Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Teema: Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Postitas:
Kägu

Sa ajad küll kõik kommenteerijad segi ja vastad jumal teab kellele ja kirjutad täiesti arusaamatut teksti.

Siis ära plädise vahele, vaid saa aru, kellele vastati.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see teemasolkija kohal.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälkur laekus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see liige sul üleöö ka pekki ei lähe, et täna avastasid probleemi ja homme on vaja lõigata.

Et liigese vahetuse järjekorda pandaks, peab ta sul juba pekkis olema-st oledki valudes.

On sul kogemusi? Mul on äsjane.

Mul ka. Ma ei lasknudki hädal nii kaugele areneda:) lasin Soomes lõigata, seal robotlõikus, mis palju täpsem, saadaval.

Kuu ajaga alates esmasest visiidist juba kõik tehtud ja valmis.

Ärge olge nii saamatud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on sadu külasid, kus perearst on 20 km kaugusrl linnas

Nii lähedal?

Meie küla lähim perearst oli küll vaid 7 km kaugusel, aga kuna ta teenindas mitut valda, võttis ta vastu alevis 2 korda kuus 2 tundi. Ja eelmise aasta 1. jaanuaril saime teada, et meie arst lõpetas üldse töö, andis oma nimekirja üle mitte eriti hästi hinnatud arstile, kes töötab ca 18 km kaugusel. No üllatus, mille vastu patsient ise midagi teha ei saagi. Oli üks, siis järsku teine ja täiesti uues kohas.

Olin enne maale kolimist ka 20 aastat linnas ühe perearsti nimekirjas, kus arste vahetus sel ajal vähemalt 6. Aga vastuvõtt toimus ikka samas meie kodulähedases kohas. Ja siis lahkus viimane arst koos nimekirjaga linna teise otsa. Keegi sellest ei teatanud, avastasin, kui arsti oli vaja. Õnneks oli meil siis võimalik arsti vahetada samasse keskusesse, kus kogu aeg olime käinud ja arsti juurde, kes oli meie eelnevaid perearste tihti ka asendanud, vähemalt tuttav inimene ja ka ta hinnangud on head. Mu meelest on nõme see, et su perearst saab kolida kogu oma nimekirjaga lihtsalt ära või anda nimekirja üle inimesele, kes ei tööta üldse samas vallas. Ja ta ei pea sellest isegi teatama ega valikut pakkuma. Ühel hetkel lihtsalt patsient avastab, et pole ei arsti ega kohta, kõik on muutunud. Mu naabrimemm sõitis aastaid arsti juurde rattaga, aga nüüd ta ca 35+ km edasi-tagasi kindlasti läbida ei jõua. Ühistransporti meil peaaegu pole.

Vaata, aastaid on siin foorumis kiretud, kuidas ainuke õige inimene on see, kes maakolkas elab, ja linnainimesi naeruvääristatud.

Aga elage siis oma maaelu koos selle valude ja võludega ja käige rattaga 35 km kaugusel arsti juures. Maale kolides te peate ju ometi sellega arvestama, et iga piimapuki juures pole perearstikeskust ootamas? Tõsise probleemi korral on üldse kellad, sest esimese etapi haiglad ju sadade kilomeetrite kaugusel.

See on üks põhjustest, miks mina rahulolevana elan linnas. Abi on lähedal. Ja on valikut. Kui ei saa löögile esimesse kohta, saan teise minna, kõik käe-jala juures.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vabandust, oled siin korduvalt rääkinud, et raha sul pole ja sa ei maksa siin mingit suurt sotsiaalmaksu. Vist oled nii vana, et töölgi enam ei käi, mis sa hüppad siin. Ise ütlesid nii ülbelt, et ikka võtad ju tasulise. Mina küll ei võta tasulist. Liigesed ei hakka valutama üleöö, ilmselt pole sa õigel ajal seal arsti juures üldse käinudki ja nüüd on mingi häda.

What? Mul raha pole? Olen ilmselt Perekoolis üks paremal järjel inimesi ????

Jälle mingi idikas hakkas selgeltnägema.

Liigesed valutasid aeg-ajalt paar aastat. Proteesimise järjekorda pannakse siis, kui kõhre enam pole. Olen 50, mis vana ma olen? Jälk inimene oled.

Kui sa tõesti nii heal järjel ja nutikas oleks nagu siin kired, oleks sa juba ammu käinud Soomes robotopil ära ja valudest vaba:) Mingit kõhre kulumist keegi ei oota. Rikkad elavad Eestis ikka niiviisi. Aga ei kire nagu sina.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa tõesti nii heal järjel ja nutikas oleks nagu siin kired, oleks sa juba ammu käinud Soomes robotopil ära ja valudest vaba:) Mingit kõhre kulumist keegi ei oota. Rikkad elavad Eestis ikka niiviisi. Aga ei kire nagu sina.

Robot vahetab puusaliigese? Wow. Minu opi teeb Eesti tipp, isegi tema pole sellega kursis 😀

Kuidas saab kõhre kulumist mitte oodata, kui arsti juurde lähed siis, kui valutama hakkab ning siis on juba kõhr kulunud.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kõht väga valutab, lähed kägardunud olekus, tasapisi kõndides, perearsti juurde. Aga tal ju aparaate pole. Saadab su nagunii edasi eriarsti juurde. Selle juurde saad aja heal juhul alles kuu pärast. Et kohe abi saada,  ronidki EMO-sse, sest seal tehakse kohe kindlaks, mis sul viga on. Nõme, aga nii on.

Igal pool ei ole nii. Kui minul viimati kõht kahtlaselt valutas, siis perearst saatis samas hoones erakliinikus asuvasse ultrahelisse, kuhu pereõde mulle järgmiseks päevaks aja pani. Aga ma saan aru, et süsteem tervikuna ei toimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

What? Mul raha pole? Olen ilmselt Perekoolis üks paremal järjel inimesi ????

No siis peaks ju 6500 eurot täielik köömes olema. Ja ega see unistamine pole ka keelatud. Sina tead muidugi kõige paremini, kui heal järjel teised siin Perekoolis on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälkur laekus.

Jah, iga jutukese lõppu käib: jälk inimene oled. Korda veel: JÄLK, JÄLK,JÄLK ja räägi kui rikas sa ikka oled. Mina küll usun.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

Parem ütle, miks meditsiiniteenused ei VÕIKS tasuta olla? Terve inimene suudab paremini töötada ja seega riigile rohkem raha sisse tuua, seega peaks riigi huvides olema inimesi tervena hoida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsisin septembris Tartusse ja sain tasulise 7 novembriks.

Hetkel 12-14 detsembriks Tartusse 6 aega.

Ja sinna on ju terve kuu.. Tasulise teenuse puhul oleks normaalne järgmine päev.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsisin septembris Tartusse ja sain tasulise 7 novembriks.

Hetkel 12-14 detsembriks Tartusse 6 aega.

Ja sinna on ju terve kuu.. Tasulise teenuse puhul oleks normaalne järgmine päev.

Kas sa tead, kui palju on Eestis arste ja kui palju inimesi?

Sa kindlasti saaks oma teenust järgmine päev või ka sama päev, kui see eriarst olekski nonstop sinu palgal. Aga kuna sa oled vaene ja ei suuda seda arsti kinni maksta, saad teenuse kuu aja pärast.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsisin septembris Tartusse ja sain tasulise 7 novembriks.

Hetkel 12-14 detsembriks Tartusse 6 aega.

Ja sinna on ju terve kuu.. Tasulise teenuse puhul oleks normaalne järgmine päev.

Kas sa tead, kui palju on Eestis arste ja kui palju inimesi?

Sa kindlasti saaks oma teenust järgmine päev või ka sama päev, kui see eriarst olekski nonstop sinu palgal. Aga kuna sa oled vaene ja ei suuda seda arsti kinni maksta, saad teenuse kuu aja pärast.

Ma suudan ta kinni maksta aga ma ei taha. Pigem lasen endale vitamiini tilka teha paarisaja euro eest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa tõesti nii heal järjel ja nutikas oleks nagu siin kired, oleks sa juba ammu käinud Soomes robotopil ära ja valudest vaba:) Mingit kõhre kulumist keegi ei oota. Rikkad elavad Eestis ikka niiviisi. Aga ei kire nagu sina.

Robot vahetab puusaliigese? Wow. Minu opi teeb Eesti tipp, isegi tema pole sellega kursis ????

Kuidas saab kõhre kulumist mitte oodata, kui arsti juurde lähed siis, kui valutama hakkab ning siis on juba kõhr kulunud.

Ei maksa alavääristada kui ei tea ja sinu konkreetne arst pole kursis. Ju ta siis ikka Eesti tipp ei ole.

Tallinna tipud on Soomega tihedas koostöös ja sinna saadetud juba üksjagu patsiente, kel kiire, raha jagub ja tahavad võimalikult täpset operatsiooni.

Inimkäsi ei pidavat operereerima nii täpselt, mitte kunagi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsisin septembris Tartusse ja sain tasulise 7 novembriks.

Hetkel 12-14 detsembriks Tartusse 6 aega.

Ja sinna on ju terve kuu.. Tasulise teenuse puhul oleks normaalne järgmine päev.

Kas sa tead, kui palju on Eestis arste ja kui palju inimesi?

Sa kindlasti saaks oma teenust järgmine päev või ka sama päev, kui see eriarst olekski nonstop sinu palgal. Aga kuna sa oled vaene ja ei suuda seda arsti kinni maksta, saad teenuse kuu aja pärast.

Ma suudan ta kinni maksta aga ma ei taha. Pigem lasen endale vitamiini tilka teha paarisaja euro eest.

Joo sidrunivett, sellest on rohkem kasu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui täiskasvanud inimesel on lihtsalt 39 palavik, siis ongi ainus ravi kodus puhkamas ja palavikualandaja. Kui ei ole ühtegi muud sümptomi. Kui paari päevaga ei muutu, siis hakatakse uurima. Aga sa panid otse emosse.

Täiskasvanud rase inimene, st mängus oli kaks inimest. Lisasümptom oli ka muidugi, millest iga normaalne arst oleks võinud kahtlustada midagi tõsisemat nagu seda on neeruvaagnapõletik. Ja emos ei antud mitte lihtsalt antibiootikumi, vaid võeti haiglasse sisse ja raviti seal nädal aega, sest olukord oli tõsine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sind võeti sisse mitte et sa oleksid olnud suremas, vaid et raseda eest saab haigekassale suurema arve esitada.

Kui küüniline jutt. Haiglasse jõudes oli mul nii halb juba, et ei suutnud ise käia ja kõikusin teadvuse-teadvusetuse piiril.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!