Esileht Koolilaps Koduõppest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 103 )

Teema: Koduõppest

Postitas:

Minu lapsel on õpetajad mõistusega võtnud – mingeid pildistamisi pole nõutud.

Pildistamine on ju kõige väiksem vaev.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 07:50; 17.03 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on õpetajad mõistusega võtnud – mingeid pildistamisi pole nõutud.

Pildistamine on ju kõige väiksem vaev.

Keeruline on see, mis pildistamisega kaasneb. Minu esimese klassi laps ei ole paari näitamise järel veel selgeks saanud, kuidas kontrollida foto kvaliteeti, leida üles, kuhu foto salvestus ja sealt see foto laadida klassiblogis vastavale lingile ning teha seda õigeks kellaajaks.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 16.03 15:56; 16.03 23:15; 17.03 09:12; 17.03 09:13; 17.03 09:19; 18.03 12:46; 18.03 16:07; 18.03 22:02; 18.03 22:04; 21.03 10:03; 23.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps saab ju ise filmimised teha. Sätib telefoni kaamera nii, et jääks kenasti näha, mida paluti ja kuidas teeb. Ongi õppimine mängulisem. Igapäev ju lapsed filmivad-pildistavad-saadavad midagi sõpradele. Nüüd saab oma oskusi kasutada õppimise eesmärgil. Õpetage lapsele kohe alguses võimalikult paljuga ise hakkama saama ja aidake seal, kus päriselt vaja on. Ja isegi kui midagi ajab harja punaseks, siis palun ärge oma emotsioone ja stressi laste ees välja näidake

Esimeste klasside lapsed ei tee midagi sellist igapäevaselt.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 16.03 15:56; 16.03 23:15; 17.03 09:12; 17.03 09:13; 17.03 09:19; 18.03 12:46; 18.03 16:07; 18.03 22:02; 18.03 22:04; 21.03 10:03; 23.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvaraamatust saab pakiautomaati tellida e- poest ostetud raamatud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 16.03 15:56; 16.03 23:15; 17.03 09:12; 17.03 09:13; 17.03 09:19; 18.03 12:46; 18.03 16:07; 18.03 22:02; 18.03 22:04; 21.03 10:03; 23.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks eile asi natuke lappama ja ema kaotas ka närvid, uhh. Lapse õpetamine osutus keerulisemaks, eriti kui selgus et kunstiõpetuse jaoks nõutavad vahendid kodus ei ole, tuli ise nuputada. Aga õnneks esimesel päeval ei olnud palju õppida, mingi jupp jäi ka tegemata. Lisaks olid endal kiire tööpäev, söögitegu jne.
Praegu laadin ennast riidesse ja toimetan pool tundi õues, laps veel magab. Siis hakkame värkse peaga pihta.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nüüd omandab ka arvutiõpetuse sisu ja kvaliteet koolides hoopis uue tähenduse. Elu näitab kitsaskohad praegu kõik kätte. Kui ikka arvutitundides ebapädeva õpetaja käe all vaid joonistatakse ja joonistatakse, siis nüüd ongi tulemus käes. Ei osata kontosid luua, ei osata vajalikke keskkondi kasutada, ei osata salvestada ja üles laadida… Elementaarsed oskused arvuti kui õppevahendi käsitsemisel puuduvad väga paljudel õpilastel. Ja olgem ausad, ka õpetajatel. On väga innovatiivseid ja on ka neid, kes risti vastu kõigele, mis väljapoole kriiti ja tahvlit.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, kägu, kes siin kritiseeris raamatute kättesaadavust, et saab ju küll ja ainult ving-ving.
Tahaks sulle öelda, et esiteks, mine maanda värskes õhus ennast veidi, hakkab kergem.
Teiseks, meie elame maal. Kohalik raamatukogu on suletud kuni 01.05.2020 kuni jooksvate uudisteni. Isegi kui e-poest vajaliku raamatu leian (vaja on kindlat raamatut), tellin, siis kohale jõuab see pakk heal juhul 3 tööpäeva jooksul. Kui hästi läheb, saab ka varem, tavaliselt nii hästi ei lähe. Aga selleks ajaks kui raamat on kohal, peab laps olema jõudnud selle juba läbi lugeda ja sisukokkuvõtte teha. Selles on probleem. Ajaliselt lihtsalt ei jõua!
Ma ei jõua ise ka füüsiliselt linna poodi kohale, et seda raamatut sealt osta. Mul ei ole kodukontorit, et käin vahepeal paariks tunniks ära ja hiljem teen oma töö järgi. Pean reaalselt kontoris kohal olema kella 18:00-ni.
Õnneks parandas õpetaja oma nõudmisi ja nüüdseks sobib ükspuha milline kodus olev raamat. Seega läks hästi 🙂

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:52; 17.03 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Meie 8-aastasel lapsel on nuppudega telefon. Sellega ei filmi midagi.

ka nuppudega telefonidel on kaamera olemas. saab filmida küll.

ainult selleks, et see video edasi saata, on see vaja enne bluetoothi kaudu mingisse muusse seadmesse (nt vanema telefon, läpakas vmt) edasi saata.

Minu 10-aastasel lapsel on ka nuppudega telefon. Ei ole kaamerat ning ei saa filmida. Ei ole internetti. Eile õhtul kui selgus, et päeval oli vaja pilte teha, üritasin meie telefonid ümber vahetada. Sim-kaardid olid erineva suurusega ja ei sobitunud. Jätsin talle täna oma nutika (oma sim-kaardiga). Tundub, et sünnipäevakink tuleb varem ära osta ja kätte anda 🙂

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 16:15; 17.03 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Meie 8-aastasel lapsel on nuppudega telefon. Sellega ei filmi midagi.

ka nuppudega telefonidel on kaamera olemas. saab filmida küll.

ainult selleks, et see video edasi saata, on see vaja enne bluetoothi kaudu mingisse muusse seadmesse (nt vanema telefon, läpakas vmt) edasi saata.

Sim-kaardid olid erineva suurusega ja ei sobitunud. Jätsin talle täna oma nutika (oma sim-kaardiga). Tundub, et sünnipäevakink tuleb varem ära osta ja kätte anda ????

Suuremalt sim-kaardilt saab selle “rõnga” ära võtta ja teisele panna, pärast jälle tagasi panna.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremalt sim-kaardilt saab selle “rõnga” ära võtta ja teisele panna, pärast jälle tagasi panna.[/quote]

Ei saa, see sim-kaart on ühest jupist. Ongi suur.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 16:15; 17.03 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, kes pole rahul koduõppele, kirjutage kooli, et võtate pausi ja teete suvel järgi suvetööna 🙂

Vastuseks küsimusele – sujub ideaalselt. Olen distantsõppega väga rahul, koolide jätkuvat lahti hoidmist ei oleks pooldanud ning suvel õppimist samuti mitte. Lapsed on samuti olukorraga väga rahul. Kodukool algab kell 9, tund kestab 40min, vahetund 10min. Ajast annab märku koolikell. Läbivad aineid tunniplaani järgi. Opiq linke täidavad õhtupoole, kui liiklus netis vaiksem. Tavakoolis on samuti õhtul kodutööd, pole midagi veidrat selles õhtuses kordamises.

Kes siin eespool vingus, et rahva raamat tarnib maale 3 päevaga ja mitte ööpäevaga, no kirjuta siis ometi õpetajale, et saame raamatu nädala lõpuks ja tegeleme ülesandega teiseks tähtajaks. Ei saa ju olla nii abitu.

Meie lapsed suhtuvad asjasse pigem põnevusega. Lõpuklassi laps ootab huviga, kuidas homme füüsika kontrolltöö välja näeb 🙂

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 19:19; 18.03 21:37; 18.03 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks laps 2. klassis, teine lasteaia viimases rühmas. Sain talvel koduse eelkooliga õpetamise kogemuse kätte. Oluline on mitte närvi minna 😀

2. klassi lapsel on ülesanded Stuudiumis. Õpetajale peab saatma emaili teel pildid tehtud töödest päeva jooksul. Laps ütleb, et on lihtsam ja mõnusam kui koolis.

Mehega oleme kodukontoris ja jõuame tööpäeva jooksul töö valmis. Õpime-töötame söögilaua taga koos. Isegi lasteaia laps tuleb meiega koos oma eelkooli ülesandeid lahendama.

Meenutab natuke ühikaelu kui kõik koos erinevateks eksamiteks õppisime.

Õhtul käime looduses rattaga sõitmas ja harjutame koorilaule 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kekaõps tahab, et teeksid video sellest, kuidas laps tema saadetud harjutusi teeb.

Meile anti eile selline ülesanne, aga tuli värskes õhus teha esimese ilusa ilmaga. Täna oli päris ilus ilm. Lapsed siis koos tegid harjutust ja mina filmisin. Mööduv külanaine ei näinud mind filmimas ja niimoodi jäi keset videot lõugamine: ma ju ütlesin, et teil on keelatud praegu õues olla, kas te uudiseid ei kuula, koolilastel on karantiin, mis tähendab, et te peate toas olema ja mitte õues jõlkuma….
Kui lapsed siis lõpetasid ja tädi mind nägi selle kaameraga, siis ta kohkus päris ära, aga ma lohutasin siis teda, et nüüd sa küll ütlesid hästi, äkki kehalise õpetaja enam ei lase õueülesandeid teha. Saatsingi sama video ära õpetajale – talle meeldis 😀

Muidu oleme käppa saanud selle kodusõppe praeguseks. Meil on väike kool ja õpetajatel veel jätkub aega kõiki ettelugemisi kuulata ja kodutöid hinnata, küsimustele vastata. Tegu algklassidega ja nagunii on õppimise kontrollimine meil igapäevane teema.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 19:37; 22.03 10:03; 22.03 14:03; 22.03 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps üritas täna minult füüsikas abi saada. Jummel, ma ei saanud tuhkagi aru! Siis ta proovis mulle seletada ja tundus, et tabaski ise asja ära. Hiilisin kikivarvul minema.

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 14:30; 17.03 20:52; 18.03 07:43; 21.03 07:25; 27.03 07:37; 31.03 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell on 00.45 ja ma olen nii väsinud, et ei jaksa uinudagi. Lastele on antud nii palju kodutöid, et ma olen neist kahest esimesest päevast omadega läbi.
Mu lapsed on viielised ja iseseisvad õpilased, aga see mis on nüüd tehtud, võtab hinge kinni.
Ma olen printeri tahma tooja, IT spetsialist kõikidele linkidele, sisselogimistele ja videodele, olen vene keele ja vene keele klaviatuuri õpetaja, matemaatika, muusika õpetaja ja veel mitme tunni õpetaja, mu mees on kodus keemia, füüsika, tööõpetuse ja loovtöö õpetaja (Goldbergi masin). Ma tegin täna lastega 3 tundi vene keelt, me alustasime tundidega kell 10 hommikul ja lõpetasime peale kella kuut õhtul. Kell 6 õhtul ja meil on nädala teise poole ülesanded tegemata. Kunstiõpetaja laseb teha iseseisva töö üheteistkümnes (jah, 11) kunstnikust, mida tuleb esmalt googeldada, siis valik teha, nad loogiliselt kokku sobitada ja joonistada. Kui ma seda õhtul kell 22 arvutis nägin, siis mõtlesin, et kas lapsed öösel magada saavad. Kuhu ma ise mahutan söögitegemise, haige lapse põetamise, enda töö tegemise ja palju muid asju, mis on mul hädavajalik ära teha. Sõime täna fabrikaate ja uuni toitu, söömiseks ei saanud nimetada, võeti arvuti taha taldrik ja tehti samal ajal koolitöid.
Mul ei ole kirjeldamiseks sõnu, mis praegu toimub. Me mehega arutasime täna, et ülikooli esimesel kursusel ei olnud pooltki nii raske ja nii pikki päevi me tegema ei pidanud.
Õpetajad, pidage hoogu, lapsevanemad ja lapsed uppuvad varsti stressi kätte.
Ma ei tea mida teha, sest kolmapäevaks kästi teha 9 tööd, neist pooled jõudsime täna ja neljapäeva hommikul on kaks testi. Varsti on tunne, et ei julge enam e-kooli lahti teha, kõik on tänasega üle pea kasvanud. Lastel on lahtised pead ja õpivad kiiresti, pidevalt on olümpiaadidel edukalt esinenud, kuid nüüd tekkis mul küsimus, et kui minu lastel on raske, siis kuidas teised lapsed õpivad, kellel ei ole vanemaid kodus ja õpetajad nii palju töid annavad?

Mis on raske? Vene keeles 4 lk lugemist, tõlkimist ja 3lk kirjalikku tööd. Füüsikas, keemias ja matemaatikas on täiesti uued teemad, tundi ei anta ja kogu materjal tuleb kodus iseseisvalt läbi töötada. Lisaks läbitöötamisele on jäetud kodused ülesanded, igas aines 3-4 ülesannet või lehekülge.
Eesti keelt käisin vaatamas, õpetaja oli jätnud kaheksa (8) ülesannet ja hoiatas ette ülehomsest testist, mis kestab kaks tundi.
Muusikas on pikk referaat vaja kirjutada, õnneks nädala ülesanne ja reedeks, kuhugi mahutame.
Raskeks teeb kogu UUE materjali läbitöötamine ja kodused ülesanded, 45 minutist kaugelt ei piisa materjali läbivõtmiseks, 2-3 tundi läheb ja siis kodused ülesanded.
Ei tea kas meie aineõpetajad on üle pingutanud või on tõesti teistes koolides sama, et lapsed istuvad pausideta laua taga 8 tundi ja siis jääb palju tegemata?

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 00:52; 18.03 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik, kes pole rahul koduõppele, kirjutage kooli, et võtate pausi ja teete suvel järgi suvetööna ????

Vastuseks küsimusele – sujub ideaalselt. Olen distantsõppega väga rahul, koolide jätkuvat lahti hoidmist ei oleks pooldanud ning suvel õppimist samuti mitte. Lapsed on samuti olukorraga väga rahul. Kodukool algab kell 9, tund kestab 40min, vahetund 10min. Ajast annab märku koolikell. Läbivad aineid tunniplaani järgi. Opiq linke täidavad õhtupoole, kui liiklus netis vaiksem. Tavakoolis on samuti õhtul kodutööd, pole midagi veidrat selles õhtuses kordamises.

Kes siin eespool vingus, et rahva raamat tarnib maale 3 päevaga ja mitte ööpäevaga, no kirjuta siis ometi õpetajale, et saame raamatu nädala lõpuks ja tegeleme ülesandega teiseks tähtajaks. Ei saa ju olla nii abitu.

Meie lapsed suhtuvad asjasse pigem põnevusega. Lõpuklassi laps ootab huviga, kuidas homme füüsika kontrolltöö välja näeb ????

Mõnus on paukuda, kui ise ja kodus persetad eks? Suudad sa aru saada, et on töökohti, mida kinni pole võimalik panna? Küllap sa ka teist juttu ajaks kui su lapsed ûksi peaks kodus olema ja õppima.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:41; 18.03 07:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad, pidage hoogu, lapsevanemad ja lapsed uppuvad varsti stressi kätte.

Kindlasti kirjuta või helista klassijuhatajale. Uuri, kuidas teistel lastel, vanematel, läheb, las annavad ka tagasisidet. Minu lapse klassijuhataja ütles, et neid manitseti mitte liiga palju andma. Vähemalt algus peaks olema rahulik, eks pärastpoole paista.
Kui sa ise oskad vene keelt, siis proovige mõneks hetkeks koduseks keeleks teha vene keel, st kasuta lihtsamaid lauseid, mõningaid sõnu ja väljendeid. Lase lastel järgi ütelda. Mängulisust! Kleepige elamisse sõnasedeleid! Pean ise sama tegema, lapsele muidugi ei meeldi, teda ei huvita see keel.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 14:30; 17.03 20:52; 18.03 07:43; 21.03 07:25; 27.03 07:37; 31.03 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad, pidage hoogu, lapsevanemad ja lapsed uppuvad varsti stressi kätte.

Kui sa ise oskad vene keelt, siis proovige mõneks hetkeks koduseks keeleks teha vene keel, st kasuta lihtsamaid lauseid, mõningaid sõnu ja väljendeid. Lase lastel järgi ütelda. Mängulisust! Kleepige elamisse sõnasedeleid! Pean ise sama tegema, lapsele muidugi ei meeldi, teda ei huvita see keel.

Ei ole midagi lihtsat kahjuks neis tundides, mu lapsed hakkavad lõpetama lähiaastail põhikooli, nad peavad kirjutama kirjandeid vene keeles ja enamus ajast läheb grammatika õppimisele, lisaks on vene keele kirjandus, tuleb vene keeles lugeda ja uued sõnad sõnaraamatust või googlest otsida.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 00:52; 18.03 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3.klassi lapsel õpiülesandeid palju, aga nad on mõistliku jaotusega. Keegi ei käse midagi filmida. Ka printeri kohta küsiti, kas peredel on olemas või mitte ja kellele mõni teine lahendus pakkuda.
Toimetamist on palju, aga õnneks ei eelda see mingit erilist digivõimlist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neis peredes, kus on vanemad õed-vennad ka kodus, ei tuleks kõne alla nendepoolne abi nooremate koolitükkidega, kui neil vaba aega on? Olukord on selline, et kõigil tuleb ohverdusi teha ja leian, et suuremate poolt oleks täiesti normaalne pakkuda mingisugust abi, kui mitte heast südamest, siis kasvõi väikese taskuraha või muude hüvede eest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas neis peredes, kus on vanemad õed-vennad ka kodus, ei tuleks kõne alla nendepoolne abi nooremate koolitükkidega, kui neil vaba aega on? Olukord on selline, et kõigil tuleb ohverdusi teha ja leian, et suuremate poolt oleks täiesti normaalne pakkuda mingisugust abi, kui mitte heast südamest, siis kasvõi väikese taskuraha või muude hüvede eest.

Meil näiteks eile nii käiski. Esimese klassi laps kurtis, et ta ei saa oma videot mängima ja lõpuks ei leidnud enam linki üles. Käskisin telefoni vanemale lapsele anda ja juhendasin, kus lingi leiab, seejärel juba laps aitas selle pisemal käima panna. Igasugu messengerigruppidega liitumisel ka aitavad vanemad õed. Aga arvestades, et neil on ka omad koolitööd teha, ei saa nad täismahus kogu õppimisraskustega õpilase õppeprotsessi ajal kõrval olla. Seda oleks ikka palju tahetud.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 16.03 15:56; 16.03 23:15; 17.03 09:12; 17.03 09:13; 17.03 09:19; 18.03 12:46; 18.03 16:07; 18.03 22:02; 18.03 22:04; 21.03 10:03; 23.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida rohkematel lastel jäävad asjad tegemata, seda suurem on lootus, et valitsus normaalse otsuse vastu võtab.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida rohkematel lastel jäävad asjad tegemata, seda suurem on lootus, et valitsus normaalse otsuse vastu võtab.

Mis asi on normaalne otsus?
Loomulikult väikestel on raskusi seadmete käsitlemisel alguses, aga lapsed õpivad kiiresti ja saavad seadme käsitlemisega hakkama.
Palun natukegi mõistvat suhtumist, see kõik ju laste ja meie kõigi tervise nimel. Loodame et suveks ikka on elu normaliseerunud ja lastel õppetükid tehtud.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 14:47; 16.03 16:26; 18.03 13:40; 22.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks peaks suvel nüüd siis koolis käima?
Lapsed nagu puhkavad praegu kodus või? Sama loogiline, et teed kodust tööd ei saa siis palka ka või ja puhkust?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks peaks suvel nüüd siis koolis käima?

Lapsed nagu puhkavad praegu kodus või? Sama loogiline, et teed kodust tööd ei saa siis palka ka või ja puhkust?

kas keegi on kuskil välja öelnud, et lapsed peavad suvel koolis käima? selle nimel see praegune distantsõpe ju toimubki, et suvist kooliskäimist vältida.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 14:07; 16.03 18:23; 18.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tunne, et iga õpetaja kardab, et äkki peetakse muiduleivasööjaks ja nutivõhikuks, kui ei anna tohutut hunnikut töid ja midagi kindlasti ka internetipõhiselt teha.
Minu viieline üheksandik lahendas neli tundi matemaatikat. Ütles, et tunnis ei tee nad pooltki nii palju ülesandeid, aga siis õpivad nad koos õpetaja abiga.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tunne, et iga õpetaja kardab, et äkki peetakse muiduleivasööjaks ja nutivõhikuks, kui ei anna tohutut hunnikut töid ja midagi kindlasti ka internetipõhiselt teha.

Minu viieline üheksandik lahendas neli tundi matemaatikat. Ütles, et tunnis ei tee nad pooltki nii palju ülesandeid, aga siis õpivad nad koos õpetaja abiga.

No peavadki kartma, siin foorumis ju korduvalt kuuldud, et nüüd need õpetajad saavad mittemillegi eest palka. Just selliste kritiseerijate pärast need vaesed õpetajad nahast välja poevad, kuigi ei peaks, sest tööd on neil küllalt ja kodus oma lapsed ka vaja õpetada. Eks me kõik, kes kodukontoris töötame, teeme paratamatult hetkel laste õppimise kõrvalt oma palgatööd veidi vähema mahuga. Minu laste õpetajad kogu aeg suhtlevad individuaalselt läbi neti iga lapsega.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 16.03 15:56; 16.03 23:15; 17.03 09:12; 17.03 09:13; 17.03 09:19; 18.03 12:46; 18.03 16:07; 18.03 22:02; 18.03 22:04; 21.03 10:03; 23.03 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline tunne, et iga õpetaja arvab, et lastel ju nüüd midagi muud teha pole – õppida! õppida! õppida!

Mitte lihtsalt õppida, vaid et laps just, sellele ühele ja ainsale ainele pühenduks. Seda vist arvavad enamus õpetajad, sest miks muidu nad lapsed tavapärasest rohkemate ülesannetega üle koormavad…

Tavapäraselt oli ju ainult kodutöö. Nüüd on koolitunni võrra rohkem tööd.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:41; 18.03 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last 7kl, 4kl ja 2kl, lisaks pean käima tööl. Kolmas päev koduõpet ja ma olen täiesti läbi. 7kl laps saab veel enam vähem ise hakkama, aga 4. ja 2. klassi lapsed ei saa iseseisvalt millegagi hakkama. Ootavad kuni ma koju jõuan ja neid aitan. Eile tegi 2. klassi laps kolm korda opiqus matemaatika ülesandeid, iga kord kui jõudis poole peale, kustusid kõik vastused ära ja ta pidi otsast peale hakkama, lõpuks tegin ise tema eest kõik ära, sest laps lihtsalt nuttis mu kõrval. Teise lapsega õppisin loodusõpetust, töötasime peatüki läbi, tegime ülesanded ära ja siis selgus, et salvestamise nupp on kadunud. Panime programmi kinni, avasime uuesti, tegime kõik uuesti ja saatsime ära. Õpetajapoolne tagasiside kõigile oli, et ärge saatke mulle tühje lehti tagasi, ju siis polnud ma ainuke kellel salvestamisega probleeme oli. Lisaks neile on kümneid ja kümneid muid probleeme- lingid ei tööta, failid ei avane või on liiga suured telefonis avamiseks, keskkonnad on nii aeglased, et üleslaadimiseks läheb 10 minutit jne, kõik see teeb lastega õppimiseprotsessi väga ajamahukaks, ühe lapsega ülesannete tegemiseks läheb mul kolm tundi, kahe lapse peale kokku juba 6 tundi keskmiselt. Seda kõike pean ma tegema peale tööd, aga mul on vaja ka süüa teha, poes käia, koeraga jalutada. Abikaasast ei ole palju kasu, tema tegeleb eriolukorrast tingitud probleemide lahendamise ja ressursside leidmisega, ehk siis on üks neist, kes lihtsalt peab tööl olema.
Täna jäidki pooled asjad lastel tegemata, ma lihtsalt ei jaksanud enam.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun teada, kuidas antakse lastele eKoolis õppimist.
Meie laste ekoolis tuleb tõmmelda 1. tunnitöö alla pannakse osa õppimisi, mis siis õpetaja arvates tuleks nn tunni ajal teha 2. kodutööd pannakse jälle kodutööde sektsiooni, 3. osad ülesanded saabuvad veel e.meili teel, 4. Tööd tuleb teha draivis ja saatma/jagama peaks neid kas meilile, messingeri või…oh, midagi oli veel.

See tundub nii arulage. Väidetavalt ei saavat kõike 1 dokumenti kokku panna, nt kodutööde alla. Kuidas teil lahendatud?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 103 )


Esileht Koolilaps Koduõppest