Esileht Hobinurk Kas tunnete end pigem baltlase või põhjamaalasena?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )

Teema: Kas tunnete end pigem baltlase või põhjamaalasena?

Postitas:

Vene ajalugu lugedes selgub, et pooled Novgorodi elanikud olid viikingid, isegi ja eriti valitsejad, kõik need Rjurikud, Igorid ja Olegid ja Jaroslavid ja Nevskid, nende naistest rääkimata. Ja seda mitte ainult sellepärast, et naisi kaugelt toomas käidi, vaid viikingite retked ulatusidki poolteist Novgorodi taha ja eel-Siberisse välja. Nad võiks ehk ka samamoodi “maadetagastust” taotleda nagu Inglise kuninga Henri II järglased Prantsusmaal – John Maata ja kes nad seal kõik olid – 100-aastase sõja ajal, irw. Seega ei saa rääkida isegi neist nö klassikalistest venelastest, kuigi ehk oli neidki, eriti peale Liivi sõda ja hiljem, aga enne seda olid just need pool-skandinaavlased.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene ajalugu lugedes selgub, et pooled Novgorodi elanikud olid viikingid, isegi ja eriti valitsejad, kõik need Rjurikud, Igorid ja Olegid ja Jaroslavid ja Nevskid, nende naistest rääkimata. Ja seda mitte ainult sellepärast, et naisi kaugelt toomas käidi, vaid viikingite retked ulatusidki poolteist Novgorodi taha ja eel-Siberisse välja. Nad võiks ehk ka samamoodi “maadetagastust” taotleda nagu Inglise kuninga Henri II järglased Prantsusmaal – John Maata ja kes nad seal kõik olid – 100-aastase sõja ajal, irw. Seega ei saa rääkida isegi neist nö klassikalistest venelastest, kuigi ehk oli neidki, eriti peale Liivi sõda ja hiljem, aga enne seda olid just need pool-skandinaavlased.

No vene rahvuse kujunemisse on väga suure osa andnud Skandinaavia rahvad ise. Skandinaavia invasioon Venemaale piki veeteed viis Vana-Vene riigi rajamiseni. Nii kujuneski Vene ülikkond. Ja Bütsantsi valitsejad lõid omale ihukaitseväe julmuse poolest ülituntud ja kardetud Skandinaavia varangidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie geniitilise päritolu osas on Eesti filosoofid tekitanud palju segadust. Nad on lähtunud puhtalt keelelisest struktuurist ja leiutanud meile sugulasrahvaid sellel pinnal, nagu näiteks ungarlased ja paljud Siberi rahvad, ja jätnud täiesti tähelepanuta inimeste välise sarnasuse või erinevuse. Kui Põhja-Saksamaa, Taani ja Rootsi on täis eestlaste nägudega inimesi, ja samal ajal ei ole erilist sarnasust meie näotüübi ja Siberi rahvaste näotüübi vahel, siis ilmselt ei ole see dilemma lahendatav grammatika põhjal.

13.sajandi alguses, kui Eesti ja Liivimaa alad liidetakse Kesk-Euroopa kultuuriruumi, loetakse kuni 20% Eesti elanikest olevat võõrast päritolu. 1000-aastase viikingi-aja jooksul tegelesid Läänemere viikingid pidevalt rüüsteretkedega kogu Läänemere piirkonnas. Viikingid olid röövlid, kes rüüstasid Läänemere rannikualasid. Röövkäikudelt rööviti kaasa ka inimesi, enamasti orjadeks, aga muidugi ka noori naisi. Seega oli 13. sajandi alguses Eestis märgatav hulk eeskätt Rootsist ja Taanist röövitud naisi. Sealt pärinevad meie kaunid blondid eestlannad. Soome-ugri rahvad on brünetid. Teiste rahvaste hulgas, kes siis juba Eestis olid, loetakse lätlasi, liivlasi, venelasi ja soomlasi. Sellele lisanduvad hilisemad kihistused, seda kooselu tõttu sakslastega.

Seega meie praegune rahvas on läbilõige inimestest, kes on siin kunagi elanud. Ja nii mina ka tunnen.

Aga miks soomlased nii blondid on? Neil peaks olema eestlastest rohkem soomeugri geeni säilinud, samas on nad maailma kõige blondim rahvas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No karjalased ja laplased ei ole, ilmselt ka mitte põhjalased, küll aga lääne- ja lõuna- ja kesksoomlased. Taas skandinaavia mõjud ilmselt. Kui eestlased on rohkem sellised kartulikarva, heledamad ja tumedamad, siis soomlastel selliseid ja pruune juukseid on hulga vähem, nad tunduvadki olevat kas üliblondid, vähem nisukarva, nagu eestlastel on, või siis lausa mustad, mis viitabki ilmselt karjala verele. Samuti on neil rohkem heleda pea juurde pruune silmi, mis viitab germaani-skandinaavia mõjudele, naturaalseid punapäid, isegi punakaid nagu briti rahvaste seas on jälle vähem kui meil. Suurtel koosviibimistel ma olen täheldanud, et eestlaste üldmulje on tume(dam), soomlastel on vastupidi, väga hele (st juuksed).

Ja meie ning soomlased olemegi need heledamad ugrid, kellel on kõrgete põsesarnade ja muude “siberlike” tunnuste juures heledad juuksed ja sinised või hallid silmad, isegi rohelised. Aga taas ma olen täheldanud, et meie rohelised silmad on hoopis teistsugused kui lääne-eurooplastel. Samuti olen lugenud, et tumedat pead ja selle juurde siniseid silmi peeti Läänemaailmas haruldaseks, meil on see aga ülitavaline. Ka tume pea ja hallid silmad on meil äärmiselt tavaline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jällegi tundub, et meil on sajandite jooksul tekkinud ühisosa päris paljude rahvustega. Soomlastega mul endal palju kokkupuudet pole, aga see rahulikkus, aeglus ja kohati veider huumor on minu jaoks arusaadav ja mugav (soomlasega on täiesti ok ja meeldiv istuda kuskil restoranis või saunalaval ja olla suure osa ajast täiesti vait). Saksamaal õppisin noorena vahetusüliõpilasena ühe semestri ja sain aru, et meile on tegelikult omane see nende täpsus ja korraarmastus (ja õlleeelistused), näiteks kohalike idaeurooplastega ma ei saanud nii head kontakti kui sakslaste endiga. Ja lõpuks venelased – temperament on neil täiesti teine ja ellusuhtumine paljuski ka, aga see nende südamlikkus ja lahkus on see, millest rääkis minu Siberisse küüditatud vanaema, mida tema andis edasi minu emale ja püüdis anda mulle, mis oli olemas naabritädi-Olgas ja on minu praegustes venelastest kolleegides, kes alati jagavad, abistavad ja tunnevad huvi, kuidas sul läheb. Lätlasi kahjuks lähemalt ei tunne, aga arvan, et nad on juba oma tausta tõttu osaliselt nagu meie, samas seda soomlaste aeglust pole neis nagu üldse ja sakslaste korraarmastust on ka mõnevõrra vähem, venelaste lahkust jälle veidi rohkem. Rootslasi ei tunne üldse, põgusa suhtlemise käigus ei ole erilist ühisosa tuvastada suutnud.

(Need on minu täiesti isiklikud mõtted, mis põhinevad täiesti isiklikel kogemustel, sellega ei taha ma kuidagi kedagi solvata ega rahvuste suhtes mingeid stereotüüpe tekitada).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis konkreetselt geneetikat puudutab, siis kui ma 23andme andmetest enda kaugeid sugulasi klikin, siis eesti nimedega inimesed on enamasti ikka vähemalt 70-80% idaeurooplased ja ülejäänud osas peamiselt soomlased, mul endal näiteks idaeuroopat peaaegu 90%. Aga mingi % soomlast on eestlastel peaaegu alati olemas, samas kui läti nimedega inimesed on enamasti  100% idaeurooplased. Muu skandinaavia ja prantsuse/saksa geene aga eestlastel selle järgi praktiliselt pole.

Ma tegelikult täpselt ei tea, kuidas nad seda arvutavad, lähtuvadki vist sellest, mis geenid mis piirkonnas hetkel rohkem levinud on. Kaldun arvama, et viikingiaegseid röövretki need arvesse ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest on eestlaste suur eelis just see, et ollaksegi korraga mitmes regioonis ja suudetakse mitmes suunas asjadest suhteliselt realistlikult aru saada.

Kahtlemata oleme osa Baltikumist, eriti palju ühisjooni on Lätiga – üldjoontes ühine ajalugu juba hiljemalt 13. sajandist peale; Leeduga seob terve 20. sajandi ajalugu. Isegi need inimesed, kes ütlevad, et nad Lätist ja lätlastest mitte midagi ei tea, teavad tegelikult vaikimisi Läti ajaloost ja kultuurist kohutavalt palju puhtalt selle tõttu, et teavad Eesti ajalugu ja kultuuri. Tegelikult on ka läti ja eesti keel tugevalt seotud, esiteks lätlaste hulka sulanud liivlaste keelelise pärandi tõttu, teiseks meeletu koguse saksa laensõnade tõttu kultuursõnavaras – nii et tegelikult teab ka tavaline eestlane enda teadmata märkimisväärsel hulgal läti keele baassõnavara.

Keeleliselt ja rahvuslikust ärkamisajast saati ka kultuuriliselt on kontaktid muidugi Soomega ja kuna suurel hulgal inimesel on sügav põhjamaaihalus peal, siis sealtkaudu süvenevad ka kontaktid ja kultuuritundmine. Mingi väike kübeke kuuluvustunnet tuleb ka 17. sajandi Rootsi riigi alla kuulumisest. Need seosed on aga pigem pinnavirvendused. Oskan soome ja rootsi keelt, ka taani keelt olen õppinud ja ilmselt saan hakkama ka norra keelega, kuigi pole kunagi vaja olnud. Olen Soomes elanud ja teinud tööd rootsi keeles ja igapäevaselt rootslastega suhelnud – ja järeldus on, et mingi Põhjamaa me olemuslikult küll ei ole ega peaks ka tahtma olla, neil seal on omad probleemid ja nõmedused, mis on meile võõrad ja võib-olla seepärast pinnapealsel tutvusel ei paista silma. Aga sellegipoolest – pürgimus on meil sinnapoole olemas ja see on pluss, sest loob kontakte ja laiendab silmaringi.

Niivõrd kuivõrd Venemaa on Ida-Euroopa, on kahtlemata ka Eesti ja Läti mõlemad Ida-Euroopa, kuivõrd väikeste vahedega on oldud Venemaa küljes kinni kuskilt 18. sajandist saati.

Oleme ka Kesk-Euroopa, kuivõrd kultuuri- ja ajalookontaktid Saksamaaga on väga tugevad, samuti oleme paljuski heas arusaamises Poolaga, mis puudutab tänaseid geopoliitilisi probleeme ja eriti viimase sajandi ajalookogemust.

Ja Euroopa Liidu ja Nato, angloameerika kultuurilise-keelelise pealetungi jms kaudu oleme kahtlemata ka läänes.

Ma arvan, et see kõik kokku on suur väärtus, laiendab silmaringi ja vähendab naiivsust ja soovi väga intensiivselt mingis ühes kindlas suunas koogutada.

Ise loen end kindlasti baltlaseks, kui üldse kellekski lugema peab. Ei Soome ega Lätiga polnud mul kuni 25. eluaastani mingit kokkupuudet, mitte rohkem kui paari klassiekskursiooni jagu. Edasi õppisin ära läti keele ja elasin seal ja tundsin ennast päevapealt nagu kodus. Õppisin ära soome keele ja elasin seal ja esimesed kolm kuud kulusid sellele, et aru saada, mis seal poest üldse süüa kõlbab. Kuidas olla, elada ja suhelda kõlbab, ei õppinudki päriselt ära.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga-väga õige 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjamaalaseks end ei liigita. Elasin aasta Rootsis ning nendega küll erilist sidet ei tunne, sest kohtasin mitmeid rootslasi, kes paremal juhul pidid veidi mõtlema, enne kui meenus, kus Eesti on ja ütlesid, et üks Baltikum kõik, aga halvimal juhul pidin ise ütlema. Paar vanemat inimest teadis meie ajaloost, kuid seda sel põhjusel, et neil oli eestlasest sugulane ja ühel juhul oli tegu tõsise ajaloohuvilisega.

Rootsi koliks iga kell tagasi, mulle väga meeldis seal, aga selles osas endale ei valeta, et nendega oleks mingi sügavam side, sest meie ajalood ja mõningad käitumismaneerid on liiga erinevad.

Baltlasena end ka ei tunne, pole piisavalt lõunanaabreid külastanud, pigem tunnen end lihtsalt eestlasena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enda sugulasi vaatan, siis välimuse poolest sarnaneme kõige enam hoopis poolakatega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enda sugulasi vaatan, siis välimuse poolest sarnaneme kõige enam hoopis poolakatega.

Üldiselt keskmine eestlane on ikkagi pikem ja heledam kui poolakad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjamaalaseks end ei liigita. Elasin aasta Rootsis ning nendega küll erilist sidet ei tunne, sest kohtasin mitmeid rootslasi, kes paremal juhul pidid veidi mõtlema, enne kui meenus, kus Eesti on ja ütlesid, et üks Baltikum kõik, aga halvimal juhul pidin ise ütlema. Paar vanemat inimest teadis meie ajaloost, kuid seda sel põhjusel, et neil oli eestlasest sugulane ja ühel juhul oli tegu tõsise ajaloohuvilisega.

Rootsi koliks iga kell tagasi, mulle väga meeldis seal, aga selles osas endale ei valeta, et nendega oleks mingi sügavam side, sest meie ajalood ja mõningad käitumismaneerid on liiga erinevad.

Baltlasena end ka ei tunne, pole piisavalt lõunanaabreid külastanud, pigem tunnen end lihtsalt eestlasena.

Reaalselt ongi inimesi Rootsis, kes ei tea, mis riigiga neil üle mere ühine piir on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt ongi inimesi Rootsis, kes ei tea, mis riigiga neil üle mere ühine piir on?

Noorte hulgas küll jah.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli kunagi selline Välis-Eesti ajakiri nimega Triinu, päris huvitav lugemine. Ja seal kirjutas keegi pealtnägija, kuidas immigrandid tulid Austraalias laevast maha (II MS ajal ja järel) – pikad ilusad baltlased – eestlased ja lätlased (ei mäleta, kas leedulasi ka mainiti kolmandana, aga võisid olla küll) – et kohe ära tunda teiste seas 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

Appi kui loll jutt. Mingi kremli troll..

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

tõesti loll jutt. Vene keelt kuuleb vahel küll, lihtsalt kuna venelased räägivad rohkem ja valjemini. Inglise keelt kuuleb ka rohkem kui eesti keelt (vähemalt kesklinnas) – aga ega see meid brittideks ei tee… Idaeurooplased pole me mitte mingist otsast.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

tõesti loll jutt. Vene keelt kuuleb vahel küll, lihtsalt kuna venelased räägivad rohkem ja valjemini. Inglise keelt kuuleb ka rohkem kui eesti keelt (vähemalt kesklinnas) – aga ega see meid brittideks ei tee… Idaeurooplased pole me mitte mingist otsast.

Aga miks siis välismaal Eesti riigile viidatakse kui Ida-Euroopale, näiteks NATO tugevdamine idatiival. Lugematud väljaanded viitavad julgeolekukõnelustest rääkides Eestile kui ühele riigile Ida-Euroopas. Isegi president Karis ütles, et tema kui Ida-Euroopa riigi president ei lase õppustel NATO idatiival väheneda.

Soovmõtlemises võite pidada ennast Põhja-Euroopa riigiks, aga välismaal tekitab see vaid naeru. Ükski Põhja-Euroopa riik ei ole nii vaene kui Eesti ja nii naeruväärsete sotsiaaltoetustega.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks siis välismaal Eesti riigile viidatakse kui Ida-Euroopale, näiteks NATO tugevdamine idatiival. Lugematud väljaanded viitavad julgeolekukõnelustest rääkides Eestile kui ühele riigile Ida-Euroopas. Isegi president Karis ütles, et tema kui Ida-Euroopa riigi president ei lase õppustel NATO idatiival väheneda. Soovmõtlemises võite pidada ennast Põhja-Euroopa riigiks, aga välismaal tekitab see vaid naeru. Ükski Põhja-Euroopa riik ei ole nii vaene kui Eesti ja nii naeruväärsete sotsiaaltoetustega.

Nato mõistes olemegi me ju idaosas, meist ida pool teatavasti Nato riike ei ole…

Mina ei tea, mis “lugematud väljaanded” meid Ida-Euroopasse paigutavad, pole ühtegi sellist lugenud. Ja kui Aafrikas või Ameerikas meiesuguse väikse riigi kohta täpselt ei teata, pole ka hullu. Peaasi, et ise teame. Ja vaesus ei puutu ju üldse asjasse!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunstivaldkonnas tegutsevana olen suhelnud enda eriala inimestega lätlaste ja soomalstega umbes sama palju ja pika aja vätel ning tugevalt on ikka Läti poole see teineteisemõistmine kaldu. Geneetiliselt muidugi oleme lätlastega ka väga sarnased.  Poolas käies tundusid ka näod kuidagi koduselt tuttavad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

tõesti loll jutt. Vene keelt kuuleb vahel küll, lihtsalt kuna venelased räägivad rohkem ja valjemini. Inglise keelt kuuleb ka rohkem kui eesti keelt (vähemalt kesklinnas) – aga ega see meid brittideks ei tee… Idaeurooplased pole me mitte mingist otsast.

Aga miks siis välismaal Eesti riigile viidatakse kui Ida-Euroopale, näiteks NATO tugevdamine idatiival. Lugematud väljaanded viitavad julgeolekukõnelustest rääkides Eestile kui ühele riigile Ida-Euroopas. Isegi president Karis ütles, et tema kui Ida-Euroopa riigi president ei lase õppustel NATO idatiival väheneda.

Soovmõtlemises võite pidada ennast Põhja-Euroopa riigiks, aga välismaal tekitab see vaid naeru. Ükski Põhja-Euroopa riik ei ole nii vaene kui Eesti ja nii naeruväärsete sotsiaaltoetustega.

Ida-Euroopa ei võrdu venelased. Baltlased oleme regiooni mõistes jah, nagu ka lätlased ja leedukad. Balti mere ääres olevad rahvad. Või mis see “baltlased” sinu meelest tähendab? Samamoodi oleme ka idaeurooplased regiooni mõistes. Kui sa tahad öelda, et oleme idaeurooplased kultuuriliselt, siis ei, seda kindlasti mitte – sa mõnes tüüpilises vene kodus oled käinud üldse või venelastega kokku puutunud? Eestlaste kultuuriruum on vene omaga sarnane vaid mõnes üksikus asjas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjamaalaseks end ei liigita. Elasin aasta Rootsis ning nendega küll erilist sidet ei tunne, sest kohtasin mitmeid rootslasi, kes paremal juhul pidid veidi mõtlema, enne kui meenus, kus Eesti on ja ütlesid, et üks Baltikum kõik, aga halvimal juhul pidin ise ütlema. Paar vanemat inimest teadis meie ajaloost, kuid seda sel põhjusel, et neil oli eestlasest sugulane ja ühel juhul oli tegu tõsise ajaloohuvilisega.

Rootsi koliks iga kell tagasi, mulle väga meeldis seal, aga selles osas endale ei valeta, et nendega oleks mingi sügavam side, sest meie ajalood ja mõningad käitumismaneerid on liiga erinevad.

Baltlasena end ka ei tunne, pole piisavalt lõunanaabreid külastanud, pigem tunnen end lihtsalt eestlasena.

See tundub nii ebanormaalne, et ei teata midagi naaberriikidest. Aga Rootsi puhul pole ka midagi imestada, arvestades nende väga halba koolisüsteemi, kus õpetajad on samale pulgal nagu klienditeenindaja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Baltlased oleme regiooni mõistes jah, nagu ka lätlased ja leedukad. Balti mere ääres olevad rahvad. Või mis see “baltlased” sinu meelest tähendab?

“Balti meri” on eesti keeles Läänemeri. Ja selle ääres elavad lisaks eestlastele, lätlastele ja leedukatele ka soomlased, taanlased, rootslased, sakslased, poolakad ja venelased. Kas sa nimetad neid kõiki baltlasteks?

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on Euroopa kaart. Kas kellelegi tõesti tundub, et me ei asu Põhja-Euroopas?

euroopa

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on Euroopa kaart. Kas kellelegi tõesti tundub, et me ei asu Põhja-Euroopas?

euroopa

https://cdn.britannica.com/67/367-050-0F839196/Europe.jpg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

tõesti loll jutt. Vene keelt kuuleb vahel küll, lihtsalt kuna venelased räägivad rohkem ja valjemini. Inglise keelt kuuleb ka rohkem kui eesti keelt (vähemalt kesklinnas) – aga ega see meid brittideks ei tee… Idaeurooplased pole me mitte mingist otsast.

Aga miks siis välismaal Eesti riigile viidatakse kui Ida-Euroopale, näiteks NATO tugevdamine idatiival. Lugematud väljaanded viitavad julgeolekukõnelustest rääkides Eestile kui ühele riigile Ida-Euroopas. Isegi president Karis ütles, et tema kui Ida-Euroopa riigi president ei lase õppustel NATO idatiival väheneda.

Soovmõtlemises võite pidada ennast Põhja-Euroopa riigiks, aga välismaal tekitab see vaid naeru. Ükski Põhja-Euroopa riik ei ole nii vaene kui Eesti ja nii naeruväärsete sotsiaaltoetustega.

Maailmas ainulaadne “emapalk” on sinj arvates naeruväärne?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlased on kindlalt Ida-Eurooplased. Nii palju on venelastega segunetud, ka Tallinnas kuuleb aina vene keelt enda ümber. Mina ka tunnen Ida-Eurooplasena. Baltlased oleme vaid regiooni mõistes. Põhjamaa ei ole me mitte mingi nurga alt vaadatuna. Soomlased ja rootslased peavad ka meid Ida-Eurooplasteks.

tõesti loll jutt. Vene keelt kuuleb vahel küll, lihtsalt kuna venelased räägivad rohkem ja valjemini. Inglise keelt kuuleb ka rohkem kui eesti keelt (vähemalt kesklinnas) – aga ega see meid brittideks ei tee… Idaeurooplased pole me mitte mingist otsast.

Aga miks siis välismaal Eesti riigile viidatakse kui Ida-Euroopale, näiteks NATO tugevdamine idatiival. Lugematud väljaanded viitavad julgeolekukõnelustest rääkides Eestile kui ühele riigile Ida-Euroopas. Isegi president Karis ütles, et tema kui Ida-Euroopa riigi president ei lase õppustel NATO idatiival väheneda.

Soovmõtlemises võite pidada ennast Põhja-Euroopa riigiks, aga välismaal tekitab see vaid naeru. Ükski Põhja-Euroopa riik ei ole nii vaene kui Eesti ja nii naeruväärsete sotsiaaltoetustega.

Ida-Euroopa ei võrdu venelased. Baltlased oleme regiooni mõistes jah, nagu ka lätlased ja leedukad. Balti mere ääres olevad rahvad. Või mis see “baltlased” sinu meelest tähendab? Samamoodi oleme ka idaeurooplased regiooni mõistes. Kui sa tahad öelda, et oleme idaeurooplased kultuuriliselt, siis ei, seda kindlasti mitte – sa mõnes tüüpilises vene kodus oled käinud üldse või venelastega kokku puutunud? Eestlaste kultuuriruum on vene omaga sarnane vaid mõnes üksikus asjas.

Palun, isegi The Economist peab Eestit Ida-Euroopa riigiks: https://www.delfi.ee/artikkel/95876931/the-economist-eesti-on-demokraatia-edetabelis-ida-euroopa-edukaim-riik
USA jaoks me oleme Ida-Euroopa jne.
See, et Eesti on Põhja-Euroopa, on mingi aprillinali.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Baltlased oleme regiooni mõistes jah, nagu ka lätlased ja leedukad. Balti mere ääres olevad rahvad. Või mis see “baltlased” sinu meelest tähendab?

Baltlased tähendab lätlasi ja leedukaid. Eestlased ei ole baltlased, vaid soomeugrilased.

https://et.m.wikipedia.org/wiki/Baltlased

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tunnen end eestlasena, aga ajatsoonilt sobiks talveaeg rohkem

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi siin rääkis DNA testist. Mina tegin ka mõne aasta eest selle testi. Tulemuseks oli Northwestern Europe 75%, East European 15%, Other European 9%, Asian 3%, Native People of Americas 1%.

Pärit olen Hiiumaalt. Lätlaste-leedulastega kokkupuuted puuduvad, esivanemate hulgas on kirikukirjade järgi rootslasi, rootsi keelt valdan ka ja ajavööndit eelistaksin ka ikka sama Soome ja Rootsiga (muide, tegelik ajavööndi piir jooksebki läbi Hiiumaa). Nii et jah, tunnen end igati põhjamaalasena. Samasugused paadikuurid ja punaseks värvitud majad nagu meil siin. 😀

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )


Esileht Hobinurk Kas tunnete end pigem baltlase või põhjamaalasena?