Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas teete ka 4. tõhustustudoosi?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 166 )

Teema: Kas teete ka 4. tõhustustudoosi?

Postitas:
Kägu

Miks just neljandat? Kolmas on ju samamoodi tõhustusdoos. TA postitusest:

No pealkiri oli selgelt 4 kohta. Oleks siis normaalse pealkirja pannud oma teemale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gripivaktsiini puhul muudetakse vaktsiini sisu, retsepti – mitte ei süstita seda sama, mis eelnevatel aastatel. Said sellest ikka aru?

Covidi puhul ei ole vaktsiine veel uutele tüvedele kordagi kohandatud. Ja arvatavasti selleks ajaks, kui neil Omicroni vaktsiin toodetud saab (

Jah, saan aru. Miks sa selles Omicronis kinni oled, kas arvad, et see jääb viimaseks tüveks? Küll hakkame Covidi vastu samamoodi igal aastal süstima ja vaktsiini uuendamine läheb ka kiiremaks.

Süsti terviseks siis. Ma pole kordagi gripisüsti ka teinud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni inimene pole siiamaani aru saanud sellest, et vaktsineerimata inimeste % haiglas ei ütle midagi üleüldise vaktsineerimata populatsiooni tõenäosusest haiglasse sattumise kohta. Või kelle jaoks te korrutate neid numbreid?

Ikka ütleb, miks ei ütle, kui küsitakse üldiselt vaktsiini kasutegurit. Kui küsitakse koolilaste või 20-aastaste kohta, siis on teine asi – aga ei küsitud ju. Ja kui me ise, oma peaga lisame eelduse, et haiglas on ainult vanad ja haiged, siis  on vaktsiini mõju veel ilmsem, sest vaktsineeritute osakaal ühiskonnas on kõrgem (midagi üle 70%?), seega jõuab haiglasse veel drastilisemalt suurem osa mittevaktsineeritutest.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, teen. Elan koos riskirühma kuuluvate lähedastega ning ma leian, et nende nakatumine on vähem tõenäolisem, kui me kõik oleme täiskuuriga vaktsineeritud. On see täiskuur siis kolm, neli või rohkem süsti.

Jah, ma tean, et tõenäosus siiski nakatuda on OLEMAS, aga vaktsineerituna on see VÄIKSEM. Minu jaoks on see piisav argument.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm olen teinud ja nüüd värskelt läbi põdenud ka. Neljandat suure tõenäosusega ei tee enam.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kordagi gripisüsti ka teinud.

täpselt asjakohane vastus teemaalgataja küsimustele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni inimene pole siiamaani aru saanud sellest, et vaktsineerimata inimeste % haiglas ei ütle midagi üleüldise vaktsineerimata populatsiooni tõenäosusest haiglasse sattumise kohta. Või kelle jaoks te korrutate neid numbreid?

Ikka ütleb, miks ei ütle, kui küsitakse üldiselt vaktsiini kasutegurit. Kui küsitakse koolilaste või 20-aastaste kohta, siis on teine asi – aga ei küsitud ju. Ja kui me ise, oma peaga lisame eelduse, et haiglas on ainult vanad ja haiged, siis on vaktsiini mõju veel ilmsem, sest vaktsineeritute osakaal ühiskonnas on kõrgem (midagi üle 70%?), seega jõuab haiglasse veel drastilisemalt suurem osa mittevaktsineeritutest.

Mis sa arvad, mitmel % nendel 70%st protsendist vaktsineeritutest juba eelnev immuunsus olemas olla võis?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teete ka 4. tõhustustudoosi? Kui jah, siis miks?

Teeksin küll. Minu jaoks on see iseenesestmõistetav. Ma usaldan teadust. Teadusnõukogus on nii mõnigi minu õppejõud. Kõik mu TÜ õppejõud on vaktsineeritud. Kõik mu arstidest sõbrad ja sugulased on vaktsineeritud. Ma arvan, et nad ei ole rumalad inimesed.

 

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik mu TÜ õppejõud on vaktsineeritud.

Vedas sul siis. Iseenesest ei ole õppejõuna töötamine küll mingi garantii, mis tagaks vaktsineerituse. Ekspressiski oli kunagi artikkel ühest TTÜ vaktsineerimata teadlasest, kes oli raskes seisus haiglas.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, teen. Elan koos riskirühma kuuluvate lähedastega ning ma leian, et nende nakatumine on vähem tõenäolisem, kui me kõik oleme täiskuuriga vaktsineeritud. On see täiskuur siis kolm, neli või rohkem süsti.

Jah, ma tean, et tõenäosus siiski nakatuda on OLEMAS, aga vaktsineerituna on see VÄIKSEM. Minu jaoks on see piisav argument.

Ma toon sulle ühe lihtsa näite, millest sa võiksid aru saada, et su tõenäosus nakatuda ei ole VÄIKSEM. Hea, kui see suurem ei ole.

Kaks 10-aastast poissi, üks vaktsineerimata – andis positiivse testi absoluutselt ühegi sümptomita. Teine kuu aega tagasi vaktsineeritud, põdes esmalt mingit kõhuviirust pikali maas, ning seejärel, paar nädalat hiljem koroonat kõrge palavikuga.
Kas teile ei hakka juba pärale jõudma, et vaktsiinid ei hoia ära ei nakatumist ega põdemist? See sõltub inimese organismi seisundist ja võimest haigusega toime tulla. Või tahab mõni tarkur nüüd mulle väita, et see 10-aastane olnuks ilma vaktsionita haiglas intensiivis?

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, mitmel % nendel 70%st protsendist vaktsineeritutest juba eelnev immuunsus olemas olla võis?

Ma arvan, et täpselt sama suurel protsendil kui mittevaktsineeritutel, seega pole see üldse oluline näitaja.

Kaks 10-aastast poissi, üks vaktsineerimata – andis positiivse testi absoluutselt ühegi sümptomita. Teine kuu aega tagasi vaktsineeritud, põdes esmalt mingit kõhuviirust pikali maas, ning seejärel, paar nädalat hiljem koroonat kõrge palavikuga. Kas teile ei hakka juba pärale jõudma, et vaktsiinid ei hoia ära ei nakatumist ega põdemist? See sõltub inimese organismi seisundist ja võimest haigusega toime tulla. Või tahab mõni tarkur nüüd mulle väita, et see 10-aastane olnuks ilma vaktsionita haiglas intensiivis?

Naljatilk, mida sinu üks näide meile siis tõestas, kuidas pidi veenma, et tõenäosus haigusega paremini toime tulla ei muutu vaktsineerimisest? Ma vastan sulle, et minu vanemad, ligi 90 aastat vanad, olid vaktsineeritud 3 süstiga ja põdesid väga kergelt koroonat, paar päeva ja valmis. Kuna sina meile tõid 2 näidet, siis tõin mina ka – aga mida sa sellega nüüd peale hakkad, ma küll ei tea. Kas sa ei tee vahet (ikka veel) sündmuse juhtumise tõenäosusel ning reaalsetel üksikjuhtumitel või miks sa arvad, et üksikjuhtumid kuidagimoodi siin olulised on? Oluline on vaadata suurt pilti ja seda pakub statistika, mis ütleb, et vaktsineerimisest on kasu raske haiguse vastu. Igaühel nii hästi ei lähe, aga siiski tõenäolisemalt põevad kergelt vaktsineeritud, võrreldes vaktsineerimata inimestega. See on fakt.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teete ka 4. tõhustustudoosi? Kui jah, siis miks?

Teeksin küll. Minu jaoks on see iseenesestmõistetav. Ma usaldan teadust. Teadusnõukogus on nii mõnigi minu õppejõud. Kõik mu TÜ õppejõud on vaktsineeritud. Kõik mu arstidest sõbrad ja sugulased on vaktsineeritud. Ma arvan, et nad ei ole rumalad inimesed.

Kõigile “ma usaldan teadust” jüngritele:
https://twitter.com/TPostMillennial/status/1493982246528860165

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, mitmel % nendel 70%st protsendist vaktsineeritutest juba eelnev immuunsus olemas olla võis?

Ma arvan, et täpselt sama suurel protsendil kui mittevaktsineeritutel, seega pole see üldse oluline näitaja.

Kaks 10-aastast poissi, üks vaktsineerimata – andis positiivse testi absoluutselt ühegi sümptomita. Teine kuu aega tagasi vaktsineeritud, põdes esmalt mingit kõhuviirust pikali maas, ning seejärel, paar nädalat hiljem koroonat kõrge palavikuga. Kas teile ei hakka juba pärale jõudma, et vaktsiinid ei hoia ära ei nakatumist ega põdemist? See sõltub inimese organismi seisundist ja võimest haigusega toime tulla. Või tahab mõni tarkur nüüd mulle väita, et see 10-aastane olnuks ilma vaktsionita haiglas intensiivis?

Naljatilk, mida sinu üks näide meile siis tõestas, kuidas pidi veenma, et tõenäosus haigusega paremini toime tulla ei muutu vaktsineerimisest? Ma vastan sulle, et minu vanemad, ligi 90 aastat vanad, olid vaktsineeritud 3 süstiga ja põdesid väga kergelt koroonat, paar päeva ja valmis. Kuna sina meile tõid 2 näidet, siis tõin mina ka – aga mida sa sellega nüüd peale hakkad, ma küll ei tea. Kas sa ei tee vahet (ikka veel) sündmuse juhtumise tõenäosusel ning reaalsetel üksikjuhtumitel või miks sa arvad, et üksikjuhtumid kuidagimoodi siin olulised on? Oluline on vaadata suurt pilti ja seda pakub statistika, mis ütleb, et vaktsineerimisest on kasu raske haiguse vastu. Igaühel nii hästi ei lähe, aga siiski tõenäolisemalt põevad kergelt vaktsineeritud, võrreldes vaktsineerimata inimestega. See on fakt.

Fakt on see, et sa ei saanud aru, mida ma kirjutasin. Vastasin kellelegi, kes arvas, et ta ennast vaktsineerides kaitseb oma eakaid pereliikmeid. Muuhulgas lisasin, et lisaks nakatumisele, vaktsineeritud laps ka põdes siiski, ehkki see oli antud kontektstis teisejärguline info, millest sa kinni haarasid, pissitilk.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vastan sulle, et minu vanemad, ligi 90 aastat vanad, olid vaktsineeritud 3 süstiga ja põdesid väga kergelt koroonat, paar päeva ja valmis.

Ja mis paneb sind uskuma, et nad ilma vaktsiinita sama ei oleks teinud?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vastan sulle, et minu vanemad, ligi 90 aastat vanad, olid vaktsineeritud 3 süstiga ja põdesid väga kergelt koroonat, paar päeva ja valmis.

Ja mis paneb sind uskuma, et nad ilma vaktsiinita sama ei oleks teinud?

Kas nad peaks sinu rõõmuks oma eludega vene ruletti mängima?

Haige inimene.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No teaduslikult rääkides annab 3. doos väiksema tõenäosuse raskelt haigestuda. Haigeks võib ikka jääda jah.

Kolm on tehtud, teeksin tulevikus ka neljanda, kui selleks teaduslik alus leitaks.

Kaks tegin, tõhustusdoosi teinud ei ole.

https://tervis.postimees.ee/7455723/teadlased-tegid-koroonaviiruse-antikehade-kohta-ullatava-avastuse#_ga=2.82165459.433273791.1643655542-433273791.1643655542

 

No ja selles artiklis toodud uuringu põhjal ei aitagi see kolmas midagi. Siit selgub, et vaktsiini tõhusus algab alles alates kuuendast kuust pärast süsti.

Seega kõik need vastuolulised teadlaste seisukohad annavad alust arvata, et keegi ei tea päris täpselt, mis aitab ja kui tõhusalt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fakt on see, et sa ei saanud aru, mida ma kirjutasin. Vastasin kellelegi, kes arvas, et ta ennast vaktsineerides kaitseb oma eakaid pereliikmeid. Muuhulgas lisasin, et lisaks nakatumisele, vaktsineeritud laps ka põdes siiski, ehkki see oli antud kontektstis teisejärguline info, millest sa kinni haarasid, pissitilk.

Mis sa sogad, näide ei pidanud vett, nüüd keerutad.
Lisan samuti sinu “statistikasse” enda 2 eaka lähedase “näited”, kes vaktsineerituna põdesid väga kergelt.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika või mitte – meil ei ole võimalik kontrollida, kuidas sama inimene oleks põdenud samat kogust viirust vaktsiiniga või ilma. Mida keegi usub, on igaühe enda asi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei mõista, kaua te uhhuutajad kaagutate seda argumenti, et vaktsineeritud nakatuvad samamoodi. Keegi ei ole ju öelnudki, et ei nakatu. Vaktsineerimine kaitseb raske haigestumise ja nn pika haiguse kulu eest. Ma tean inimest, kes põdes 2020 märtsis – noor alla 30, kaasuvate haigusteta, sportlik inimene ja ta maitsemeel ei ole siiani korralikult taastunud, lisaks kimbutas väsimus ja kurnatus veel aasta pärast põdemist. Gripivaktsiingi ei hoia ju grippi nakatumist täielikult ära, küll aga sa ei ole siis suurema tõenäosusega meditsiinisüsteemile koormaks ja sinu pärast ei peatata ühel hetkel plaanilist ravi. Haiglas on siiski enamasti vaktsineerimata inimesed. Uhhutajate aju muidugi nii kaugele ei küündi, et arvestada, et vaktsineerimata inimesi on niigi protsentuaalselt vähem elanikkonnast, aga haiglas on nende protsent mitmeid kordi suurem.

Mina nakatusin samuti hiljuti, olles 3 süstiga vaktsineeritud ja kogu haiguse kulg oli paar päeva nohu ja palavik ja kõik.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle lk kohta 4 vastust:) Neist kaks ka põhjendab. Olgu, ma püüan oma tuttavatega leebem olla. Paistab, et see ongi üldine tendents, et põhjendust pole vaja, lihtsalt tehakse.

Tänan vastajaid.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika või mitte – meil ei ole võimalik kontrollida, kuidas sama inimene oleks põdenud samat kogust viirust vaktsiiniga või ilma. Mida keegi usub, on igaühe enda asi.

Aga miks seda vaja kontrollida on? Selleks statistikat tehaksegi, et mitte uppuda üksikjuhtumitesse, mida teie siin riburada kõik teete. Kui on piisavalt suur hulk inimesi vaadelda, siis taanduvad erandid (need, kellel on mingi looduslik superimmuunsus või vastupidi, need, kes alati haigeks jäävad) välja ning jääb järele üldpilt ning hetkel on see üldpilt loogikat omavatele inimestele väga selge – vaktsiinid vähendavad võimalust haiglasse sattuda.

Fakt on see, et sa ei saanud aru, mida ma kirjutasin. Vastasin kellelegi, kes arvas, et ta ennast vaktsineerides kaitseb oma eakaid pereliikmeid.

Muidugi ma sain aru, kellele ja mida sa vastasid ja see oligi naljakas, et sa sinna mingeid poistenäiteid toppisid, mis ei puutunud kuidagi asjasse. Pealegi väitsid sa, et “vaktsineerimine ei aita vältida nakatumist ega põdemist”. Viimasele vaidlesingi vastu. Aitab küll rasket põdemist vältida.

pissitilk

Tegele oma vihakontrolliga.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu, ma püüan oma tuttavatega leebem olla. Paistab, et see ongi üldine tendents, et põhjendust pole vaja, lihtsalt tehakse.

Miks su tuttavad sulle midagi põhjendama peavad, kas oled nende ihuarst?
Teinekord sõnasta oma küsimus selgelt, saad rohkem vastuseid

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehtud kolm ja ei näe põhjust, miks ma neljandat kartma peaks? Pole siiani põdenud, kuigi käin tööl ja tuleb paljudega suhelda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehtud kolm ja ei näe põhjust, miks ma neljandat kartma peaks? Pole siiani põdenud, kuigi käin tööl ja tuleb paljudega suhelda.

Ehk siis, sa usud selle tugevasse kasutegurisse? Või millesse?  Küsimus oli põhjuses, miks sa teeksid lisasüste.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis, sa usud selle tugevasse kasutegurisse? Või millesse?  Küsimus oli põhjuses, miks sa teeksid lisasüste.

Ma pole tema, aga jah usun kasutegurisse.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haha…

Ma olen hetkel koroonas, 7 päev. Vaktsineerimata ning ainukesed sümptomid olnud veidi nohu ja ka kurk kriipinud, see on kõik. Palavik ei tõusnud kordagi.

Ma oleks küll päris pettunud kui 3 doosiga oleksin koroonas ja veel ka palavikus…????????‍♀️

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 3 süsti teinud ja tunnistan ausalt, et mõningane pettumus nendes vaktsiinides on küll, ma arvan, et ka arstid arvasid, et rohkem kaitseb. Samas olen tuttavate pealt näinud väga rasket põdemist, kes pole vaktsineeritud ja seda endale küll ei taha. Selle haigusega ongi see halb asi, et keegi ei tea ette ennustada, kas haigestud raskelt või kergelt, väga veider haigus. Mõned puruhaiged põevad kergelt, samas mõned noored ja terved inimesed põevad raskelt. Mina ei taha seda rasket haigust endale, käisin ka haiglas praktikal ja see on ikka jube, mis mõnega juhtub. Osad on aasta hiljem veel väsinud ja räsitud, ei soovi seda. Ja raske haigestumise ja surma eest vaktsiin siiski kaitseb. Seega mina pole paremat lahendust leidnud enda jaoks kui süstida, midagi muud praeguses olukorras teha ei saa. Kõik arvavad, et neid see ei puuduta, nemad haigeks ei jää, see on inimese loomulik kaitsereaktsioon probleemide eest, aga alati see nii ei lähe ja siis on hilja kahetseda.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loobusin päris paljust sellepärast, et otsustasin mitte vaktsineerida. Praegu olen rahul sellega, et ikka jäin endale kindlaks. Eks see üks scam on. Vakstineerimata, maski ei kanna, koruvalt olnud lähikontaktne, haigeks ei jää ja läbi põdenud ei ole. Samuti tutvusringkonnas kõik, kes vaktsineerimata ei jää haigeks ja ainult vaktsineeritud jàrjest haigestuvad, kuu peale teist, kolmandat doosi, üks isegi 2 korda saanud koroona 2kuulise vahega. Ma olen täiesti kindel, et kui oleks vaktsineeritud, siis oleks ammu juba koroona saanud.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuttav perearst arvab, et rohkem tõhustusdoose ei tule. Tõhustusdoosi tõhustusdoos ei ole mõeldav. Pigem hakkab olema nii nagu gripivaktsiiniga. Kes tahab, see teeb

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma loobusin päris paljust sellepärast, et otsustasin mitte vaktsineerida. Praegu olen rahul sellega, et ikka jäin endale kindlaks. Eks see üks scam on. Vakstineerimata, maski ei kanna, koruvalt olnud lähikontaktne, haigeks ei jää ja läbi põdenud ei ole. Samuti tutvusringkonnas kõik, kes vaktsineerimata ei jää haigeks ja ainult vaktsineeritud jàrjest haigestuvad, kuu peale teist, kolmandat doosi, üks isegi 2 korda saanud koroona 2kuulise vahega. Ma olen täiesti kindel, et kui oleks vaktsineeritud, siis oleks ammu juba koroona saanud.

Mul on ka vastupidine näide. Olen vaktsineeritud(pole kordagi läbipõlenud, nagu ka pere), enamus tutvusringkonnast vaktsineeritud. Haigeks jäävad korduvalt need, kes on vaktsineerimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 166 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas teete ka 4. tõhustustudoosi?