see on tööga väljateenitud ja pole kuidagi mu laste arvu ega üldse perega seotud.

Kolmelapselised ei panusta… ma saan igal juhul seda suurperede toetust üsna lühikest aega, aga tulumaksu ja sotsiaalmaksu maksin nii enne seda kui maksan pärast toetuste lõppemist. Ei ole madalapalgaline ja minusugustel, kes küpsemas eas saavad veel mõne(d) lapsed, ongi tavaliselt parem sissetulek. Tutvusringkonnas on minusuguseid veel terve hulk. Keegi meist pole mingit toetust nõudnud, ka mitte austust laste arvu eest. Aga lugu peetakse küll. Võibolla seepärast, et professionaalsemal suhtlemisel ei tea keegi, et meil on tegelikult hulk lapsi? Pealtnäha oleme ju täiesti korralikud inimesed, haritud, headel töökohtadel või ettevõtjad, keegi ei kahtlustagi, et meil võiks olla üle kahe lapse…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nii me välja suremegi

https://www.postimees.ee/7734583/graafik-veebruaris-sundis-eestis-labi-aegade-koige-vahem-lapsi

Ime, et üldse lapsi sünnib. Sõda pole ikka naljaasi. Ja näed on inimesi, kes julgevad lapsi sünnitada. Imestama peaks siis kui oleks tavaline aeg.  Kes taha sõjale lapsi sünnitada ? Aga mis väljasuremisse puutub, siis Põhjasõja ajaga võrreldes on asi ikka väga hea. Siis hävis sõjas tohutu hulk inimesi. Ja meie oleme ellujääjate järeltulijad. Miks me siis välja ei surnud ? Kas küsija esivanemad olid sel ajal Eestis ?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, Merilin, puhka nüüd jalga ka vahepeal.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et riigi ülesanne peakski olema kahele 3000 saavale IT-inimesele 1000 eurot toetust maksta? Nad ise ei saaks kohe kuidagi hakkama? Nt arvestades seda kui palju on nt petitsioone selle kohta, et säilitame X kooli, säilitame X lasteaia. Ja mis loogika see veel on, et ainult kolmandad lapsed tõstavad iivet. Riigi vaates – kolmandaid tuleb juurde, esimesi-teisi vähem=ikka sama halb seis.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et riigi ülesanne peakski olema kahele 3000 saavale IT-inimesele 1000 eurot toetust maksta? Nad ise ei saaks kohe kuidagi hakkama? Nt arvestades seda kui palju on nt petitsioone selle kohta, et säilitame X kooli, säilitame X lasteaia. Ja mis loogika see veel on, et ainult kolmandad lapsed tõstavad iivet. Riigi vaates – kolmandaid tuleb juurde, esimesi-teisi vähem=ikka sama halb seis.

Mina tõin selle 2*3000 näite. Ja kes ütles, et nad muidu hakkama ei saa? Kas sa oled kuskil näinud mõnda kõrgepalgalist paljulapselist nõudmas seda suurt peretoetust? Ei, nemad seda ei nõua ja ei pea isegi õigeks. Kui poliitikud selle kõrge peretoetuse teema üles tõstsid, siis nii mõnigi minu tuttavaate hulgas olev paljulapseline pidas seda ebaõiglaseks. ja mina pean seda samamoodi ebaõiglaseks. See oli lihtsalt poliitikute soov enda populaarsust tõsta, aga nagu valimistulemustest näha, siis pigem nad hoopis langetasid sellega oma populaarsust. mina pean lihtsalt ebaõiglaseks seda siinses teemas olevat kolmandate laste halvustamist ja kuldmunadeks kutsumist. Ei ole need pered ja veel vähem need kolmandad lapsed selles süüdi, et poliitikud selliseid otsuseid tegid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina pean lihtsalt ebaõiglaseks seda siinses teemas olevat kolmandate laste halvustamist ja kuldmunadeks kutsumist.

No teie leer paneb ju sama “kõvalt” vastu, pole vaja end nüüd küll märtriks kuulutada.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina pean lihtsalt ebaõiglaseks seda siinses teemas olevat kolmandate laste halvustamist ja kuldmunadeks kutsumist.

No teie leer paneb ju sama “kõvalt” vastu, pole vaja end nüüd küll märtriks kuulutada.

Märtsiks? Ma lihtalt ütlesin, miks ma siin vaidlema hakkasin, Põhiidees, et kolmelapselise niipalju suurem toetus on ebaõiglane, olen ma nõus. Toetused peaks olema kas võrdsed kõigile (ja kindlasti v max 100 lapse kohta) või toetused üldse puududa, aga selle asemel tasuta koolitoit, huviringid jmt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina pean lihtsalt ebaõiglaseks seda siinses teemas olevat kolmandate laste halvustamist ja kuldmunadeks kutsumist.

No teie leer paneb ju sama “kõvalt” vastu, pole vaja end nüüd küll märtriks kuulutada.

Märtsiks? Ma lihtalt ütlesin, miks ma siin vaidlema hakkasin, Põhiidees, et kolmelapselise niipalju suurem toetus on ebaõiglane, olen ma nõus. Toetused peaks olema kas võrdsed kõigile (ja kindlasti v max 100 lapse kohta) või toetused üldse puududa, aga selle asemel tasuta koolitoit, huviringid jmt.

Märtriks, mitte märtsiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Märtriks, mitte märtsiks.

Jep. Autocorrect oli see, ei pannud tähele, vabandust. Ei ole mina ennast ega kolmelapselisi märtriks teinud. Lihtsalt minupoolsed postitused on selle halvustava suhtumise pärast, mida see kuldmunataja siin kõigi kolmelapseliste ja kolmandate laste pihta pritsib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autocorrect oli see, ei pannud tähele, vabandust. Ei ole mina ennast ega kolmelapselisi märtriks teinud. Lihtsalt minupoolsed postitused on selle halvustava suhtumise pärast, mida see kuldmunataja siin kõigi kolmelapseliste ja kolmandate laste pihta pritsib.

 

Ja nagu sulle öeldi, sinu sõnavara kohaselt mittekuldmunatajad on täpselt sama halvustavad ja mittekolmelapseliste suunas sappi pritsivad.

Ja Perekoolis ei ole autocorrect’i.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paremates telefonides nimelt on.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nii me välja suremegi

https://www.postimees.ee/7734583/graafik-veebruaris-sundis-eestis-labi-aegade-koige-vahem-lapsi

Aasta tagasi alustas Venemaa siinkandis suuremat sõda, võib-olla selle kõrvalmõjud? Ise ka ei tahaks sõja algul lapsi saada, pigem vaataks, kuidas olemasolevad turvalisse kaugusesse saaks…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paremates telefonides nimelt on.

Ja nn paremas telefonis on nii peen autocorrect, et muudab automaatselt sõna “märtsiks” sõnaks “märtriks”? Minu teada peaksid mõlemad täitsa eestikeelsed sõnad olema.

Aga minu igavene au kasutajatele, kes viitsivad telefonis pikki lohisevaid kommentaare tippida.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt minupoolsed postitused on selle halvustava suhtumise pärast, mida see kuldmunataja siin kõigi kolmelapseliste ja kolmandate laste pihta pritsib.

Kas sinu lapsi on siin mädamunadeks sõimatud, nagu mõni kasutaja seda mittekolmelapseliste laste kohta osatab?

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas sinu lapsi on siin mädamunadeks sõimatud, nagu mõni kasutaja seda mittekolmelapseliste laste kohta osatab?

Käisin ctrl-f-ga kõik neli lehekülge üle. Sina oled esimene, kes siin teemas sõna mädamuna tarvitab. Seega ära valeta, keegi ei ole siin ühegi lapse kohta mädamuna öelnud enne sind. Kuldmuna tuli see eest kohe alguses esimesel lehel.

PS. Kui sa nimetad alla kolmelapseliste perede lapsi mädamunadeks, siis nimetad sellega mädamunaks ka mind ja minu lapsi. Olen ise kahelapselisest perest ja mul on kaks last.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu lapsi on siin mädamunadeks sõimatud, nagu mõni kasutaja seda mittekolmelapseliste laste kohta osatab?

Käisin ctrl-f-ga kõik neli lehekülge üle. Sina oled esimene, kes siin teemas sõna mädamuna tarvitab. Seega ära valeta, keegi ei ole siin ühegi lapse kohta mädamuna öelnud enne sind. Kuldmuna tuli see eest kohe alguses esimesel lehel.

PS. Kui sa nimetad alla kolmelapseliste perede lapsi mädamunadeks, siis nimetad sellega mädamunaks ka mind ja minu lapsi. Olen ise kahelapselisest perest ja mul on kaks last.

Autocorrect tegi!

Ok, jätame naljad, suunan sind leebelt Perekooli tööelu, raha ja seaduste teemasse, kus mõiste “mädamuna” tuuakse mängu täna kell 12:51.

Aga miks mulle tundub, et sa polegi nii tore inimene kui siin endast muljet püüad jätta.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, jätame naljad, suunan sind leebelt Perekooli tööelu, raha ja seaduste teemasse, kus mõiste “mädamuna” tuuakse mängu täna kell 12:51.

Sa jätsid leebelt mainimata, mis teemat sa täpselt mõtlesid. Kas autocorrect on selles ka süüdi, et sa alamfoorumi teemaks nimetasid? Aga jah, otsisin su mainitud kommentaari üles. See oli siis tööelu alamfoorumis teemas “Lapsetoetuse tõstmine” leheküljel 122.

Ma tõesti seda teemat ei jälginud ning mõtteid lugeda ei oska. Seda, et mingile teisele teemale viitad oleks kena olnud kohe mainida.

Pealiskaudsel vaatamisel (mul tõesti ei ole aega neid 122 lehekülge seal läbi lugeda), on see teema seal parajaks kakluseks läinud, kus üksteist valimatute sõnadega sõimatakse. Kuldmunataja igatahes on seal ka kenasti olemas.

Minu postitused on olnud ainult siinse teema põhjal ja siin ärpleb just see kolmelapselisi peresid halvustav kägu. Mine ärple seal teises teemas edasi, kui sul niiväga vaja on. Või veel parem, leia endale mõni töökoht, et saaksid ise raha teenida ja maks maksta. Siis ei jää 122 lehekülje peal perekoolis ärplemiseks aega

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nii me välja suremegi

https://www.postimees.ee/7734583/graafik-veebruaris-sundis-eestis-labi-aegade-koige-vahem-lapsi

Viimasel ajal olen palju selle teema peale mõelnud, sest olen ise samuti selles eas, kus peaks ühiskonna arvates lapsi saama hakkama. Idee perest ja lastest on ju igati armas, aga…

miks ma peaks soovima oma lapsi kannatuste maailma sünnitama? See tundub minu jaoks nii egoistlik sünnitada last siia maailma, sest ma tahan või selleks, et rahvus püsima jääks. Iga aasta avaldatakse uuringuid, kuidas me planeedile oleme pöördumatu kahju tekitanud ja liigume täiskiirusel hukatusse. Mina seda ei pruugi näha, aga mu lapsed? Miks ma peaksin neid sedasi kannatama panema?

Lisaks kliimasoojenemisele eksisteerib meie kõrval tiksuv pomm Venemaa näol ning hirm sõja ees on suur. Kas oleme unustanud need jubedused Butchas ja Mariupolis, kus naisi vägistati laste ees ning vastupidiselt lapsi oma emade ees? Kohutav.

Kuigi oleme mehega kōrgharitud ja üsna normaalse palgaga, on oma kinnisvara endiselt veel tulevikumuusika. Lapse sünnitaksin aga alles siis, kui on kindel, et lapsega kuskile palja taeva alla ei jää..

Põhjuseid on tegelikult veel, aga neid kirjutama jäädes läheks see tekst liialt pikaks.

Päriselt – ma aina enam tunnen, et on aeg oma ego alla suruda ja teha oma lapsele teene tema sünnitamata jätmisega.

Aitäh, sain natuke südant kergitada.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 320 )


Esileht Pereelu ja suhted Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi