Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere rahateema

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 121 )

Teema: Kärgpere rahateema

Postitas:

Hirmus on lugeda siinseid kommentaare. Muist kägudest nagu muust ei mõtleks, kui vaid sellest, kuidas mehe rahakotti rohkem enda heaks lahti kangutada. Maksa mu maja kommunaalid, osta mulle muruseemet, -väetist, värvilännik, diivan, pesumasin, tee mu majas remonti, kasuta oma sisetulek minu heaks, kasuta oma vaba aeg minu heaks. Kuhu jäävad armastus ja mehe heaolust hoolimine? Mees ei tulnud sellepärast, et tal pole kuskil elada. Tal on oma korter. Mis üüri te temalt tahate? Ta tuli selle pärast, et hoolib ja tahab koos olla, teie aga otsite temast ainult tuluallikat. Orjapidajad.

+6
-36
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 19:07; 04.05 20:13; 05.05 09:10; 13.05 11:33;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ta tuli selle pärast, et hoolib ja tahab koos olla, teie aga otsite temast ainult tuluallikat. Orjapidajad.

Mitte tuluallikat, vaid soovitakse, et maksaks oma elamiskulud, mitte et naine peab üleval pidama. Ju siis nii häid voodirõõme ei paku, et ainult sellepärast peaks teda üleval pidama. Tundub, et ka mehel naisest savi, tahab ainult oma sissetuleku suurendamiseks ära kasutada. Pole ka just ilus tegu. Mis hoolimine, mis armastus?

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan küsida pool kommunaalidest ja pool piirkonna maja üürist. Täpselt teadmata pakun 200 + 1000/2 =600€.

Et peaksin sendipoolitajat meest pidama nagu lemmiklooma? Ainult kulud aga armas on. Väkk.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kärgpere ja ka elame minu kinnisvaras, aga selle olulise erinevusega, et tegu on korteriga. Korter teadupärast nõuab vähem energiat, hoolt ja raha kui maja. Maja puhul ma saan aru küll, et kui see pole su enda oma, siis ei taheta niimoodi panustada sellesse nagu oma majasse. Siin on ju tihti samasuguseid teemasid naistelt, kes elavad mehe majas, ning ei tunne motivatsiooni sinna oma perenaise hinge panna. Eriti kui ei olda abielus ja maja pärijad on lapsed eelmisest suhtest.

Üldine majandamine käib meie peres “ühise” pangakonto kaudu, mis on mehe nimel. Soovitan seda varianti tuliselt ja teisiti ei kujutaks elu ettegi. Mul on kõik internetipangaõigused ja lisakaart. Pangakonto loomine on ju nii lihtne, käib hetkega. Mõlemad kanname sinna igas kuus kindla summa ning kõik pere ja kodu kulud maksame sealt, s.h. “minu” korteri kommunaalid ja puhastusvahendid ja mööbli ja remondid. Kumbki peab tolereerima, et teine vahel kulutab asjadele, millele võibolla ise ei kulutaks, olgu see muruväetis või 90-eurone lastejope kuigi on ka 50-euroseid. Iialgi ma poleks nõus variandiga, et mees kannab mulle mingi summa ja mina üksi olen see, kes kulutusi planeerib, kontoseisu valvab ja jookseb mööda toidupoode ja ehituspoode ja teostab pangaülekandeid. Need kõik on ka majapidamistööd ja on mõlema täiskasvanu ühine vastutus. Loomulikult on kummalgi eraldi kontod ka ja tema kontol toimuva üksikasju ma ei tea, kuid pean iseenesestmõistetavaks, et peres omavahel rahast  avatult räägitakse. Teame üksteise sissetulekuid ja laenukohustusi. Kui ei suuda rahast rääkida, siis on kerge tekkima emmal-kummal kibestumise või ebaõigluse tunne, mis jääb kerima ja närima kuni lahkuminekuni.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 09:42; 10.05 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ongi põhimõttes. Ma saan suurepäraselt hakkama oma kuludega, mul ei ole raha pärast teda absull vaja. Pole kunagi sentigi saanud, ei ole kingitustega üle külvatud ega midagi. Väljas söömas käime väga harva ja umbes pooled korrad maksan mina. Oma auto kõik kulud maksan mina. Ammu on olnud veidike äriprojekti tunne ja see süveneb.

Suurim probleem tema jaoks ongi see, et peab maksma ka minu ja mu lapse kommunaalid, ehk et talvel 100 asemel 200. See on olnud pm kogu ta kohustus siiani, samas enda korter rendil.

Kõik variandid mis välja olen käinud, ei sobi. Eile kui tegin juttu, et maksan ise oma kommunaalid, aga tema siis kõigest muust ka poole mis kulub meil, siis tuli umbes selline lause, et ma olen hull, et veel tahan lisa..

Normaalset pereelu siit ilmselgelt ei tule ja tuleb see kummi venitamine ära lõpetada.

+36
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 09:07; 04.05 12:02; 04.05 16:57; 05.05 07:34; 05.05 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirmus on lugeda siinseid kommentaare. Muist kägudest nagu muust ei mõtleks, kui vaid sellest, kuidas mehe rahakotti rohkem enda heaks lahti kangutada. Maksa mu maja kommunaalid, osta mulle muruseemet, -väetist, värvilännik, diivan, pesumasin, tee mu majas remonti, kasuta oma sisetulek minu heaks, kasuta oma vaba aeg minu heaks. Kuhu jäävad armastus ja mehe heaolust hoolimine? Mees ei tulnud sellepärast, et tal pole kuskil elada. Tal on oma korter. Mis üüri te temalt tahate? Ta tuli selle pärast, et hoolib ja tahab koos olla, teie aga otsite temast ainult tuluallikat. Orjapidajad.

Ei saagi päris täpselt aru, kas oled kibestunud puukmees või algharitud naine? Selline hülgemöla, et anna aga olla.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 19:19; 04.05 23:37; 05.05 12:03;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sellise mehe tõstaks pikema jututa ukse taha! Uskumatu kooner!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta tuli selle pärast, et hoolib ja tahab koos olla, teie aga otsite temast ainult tuluallikat.

Härra on ise endale otsinud ja leidnud hea tuluallika. Kui oma korteris elaks ja peaks oma kulud ise maksma, oleksid vaid kulud, aga nüüd teenib naise juures elamisega tulu, pluss elab paremates tingimustes kui oma korteris elaks. Täitsa kaval poiss.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik variandid mis välja olen käinud, ei sobi. Eile kui tegin juttu, et maksan ise oma kommunaalid, aga tema siis kõigest muust ka poole mis kulub meil, siis tuli umbes selline lause, et ma olen hull, et veel tahan lisa..

Aga kas sa küsisid, mis on tema ettepanek?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma mehega koos olnud u 10 aastat. Kokku kolisime, kui olin üürikas kahe lapsega üksikema, tema kolis minu juurde. Pakkus kohe, et maksab pooled korterikulud. Seda ma enam ei mäletagi, kes söögi ostis, alguses ilmselt mina, kuna olin kodune ja tegin siis ka söögid. Nüüdseks oleme abielus ja 2 ühist last, kaasomandis maja, mille laenu, renoveerimise ja kommunaalide eest maksab mees. Lisaks kõik kulud tema perele kuuluvas maakodus, kus ajutiselt elame, kuni maja renoveeritakse. Kui mõlemad tööl käisime, ostsin ja tegin  enamasti toidu mina, tema ainult enda puhkepäevadel. Praegu olen beebiga kodune ja süsteem sama, kuna mul on väga keeruline lapse kõrvalt poes käia või üldse midagi teha. Mina ostan asjad, mida mina tahan oma maitse järgi – majja köök, kesktolmuimeja, tapeedid, valgustid, mööbel, kõik sisustus kuni voodipesuni välja. No ja oma autode kulud maksame ka enamasti ise, minul liisingus suurem pereauto (tangime vist isegi kordamööda, tema sõidab ka, kui koos käime kuskil) , mehel on isiklik vanem nö tööauto. Kui maja valmis, siis lähen edasi parasiteerimise peale???? Loodan vähemalt söögitegemise enda peale võtta. Aga rahateemalisi tülisid või etteheiteid pole meil siiani kordagi 10 a jooksul olnud, samuti koduse tööjaotuse või lastega tegelemise osas.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 23:45; 06.05 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õiglane oleks, kui maksaks oma osa kõikides jooksvates kuludes, ka püsikaubad + maksab sulle lisaks nii palju raha kui palju sellises majas elamise eest üüri peaks maksma (noh mitte justu üksi vaid nt 1/4 kui peres on 4 liiget). See on siis eeldusel, et laste isa ta ei ole.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet mehe jaoks uues majas elamise kogukulu on 100 ja talvel 200.-? Päris hästi saadud ju!

Ja mees tunneb, et TEDA kasutatakse ära? 😀 Kuidasmoodi?

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 14:16; 06.05 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet mehe jaoks majas elamise kogukulu on 100 ja talvel 200.-? Päris hästi saadud ju!

Arvesta ikka korteri üüritulu ka, mida ta ise korteris elades ei saaks – tõenäoliselt jääb mees pigem plussi omadega.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 13:25; 04.05 13:30; 06.05 10:53; 06.05 10:54; 12.05 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalset pereelu siit ilmselgelt ei tule ja tuleb see kummi venitamine ära lõpetada.

Nonäed, vahel on Perekoolist ikka kasu ka! 🙂 Teiste inimeste kaudu peegeldades paistab olukorra absurdsus sullegi paremini kätte. Sa oled lasknud mingil luuseril endale pähe istuda ja ainult sooja õhu väljahingamise eest teenindad teda, pakkudes elutingimusi, mida ta endale ise ilmselt kunagi lubada ei saaks. Sul võiks tegelikult üpris piinlik olla. Varsti võibolla tahab ta oma kulusid vähendada ka selle eest, et ta aitab küttekulusid kokku hoida, kuna oma kehasoojusega kütab ju ka maja …

Igatahes tegi ta sulle oma rahalise pirtsutamisega teene, sest see äratas sind nägema, mis tegelikult toimub. Väga nõme olukord toimub.

Niiet mehe jaoks majas elamise kogukulu on 100 ja talvel 200.-? Päris hästi saadud ju!

Ära unusta, et mitte ainult mehe enda, vaid ka tema järeltulija jaoks! Luuser on tõesti leidnud lüpsilehma, ise irvitab vaikselt pihku.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:53; 13.05 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õiglane oleks, kui maksaks oma osa kõikides jooksvates kuludes, ka püsikaubad + maksab sulle lisaks nii palju raha kui palju sellises majas elamise eest üüri peaks maksma (noh mitte justu üksi vaid nt 1/4 kui peres on 4 liiget). See on siis eeldusel, et laste isa ta ei ole.

Kui majas on üks tuba ainult mehe lapsele, siis pigem 2/4. Võib-olla kommunaale võib 1/3 maksta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 13:25; 04.05 13:30; 06.05 10:53; 06.05 10:54; 12.05 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka midagi enam ei sobi, kui mees tunneb selles olukorras et teda kasutatakse ära, siis mina soovitaks mehel ära kolida. Mina ei viitsiks senti saagida ja mingeid ettepanekuid teha,eriti kui lapsi ka pole. Las ta elab siis oma korteris , maksab ainult enda ja enda lapse eest ja saad ka sina rahulikult elada oma elu.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 11:46; 06.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka midagi enam ei sobi, kui mees tunneb selles olukorras et teda kasutatakse ära, siis mina soovitaks mehel ära kolida. Mina ei viitsiks senti saagida ja mingeid ettepanekuid teha,eriti kui lapsi ka pole. Las ta elab siis oma korteris , maksab ainult enda ja enda lapse eest ja saad ka sina rahulikult elada oma elu.

Ilmselt hakkab siis uut majaga naist otsima. Päris hea äriidee tegelikult.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame minu majas, laen mul makstud juba enne kooselu algust. Maksan kogu maja elektrid-veed-kindlustused-internetid jms. ise. Isegi kui ma siin üksi elaks, ei oleks kindlustus ega internet mehe võrra väiksem ja samuti kuluks nii vett kui elektrit, nii et mõttetu teema arutadagi. Toidupoes käib kes parasjagu käib. Kui koos käime, maksab enamasti tema. Uut tehnikat me pole koos ostnud, kõik vajalik oli mul olemas juba üksi elades ja mingid asjad tõi ta kaasa siia kolides. Autodega seotud kulud kannab enamasti mees, nii palju kui uute autodega neid üldse tekib.

Mehel on varasemast laps, temal siin oma tuba ei ole ja ta kohtub lapsega oma vanemate juures.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 12:49; 07.05 19:54; 08.05 13:13; 10.05 10:17; 10.05 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma mehega koos olnud u 10 aastat. Kokku kolisime, kui olin üürikas kahe lapsega üksikema, tema kolis minu juurde. Pakkus kohe, et maksab pooled korterikulud. Seda ma enam ei mäletagi, kes söögi ostis, alguses ilmselt mina, kuna olin kodune ja tegin siis ka söögid. Nüüdseks oleme abielus ja 2 ühist last, kaasomandis maja, mille laenu, renoveerimise ja kommunaalide eest maksab mees. Lisaks kõik kulud tema perele kuuluvas maakodus, kus ajutiselt elame, kuni maja renoveeritakse. Kui mõlemad tööl käisime, ostsin ja tegin enamasti toidu mina, tema ainult enda puhkepäevadel. Praegu olen beebiga kodune ja süsteem sama, kuna mul on väga keeruline lapse kõrvalt poes käia või üldse midagi teha. Mina ostan asjad, mida mina tahan oma maitse järgi – majja köök, kesktolmuimeja, tapeedid, valgustid, mööbel, kõik sisustus kuni voodipesuni välja. No ja oma autode kulud maksame ka enamasti ise, minul liisingus suurem pereauto (tangime vist isegi kordamööda, tema sõidab ka, kui koos käime kuskil) , mehel on isiklik vanem nö tööauto. Kui maja valmis, siis lähen edasi parasiteerimise peale???? Loodan vähemalt söögitegemise enda peale võtta. Aga rahateemalisi tülisid või etteheiteid pole meil siiani kordagi 10 a jooksul olnud, samuti koduse tööjaotuse või lastega tegelemise osas.

Aga sa mõistad, et sinu olukord on teemaalgataja omast kardinaalselt erinev? Üks on see, et sul on armastav ja hooliv mees… aga ka see praktiline pool, et oled abielus. Abielu on selline huvitav majanduslik leping, et kõik ühe inimese sissetulekud on tegelikutl poolenisti ka tema abikaasa omad (kui lahutama hakkate või kui pärandi jagamiseks läheb, siis nii see on…). Nii, et kui mees maksab oma palgast laene, renoveerimist ja kommunaalkulusid, siis tegelikult kasutab ta selleks ju ka sinu sissetulekut (kuigi oma palka)… Võib ka öelda, et mees saab oma sissetulekut nii kõrgel hoida vaid tänu sellele, et tal on kodus naine, kes hoolitseb laste ja muu eest (see on tegelikult loogika ka siis, kui ei olda abielus, aga abielu puhul on ka seaduslik õigus üksteise sissetulekule). Nii, et mingi parasiit sa kindlasti oma peres ei ole, teil on lihtsalt selline majanduslik kokkulepe ja kõik.

Teemalgataja aga ei ole mehega abielus, seega pole neil üksteise sissetulekute osas mitte mingeid õigusi ega kohustusi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 09:34; 04.05 13:37; 06.05 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kommentaare lugeda.

Mees ei ole pere osa. Ja sa teed kõik selleks, et ta teaks oma kohta.

Saagige aga veel ja veel, ikka korralikult. Lahku lähete niikuinii.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võib mehe trots tulla ka sellest, et arusaamad kulutuste vajadustest on erinevad. Naine muudkui ostab ühte ja teist, muruväetist ja mida iganes tunneb vaja minevat. Mehele aga tundub see liigse kulutamisena ja ta näiteks arvab, et saaks ka vähemaga läbi ja ta lihtsalt ei taha osaleda selles pidevas millegi ostmises. Minu isiklik arvamus on, et kui keegi peres hirmsasti midagi tahab osta ja teine ei taha mingil põhjusel panustada, siis peab ikka see ise ostma, kes hirmsasti tahab ja teise rahaga arvestada ei saa. Tegelikult on ju mees selgelt väljendanud, kui palju ta on nõus panustama, kui teemaalgatajale on vähe, siis miks üldse eeldada, et mees oma arvamust muudab. Tuleb endale selgeks teha, kui praegune olukord ei sobi, mis siis edasi saab.

Klassikaline asi, mees on vaja ümber kasvatada aga nad sindrinahad ei ole ju ümberkasvatatavad, sellest võiks mingis vanuses juba aru saama hakata.

 

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tahab maksta ainult enda kommunaale. See tähendab, et tema arust peaks kommunaalkulud kolmega jagama ja ainult seda summat on ta nõus maksma. Küllap ta tunneb, et maja juures tehtud tööga teeb muud kulud tasa. Aga ta laps ju käib seal ka, niiet ikka rohkem kui kolmandiku peaks ta maksma. Äkki mingi 20€ juurde tema kolmandikule kommunaalidele. Usun täiesti, et kui sellise jutuga lähed ta juurde, on ta kohe sinuga nõus.

Ainult et võib arvata sulle selline diil ei sobiks? Mulle ka ei sobiks. Aga kindlasti talle sobiks see ideaalselt, et maksab ainult enda ja oma lapse eest kommunaale. Paku talle seda, vaata, kas on nõus.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma mehega koos olnud u 10 aastat. Kokku kolisime, kui olin üürikas kahe lapsega üksikema, tema kolis minu juurde. Pakkus kohe, et maksab pooled korterikulud. Seda ma enam ei mäletagi, kes söögi ostis, alguses ilmselt mina, kuna olin kodune ja tegin siis ka söögid. Nüüdseks oleme abielus ja 2 ühist last, kaasomandis maja, mille laenu, renoveerimise ja kommunaalide eest maksab mees. Lisaks kõik kulud tema perele kuuluvas maakodus, kus ajutiselt elame, kuni maja renoveeritakse. Kui mõlemad tööl käisime, ostsin ja tegin enamasti toidu mina, tema ainult enda puhkepäevadel. Praegu olen beebiga kodune ja süsteem sama, kuna mul on väga keeruline lapse kõrvalt poes käia või üldse midagi teha. Mina ostan asjad, mida mina tahan oma maitse järgi – majja köök, kesktolmuimeja, tapeedid, valgustid, mööbel, kõik sisustus kuni voodipesuni välja. No ja oma autode kulud maksame ka enamasti ise, minul liisingus suurem pereauto (tangime vist isegi kordamööda, tema sõidab ka, kui koos käime kuskil) , mehel on isiklik vanem nö tööauto. Kui maja valmis, siis lähen edasi parasiteerimise peale???? Loodan vähemalt söögitegemise enda peale võtta. Aga rahateemalisi tülisid või etteheiteid pole meil siiani kordagi 10 a jooksul olnud, samuti koduse tööjaotuse või lastega tegelemise osas.

Aga sa mõistad, et sinu olukord on teemaalgataja omast kardinaalselt erinev? Üks on see, et sul on armastav ja hooliv mees… aga ka see praktiline pool, et oled abielus. Abielu on selline huvitav majanduslik leping, et kõik ühe inimese sissetulekud on tegelikutl poolenisti ka tema abikaasa omad (kui lahutama hakkate või kui pärandi jagamiseks läheb, siis nii see on…). Nii, et kui mees maksab oma palgast laene, renoveerimist ja kommunaalkulusid, siis tegelikult kasutab ta selleks ju ka sinu sissetulekut (kuigi oma palka)… Võib ka öelda, et mees saab oma sissetulekut nii kõrgel hoida vaid tänu sellele, et tal on kodus naine, kes hoolitseb laste ja muu eest (see on tegelikult loogika ka siis, kui ei olda abielus, aga abielu puhul on ka seaduslik õigus üksteise sissetulekule). Nii, et mingi parasiit sa kindlasti oma peres ei ole, teil on lihtsalt selline majanduslik kokkulepe ja kõik.

Teemalgataja aga ei ole mehega abielus, seega pole neil üksteise sissetulekute osas mitte mingeid õigusi ega kohustusi.

Jah, ma lihtsalt kirjeldasin ühte võimalikku kärgpere majandamist. Mehel küll lapsi varesemast pole. Lisada võibolla tasub, et kõik lastega seotud kulud katan mina, tema ostab maiustusi ja maksab väljas söömas käies jms. Suuremad saavad ka elatist. Ja minu palk tööl käies oli mehe palgast tegelikult suurem, k a vanemahüvitis. Meile sobib selline süsteem.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 23:45; 06.05 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tahab maksta ainult enda kommunaale. See tähendab, et tema arust peaks kommunaalkulud kolmega jagama ja ainult seda summat on ta nõus maksma. Küllap ta tunneb, et maja juures tehtud tööga teeb muud kulud tasa. Aga ta laps ju käib seal ka, niiet ikka rohkem kui kolmandiku peaks ta maksma. Äkki mingi 20€ juurde tema kolmandikule kommunaalidele. Usun täiesti, et kui sellise jutuga lähed ta juurde, on ta kohe sinuga nõus.

Ainult et võib arvata sulle selline diil ei sobiks? Mulle ka ei sobiks. Aga kindlasti talle sobiks see ideaalselt, et maksab ainult enda ja oma lapse eest kommunaale. Paku talle seda, vaata, kas on nõus.

Kommunaalid kolmeks, ehk siis mees elab mõnusalt tasuta pm naise kulul. Naine ju maksab ka laenu , lisaks maksab kõike muud.  Et naise rahakott olgu põhjatu, aga vaene mees tahab max 100 EUR kulutada elamisele. Kui mehele selline elukorraldus ego pihta käib, et see pole tema maja, siis mis ta kolis sinna. Ma saan aru, et mees pole ka huvitatud koos kinnisvara ostmast, sest siis, oh õnnetust, siis peab kõike veel pooleks maksma hakkama. Ja siis alles hakkab raha kuluma.

Mul oli ka kunagi peika, kes leidis , et ma pean ju nagunii maksma kommunaalkulusid, miks ta panustama peab. Ühesõnaga pikka pidu sellise selliga polnud.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 11:46; 06.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hoopis hakkas huvitama, kui palju see korter talle siis renditulu teenib, kui maksab laenu ja jääb korralikult veel ülegi?

Isegi kui rendisumma oleks 500, siis korralikult ülejäämine on tiba liialdatud väljend.

Aga muidu teemast: minu arvates see kehtib nii meeste kui naiste puhul. Nii kui üks pool näeb, et teine pool saab hästi hakkama ja jõuaks teoreetiliselt kinni maksta mõlemi kulud, siis reeglina hakkab üks kohe teise kulul parasiteerima.

Mul endal ka parasiit kodus. Eks ma kasutan teda ära nii kuidas jaksan igasugustes töödes. Aga jah rahaga on temal see suhe, et koguks muudkui kusagile madratsi alla – ilus vaadata.

Kuna olen hästi hakkama saanud, siis olen käega löönud. Mul on lihtsam olnud rohkem teenida kui temaga saagida. Aga pean ütlema ka seda nüüd 20 aastat hiljem: küll on hea sirge seljaga seista ja ütelda – KÕIK siin on minu. Absoluutselt KÕIK. Ja kui ei meeldi – uks on seal ja võtmed jäta kapi peale.

Sõbranna läks lahku mehega ja juba pea 2 aastat saevad – kes maksis kommud ja kes laenu ja kellel on rohkem õigust omandile.

Vot selle vabaduse olen endale välja ostnud nende aastatega.

Sa seda Eesti Ekspressi artiklit lugesid, kus Lasnamäel elas mees naise korteris ja keeldus lahkumast. Lõpuks tappis naise ära.

Ei ole need asjad nii lihtsad, aastatega keeravad inimesed ära, ei saa arugi, kui oled sellisesse jamasse sattunud et ongi surm silme ees.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame ka minule kuuluvas korteris, minu ettepanek oli, et laenu maksan mina, kommunaalid ja muud arved maksame pooleks, tema tahtis kõik pooleks maksta, sest üürikas (oma kinnisvara tal polnud) elades oleks üüri niikuinii maksnud. Nüüd nii ongi (mis mul selle vastu ikka olla saab, et rohkem vaba raha jääb 🙂 ) Kohe ostame ka koos kinnisvara, siis maksame samamoodi kõik pooleks ning mina oma korteri annan üürile, selle summa eest maksan siis tulumaksu, selle korteri laenu tagasi ning mis üle jääb panen säästudesse. Ma ei nimetaks teemaalgataja meest isegi sendisaagijaks, vaid lihtsalt koonriks ja ärakasutajaks. Ma ei ole kunagi eeldanud, et mees kõik kinni taguma peab, aga nii, et mina kõik kinni taon ka elada ei viitsiks nagu, eriti kui mehel vägagi rahaliselt võimalik panustada on.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kommentaare lugeda.

Mees ei ole pere osa. Ja sa teed kõik selleks, et ta teaks oma kohta.

Saagige aga veel ja veel, ikka korralikult. Lahku lähete niikuinii.

Täpselt. Olen sama läbi elanud. Ühele oli rohkem antud kinnisvara mõttes, tegi tööd minimaalselt. Teine ei olnud niisama, käis lausa kahes kohas tööl, et tasa olla. Aga see suhtumine, et sa saad majas elada ja sul ei ole midagi, muidu peaksid ju üüri maksma. Õudne. See pole pere, kui üks teist pidevalt ärakasutamises süüdistab ja sente saeb. Mina sain lõpuks oma kinnisvara ja uue kaaslase ka, kes on hoopis vastupidine.

Tänapäeval ei olegi enam peresid, on mingid iseseisvad majandusüksused. Selle peale ei tuldagi, et oma suures iseseisvuses võidakse kaotada midagi hinnalisemat – nt pere, teise inimese tugi. Saatus võib pöörduda, ühel hetkel saab mees rikkaks, aga sina või laps jääb haigeks.

Ma ei väida, et ärakasutajaid inimesi pole, eks ise pead tunnetama. Aga sellise suhtumisega lähete nagunii lahku.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 16:44; 07.05 18:44; 07.05 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kommentaare lugeda.

Mees ei ole pere osa. Ja sa teed kõik selleks, et ta teaks oma kohta.

Saagige aga veel ja veel, ikka korralikult. Lahku lähete niikuinii.

Täpselt. Olen sama läbi elanud. Ühele oli rohkem antud kinnisvara mõttes, tegi tööd minimaalselt. Teine ei olnud niisama, käis lausa kahes kohas tööl, et tasa olla. Aga see suhtumine, et sa saad majas elada ja sul ei ole midagi, muidu peaksid ju üüri maksma. Õudne. See pole pere, kui üks teist pidevalt ärakasutamises süüdistab ja sente saeb. Mina sain lõpuks oma kinnisvara ja uue kaaslase ka, kes on hoopis vastupidine.

Tänapäeval ei olegi enam peresid, on mingid iseseisvad majandusüksused. Selle peale ei tuldagi, et oma suures iseseisvuses võidakse kaotada midagi hinnalisemat – nt pere, teise inimese tugi. Saatus võib pöörduda, ühel hetkel saab mees rikkaks, aga sina või laps jääb haigeks.

Ma ei väida, et ärakasutajaid inimesi pole, eks ise pead tunnetama. Aga sellise suhtumisega lähete nagunii lahku.

Ma päris nii karmilt ei ütleks, aga… Tänapäeval ei olegi enam peresid, tõetera sees. Õigeid peresid. On pered, kus sinu, minu ja meie lapsed. Selline olukord paraku mingi saagimise ikkagi tingib. Mina oma kodu puhul ei tee vahet ega rõhuta, et kinnisvara kuulub mulle, küll aga olen ma teinud testamendi ja pärijaks ei ole abikaasa, põhjuseks tema laps varasemast. Ühiseid lapsi meil ei ole ja ma ei soovi et mu kinnisvara valedesse kätesse võiks sattuda. Mehe jaoks see probleem ei ole, tallegi arusaadav, et vara- ja rahaasjad peavad paigas olema.

Teemaalgatajast saan ma aru. Loomulikult ootab ta kodus ka mehe panust ja see peakski ju normaalne olema.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 12:49; 07.05 19:54; 08.05 13:13; 10.05 10:17; 10.05 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsinud kommentaare lugeda.

Mees ei ole pere osa. Ja sa teed kõik selleks, et ta teaks oma kohta.

Saagige aga veel ja veel, ikka korralikult. Lahku lähete niikuinii.

Täpselt. Olen sama läbi elanud. Ühele oli rohkem antud kinnisvara mõttes, tegi tööd minimaalselt. Teine ei olnud niisama, käis lausa kahes kohas tööl, et tasa olla. Aga see suhtumine, et sa saad majas elada ja sul ei ole midagi, muidu peaksid ju üüri maksma. Õudne. See pole pere, kui üks teist pidevalt ärakasutamises süüdistab ja sente saeb. Mina sain lõpuks oma kinnisvara ja uue kaaslase ka, kes on hoopis vastupidine.

Tänapäeval ei olegi enam peresid, on mingid iseseisvad majandusüksused. Selle peale ei tuldagi, et oma suures iseseisvuses võidakse kaotada midagi hinnalisemat – nt pere, teise inimese tugi. Saatus võib pöörduda, ühel hetkel saab mees rikkaks, aga sina või laps jääb haigeks.

Ma ei väida, et ärakasutajaid inimesi pole, eks ise pead tunnetama. Aga sellise suhtumisega lähete nagunii lahku.

Ma päris nii karmilt ei ütleks, aga… Tänapäeval ei olegi enam peresid, tõetera sees. Õigeid peresid. On pered, kus sinu, minu ja meie lapsed. Selline olukord paraku mingi saagimise ikkagi tingib. Mina oma kodu puhul ei tee vahet ega rõhuta, et kinnisvara kuulub mulle, küll aga olen ma teinud testamendi ja pärijaks ei ole abikaasa, põhjuseks tema laps varasemast. Ühiseid lapsi meil ei ole ja ma ei soovi et mu kinnisvara valedesse kätesse võiks sattuda. Mehe jaoks see probleem ei ole, tallegi arusaadav, et vara- ja rahaasjad peavad paigas olema.

Teemaalgatajast saan ma aru. Loomulikult ootab ta kodus ka mehe panust ja see peakski ju normaalne olema.

Ma ei ütleks nii karmilt, kui poleks elu pöördumist näinud või ise kogenud. Lahku on mindud ja lapsi teistega saadud ikka aegade algusest, aga oma armastatud pereliikmete eest hoolitsetakse. Paku siis mehele välja, et võtab laenu ja maksab pool majast kinni, müüb korteri, ostate ühise kinnisvara. Kui kogu aeg on vaja on seljatagust kindlustada – pole õige asi, mõlemalt poolelt.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.05 16:44; 07.05 18:44; 07.05 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paku siis mehele välja, et võtab laenu ja maksab pool majast kinni, müüb korteri, ostate ühise kinnisvara. Kui kogu aeg on vaja on seljatagust kindlustada – pole õige asi, mõlemalt poolelt.

Sa vist pole teemat lugenud, aga teemaalgataja ju kirjutas, et ta ongi kõike seda juba pakkunud. Mees pole huvitatud.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 04.05 10:00; 04.05 10:56; 04.05 12:17; 04.05 19:10; 05.05 08:26; 05.05 09:13; 05.05 17:09; 06.05 12:00; 07.05 21:59; 08.05 11:39; 08.05 11:44; 08.05 12:02; 08.05 12:38; 08.05 16:17; 10.05 22:56; 12.05 18:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 121 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere rahateema