Esileht Kodunurk Elekter- börs või fix?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )

Teema: Elekter- börs või fix?

Postitas:
Kägu

Tubli. Kui sa nüüd mõnda programmi ka kasutma õpiksid, mis arvutused automaatselt ära teeksid, siis ei ajaks sind enam närvi, kui keegi meelega või kogemata ettemaksu teeb.

Milleks mulle programm, kui mul võtab kogu töö ühes kuus vaid tunni?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli. Kui sa nüüd mõnda programmi ka kasutma õpiksid, mis arvutused automaatselt ära teeksid, siis ei ajaks sind enam närvi, kui keegi meelega või kogemata ettemaksu teeb.

Milleks mulle programm, kui mul võtab kogu töö ühes kuus vaid tunni?

No sina siis ilmselt ei kurda ka ettemaksete keerulise kajastamise üle? Kõik lihtne panga väljavõtte alusel ja kulub vaid tunnike kuus. Miks sa siis üldse sogad siin teemas, kus kurdetakse, et ettemaksed teevad raamatupidajate töö raskeks? Kui sinul ei tee, siis pole ju millestki rääkida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks mulle programm, kui mul võtab kogu töö ühes kuus vaid tunni?

No jumal küll, ära siis kasuta programmi, arvuta näppudel. Aga miks sa kurdad siis, et ettemaksud on nõmedad? Selle tunnikese kuus liitmise ja lahutamise peale suudad ehk ikka kulutada ilma ettemaksjate peale närvitsemata. Või ei olnud sina see närvitseja? Sel juhul ära sekku teemasse. Sest mina vastan teemalõimele, kus kedagi ajas hirmus kurjaks, et inimesed ettemakseid teevad, sest see liitmine ja lahutamine on nii keeruline.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No sina siis ilmselt ei kurda ka ettemaksete keerulise kajastamise üle? Kõik lihtne panga väljavõtte alusel ja kulub vaid tunnike kuus. Miks sa siis üldse sogad siin teemas, kus kurdetakse, et ettemaksed teevad raamatupidajate töö raskeks? Kui sinul ei tee, siis pole ju millestki rääkida.

Kurdan küll. Ja ma pole raamatupidaja, olen omanik. Aga arvutama pean ikkagi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te raiskate oma konto muidu tühjaks, kui ettemaksu ei tee? Või mis see muu on.

Minu jaoks on muu põhjus see, et ma teen alati kõiki vajalikke asju kohe. Või võimalikult kohe. Ei ole asjade edasilükkaja ja mulle meeldib see tunne, kui absoluutselt KÕIK vajalikud tegevused on tehtud. Mitte ainult rahaasjades, kõigis asjades. Niipea, kui minu vajalike tegevuste nimekirja tekib üks tegevus, ma teen selle kohe ära. Näiteks tänases nimekirjas: pesu pesta ja kuivama panna, koera tiigis ujutada, poes käia, põrand esikus ja elutoas pesta, nõudepesumain tühjendada ja uuesti tööle panna, sildistada ravimtaimede purgid. Ärkasin kell 8.15. Kell 10.25 on need tegevused tehtud ja päev on täiesti kohustustevaba. Mitte ühtki kohustust ega tegemata tööd. NULL. Pesu ka vist ära ei kuiva, seega on sele kappidesse panemine homne vist ainus töö. Ei, koera jahutamine vees ka. Täpselt seepärast ma maksan ka asju ette, et on jumalik tunne, kui KÕIK vajalik on tehtud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te raiskate oma konto muidu tühjaks, kui ettemaksu ei tee? Või mis see muu on.

Minu jaoks on muu põhjus see, et ma teen alati kõiki vajalikke asju kohe. Või võimalikult kohe. Ei ole asjade edasilükkaja ja mulle meeldib see tunne, kui absoluutselt KÕIK vajalikud tegevused on tehtud. Mitte ainult rahaasjades, kõigis asjades. Niipea, kui minu vajalike tegevuste nimekirja tekib üks tegevus, ma teen selle kohe ära. Näiteks tänases nimekirjas: pesu pesta ja kuivama panna, koera tiigis ujutada, poes käia, põrand esikus ja elutoas pesta, nõudepesumain tühjendada ja uuesti tööle panna, sildistada ravimtaimede purgid. Ärkasin kell 8.15. Kell 10.25 on need tegevused tehtud ja päev on täiesti kohustustevaba. Mitte ühtki kohustust ega tegemata tööd. NULL. Pesu ka vist ära ei kuiva, seega on sele kappidesse panemine homne vist ainus töö. Ei, koera jahutamine vees ka. Täpselt seepärast ma maksan ka asju ette, et on jumalik tunne, kui KÕIK vajalik on tehtud.

Terve su jutt oli loogiline ning nii teen ka ise. Lappama läks totaalselt jutt ettemaksu juures. Kui sulle meeldiks kôike kohe teha, siis maksaksid arve kohe, mitte maksepäeval. See, et saa ette maksad, on ilmselge veidrus ning kehv finantsdistsipliin.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema oli elektrist, mitte raamatupidamisest ja ettemaksudest. Kas börsipakett või fix pakett.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu mis kõik perekoolika ajudele raskusi võib valmistada!

Reskontos (nimekiri laekumata arvetest ja ettemaksudest) saab ju panna võlad +märgiga ja ettemaksud -märgiga. Või vastupidi kui käsitsi teete, vaba valik.

Mis asi teile raske on??

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin just fix paketi. Üsna kalli hinnaga sai küll praegu, aga mul puhtalt elektriküte ehk ma ei saa talvekuudel kasutamist ära lõpetada. Eelmise aasta maksimum börsiga oli 550. Ehk kui börs hinna lakke lajatab, siis on mul risk päris suur. Juuni keskmine hind oli juba käibemaksuga 21,1. Kui oleks alternatiivne küte, siis oleks börsile jäänud. Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu mis kõik perekoolika ajudele raskusi võib valmistada! Reskontos (nimekiri laekumata arvetest ja ettemaksudest) saab ju panna võlad +märgiga ja ettemaksud -märgiga. Või vastupidi kui käsitsi teete, vaba valik. Mis asi teile raske on??

Mul ei ole mingit reskontrot (mitet reskonto).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

Mis see veel on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

Mis see veel on?

Isamaa ja SDE leiutis elektrihindade ohjeldamiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isamaa ja SDE leiutis elektrihindade ohjeldamiseks.

Lugesin. Aga miks seetõttu paketi peaksid ümber tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi.

Kas nii suvalt saab õpetada, kas see tähtajaline ei ole?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi. Kas nii suvalt saab õpetada, kas see tähtajaline ei ole?

krt, perekool! Miks parandada ei saa?

Kas nii suvalt saab lõpetada, kas see tähtajaline ei ole?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuleb sotsiaalne elekter, siis teen ümber paketi. Kas nii suvalt saab õpetada, kas see tähtajaline ei ole?

krt, perekool! Miks parandada ei saa?

Kas nii suvalt saab lõpetada, kas see tähtajaline ei ole?

Tähtajaline pakett, 3 aastat. Aga saab lõpetada ilma lisatasuta, 30 päeva tuleb ette öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tegite arvutis liitumise või helistasite ? Olen kuulnud ,et helistades saab soodsamat hinda. Ja kellega liitusite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanad toetavad energiagigante intressivabade laenudega ????

See peab ikka korralik parakas olema, et kui on suur vahe, kas see 150€ laekub kellegi kontole eile, täna või nädala pärast (kui näiteks maksetähtaeg). Minu jaoks on naljakam kuidas mõni siin räägib, et jumala eest firmale intressivaba laenu ei anna ja maksab alles viimase tähtaja kukkudes.

Oskad seletada kuidas keegi kaotab kui maksab selle summa rahakotist nädal või isegi kuu varem?

Kui sa seda ettemakstud summat muidu niisama pangakontol hoiaksid, siis tõesti pole vahet millal maksta, ei kaota sa midagi ja võib-olla ongi siis parem juba arved ette maksta, ei kuluta raha niisama ära vähemalt.

Sisuliselt annad sa aga ettevõttele niimoodi intressivaba laenu. Ettevõte pole sulle veel teenust osutanudki, sina aga oled juba raha ära maksnud ja su raha on kinni, ilma selle eest mingit tulu saamata. Hoopis ettevõte saab likviidsust sinu arvelt, mille eest ta peaks muidu korralikku intressi maksma. Selle asemel võiksid selle raha hoopis investeerida.

Samasse valdkonda käib ka see, et nii kaua kuni sa suudad teenida laenuintressist suuremat tootlust, on mõistlikum osta kodu ja auto laenu eest, isegi kui sul on see raha endal olemas ja samuti pole mõtet laenu varem tagasi maksta.

Kui sa aga ei suuda ise teenida rahalt tootlust ja raha seisaks lihtsalt pangakontol, siis suurt vahet pole, kas see on sinu pangakontol või ettevõtte kontol ettemaksuna.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samasse valdkonda käib ka see, et nii kaua kuni sa suudad teenida laenuintressist suuremat tootlust, on mõistlikum osta kodu ja auto laenu eest, isegi kui sul on see raha endal olemas ja samuti pole mõtet laenu varem tagasi maksta. Kui sa aga ei suuda ise teenida rahalt tootlust ja raha seisaks lihtsalt pangakontol, siis suurt vahet pole, kas see on sinu pangakontol või ettevõtte kontol ettemaksuna.

Just, õige jutt.

Ja kui mina olen rääkinud, et ükski normaalne rikas inimene oma autot välja ei osta, siis Perekoolika arvates on kõva sõna ikka välja osta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samasse valdkonda käib ka see, et nii kaua kuni sa suudad teenida laenuintressist suuremat tootlust, on mõistlikum osta kodu ja auto laenu eest, isegi kui sul on see raha endal olemas ja samuti pole mõtet laenu varem tagasi maksta. Kui sa aga ei suuda ise teenida rahalt tootlust ja raha seisaks lihtsalt pangakontol, siis suurt vahet pole, kas see on sinu pangakontol või ettevõtte kontol ettemaksuna.

Just, õige jutt.

Ja kui mina olen rääkinud, et ükski normaalne rikas inimene oma autot välja ei osta, siis Perekoolika arvates on kõva sõna ikka välja osta.

Eestlastele on alati taotud, et võlg on võõra oma ja see teadmine, et laenu võtmine võib olla mõistlikum kui kogumine ja oma rahaga välja ostmine, on raske tulema.

Kui praeguse turuolukorra peale mõelda, kus inflatsioon on juba 15+%, aga uue auto liisingu saad 2% intressiga, siis peab ikka raha peale väga vihane olema, et auto kohe välja osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin just pakkumise fix paketile. Kõige odavam: Päevane elektri hind selles paketis on 0.27680 eur/kWh ja öine 0.20530 eur/kWh, kuutasu 0 eur. Hinnad sisaldavad käibemaksu ja lepingu periood on 35 kuud.  Jään börsipaketiga eeldatavalt edasi, kuigi seda, mis hinnad talvel tegema hakkavad, pole teada. 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui mina olen rääkinud, et ükski normaalne rikas inimene oma autot välja ei osta, siis Perekoolika arvates on kõva sõna ikka välja osta.

sõltub ju auto hinnast ka.

nt odava auto puhul on mõistlikum (ja odavam) auto kohe välja osta, selle asemel, et mingit järelmaksu kasutada. meie pere viimane auto maksis alla 1000€. sellist liisinguga ei müüdagi ja järelmksu või pangalaenu korral oleks intresse pool summast veel juurde vähemalt.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sõltub ju auto hinnast ka. nt odava auto puhul on mõistlikum (ja odavam) auto kohe välja osta, selle asemel, et mingit järelmaksu kasutada. meie pere viimane auto maksis alla 1000€. sellist liisinguga ei müüdagi ja järelmksu või pangalaenu korral oleks intresse pool summast veel juurde vähemalt.

Sõltub muidugi. Pean silmas tavalist uuemat autot alates 30 tuhat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisuliselt annad sa aga ettevõttele niimoodi intressivaba laenu. Ettevõte pole sulle veel teenust osutanudki, sina aga oled juba raha ära maksnud ja su raha on kinni, ilma selle eest mingit tulu saamata. Hoopis ettevõte saab likviidsust sinu arvelt, mille eest ta peaks muidu korralikku intressi maksma. Selle asemel võiksid selle raha hoopis investeerida.

Samasse valdkonda käib ka see, et nii kaua kuni sa suudad teenida laenuintressist suuremat tootlust, on mõistlikum osta kodu ja auto laenu eest, isegi kui sul on see raha endal olemas ja samuti pole mõtet laenu varem tagasi maksta.

Kui sa aga ei suuda ise teenida rahalt tootlust ja raha seisaks lihtsalt pangakontol, siis suurt vahet pole, kas see on sinu pangakontol või ettevõtte kontol ettemaksuna.

Investeerimiseks on teine raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui praeguse turuolukorra peale mõelda, kus inflatsioon on juba 15+%, aga uue auto liisingu saad 2% intressiga, siis peab ikka raha peale väga vihane olema, et auto kohe välja osta.

Oot, et hoian raha parem krüptos või?  Sellist kõrges inf-s sulavat raha tuleb just asjadesse paigutada. Muidugi kui on raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu ei oska tõesti enam kuskile raha investeerida, teab kas kõik firmad saabuvat talve üle elavadki https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/statistics

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, et hoian raha parem krüptos või?  Sellist kõrges inf-s sulavat raha tuleb just asjadesse paigutada. Muidugi kui on raha.

Miks krüptos? Tavalistes (dividendi)aktsiates, osale IPO-del.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsustasin fix pakett 0.17 s kw ühe tariifne pakett 5a. Ilmselt imet ei juhtu, et hind märkimisväärselt kukub, kui aga peaks kukkuma siis muudaks ringi. Trahv muidugi 480€

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks krüptos? Tavalistes (dividendi)aktsiates, osale IPO-del.

Ei ahvatle see raha surnuaed ja hullemaks veel läheb https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/statistics

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te raiskate oma konto muidu tühjaks, kui ettemaksu ei tee? Või mis see muu on.

Minu jaoks on muu põhjus see, et ma teen alati kõiki vajalikke asju kohe. Või võimalikult kohe. Ei ole asjade edasilükkaja ja mulle meeldib see tunne, kui absoluutselt KÕIK vajalikud tegevused on tehtud. Mitte ainult rahaasjades, kõigis asjades. Niipea, kui minu vajalike tegevuste nimekirja tekib üks tegevus, ma teen selle kohe ära. Näiteks tänases nimekirjas: pesu pesta ja kuivama panna, koera tiigis ujutada, poes käia, põrand esikus ja elutoas pesta, nõudepesumain tühjendada ja uuesti tööle panna, sildistada ravimtaimede purgid. Ärkasin kell 8.15. Kell 10.25 on need tegevused tehtud ja päev on täiesti kohustustevaba. Mitte ühtki kohustust ega tegemata tööd. NULL. Pesu ka vist ära ei kuiva, seega on sele kappidesse panemine homne vist ainus töö. Ei, koera jahutamine vees ka. Täpselt seepärast ma maksan ka asju ette, et on jumalik tunne, kui KÕIK vajalik on tehtud.

See nimekiri on küll nii triviaalne, et tahaks küsida, miks sa ei ole pannud sinna “hambad pesta” ja “tualetis käia”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )


Esileht Kodunurk Elekter- börs või fix?