Esileht Pereelu ja suhted Kas kasvatate oma poisist mehe?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )

Teema: Kas kasvatate oma poisist mehe?

Postitas:

Siin on kogu perekool täis kaebusi vastututusvõimetute meeste aadressil. Aga kuidas nad kõik on selleni langeda jõudnud? Kodus juba väiksest peast nende emad pole neid pannud üldse kodutöid tegema, vaat mis moodi!
Tehakse kõik ette taha ära, ninnu nännutatakse, viiakse, tuuakse, nunnutatakse väikesest saadik kuni 20. a saamiseni ja veel enamgi.

Tean sest olen seda ise kodus ligidalt näinud. Ja tulemuski käes, vennal pole naist last ega peret, ei viitsi ta kellegi eest midagi teha. Vanasti oli kodus rangelt jaotatud mis on meeste ja mis naiste tööd. Ja vanas vaimus lastakse tänapäeval edasi. Poisid ei pese nõusid, ei pühi tolmu ja triigi pesu, nende mure on vaid muru niita ja heal juhul prügi välja viia. Kui neil oma lapsed on, siis ei taheta kodus ka muud teha kui külili teleka ette visata. Tjaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 06:35; 27.05 04:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meheks kasvatamine ei ole pelgalt toa koristamine või nõudepesu. Mina kasvatan oma poegi vastutustundlikeks, sõnapidajateks, edasipüüdlikeks meesteks, kes oskaksid hinnata pereväärtusi. Loomulikult teeme kodutöid kõik koos, samuti õpivad poisid isa kõrvalt lihtsamaid meestetöid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu venda kasvatati nii, järelikult ka kôiki teisi poisslapsi maailmas kasvatatakse samamoodi? Kui kitsarinnaline seisukoht sinu kibestumust täis teemaalgatuses. Ilmselgelt oled sa oma venna peale kade.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 07:34; 26.05 08:45; 26.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on kogu perekool täis kaebusi vastututusvõimetute meeste aadressil. Aga kuidas nad kõik on selleni langeda jõudnud? Kodus juba väiksest peast nende emad pole neid pannud üldse kodutöid tegema, vaat mis moodi!<br sab=”181″>
Tehakse kõik ette taha ära, ninnu nännutatakse, viiakse, tuuakse, nunnutatakse väikesest saadik kuni 20. a saamiseni ja veel enamgi.<p sab=”182″>

<p sab=”183″>Tean sest olen seda ise kodus ligidalt näinud. Ja tulemuski käes, vennal pole naist last ega peret, ei viitsi ta kellegi eest midagi teha. Vanasti oli kodus rangelt jaotatud mis on meeste ja mis naiste tööd. Ja vanas vaimus lastakse tänapäeval edasi. Poisid ei pese nõusid, ei pühi tolmu ja triigi pesu, nende mure on vaid muru niita ja heal juhul prügi välja viia. Kui neil oma lapsed on, siis ei taheta kodus ka muud teha kui külili teleka ette visata. Tjaa.

Miks peaks kellegi eest midagi tegema? Kui peret pole, tuleb nagunii kõik ise teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu venda kasvatati nii, järelikult ka kôiki teisi poisslapsi maailmas kasvatatakse samamoodi? Kui kitsarinnaline seisukoht sinu kibestumust täis teemaalgatuses. Ilmselgelt oled sa oma venna peale kade.

Teemaalgataja ju juhtis tähelepanu sellele, et kõik kohad on vingumist täis, kuidas mehed on laisad lohed ja midagi teha ei viitsi ning tõi välja ühe potentsiaalse kitsaskaela, mis võib olla põhjuseks – ja ilmselt ongi. Laiskuse koha pealt küll vähemalt.
Ise olen ka näinud seda kõrvalt, kuidas kõik tehakse ette-taha ära. Isegi teismelisele veel pannakse kõik toit taldriku peale valmis ja tuuakse kätte ja siis on suur häda, et poiss ei viitsi õppida, laisk on… Ei tea jah, kes selles süüdi on? See ju puhas sisse kasvatatud laiskus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjaa…

Näiteks selline “juhtum” mu enda tutvusringkonnast: Ema on üles kasvatanud 2 poega, kes mõlemad on tänaseks juba tugevalt 40+ ja elavad tema juures. Noorem pole ühegi naisega isegi üritanud koos elada, pole vist isegi tõsiseltvõetavaid pruute olnud. Muidu tundub selline heasüdamlik, aga ambitsioonitu, laisk ja introvertne. Vanemal pojal naiste leidmisega probleeme ei ole, aga ta on teises äärmuses – “pidevalt peab keegi olema” tüüp. Kusjuures, süsteemselt kolib ühe naise juurest teise juurde, vahepealsed ajad elab alati ema juures. Kui parasjagu püsisuhet pole, siis ta otsib seda süsteemselt. Tundub selline veits kullakaevaja tüüp isegi. Üksi ei oska üldse olla, aga suhted ei püsi tal ka. Ei tea, mis põhjused on, aga alkoholiprobleem, laiskus ja sitt iseloom kindlasti. Vanemal pojal on kaks last ka, kellest ta eriti ei hooli.

Need poisid (ema kutsub neid poisteks) ei liiguta kodus lillegi. Isa läks pere juurest ära, kui pojad olid varateismelised. Ema ise on selline südamilik ja hästi lihtne, aga midagi on tema kasvatuses või seal kodus täiesti mööda olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.05 08:25; 26.05 15:39; 26.05 15:54; 26.05 16:20; 26.05 18:21; 26.05 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjaa…

Näiteks selline “juhtum” mu enda tutvusringkonnast: Ema on üles kasvatanud 2 poega, kes mõlemad on tänaseks juba tugevalt 40+ ja elavad tema juures. Noorem pole ühegi naisega isegi üritanud koos elada, pole vist isegi tõsiseltvõetavaid pruute olnud. Muidu tundub selline heasüdamlik, aga ambitsioonitu, laisk ja introvertne. Vanemal pojal naiste leidmisega probleeme ei ole, aga ta on teises äärmuses – “pidevalt peab keegi olema” tüüp. Kusjuures, süsteemselt kolib ühe naise juurest teise juurde, vahepealsed ajad elab alati ema juures. Kui parasjagu püsisuhet pole, siis ta otsib seda süsteemselt. Tundub selline veits kullakaevaja tüüp isegi. Üksi ei oska üldse olla, aga suhted ei püsi tal ka. Ei tea, mis põhjused on, aga alkoholiprobleem, laiskus ja sitt iseloom kindlasti. Vanemal pojal on kaks last ka, kellest ta eriti ei hooli.

Need poisid (ema kutsub neid poisteks) ei liiguta kodus lillegi. Isa läks pere juurest ära, kui pojad olid varateismelised. Ema ise on selline südamilik ja hästi lihtne, aga midagi on tema kasvatuses või seal kodus täiesti mööda olnud.

Huvitav, et suvaline Perekooli kägu teab täpselt, kui palju keegi oma kodus “lille” liigutab ja kuidas täpselt elab. Ehk siis kui sageli nôusid masinasse paneb vôi tolmuimejaga tolmu vôtab. Muid kontimurdvaid töid linnas ju pole, kui just suure maamajapidamisega tegu ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 07:34; 26.05 08:45; 26.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean ka kahte venda, kellel ema tegi lapsepõlves kõik ette-taha ära ja ninnu-nännutas. Ja loomulikult oli õigus alati pojukestel, mitte kellegil teisel.
Tulemus: mõlemad vennad on süüdimatud mehed ja isad. On erinevate naistega lapsed, oma lastest ei huvituta. Kui pojukestel raha otsas, siis ikka küsitakse healt emalt.

Kasvasin nende vendadega koos üles (sama naabruskond). Õudne oli vaadata, kuidas MÕLEMAD meestena halvasti välja kukkusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd üdini aus olla, siis tolmu pühkivat, nõusid pesevat ja pesu triikivat mees pole minu silmad 38 eluaasta jooksul veel näinud. Ega ausalt öeldes ei oska ette ka kujutada, Conchita Wurstile ehk sobiksid sellised asjad, aga üks suur, turske ja mehine mees tolmuharjakesega vehkimas…????
Ma pooldan siiski vanakooli traditsioonilist töödejaotust, aga seda ilmselt sellepärast, et olen eluaeg oma majas elanud (lapsepõlves maal talus) kus meestel alati tööd –tegemist kuhjaga olnud. Vanasti oli suvel vaja heina teha loomadele, ka talvine loomade toitmine (heinad küünist ette vedada, joogivee ja seasöögiämbrite tassimine jne) oli isa töö. Puude toomine, kartulikorvitäie keldrist (majast 200m) toomine, st kõik füüsilist jõudu nõudvad asjad tegi isa. Parandas kõik katkised asjad ise ära, remontis autot jne. Kogu aeg oli tal midagi teha.
Praegu elan oma perega suure aiaga linnaäärses majas. Siingi on mehel ja poegadel tegemist palju.
Talvel tehti metsas puid, nüüd siis vaja need koju vedada, lõhkuda, laduda. Uus puukuur on vaja ehitada. Muru tahab pidevalt niita. Õue vajab täitmist ehk siis need kruusa ja killustikukoormad on vaja ka laiali ajada (labidaga loopida ja pind tasandada) Majas algab varsti kapitaalremont, mitmed seinad maha lammutada jne. Palgatööl käivad ju ka. Kui nad peaksid poole oma vähesest vabast ajast veel minu nn naistetegemiste peale raiskama, millal nad siis oma kodused tööd tehtud jõuaksid?
Korteris elades tõenäoliselt poleks mehel tõesti eriti “mehist” midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.05 08:49; 26.05 15:55; 26.05 19:36; 26.05 21:15; 26.05 23:12; 27.05 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nad peaksid poole oma vähesest vabast ajast veel minu nn naistetegemiste peale raiskama, millal nad siis oma kodused tööd tehtud jõuaksid?

Vot nii kasvatatksegi uus põlvkond šoviniste, keda ei huvita absoluutselt see, mis maja sees on vaja teha, sest see on ju tüütu ja ebaoluline “naistetöö”, paras lollile ja nõrgale tegemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 08:56; 26.05 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:Kui nad peaksid poole oma vähesest vabast ajast veel minu nn naistetegemiste peale raiskama, millal nad siis oma kodused tööd tehtud jõuaksid?

Vot nii kasvatatksegi uus põlvkond šoviniste, keda ei huvita absoluutselt see, mis maja sees on vaja teha, sest see on ju tüütu ja ebaoluline “naistetöö”, paras lollile ja nõrgale tegemiseks.

Aga mine tee siis ise metsa, lammuta seinu ja loobi killustikku laiali. Vôi istuks parema meelega ikka toas ja keeraks pesumasina nuppu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 07:34; 26.05 08:45; 26.05 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus juba väiksest peast nende emad pole neid pannud üldse kodutöid tegema, vaat mis moodi!

Järjekordselt ema. Aga isa, teatavasti on igal lapsel kaks vanemat, isegi siis kui nood mingil põhjusel koos ei ela. Kas isal ei ole vastutust lapse ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jah, poissi kasvatan meheks. Tüdrukut kasvatan aga naiseks, kes oskab omale mehe valida, kelle pärast hiljem pool elu ei pea perekooli postitama teemasid sellest, kui jobu mees tal on.
Krt, teiste vigu oled mihkel märkama ja märkima, aga seda ei näe, et sina ise valisid omale selle jobu kaaslaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 26.05 09:15; 26.05 11:07; 26.05 12:22; 26.05 12:28; 26.05 12:43; 26.05 12:45; 26.05 12:45; 26.05 12:53; 26.05 13:15; 26.05 13:17; 26.05 13:29; 26.05 13:31; 26.05 13:45; 26.05 13:47; 26.05 14:09; 26.05 14:10; 26.05 14:12; 26.05 15:14; 26.05 15:18; 26.05 15:47; 26.05 15:55; 26.05 16:00; 26.05 18:07; 26.05 18:54; 26.05 21:47; 26.05 21:49; 30.05 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees küll sellepärast vähem mees ei ole, et aitab mind ka kodu koristamises jms.
Vastupidi..minu silmis on ta kohe eriti HEA mees tänu sellele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigepealt kasvatage endale mees. küllap tema juba pojast ka mehe kasvatab. üksi võitegi näägutama jääda, ilma väärt mehe eeskujuta väärt meest ei kasvata te nagunii!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mine tee siis ise metsa, lammuta seinu ja loobi killustikku laiali. Vôi istuks parema meelega ikka toas ja keeraks pesumasina nuppu?

Ei, ma ei istu, ma teen ka välitöid. Peenraid on vaja kaevata, loomadega on vaja tegeleda jne.
Pärast koos koristame maja ka ära.
Eks igaüks valib endale sobiva elustiili. Minu jaoks ei meeste- ja naistetöid, on tööd, mis on vaja ära teha. Mina olen loomu poolest selline, et olen parema meelega õues, ka mees on selline. Mis üle jääb, üks peab sunniviisiliselt toas toimetama, kui teine on õues? Teeme siis parem juba kõike koos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 08:56; 26.05 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oma poegadele seda õpetad, et kui elu peaks viima korterisse, siis seal ka võrdselt panustab? Praegu jah ehitavad kuuri ja veavad puid ja vett. Kui nad peaks korterisse sattuma, siis seda pole ju vaja teha. Nii ongi sinu pojukesed ka diivanikaunistused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasvatan oma poegi selliselt, et nad pesevad oma pesu ise, oskavad süüa teha ja koristavad ka ise. Vanemast pojast ongi täiesti turske mees kasvanud, ei ole mingi Conchita. Imelik vaadata? Palju imelikum oleks vaadata, kuidas turske mees diivanil vedeleb, samal ajal, kui ta naine üksinda tolmuharja ja panniga rabeleb.
Ning jah, elan linnas korteris, oma maatükki mul pole, mingeid kraavikaevamisaktsioone meie peres igapäevaselt ei esine. Mis teha. Sellegipoolest ei jäta ma “meestetööde” puudusel oma poegi diivanile vedelema.
Muide, kappi kokku kruvima ja voodile uut põhjalalauda saagima õpetasin ma neile ka ise. Isa on pildilt omal valikul lahkunud, mis mul üle jääb. Ja oleksin õpetanud ka tütrele, kui mul selline oleks.

Seda, et OMA riided ja asjad tuleb ise ära panna, OMA mustad riided ise kohe mustapesukasti tuua, OMA kapp ise korras hoida, OMA mustad nõud ise ära pesta, enda järelt asju vedelema jätta ei tohi – sellist elementaarset enesehooldust tuleb niikuinii õpetada kõigile lastele.

Mis aga puutub kaaslase valimise oskust, siis olen sügavalt veendunud, et mingi pläägutamine: “naine/mees võta selline ja selline aga mitte mingil juhul selline” on absoluutselt kasutu üritus. Ma saan ainult õpetada üldinimlikke väärtusi, kuidas mu lapsed neid rakendavad, on juba küll nende valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 10:18; 26.05 12:24; 26.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vaadata minu ämma, tema pedantsust ja korraarmastust ja kuulata mehe jutte lapsepõlvest, kuidas pidi kodus korda hoidma, siis ma ei saa aru, kus see kadunud on.
mees muidgi peab ka oma ema ses mõttes äärmuslikuks ja ta pigem ei käi ka suvilas, kus me saaks käia, sest ema korraarmastuse suhtes ei suuda keegi järge pidada.
vaatamata sellisele rangele emale, kuidas pidi kodus koristama, on minu mehest ikka saanud diivanikaunistus.
kõige enam paneb mind imestama, et kas tal endal pole ebamugav ja süütunnet, kui mina üksi koristan.
söögitegemist kodus tal ei nõutud. selle on elu õpetanud talle. sest mina ka ei viitsi süüa teha ja nii me olimegi üksvahe koduse söögita, sest mina sõin dieedi mõttes mehe jaoks mittesöödavaid toite.
muidu on mees just selline mees, kes hoolitseb peamiselt suurte asjade eest- maja ehitus, aiatööd, raha.
seda ta ka muidugi pigem palkab kellegi tegema, sest tema arvutuste kohaselt tuleb odavam nii. ta pigem teeb rohkem tööd tööl ja maksab tegijale, kui hakkab ise tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.05 10:37; 26.05 13:47; 26.05 14:57; 26.05 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma peremudel on eeskujuks, mitte see, kas laps pannakse juba varakult töid tegema.
Kui laps näeb, et ainult emme teeb kodus kõike ja issi puhkab diivanil, siis ta ju arvabki, et nii elu käib.

Taibukamad isendid hindavad ise olukorra ümber täiskasvanuks saades, tumbamad jäävadki teenindajat otsima.

Talupidajad on meie hulgas siiski veel vähesed 😛 Naistetööde-meestetööde jutt on ajast ja arust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mis aga puutub kaaslase valimise oskust, siis olen sügavalt veendunud, et mingi pläägutamine: “naine/mees võta selline ja selline aga mitte mingil juhul selline” on absoluutselt kasutu üritus. Ma saan ainult õpetada üldinimlikke väärtusi, kuidas mu lapsed neid rakendavad, on juba küll nende valida.

No täpselt sama on ju koristamisega. Sa võid ju “pläägutada”, et hoia asjad korras, aga kas nad seda ka edaspidi ilma sinu plääguta teevad, on nende valida.
Ikkagi ühed vajalikud oskused mõlemad – ennast hooldada ja õigeid valikuid teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 26.05 09:15; 26.05 11:07; 26.05 12:22; 26.05 12:28; 26.05 12:43; 26.05 12:45; 26.05 12:45; 26.05 12:53; 26.05 13:15; 26.05 13:17; 26.05 13:29; 26.05 13:31; 26.05 13:45; 26.05 13:47; 26.05 14:09; 26.05 14:10; 26.05 14:12; 26.05 15:14; 26.05 15:18; 26.05 15:47; 26.05 15:55; 26.05 16:00; 26.05 18:07; 26.05 18:54; 26.05 21:47; 26.05 21:49; 30.05 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oma eelmise elukaaslasega tuttavaks sain, siis tundus ta mulle suurema perenaisena kui mina – koristas, tegi jube hästi süüa, pesi ise pesu, ühesõnaga polnud tööd mida ta poleks teinud. Kui hakkasime koos elama, siis kõik oskused kadusid. Ise ütles selle peale, et milleks talle siis naine. Kui peab kõik ise tegema, siis võiks juba üksi elada. Sellest järeldan, et pigem on asi oma vanemate eeskujus, hoiakutes mitte oskuste puudumises. Söögitegemist ja koristamist saab ka vanemana õppida.
Tänapäeval on natuke kummaline selline jäik vahetegemine. Naised käivad ka täiskohaga tööl. Kui pere tuleb õhtul koju ja mehel ei ole ühtegi naela seina lüüa või toru parandada, kas see tähendab, siis, et tema võib ülejäänud õhtu diivanil pikutada sel ajal kui naine teeb süüa, õpib/mängib lastega, paneb lapsed magama, peseb nõud, koristab toad?
Ise saan mehe kõrvalt ka nö meestetöödega hakkama. Pirni oskan lampi keerata, mööblit oskan kokku panna ja selleks, et oma autot rehvide vahetuseks teenindusse viia ei ole mul ka meest vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.05 11:27; 26.05 12:43; 26.05 12:50; 26.05 13:07; 26.05 13:11; 26.05 13:19; 26.05 13:36; 26.05 13:59; 26.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg ei liiguta ka praegu kodus lillegi. Vahel ma torisen selle pärast. Aga ta on mulle öelnud, et kui iseseisvalt elama hakkab, siis hakkab kodu korras hoidma jm vajalikku kodus tegema. Usun teda, sest olen ennegi näinud tema kannapöördeid elus, et otsustab midagi ja nii hakkabki olema.

Ma arvan, et see, kas poiss tegi lapsena kodutöid või mitte, ei ole määrav. Määrav on kodune suhtumine naistesse. Kui poiss saab kodunt kaasa teadmise, et naised on võrreldes meestega alamrass, siis ei tehtagi kodutöid ega peeta naisest muul moel lugu.
Eks seetõttu see põlvkond 35+ tänapäeval pereeluks nii kõlbmatu ongi, et neid on lihtsalt kasvatatud teadmisega, et naised on alamad olevused. Kuigi naised tegid nõukaajal ka meestetöid, siis mingist feminismist või lihtsalt lugupidamisest naiste vastu oli asi kaugel. Naisi käsitleti lihtsalt ressursina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.05 12:14; 26.05 12:41; 26.05 13:23; 26.05 13:39; 26.05 13:42; 26.05 13:57; 26.05 14:03; 26.05 14:21;
To report this post you need to login first.

Eks seetõttu see põlvkond 35+ tänapäeval pereeluks nii kõlbmatu ongi, et neid on lihtsalt kasvatatud teadmisega, et naised on alamad olevused. Kuigi naised tegid nõukaajal ka meestetöid, siis mingist feminismist või lihtsalt lugupidamisest naiste vastu oli asi kaugel. Naisi käsitleti lihtsalt ressursina.

35+!!! 😀
Tõmba ikka veidi lendu tagasi. Vanusega pole sellel mõtteviisil küll midagi pistmist. Ikka inimeste mõttemaailmaga, mida kohtab ka tänapäeval. 60+ on see vanus, kus on selgelt jagunenud meeste- ja naistetööd, aga sellel pole küll naiste põlgamisega midagi pistmist. Ei läinud naine talus samamoodi traktori ligi kui mees ei tulnud köögi ligi. Igal oli oma töö ja selles pole midagi imelikku ega alandavat. See, et madala vaimse arenguga isendid kedagi põlgama peavad, et end vähegi väärtuslikuna tunda, see on ajatu nähtus ning samavõrd levinud ka praeguste jobujorsside hulgas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 26.05 09:15; 26.05 11:07; 26.05 12:22; 26.05 12:28; 26.05 12:43; 26.05 12:45; 26.05 12:45; 26.05 12:53; 26.05 13:15; 26.05 13:17; 26.05 13:29; 26.05 13:31; 26.05 13:45; 26.05 13:47; 26.05 14:09; 26.05 14:10; 26.05 14:12; 26.05 15:14; 26.05 15:18; 26.05 15:47; 26.05 15:55; 26.05 16:00; 26.05 18:07; 26.05 18:54; 26.05 21:47; 26.05 21:49; 30.05 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:
Mis aga puutub kaaslase valimise oskust, siis olen sügavalt veendunud, et mingi pläägutamine: “naine/mees võta selline ja selline aga mitte mingil juhul selline” on absoluutselt kasutu üritus. Ma saan ainult õpetada üldinimlikke väärtusi, kuidas mu lapsed neid rakendavad, on juba küll nende valida.

No täpselt sama on ju koristamisega. Sa võid ju “pläägutada”, et hoia asjad korras, aga kas nad seda ka edaspidi ilma sinu plääguta teevad, on nende valida.
Ikkagi ühed vajalikud oskused mõlemad – ennast hooldada ja õigeid valikuid teha.

Koristamisega ei ole sama lugu, sest kui pojad kodus ei korista, siis mina kannatan nende tegematajätmiste all, mina saan kohe reageerida, mina saan kohe öelda, et selline elustiil mulle ei sobi ja peres on kõik võrdsed ja mina saan konkreetselt ja otsekohe kehtestada võrdse panustamise reegli. Ja see on ka, muide, väärtushinnangute kasvatamine. See, et ma ei lase lastel endale pähe istuda, ükskõik mis soost nad on. See on minu teha, alati.

Kui aga laps valib endale kaaslase, siis mina nendega koos elama ei hakka ja mind puudutab see kõik üksnes teoreetiliselt, seega jääks igasugune sõnavõtt minu poolt sel teemal üksnes teoreetiliseks pläägutamiseks. Mina ei lähe pojaga kaasa, kui ta naist hakkab valima ja minu võimuses ei ole sundida teda oma valikuid ümber tegema, kui need mulle ei meeldi. Ma ei saa anda talle valmis parameetreid ette, mis hariduse, välimuse ja kommetega peab olema tema tulevane naine, ma saan ainult öelda, et õppigu naist enne tundma, kasutagu kondoomi ja ärgu kiirustagu.

Nii lihtne ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 10:18; 26.05 12:24; 26.05 12:39;
To report this post you need to login first.

Kägu kirjutas:

Kägu kirjutas:
Mis aga puutub kaaslase valimise oskust, siis olen sügavalt veendunud, et mingi pläägutamine: “naine/mees võta selline ja selline aga mitte mingil juhul selline” on absoluutselt kasutu üritus. Ma saan ainult õpetada üldinimlikke väärtusi, kuidas mu lapsed neid rakendavad, on juba küll nende valida.

No täpselt sama on ju koristamisega. Sa võid ju “pläägutada”, et hoia asjad korras, aga kas nad seda ka edaspidi ilma sinu plääguta teevad, on nende valida.
Ikkagi ühed vajalikud oskused mõlemad – ennast hooldada ja õigeid valikuid teha.

Koristamisega ei ole sama lugu, sest kui pojad kodus ei korista, siis mina kannatan nende tegematajätmiste all, mina saan kohe reageerida, mina saan kohe öelda, et selline elustiil mulle ei sobi ja peres on kõik võrdsed ja mina saan konkreetselt kehtestada võrdse panustamise reegli. Ja see on ka, muide, väärtushinnangute kasvatamine. See, et ma ei lase lastel endale pähe istuda, ükskõik mis soost nad on.

Kui aga laps valib endale kaaslase, siis mina nendega koos elama ei hakka ja mind puudutab see kõik üksnes teoreetiliselt, seega jääks igasugune sõnavõtt minu poolt sel teemal üksnes teoreetiliseks pläägutamiseks. Mina ei lähe pojaga kaasa, kui ta naist hakkab valima ja minu võimuses ei ole sundida teda oma valikuid ümber tegema, kui need mulle ei meeldi.

Nii lihtne ongi.

Ok, eks kasvata lapsi siis ainult koristama. Eks ise tead, mida oluliselt pead. Tegelikult aga lihtsalt nõuab kaaslase valiku õpetamine hoopis rohkem fantaasiat ja tegelemist, koos vaadatud filmides sobival hetkel millelegi tähelepanu juhtimist, lapse küsimuste ära kasutamist, omaenda elust rääkimist. Kui sa ei oska või viitsi, siis eks jääb lapsel see osa ise avastada. Nii lihtne ongi, tõepoolest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 26.05 09:15; 26.05 11:07; 26.05 12:22; 26.05 12:28; 26.05 12:43; 26.05 12:45; 26.05 12:45; 26.05 12:53; 26.05 13:15; 26.05 13:17; 26.05 13:29; 26.05 13:31; 26.05 13:45; 26.05 13:47; 26.05 14:09; 26.05 14:10; 26.05 14:12; 26.05 15:14; 26.05 15:18; 26.05 15:47; 26.05 15:55; 26.05 16:00; 26.05 18:07; 26.05 18:54; 26.05 21:47; 26.05 21:49; 30.05 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, eks kasvata lapsi siis ainult koristama. Eks ise tead, mida oluliselt pead. Tegelikult aga lihtsalt nõuab kaaslase valiku õpetamine hoopis rohkem fantaasiat ja tegelemist, koos vaadatud filmides sobival hetkel millelegi tähelepanu juhtimist, lapse küsimuste ära kasutamist, omaenda elust rääkimist. Kui sa ei oska või viitsi, siis eks jääb lapsel see osa ise avastada. Nii lihtne ongi, tõepoolest.

Sul on funktsionaalse lugemise osas tõsiseid puudujääke – kohe näha, et sinu vanemad pole sind õpetanud kaasinimesi “lugema”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 10:18; 26.05 12:24; 26.05 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:
Eks seetõttu see põlvkond 35+ tänapäeval pereeluks nii kõlbmatu ongi, et neid on lihtsalt kasvatatud teadmisega, et naised on alamad olevused. Kuigi naised tegid nõukaajal ka meestetöid, siis mingist feminismist või lihtsalt lugupidamisest naiste vastu oli asi kaugel. Naisi käsitleti lihtsalt ressursina.

35+!!! :D
Tõmba ikka veidi lendu tagasi. Vanusega pole sellel mõtteviisil küll midagi pistmist. Ikka inimeste mõttemaailmaga, mida kohtab ka tänapäeval. 60+ on see vanus, kus on selgelt jagunenud meeste- ja naistetööd, aga sellel pole küll naiste põlgamisega midagi pistmist. Ei läinud naine talus samamoodi traktori ligi kui mees ei tulnud köögi ligi. Igal oli oma töö ja selles pole midagi imelikku ega alandavat. See, et madala vaimse arenguga isendid kedagi põlgama peavad, et end vähegi väärtuslikuna tunda, see on ajatu nähtus ning samavõrd levinud ka praeguste jobujorsside hulgas.

Just, 35+ on see piir. Talutööd ei puutu asjasse. Mehed, kes on vähegi nuusutanud nõukaaega, ei võta iialgi omaks tänapäevast võrdse suhte kontseptsiooni ja elust tingitud vajadust. Ka lauba kõrgus ei mängi asja juures mingit rolli. Olen kogenud ja kõrvalt näinud, et ka doktorikraadiga mehed räägivad, et nad ei hakka iial beebidega mässama ja kodu korrashoid on naiste töö. Vanus on neil just 35+. See on kadunud meeste põlvkond. Lihtsalt nii on.

Noored mehed on hoopis teistsuguse suhtumisega elusse ja naistesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.05 12:14; 26.05 12:41; 26.05 13:23; 26.05 13:39; 26.05 13:42; 26.05 13:57; 26.05 14:03; 26.05 14:21;
To report this post you need to login first.

Lihtsalt nii on.

Ei ole. Ega muud olegi vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt 26.05 09:15; 26.05 11:07; 26.05 12:22; 26.05 12:28; 26.05 12:43; 26.05 12:45; 26.05 12:45; 26.05 12:53; 26.05 13:15; 26.05 13:17; 26.05 13:29; 26.05 13:31; 26.05 13:45; 26.05 13:47; 26.05 14:09; 26.05 14:10; 26.05 14:12; 26.05 15:14; 26.05 15:18; 26.05 15:47; 26.05 15:55; 26.05 16:00; 26.05 18:07; 26.05 18:54; 26.05 21:47; 26.05 21:49; 30.05 02:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

35+!!!
Tõmba ikka veidi lendu tagasi. Vanusega pole sellel mõtteviisil küll midagi pistmist. Ikka inimeste mõttemaailmaga, mida kohtab ka tänapäeval. 60+ on see vanus, kus on selgelt jagunenud meeste- ja naistetööd, aga sellel pole küll naiste põlgamisega midagi pistmist. Ei läinud naine talus samamoodi traktori ligi kui mees ei tulnud köögi ligi. Igal oli oma töö ja selles pole midagi imelikku ega alandavat. See, et madala vaimse arenguga isendid kedagi põlgama peavad, et end vähegi väärtuslikuna tunda, see on ajatu nähtus ning samavõrd levinud ka praeguste jobujorsside hulgas.

Need 60+ ongi üles kasvatanud 35+ samasugusteks kui nad ise. 35 ja nooremad ehk kasvatavad oma lapsi natuke teistmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 26.05 11:27; 26.05 12:43; 26.05 12:50; 26.05 13:07; 26.05 13:11; 26.05 13:19; 26.05 13:36; 26.05 13:59; 26.05 15:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas kasvatate oma poisist mehe?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.