Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere lapsega tegelemine ja hoolitsemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 214 )

Teema: Kärgpere lapsega tegelemine ja hoolitsemine

Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke, kelle meelest on probleem teemaalgatajas. Tema tekstist loeb välja, et tema tegeleb beebiga peamiselt ainult siis, kui tal parasjagu vanemad lapsed kohal pole. Ehk siis 2 nädalat kuus jätab imiku valdavalt naise hooleks argumendiga, et “naisel on ju 1 laps, aga mul 3 last”. Tema loogika on see, et kuna tal on 2 last, siis tema tegeleb nendega, aga naine selle arvelt peab üksi uue lapsega tegelema.

Isal on kaks vanemat last, kelle eest ta peab samuti hoolitsema ja selle võrra ongi tal vähem võimalusi beebi eest hoolitsemisse panustada. Naine ju teadis, et need kaks poega on olemas, kui otsustas lapse saada. Ta pidi sellega arvestama, et mehel juba on hoolduskoormus.

See, mis praegu toimub, on kõige tavalisem võimuvõitlus. Naine tunneb, et kuna tema on lapse ilmale toonud, peab nüüd tema ja tema laps peres kõige tähtsamad olema. Alateadlikult naine ka testib, kellele mees lojaalsem on, kas oma “vanadele” lastele või uuele beebile ja beebi emale. Lisaks toimub võimuvõitlus ka kodutööde jagamise osas.

Mees peaks jääma rahulikuks ja sõbralikuks, aga mitte taganema oma otsusest pühendada kaks nädalat kuus oma poegadele. Kui ema hirmsasti solvub ja otsustab oma beebiga eraldi elama asuda, siis mida ta võidab? Ainult selle, et edaspidi kuulub 2 nädalat kuus mehe ajast poegadele ja maksimaalselt kaks nädalat beebile, ehk midagi ta ei võida.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke, kelle meelest on probleem teemaalgatajas. Tema tekstist loeb välja, et tema tegeleb beebiga peamiselt ainult siis, kui tal parasjagu vanemad lapsed kohal pole. Ehk siis 2 nädalat kuus jätab imiku valdavalt naise hooleks argumendiga, et “naisel on ju 1 laps, aga mul 3 last”. Tema loogika on see, et kuna tal on 2 last, siis tema tegeleb nendega, aga naine selle arvelt peab üksi uue lapsega tegelema.

Isal on kaks vanemat last, kelle eest ta peab samuti hoolitsema ja selle võrra ongi tal vähem võimalusi beebi eest hoolitsemisse panustada. Naine ju teadis, et need kaks poega on olemas, kui otsustas lapse saada. Ta pidi sellega arvestama, et mehel juba on hoolduskoormus.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –> See, mis praegu toimub, on kõige tavalisem võimuvõitlus. Naine tunneb, et kuna tema on lapse ilmale toonud, peab nüüd tema ja tema laps peres kõige tähtsamad olema. Alateadlikult naine ka testib, kellele mees lojaalsem on, kas oma “vanadele” lastele või uuele beebile ja beebi emale. Lisaks toimub võimuvõitlus ka kodutööde jagamise osas.

Mees peaks jääma rahulikuks ja sõbralikuks, aga mitte taganema oma otsusest pühendada kaks nädalat kuus oma poegadele. Kui ema hirmsasti solvub ja otsustab oma beebiga eraldi elama asuda, siis mida ta võidab? Ainult selle, et edaspidi kuulub 2 nädalat kuus mehe ajast poegadele ja maksimaalselt kaks nädalat beebile, ehk midagi ta ei võida.

Seda et 4-kuusega ei pea ärkama öösiti ainult ema vaid ka isa, kellel ju on kõvasti rohkem kogemusi lastega. Natuke ebaaus on arvata, et naine peab 24,/7 olema beebi päralt. Magamata naine ongi pahuram,  mees peaks ka beebi pärast öösiti ärkama ja seda samas mitte üle tähtsustama, kui palju ta praegu pere heaks teeb. Sellest pole ka naisega mõtet rääkida, kui palju keegi koduseid töid teeb vms, või mitmes laps on mehel, mitmes naisel. Oluline on, et teil on kolm last, kellest üks on imik ja väikelapseiga kestab veel mitu aastat.

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et 4-kuusega ei pea ärkama öösiti ainult ema vaid ka isa, kellel ju on kõvasti rohkem kogemusi lastega.

See, et isadega ärgatakse öösel kordamööda, on ju elementaarne, ei?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et 4-kuusega ei pea ärkama öösiti ainult ema vaid ka isa, kellel ju on kõvasti rohkem kogemusi lastega

Ilmselt tahab tissi. Isa käest seda ei saa. Peab hakkama  tissist võõrutama siis, et laps lepiks isaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt tahab tissi. Isa käest seda ei saa. Peab hakkama  tissist võõrutama siis, et laps lepiks isaga.

Isa saab tissipiima pudelist anda. Pole ju normaalne, et imetatakse nt 1-eluaastani ja siis ema on konstantselt magamata? Ema käib ju lapse kõrvalt ära ka-poes, sõbrannade juures, trennis, siis annab isa nagunii väljalüpstud rinnapiima.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et isadega ärgatakse öösel kordamööda, on ju elementaarne, ei?

Ega see isa ju ka päeval niisama lebota. Suure tõenäosusega käib ta tööl ja tööd ta võiks ikka suuta teha ju. Ilmselt ei oleks sa sugugi rahul kui sind opereeriv kirurg on öö läbi magamata, sest kussutas last. Üldiselt võiks sellised asjad enne lapse saamist läbi arutada. Kindlasti on abiks see kui isa töölt tulles lapsega tegeleb, et ema saaks kasvõi rahus duši all käia või õues jalutada või mida iganes ta teha soovib. Ja tegelikult ei tasu naisel neid teismelisi eemale tõrjuda. Nad on tema lapse suured vennad ja mida mugavamalt nad end titega tunnevad, seda kasulikum kokkuvõttes kõigile. Laste vahel tekib side, väiksemal on tulevikus olemas suured vennad ja vanematel on võimalik neid suuremaid lapsi mõnikord lapsehoidjatena kasutada. Saavad näiteks ise tulevikus kinos või teatris käia kui väiksem laps suurematega kodus on.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt ei oleks sa sugugi rahul kui sind opereeriv kirurg on öö läbi magamata, sest kussutas last.

Jajah. Oletame, et ei ole tegemist ei kirurgi ega lenduriga, siis teised mehed võiksid küll öösiti vahepeal last kussutada. Ausalt öeldes oleksin hämmingus, kui kuuleksin, et mõni mees seda ei tee.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatate poistega beebit ja annate talle võimaluse samal ajal midagi kuud teha?

Miks ta poistega beebit peaks vaatama, pool aega ju pole poisse seal, siis vaatabki juba beebit ka.

Sest 2 nädalat ühes kuus, kui poisid on isa juures, on juba päris pikk aeg – piisavalt palju, et saaks elada tavalist pereelu. Ja tavaperes vanemad lapsed tihtilugu mängivad noorematega või vähemalt saavad aru, kui vanematel nende jaoks parajasti aega pole, sest beebil vaja nt mähet vahetada. Normaalne oleks, et nii beebiga tegelemine kui vanemate poistega toimetamine oleks jagatud nii nagu tavaliseski peres, mitte nii, et kui algab poiste nädal, siis mees kaob beebiga tegelemise mõttes pildilt. Aga muidugi eeldab see ka seda, et uus naine tegeleks ka poistega. Ehkki ma väga ei mõista, mis suurt tegelemist need põhikoolipoisid ikka vajavad? Jah, õppimises abi – no seda saab ka beebiga toimetamisega kombineerida. Võistlused, ok, loogiline, et isa läheb. Mis see muu oleks, mis takistaks tavapärast rütmi elamast? Süüa tehakse ja pesu pestakse ju ikka. Ja nagu keegi ütles – kogu suhtumine peaks olema teine – mismõttes mees “aitab”? Ei aita – oma osa teeb ära lihtsalt ja seal ei tohiks olla mingit vahet, kas poisid on parasjagu siin või seal. Olen aga nõus, et ka naine ei peaks joont vahele tõmbama oma ja võõraste laste vahele.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah. Oletame, et ei ole tegemist ei kirurgi ega lenduriga, siis teised mehed võiksid küll öösiti vahepeal last kussutada. Ausalt öeldes oleksin hämmingus, kui kuuleksin, et mõni mees seda ei tee.

Minu arust on jälle suhteliselt normaalne, et kui naine on kodune ja mees käib tööl, siis mees magab ja ei kussuta pidevalt öösiti last. Mõnikord ehk küll ja ka siis, kui on vabad päevad või puhkus. Aga ma ei kujuta ette, kuidas niimoodi tööl käiakse, kui peab pool ööd pidevalt üleval olema. Minu laps ka sõi öösiti mitu korda neljakuuselt, seega ei saanudki mees teda kussutada selles eas.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kärgpere, kus vanim laps on teismeline ja pärit minu esimesest abielust. Lisaks veel kaks väikest ühist last.

Meil on kokkulepe vanima lapsega elukorraldus 2 nädala kaupa, et laps ei peaks pidevalt end ühest kodust teise pakkima ning et oleks võimalik korraldada ka pikemaid reise, üritusi ja muud, mis nädal-nädal süsteemis võimalik ei oleks või eeldaks pidevat logistilist organiseerimist ja kokkuleppeid.

Vanim laps ja uus mees saavad läbi suurepäraselt, kohe algusest peale. Võiks lausa öelda, et on talle julgelt isa eest. Ta küll ei sekku kasvatuslikesse otsustesse (kooli- ja trennivalikud, vajalike asjade ostmine ja planeerimine), aga on muus osas rohkem kui olemas lapse jaoks nii sõbra kui toetajana. Käivad koos üritustel, uus mees pakub omalt poolt taskuraha ja muid hüvesid. Ei kalkuleeri kuidagi eelarvet eraldi kui näiteks reisime, käime perena koos kuskil.. on helde ja kindlasti toetab rahaliselt rohkem kui lapse enda isa.

Kärgpere oleme küll nime poolest, aga vanim laps on alati kõikide poolt koju väga oodatud. Väiksemad õed-vennad igatsevad alati ja kui kõik koos oleme, siis opereerime nagu 3-lapsega pere. Ei tee keegi vahet lastel. Vanim laps suhtub pisikestesse ka hästi, võtab neid endaga mängima, käib õues, aitab ja on ise ka samal ajal armastatud ja hoitud.

Uus mees ei ole mitte kunagi nende aastate jooksul kritiseerinud, märkusi teinud või mõista andnud, et talle midagi seoses vanema lapse või tema elukorraldusega ei meeldi. Ilmselt lihtsalt on ta algusest peale võtnud asja nagu see on ja suhtunud temasse austuse ja hoolivusega, nagu iga pereliige peaks suhtuma teise pereliikmesse. Ehk siis meil 0 tüli ja 0 pinget, et on rohkem lapsi. Pigem just hea meel, sest pisikesed jumaldavad suuremat last ja nad kõik koos väga vahvad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et 4-kuusega ei pea ärkama öösiti ainult ema vaid ka isa, kellel ju on kõvasti rohkem kogemusi lastega

Ilmselt tahab tissi. Isa käest seda ei saa. Peab hakkama tissist võõrutama siis, et laps lepiks isaga.

Kas 4-kuune ei söö juba ka lisatoitu?

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et 4-kuusega ei pea ärkama öösiti ainult ema vaid ka isa, kellel ju on kõvasti rohkem kogemusi lastega.

See, et isadega ärgatakse öösel kordamööda, on ju elementaarne, ei?

Ei teagi… mu mees üsna OK isa, aga kuna ta käis tööl, siis lastega öösel tegelesin ikka mina. Magasime eraldi, et ta saaks magada. Mulle see tol ajal tundus normaalne, sest ma ei kujutanud ennast magamata tööl käimas. Tegime varem mehega sama tööd ja mõte sellest, et ma seda magamata teeks…. Aga jah samas ega ma kahe titega ju päeval ise ka magada ei saanud ja väga raske oli. Seda, milline sünnitusjärgne depressioon mul tegelikult oli kahe väikse vanusevahega lapsega, sain ma alles aastaid hiljem aru.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebiga ei tegele ainult ema, beebi ja elukaaslasega ma elan 24/ 7 koos. Minu poisid käivad üle nädala meil elamas, aga nende isa ma olen samuti 24/7 mitte ainult siis kui nad minu juures on!Minu mure ja probleem täna on see, et elukaaslasega ei ole meil ühtset arusaama kes kui palju peab lastega tegelema.

Väga tubli. Aga kes su uue naise meelest peaks tegelema nende tüütute “eelmiste lastega”, kui need teie juures on ja ka süüa ja tegelemist vajavad? Või kisub asi sinnapoole, et need ei peaks enam üldse käima isa juures, kuna isal on nüüd “päris” laps? Tuleb kahjuks su uuel naisel aru saada, et ta võttis kahe lapse isa ja tegi kolme lapse isaks, ta teadis juba ammu, et sul on lapsed olemas. Neljakuuse beebiga ongi raske ja jõuvarud hakkavad otsa saama, eks aita teda rohkem, kui vähegi jõuad. Arvan, et naisel lapsi polnud ja tahtiski oma last, ainult et isal on neid omasid nüüd kolm ja nii on. Teismelised võtavad veel samamoodi aega ja tähelepanu, isegi kui ei pea enam söötma ja potitama, on teistsugused tegevused.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen eelmine postitaja ja lisan- kui isa käib tööl, siis tööpäeva öödel on ikka beebiga ärkamine ema asi rohkem, kuna tema on lapsega kodune. Päris kõike ei saa ka isalt koorida, et ta suudaks natukene töövõimeline hommikul olla.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen eelmine postitaja ja lisan- kui isa käib tööl, siis tööpäeva öödel on ikka beebiga ärkamine ema asi rohkem, kuna tema on lapsega kodune. Päris kõike ei saa ka isalt koorida, et ta suudaks natukene töövõimeline hommikul olla.

Miks siis naine tige on kodus, kui kõik nii hästi on?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd jätta ära see, et tegu on kärgperega ja võtta näiteks see, et tegu on lihtsalt perega, siis peres pole küll nii ära jagatud, et ainult isa käib lastega spordivõistlustel ja aitab koolitöödes ja ainult ema ärkab nädala sees öösiti, et mees suudaks tööl käia. Tehakse kõike koos kordamööda.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda et 4-kuusega ei pea ärkama öösiti ainult ema vaid ka isa, kellel ju on kõvasti rohkem kogemusi lastega.

Neljakuune rinnalaps tavaliselt sööb ääsiti veel, mida nad kahekesi üleval tukuvad? Isa tissi anda ju ei saa. Pudelilast veel saab toita isa ka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebiga ei tegele ainult ema, beebi ja elukaaslasega ma elan 24/ 7 koos. Minu poisid käivad üle nädala meil elamas, aga nende isa ma olen samuti 24/7 mitte ainult siis kui nad minu juures on!Minu mure ja probleem täna on see, et elukaaslasega ei ole meil ühtset arusaama kes kui palju peab lastega tegelema.

Väga tubli. Aga kes su uue naise meelest peaks tegelema nende tüütute “eelmiste lastega”, kui need teie juures on ja ka süüa ja tegelemist vajavad? Või kisub asi sinnapoole, et need ei peaks enam üldse käima isa juures, kuna isal on nüüd “päris” laps? Tuleb kahjuks su uuel naisel aru saada, et ta võttis kahe lapse isa ja tegi kolme lapse isaks, ta teadis juba ammu, et sul on lapsed olemas. Neljakuuse beebiga ongi raske ja jõuvarud hakkavad otsa saama, eks aita teda rohkem, kui vähegi jõuad. Arvan, et naisel lapsi polnud ja tahtiski oma last, ainult et isal on neid omasid nüüd kolm ja nii on. Teismelised võtavad veel samamoodi aega ja tähelepanu, isegi kui ei pea enam söötma ja potitama, on teistsugused tegevused.

Kas see uus naine juba enne seda beebit siis ei tegelenud kordagi mehe kahe vanema pojaga ja kuidas teemaalgataja otsustas, et nii sobibki?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see uus naine juba enne seda beebit siis ei tegelenud kordagi mehe kahe vanema pojaga ja kuidas teemaalgataja otsustas, et nii sobibki?

Nii mina sain teemaalgatusest aru, et isa peseb-söödab-kasvatab-lõbustab poisse sel ajal üsna ainuisikuliselt, kui lapsed seal on. Kuidas selline elukorraldus normaalne on või tekkis… eks noor naine tõmbas mehe hoovi ja võlus ära ja tegi kähku tite juurde, nüüd on mõlemad hädas ja pahased. Üks ei saa aru, miks teine mingite “teiste” laste peale aega kulutab ja teine ei sa aru, kuidas üks ei saa aru, et need on samuti tema lihased lapsed. Tsiteerides klassikuid: kärgpere on okse.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas selline elukorraldus normaalne on või tekkis… eks noor naine tõmbas mehe hoovi ja võlus ära ja tegi kähku tite juurde, nüüd on mõlemad hädas ja pahased.

Nii ta tavaliselt kipub olema jah. Ja õnnelik pole sellises olukorras mitte keegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see uus naine juba enne seda beebit siis ei tegelenud kordagi mehe kahe vanema pojaga ja kuidas teemaalgataja otsustas, et nii sobibki?

Nii mina sain teemaalgatusest aru, et isa peseb-söödab-kasvatab-lõbustab poisse sel ajal üsna ainuisikuliselt, kui lapsed seal on. Kuidas selline elukorraldus normaalne on või tekkis… eks noor naine tõmbas mehe hoovi ja võlus ära ja tegi kähku tite juurde, nüüd on mõlemad hädas ja pahased. Üks ei saa aru, miks teine mingite “teiste” laste peale aega kulutab ja teine ei sa aru, kuidas üks ei saa aru, et need on samuti tema lihased lapsed. Tsiteerides klassikuid: kärgpere on okse.

Sel juhul on lahendus lihtne, praegune elukorraldus tuleb ümber muuta, uus naine suunata tegelema kõigi kolme lapsega ja koduste töödega, jälgides hoolega, et kõik saaks tehtud üheskoos ja nagu vaja. Kui sai võetud meheks kärgmees, siis oleks pidanud teadma, et tuleb arvestada kolme lapsega igas kuus kaks nädalat ja suuremas peres ongi rohkem tegemist. Muidu see mees jääbki kõike ise peamiselt ära tegema ja ka vanematel lastel ei teki sidet selle beebiga ja kokkuvõttes pole rahul keegi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel ongi üks laps, kuni ta südames ei tunne kiindumust sinu lastesse. Seda ei pruugi ta kunagi tudma hakatagi, aga võib juhtuda. Südant ei saa sundida.

Mõistagi ei saa sa teda sundida oam kahe poisi eest hoolitsema rohkem, kui üks normaalne täiskasvanu laste suhtes tähelepanelik on. Ta ei pea neid kukil kandma ega nendega õppima, kui ta ei taha. Ta ei pea neile isa mängima, neil on oma isa olemas. Küll peab ta lastega olema viisakas ja arvestav. Teinekord võilebki määrida, ei võta tükki küljest. Muidugi ka sinu poisid peavad temaga olema viisakad ja mitte turtsuma või tekitama mingeid armukadedusstseene.

Kui see uus “mees” aga arvab, et sina peaksid oma kaks esimest last kõrvale lükkama, siis ta kõlab küll nagu mingi käkk, kellega ma isegi ei teretaks. Rääkimata sellest, et temaga magaks. Rääkimata sellest, et temaga lapsi saaks. See on ju täpselt samasugune inimese nime mittevääriv olend, nagu need naised, kes ei luba mehel oma eelmise abielu lastega ei tegeleda ega neile maksta. See pole inimese nime vääriline.

Kui su uus “mees” kunagi mõistuse tagumikust pähe kopsab, siis ta saab aru, et temalt ei oodata suurt roosat karvast pehmet armastust sinu laste vastu. KUI ta vähegi ajudega on, saab ta aru, et tema enda elu on tulevikus seda lihtsam, mida rohkem poisid temaga arvestavad, teda austavad ja temast lugu peavad. Selget tõrjumist tajvad selles eas lapsed väga hästi. Ja see ei ole see tee, millega sillutaks su “mees” rada kahe väga hea sõbra, noore mehe austuseni ja, kui lubate, ka abile hiljem. Näiteks…vanemas eas.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd jätta ära see, et tegu on kärgperega ja võtta näiteks see, et tegu on lihtsalt perega, siis peres pole küll nii ära jagatud, et ainult isa käib lastega spordivõistlustel ja aitab koolitöödes ja ainult ema ärkab nädala sees öösiti, et mees suudaks tööl käia. Tehakse kõike koos kordamööda.

Tavaliselt ikka kujuneb välja kes mida teeb. Kui ikka üks vanem on õpetamises parem, siis pole kohe kindlasti mõistlik hakata näpuga järge ajama, et kelle kord on matemaatikaülesannet seletada. Ja võistlustel käimine pole vanema jaoks üldjuhul mingi lõbustus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul on lahendus lihtne, praegune elukorraldus tuleb ümber muuta, uus naine suunata tegelema kõigi kolme lapsega ja koduste töödega, jälgides hoolega, et kõik saaks tehtud üheskoos ja nagu vaja.

Eriti lihtne ei ole. Kui naine pole iialgi neid eelmisi lapsi pereliikmeteks pidanud ja nendega tegelenud, siis on siin väga raske midagi muuta. Nüüd, kui tal on beebi, arvab ta ilmselgelt, et ka mees peaks lõpetama nende nn vanade lastega tegelemise, sest tähtsam isik on ju nüüd platsis ja kogu tähelepanu peaks minema uuele lapsele. Seni ta seal ussitab, kuni need teismelised enam lihtsalt ei tule ja kogu moos. Siiani ilmselt leppis sellepärast, et mees elatist ei peaks maksma, see ju ka nüüd uue naise raha rohkem. Mees on muidugi ka rumal, et sellisesse olukorda uue lapse sai, aga ega mehed ju väga ei mõtle. Noor naine voodis viib igasuguse mõistuse peast.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi oli kõige suurem, raskem ja ajamahukam töö titega mähkmemajandus, mille hulka käis teadagi ka peale mähkmete muud lapse seljariided, ema riided, kui süles juhtus häda tegema, lisaks lapse või vanemate voodiriided, ühesõnaga iga päev inimesekõrgune hunnik ja pooltel eestis ei olnud veel 20 a tagasi vett sees, ega ühelgi perel automaatmasinat. Nüüd on see kõige töömahukam töö kadunud, aga muudkui ollakse pahased. Mille peale?

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei pea neid kukil kandma ega nendega õppima, kui ta ei taha. Ta ei pea neile isa mängima, neil on oma isa olemas.

Loe uuesti, kirjutaja/teemaalgataja ongi isa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei pea neid kukil kandma ega nendega õppima, kui ta ei taha. Ta ei pea neile isa mängima, neil on oma isa olemas.

Loe uuesti, kirjutaja/teemaalgataja ongi isa.

Vabandust. Sel juhul kehtib kõik mu öeldu TA naise kohta. See pole inimene. Kuidas üdse suhelda ja miks sellisega last saada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja pooltel eestis ei olnud veel 20 a tagasi vett sees, ega ühelgi perel automaatmasinat.

Mis jama see veel on? 😀

Sündisin 1971 ja korteris oli vesi sees. Esimese automaatmasina ostsin UPO, aastal 1995. See oli 29 aastat tagasi. Mäletan, sest see oli päris suur summa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on jälle suhteliselt normaalne, et kui naine on kodune ja mees käib tööl, siis mees magab ja ei kussuta pidevalt öösiti last. Mõnikord ehk küll ja ka siis, kui on vabad päevad või puhkus. Aga ma ei kujuta ette, kuidas niimoodi tööl käiakse, kui peab pool ööd pidevalt üleval olema. Minu laps ka sõi öösiti mitu korda neljakuuselt, seega ei saanudki mees teda kussutada selles eas. Rate this item:Submit Rating+7-1

Meil oli samamoodi. Kuna mina tööl ei käinud, siis mul oli võimalik beebiga koos päeval magada. Mees käis tööl ja tema tavaliselt lapsega öösel üles ei tõusnud. Kui päris aus olla, ega ma ise ka väga ei tõusnud. Mul oli rinnalaps, kui vigisema hakkas, siis panin talle lihtsalt tissi suhu ja magasime edasi. Mingit üleval passimist ei olnud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli rinnalaps, kui vigisema hakkas, siis panin talle lihtsalt tissi suhu ja magasime edasi.

Rinnalapsega nii käibki. Seda imelikum on hakata siin soovituste järgi isa üles peksma, pudelist soojendatud rinnapiima lapsele sisse toppima (rinnalaps enamasti pudeliga väga ei harjugi), mässama pudelimajandusega LISAKS rinnapiimale- milleks selline enese ja teise piinamine, et saaks paar tundi ilma imetamata olla… Nagu näha mõni pole imikut näinudki “kas 4kuune lisatoitu ei söö”…

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 214 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere lapsega tegelemine ja hoolitsemine