Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere rahateema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )

Teema: Kärgpere rahateema

Postitas:

Kärgpere rahateema. Elame minu majas nüüdseks aasta. Pangalaenu maksan mina. Kuna maja pole veel päris viimseni valmis ja nt haljasused ja asjad käsil, siis need kõik on minu väljaminekud ja mehe poolset rahalist panust sellesse ma ei oota.
99% koduses majapidamises on minu muretsetud nüüd meie kooselu ajal või oli mul enne olemas. Majja kolides me enne rohkemat läbi ei rääkinud rahaasjadest kui selle, et mees ütles, et maksab kommunaalid. Tema andis enda korteri rendile siia kolides. Renditulu katab kõik tema korteriga seonduvad kulud ja jääb ka järgi päris korralikult.

Nüüd oleme aastakese elanud ja pidevalt tõuseb raha teemal riid. Minule tundub õiglane, et ta maksab kommunaalid, temale tundub see ülekohtune, et minu ja minu lapse eest maksma peab. Muud kulud on jaotatud nii, et toidupoes käime enam-vähem võrdselt, sellega pole probleemi kummalgi. Aga kuidagi kõik muu on ikkagi jäänud minu poole tugevalt kaldu. Alates voodipesust kuni muruväetiseni. Kõik puhastustarbed jne jne. Midagi vaheapeal ostab – a la kruvid või selline nipet-näpet. Kõik tehnika ja kodumasinad on minu hangitud. Aga samas tundub veider, et sellised kuluvad asjad on ainult minu kohustus. Ka mööbel suuremas osas, aga midagi on aidanud osta.

Minu seisukoht on, et mis maja küljes, see on ok et mina maksan. Ei eelda ega oota selle koha pealt midagi. Kuna tema on saanud oma korteri rendile anda tänu majja kolimisele, siis pean õiglaseks, et maksab maja kommunaalid.

Tegin ka ettepaneku, et maksan siis ise oma kommunaalid, aga kõik muu mis ühises igapäevases tarbimises, ka pooleks.  See justkui ka ei sobinud. Milline oleks õiglane lahendus? Tema hinnangul teen talle liiga kommunaalidega, sest maja on minu ja kui laiali läheme siis on maksnud muudkui, aga midagi talle ei jää. Palun kommentaare…

+43
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 09:07; 04.05 12:02; 04.05 16:57; 05.05 07:34; 05.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis siis tema arust õiglane oleks? Las ütleb välja. Õiglane on see(kui võtta jooksvad kulud, mis pole maja küljes nö kinni) toit, küte, vesi, elekter, prügi jms. Ja teha nii, et teha valik mõtteliselt pooleks. Teoorias, mida siis rääkida. Ja ühel lasta valida see oma pool. Ja kui see on valitud, siis peab see olema selline, et siis nö vahetatakse pooled ära. Kui üks vastu hakkab, siis pole õiglaselt poolittatud. Nagu laseloos koogitüki jagamine. Üks õdedest tahtis alati paremat või suuremat poolt või tükki. Teine laskis tal ise tüki pooleks lõigata. Ja siis lubas valida. Peale lõikamist siis ahnem pool vaatas ja vaatas, ja ei osanud valida. Siis selgus, et ta oli täpselt pooleks lõiganud. Ja talle see muidugi ei meeldinud, aga nii oli.
Sinu loos paistab, et mees ei taha eriti midagi maksta. Aga see on ka ahnus, kuna ta ise oma palgast ei peaks ju midagi välja käima kulude jaoks, kuna üür katab need, hea võimalus, kui nii saab. Ta oeaks seda mõistma.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 Tema hinnangul teen talle liiga kommunaalidega, sest maja on minu ja kui laiali läheme siis on maksnud muudkui, aga midagi talle ei jää. Palun kommentaare…

Sama loogikaga teeb mees oma üürilisele liiga, kui ta just ei kavatse rendilepingu lõppedes talle poolt korterit kinkida.

Parasiit on kodus sul.

+61
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 09:20; 04.05 19:26; 05.05 06:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks variant, et mees ei maksa mitte kommunaale vaid mingi kindla summa üüriks (mis oleks siis kommunaalidega võrdväärne ja arvestaks sisse ka mööbli ja kodumasinate kulumise. Summa poleks aga mitte jooksvalt muutuv vaid püsiv – suvel vast kommunaalid odavamad, siis maksab suurema summa ja talvel vastupidi.

Arvesta välja, kui suur oleks selle maja kus elate üürisumma, mis sisaldaks kommunaale ja kulumist ja jaga see pooleks (lased ju üüri ei maksa, neid ei saa arvestada). Ma arvan muidugi, et summa tuleks suurem, kui ta praegu maksab. Nii, et ehk ta mõistaks, et tal on päris hea diil.

Alternatiiv on ka, et te kolite uude kohta, mis on mõlemale võrdväärselt uus. Müüte oma senise kinnisvara maha või üürite välja. Siis on mõlemal võrdne võimalus.

Variant on ka, et mitte elada koos. Mees elab oma korteris ja sina oma majas ja käite ainult üksteisel külas.

 

+26
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 09:34; 04.05 13:37; 06.05 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot kas ma saan õigesti aru, et koos elades on tema kulud ainult toidule ja pisikesed nipet näpet asjad? Seega kulub tal vähem kui üksi elades, sest nüüd ta ei maksa kommunaale ega midagi. Minule see kohe kindlasti ei sobiks.

Me elame ka elukaaslasega minu ostetud kodus. Mina maksan laenu, tema autoliisingu ja kõik muud kulud sisuliselt jaotuvad pooleks (selle jaoks on ühine konto igapäeva kulude ja arvete jaoks, kuhu mõlemad kanname raha). Kui ma ise tahan kodu jaoks midagi uut osta, siis olen seda teinud, aga see siis on täiesti minu soov ka olnud, mitte otsene vajadus (sama nagu endale uusi kingi/käekotte ostes 🙂 )

 

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paned talle ette sarnaste majade üürisummad. Või majalaenusummad. Või hotellitoasummad.

Kui tahab vaid “enda kulusid” maksta, siis maksab seadmete rendikulu. Nt kohvimasinakasutus 20 eutot kuus, külmiku kasutus 30 eurot kuus, voodipesurent 20 eurot kuus, kahvlirent 5 eurot kuus, aiasistumise rent 60 eurot kuus jne

Vaid kolme inimese kommusid maksta on ikka ülisoodne elu.

+31
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 09:51; 09.05 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust te leiate neid rott-mehi?

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik parasiit, peaks ütlema. Mul on ka maja ja olen samuti kooselu proovinud, aga ei ole sujunud. Tuli üks mees siia elama, ta enne elas üürikorteris. Alguses nagu tegi siin mingeid töid, ostis süüa ja maksis osa maksudest. Aga siis hakkas panus aina vähenema. Lõpuks vaatasin, et mina nagu maksan kõike. Kui mul on mehega koos elades tunduvalt suuremad kulud kui üksi elades, siis nagu kisub kiiva see asi.

+28
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paned talle ette sarnaste majade üürisummad. Või majalaenusummad. Või hotellitoasummad.

Ma päris seda ei teeks, natuke liiga äri.

Aga paneks mõnda aega (või ka tagantjärele) kirja kõik need jooksvad kulutused, mida sina oled teinud. Need kulutused siis, mille eesmärk ei ole olnud parandada või säilitada sinu kinnisvara olukorda. Ja siis vaatate koos üle, kui palju keegi siis tegelikult maksab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sellise inimesega koos elada, kes tahab sind ära kasutada. Tema käitumine ei ole normaalne.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:05; 04.05 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatau milliseid sendisaagijaid on ikka olemas. Mille eest ta siis on nõus maksma? Ostab omale laupäeva õhtuks saunaõlled ja kogu ülejäänud elu olgu sina rida?

+33
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:13; 04.05 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hoopis hakkas huvitama, kui palju see korter talle siis renditulu teenib, kui maksab laenu ja jääb korralikult veel ülegi?

Isegi kui rendisumma oleks 500, siis korralikult ülejäämine on tiba liialdatud väljend.

Aga muidu teemast: minu arvates see kehtib nii meeste kui naiste puhul. Nii kui üks pool näeb, et teine pool saab hästi hakkama ja jõuaks teoreetiliselt kinni maksta mõlemi kulud, siis reeglina hakkab üks kohe teise kulul parasiteerima.

Mul endal ka parasiit kodus. Eks ma kasutan teda ära nii kuidas jaksan igasugustes töödes. Aga jah rahaga on temal see suhe, et koguks muudkui kusagile madratsi alla – ilus vaadata.

Kuna olen hästi hakkama saanud, siis olen käega löönud. Mul on lihtsam olnud rohkem teenida kui temaga saagida. Aga pean ütlema ka seda nüüd 20 aastat hiljem: küll on hea sirge seljaga seista ja ütelda – KÕIK siin on minu. Absoluutselt KÕIK. Ja kui ei meeldi – uks on seal ja võtmed jäta kapi peale.

Sõbranna läks lahku mehega ja juba pea 2 aastat saevad – kes maksis kommud ja kes laenu ja kellel on rohkem õigust omandile.

Vot selle vabaduse olen endale välja ostnud nende aastatega.

+29
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:23; 04.05 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema hinnangul teen talle liiga kommunaalidega, sest maja on minu ja kui laiali läheme siis on maksnud muudkui, aga midagi talle ei jää. Palun kommentaare…

Sama loogikaga teeb mees oma üürilisele liiga, kui ta just ei kavatse rendilepingu lõppedes talle poolt korterit kinkida.

Parasiit on kodus sul.

 

Samal arvamusel.

Mehel muidugi hea äriidee- leida majanduslikult kindlustatud naine, anda oma korter üürile ning teenida iga kuu tegemata midagi.

Puhas kasum. No mis kulutused tal oma korterile iga kuu olla saavad?

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema hinnangul teen talle liiga kommunaalidega, sest maja on minu ja kui laiali läheme siis on maksnud muudkui, aga midagi talle ei jää. Palun kommentaare…

Sama loogikaga teeb mees oma üürilisele liiga, kui ta just ei kavatse rendilepingu lõppedes talle poolt korterit kinkida.

Parasiit on kodus sul.

Samal arvamusel.

Mehel muidugi hea äriidee- leida majanduslikult kindlustatud naine, anda oma korter üürile ning teenida iga kuu tegemata midagi.

Puhas kasum. No mis kulutused tal oma korterile iga kuu olla saavad?

No ja mida imet ta selle kasumiga peale hakkab või kui suur see kasum on? 20 aastaga 100 tuh maksimum. Sellega saab 5 aastat enam-vähem luxis hooldekodus oma surma oodata.

Mina suurustan oma mehe ees ikka sellega, et isegi kui ma kogu oma tänase vara talle annaks, oleks mul ikka 10 aasta pärast rohkem kui temal. Mitte iial ei jõua madratsi alla koguv koonerdaja nii kaugele kui see, kes ostab tööd teha, äri ajada, kellelegi lootmata ja arvestades ainult iseendaga.

Kui on oskajate töökätega mees, siis laseks tal igasuguseid asju teha. Minul juba ideedest puudus ei tule. Kasvõi viljade kaitseks maakividest aia.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:23; 04.05 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange kulutused paberile, reaalselt need kulud, mis on jooksvad kulud, ka muruväetis ja voodilinad, vajadusel.
Ja siis jagage paberil ära – see on mehele kuuluv summa, see on naisele kuuluv summa. Kui teil oli kokkulepe, et mees maksab kommunaalid, siis kui ta oleks Mees, siis ta kommunaalide maksmist ka jätkaks ilma virisemata. Muud, jooksvad kulud (toit, riided, pesuvahendid ja kodumasinad), makskugi igaüks nii, nagu kulutab.
Siinjuures ilmselt oleks hea ka info, kas su lapse isa maksab lapse eest elatist, sest see elatise summa võiks olla nö lapse panus kuludesse.
Ja lõpuks on nii, et kui su uuele voodisoojendajale ei sobi ikkagi sellistmoodi kooselu, siis koligu tagasi oma korterisse ja maksku ainult enda eest edasi. Ära sellisega lapsi tegema kiirusta, igaks juhuks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinjuures ilmselt oleks hea ka info, kas su lapse isa maksab lapse eest elatist, sest see elatise summa võiks olla nö lapse panus kuludesse.

Mis see siia puutub. Ilmselgelt ei ole naisel lapse kulude katmisega probleeme. Küsimus on selles, mis on üldse mehe panus, kui ta seal elab. Kui ta maksab vaid enda kommunaalid ja söögi, ei ole asi eriti õiglane, sest ka ilma selle naiseta peaks ta ju kuskil elama, kas endale korteri ostma või üüri maksma, lisaks kõiki eluasemega seotud jooksvaid kulutusi maksma.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas inimesed oskavad lihtsad asjad nii keeruliseks teha. Tehke ühine konto, võrdselt panustate, kõik ühised asjad maksate sealt. Või noh sa lapse pärast panustad veidi rohkem.

Meil ühiselt kontolt lähevad kommunaalid ja muud kodu arved, toit koos koristusvahenditega, sisustus ja mööbel jne. Loomulikult ma arvestan, et kui asi metsa läheb, siis tal õigus välja kolides pool mööblit kaasa võtta. Korteris püsivad asjad nagu sisseehitatud kapp ja integreeritud tehnika maksan ise.

Ei tuleks elus selle peale, et ma ise koristusvahendid ostma peaksin, kuna minu korter, üürikas ka ostavad koristusvahendid elanikud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgpere rahateema. Elame minu majas nüüdseks aasta. Pangalaenu maksan mina. Kuna maja pole veel päris viimseni valmis ja nt haljasused ja asjad käsil, siis need kõik on minu väljaminekud ja mehe poolset rahalist panust sellesse ma ei oota.

99% koduses majapidamises on minu muretsetud nüüd meie kooselu ajal või oli mul enne olemas. Majja kolides me enne rohkemat läbi ei rääkinud rahaasjadest kui selle, et mees ütles, et maksab kommunaalid. Tema andis enda korteri rendile siia kolides. Renditulu katab kõik tema korteriga seonduvad kulud ja jääb ka järgi päris korralikult.

Nüüd oleme aastakese elanud ja pidevalt tõuseb raha teemal riid. Minule tundub õiglane, et ta maksab kommunaalid, temale tundub see ülekohtune, et minu ja minu lapse eest maksma peab. Muud kulud on jaotatud nii, et toidupoes käime enam-vähem võrdselt, sellega pole probleemi kummalgi. Aga kuidagi kõik muu on ikkagi jäänud minu poole tugevalt kaldu. Alates voodipesust kuni muruväetiseni. Kõik puhastustarbed jne jne. Midagi vaheapeal ostab – a la kruvid või selline nipet-näpet. Kõik tehnika ja kodumasinad on minu hangitud. Aga samas tundub veider, et sellised kuluvad asjad on ainult minu kohustus. Ka mööbel suuremas osas, aga midagi on aidanud osta.

Minu seisukoht on, et mis maja küljes, see on ok et mina maksan. Ei eelda ega oota selle koha pealt midagi. Kuna tema on saanud oma korteri rendile anda tänu majja kolimisele, siis pean õiglaseks, et maksab maja kommunaalid.

Tegin ka ettepaneku, et maksan siis ise oma kommunaalid, aga kõik muu mis ühises igapäevases tarbimises, ka pooleks. See justkui ka ei sobinud. Milline oleks õiglane lahendus? Tema hinnangul teen talle liiga kommunaalidega, sest maja on minu ja kui laiali läheme siis on maksnud muudkui, aga midagi talle ei jää. Palun kommentaare…

Meilt küsid? Sul kas pole meest või pole ise naine 🙂 Partner ütleb, mis on õiglane.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage ükskord see ühise konto jutt, Eestis ei saa teha ühist kontot. Konto saab teha üks inimene enda nimele ja teisel saab olla tema antud volitus selle kasutamiseks, mille ta võib iga hetk tagasi võtta.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 10:13; 04.05 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hoopis hakkas huvitama, kui palju see korter talle siis renditulu teenib, kui maksab laenu ja jääb korralikult veel ülegi?

Isegi kui rendisumma oleks 500, siis korralikult ülejäämine on tiba liialdatud väljend.

Aga muidu teemast: minu arvates see kehtib nii meeste kui naiste puhul. Nii kui üks pool näeb, et teine pool saab hästi hakkama ja jõuaks teoreetiliselt kinni maksta mõlemi kulud, siis reeglina hakkab üks kohe teise kulul parasiteerima.

Mul endal ka parasiit kodus. Eks ma kasutan teda ära nii kuidas jaksan igasugustes töödes. Aga jah rahaga on temal see suhe, et koguks muudkui kusagile madratsi alla – ilus vaadata.

Kuna olen hästi hakkama saanud, siis olen käega löönud. Mul on lihtsam olnud rohkem teenida kui temaga saagida. Aga pean ütlema ka seda nüüd 20 aastat hiljem: küll on hea sirge seljaga seista ja ütelda – KÕIK siin on minu. Absoluutselt KÕIK. Ja kui ei meeldi – uks on seal ja võtmed jäta kapi peale.

Sõbranna läks lahku mehega ja juba pea 2 aastat saevad – kes maksis kommud ja kes laenu ja kellel on rohkem õigust omandile.

Vot selle vabaduse olen endale välja ostnud nende aastatega.

Kusagil ei ole kirjas, et mees enda korteri eest laenu tasub. Pigem jääb mulje, et korter on laenuvaba. Korteriga seotud kulud on nagu tavalistel üürikorteritel(näiteks läheb külmik katki ja vaja välja vahetada, kui koos külmikuga välja üüritud).

Ma ka sellist puuki enda kodus ei taluks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage ükskord see ühise konto jutt, Eestis ei saa teha ühist kontot. Konto saab teha üks inimene enda nimele ja teisel saab olla tema antud volitus selle kasutamiseks, mille ta võib iga hetk tagasi võtta.

miks sa targutad, saad aru küll, millest jutt käib ju!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Tõesti hea on lugeda, kuidas teised asja näevad. Endal kipuvad klapid ette tulema ja olukorras sees olles ei näe asja nii selgelt.

Vastan mõned tekkinud küsimused. Kuna ta rendib korterit suvel lühiajaliselt, siis sealt teenib tõesti korralikult. Talvel katab renditulu kulud ja isegi siis jääb veidi järgi. Mina sellele ei pretendeeri, aga mulle ei mahu pähe, et me räägime lõppude lõpuks kommunaalidest, mis on ju tarbimiskulu.

Kodus olengi lasknud tal palju teha ja teeb hea meelega ehitustöid jne. Aias toimetame koos jne. Tema ehitustöid olen ka mõelnud, et noh- see on ju ka tema panus. Aga samas minu panus on ju igasugu küürimine ja maja korrashoid jne.

Lisaks veel, et tema eelkooliealine laps käib siin väga tihti. Tal siin oma tuba. Minu laps pm täisealine ja tema isa maksab elatist. Kuna mu laps toiduga suht valiv, siis temale meelepärast süüa toon eranditult ise.

Need ettepanekud, mis siin tehti – kõik olen välja käinud. Aga ikkagi oleme endiselt samas olukorras.

Proovin veel korra selgitada ja pakkuda kasvõi ühise majapidamiskonto teema välja. Kui ikka kohale ei jõua, siis tundub tõesti, et tuleb otsi kokku hakata tõmbama.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 09:07; 04.05 12:02; 04.05 16:57; 05.05 07:34; 05.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahad õiglast lahendust? Mees müüb oma korteri maha ja maksab pool maja hinnast sulle kinni. Sina vormistad ta omanikuks 50/50. Ja edaspidi jagunevad kõik kulud kolmeks – st mees maksab 1/3 ja sina 2/3, sest laps ei ole mehe oma. Kui mees soovib, siis võib muidugi rohkem ka panustada ja ma arvan, et ehk ka panustaks, kui midagi siiski reeaalselt tema oma ka on. Aga seda sa ei soovi, ega ju?

Praegune olukord. Pangalaen on sinu kohtustus üksinda. Kõik muud kulud (kommunaalid, toit, igapäevased majapidamistarbed jne.) peaksid olema jaotatud nii, et mees 1/3 ja sina 2/3.  Ja lisaks küsid sina mehe käest tema 1/3 panusele iga kuu veel mingit kindlat summat, nö sümboolne üür. Ise otsustad, millise raha eest soovid, et mees sinu majas elada saaks. Pead muidugi arvestama, et võib olla ta tahab ka peale seda ära kolida.

Mis puutub mööblisse ja siseviimistlusse, siis sorri, aga mees küll sinu kinnisvara parendamisse panustama ei pea rahaliselt. Ega ta seda sektsioonkappi, diivanit ja seinavärvi või kruvisid ju kaasa võtta ei saa, kui peaks välja kolima või sa otsustad ta tänavale visata.

+2
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 12:02; 04.05 12:42; 04.05 16:23; 04.05 17:27; 04.05 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ühine konto kuhu kannaksite iga kuu mõlemad kindla summa on tõesti kõige parem mõte. Siis ei pea täpselt saagima. Sealt maksate kommunaalid ja KÕIK jooksvad kulud. Ka kodumasinate remont näiteks ja lambipirnid ja katuse paranduse jne. Igasugune toit, puhastusvahendid  ja muu seesugune kindlasti. Kui jääb üle – läheb nii öelda remondifondi või puhkusefondi vms. Tagavaraks, noh.  Kui on vaja uusi asju, näiteks käterätte või panni või uut diivanit, siis see ka sealt.

Kui laiali lähete, jääb mehele tema korter. Mille pealt ta on ka samal ajal koguaeg tulu saanud.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub mööblisse ja siseviimistlusse, siis sorri, aga mees küll sinu kinnisvara parendamisse panustama ei pea rahaliselt.

No vabandust väga, mööbel ja sanitaarremont on jooksvad kulud, mis ei tõsta kinnisvara väärtust. Neid tarbivad kõik elanikud ja see on pigem kulumaterjal. Kui sa autosse bensiini ostad, teda pesed, osasid vahetad, hooldad, siis see pole ju asja parendamine, vaid jooksvate kulude tasumine.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suurest summast üldse jutt käib? Mõnesaja euro pärast ei hakkaks kõike kirja panema ja poolitama, aga mõne tuhande puhul võib see arukas olla. Ühine majapidamiskonto sobib mõnele perele kindlasti ka. Aga ma ise võtaks seda aastaga kujunenud rahaviiuldamist juba indikaatorina, et aeg on eri suundades liikuma hakata.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie (sarnases olukorras) leppisime “uue”  mehe sissekolides kokku, et ta kannab iga kuu kindla summa minu kontole. Ehk siis põhimõtteliselt liitsin kokku kodukulud (kommunaalid, elekter, Telia) ja kodused toidukulud. Jagasin läbi pereliikmete arvuga ja sain kätte kui palju mees võiks panustada.

Summa on nö fikseeritud. Ehk siis iga kuu ei arvesta ümber, et näe juulis olid väiksemad kommunaalid. Mina tean, et sellel kuupäeval kannab mees mulle selle summa ja arvestan sellega oma eelarves.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub mööblisse ja siseviimistlusse, siis sorri, aga mees küll sinu kinnisvara parendamisse panustama ei pea rahaliselt.

No vabandust väga, mööbel ja sanitaarremont on jooksvad kulud, mis ei tõsta kinnisvara väärtust. Neid tarbivad kõik elanikud ja see on pigem kulumaterjal. Kui sa autosse bensiini ostad, teda pesed, osasid vahetad, hooldad, siis see pole ju asja parendamine, vaid jooksvate kulude tasumine.

Aga kui ma oma korterit välja üürin, kas siis üürnik peab sinna ostma uut mööblit ja tegema sanitaarremonti? Kui nii kokku lepitud, siis okei. Aga kui sellist kokkulepet pole, siis kindlasti ei ole see selline kulu, mida peaks üürnik seaduse järgi katma. Isegi mitte uue regulatsiooni kohaselt. Ja ma saan aru, et hetkel probleem selles seisnebki, et konkreetset kokkulepet pole ja inimesed karvupidi koos. Pealegi selle sinu arvates “jooksva kulu” katmiseks pakkusingi välja, et teemaalgataja peaks endale sobivat summat igakuiselt nö üürirahana lisaks küsima ja siis teemaalgataja ise vaatab/otsustab/maksab, kui mingi mööbel vaja osta või kuskil sanitaarremonti teha ja kulu katab osaliselt või täielikult sellest rahast.  Aga kindlasti ei ole suuremõõdulisse mööblisse investeerimine jooksev kulu. Või sa päriselt ka arvad, et mees peaks majja ostma uue köögimööbli näiteks? Kes talle selle pärast kinni maksab, kui teemaalgataja ta välja viskab?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 12:02; 04.05 12:42; 04.05 16:23; 04.05 17:27; 04.05 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Tõesti hea on lugeda, kuidas teised asja näevad. Endal kipuvad klapid ette tulema ja olukorras sees olles ei näe asja nii selgelt.

Vastan mõned tekkinud küsimused. Kuna ta rendib korterit suvel lühiajaliselt, siis sealt teenib tõesti korralikult. Talvel katab renditulu kulud ja isegi siis jääb veidi järgi. Mina sellele ei pretendeeri, aga mulle ei mahu pähe, et me räägime lõppude lõpuks kommunaalidest, mis on ju tarbimiskulu.

Kodus olengi lasknud tal palju teha ja teeb hea meelega ehitustöid jne. Aias toimetame koos jne. Tema ehitustöid olen ka mõelnud, et noh- see on ju ka tema panus. Aga samas minu panus on ju igasugu küürimine ja maja korrashoid jne.

Lisaks veel, et tema eelkooliealine laps käib siin väga tihti. Tal siin oma tuba. Minu laps pm täisealine ja tema isa maksab elatist. Kuna mu laps toiduga suht valiv, siis temale meelepärast süüa toon eranditult ise.

Need ettepanekud, mis siin tehti – kõik olen välja käinud. Aga ikkagi oleme endiselt samas olukorras.

Proovin veel korra selgitada ja pakkuda kasvõi ühise majapidamiskonto teema välja. Kui ikka kohale ei jõua, siis tundub tõesti, et tuleb otsi kokku hakata tõmbama.

Pane üles kuulutus. Anda üürile voodikoht eramajas, x vanusega y kaaluga jne naise kõrval, eramaja tuleb jagada veel … vanuselise teismelisega. Lisaks üürihinnale tuleb panustada ka ajaliselt … tunde nädalas ehitus-remont-majapidamistöödele.

See kõik on irooniaga öeldud, aga teemalgatusse lisaksin, et tuleks siiski öelda konkreetne summa ja millest see koosneb. Kui mehele see ei sobi, siis koligu tagasi oma korterisse. Kui nii täpselt poolitada, siis peaks poolitama ka korteri vabastamise abil teenitud renditulu.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suured need kommunaalid siis olla saavad, et see peaks teema olema.
Max 300 EUR (suvel ilmselt alla 200)
Selle maksmine on mehe jaoks suur tüliõun?
Minu jaoks on see tülgastav. Mitte mehelik, ebameeldiv, mitte atraktiivne. Ei suudaks sellist vinguviiulit mehena vaadata, ammugi oma majapidamises pidada.
Õiglane jaotus? Praegune korraldus on rohkem kui õiglane. Ütleks mehele, et rahas pole teema, kui tahab paarina elada, peab üksteist toetama (igas mõttes).

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 12:50; 09.05 20:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere rahateema