Esileht Pereelu ja suhted Koerte külla kaasa võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 193 )

Teema: Koerte külla kaasa võtmine

Postitas:
Kägu

Halluuu. Paljugi mis peaks. Mina peaks ja omanik ei pea.

Mida saab omanik ise teha? Kui oleks saanud ja tahtnud oleks teinud. Ütleb, inimkeeli, et ära haugu, nagu siiani.

Peaks nii olema, et enne koeraomanikuks ei saa kui on läbitud miski koolitus.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees läks täitsa stressi, et oma õue peal ei saa ka rahulikult olla

Ma ise pakun, et koerad kardavad pauku. Ostan paugutajaid ja panen paukuma. Peast käib veel läbi variandid survepesur, hape, mürk, õhupüss. Ärge nüüd selliste koerte omanikud nüüd inisema hakake oma tegemata jäänud töö pärast. Ma ei lähe naabrit paluma, et kulla hea naaber, palun ole nii hea, võta midagi ette.

Kui meid häirib koera haukumine, siis häirib meid veel rohkem mingi nõme paukumine, mis on ju valjem heli. Pealegi ei rahusta paugutaja koera vaid hirmutab ja hirmunud koer võib teha palju hullemaid asju.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halluuu. Paljugi mis peaks. Mina peaks ja omanik ei pea.

Mida saab omanik ise teha? Kui oleks saanud ja tahtnud oleks teinud. Ütleb, inimkeeli, et ära haugu, nagu siiani.

Peaks nii olema, et enne koeraomanikuks ei saa kui on läbitud miski koolitus.

On igasuguseid saamatuid inimesi, oletama võib siin jäädagi, milles asi võib olla, aga ega sa ju ei küsi ka. Selle asemel, et naabrile survet avaldada, andes mõista, et ka naabreid olukord häirib, mõtled sina viise, kuidas koera tappa? Otsi endale abi, ausalt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi endale abi, ausalt.

Ma teadsin ette, et keegi hakkab inisema. Naaber laseb koeral haukuda ja tahad, et veel endale abi otsin.

Ja pole öelnud, et tahan koera tappa, vaid pähe tulevad variandid.

 

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui meid häirib koera haukumine, siis häirib meid veel rohkem mingi nõme paukumine, mis on ju valjem heli. Pealegi ei rahusta paugutaja koera vaid hirmutab ja hirmunud koer võib teha palju hullemaid asju.

Kindlasti häirib ka koera peremeest. Hirmunud koera ehk märkab ka peremees. Kui koera peremehel teistest suva, siis mis mul temast ja ta koerast. Sellist survet vaja avaldada. Praegu avaldab peremees teistele läbi koera haukumise survet.

 

 

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma väga armastan loomi, aga mul on ka lähedased paljud koertega ega mõista probleemi. Enda isa tuleb külla üle pooltel juhtudel koeraga. Mul on tavaline eramaja väike aed (maal mitmete hektaritega saaks veel aru) ning kui koer lastakse aeda häda tegema, siis pissib prügikasti või mis iganes ettejuhtuva posti peale. Kangemad hädad võib järgmisel päeval ka värava eest leida.

Naise isa võtab samuti tihti oma koera kaasa – tore koer küll ja kui tekib häda, minnakse aiast välja jalutama, aga mõlemad koerad on jätnud pehmele mööblile kui ka puitpõrandale küüntega jäljed. Arvet ju esitama ei hakka, nii lähedaste inimeste puhul nagu keelata ka ei tahaks, kuna elame kaugemal ning koera väga kauaks koju ei saagi jätta, aga tulemus ikka see, et saad järgmine päev survepesuriga prügikasti/aia üle pesta või junne korjata ning uut diivanit/põrandat ostma ei hakka. Lisaks on endal kass, kes peab koera siinoleku ajal suurema osa ajast peidus veetma.

Lahendust väga ei olegi – kas kannatada ära või minna perega tülli ega neid mitte enam külla kutsuda. Normaalne see aga küll ei ole, et teine inimene peab kannatama, kuna otsustati endale koer võtta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti häirib ka koera peremeest. Hirmunud koera ehk märkab ka peremees. Kui koera peremehel teistest suva, siis mis mul temast ja ta koerast. Sellist survet vaja avaldada. Praegu avaldab peremees teistele läbi koera haukumise survet.

Lihtsam on hakata naabruskonnas paugutitega mängima, kui minna omanikuga rääkima? Sa oled ikka imelik.

Mul ükskord töökaaslane rääkis, et oli ostnud koertele haukumisvastased rihmad, sest naabrid olid kurtnud haukumise pärast. Koerad olid siis 7-aastased. 7 aasta jooksul polnud kedagi, kes oleks varem tulnud ütlema, et see neid häirib. Selle töökaaslase puhul ka tean, et tal koerad piisavalt tihti aiast välja ei saa. Ei kuula sõna ja jõud ei käi suurtest koertest üle, viib neid ainult autoga metsa ja laseb seal lahti, aga seda ka mitte iganädalaselt. Koertel on igav lihtsalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naise isa võtab samuti tihti oma koera kaasa – tore koer küll ja kui tekib häda, minnakse aiast välja jalutama, aga mõlemad koerad on jätnud pehmele mööblile kui ka puitpõrandale küüntega jäljed. Arvet ju esitama ei hakka, nii lähedaste inimeste puhul

Teiste koerad ei pea sinu pehmel mööblil üldse käima, ega külas pole samad kombed, mis kodus. Minu koer võib omas kodus diivanil käia, kus on spetsiaalselt selleks kate peale pandud, et ta riiet ei määriks ja karvu täis ei ajaks. Ja ütle, et koertel oleks vaja küüsi lõigata. Tuleb ikka natuke piire ka kehtestada, mitte vaikides kannatada. Õuest saab vähemalt elutegevuse jäljed koristada, aga küünejäljed diivanil ja põrandal on juba korralik rikkumine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees läks täitsa stressi, et oma õue peal ei saa ka rahulikult olla

Ma ise pakun, et koerad kardavad pauku. Ostan paugutajaid ja panen paukuma. Peast käib veel läbi variandid survepesur, hape, mürk, õhupüss. Ärge nüüd selliste koerte omanikud nüüd inisema hakake oma tegemata jäänud töö pärast. Ma ei lähe naabrit paluma, et kulla hea naaber, palun ole nii hea, võta midagi ette.

No halloo, rääkimisest peakski alustama, mitte oma peas mingit kuritegu hauduma. See ei ole küll korras inimese mõtlemine. Koer pole süüdi selles, et teda ei õpetata, tee oma suu lahti ükskord ja räägi omanikuga.

Rääkisime, et koer haugub öösiti ja vastus oli- see ei ole meie koer. Hankisin perenaise telefoninumbri ja hakkasime öösiti helistama, et kuulake. Siis võeti koer majja ööseks, saadi aru et koer haugub.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsam on hakata naabruskonnas paugutitega mängima, kui minna omanikuga rääkima? Sa oled ikka imelik.

See on sulle imelik. Minu jaoks on
imelik, et naaber ise aru ei saa või ei taha aru saada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult. Aga noor koer, eriti kelle liikumine piirdub ainult hommikuse ja õhtuse jalutuskäiguga, ei seisa ju ometi paigal.

<br />Otse loomulikult seisab kasvatatud koer paigal ja ei tuiska üle peenarde vaid käib mööda teeradasid, kui lubatakse ja kui ei lubata siis istub/lamab seal kus koera koht Probleem ei ole koertes, vaid koeraomanikes. Noort koera ei lasta võõras kohas kontrollimatult lahti.

Kui koer nii vähe liikuda saab, siis ega omanikul ju poöe aega või viitsimist kahjuks ka teda koolitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees läks täitsa stressi, et oma õue peal ei saa ka rahulikult olla

Ma ise pakun, et koerad kardavad pauku. Ostan paugutajaid ja panen paukuma. Peast käib veel läbi variandid survepesur, hape, mürk, õhupüss. Ärge nüüd selliste koerte omanikud nüüd inisema hakake oma tegemata jäänud töö pärast. Ma ei lähe naabrit paluma, et kulla hea naaber, palun ole nii hea, võta midagi ette.

No halloo, rääkimisest peakski alustama, mitte oma peas mingit kuritegu hauduma. See ei ole küll korras inimese mõtlemine. Koer pole süüdi selles, et teda ei õpetata, tee oma suu lahti ükskord ja räägi omanikuga.

Rääkisime, et koer haugub öösiti ja vastus oli- see ei ole meie koer. Hankisin perenaise telefoninumbri ja hakkasime öösiti helistama, et kuulake. Siis võeti koer majja ööseks, saadi aru et koer haugub.

Ja ise nad ennem siis ei kuulnud seda haukumist? On ikka karuuni sel juhul.
Aga vähemalt läks õnneks ja naabrid said aru ja on ikkagi naabrite suhtes mõistlikud. Asi seegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ise nad ennem siis ei kuulnud seda haukumist?

Need niiväga ju tahavad nunnut kutsut, nagu poest ostavad asja. Mida kutsuga pärast peale hakata nad ei tea. Ei tea nad ka pärast mida teha lõugava koeraga. Et üled, et segab see haukumine. Mis ta räägib inimkeeli koeraga? Ja koer saab aru?

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olnud mõistlikud, sõimasid meid nii et vähe ei olnud ja nüüd enam ei võta tere vastu. Aga tahavad öösiti magada, mitte telefoni vastu võtta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halluuu. Paljugi mis peaks. Mina peaks ja omanik ei pea.

Mida saab omanik ise teha? Kui oleks saanud ja tahtnud oleks teinud. Ütleb, inimkeeli, et ära haugu, nagu siiani.

Peaks nii olema, et enne koeraomanikuks ei saa kui on läbitud miski koolitus.

On igasuguseid saamatuid inimesi, oletama võib siin jäädagi, milles asi võib olla, aga ega sa ju ei küsi ka. Selle asemel, et naabrile survet avaldada, andes mõista, et ka naabreid olukord häirib, mõtled sina viise, kuidas koera tappa? Otsi endale abi, ausalt.

Ma ei ole see kägu, kes paugutitest rääkis. Ja ma ise ei teeks iial midai sellist. AGA. Ma mõneti saan temast aru. Mis paganama looika see teil on, et koeraomanik või olla ullike, kes ise ei taipa, et koera haukumine häirib, selline rumalapoolne ja ebapädev. Aga naaber, keda koera haukumine häirib, ei saa ega tohi mingil juhul olla sotsiaalselt saamatu ja oskamatu sellist olukorda rääkimisea lahendada. sest koeraomaniku naaber alati PEAB olema pädev, mõistlik, osav läbirääkimiste pidaja. Las need koeraomanikud olla ullikesed, kes ise ei taipa, et haukmine häirib.

Sellist asja lugedes on mul ka tunne, et peaks kehtestama koerapidamise load. Kui tahad koera pidada, pead kõigepealt läbima teooriakurusse, sooritama eksami ja siis võid koera võtta. Ja koeraga on kohustuslik koolis käia. No nau autojuhtumisega, enne kursus, eksam, siis võid autot juhtida. Ja kui autot omada tahad, pead lisaks veel kinrlusue tegema ja autoga tehnoülevaatusi läbima. Siis ehk ei saa koera võtta ullikesed, kes isegi nii elementaarset asja ei taipa, et haukumine on häiriv.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas on selgeks saanud, et igaüks eelistab kindluse mõttes i l m a koerata naabrit. Isegi koeraomanikud.

Mu enda naabril on 2 suurt koera (enne oli 3), neist üks täiesti sotsialiseerimata, kasvatamata. Talle tuli teisele poole uus naaber ja rääkis, et vägaaaaa loodab, et uuel naabril koera pole?! See näitabki koeraomanike juhmust.
Temal on ju head koeravabad naabrid, aga tema ise ei ole neile hea naaber.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halluuu. Paljugi mis peaks. Mina peaks ja omanik ei pea.

Mida saab omanik ise teha? Kui oleks saanud ja tahtnud oleks teinud. Ütleb, inimkeeli, et ära haugu, nagu siiani.

Peaks nii olema, et enne koeraomanikuks ei saa kui on läbitud miski koolitus.

On igasuguseid saamatuid inimesi, oletama võib siin jäädagi, milles asi võib olla, aga ega sa ju ei küsi ka. Selle asemel, et naabrile survet avaldada, andes mõista, et ka naabreid olukord häirib, mõtled sina viise, kuidas koera tappa? Otsi endale abi, ausalt.

Ma ei ole see kägu, kes paugutitest rääkis. Ja ma ise ei teeks iial midai sellist. AGA. Ma mõneti saan temast aru. Mis paganama looika see teil on, et koeraomanik või olla ullike, kes ise ei taipa, et koera haukumine häirib, selline rumalapoolne ja ebapädev. Aga naaber, keda koera haukumine häirib, ei saa ega tohi mingil juhul olla sotsiaalselt saamatu ja oskamatu sellist olukorda rääkimisea lahendada. sest koeraomaniku naaber alati PEAB olema pädev, mõistlik, osav läbirääkimiste pidaja. Las need koeraomanikud olla ullikesed, kes ise ei taipa, et haukmine häirib.

On ilmselge, et keda häirib, see ka suu lahti teeb, ega inimesed pole mõtetelugejad. Omanikke ju ilmselgelt koera haukumine ei häiri, muidu oleks nad juba midagi ette võtnud selle aja peale. Mõni arvab, et haukumine ongi koera ülesanne, jättes tähelepanuta selle, et haukuda võib asja eest, mitte iga mööduva olendi, auto, puu ja põõsa peale.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ilmselge, et keda häirib, see ka suu lahti teeb, ega inimesed pole mõtetelugejad. Omanikke ju ilmselgelt koera haukumine ei häiri, muidu oleks nad juba midagi ette võtnud selle aja peale. Mõni arvab, et haukumine ongi koera ülesanne, jättes tähelepanuta selle, et haukuda võib asja eest, mitte iga mööduva olendi, auto, puu ja põõsa peale.

On ilmselge, et lärm häirib naabreid! Ja ia normintellektiga inimene saab sellest aru! Ja ei, ei ole ilmselge, et kui kedagi miski häirib, ta seda just rääkides lahendab. Mõni inmene võib olla nö tegude inimene, kes lahendab häriva olukorra mingil teisel moel, ise.  Normaalne see muidugi ei ole, kui olukorra lahendamiseks paugutied või rotimürki kasutada. Aga samamoodi ei ole ju normaalne ise mitte taibata, et lärm naabreid häirib.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga samamoodi ei ole ju normaalne ise mitte taibata, et lärm naabreid häirib.

Aga kõiki inimesi ju ei häirigi, naabrit ennast ilmselt ka mitte, ta kuuleb ise ka ju seda haukumist. Minu naabri koer ka vahel haugub, mind ei häiri see. Mõnda häirib, kui koer haugub non-stop, teine läheb pöördesse sellest, kui koer haugub paar korda päevas. Kust keegi peab seda teadma, mis närvikava kellelgi on, kui see inimene ise seda ei ütle.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga samamoodi ei ole ju normaalne ise mitte taibata, et lärm naabreid häirib.

Aga kõiki inimesi ju ei häirigi, naabrit ennast ilmselt ka mitte, ta kuuleb ise ka ju seda haukumist. Minu naabri koer ka vahel haugub, mind ei häiri see. Mõnda häirib, kui koer haugub non-stop, teine läheb pöördesse sellest, kui koer haugub paar korda päevas. Kust keegi peab seda teadma, mis närvikava kellelgi on, kui see inimene ise seda ei ütle.

Nojah, elemntaarne viiaskus ja teistega arvestamine on võõras. Kuniks keegi ei kurda, seni probleemi ei ole.

Ag arvestagu koeraomanik, et ta ei tea ka seda, kas naaber on sotsiaalselt adekvaatne ja tuleb rääkima või on peast soe ja paneb haukujale lihtsalt rotimürki.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ag arvestagu koeraomanik, et ta ei tea ka seda, kas naaber on sotsiaalselt adekvaatne ja tuleb rääkima või on peast soe ja paneb haukujale lihtsalt rotimürki.

No arvesta sina ise, et äkki ka naaber pole adekvaatne ja laseb sind maha üldse selle peale. Mida sa siin ähvardad, arvad, et ainult sina võid psühh olla ja teised peavad sinuga viisakalt käituma.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ag arvestagu koeraomanik, et ta ei tea ka seda, kas naaber on sotsiaalselt adekvaatne ja tuleb rääkima või on peast soe ja paneb haukujale lihtsalt rotimürki.

No arvesta sina ise, et äkki ka naaber pole adekvaatne ja laseb sind maha üldse selle peale. Mida sa siin ähvardad, arvad, et ainult sina võid psühh olla ja teised peavad sinuga viisakalt käituma.

No see perekooli koomavihkaja jälle õitseb siin teemas. Ära pane tähele. Ta vihkab põhimõtteliselt kõiki loomi. Aeg-ajalt kaotab ta enesevalitsuse ja siis tuleb sealt torust äärmuslikku julmust ja sadismi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal koduloomi ei ole, aga olen loomade osas väga tolerantne. Mida ma ei taha, on suured õuekoerad, kellel lõuad kohe üldse kinni ei püsi ja haugub terve suveöö. See, et kõrvalkorteris, pisike koer üksi kodus ulub ja klähvib, on minu jaoks talutav, ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ag arvestagu koeraomanik, et ta ei tea ka seda, kas naaber on sotsiaalselt adekvaatne ja tuleb rääkima või on peast soe ja paneb haukujale lihtsalt rotimürki.

No arvesta sina ise, et äkki ka naaber pole adekvaatne ja laseb sind maha üldse selle peale. Mida sa siin ähvardad, arvad, et ainult sina võid psühh olla ja teised peavad sinuga viisakalt käituma.

Ei, mina ei vihka loomi ja kohe kindalsti ei ole nendega sadistilik. Mina lihtsalt selgitan seda, et te ei saa eeldada, et koeraomanikud võivad olla nii lollid, et ei taipa ise, et teisi häirida ei tohi. Samal ajal teie arvates naabrid peavad olema igati adekvaatselt ja selle lolli loomaomanikuga adekvaatselt rääkima ja sõbralikult selgitama, et tema koera halb käitumine neid häirib. Ühelgi naabril ei ole põhjust mind maha lasta, ma suhtun hästi nii enda kui ka  naabri loomadesse ja naaber samamoodi enda ja minu loomadesse. Aga meil on ka normaalselt kasvatatud ja hoitud  loomad ja me arvestame teineteisega.

Teie siin miskipärast arvate, et koeraomanikul on õigus olla loll, ebaadekvaatne ja naabritega mittearvestav. Aga koeraomanike naabritel ei ole õigus olla loll ja ebaadekvaatne. Miks küll? Millest selline eristamine?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teie siin miskipärast arvate, et koeraomanikul on õigus olla loll, ebaadekvaatne ja naabritega mittearvestav. Aga koeraomanike naabritel ei ole õigus olla loll ja ebaadekvaatne. Miks küll? Millest selline eristamine?

Keegi seda ei arva, ainuke lolli demagoogia ajaja oled siin sina. Okei, mõlemal on õigus olla loll ja ebaadekvaatne ja mis on siis olukorra lahendus? Üks paneb koerale rotimürki, teine tuleb ja laseb sulle kuuli kerre. Kaks lolli ja ebaakdekvaatset omavahel, sest neil mõlemal on see õigus. Väga vahva. Kas kõiki oma elus ette tulevaid häirivaid olukordi lahendad nii? Et mul on ju ka õigus olla idioot, ähvardada, loomi tappa vms, sest teised on ju ka? Eriti idioodi jutt.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind isiklikult ei häiri, et naabrite koerad hauguvad ja uluvad. Mul on üldse valikkuulmine ja väga sügav keskendumisvõime. Hoovi minnes võin korra ära registreerida, kes kus haugub ja sama kiiresti on see peast pühitud, sest mõtlen juba omi mõtteid või keskendun oma asjade tegemisele. Mind ei sega, et õues toimetades naabrite koerad samal ajal aia ääres hauguvad minu peale. Ma ei märkagi seda enne, kui naaber koera ära tuleb kutsuma.

Paljudel majadel on ka korralik heliisolatsioon, nii et koeraomanike jaoks, isegi kui nad kuulevad mingil määral õues toimuvat, on see lihtsalt taustamüra, millele ei pöörata enam tähelepanugi.

Iga normaalne inimene kõigepealt räägib naabriga, kui midagi häirib, mitte ei mõtle äärmuslikke (ja seaduslikult karistatavaid) meetmeid loomadest vabanemiseks ega genereeri hirmutamistaktikaid, mille tagajärg võib ka olla täiesti ettearvamatu, sh surmaga lõppev terviserike või kellegi ründamine. Kuniks ise ei räägi, seni ka probleemi sisuliselt ei ole, sest naabritel on ka teatud määral taluvuskohustus ja kui ise vait oled, siis järelikult on kõik veel taluvuse piirides.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teie siin miskipärast arvate, et koeraomanikul on õigus olla loll, ebaadekvaatne ja naabritega mittearvestav. Aga koeraomanike naabritel ei ole õigus olla loll ja ebaadekvaatne. Miks küll? Millest selline eristamine?

Keegi seda ei arva, ainuke lolli demagoogia ajaja oled siin sina. Okei, mõlemal on õigus olla loll ja ebaadekvaatne ja mis on siis olukorra lahendus? Üks paneb koerale rotimürki, teine tuleb ja laseb sulle kuuli kerre. Kaks lolli ja ebaakdekvaatset omavahel, sest neil mõlemal on see õigus. Väga vahva. Kas kõiki oma elus ette tulevaid häirivaid olukordi lahendad nii? Et mul on ju ka õigus olla idioot, ähvardada, loomi tappa vms, sest teised on ju ka? Eriti idioodi jutt.

Eks loe siis uuesti kägu Kägu26.04.2024 23:23 postitust

On igasuguseid saamatuid inimesi, oletama võib siin jäädagi, milles asi võib olla, aga ega sa ju ei küsi ka. Selle asemel, et naabrile survet avaldada, andes mõista, et ka naabreid olukord häirib, mõtled sina viise, kuidas koera tappa? Otsi endale abi, ausalt.

Jusnimelt seda ta arvab, koeraomanikul on õigus saamtu olla, aga naabril ei ole. Naaber peab sotsiaalselt osav olema ja suutma selle saamatu koeraomanikuga läbirääkimisi pidada. Topeltstandard.

 

Ja miks sa jälle minu poole isiklikult pöördud? Mina loomulikult ei lahenda olukordi nii, miks peaksin? Mina ei ole saamatu ega sotsiaalselt ebapädev. Aga selline kasvatamatute koerte omanike õigustamine, et nad ei peagi taipama, et nende kutsu klähvimine kedagi häirida võiks, aga naaber peab olema suhtlemise meisterklassist ja oskama seda olukorda lahendada, on väga kahepalgeline ja ebaõiglane.

Liikluses on mõiste “suurema ohu allikas”. See suurema ohu allikas peab alati olema pädev ja suutma ja oskama ette näha ka epapädevate inimeste (nt väikelaste) ebalogilist käitumist. Samamoodi on koeraomanik ju see “suurmea ohu allikas” Kui tahad koera pidada, pead olukorda kontrollida suutma ja pädev olema. kui ei ole piisavalt pädev, ei tohiks üldse looma pidada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selline kasvatamatute koerte omanike õigustamine, et nad ei peagi taipama, et nende kutsu klähvimine kedagi häirida võiks, aga naaber peab olema suhtlemise meisterklassist ja oskama seda olukorda lahendada, on väga kahepalgeline ja ebaõiglane.

Keegi neid pole õigustanud. Sa aga raiu edasi, et miks sellel või sellel on rohkem õigust või mis asi on õiglane. Unusta oma õiglus või ebaõiglus. See pole lihtsalt küps viis probleemide lahendamiseks, vahet pole, kellel on õigus või mitte. Normaalne inimene alustab probleemi lahendamist rääkimisest ja siin pole midagi vaielda. Toon näite liiklusest. Näiteks inimene tahab ära pöörata selleks mitteettenähtud kohas ja paneb sellega kogu liikluse kinni. Kehv liikleja kukub tuututama ja ei luba sellel inimesel ära pöörata, sest see on ju vale koht ja mina nõuan oma õigust. Hea liikleja laseb valesti pööraja läbi, sest nii saab liiklus jätkuda. Normaalne inimene keskendub probleemi lahendamisele, mitte sellele, et mul on ka õigus olla selline, selline ja teistsugune. Probleemi see ei lahenda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liikluses on mõiste “suurema ohu allikas”. See suurema ohu allikas peab alati olema pädev ja suutma ja oskama ette näha ka epapädevate inimeste (nt väikelaste) ebalogilist käitumist. Samamoodi on koeraomanik ju see “suurmea ohu allikas” Kui tahad koera pidada, pead olukorda kontrollida suutma ja pädev olema. kui ei ole piisavalt pädev, ei tohiks üldse looma pidada.

Võiks, oleks, poleks, peaks. Aga nii ei ole, lepi sellega. Küll sa oled rumal inimene.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks, oleks, poleks, peaks. Aga nii ei ole, lepi sellega.

Ja sina, rumal iniimnee, lepi sellega, et ebaadekvaatsust võib olla mõlemalt poolt. Pole mingit mõtet seletada, et näe, äkki koeraomanik on lihtsalt saamatu, aga naaber peab ikka normaalse suhtlusega probleemi lahendada oskama.

Normaalne inimene alustab probleemi lahendamist rääkimisest ja siin pole midagi vaielda. Toon näite liiklusest. Näiteks inimene tahab ära pöörata selleks mitteettenähtud kohas ja paneb sellega kogu liikluse kinni. Kehv liikleja kukub tuututama ja ei luba sellel inimesel ära pöörata, sest see on ju vale koht ja mina nõuan oma õigust. Hea liikleja laseb valesti pööraja läbi, sest nii saab liiklus jätkuda. Normaalne inimene keskendub probleemi lahendamisele, mitte sellele, et mul on ka õigus olla selline, selline ja teistsugune. Probleemi see ei lahenda.

Väga nõus. Ja normaalne inimene ei tekitagi sellist probleemi, et tema koer teisi häirib.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 193 )


Esileht Pereelu ja suhted Koerte külla kaasa võtmine