Esileht Pereelu ja suhted Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 320 )

Teema: Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi

Postitas:

Kas nii me välja suremegi

https://www.postimees.ee/7734583/graafik-veebruaris-sundis-eestis-labi-aegade-koige-vahem-lapsi

Viimasel ajal olen palju selle teema peale mõelnud, sest olen ise samuti selles eas, kus peaks ühiskonna arvates lapsi saama hakkama. Idee perest ja lastest on ju igati armas, aga…

miks ma peaks soovima oma lapsi kannatuste maailma sünnitama? See tundub minu jaoks nii egoistlik sünnitada last siia maailma, sest ma tahan või selleks, et rahvus püsima jääks. Iga aasta avaldatakse uuringuid, kuidas me planeedile oleme pöördumatu kahju tekitanud ja liigume täiskiirusel hukatusse. Mina seda ei pruugi näha, aga mu lapsed? Miks ma peaksin neid sedasi kannatama panema?

Lisaks kliimasoojenemisele eksisteerib meie kõrval tiksuv pomm Venemaa näol ning hirm sõja ees on suur. Kas oleme unustanud need jubedused Butchas ja Mariupolis, kus naisi vägistati laste ees ning vastupidiselt lapsi oma emade ees? Kohutav.

Kuigi oleme mehega kōrgharitud ja üsna normaalse palgaga, on oma kinnisvara endiselt veel tulevikumuusika. Lapse sünnitaksin aga alles siis, kui on kindel, et lapsega kuskile palja taeva alla ei jää..

Põhjuseid on tegelikult veel, aga neid kirjutama jäädes läheks see tekst liialt pikaks.

Päriselt – ma aina enam tunnen, et on aeg oma ego alla suruda ja teha oma lapsele teene tema sünnitamata jätmisega.

Aitäh, sain natuke südant kergitada.

Me ei ole kunagi nii hästi elanud kui praegu, sellega seoses on teie vabandused pehmeltöeldes jaburad. See kui sina jätad sünnitamata suhteliselt heasse keskkonda 2-3 last ei tähenda seda, et vaesuses olevad naised arengumaades jätavad sünnitamata 10 last.

Jah, Ukrainas on sõda ja nemad sõdivad meie eest. Mida tõhusamalt nad võitlevad, seda kindlamalt saame meie tunda. Seega kui vähegi võimalik, siis toeta neid.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et head inimesed võidaksid, on vaja, et neid oleks rohkem kui halbu.
Seega, kes südameheadusest ohverdab oma soovi lapsi saada ja jääb lastetuks, et  neid julma maailma mitte sünnitada, võiks hoopis just teha palju lapsi, kasvatada neid suure armastusega ja õpetada nad headeks, toredateks inimesteks. Sellest oleks maailmale igatahes rohkem kasu.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga aasta avaldatakse uuringuid, kuidas me planeedile oleme pöördumatu kahju tekitanud ja liigume täiskiirusel hukatusse.

Mis uuringud? kes on avaldaja? Kriitika! Petta ei ole saanud? Mine hambaid valgendama salongi, võetakse ennem ja pärast pildid. Mis valguses neid pilte tehakse? Petukaup. Enamus elust üritab keegi sulle midagi müüa. Igaüks võitleb oma leiva eest. Kui usud kõike, ongi hukatus. Sõda- tuleb üks riik, paiskab kõik segi ja teised siis jooksku. Ajuvaba!  Need kes sõjajalust jooksu saanud on tegelikult väga ebameeldivaks läinud, küsitakse lastele atv ja skuutreid. Sõjategevuse korral tuleb ikka meenutada, et lapsed said endale tehtud, iga kõrgharitud lastetu võib ise ka minna enda elu eest võitlema!

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas nii me välja suremegi

https://www.postimees.ee/7734583/graafik-veebruaris-sundis-eestis-labi-aegade-koige-vahem-lapsi

Viimasel ajal olen palju selle teema peale mõelnud, sest olen ise samuti selles eas, kus peaks ühiskonna arvates lapsi saama hakkama. Idee perest ja lastest on ju igati armas, aga…

miks ma peaks soovima oma lapsi kannatuste maailma sünnitama? See tundub minu jaoks nii egoistlik sünnitada last siia maailma, sest ma tahan või selleks, et rahvus püsima jääks. Iga aasta avaldatakse uuringuid, kuidas me planeedile oleme pöördumatu kahju tekitanud ja liigume täiskiirusel hukatusse. Mina seda ei pruugi näha, aga mu lapsed? Miks ma peaksin neid sedasi kannatama panema?

Lisaks kliimasoojenemisele eksisteerib meie kõrval tiksuv pomm Venemaa näol ning hirm sõja ees on suur. Kas oleme unustanud need jubedused Butchas ja Mariupolis, kus naisi vägistati laste ees ning vastupidiselt lapsi oma emade ees? Kohutav.

Kuigi oleme mehega kōrgharitud ja üsna normaalse palgaga, on oma kinnisvara endiselt veel tulevikumuusika. Lapse sünnitaksin aga alles siis, kui on kindel, et lapsega kuskile palja taeva alla ei jää..

Põhjuseid on tegelikult veel, aga neid kirjutama jäädes läheks see tekst liialt pikaks.

Päriselt – ma aina enam tunnen, et on aeg oma ego alla suruda ja teha oma lapsele teene tema sünnitamata jätmisega.

Aitäh, sain natuke südant kergitada.

aitäh vastamast!
mulle tundub, et sa kõneled paljude noorte sünnitusealiste eest, neidsamu mõtteid olen kuulnud mujalgi. Ega tõesti, midagi head praegu ei tundugi tulevikus, kliimaprobleemid ja -katastroofid on üha reaalsem tulevikustsenaarium, sellega kaasnevad suured sotsiaalsed probleemid on samuti üsna vältimatud. Samas inimesed elavad suuremas tarbimispeos kui eales varem, teades kõiki neid hoiatusi. Enam ei ole usku, et on tehnoloogilisi lahendusi, mis sellest kõigest suudaksid meid päästa. Laste saamine on egoistlik ja laste mittesaamine samuti; võta nüüd kinni, mis on õigem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste saamine on egoistlik ja laste mittesaamine samuti; võta nüüd kinni, mis on õigem.

Egoistlik on rikas olla,egoistlikon vaene olla.  Kõik saavad hakkama, vajadusel võid ise põõsast luuret teha.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olgem ausad – Eesti on väga lapse- ja perevaenulik riik. Lapsevanemate sõimamine ja materdamine on moes (vaadake kas või siitsamast Pereelu rubriigist kõige värskemaid ja kuumemaid teemasid). Tänapäeval on lapsevanematel üksnes kohustused ja ei mingeid õigusi. Emad-isad on muudetud klienditeenindajateks ja see röövib ära rõõmu oma laste kasvamist jälgida. Üha rohkem noori, kes seda kõike kõrvalt näinud, teatab, et nemad küll kunagi lapsevanemateks ei taha saada, pigem võtavad koera.

Ütlete, et iga ema ei sobigi lapsevanemaks – kah tõsi. Kuid päris üle võlli ei maksa siin ka minna. Kui lapsevanemaks olemine muudetakse mingiks ülielitaarseks privileegiks, mida tohib kogeda vaid väikene osa inimkonnast, siis sureb inimkond oma valitud “eliitemadega” lihtsalt välja.

Mis lolli juttu sa ajad. Pole heldemat riiki laste kasvatamiseks kui seda on Eesti. Korja kolm last kokku kärge ja kuupalk aastateks olemas. Keegi ei küsi kuidas kasutad. Kohustusi ei mingeid. Mida sa veel hing tahad et su laste heaks tehakse. Osades piirkondades on lasteaed ka tasuta. Toidu saad samuti tasuta. Lausa imedemaa.

Seetõttu on ka Eestis üks suuremaid palgalõhesid. Lastehoolduspuhkust ei jagata võrdselt mehe ja naise vahel ja naiste puhul pole teada, et millal nad siis üldse tööle tagasi tulevad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks ma peaks soovima oma lapsi kannatuste maailma sünnitama? See tundub minu jaoks nii egoistlik sünnitada last siia maailma, sest ma tahan või selleks, et rahvus püsima jääks.

Sul on ju täiesti õigus. Hiljuti sai ju 8 miljardit täis, nagu kõik lugeda võisime:(

Olen juba vaikselt fertiilse ea lõpu poole tüürimas. Pole lapsi ja pole eriti kunagi seda paljunemisesoovi mõistnud. Mul on väga palju sarnaseid sõbrannasid. See on täiesti ok ja igaühe oma asi, paljuneb või ei.
Mõned aastad tagasi oli muidugi oma kodu hankimine lihtsam ja käegakatsutavam. Elame mehega oma majas, linnaservas looduse rüpes.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 5 last, noored täiskasvanud juba. Sain nad kõik noore, rumala ja sinisilmsena. Kui peaksin praeguse elukogemuse põhjal uuesti otsustama, siis üle 1 kindlasti ei sünnitaks. Ütlen ausalt, et lapselapsi ka ei soovi. Täitsa kardan seda hetke kui mõni sellise jutuga peaks tulema… Milleks oma elu keeruliseks elada.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt sama meelt! Mis lastetusmaks! Mõistlikud on just need inimesed, kes arutult lapsi juurde ei tooda.

Sa oled seega nõus, et sinu vanaduspõlves pensione enam üldse ei maksta või on need tibatillukesed, sotsiaalsed garantiid vanuritele võetakse ära jne? Või kust peaks tulema ja kes peaks neid rahasid teenima, millest sulle pinssi makstakse ning tasuta arstil lubatakse käia? Inimesed ikka üldse ei näe seoseid ega ratsionaalseid põhjusi, ainult emotsioonid ja müra. Mitte seepärast pole vaja lapsi saada, et on nunnu ja et eestlased kui rahvus püsima jääks (kuigi seda muidugi ka), vaid seepärast, et muidu pole Eestis enam tööjõudu, kes tööd teeks, kui meie generatsioonid vanaks jäävad. Kui sa nüüd ütled, aga milles probleem, migrandid on ju olemas, siis vabanda, aga nemad ei tule reeglina siia tööd tegema, vaid hüvesid saama. Seda enam on nõudlust päris töökätele. Lastetusmaks ei ole mingi emotsionaalne karistus, vaid ratsionaalne tuleviku garantii. Kellel on lapsed, need maksavad seda garantiid lastes. Kellel lapsi ei ole, maksku garantiid maksuna. Lihtne ju. Unusta oma emotsioonid ja õpi natuke arvutama.

Mina ei looda küll mingile kuldmunale. Lastetusmaks on juba olemas ja maksavad kôik kahelapselised pered täie rauaga ja oma lapsed suureks kasvatanud vanemad inimesed. Seda saad aru. Milkega üldse kindlustad et su kuldmuna Eestisse jääb neid oma heaolu vôlgu kinni maksma? Sa ju üle kolme ei sünnita, kuna see pole sinu rahakotile ju kasulik. Esimesi ja teisi lapsi ei sünni eriti. Iive ikka negatiivne. Mis kasu sellest rahakülvist oli ühele väiksele klikile, eriti kärgperedele. Seal isegi teoreetiliselt pole see vôimalik. Arvuta ja môtle, ehk saad aru. Antud toetus on luksustoetus ja poliitiline otsus, valimistel head sôna ei öeldud ju.

Mis kasu sa saad, et kolmandaid lapsi kuldmunadeks sõimad? Mul on üks laps ja pole küll kade meel, et kolmelapselised rohkem toetust saavad. Kolme lapsega peab ju palju rohkem vaeva nägema kui nt ühega.

Mis vaeva sa kuldmunaga rohke näed kui kahe lapsega? Sellel rahakülvil ei ole otstarvet ja eesmärki. Tekitab sinult suurt ebakindlust ja ebavôrdsust. Kôik lastetud paarid ei ole lastetud omal soovil. Neid tuleks toetada ja aidata hoopis rohkem, mitte panna neile veel lisamakse ja parastada. Igat lapse sündi tuleb toetada.

Võib-olla tõesti. Ma olen 11:45 kommentaari autor. Pigem on jah kõige haavatavamad nt üksikemad. Samas nende toetamist ei peeta vajalikuks, kuna üksikemadus peaks olema nagu taunitav. Rõhutatakse tuumikperekonna ülemlikkust (mis on tegelikult ka õige). Samas kui lahkuminek on juba toimunud, siis see materdamine ja toetustest ilma jätmine (või näitamine, et saa nüüd ise hakkama) ka ei pane mind rohkem järgmisi lapsi sünnitama. Mina elaks väga hea meelega armastavas tuumikperekonnas, aga kui kaaslane siga teeb, mis ma pean siis kõik vaikides ära kannatama ja tahtma aina järgmisi lapsi juurde sünnitada? Praegu elab vist umbes 1/3 lastest nii, et nende vanemad on lahku läinud. Nüüd aga püüab ühiskond näidata, et nende laste vanemad elavad valesti. Samas sellega ilmselt kasu ei tee, kuna siis jätavad kõik need lahku läinud lapsevanemad järgmised lapsed saamata ehk piirduvadki enamasti ühe lapsega. Eeskujulikke kolme lapsega tuumikperesid on meie ühiskonnas väga vähe, keda siis kõik ümmardama ja austama peaks. Ja väga vähesed jõuavad sinna ideaalini, et suurepärane pereelu ning aina sünnita sinna õndsusesse lapsi juurde. Ülejäänutele siis antakse läbi lillede mõista, et teiesugused ei peakski üldse paljunema. Ja nii ei sünnigi piisavalt lapsi.

Lahku minnes ei saa ju ometi üksikemaks!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et suur põhjus on tänapäeva emades, kes ei kasvata oma poegi mehelikeks ning ei lase neil tekkida isadega sellist sidet, et õige siiras mehelikkus saaks avaneda. Naised ei tunne ennast enam otsustusvõimetute, hellikute ja enesekesksete meeste kaaslastena kindlalt ning lapsi ei sünni, kui ei ole seda sõnulseletamatut kindlustunnet, et ta kaitseb ja hoiab mind ja lapsi misiganes maailmas juhtub.

Niimoodi lihtsalt käibki seal miljoni aasta vanuses ajus mingi krõps ja tahtmist selles suhtes lapsi saada enam pole. Mõistusega leitakse sinna taha siis jumal teab mis põhjendused- kellel rohelised, kellel maailma ülerahvastumise, kellel vabaduse soovi või jumal teab mis muud põhjendused.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et suur põhjus on tänapäeva emades, kes ei kasvata oma poegi mehelikeks ning ei lase neil tekkida isadega sellist sidet, et õige siiras mehelikkus saaks avaneda.

Aa, tõesti, ma arvan jälle, et suur põhjus on inimestes, kes lükkavad lasteaksvatamise üleni emade kraesse – üksi ja nii lolli mehega ei tekigi jah soovi palju lapsi saada. Ehk siis miks peaks just ema vastutama selle eest, et pojast kasvaks mehelik mees, äkki võiks isa ka osa kasvatustööst ja vastutusest enda peale võtta?!

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et suur põhjus on tänapäeva emades, kes ei kasvata oma poegi mehelikeks ning ei lase neil tekkida isadega sellist sidet, et õige siiras mehelikkus saaks avaneda.

Aa, tõesti, ma arvan jälle, et suur põhjus on inimestes, kes lükkavad lasteaksvatamise üleni emade kraesse – üksi ja nii lolli mehega ei tekigi jah soovi palju lapsi saada. Ehk siis miks peaks just ema vastutama selle eest, et pojast kasvaks mehelik mees, äkki võiks isa ka osa kasvatustööst ja vastutusest enda peale võtta?!

Nõus. Jälle saavad pähe emad, kes võtsid vastutuse ja kasvatasid lapsi. Ehk need, kes jäid kohale. Mehed, kes näiteks lapse tegid ja siis nelja tuule poole kadusid, on aga ühiskonnas tehtud härrad. Mingite incelite karjade jmt arust ka naised kõiges halvas süüdi. Ehk kui oled naine/ema, siis pähe saad niikuinii.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus. Jälle saavad pähe emad, kes võtsid vastutuse ja kasvatasid lapsi. Ehk need, kes jäid kohale. Mehed, kes näiteks lapse tegid ja siis nelja tuule poole kadusid, on aga ühiskonnas tehtud härrad. Mingite incelite karjade jmt arust ka naised kõiges halvas süüdi. Ehk kui oled naine/ema, siis pähe saad niikuinii.

Mees, kes ära jookseb, on luuser, aga ega naine kes sellistega lapse saab ise parem ei ole. Üksikema ei ole astunud ühtegi sammu sellise olukorra vältimiseks. Laps ei ole sündinud vägistamise teel, see on kahepoolne vastutus. Kui muud moodi ei suuda sobivat partnerit välja sorteerida, siis ehk tuleks valimatult magamise asemel oodata abieluni, nagu vanasti? Teiste sildistamsiega omale kaastunnet juurde ei tekita. Pigem vastupidi.

+1
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Väga hea, naised leiavad lõpuks, et on ka inimesed ja ei pea ainult sünnitama. Võib-olla palgalõhe ka siis väheneb.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, üldiselt tõde ta on, et milleks vaja inimesi juurde, neid niigi palju ja milleks lapsi siia maailma kannatama sünnitada ja milleks endale koormat võtta.
Aga arvestada tuleb ka sellega, et kahanev elanikkond tähendab kahanevat elustandandardit ning ühtlasi ka kahanevat võimet oma riiki ja elustiili kaitsta. Üks päev on palju siginud võõrad, kas relvaga või relvaga ukse taga ja võtavad üle, kehtestavad oma korra ja neid absoluutselt ei koti mida mingi feministlik mimm või hellitatud lumehelbekesest mehepoeg asjast arvab. Ukrainas on hästi näha kuidas see käib, küll jõuab meie uksele ka.
Võib ju mõelda, et lähen kuhugi teise riiki elama, aga lääneriigid on kõik samade probleemide ees ning ei suuda oma riike kaitsta. Hiina, Venemaa ja India on riigid, mis hakkavad me kõigi elu määrama, mitte Euroopa liit või USA. Viimased on kõik sügavas allakäigus.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, üldiselt tõde ta on, et milleks vaja inimesi juurde, neid niigi palju ja milleks lapsi siia maailma kannatama sünnitada ja milleks endale koormat võtta.

Aga arvestada tuleb ka sellega, et kahanev elanikkond tähendab kahanevat elustandandardit ning ühtlasi ka kahanevat võimet oma riiki ja elustiili kaitsta. Üks päev on palju siginud võõrad, kas relvaga või relvaga ukse taga ja võtavad üle, kehtestavad oma korra ja neid absoluutselt ei koti mida mingi feministlik mimm või hellitatud lumehelbekesest mehepoeg asjast arvab. Ukrainas on hästi näha kuidas see käib, küll jõuab meie uksele ka.

Võib ju mõelda, et lähen kuhugi teise riiki elama, aga lääneriigid on kõik samade probleemide ees ning ei suuda oma riike kaitsta. Hiina, Venemaa ja India on riigid, mis hakkavad me kõigi elu määrama, mitte Euroopa liit või USA. Viimased on kõik sügavas allakäigus.

Välismaal mingit Eesti vanamutti või vanameest ka ei oodata ülalpidamise peale. Noort küll, aga siis ei oota enamasti ees mõnus töö kontoris, vaid lihttöö.

Venemaal ja Hiinas on endal ka ühiskonna vananemise ja väheldase sündivuse probleem. Venemaa osas ma kahtlen, pigem juhib Hiina neid.

Natuke vaatamist: https://youtu.be/7CXj0AGuh4c

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sügisel tuleb järjekordne rekordmadal tulemus (raudpolt), siis käib sama heitus nagu kõik eelnevad korrad, et sõjaaeg ja elu raske jne?

Jah, vaatame. Tibusid loetaksegi sügisel. Mina olen kindel (raudpolt), et sügisel ei tule rekordit.

Seniste numbrite järgi võib päris kindlalt väita, et (raudpolt) tuleb. Eelmine kuu sündis isegi vähem kui veebruaris, 25 vähem ehk 756 last. See peaks ühtlasi olema uus rekord – Eesti ajaloo kõige vähem sünde ühes kuus. Aasta lõpuks saame vist esmakordselt alla 10k kokku?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mäletagi enam millal viimati rasedat nägin, ometi liigun pea igapäevaselt Tallinnas ringi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mäletagi enam millal viimati rasedat nägin, ometi liigun pea igapäevaselt Tallinnas ringi.

Mine ITK juurde, seal näed.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu on ka Eestis üks suuremaid palgalõhesid. Lastehoolduspuhkust ei jagata võrdselt mehe ja naise vahel ja naiste puhul pole teada, et millal nad siis üldse tööle tagasi tulevad.

Võibolla on Eestis palgalõhe just selle tõttu, et mehed ei saa naistega võrdseid võimalusi. Naistele antakse esimesena võimalus saada osa perehüvitistest ning hiljem peab mees saama naiselt nõusoleku, et neid saada. Tulemus on, et kõiki perehüvitisi käsitletakse vaikimisi emadele ettenähtud tuluna ja mehi, kes arvavad et võiks sellest osa saada, süüdistatakse naiste väljateenitu omastamis-püüdes . Ja kuhugi tööle kandideerides saavad naised küsida väiksemat palka, kuna neile laekub ju riigipoolt igakuine palgalisa. Samamoodi eeldatakse, et vaikimisi kuulub lastepealt saadav tulumaksutagastus ja varasem pensionile pääsemine ja pensionilisa naistele. Ime pole, et mehed peavad rohkem palka küsima.

Aa, tõesti, ma arvan jälle, et suur põhjus on inimestes, kes lükkavad lasteaksvatamise üleni emade kraesse

Kogemuspõhiselt mitte ei lükata laste kasvatamist emade kraesse, vaid noored emad jälgivad kullipilguga isade lastega tegelemisi, et siis vähimagi “vea” korral isa lastega tegelemast eemale tõrjuda. Täpselt sama toimub lasteaedades ja koolides. Mul kulus aastaid et veenda oma laste lasteaiaõpetajaid, et mina olen see, kes lapsi toob ja viib ja riietab ja kellega tuleb asju arutada ja kes tuleb haigele lapsele järgi ja on haige lapsega kodus. Ning ei – need lasteaiaõpetajad ei olnud kurjad patriarhaatlikud mehed. ikka naised ise on need, kes mehi lastega tegelemast tõrjuvad.

Võib-olla palgalõhe ka siis väheneb.

Palgalõhe vähenebki ja päris kiiresti. Põhjus tõenäoliselt selles, et noored naised massiliselt ei saa lapsi, vastavalt ei saa peretoetusi ja peavad toime tulemiseks küsima samamoodi kogu eluks tarviliku sissetuleku tööandjalt. Ka on naised need, kes on hõivanud olulise osa kõrghariduse omandamise kohtadest ja vastavalt kõrgharidusega seotud kõrgepalgalistest stabiilsetest töökohtadest.

Mees, kes ära jookseb, on luuser …

Kaheksal juhul kümnest algatab lahkumineku naine. Üheksal juhul kümnest, kui naisel on kõrgharidus. Ja põhjus pole mitte niivõrd meeste liiderlikuses, vaid selles, et naistel pole meest koju vaja. Kodutööd on piisavalt lihtsaks muutunud, et neid saab ka töö kõrvalt teha. Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida. Riik annab toetusi ja kohustab laste isa(sid) lastele elatist maksma ka siis, kui pole abielus oldudki. Naiste elu on tehtud piisavalt mugavaks, et saab ka ilma meheta hakkama. Ole ainult hakkaja oma õigusi nõudma.

Muuseas kerkib küsimus, et kui mehed nii harva kalduvad olema need, kes ise omal soovil suhtest lahkuvad, siis kui halvad peavad meeste vastu olema need naised, kelle juurest ära minnakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seniste numbrite järgi võib päris kindlalt väita, et (raudpolt) tuleb. Eelmine kuu sündis isegi vähem kui veebruaris, 25 vähem ehk 756 last.

Nagu öeldud – vaatame sügisel. Mina arvan, et sõja algus peatas lastetegemise kuni umbes suveni, siis hakkas olukord taastuma, inimesed harjusid sõjaga. Seega märts-aprill on veel madalad, edasi hakkab taastuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seniste numbrite järgi võib päris kindlalt väita, et (raudpolt) tuleb. Eelmine kuu sündis isegi vähem kui veebruaris, 25 vähem ehk 756 last.

Nagu öeldud – vaatame sügisel. Mina arvan, et sõja algus peatas lastetegemise kuni umbes suveni, siis hakkas olukord taastuma, inimesed harjusid sõjaga. Seega märts-aprill on veel madalad, edasi hakkab taastuma.

Sügisel sünnitavad rasedad on ammuilma rasedustega arvel. See on ette teada, tulemas on järgmised rekordmadalad sünnituste arvud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täheldanud, et Eestis on probleemiks see, et naised PEAVAD loomulikult sünnitama. Mul 8 sõbrannat 10-st ütlevad, et saaks teise lapse, kui saaks plaanilise keisriga.  Suurtes haiglates oled nagu kombinaadis ja PEAD tegema nii, nagu keegi WHO mees kuskil raportis on vajalikuks pidanud.

Võta siis kinni…

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Mees, kes ära jookseb, on luuser …

Kaheksal juhul kümnest algatab lahkumineku naine. Üheksal juhul kümnest, kui naisel on kõrgharidus. Ja põhjus pole mitte niivõrd meeste liiderlikuses, vaid selles, et naistel pole meest koju vaja. Kodutööd on piisavalt lihtsaks muutunud, et neid saab ka töö kõrvalt teha. Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida. Riik annab toetusi ja kohustab laste isa(sid) lastele elatist maksma ka siis, kui pole abielus oldudki. Naiste elu on tehtud piisavalt mugavaks, et saab ka ilma meheta hakkama. Ole ainult hakkaja oma õigusi nõudma.

Muuseas kerkib küsimus, et kui mehed nii harva kalduvad olema need, kes ise omal soovil suhtest lahkuvad, siis kui halvad peavad meeste vastu olema need naised, kelle juurest ära minnakse.

Ma sellele viimasele asjale vaidleks vastu. Enamik lahkuminekuid, mida tean, on ikkagi selle pärast olnud, et mees paneb kõrvalt, osad ka muidugi sellepärast, et seda tegi naine. Ja siis osad mingitel muudel põhjustel. See on tegelikult päris hull, kui paljud mehed unustavad ära, et nad on abielus, kohe kui naiseta kusagile välja lähevad või on firmapidu või minnakse sõpradega reisile. Inimestel on kodus naine vastsündinuga ja sa vaatad, kuidas nad peol teisi naisi käperdavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees, kes ära jookseb, on luuser …

Kaheksal juhul kümnest algatab lahkumineku naine. Üheksal juhul kümnest, kui naisel on kõrgharidus. Ja põhjus pole mitte niivõrd meeste liiderlikuses, vaid selles, et naistel pole meest koju vaja. Kodutööd on piisavalt lihtsaks muutunud, et neid saab ka töö kõrvalt teha. Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida. Riik annab toetusi ja kohustab laste isa(sid) lastele elatist maksma ka siis, kui pole abielus oldudki. Naiste elu on tehtud piisavalt mugavaks, et saab ka ilma meheta hakkama. Ole ainult hakkaja oma õigusi nõudma.

Muuseas kerkib küsimus, et kui mehed nii harva kalduvad olema need, kes ise omal soovil suhtest lahkuvad, siis kui halvad peavad meeste vastu olema need naised, kelle juurest ära minnakse.

Ma sellele viimasele asjale vaidleks vastu. Enamik lahkuminekuid, mida tean, on ikkagi selle pärast olnud, et mees paneb kõrvalt, osad ka muidugi sellepärast, et seda tegi naine. Ja siis osad mingitel muudel põhjustel. See on tegelikult päris hull, kui paljud mehed unustavad ära, et nad on abielus, kohe kui naiseta kusagile välja lähevad või on firmapidu või minnakse sõpradega reisile. Inimestel on kodus naine vastsündinuga ja sa vaatad, kuidas nad peol teisi naisi käperdavad.

Mida edukam, parema välimusega ja jutuga mees on, seda rohkem naisi temaga voodisse minema on nõus. Arvata on, et selline mees on ühelt poolt naisele uhkuseks – teised tahavad, aga temal on – ja teiselt paras stressi allikas, kui mees riista püksis hoida ei suuda. Kui naisel oleks meest väga vaja, ei ta siis oma teiste poolt tahetud mehest nii naljalt lahku läheks. Edevuse pärast tahetakse endale sellist meest, aga pikalt koos elada ei kannatata. Ja et pole vajagi, siis kupatataksegi minema, kui endal isu täis ja teise litutamine liialt närvidele käima hakkab. Või ükskõik mis muu närvidele käima hakkab. PK foorum on täis erinevaid ettekäändeid, miks mees tuleks maha jätta, alates litutamisest ja lõpetades laiali vedelevate sokkidega. Kõik kokku summeerub ühele – naistel pole meest vaja.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nelja lapse vanemana ei ole ma siiski unustanud hirmu ja paanikat esimese lapse sünni ees. Selles osas ei ole tänaste noorte seisukohad ja arvamused mitte midagi uut. Arvan, et sellised seisukohad, mida noored hiljuti ajalehes ajakirjanikule avaldasid, on pigem iidvanad. õnneks on noorus kogu aeg hukas olnud. Julgustage oma lähedasi noori varakult lapsi saama ja vailige ennast esindama inimesed, kes toetavad laste saamist ja kelle endal on lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees, kes ära jookseb, on luuser …

Kaheksal juhul kümnest algatab lahkumineku naine. Üheksal juhul kümnest, kui naisel on kõrgharidus. Ja põhjus pole mitte niivõrd meeste liiderlikuses, vaid selles, et naistel pole meest koju vaja. Kodutööd on piisavalt lihtsaks muutunud, et neid saab ka töö kõrvalt teha. Kui midagi rasket vaja teha, siis on lihtsam vastav teenus tellida. Riik annab toetusi ja kohustab laste isa(sid) lastele elatist maksma ka siis, kui pole abielus oldudki. Naiste elu on tehtud piisavalt mugavaks, et saab ka ilma meheta hakkama. Ole ainult hakkaja oma õigusi nõudma.

Muuseas kerkib küsimus, et kui mehed nii harva kalduvad olema need, kes ise omal soovil suhtest lahkuvad, siis kui halvad peavad meeste vastu olema need naised, kelle juurest ära minnakse.

Ma sellele viimasele asjale vaidleks vastu. Enamik lahkuminekuid, mida tean, on ikkagi selle pärast olnud, et mees paneb kõrvalt, osad ka muidugi sellepärast, et seda tegi naine. Ja siis osad mingitel muudel põhjustel. See on tegelikult päris hull, kui paljud mehed unustavad ära, et nad on abielus, kohe kui naiseta kusagile välja lähevad või on firmapidu või minnakse sõpradega reisile. Inimestel on kodus naine vastsündinuga ja sa vaatad, kuidas nad peol teisi naisi käperdavad.

Mida edukam, parema välimusega ja jutuga mees on, seda rohkem naisi temaga voodisse minema on nõus. Arvata on, et selline mees on ühelt poolt naisele uhkuseks – teised tahavad, aga temal on – ja teiselt paras stressi allikas, kui mees riista püksis hoida ei suuda. Kui naisel oleks meest väga vaja, ei ta siis oma teiste poolt tahetud mehest nii naljalt lahku läheks. Edevuse pärast tahetakse endale sellist meest, aga pikalt koos elada ei kannatata. Ja et pole vajagi, siis kupatataksegi minema, kui endal isu täis ja teise litutamine liialt närvidele käima hakkab. Või ükskõik mis muu närvidele käima hakkab. PK foorum on täis erinevaid ettekäändeid, miks mees tuleks maha jätta, alates litutamisest ja lõpetades laiali vedelevate sokkidega. Kõik kokku summeerub ühele – naistel pole meest vaja.

Mis edevuse? Täiesti tavalised keskmised mehed litutavad ringi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täheldanud, et Eestis on probleemiks see, et naised PEAVAD loomulikult sünnitama. Mul 8 sõbrannat 10-st ütlevad, et saaks teise lapse, kui saaks plaanilise keisriga. Suurtes haiglates oled nagu kombinaadis ja PEAD tegema nii, nagu keegi WHO mees kuskil raportis on vajalikuks pidanud.

Võta siis kinni…

Nii palju kui ma olen aru saanud, siis see on ämmaemandate ja arstide otsustada, kas teha keiser, mitte mingite WHO meeste. Ja need Eesti ämmaemandad pushivad, et kõik ikka sünnitaks, sest nii on loomulik ja “teised said hakkama, saad sina ka”. Kui WHO tahab, et loomulikult sünnitataks, siis miks USA-s lastakse keiser valida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis edevuse? Täiesti tavalised keskmised mehed litutavad ringi.

Aga on nad selles ka edukad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täheldanud, et Eestis on probleemiks see, et naised PEAVAD loomulikult sünnitama. Mul 8 sõbrannat 10-st ütlevad, et saaks teise lapse, kui saaks plaanilise keisriga. Suurtes haiglates oled nagu kombinaadis ja PEAD tegema nii, nagu keegi WHO mees kuskil raportis on vajalikuks pidanud.

Võta siis kinni…

Nii palju kui ma olen aru saanud, siis see on ämmaemandate ja arstide otsustada, kas teha keiser, mitte mingite WHO meeste. Ja need Eesti ämmaemandad pushivad, et kõik ikka sünnitaks, sest nii on loomulik ja “teised said hakkama, saad sina ka”. Kui WHO tahab, et loomulikult sünnitataks, siis miks USA-s lastakse keiser valida?

Who soovitab ja Eesti arstid kummardavad maani.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 320 )


Esileht Pereelu ja suhted Eestis pole kunagi ühes kuus sündinud nii vähe lapsi