Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas nüüd tublid vaktsineeritud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Teema: Kas nüüd tublid vaktsineeritud

Postitas:
Kägu

Jah, teema ongi vastuseks kõigile neile, kes vaktsineerimata inimesi sildistavad. Kuidas ühtäkki oli mingi osa rahvast justkui “parem”. Riidu kiskuv- võib olla. Kas arvate, et oli mõnus lugeda kommentaare, et ma olen mõrtsukas, meelega nakataja, vastutustundetu jne? Kogu sellest loetelust pidas paika vaid see, et ma ei vaktsineerinud. Ma ei muutunud üleöö napakaks.

Tahaksin loota, et teisi maha tegevad vaktsineeritud vaatavad korraks peeglisse ja siis enda sisse. Kas oled ikka veel koolikiusaja?

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahaksin loota, et teisi maha tegevad vaktsineeritud vaatavad korraks peeglisse ja siis enda sisse. Kas oled ikka veel koolikiusaja?

On, kuidas on, aga käesoleva teemaga oled sina küll kindlasti koolikiusaja. Ei ole vabandus, et “a mind kaa kiusati üleeile”. Kiusaja on kiusaja.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, teema ongi vastuseks kõigile neile, kes vaktsineerimata inimesi sildistavad. Kuidas ühtäkki oli mingi osa rahvast justkui “parem”. Riidu kiskuv- võib olla. Kas arvate, et oli mõnus lugeda kommentaare, et ma olen mõrtsukas, meelega nakataja, vastutustundetu jne? Kogu sellest loetelust pidas paika vaid see, et ma ei vaktsineerinud. Ma ei muutunud üleöö napakaks.

Tahaksin loota, et teisi maha tegevad vaktsineeritud vaatavad korraks peeglisse ja siis enda sisse. Kas oled ikka veel koolikiusaja?

Aga miks sina vaktsineerituid mõnitad? Miks sa ei täna inimesi, kes, sinu hinnangul, oma elu ja tervise hinnaga, tegid ja teevad maailma ohutamaks SINU jaoks?  Sina sildistad, naeruvääristad, ilgud.

+6
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, teema ongi vastuseks kõigile neile, kes vaktsineerimata inimesi sildistavad. Kuidas ühtäkki oli mingi osa rahvast justkui “parem”. Riidu kiskuv- võib olla. Kas arvate, et oli mõnus lugeda kommentaare, et ma olen mõrtsukas, meelega nakataja, vastutustundetu jne? Kogu sellest loetelust pidas paika vaid see, et ma ei vaktsineerinud. Ma ei muutunud üleöö napakaks.

Tahaksin loota, et teisi maha tegevad vaktsineeritud vaatavad korraks peeglisse ja siis enda sisse. Kas oled ikka veel koolikiusaja?

Aga miks sina vaktsineerituid mõnitad? Miks sa ei täna inimesi, kes, sinu hinnangul, oma elu ja tervise hinnaga, tegid ja teevad maailma ohutamaks SINU jaoks? Sina sildistad, naeruvääristad, ilgud.

Seda küsimust ei esitatud minule, aga ütlen ikka ära, et minul pole vaktsineerituid millegi eest tänada, kuna vaktsineerimine on olnud nende isiklik valik (nagu peakski olema). Mis maailma ohutuks tegemisest jutt käib, kui sügisest saadik juba räägitakse, et vaktsineerimine ei peagi üldse nakatumise ja nakatamise eest kaitsema, vaid rasket põdemist ära hoidma. Nakatuvad ja haigestuvad nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud kodanikud. Ning mina ise sain nakkuse vaktsineeritud pereliikmelt, põdesin kergelt alla nädalaga. Minult sai nakkuse omakorda veel üks vaktsineeritud sõber (kes mu hoiatusele vaatamata korraks läbi astus, ütles, et tema ei karda nakkust), põdes oluliselt raskemini kui mina. Aga nii sellega ongi, suur enamik on selle laksu kätte saanud, olgu vaktsineeritud või ei. Veidike kummaline, et keegi peab kedagi veel tänama hakkama. Siis võiks juba vastastikku viisakusavaldusi vahetada – vaktsineerimatud tänavad vaktsineerituid päästmise eest ja vaktsineeritud omakorda paluvad mõnitamise pärast vabandust.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille pärast sa siis vaktsineerisid? Haiguse eest see teadupärast ei kaitse.

Haigestumise eest ei ole vaktsineerimine kaitsnud nii umbes viimased kolm kuud. Sellele eelnes minu puhul 9 muretut kuud, kus vaktsiin töötas täiesti. Mis su küsimus oligi?

Head vaktsiini-apologistid siin koos 😀
Küsimus on, et kuidas te saate nii lollakalt naiivsed olla? Päriselt mõni siin usubki, et ei ole nakkust saanud tänu vaktsiinile?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kahju muidugi, et nüüd peavad nad vati sees istuma ja rahva sekka minekust hoiduma.

Ei pea nad midagi hoiduma, ära kujuta endale asju ette. Aga ilma nende vaktsiinivastasteta (kes on sama kamp, kes kunagi olid esoteerikud, nüüd on nad sõjapooldajad jne) oli küll muidugi parem.

Sõjapooldajad? Wow!
Koduperenaistel ikka katus täiega sõidab. Vaatavad Pealtnägijat ja kujutavad ette, et said sealt absoluutse tõe teada 😀
Igast sellisest sõnavõtust karjub kaugele järgmine sõnum: “Olen viletsa hariduse ja olematu võõrkeelte oskusega analüüsivõimetu tädike, kelle käitumine põhineb 100% emotsioonidel”.
Ja perekool on 99% just sellised tädikesed.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sina vaktsineerituid mõnitad? Miks sa ei täna inimesi, kes, sinu hinnangul, oma elu ja tervise hinnaga, tegid ja teevad maailma ohutamaks SINU jaoks?  Sina sildistad, naeruvääristad, ilgud.

Oeh, ja osa tädikesi ei ole siiani isegi sellest aru saanud, et vaktsineerides sa kellegi teise jaoks maailma küll ohutumaks ei teinud ega tee ka täna. Pigem vastupidi, aga see on siinsete tühmakeste jaoks juba liiga keeruline teemaarendus.
Aga sa kanna ikka veekogude läheduses alati päästevesti, äkki hoiad mõne memme või taadi uppumise ära niimoodi. Ja kindlasti pane oma lastele ka päästevestid selga, just teiste kaitseks.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis maailma ohutuks tegemisest jutt käib, kui sügisest saadik juba räägitakse, et vaktsineerimine ei peagi üldse nakatumise ja nakatamise eest kaitsema, vaid rasket põdemist ära hoidma.

Ei, sügisest peale seda ei räägita. Seda räägitakse alates omikronist ehk alates detsembri lõpust.

Igast sellisest sõnavõtust karjub kaugele järgmine sõnum: “Olen viletsa hariduse ja olematu võõrkeelte oskusega analüüsivõimetu tädike, kelle käitumine põhineb 100% emotsioonidel”. Ja perekool on 99% just sellised tädikesed.

Sa rääkisid just iseendast, tädike 😀 😀

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Head vaktsiini-apologistid siin koos ???? Küsimus on, et kuidas te saate nii lollakalt naiivsed olla? Päriselt mõni siin usubki, et ei ole nakkust saanud tänu vaktsiinile?

Apologeedid on see sõna eesti keeles. Loomulikult usun, et 2021 veebruarist kuni novembri-detsembrini oli üks mind kaitsnud teguritest vaktsineeritus. Ma oskan selleks piisavalt hästi statistikat mõista ning infot lugeda.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sügisest peale seda ei räägita. Seda räägitakse alates omikronist ehk alates detsembri lõpust.

https://tervis.postimees.ee/7369068/teadlane-vaktsiinid-viirust-valja-ei-sureta-kuid-hoiavad-ara-raske-haigestumise

Näiteks palun, 24. oktoobri artikkel.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kahju muidugi, et nüüd peavad nad vati sees istuma ja rahva sekka minekust hoiduma.

Ei pea nad midagi hoiduma, ära kujuta endale asju ette. Aga ilma nende vaktsiinivastasteta (kes on sama kamp, kes kunagi olid esoteerikud, nüüd on nad sõjapooldajad jne) oli küll muidugi parem.

Sõjapooldajad? Wow!

Koduperenaistel ikka katus täiega sõidab. Vaatavad Pealtnägijat ja kujutavad ette, et said sealt absoluutse tõe teada ????

Igast sellisest sõnavõtust karjub kaugele järgmine sõnum: “Olen viletsa hariduse ja olematu võõrkeelte oskusega analüüsivõimetu tädike, kelle käitumine põhineb 100% emotsioonidel”.

Ja perekool on 99% just sellised tädikesed.

Ja kuda sa, lilleke, siis nende lollide tädikeste juurde sattusid?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.postimees.ee/7369068/teadlane-vaktsiinid-viirust-valja-ei-sureta-kuid-hoiavad-ara-raske-haigestumise Näiteks palun, 24. oktoobri artikkel.

Ma ei ole Postimehe lugeja. Ma ei saa sellel teemal sinuga väidelda. Ainus, mida saan kasutada on pealkiri – ja mingist viiruse välja suretamisest pole meil sinuga siin teemas küll juttu olnud. On olnud juttu nakatumise vältimisest.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.postimees.ee/7369068/teadlane-vaktsiinid-viirust-valja-ei-sureta-kuid-hoiavad-ara-raske-haigestumise Näiteks palun, 24. oktoobri artikkel.

Ma ei ole Postimehe lugeja. Ma ei saa sellel teemal sinuga väidelda. Ainus, mida saan kasutada on pealkiri – ja mingist viiruse välja suretamisest pole meil sinuga siin teemas küll juttu olnud. On olnud juttu nakatumise vältimisest.

Hästi, artiklist lõigud (teadlase!!! jutt, peaks sobima küll):

 

1. Vaktsiinid said välja töötatud teistsuguse viiruse tüve jaoks ja prognoosid selle võimest pandeemia lõpetada põhinesid varasemate tüvede nakkuskordajatel.

2. Praegu leviva Delta tüve puhul vaktsiinid viirust välja ei sureta ja nakkuse edasikandumist ei takista. Varem või hiljem saavad ilmselt kõik viirusega pihta. Siiski, vaktsineeritud levitavad viirust aeglasemas tempos (väiksemad kogused ja väiksem levitamisaken) kui vaktsineerimata inimesed.

 

 

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.postimees.ee/7369068/teadlane-vaktsiinid-viirust-valja-ei-sureta-kuid-hoiavad-ara-raske-haigestumise Näiteks palun, 24. oktoobri artikkel.

Ma ei ole Postimehe lugeja. Ma ei saa sellel teemal sinuga väidelda. Ainus, mida saan kasutada on pealkiri – ja mingist viiruse välja suretamisest pole meil sinuga siin teemas küll juttu olnud. On olnud juttu nakatumise vältimisest.

Appi, kas saaks veel lollim ja vähem informeeritud olla?! Tee endale selgeks, mis on vaktsiini mõte (päris vaktsiini, mitte nende covidisüstide).

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

Perekoolikad ikka hakkavad. Nad on nii õnnelikud, et saavad ennast süstida millegagi, mis neid mitte millegi eest ei kaitse ja kujutavad endale ette, et on tänu neile süstidele nakkusest puutumata jäänud või “kergemalt põdenud” 😀 😀 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti koomiline on see, et see õnnelik süstijate seltskond peab ennast veel kuidagi paremaks ja targemaks 😀

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

Perekoolikad ikka hakkavad. Nad on nii õnnelikud, et saavad ennast süstida millegagi, mis neid mitte millegi eest ei kaitse ja kujutavad endale ette, et on tänu neile süstidele nakkusest puutumata jäänud või “kergemalt põdenud” ???? ???? ????

Ja millegipärast on kõik viroloogid, teadlased, arstid ja matemaatikud lollid, kes järjekindlalt räägivad, et vaktsineeritud põevad kergemalt, on vähem haiglas ja surevad väiksema tõenäosusega. Kui toodi välja covidi raviks kulunud summad, vaktsineerimata inimeste ravi oli tunduvalt pikem ja kallim, lõviosa ravirahast on läinud vaktsineerimata patsientidele. Ja mingid käod aina irvitavad ja kujutavad ette, et on jube targad. Ise koormavad meie kõigi rahakotti, aga irvitama on kanged.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

Perekoolikad ikka hakkavad. Nad on nii õnnelikud, et saavad ennast süstida millegagi, mis neid mitte millegi eest ei kaitse ja kujutavad endale ette, et on tänu neile süstidele nakkusest puutumata jäänud või “kergemalt põdenud” ???? ???? ????

Ja millegipärast on kõik viroloogid, teadlased, arstid ja matemaatikud lollid, kes järjekindlalt räägivad, et vaktsineeritud põevad kergemalt, on vähem haiglas ja surevad väiksema tõenäosusega. Kui toodi välja covidi raviks kulunud summad, vaktsineerimata inimeste ravi oli tunduvalt pikem ja kallim, lõviosa ravirahast on läinud vaktsineerimata patsientidele. Ja mingid käod aina irvitavad ja kujutavad ette, et on jube targad. Ise koormavad meie kõigi rahakotti, aga irvitama on kanged.

Ma parem ei tuleks sinu asemel niimoodi hüppama. Kui palju on meie kõigi rahakotti koormanud teie vaktsiinid, millest lõviosa nüüd lõpuks lihtsalt ära annetatakse, nende vaktsiinide pealesurumiskampaaniad, PCR-testidest rääkimata? Mina seevastu koormasin meditsiinisüsteemi covidit põdedes täpselt nii palju, et saatsin perearstile meili selle kohta, et olen haige, mispeale tema kirjutas vastu, et võtaksin paracetamoli ja oleksin 10 päeva isolatsioonis. Et siis selle meilivahetuse peale kulunud perearsti töötasu jääb tõesti minu südametunnistusele. Ja ma ei ole sugugi ainus, Vaatasin praegu järele – Eestis on olnud üle poole miljoni nakkusjuhtumi, nendest haiglaravile jõudnud 15 000 patsienti. See teeb praegu peast arvutades… umbes 3%? Mis tähendab, et tegu ongi haigusega, mida 97% inimestest, olgu vaktsineeritud või mitte, põeb kergelt. Kui tingimata nõuda vaktsineerimist, siis ehk riskigruppidest, sest nooremaid terveid inimesi satub “haiglaid ummistama” ikka lausa kaduvväike protsent. Samamoodi võiks minna karjuma juba autoõnnetuste ohvrite peale, et miks nad nii ettevaatamatud on ja kas ikka teavad, mis nende ravi maksma läheb.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ausalt ei saa TA suguste meeleseisundist aru. Endiselt on igapäevaselt tuhandeid nakatunuid ja haigeid, haiglates on sadu inimesi ja sureb kümnet kaupa. Ja nüüd nad käivad ringi, rind uhkusest pakatamas, nagu nad oleks midagi võitnud ja või midagi oleks paremaks läinud. No pole ju. Ja paari nädala pärast hakkavad numbrid tõusma.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

Perekoolikad ikka hakkavad. Nad on nii õnnelikud, et saavad ennast süstida millegagi, mis neid mitte millegi eest ei kaitse ja kujutavad endale ette, et on tänu neile süstidele nakkusest puutumata jäänud või “kergemalt põdenud” ???? ???? ????

Oh jaa, ja lisaks veel kogu maailma millestki ära päästnud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ühtäkki oli mingi osa rahvast justkui “parem”.

Minu jaoks on see arusaamatu lähenemine. Minu seisukoht on, et kõigil on õigus valikuvabadusele aga vabadusega koos kaasneb ka vastutus. Mitte kunagi elus ei ole laual kõik võimalikud valikud. Alati on olemas lõivusuhe. Näieks mina ei viitsi tegeleda enda kauniks muutmisega ja mul on selleks vabadus aga see tähendab loomulikult automaatselt, et partnerivalik ei ole minul nii lai kui naisel, kes enese eest hoolitseb. Ja see on normaalne, kui ma valin ühe, jään teisest ilma. Mõlemat ei saa korraga olla, et olen sorakil juustega ja kottis riietega aga armunud meeste rivi on ukse taga. Kui ma valin, et ma söön ebatervislikku toitu, siis ma valin ka selle, et pean lennukis kaks istekohta ostma. Ma teen valiku, et nauding toidust on minu jaoks suurem kui see rahalise kulu kurbus. Kui ma valin selle, et ei järgi demokraatlikul teel valitud valitsuse otsuseid, eriti kui need otsused baseeruvad erialaspetsialistide arvamusel, siis ma ju teadlikult valin ka selle, et kõik selle ühiskonna poolt pakutud teenused mulle ei laiene. Ja see on ok, sest mina olen valinud selle, mis on mulle olulisem ja järelikult olen valmis ilma jääma millestki vähem olulisest.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

Omikroni osas ei vaidlegi keegi ega kuskil. Delta osas vaidlen küll ja täiesti julgelt – et vaktsiini funktsionaalsus nõrgenes tänud tüve muutumisele, ei tähenda ometi, et see nakatumisvõimalust ei vähendanud. Vähendas küll. Kuni omikroni tulekuni olid erinevused nakatumises täiesti selgelt igapäevases statistikas näha.

Appi, kas saaks veel lollim ja vähem informeeritud olla?! Tee endale selgeks, mis on vaktsiini mõte (päris vaktsiini, mitte nende covidisüstide).

Unista edasi, et sa minust või kellestki, kes ei kasuta passiivagressiivseid väljendeid “appi, … ” ja “tee endale selgeks …”, vaid esitab konkreetseid argumente ning teeb seda emotsioonidesse langemata, targem võiks olla.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on see arusaamatu lähenemine. Minu seisukoht on, et kõigil on õigus valikuvabadusele aga vabadusega koos kaasneb ka vastutus. Mitte kunagi elus ei ole laual kõik võimalikud valikud

Absoluutselt õigus. Kunagi julgesin (ise tol hetkel lastetuna) toetada lastetusmaksu kehtestamist, just täpselt samade argumentidega – see pole mitte karistus, vaid ühiskonnas osalemise viis, panustamise viis. Oi, millist tuld ja tõrva ma kaela sain, oi, kui õel ma paljude arust olin.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma valin selle, et ei järgi demokraatlikul teel valitud valitsuse otsuseid, eriti kui need otsused baseeruvad erialaspetsialistide arvamusel, siis ma ju teadlikult valin ka selle, et kõik selle ühiskonna poolt pakutud teenused mulle ei laiene.

Inimese põhiõigused ei ole “ühiskonna poolt pakutud tenused”, mida valitsus oma suva järgi annab ja võtab. Sellest vahest võiks isegi perekoolikas aru saada.
Mis neisse “erialaspetsialistidesse” puutub, siis praegu on meil laual kena näide Lutsar vs Maimets, (hetkel) sõltumatu viroloog vs valitsuse käepikendus. Kumb neist nüüd erialaspetsialistim on? Ning need on vaid selle teadusnõukoja juhid. Sellest ülejäänud perearstide ja muude tegelaste seltskonnast ei hakka üldse rääkimagi. Iga kingsepp jäägu ikka oma liistude juurde mitte ärgu hakakau teadlast mängima.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakeeli: juba Delta puhul nenditi, et vaktsiinide tõhusus oli langenud ja need ei täitnud oma algset funktsiooni. Ja siit edasi arendades – omikroni puhul on teatavasti neist VEEL vähem kasu. Siin polegi väidelda, neile faktidele ju ometigi keegi vastu vaidlema ei hakka?

Omikroni osas ei vaidlegi keegi ega kuskil. Delta osas vaidlen küll ja täiesti julgelt – et vaktsiini funktsionaalsus nõrgenes tänud tüve muutumisele, ei tähenda ometi, et see nakatumisvõimalust ei vähendanud. Vähendas küll. Kuni omikroni tulekuni olid erinevused nakatumises täiesti selgelt igapäevases statistikas näha.

Appi, kas saaks veel lollim ja vähem informeeritud olla?! Tee endale selgeks, mis on vaktsiini mõte (päris vaktsiini, mitte nende covidisüstide).

Unista edasi, et sa minust või kellestki, kes ei kasuta passiivagressiivseid väljendeid “appi, … ” ja “tee endale selgeks …”, vaid esitab konkreetseid argumente ning teeb seda emotsioonidesse langemata, targem võiks olla.

Aga palun, tarkpea, mis siis on sinu arvates vaktsiini mõte ja mismoodi see peaks haiguse välja suretama? Põdemist kergendades kuid edasikandumist ära hoidmata? Natuke vastupidi ei toimi nagu, sulle ei tundu? Kas tegelikkus annab sulle tunnistust, et need “vaktsiinid” on saanud hakkama oma ülesandega haigus välja suretada?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on see arusaamatu lähenemine. Minu seisukoht on, et kõigil on õigus valikuvabadusele aga vabadusega koos kaasneb ka vastutus. Mitte kunagi elus ei ole laual kõik võimalikud valikud

Absoluutselt õigus. Kunagi julgesin (ise tol hetkel lastetuna) toetada lastetusmaksu kehtestamist, just täpselt samade argumentidega – see pole mitte karistus, vaid ühiskonnas osalemise viis, panustamise viis. Oi, millist tuld ja tõrva ma kaela sain, oi, kui õel ma paljude arust olin.

Perekooli paksud on kindlasti nõus ka paksumaksu kehtestamisega? Oma valik ju, et ühiskonnas rohkem ruumi ja raha rohkem kulutad. (Ning ma ei taha nüüd kuulda paksude ühiskoori esituses seda “Ma olen 100 kilo aga jumala terve” laulu).
Hakake bussis, lennukis, teatrisaalis, spordiklubis topelthinda maksma on kaalule ja taguotsa laiusele vastavalt. Ma küll ei taha kuskil kahe vaala vahel lämbuda, ei lennukis, teatrisaalis ega duširuumis. Ostke oma kasutatav pind ausalt välja ja ärge elage teiste seljas.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun, tarkpea, mis siis on sinu arvates vaktsiini mõte ja mismoodi see peaks haiguse välja suretama?

Mina pole kuskil väitnud, et vaktsiin “peaks haiguse välja suretama”. Seda väidad sina. Seega – vasta ise, kuidas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli paksud on kindlasti nõus ka paksumaksu kehtestamisega? Oma valik ju, et ühiskonnas rohkem ruumi ja raha rohkem kulutad. (Ning ma ei taha nüüd kuulda paksude ühiskoori esituses seda “Ma olen 100 kilo aga jumala terve” laulu). Hakake bussis, lennukis, teatrisaalis, spordiklubis topelthinda maksma on kaalule ja taguotsa laiusele vastavalt. Ma küll ei taha kuskil kahe vaala vahel lämbuda, ei lennukis, teatrisaalis ega duširuumis. Ostke oma kasutatav pind ausalt välja ja ärge elage teiste seljas.

Oo, ma ei imesta, et meie vaktsiini(padu)vastane on ka paksu(padu)vastane ja ilmselt ka kõige muu (padu)vastane.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun, tarkpea, mis siis on sinu arvates vaktsiini mõte ja mismoodi see peaks haiguse välja suretama?

Mina pole kuskil väitnud, et vaktsiin “peaks haiguse välja suretama”. Seda väidad sina. Seega – vasta ise, kuidas.

Aga mis siis on vaktsiini mõte? Mis on siiani olnud vaktsiinide mõte?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli paksud on kindlasti nõus ka paksumaksu kehtestamisega? Oma valik ju, et ühiskonnas rohkem ruumi ja raha rohkem kulutad. (Ning ma ei taha nüüd kuulda paksude ühiskoori esituses seda “Ma olen 100 kilo aga jumala terve” laulu). Hakake bussis, lennukis, teatrisaalis, spordiklubis topelthinda maksma on kaalule ja taguotsa laiusele vastavalt. Ma küll ei taha kuskil kahe vaala vahel lämbuda, ei lennukis, teatrisaalis ega duširuumis. Ostke oma kasutatav pind ausalt välja ja ärge elage teiste seljas.

Oo, ma ei imesta, et meie vaktsiini(padu)vastane on ka paksu(padu)vastane ja ilmselt ka kõige muu (padu)vastane.

Pimeduse ja rumaluse paduvastane ennekõike. Paksud on vaid näide, millest te aru saate, sest see puudutab teist enamust otseselt (mida oli ka sinu valulikust reageeringust näha). Miks aga teie arvates üks “enda valik” peaks leidma ühiskommas kuidagi rohkem sallivust kui teine, see jääb arusaamatuks. Valik ennast paksuks süüa või valik ennast vaktsineerida – ühtviisi inimese valikud. Või vähemalt peaks olema inimese valikud (mida üks neist enam päris ei ole).
Kas võiks ka nt pakse töölt lahti lasta või neid üldse mitte tööle võttagi, kui firmaomanik leiab, et need ei toeta tema äri? Kas see oleks diskrimineeriv? Oma vaba valik ju – mine võta ennast normaalkaalu ja keegi ei diskrimineeri.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas nüüd tublid vaktsineeritud