Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 151 )

Teema: Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda

Postitas:

Mina olin ise selline, kes ei pannud 3a last lasteaeda, kui teine laps sündis, vaid jäin 2 lapsega koju pikale lapsepuhkusele.

Minu põhjus oli, et ma ei tahtnud imikule lasteaias levivaid haigusi – minu meelest on imikul veel liiga vara sageli igasugu viirustes olla. Imetavale emale pole ka viirushaigustes olemine mugav, lisab stressi. Mina tahtsin, et beebi oleks kogu aeg terve ja saaks aasta rongi iga päev kärutamas käia… See lootus ka realiseerus, olimegi kogu talve terved ja kärutasin kogu aeg.

Vanem laps läks lasteaeda 4a. Olin ikka veel väiksema lapsega kodune, aga ei julgenud kauem vanema lapse lasteaeda panekuga venitada, kuna kartsin, et muidu jääb tal enne kooli omaealiste seltskonnas kohanemise aastaid väheks. No ja esimene aasta oligi viiruste põdemiste rohke ja põdemises osales muidugi ka noorem, kodune laps. Seda kevad/sügis/talve (2 last tihti haiged) mäletan ise raskena ja et olin rõõmus, kui suvi lõpuks kätte tuli.  Järgmine hooaeg lasteaias oli juba parem (põdemisi vähem).

Aga eks iga beebiema ise teab, kuidas tal on mugavam. Kui mõnele tundub mugavam ise beebiga kodus olles 3-4a laps lasteaeda saata – las saadab siis.  3a pole enam ju ka nii väike, vaid selles eas lapsed hakkavad juba tundma loomulikku huvi eakaaslastega koos mängimise vastu.

Selles vanuses laps lasteaias on traagika ja lasteaeda peaks panema 3-4-aastaseid vaid hädavajadusel (vanema tööl viibimise ajaks), mitte vanema mugavusest. Kahjuks siiski väga paljud usuvad ka praegusel ajal, et laps käib 3-aastasena lasteaias sotsialiseerumas ja haridust saamas…

Sotsiaalsed oskused hakkavad (inim)lapsel arenema palju hiljem, seniks on lasteaiapäev lihtsalt olelusvõitlus. Ja kui alustada sotsialiseerumisega vanuses 5-6 aastat, ei ole laps veel kuskile hiljaks jäänud.

Ei, sellega ma küll nõus pole, et lasteaed oleks 3-4a lastele tingimata traumaatiline kogemus. Näit. minu 4a lasteaeda pandud laps sattus lasteaiast lausa vaimustusse. Ta oli ainult kurb, et esimesel aastal oli nii sageli viirushaigustes ja pidi palju lasteaiast puuduma. Aga kui paranes ja tohtis uuesti lasteaeda minna, siis läks alati entusiastlikult.

Ma saan aru, kui 1,5a või alla 3a lapse puhul öeldakse, et “see ei ole nii väikse lapse vajadus seal karja hulgas olla ja ja lasteasutusse panna on veel maa ja ilm aega” . Ma ise pole ka alla 3a lastaeda pannud. Aga et isegi 3+ laps on selleks liiga noor, et lasteaeda panna – hmm, ma küll nii ei arva.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 14:42; 24.01 20:21; 25.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teiste laste julmus tuli mulle täieliku šokina. Sain peaaegu kohe kiusamise ohvriks ja ei osanud sellega üldse toime tulla. See omakorda purustas mu enesehinnangu, mille sain enamvähem korda alles ülikooli alguseks.

Mõtle nüüd natuke tagasi – kas need teised lapsed olid lasteaialapsed?
Kas pean veel selgitama, mis lasteaed 3-4-aastase jaoks ei ole koht, kus “sotsialiseerimist” õppida?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 13:13; 24.01 13:18; 24.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 3. eluaastast võiks ikka käia lasteaias, eriti kui kodus eakaaslast pole. Ei ole nii, et kodune ema ei tohi üldse tuua. Samas on 5 päeva nädalas ikka liig, kui oleks võimalus ka kodus hoida. Nooremate puhul on tõesti see, et pigem võiks olla töötavatele vanematele.

Väitega, et koolieelik võiks ainult hommikupoolikul lasteaias olla, sest siis on õppetegevus, ma nõus ei ole.  Just selles eas on sõpradega mängimine väga-väga oluline, lisaks õpib laps ühismängu käigus  teistega arvestama, probleeme lahendama, loovust jne. Lasteaias ei ole õpe kunagi ainult konkreetse õppetegevuse raames, vaid ikka kogu päeva vältel.

Lasteaiaõpetajana võin aga ka öelda, et mõtet, kellele ja miks see laps küll tehtud on, olen oma töö käigus kahjuks sageli näinud.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 13:18; 24.01 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väitega, et koolieelik võiks ainult hommikupoolikul lasteaias olla, sest siis on õppetegevus, ma nõus ei ole.  Just selles eas on sõpradega mängimine väga-väga oluline, lisaks õpib laps ühismängu käigus  teistega arvestama, probleeme lahendama, loovust jne. Lasteaias ei ole õpe kunagi ainult konkreetse õppetegevuse raames, vaid ikka kogu päeva vältel.

See õhtune nö vaba mängu aeg ei ole küll enam see, kus päevast väsinud lapsed mingi suure arendamise või oskuste omandamisega tegeleksid, õpetajan peaksid seda ometi teadma ju.

Selleks ajaks on lapsed päevast väsinud ja väga harva toimus seal mingi arukas mäng, enamasti istusid väsinud lapsed laudade taga, panid puslesid kokku, joonistasid, mõnikord õpetaja luges raamatut, kellelgi polnud mingit indu ja energiat mängida enam.

Õppetöö on lasteaias päeva alguses mõned tunnid. Siis minnakse õue ja vot see on see aeg, kus toimus igasuguste sotsiaalsete oskuste omandamine. See lõunaunejärgne tiksumine küll seda eesmärki ei täida, millest sina räägid. Ja kui kodune vanem on mures, et poolikute lasteaiapäevadega ei omanda  laps mingeid sots oskusi, siis vot seda saab küll ise ka korraldada, selleks pole lasteaeda üldse vaja.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.01 12:51; 24.01 12:52; 24.01 12:55; 24.01 13:00; 24.01 13:23; 24.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mille alusel teemaalgatajast #aastaema eeldab, et kodused emad saadavad lapsed justnimelt “jalust ära”? Et pole olemas mitte ühtegi muud põhjust, kui et “jalust ära”?

Mis see põhjus on siis?

Minu 3-aastane laps hakkas käima 3 päeva nädalas lühikesi päevi lasteaias, et saaksin beebi kõrvalt kodus natuke lisaraha teenida. Lisaraha abil saan pärast emapalga lõppu pisema lapsega kauem kodus olla, et ka tema alates 3a lasteaeda panna, kui tekib reaalne sundolukord tööle minna (lapsehoolduspuhkus saab ju läbi).

Väga alatu oleks mulle öelda, et saatsin lapse jalust ära!

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 12:43; 24.01 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma arvan, et töötaval vanemal peaks olema eelisõigus lasteaia järjekorras, aga ka kodusel vanemal on õigus last lasteaeda panna. Minu ema oli beebi vennaga kodune, mil mina lasteaias käisin ja mina küll ei osanud selles vanuses nii mõelda ega küsida, et miks ma pean minema. Vanem vend pidi ju kooli minema. Läksin hea meelega, sest seal olid sõbrad. Küll aga oli emal kasvatajaga kokkulepe, et ma võisin soovi korral iseseisvalt ära koju tulla, mil teised lõunauinakule sättisid, sest minul mingist x hetkest enam päevast und peale ei tulnud.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kodune või kodukontorist töötav ema ei pane oma 3-4 aastast lasteaeda, siis on jälle häda, lausa nii suur, et riik tahab hakata nende laste arengut kontrollima.

Mina sain kord (siis, kui ka kohe peale sündi järjekorda pannes kohta ei pruukinud saada) ühe lastearsti käest pahandada, et miks mu äsja kolmeseks saanud laps (kevadel) lasteaias ei käi. Too lastearst nägi meid esimest korda ja võttis lasteaiateema kohe esimese asjana ette. Ma poleks mingil moel saanud oma last selleks hetkeks lasteaeda panna ja kodus oli teinegi lasteaiaealine laps ilma lasteaiakohata. Kuna kohalootust polnud, oli meie pere oma elujärje nii seadnud, et lapsed oleks kodus hoitud, eakohaselt arendatud jne. Tagantjärele leian, et see oli suurepärane, et mu lapsed lasteaias käima ei pidanud. Sain nii nende lapsepõlvest palju rohkem osa. Töötasin küll kodukontoris, kuid laste uneajal, 4-5aastaselt läksid lapsed huviringidesse sotsialiseeruma, käisime nendega parasjagu ringi, õues igapäevaselt jne. Minu lapsed oskasid juba koolieelikuna kohvikus end viisakalt ülal pidada, nii et nad teisi ei seganud ja ülemäära tööd teenindajatele (koristamisel) ei tekitanud. Nüüd on lapsed teismelised ja senimaani head õppurid, normaalse käitumisega jne.

Miks siis panna lasteaeda neid lapsi, kellel pole lastehoidu vaja, kelle vanematel on aega, jõudu ja tahtmist neid ise kasvatada ning harida? Lasteaedades pole enam ühtset kohustuslikku õppekavagi, tegu ongi eelkõige lastehoiuasutustega. Pigem võiks ühiskond soodustada selliste perede laste kodus kasvamist, siis on lasteaiaõpetajatel rohkem aega tegeleda nende lastega, kellel lasteaeda tõepoolest on vaja. Kui karjuvat rahapuudust pole, ei tohiks alla 3aastaseid regulaarselt lasteaeda/hoidu panna. Ka mul on lasteaiaõpetajatest tuttavaid ja nad kõik arvavad sama. Tegelikult ei vaja ka 3-6aastane päevade kaupa teiste lastega suures pundis koos olemist, aga selles vanuses saavad lapsed sellega juba küllaltki hästi hakkama.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 13:26; 24.01 15:08; 24.01 15:15; 24.01 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ema ei tohi tahta puhata? Mis imeloom on ema, et tal pole und vaja ja tal vōibki (peabki) olema raske kogu aeg? Meil on beebi, koolilaps, lasteaialapsed. Hommikuti, kui suuremad on isaga välja läinud, saan vahel veel 1-2h beebiga magada, mis on kulda väärt, sest öösel saan tavaliselt alla 6h und.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väitega, et koolieelik võiks ainult hommikupoolikul lasteaias olla, sest siis on õppetegevus, ma nõus ei ole. Just selles eas on sõpradega mängimine väga-väga oluline, lisaks õpib laps ühismängu käigus teistega arvestama, probleeme lahendama, loovust jne. Lasteaias ei ole õpe kunagi ainult konkreetse õppetegevuse raames, vaid ikka kogu päeva vältel.

See õhtune nö vaba mängu aeg ei ole küll enam see, kus päevast väsinud lapsed mingi suure arendamise või oskuste omandamisega tegeleksid, õpetajan peaksid seda ometi teadma ju.

Selleks ajaks on lapsed päevast väsinud ja väga harva toimus seal mingi arukas mäng, enamasti istusid väsinud lapsed laudade taga, panid puslesid kokku, joonistasid, mõnikord õpetaja luges raamatut, kellelgi polnud mingit indu ja energiat mängida enam.

Õppetöö on lasteaias päeva alguses mõned tunnid. Siis minnakse õue ja vot see on see aeg, kus toimus igasuguste sotsiaalsete oskuste omandamine. See lõunaunejärgne tiksumine küll seda eesmärki ei täida, millest sina räägid. Ja kui kodune vanem on mures, et poolikute lasteaiapäevadega ei omanda laps mingeid sots oskusi, siis vot seda saab küll ise ka korraldada, selleks pole lasteaeda üldse vaja.

Vot, meil siis mingil põhjusel väga erinevad kogemused. Minu rühm alastel on  küll alati õhtuti suur mänguisu. Nii toas kui ka õues. Tõsi, on ka neid lapsi olnud, kes pingsalt juba vanemat ootavad ning seetõttu ühelegi muule tegevusele ei keskendu, aga üldiselt rääkides, siis lapsed ikka väga ootavad just õhtust aega, mil olla n.ö vaba, hommikud on ju õpetajate poolt nii ära organiseeritud.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 13:18; 24.01 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina osalt nõustun, osalt mitte, aga asi mis mind alati naerma ajab on see, et “miks ei mõeldud emapuhkusel olles ette ja raha kõrvale ei pandud”. Minul oli lapsega kodus olles vanemahüvitis sama suur kui oli mu palk, aga kulud olid ju ometi peaaegu sama suured, kui mitte suuremad (uus väike inimene) kui enne lapsega koju jäämist – kuidas ma sealt pool ( või lausa enamuse osade sõnul) oleks saanud kõrvale panna?

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nendel lastel, kelle emad käivad tööl ja ei ole beebiga kodus, ei teki siis lasteaiast “hingelist traumat”, minu lapsed läksid lasteaeda 3,5 ja ei ole mingeid traumasid.

Sa ju ometi ei arva, et laps on nii rumal, et ta ei taipa ise, et kas teda saadetakse lihtsalt kodust jalust ära või peab ta aeda minema seetõttu, et ema on tööl ja õhtul kodus saadakse kokku?

Ka minu mõlemad lapsed on lasteaeda läinud 3,5 aastaselt. Vanema lapse lasteaeda minekule eelnes peaaegu aasta perioodi, kus olin kodus kahe lapsega. Ja vanemaga käisin sel ajal lauluringis ning väiksemaga beebikoolis. Ja tõesti, see oli 3,5 aastase enda soov, et ta tahaks nüüd lasteaeda minna. Teda ei häirinud põrmugi, et mina väikese vennaga koju jäin. Ilma igasuguse nutu, karjumise ja harjutamiseta. Tõsi, ta oli lasteaia esimesel aastal lasteaias vaid lõunani ning nende rühmas oli vaid 10 last.
Ja ilmselt tajuvad lapsed ka mingi seitsmenda meelega vanemate suhtumist, mida nad meile siis ka tagasi peegeldavad. Kuna meie vanematena nägime lasteaias pigem toredat vaheldust lapse kodusele elule, mitte kui võimalust lapsest rahu saada, tajus ka laps olukorda sama moodi ning oli väga roosa ja rahulik:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps käis koolis, kui sündis noorem.  Seega  ei räägi endast. Samas ei kujutaks ette, kui beebi jäi magama ja ma ei oleks saanud sel ajal ka puhata, vaid oleksin pidanud tegelema suurema lapsega. Beebi magamisaeg kompenseeribki öised ärkamised, ei saa ju öelda -3-4-aastasele, et nüüd maga, kuna beebi magab. Samas ei julge ju magama jäädagi, kui väikelaps on üleval.  Alguses veel magas tihti, siis aga harvemini.  Mingil ajal hakkasid mõlemad öösel tihti sööma, olin päeval zombi ja panna juurde veel väikelapse eest hoolitsemine, oleks vist hulluks läinud. Seega mõistan neid naisi, kes panevad oma lapsed lasteaeda, kuigi ise on beebiga kodus.

 

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 12:12; 24.01 12:28; 24.01 14:09; 24.01 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma lapsed panin lasteaeda, kui nad olid kolm saanud. Viis päeva nädalas hommikust õhtuni neid kunagi seal ei hoidnud, esimese aasta käisid ülepäeviti ja pool päeva korraga, järgnevad aastad e-n ja r olid kodus, viimasel aastal e-n pikk päev ja r poolik päev. Aga ma ka töötasin samal ajal, kui oleksin olnud kodune ema, oleks nad kindlasti oluliselt vähem aega lasteaias veetnud.

Loen ja imestan kogu seda teemat. Meil on palju lapsi ja kõik on 2,5 – 3 aastaselt aeda läinud ja viis päeva nädalas, enamasti täispäeva. Esimesel päeval oli vanematel lastel hull nutt. Teisel päeval vähem. Kolmandal päeval löödi silmad lahti ja esimene unesegune porin tuli: lämme aaaaada, emme, Mari aaaaada.
Nooremad kadestasid vanemaid ja nooremate lastega läks juba nii, et pidin lugema neile ette, mitu ööd nad veel magama pevad, enne kui “aaada” saavad.

Meil oli ka väga hea aed muidugi. Kõik meie lapsed oskasid enne 6. eluaastat trükikirja lugeda (muidugi mitte alati kõigest aru saades) ja 20 piires arvutada. Mulle kui paadunud linnalapsele õpetasid 5-7 aastased, mis linnukesed söögimajas söömas käivad. Sini- ja rasvatihase erinevusi pidin ma oma lasteaialaste käest õppima.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.01 14:11; 24.01 16:43; 24.01 17:05; 24.01 17:41; 24.01 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin näiteks tite kõrvalt kodus u 0,5 koormusega tööd, 3-aastane käis lasteaias. Tööks kasutasin ära kõik beebi uneajad, kuid enamasti pidin ka õhtuti, kui lapsed juba magasid, uuesti arvuti taha istuma. Nagu paljud teised beebid tavatses ka minu laps öösiti korduvalt ärgata, samas töö tõttu polnud mul enamasti ka võimalust päeval magada, nii et halvematel päevadel olin ikka üsna zombie.
Kõige hullem oli siis, kui suurem laps haiguse tõttu lasteaiast kodus oli – mingist kvaliteetajast siis küll rääkida ei saanud, minu tööajal istus ta teleka taga ja vahtis multikaid, tite magama panemise ajal vahtis multikaid jne. Ma ise tundisin muidugi süümekaid ja olin muidu magamatusest närviline, laps igatses lasteaiasõpru jne. Ei olnud tore selline elukorraldus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselge provotseerimise teema, aga ok, läksin õnge.

Minu vanem laps läks hoidu lausa 1 a ja 5 kuu vanuselt ja seda isegi mõned kuud enne teise lapse sündi. Ilmselge rongaema.

Miks siis niimoodi? Esiteks, me olime teinud otsuse, et vanem laps hakkab mõne päeva nädalas hoius käima, et saaksin käia beebiga ujumas ja võimlemas nagu vanemagi lapsega käisin. Me ei tahtnud panna teda hoidu pärast beebi sündi, sest siis võib tal just tekkida tunne, et ta saadetakse beebi tõttu jalust ära. Tahtsime, et ta oleks beebi tuleku ajaks juba hoiuga harjunud. Kuna ta oli lastehoiu hooaja alguseks 1 a ja 5 kuud vana ja koha pidi vastu võtma kohe, siis läkski selles vanuses. Olin siis viimaseid kuid teise lapsega rase, aga ei tohtinud teda enam tõsta (arsti korraldusel) ning päris raske on olla sellises vanuses lapsega päev läbi üksi kodus nii, et teda kordagi tõstma ei peaks, seega paar päeva puhkust nädalas kulus mulle suure kõhuga olles ära.

Kuidas meil siis läks? Ülihästi. Ei mingeid probleeme kohanemisega, laps läheb hommikul rõõmuga. Kui järgi läheme, siis on rühmaruumi aknast näha, kuidas toredasti mängivad seal. Sööb seal olles hästi, magab hästi. Kui tal on hoiust suur hingeline trauma, siis ta varjab seda meie eest väga hästi.

Meie laps ei käi iga päev kohal, käib 3x nädalas ja ei vii teda esimeste seas ega tule ta ka viimasena koju. Kohale viime hommikusöögi ajaks ehk siis tund pärast avamist ja järele lähme 1-2 tundi enne sulgemist (suletakse kell 18). Tegemist on erahoiuga, kus korraga on 10 last, õpetajaid-abilisi korraga 2-3.

Meie pere on selle otsusega igatahes väga rahul. Ei tunne mingeid süümepiinu, sest laps on seal käies just kiiremini arenema hakanud, talle meeldib seal, haige on olnud ainult mõned üksikud korrad. Need hoiupäevad annavad mulle võimaluse rohkem beebiga tegeleda, käia temaga ujumas, võimlemas ja kasvõi jalutamas, sest vanem laps on sellises eas, et kärus ta enam istuda ei viitsi, aga pikka maad (ehk rohkem kui paarsada meetrit) ise ei kõnni.

Lisaks nagu eelpool juba öeldi – miks emal pole õigust puhata? Esimese lapsega saad päev läbi toimetada beebi rütmis, magada ka päeval koos temaga, aga järgmiste laste sünniga on justkui normaalne, et ei saa puhata päeval ega ööl ja peadki olema kogu aeg väsinud. Kui selleks aga võimaluse leiad, kuidas rohkem puhata saaks, siis oled rongaema, kes polekski tohtinud (rohkem) lapsi saada.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te teate, milline vanem on kodune ja milline mitte? Ma küll ei tea.
Teiseks see, et milline laps on lasteaias pikka päeva ja käib viis päeva nädalas kohal. Ma seda ka ei tea. Kuigi õpetaja postitab pilte lasteaiapäevast, pole ma kunagi isegi selle peale tulnud, et sealt selle jaoks eraldi infot koguda. See ei puutu ju kuidagi minusse

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 14:29; 24.01 20:46; 26.01 08:28; 26.01 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ilmselt tajuvad lapsed ka mingi seitsmenda meelega vanemate suhtumist, mida nad meile siis ka tagasi peegeldavad. Kuna meie vanematena nägime lasteaias pigem toredat vaheldust lapse kodusele elule, mitte kui võimalust lapsest rahu saada, tajus ka laps olukorda sama moodi ning oli väga roosa ja rahulik:)

Ka mina arvan, et laps tunnetab vanema suhtumist “vaene laps, et sa sinna minema pead” seitsmenda meelega ja see võib mõjutada omakorda lapse suhtumist/kohanemist. Seega ma väldin seda isegi oma mõtetes. Mina olen lapsele serveerinud ka asja kui toredat vaheldust kodus olemisele alati.

Kui reaalselt osutuks laps äärmuslikult vähe ebasotsiaalseks/eriti kehvasti kohanevaks vms. – ok, siis tunnistaks, et on selline laps ja mõtleks, mida edasi teha. Aga last ette haletsema hakata – mitte mingil juhul.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 13:17; 24.01 14:42; 24.01 20:21; 25.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõik 3-4-aastased saaksid lasteaiast suure hingelise trauma, siis peaks maailm olema traumeeritud inimesi täis, sest sellist vanemahüvitise ja lapsehoolduspuhkuse süsteemi ei ole põhimõtteliselt mitte kuskil, et vanem saaks täispalga peal 1.5 a kodus olla ja siis soovi korral 1.5 a veel. Enamus riikides pannakse lapsed juba enne 1-aastaseks saamist kuskile hoidu, sest lapsevanemal pole võimalik isegi ilma palgata kodus edasi olla, kui vanemapuhkus läbi on. Pärast vanemapuhkust (mis on palju lühem kui Eestis) pead minema minema tööle tagasi või kui tahad lapsega pikemalt kodus olla, siis tuledki töölt ära.

Jõukates ja arenenud lääneriikides lähevad lapsed pooleaastaselt hoidu, aga keegi siin kaagutab, et isegi 3-aastane on liiga noor selleks.

Kui su oma lapsed nii õrnakesed on, et isegi 3-aastaselt saavad lasteaias suure trauma, siis sina võid oma lapsi hoida kodus, lasteaed ei ole üldse kohustuslik.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselge provotseerimise teema, aga ok, läksin õnge.

Minu vanem laps läks hoidu lausa 1 a ja 5 kuu vanuselt ja seda isegi mõned kuud enne teise lapse sündi. Ilmselge rongaema.

Miks siis niimoodi? Esiteks, me olime teinud otsuse, et vanem laps hakkab mõne päeva nädalas hoius käima, et saaksin käia beebiga ujumas ja võimlemas nagu vanemagi lapsega käisin. Me ei tahtnud panna teda hoidu pärast beebi sündi, sest siis võib tal just tekkida tunne, et ta saadetakse beebi tõttu jalust ära. Tahtsime, et ta oleks beebi tuleku ajaks juba hoiuga harjunud. Kuna ta oli lastehoiu hooaja alguseks 1 a ja 5 kuud vana ja koha pidi vastu võtma kohe, siis läkski selles vanuses. Olin siis viimaseid kuid teise lapsega rase, aga ei tohtinud teda enam tõsta (arsti korraldusel) ning päris raske on olla sellises vanuses lapsega päev läbi üksi kodus nii, et teda kordagi tõstma ei peaks, seega paar päeva puhkust nädalas kulus mulle suure kõhuga olles ära.

Kuidas meil siis läks? Ülihästi. Ei mingeid probleeme kohanemisega, laps läheb hommikul rõõmuga. Kui järgi läheme, siis on rühmaruumi aknast näha, kuidas toredasti mängivad seal. Sööb seal olles hästi, magab hästi. Kui tal on hoiust suur hingeline trauma, siis ta varjab seda meie eest väga hästi.

Meie laps ei käi iga päev kohal, käib 3x nädalas ja ei vii teda esimeste seas ega tule ta ka viimasena koju. Kohale viime hommikusöögi ajaks ehk siis tund pärast avamist ja järele lähme 1-2 tundi enne sulgemist (suletakse kell 18). Tegemist on erahoiuga, kus korraga on 10 last, õpetajaid-abilisi korraga 2-3.

Meie pere on selle otsusega igatahes väga rahul. Ei tunne mingeid süümepiinu, sest laps on seal käies just kiiremini arenema hakanud, talle meeldib seal, haige on olnud ainult mõned üksikud korrad. Need hoiupäevad annavad mulle võimaluse rohkem beebiga tegeleda, käia temaga ujumas, võimlemas ja kasvõi jalutamas, sest vanem laps on sellises eas, et kärus ta enam istuda ei viitsi, aga pikka maad (ehk rohkem kui paarsada meetrit) ise ei kõnni.

Lisaks nagu eelpool juba öeldi – miks emal pole õigust puhata? Esimese lapsega saad päev läbi toimetada beebi rütmis, magada ka päeval koos temaga, aga järgmiste laste sünniga on justkui normaalne, et ei saa puhata päeval ega ööl ja peadki olema kogu aeg väsinud. Kui selleks aga võimaluse leiad, kuidas rohkem puhata saaks, siis oled rongaema, kes polekski tohtinud (rohkem) lapsi saada.

Vot siis ei olegi vaja saada nii väikse vanusevahega lapsi, kui ei suuda nendega koos hakkama saada. Et ollakse ju üks pere ja kõigil peaks koos olema hea. Aga see vabandus, et esimese lapsega sain teha kõike neid asju nüüd tahan sama teise lapsega. Pange siis esimene lastekodusse, kui nii segab. Ja selliseid ära saadetud lapsi ongi lasteaed täis. Ülestimuleeritud pikadest päevadest, ära saadetud kodust. Siis saavad tagasi, kui kooliaeg kätte jõuab. Algklasside lastel juba enne lõunat päev läbi. Siis muidugi mõni vanem avastab, et tal on laps, kellega peab tegelema. Polegi enam kuhugi ära saata.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm, mis probleem sul on? 3.4 aastane tahab juba ka seltskonda ja sõpru, rohkem tegelemist, seega, kui peres on beebi, siis ei ole emal selleks enam nii palju aega. Oled beebiga kodus olnud? See on ikka tõeline puhkus!

Seltskonna jaoks on huviringid ja mänguväljakud, kus normaalne kodune vanem oma lapsega käib. Rühmatäis lapsi ei ole see seltskond, mida nii väike laps vajab, vaid tekitab hingelise trauma.

Olen olnud lausa kahe beebiga kodus (kaksikud) kui samaaegselt on ka kolmene kodus olnud. Ei oleks pähegi tulnud teda jalust ära võõrasse kohta nutma saata, kui ise olen samal ajal väiksematega kodus. Jah kerge ei olnud, aga kes ütles, et elu peab kerge olema?

Kuidas käiakse lapsega päevasel ajal huviringis, kui beebi on ka? Enamasti nõuavad väikeste laste huviringid ka vanema aktiivset osalemist, mitte niisama nurgas istumist.

Teiseks, kuidas ma saan käia beebiga ujumas ja võimlemas, kui vanem laps on kodus?

Ma olen tähele pannud, et paljudel emadel on selline suhtumine, et vanem laps on tähtsam. Eks uus beebi saabki vähem tähelepanu kui esimene beebi sai, aga see pole ka minu arust normaalne, kui beebiga tegeletakse ainult siis, kui vanemast lapsest aega üle jääb. Või et teise beebiga ei käida ujumas ja võimlemas enam, kuigi talle tuleks see samuti kasuks nagu vanemale lapsele.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus riikides pannakse lapsed juba enne 1-aastaseks saamist kuskile hoidu, sest lapsevanemal pole võimalik isegi ilma palgata kodus edasi olla, kui vanemapuhkus läbi on.

Tegelikult on see vale ses mõttes, et nii peavad toimima vaid vaesed. Keskklass ja jõukamad käituvad teisiti. Kui lühike tasustatud vanemapuhkus on läbi, jääb üks vanematest koduseks või võetakse lapsehoidja. Taanis ja Saksamaal näiteks on reaalselt praeguseni väikelaste emad pigem kodused kui käivad kuskil tööl kohal. Taanis on tavalised lasteaiad lahti umbes lõunani, mitte õhtuni nagu meil. Lasteaias käivate laste vanematest üks on siis enamasti poole kohaga tööl või tuleb perel lapsehoidja appi võtta.
Lisaks on paljudes arenenud riikides väikelaste lapsehoiud sellised, kus iga paari lapse kohta on hoidja. Ma ei halvusta neid, kes oma lapse varakult hoidu või lasteaeda panevad. Eks igaühel ole omad põhjused selleks. Küll aga soovin, et kaoks ära survestamine, et laps peab käima lasteaias või hoius ja et inimesed annaks endale aru, et lapse huvides ei ole varakult hoidu või lasteaeda panemine. Kui vanematel muud moodi välja ei vea, pole midagi teha, pole ka kõrvalseisja asi hukka mõista. Aga see, et meil lähevad pisikesed lapsed suurtesse lastekollektiividesse hoidu, pole tegelikult muud kui nõukogude pärand.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 13:26; 24.01 15:08; 24.01 15:15; 24.01 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõik 3-4-aastased saaksid lasteaiast suure hingelise trauma, siis peaks maailm olema traumeeritud inimesi täis, sest sellist vanemahüvitise ja lapsehoolduspuhkuse süsteemi ei ole põhimõtteliselt mitte kuskil, et vanem saaks täispalga peal 1.5 a kodus olla ja siis soovi korral 1.5 a veel. Enamus riikides pannakse lapsed juba enne 1-aastaseks saamist kuskile hoidu, sest lapsevanemal pole võimalik isegi ilma palgata kodus edasi olla, kui vanemapuhkus läbi on. Pärast vanemapuhkust (mis on palju lühem kui Eestis) pead minema minema tööle tagasi või kui tahad lapsega pikemalt kodus olla, siis tuledki töölt ära.

Jõukates ja arenenud lääneriikides lähevad lapsed pooleaastaselt hoidu, aga keegi siin kaagutab, et isegi 3-aastane on liiga noor selleks.

Kui su oma lapsed nii õrnakesed on, et isegi 3-aastaselt saavad lasteaias suure trauma, siis sina võid oma lapsi hoida kodus, lasteaed ei ole üldse kohustuslik.

Tahtsin just sama kirjutada, sellist luksust nagu meil siin, pole praktiliselt üheski teises riigis. Töötavate vanemate laps läheb kasvõi osalise ajaga hoidu juba enne aastat ja väidetavalt pidi tal olema ka kergem teiste inimestega ja keskkonnaga harjuda kui seda teha hiljem, 2-3 aastaselt.

Minu lapsed on olnud teatud põhjustel kõik 3-4 aastani kodus, üks ei harjunud kunagi lasteaiaga ja sain viia ainult 2-3 päeva nädalas, teised kaks käisid ka osaajaga.

Aga mis minu lastest – minuealised läksid kõik alla aasta lastesõime, ma isiklikult oli 10-kuune ja nii kõik ülejäänud lapsed ümberringi. Maailm peaks olema ümberrgingi traumat täis, aga näe, ikka elame ja tegutseme ja enamik suht vaimselt tervetena.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 15:10; 24.01 16:36; 24.01 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käiakse lapsega päevasel ajal huviringis, kui beebi on ka? Enamasti nõuavad väikeste laste huviringid ka vanema aktiivset osalemist, mitte niisama nurgas istumist.

Meil läksid lapsed kõige esimesena lauluringi, vanuses nii umbes 4 aastat. Aga lauluringis käis ka nooremaid. Ja mitte ükski lapsevanem ei läinud ringi kaasa, juhendaja sai suurepäraselt tosin mudilast laulma pandud. Beebiga oleks saanud lauluringi ajal näiteks õues jalutada, poes käia, huvikooli koridoris passida jne. Mäletan, et ühel laululapse vanemal oli pisem laps (alguses aastane?) ka kaasas, nemad mängisidki ringiruumi ukse taga.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 13:26; 24.01 15:08; 24.01 15:15; 24.01 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes on see õige mõte aga samas ega see suurem laps ka ei arene kuhugi kui emme on pisibeebiga tegeleb ja ninnunännutab ning vanemale lapsele ei suuda piisavalt aega pühebdada tegevusteks ja eluõpinguteks.

Ja pikad päevad 20 omaealisega koos 2 kasvataja tähelepanu eest võitlemine arendab last palju eks?

Jah, iseseisvust ja iseendaga hakkama saamist. Kodus saab ju iga väikese ärritava teguri puhul emmet appi karjuda. Ja huvitav on ka omaealistega mängida mitte telefoni näppida nii kaua kui emme väiksemaga tegeleb.

Mina läksin lasteaeda kui olin 2 aastane, minu poeg samuti. Kummalgi halbu mälestusi ega traumasid ei tähelda. Ja päris kindlasti ei ole ma kunagi mõelnud, et ema mind jalust ära saatis.

Aga muidugi olge lapsega koos kodused kuni nad 18 saavad ja siis edaspidi ikka helistage neile 10 x päevas, et kas soojad sokid jalas jne.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 15:32; 31.01 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas kunagi hakkama saadi, kui peres oli tavaline, et 3-4 last oli ja lasteaiad puudusid?

Jah, iga ema võibki puhata, aga kas seda iga päev??? Siis ei tasu ikka teha lapsi, kui ei suudeta hoomata seda mõnda aega, kus nad sõltuvad 100% sinust. Aga tuleb aeg, kus saavad osaleda ka vanavanemad või onud-tädid. On okei võtta mõnikord nädalavahetus endale, las isa tegeleb vms.
Aga beebi aeg (ca aasta) võiks küll vastu pidada, uskumatu, mille kõigega tahetakse tänapäeval välja vabandada kõike. Sa istud kodus ja saad 1.5a palka selle eest, et lapsi kasvatad, aga seda ei suudeta ka teha, sest puhkama peab ju ometi?? Nagu need lapsed oleks igavesti 100% sõltuvad.
Nii laisaks lihtsalt kätte läinud, et ema rolli ei suudeta ka täita. Rahad ainult jooksevad ja puhata tahaks.???

+6
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 12:32; 24.01 12:43; 24.01 12:55; 24.01 12:59; 24.01 15:46; 24.01 16:21; 24.01 16:24; 24.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas käiakse lapsega päevasel ajal huviringis, kui beebi on ka? Enamasti nõuavad väikeste laste huviringid ka vanema aktiivset osalemist, mitte niisama nurgas istumist.

Meil läksid lapsed kõige esimesena lauluringi, vanuses nii umbes 4 aastat. Aga lauluringis käis ka nooremaid. Ja mitte ükski lapsevanem ei läinud ringi kaasa, juhendaja sai suurepäraselt tosin mudilast laulma pandud. Beebiga oleks saanud lauluringi ajal näiteks õues jalutada, poes käia, huvikooli koridoris passida jne. Mäletan, et ühel laululapse vanemal oli pisem laps (alguses aastane?) ka kaasas, nemad mängisidki ringiruumi ukse taga.

Minu vanem laps on veel alla 2 ja need ringid, kus ma temaga varem käisin, olid sellised, kus vanem pidi ka osalema, näiteks võimlemine või muusikaring. Teoreetiliselt saaks beebi siis kuskil toanurgas tududa, aga seda ei saa garanteerida, et ta just sel hetkel seal rahulikult magab paraku.

4-aastase saab kindlasti juba üksi osalema saata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen töötanud lasteaias, aga praeguseks mitte, enam noore inimesena ei suutnud , sest…..Te ei näe sinna, kuidas teie lapsed nutavad ema, mõni ka isa, üksi täiskasvanu ei asenda teid. Mõni laps suudab nutta terve päeva ja see jõuetus, mis sul endal tekib, sest sa ei saa ju seda väikest inimest aidata, see on lapsele tohutult raske. Jah, nii käivadki väikesed inimesed “arenemas” ja vanemad õigustavad iseennast, et sul on seal nii tore ju. Mõtle, saad mängida, süüa ja magada, aga vanemad ise lähtuvad endast ja oma huvidest, nemad tahaksid süüa ja kindlasti on mõnus päeval magada. Aga lähtuge lapsest, teda ei huvita see, ta tahab vaid teid. Mõni laps lausa ütleb välja, tahan oma koju, palun oma koju, nad nutavad ja anuvad. Aga paljud emmed käivad võimlemas oma teiste lastega või jumal hoidku lauluringis või joovad kodus rahulikult kohvi, kuid teie teine laps igatseb teid. Väga. siin ongi paljuski tegelikult tegemist eneseõigustusega ning enda lohutamisega. Seega, noore inimesena ja seda kõike kõrvalt näinuna ei tee ma tulevikus kunagi oma lapsele nii, et viin ta liiga vara lasteaeda. Soovin anda oma lapsele parima turvalise alguse, küll siis jõuab ka mängida ja “areneda” ja tegelikult ongi lasteaias väga palju katkiseid lapsi ja lapse ja tema arengu eest peaks vastutama ikka lapsevanem mitte lasteaed. Ja jah, lapsevanemal on ka õigus puhata, aga mitte lapse arvelt, ehk siis väga tihti on tegemist lapsevanema suutmatus oma aega ja tegevusi planeerida ja lihtsam on suurem laps lasteaeda panna. Tean mitmeid peresid, kus saadakse väga hästi toimetatud kodus töötades, 2 või enama lapsega ning koertega ning laual on isetehtud söögid, lastega on mängitud ja õpitud ning koertega jalutatud. Ehk siis tegemist on selliste suutmatute lapsevanematega, kes soovivad, et nende laste eest vastutaks kasvõi osaliselt keegi teine

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselge provotseerimise teema, aga ok, läksin õnge.

Minu vanem laps läks hoidu lausa 1 a ja 5 kuu vanuselt ja seda isegi mõned kuud enne teise lapse sündi. Ilmselge rongaema.

Miks siis niimoodi? Esiteks, me olime teinud otsuse, et vanem laps hakkab mõne päeva nädalas hoius käima, et saaksin käia beebiga ujumas ja võimlemas nagu vanemagi lapsega käisin. Me ei tahtnud panna teda hoidu pärast beebi sündi, sest siis võib tal just tekkida tunne, et ta saadetakse beebi tõttu jalust ära. Tahtsime, et ta oleks beebi tuleku ajaks juba hoiuga harjunud. Kuna ta oli lastehoiu hooaja alguseks 1 a ja 5 kuud vana ja koha pidi vastu võtma kohe, siis läkski selles vanuses. Olin siis viimaseid kuid teise lapsega rase, aga ei tohtinud teda enam tõsta (arsti korraldusel) ning päris raske on olla sellises vanuses lapsega päev läbi üksi kodus nii, et teda kordagi tõstma ei peaks, seega paar päeva puhkust nädalas kulus mulle suure kõhuga olles ära.

Kuidas meil siis läks? Ülihästi. Ei mingeid probleeme kohanemisega, laps läheb hommikul rõõmuga. Kui järgi läheme, siis on rühmaruumi aknast näha, kuidas toredasti mängivad seal. Sööb seal olles hästi, magab hästi. Kui tal on hoiust suur hingeline trauma, siis ta varjab seda meie eest väga hästi.

Meie laps ei käi iga päev kohal, käib 3x nädalas ja ei vii teda esimeste seas ega tule ta ka viimasena koju. Kohale viime hommikusöögi ajaks ehk siis tund pärast avamist ja järele lähme 1-2 tundi enne sulgemist (suletakse kell 18). Tegemist on erahoiuga, kus korraga on 10 last, õpetajaid-abilisi korraga 2-3.

Meie pere on selle otsusega igatahes väga rahul. Ei tunne mingeid süümepiinu, sest laps on seal käies just kiiremini arenema hakanud, talle meeldib seal, haige on olnud ainult mõned üksikud korrad. Need hoiupäevad annavad mulle võimaluse rohkem beebiga tegeleda, käia temaga ujumas, võimlemas ja kasvõi jalutamas, sest vanem laps on sellises eas, et kärus ta enam istuda ei viitsi, aga pikka maad (ehk rohkem kui paarsada meetrit) ise ei kõnni.

Lisaks nagu eelpool juba öeldi – miks emal pole õigust puhata? Esimese lapsega saad päev läbi toimetada beebi rütmis, magada ka päeval koos temaga, aga järgmiste laste sünniga on justkui normaalne, et ei saa puhata päeval ega ööl ja peadki olema kogu aeg väsinud. Kui selleks aga võimaluse leiad, kuidas rohkem puhata saaks, siis oled rongaema, kes polekski tohtinud (rohkem) lapsi saada.

<p style=”text-align: left;”>Vot siis ei olegi vaja saada nii väikse vanusevahega lapsi, kui ei suuda nendega koos hakkama saada. Et ollakse ju üks pere ja kõigil peaks koos olema hea. Aga see vabandus, et esimese lapsega sain teha kõike neid asju nüüd tahan sama teise lapsega. Pange siis esimene lastekodusse, kui nii segab. Ja selliseid ära saadetud lapsi ongi lasteaed täis. Ülestimuleeritud pikadest päevadest, ära saadetud kodust. Siis saavad tagasi, kui kooliaeg kätte jõuab. Algklasside lastel juba enne lõunat päev läbi. Siis muidugi mõni vanem avastab, et tal on laps, kellega peab tegelema. Polegi enam kuhugi ära saata.

Wow, et lapse lasteaeda saatmine paar päeva nädalas on nüüd juba peaaegu sama, mis lastekodusse andmine.</p>
Las ma pakun, sa arvad ka, et õige emme magab laps kaisus kuni 3. eluaastani ja kui kellegi laps magab sünnist saati oma voodis, siis see on saanud tulla ainult karmi unekooli ja nutuga.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 14:25; 24.01 14:45; 24.01 14:57; 24.01 15:52; 24.01 15:59; 24.01 16:13; 24.01 16:30; 24.01 20:27; 24.01 23:04; 25.01 13:05; 25.01 15:14; 26.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, iseseisvust ja iseendaga hakkama saamist. Kodus saab ju iga väikese ärritava teguri puhul emmet appi karjuda. Ja huvitav on ka omaealistega mängida mitte telefoni näppida nii kaua kui emme väiksemaga tegeleb.

Jah, aga mitte kolmeaastase puhul. Kolmene vajab oma vanemate tähelepanu. Need lapsed, kellel on piisav turvabaas on hilisemas elus tunduvalt iseseisvamad, enesekindlamad ja julgemad uusi asju omandama, kui need lapsed, kes on kolmesena vanemate poolt hüljatud. Seda seetõttu, et neil on turvatunne, et vanemad ei jäta neid tegelikult maha, misiganes ka ei juhtuks.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.01 12:09; 24.01 12:22; 24.01 12:23; 24.01 12:36; 24.01 12:39; 24.01 16:00; 24.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib meie süsteem. Elan Rootsis. Siin võib koduse vanema laps käia lasteaias 15 h nädalas, meie omavalitsuses on see t-n hommikusöögi algusest kuni lõunasöögi lõpuni. Koolivaheaegadel koduse vanema lapsel lasteaiaõigust pole.
Täitsa saavad sotsialiseeritud ja arenetud ja saab ka vanem seda “oma aega”, töötu saab nt käia tööintervjuudel vms. Samas pole e-r käivatel lastel esmaspäeviti ja reedeti nii suurt pressi, sest lapsi on rühmas vähem.
Muide, töötava või õppiva vanema laps võib lasteaias olla vanemate töö(õppe)aeg pluss järgiminek. St vanema puhkuse ajal ei või laps lasteaias olla. Vanema haiguse ajal võib.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 16:02; 24.01 17:07; 24.01 21:18; 24.01 21:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 151 )


Esileht Väikelaps Kodused emad ja laste jalust ära saatmine lasteaeda