Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

151 postitus (kokku 151)

Teema: Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Postitas:

Siin teemas on lasteaiast maalitud pilt kui kõige koledamast ja verdtarretama panevast kohast kus lapsed on pidevalt nõrkemiseni väsinud. Kas minu teadmata kasutatakse seal lapstööjõudu keda sunnitakse india laste moodi 4 aastaselt teksaseid õmblema või kraavi kaevama või pikki lõike Kalevipoja eeposest pähe õppima tundide kaupa ?

Millest see kurnatus ja väsimus ? Lastel on ju olemas lasteaias ka lõunauinak. Minu laps 3 aastaselt kodus lõunal ei maganud, lihtsalt ei jäänud magama ja kõik, õhtuks oli väsinud ja viril. Lasteaias hakkas teiste eeskujul ilusti lõunaajal magama ja peale seda on õhtuti kodus nagu väike duracelli jänku – energiat jääb ülegi ja tuju on hea.

pealegi lasteaias on õppinud õpetajad – ei oskaks mina voolimist, laulmist, kellamängu ja õige metoodikaga tähestikku õpetada, selleks ongi profesionaalid. Ja ausalt ma tõesti ei viitsi iga jumala päev voolida, saagid, paberit lõigata, tammetõrudest loomi meisterdada ja ringmänge mängida 8 h päevas ja peale kõike seda süüa teha, kodukontoris öösel tööd teha, sest päeval ju ei saa – peab lapsega tegelema. Jah, minu laps ei ole küll terve päeva aias, viin hommikusöögiks ja umbes 4 ajal toon ära.

Ma mõtlesin üsna samamoodi – kuni ise lastesõime tööle sattusin. Kui saaksin aega tagasi keerata, enam karjuva vajaduseta oma lapsi sõime ei viiks, ka tavalises aiarühmas teeksin vähemalt 1 lasteaiavaba päeva nädalas kindlasti. Miks? Sest see ON väsitav. See pidev virr-varr, stiimulite üleküllus, lärm, tundide kaupa taustamüra, ja ükskõik kui suurepärane ja professionaalne ka on õpetaja, on ikka hetki, mil tal lihtsalt puhtfüüsiliselt ei jätku silmi-kõrvu-abikäsi koheselt iga lapse tarvis. Õue minnes ei ole lihtsalt võimalik kõiki korraga riietada, ikka osad juba ootavad oma paksudes kombedes ja rüselevad ning lähevad higiseks… Piisab kui rühmas on üks probleemne magaja ning paljudel on uni ja eneselaadimisaeg rikutud… Tegelikult ei ole selles mitte midagi toredat ja võin öelda, et konkreetselt sõime naudivad tõesti vaid väga üksikud lapsed. Enamus lihtsalt talub. Ja siis on käputäis neid, kes isegi ei talu, tee, mida tahad. Meil on sõimes u pooled koduste emade lapsed.

Ma olen absoluutselt nõus su jutuga ja ükski mu kolmest lapsest ei ole käinud kunagi 5 päeva nädalas lasteaias. Suuremad said ise valida, kas minna v ei, kui beebiga kodus olin. Kindlasti pidid minema, kui nt beebil arsti aeg vms aga selle leppisime varakult kokku. Hiljem, kui väiksemal oli lapsehoidja, siis samuti said valida.

Samas su viimane lause on nõme. Ma ei usu, et pooled su rühma lapsevanemad on oma elukorralduse sulle ausalt ära rääkinud. See, et on peres ka beebi ei tähenda tänapäeval, et ema üldse tööd ei tee või on vanavanem hooldada või on beebil mingid probleemid või mida iganes.

Loomulikult on nõmedaid vanemaid, kes viivad ka oma puhkuse ajal lapse lasteaeda ning hoiavad täis pika päeva aga neid on ikka vähemuses. Paljudel on põhjus ja nad ei pea seda küll lasteaiale selgitama, miks lapse toovad. Eriti, kui laps käib nt 3x nädalas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
151 postitus (kokku 151)


Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda