Esileht Pereelu ja suhted Koerte külla kaasa võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 193 )

Teema: Koerte külla kaasa võtmine

Postitas:
Kägu

Mul on kodus kassid ja akvaarium, ei tuleks sellepealegi, ei võtan külla kaasa. Koeraomanikud aga arvavad, et nende koer on külla oodatatud ja üks pere lahkus, kui paluti koer autosse panna (ühel külalisel oli tugev koeraallergia). Ka meile on üritatud koertega külla tulla, aga ütlen ei, kuna tekitavad kassides stressi. Mõistan, kui tuleb kassiallergik, siis paneb kassid kinni, tuulutab tube, puhastan tolmuimejaga.
Ok, kui siis koer kaasa võetakse, on elementaarne et koer ei klähviks, ei tormaks ringi, ei kargaks kellegi jalga või ei passiks süüa.
Või mida arvate teie?

+40
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan seda, et vali paremini kellega sa suhtled. Sõbrad austavad su kodu, suvakaid pole vaja külla kutsuda.

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et kassitädi rahunegu maha.

+12
-32
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassid ja akvaarium saavadki kodus paremini hakkama kui võõrasse kohta tassituna, miks sa võrdled nii jaburaid asju? Koerad vajavad rohkem inimesi, kassid vajavad rohke tuttavat ümbrust, koertel tekitab stressi üksiolek, kassidel võõras keskkond. Kui sa koertest midagi ei tea ega pea, siis otsi omale sellised sõbrad, kes oma penidega sind ei tüüta.

+12
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

loomulikult ei võta koera ilma luba küsimata külla kaasa, pole selle pealegi tulnud.

+39
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soovi mingeid koeri enda elamises näha. Saage aru, et teie nunnud ei ole teistele huvitavad. Mind jätavad koerad täitsa külmaks. Sama, kui varesega külla tulla.

+33
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on koer küll, aga külla teda kaasa ei vea. Imelik komme minu arust. Vahepeal oli väga populaarne koerte tööle kaasatassimine, aga ka see mulle ei ole meeldinud. Osade puhul ükskõik, kui tal on oma kabinet ja koer ei puutu silma ega kõrva, aga need, kes pidevalt lahtiselt ringi vudivad, vahepeal hauguvad, käivad kõike nuuskimas, need ei meeldi. Nüüd on õnneks see hullus ka natuke maha rahunenud.

+30
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kord tuli üks külaline koeraga – talle oli teine külaline öelnud, et oh, kindlasti tohib. Koera kaasa võtnud külaline oli tolle teise peale maruvihane, kui selgus, et meil on peres koeraallergik. Aga oli soe aeg ja olime nagunii suurema osa ajast õues, koera tuppa ta ei lasknud.

Selle peale tõesti ei tuleks, et võtaks koera kaasa perre, kus on kassid.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassid ja akvaarium saavadki kodus paremini hakkama kui võõrasse kohta tassituna, miks sa võrdled nii jaburaid asju? Koerad vajavad rohkem inimesi, kassid vajavad rohke tuttavat ümbrust, koertel tekitab stressi üksiolek, kassidel võõras keskkond. Kui sa koertest midagi ei tea ega pea, siis otsi omale sellised sõbrad, kes oma penidega sind ei tüüta.

Kui su koer ei kannata üksi kodus olla, siis ole temaga koos kodus. Kas sa tassid ta tööle, arsti juurde, toidupoodi, spaasse, igale poole kaasa?

+29
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan, kui tuleb kassiallergik, siis paneb kassid kinni, tuulutab tube, puhastan tolmuimejaga.

Meil käib vahepeal külas kassiallergik ja tal on alati oma rohud kaasas. Paitab ka veel kasse. Loomi nende omas kodus nüüd küll kinni ei pane. Kõik on külla tulnud ikka täie teadmisega, et siin majapidamises on nii koerad kui kassid.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su koer ei kannata üksi kodus olla, siis ole temaga koos kodus. Kas sa tassid ta tööle, arsti juurde, toidupoodi, spaasse, igale poole kaasa?

Minu koer on harjutatud ja õppinud üksi kodus olema, sest justnimelt ma ühtegi nimetatud kohta ei ole pidanud koera tassima. Suht imelikud näited, ei tea ka ühtegi koeraomanikku, kes nimetatud kohtadesse oleks oma koera tassinud.

Samas ei kujuta ette, et ma oma peni tassiks küll ilma luba küsimata või isegi kui viisakusest nõus ollakse, aga tean, et inimene pole eriline koerahull, et tal on väiksed (koerakartlikud) lapsed või hinnaline serviisikogu laudadel väljas, misiganes. Ka külast demonstratiivselt ei lahkuks, kui kellelegi mu koer ei meeldi, kardab või tekitab allergiat- küllap siiski kutsuti mind koerast hoolimata, mitte koera “pärast”, seega ma nüüd nii oma koeras kinni pole.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su koer ei kannata üksi kodus olla, siis ole temaga koos kodus. Kas sa tassid ta tööle, arsti juurde, toidupoodi, spaasse, igale poole kaasa?

Minu koer on harjutatud ja õppinud üksi kodus olema, sest justnimelt ma ühtegi nimetatud kohta ei ole pidanud koera tassima. Suht imelikud näited, ei tea ka ühtegi koeraomanikku, kes nimetatud kohtadesse oleks oma koera tassinud.

Samas ei kujuta ette, et ma oma peni tassiks küll ilma luba küsimata või isegi kui viisakusest nõus ollakse, aga tean, et inimene pole eriline koerahull, et tal on väiksed (koerakartlikud) lapsed või hinnaline serviisikogu laudadel väljas, misiganes. Ka külast demonstratiivselt ei lahkuks, kui kellelegi mu koer ei meeldi, kardab või tekitab allergiat- küllap siiski kutsuti mind koerast hoolimata, mitte koera “pärast”, seega ma nüüd nii oma koeras kinni pole.

Järelikult ei olegi see vastus sinule, vaid sellele, kes õiendas, et otsi sõbrad, kes sind oma penidaga ei tüüta, kui aru ei saa, et koer ei saa üksi kodus oldud.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma ei tea ka ühtegi veidrikku, kes akvaariumit külla tassiks, kes üldse nii imetabase mõtte peale tuleks…

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates imelik, et sa kutsud külla tuttava, kelle puhul on teada, et ta igal pool koeraga käib. Või sul on kombeks kutsuda mingeid poolvõõraid, kellest sa midagi ei tea?

Minul endal koduloomi pole ja minule väga meeldib, et koeri tööle kaasa võetakse. Enda koju ma ei kutsu üldse mitte kedagi, sest väike elamine. Kui peaks tekkima suur isu kutsuda, siis minugi pärast tulgu koera või kassi või kuldkalaga.

 

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et kui keegi tahab koeraga külla tulla, siis see keegi peab enne küsima, kas võib koera kaasa võtta.

Kassiomanikuna mina hoiatan kõiki inimesi, kes ei ole varem mul külas käinud, et mul on kass ja kui olete allergilised, siis võtke tablett sisse või pigem ei saa külla tulla, sest ega see tuulutamine ja tolmutõmbamine (seda teen enne külalisi nagunii) allergiku puhul ei aita.

Mul on varem olnud ka koer ja ma olen koeraga külas käinud, aga ainult vastastikusel kokkuleppel. Mu meelest on see täiesti mõeldamatu, et lähed kellelegi külla ja ei küsi enne, kas võib koera ka kaasa võtta. No mul ei olnud mingi kotikoer, oli parasjagu suur (selline umbes põlveni), aga isegi ja eriti mingi chihuauaga või toiterjeriga külla minnes peab ikka küsima enne. Need väiksemad koerad kipuvad olema rohkem lärmakad ja agressiivsed, närvilised.

Mul endal on ka koeraga külas käidud, aga mitte toas. Siis kui on õuepidu, siis on enne küsitud, et kas võib koera kaasa võtta. Tubase peo puhul ma ei lase võõraid koeri endale tuppa. Õues võib joosta küll, kui ma tean, et on normaalne koer (loe: terve närvikavaga ja selline, kellele kogemata peale ei astu).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaühe kodus kehtivad ikka selle kodu reeglid. Kui mulle kassiallergik külla tulla soovib siis saab sellest eelinfo, kasse kinni kuhugi panema ei hakka. Kui koeraomanik soovib loomaga külla tulla siis kindlasti andku sellest ette teada. Enda koju tuppa kellegi koera ei luba, ei soovi kassidele stressi tekitada.

Ei tuleks selle pealegi, et pererahvaga kokku leppimata hakata oma loomi või kedaiganes külla kaasa võtma. Elementaarne viisakus on sellised asjad enne selgeks teha, kas on OK.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tuleks selle pealegi, et pererahvaga kokku leppimata hakata oma loomi või kedaiganes külla kaasa võtma. Elementaarne viisakus on sellised asjad enne selgeks teha, kas on OK.

Minu arust on asjad samamoodi, et kui mind kutsutakse külla, siis peaksin küsima, kui kellegi kaasa võtan, olgu selleks näiteks laps, mees vms, rääkimata koerast.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on koer küll, aga külla teda kaasa ei vea. Imelik komme minu arust. Vahepeal oli väga populaarne koerte tööle kaasatassimine, aga ka see mulle ei ole meeldinud. Osade puhul ükskõik, kui tal on oma kabinet ja koer ei puutu silma ega kõrva, aga need, kes pidevalt lahtiselt ringi vudivad, vahepeal hauguvad, käivad kõike nuuskimas, need ei meeldi. Nüüd on õnneks see hullus ka natuke maha rahunenud.

No ennem koerad, kui lapsed tööl kaasas. Aga teemaalgataja – miks sa oma sõpradele siis ei ütle, et ei taha koeri külla, mis see siia teema tegemise mõte on?

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ennem koerad, kui lapsed tööl kaasas.

Lapsed on hullemad küll, aga vähemalt meil on lapsi olnud näha ainult siis, kui on mingi hädajuhus ja pigem jäädakse siis kodukontorisse. Aga koeri veeti vahepeal igapäevaselt kaasa, et nii tore, elavdab kontoriõhkkonda. Vahepeal oli nii, et neid oli kohe mitu korraga ja siis pidi graafiku tegema, et omavahel purelema ei läheks ja neid liiga palju korraga ei saaks. Ja ega ei olnud ilus öelda ka, et eriti ei meeldi, kuidas sa oled selline paha inimene, pidi ikka kõiki nunnutama ja paitama ka. Aga nüüd õnneks on see mood nagu vaibunud, harva võetakse koeri kaasa.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, meile koertega külla ei tulda, tõesti üks pere oli, kes üritas koeraga tulla, aga sa viisakalt selgitatud. Jutt on mõnedest kogemustest, kus tullakse koeraga kohale ja ollakse solvunud, kui tekivad probleemid. Olen ise näinud kui tuldi koeraga ja küsimata võeti kapi pealt kauss ning pandi koera sinna joogiks vett. Perenaine oli šokeeritud, tegu oli mingi kunstniku poolt tehtud asjaga.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule koerad meeldivad, aga oleksin sellele vaatamata üllatunud – ja mitte positiivselt -, kui keegi mulle külla tulles koera kaasa võtaks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul Mõistan, kui tuleb kassiallergik, siis paneb kassid kinni, tuulutab tube, puhastan tolmuimejaga.

Või mida arvate teie?

Päris asjatult näed vaeva. Olles ise kassiallergik, võin kinnitada, et nii puhtaks sa oma kodu ei saa, et kassiallergik seal olla suudaks. Mina muidugi ei eeldagi seda: kui lähen küll kassiga inimesele, võtan rohu sisse.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule koerad meeldivad, aga oleksin sellele vaatamata üllatunud – ja mitte positiivselt -, kui keegi mulle külla tulles koera kaasa võtaks.

Sama siin. See näitab lihtsalt halba kasvatust, muud midagi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kord tuli üks külaline koeraga – talle oli teine külaline öelnud, et oh, kindlasti tohib. Koera kaasa võtnud külaline oli tolle teise peale maruvihane, kui selgus, et meil on peres koeraallergik. Aga oli soe aeg ja olime nagunii suurema osa ajast õues, koera tuppa ta ei lasknud.

Selle peale tõesti ei tuleks, et võtaks koera kaasa perre, kus on kassid.

Ja ma ei läheks jälle külla inimesele, kellel on kassid. Ei koeraga ega ilma koerata.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassid ja akvaarium saavadki kodus paremini hakkama kui võõrasse kohta tassituna, miks sa võrdled nii jaburaid asju? Koerad vajavad rohkem inimesi, kassid vajavad rohke tuttavat ümbrust, koertel tekitab stressi üksiolek, kassidel võõras keskkond. Kui sa koertest midagi ei tea ega pea, siis otsi omale sellised sõbrad, kes oma penidega sind ei tüüta.

Siis, kui su koer ei kannata üksi olla, on see peremehe tegemata töö. Üksiolemisega tuleb harjutada kutsikas peale.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis, kui su koer ei kannata üksi olla, on see peremehe tegemata töö.

Mõnikord võib see küllaminek olla terve päeva ettevõtmine, siis on arusaadav, et tahavad koera kaasa võtta. Aga enne peaks ikkagi küsima.

Kassi võib terveks nädalavahetuseks ka üks koju jätta, kui tal on toit ja vesi olemas, koera sa ei saa jätta liiga pikaks ajaks üksinda. Pikema intervalliga äraoleku puhul on vaja kas koer kaasa võtta või leida inimene, kes temaga jalutamas käib.

Ega kassid ka pikalt üksi olla ei taha, aga intervalli mõttes saavad nad hakkama paar päeva rahulikult, koeral on see siiski tundide küsimus, terveks ööpäevaks teda ei saa üksi jätta ja ka juba 14-15 tundi on liig koeral üksi olla. Need kotikoerad vist küll pissivad tuppa nagu kassid, aga ega koertega on siiski see asi, et kui oled palju kodust ära, siis parem ära koera võta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on koer ja kassid. Mulle meeldib, kui külalised ka oma koeri kaasa võtavad. Kui ise oma koeraga külla lähen, siis ikka selliste inimeste juurde, kes mu koera üle rõõnustavad. Need, kes endale koera külla ei soovi, oskavad suu lahti teha ja seda viisakalt öelda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt sama kehtib, kui kutsutakse külla ja tahad võtta kaasa lapse, mehe või ämma või ükskõik kelle- KÜSITAKSE. Ilma luba küsimata, pererahvast teavitamata ükskõik keda kaasa võtta on ebaviisakas. Ei ole koer mingi erand. Aga eks matse ole ilmas omajagu nagunii, koeraomanikust matse on ka.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie elame maal, metsa veeres. Õueala on hektar, aga aiaga see ümbritsetud ei ole.

No ja küll on raske külalistele põhjendada, miks me ei soovi, et meile külla tulles koerad kaasa võetakse.

“Teil ju ruumi on”.

No on jah. Aga meil ei ole aiaga piiratud õu ja me hoiame väga oma metsa, mis on kohe meie õue taga. Hoiame seal pesitsevaid jänesed ja metskitsi ja oma ilvest ja rebaseid ja jälgime ise väga hoolega, mida me oma teeme ja kui lärmakad me seal käies oleme. Kevaditi, lindude pesitsuse alguses, püüame oma metsas üldse mitte niisama käia. Ja ometi sattume ka meie, kes me nii ettevaatlikud oleme, oma metsas käies aeg-ajalt rohus kõhutavate metskitsetallede peale, kes oma ema ootavad, või ehmatame kogemata mõne hauduva linnu pesalt.
Kujutage nüüd ette, et sinna tormab mõni vasikasuurune vabadusest hullunud koeravolask.
🙁

Tõesti, korduvalt oleme tunnistajaks olnud, kus külaline laseb oma koera autost välja ja siis julgustavalt plaksutades ja hüüdes ajab looma mööda õue ringi jooksma ja kiidab veel takka, kui koer peremehe õhutusel õuest ka metsa alla tuiskab.
“Loom saab ometi joosta! Näe, kui õnnelik!”

No ei soovi sellist kontrollimatuid metslasi oma õuele ega metsa.
Aga koeraomanikud ei saa sellest aru.

Nende arvates on see tore, kui loom saab vabalt ringi joosta ja keset õue meetrisügavusi kraatreid kaevata. “Nii armas, nina üleni mullane!”.
Tõepoolest …
Koer pole muidugi süüdi, loom on loom. Teeb, mis meeldib, kui lubatakse.
Aga sellise looma peremehele tahaks küll lihtsalt vitsu anda.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan sama. Nagu üks mu tuttav ütles, et ega ta ei võta ju oma kanu  kaasa külla minnes 🙂 Ma mitte ei arva vaid seda, aga ka nii, et kui inimene kutsub külla või on kokkulepitud külla minek, siis ta hoiaks oma koera külalistest eemal. Iial ei tea, mida koer teha võib. Kasvõi see, et hüppab jope puruks. Kui aga ei arvestata, siis on see, et ma ei kipugi minema sinna külla üldse. Lapsepõlvest meenub, et alati kui ema sõbranna tuli oma koeraga meile külla, olid pärast kirbud majas ja mul punnid peal. Ema ei julgenud sõbrannale öelda, et ärgu võtku koera kaasa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 193 )


Esileht Pereelu ja suhted Koerte külla kaasa võtmine