Esileht Koolilaps Kool, distantsõpe, õpetajad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Teema: Kool, distantsõpe, õpetajad?

Postitas:
Kägu

Poja klass on seoses koroonajuhtumiga olnud nüüd nädala distantsõppel. 7.klass, kool on 9-klassiline, mis tähendab, et kahe aasta pärast peab inimene olema piisavalt palju omandanud, et kandideerida uude kooli. Olgu siis gümnaasiumisse või kutsekasse.

Minu mure on see, et tunde lihtsalt ei toimu. Julgelt võin öelda, et terve selle nädala jooksul ei ole toimunud vähemalt 80% tundidest. Umbes pooltel juhtudel paneb õpetaja olema pidanud tunni ajaks üles mingid ülesanded, mis tuleb päeva jooksul ära lahendada, aga pooltel juhtudel lihtsalt tunniplaanis olevat tundi ei toimu, mingit selgitust sellele ei ole ja isegi ülesandeid ei ole üles pandud.
Koolist pärisin aru õppekorraldus juhilt, kes väitis, et kuna distantsõpe tuli ootamatult, pole kõik õpetajad veel kohanenud. Sry, aga see ei ole ju pädev ega adekvaatne vabandus tänasel päeval.
Töötan ise ettevõttes, kus oleme juba oktoobri lõpust 95% kaugtööl. Oleks mõeldamatu, et ma lihtsalt päevade viisi välja ei ilmuks ja ootaks lihtsalt palga kukkumist kontole 🙁 Nii aga meie koolis enamik õpetajaid justnimelt teevad. Ja eile andis valitsus teada, et distantsõpe jätkub kõikidel peale vaheaega. Täiesti nonsenss.

 

+23
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis täpselt sama lugu. Eelmisel kevadel oli see vabandus veel vastuvõetav, et õpetajad pole harjunud ja kohanevad, aga nüüd, ikka veel?! Uskumatu ja absurdne. 1 õpetaja näeb vaeva ja teeb tunde korralikult, ülejäänud laovad e-kooli mingid ülesanded ja kogu lugu. Õpetajate vastu tekib vastikus, neil on nüüd sisuliselt pool aastat täis palgaga puhkust olnud ja läheb jälle edasi. Lastel aga hariduses lüngad, mis ilmselgelt hakkavad tulevikus kummitama. Kool probleemi ei näe, õpetajate ringkaitse noh. Nende meelest ongi normaalne selline ’distantsõpe’. Masendav!

+15
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

lisaks sellele ei kavatse 30% õpetajaid ka vaktsineerima minna!
osad panevad kirja ja siis ei ilmu kohale. mis eeskuju me lastele näitame.
need mittevaktsineerijad ei kavatsegi enam klassi ette ilmuda v?

+13
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis klass distantsil ei ole aga kuna osa õpilasi on eneseisolatsioonis, siis on kaamerad osades tundides sees ja teistes antakse ülessanded.

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võib-olla mingisuguseid tehnilised probleemid siis? Ei tasu kohe kiirustada hukka mõistma. Paljud õpetajad on ikkagi vanemaealised ka ja kahjuks ei ole siiani arvutiga sõbraks saanud. Tean ise ühte sellist. Muidu väga hea ja mitmekümneaastase staažiga õpetaja, aga arvutiga ta väga hakkama ei saa.

+4
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käige siis koolidele peale et õpetajad vajavad täiendõpet, öeldi ju et peale koolivaheaega kestab distantsõpe minimaalselt 1 nädal, aga välistatud ei ole et kauem. Et tänaseks pole veel osad õpetajad/koolid  järje peale saanud on lihtsalt nende enda tegemata töö.

Ise pöördusin näiteks eelmisel kevadel klassijuhataja poole ja ta näiteks aitas ühte vanemat aineõpetajat ja siis loksus kõik paika. Kui oli jälle probleem teise õpetajaga, siis isegi direktori poole. Kooli peaks kindlasti teavitama kui on probleemid, iseenesest need ei lahene.

Kui tõesti hoolida lapse haridusest peaks tegutsema. Tean et see pole lihtne, kuna teised on vait enamjaolt ja sina oled siis see “hull aktiivne ” lapsevanem, aga mis on siis olulisem?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käige siis koolidele peale et õpetajad vajavad täiendõpet, öeldi ju et peale koolivaheaega kestab distantsõpe minimaalselt 1 nädal, aga välistatud ei ole et kauem. Et tänaseks pole veel osad õpetajad/koolid järje peale saanud on lihtsalt nende enda tegemata töö.

Ise pöördusin näiteks eelmisel kevadel klassijuhataja poole ja ta näiteks aitas ühte vanemat aineõpetajat ja siis loksus kõik paika. Kooli peaks kindlasti tevaitama kui on probleemid, iseenesest need ei lahene.

Ma ju kirjutasin, et olen juba kooli poole pöõrdunud ja sain vastuseks, et järsku ja kohanetakse alles. Tallinna koolina oli kool ka eelmisel aastal kuude viisi distantsõppel. Siis oli täpselt sama teema. Tänaseks ei tohiks olla üllatus, et iga päev võib tekkida vajadus distantsõppele suunduda. Samuti võiks nüüd ka see kohanemine siiski juba tehtud olla.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu laps on ka nädal aega distantsõppel olnud. Ja ainult kiidusõnad õpetajatele. Kõik toimib. Uued teemad on videotunnina. Kontrolltööd küll ajaga ja veebis. Enam ei karda ka, et see nii halb oleks. Kuigi tütar istus terve kontrolltöö aja sõbrannaga otsekontaktis, siis nad arutasid vastuste üle nii pikalt, et kui enne ei teadnud, siis kontrolltöö ajal vähemalt omandasid teadmised. Meil lapsevanemad just kurdavad, et vähemalt käsitöö, kehalise kasvatuse ja muusika õpetajad võiksid tempot veidi maha võtta. Kuuenda klassi lapsed on nii suured ka juba, et ema- isa abi õppimises suurt vaja ei ole. Ainult vene- keelega on häda. Õpetaja keeldub videotundidest ( vanem naisterahvas, ei ole arvutiga sinasõber), abi ka ei võta vastu, keeldub video teel ise õpetamast, ainult jätab ülesanded teha, ei kontrolli neid. Aga see õpetaja õpetas halvasti juba ka kontaktõppes. Kui pidada õpetaja kvaliteedi näitajaks seda, kas lapsed omandavad oskused või mitte.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal olid lapsed alates märtsi keskpaigast kodus ja minu oma 9.klass. Mingit veebikooli ei toimunud, lihtsalt ekooli anti ülesandeid. Selle taustal tuli hakata kandideerima gümnaasiumidesse. Kohutavat närvipinget tekitas see katsejäneste ja teadmatuse süsteem. Ühe kooli katsed sai napikalt tehtud veel kohal käies ja sinna kooli sai ja läks ka lõpuks. 9. lõpueksameid tegema ei pidanud õnneks ja see oleks ka suht võimatu olnud. Tuli sügis, uus kool ja kõik tore. Jumal tänatud et septembris tohtis veel koolis käis ja lapsed said omavahel tuttavaks. Oktoobris siis muutus kontaktõpe kaootiliseks ja poolest novembrist jäi gümnaasiumiosa koju. Kodust õpiti veebruarini ning pooleks distantsõppega on tänaseni koolis käidud. Nüüd siis algab uus voodist õppimine. Jah, sel aastal on veebitunnid ja asi parem, aga millegi pärast on nelja-viielised hakanud matemaatikas kahtesid saama. Ma ei räägi liikumisest (kehaline kasvatus, trenn). Lapsed lihtsalt elavad lamades ja istudes. See ise sööb juba vaimu. Kevad paistab ja lõppu pole paista sellel jamal.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mingi õpetajast mode tõstis teema kiirelt silma alt ära.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

lisaks sellele ei kavatse 30% õpetajaid ka vaktsineerima minna!

osad panevad kirja ja siis ei ilmu kohale. mis eeskuju me lastele näitame.

need mittevaktsineerijad ei kavatsegi enam klassi ette ilmuda v?

Kas meil on välja kuulutatud sundvaktsineerimine?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tundub, et koolid on jäetud üsna omapead ja arvestades õpetajate keskmist vanust, on ebaühtlane olukord koolides ootuspärane.
mina viibutaks siin näppu pigem ministeeriumi poole. seni kuni iga kool peab ise jalgratast leiutama, ei muutugi asjad paremaks.

samas, võiks ju ka pädevamad lapsevanemad õla alla panna ja koolile appi minna.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meil kevadel ei toimunud mingeidki tunde, sellel õppeaastal õnneks distantsõpet vähe olnud, aga kui oli distantsõpe siis zoom tunde oli 50% tunniplaanist. No vähe

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpetajana on distantsõpe ka väga ..frustreeriv.

9. klass – videotunnid tunniplaanijärgselt. Kõva kolmandik õpilastest ei ole kell 9 ilmselt veel ärganud ning tunnis ei osale. Kes ei õpi tunnis, ei õpi ka kodus. Hullem veel- üritab teistele “nalja teha” ja sellega tunni tööd saboteerida. Lisaks on lapsevanemad, kes raiuvad, et lapsel ei saa olla kohustust videotunnis osaleda. Ammugi ei pea ta seal olema näo ja nimega. Samuti pidavat olema ahistav, kui selle kuupäeva ülesannete jaoks on määratud kellaaaeg – laps ei pidavat saama niimoodi omas tempos õppida. Opiqu keskkonnas teooria osaga ei tutvuta – ülesannete osas ei suudeta kirja panna isegi neid, mis teooria osas näitena üks-ühele olemas.  Ühe korra panin testimiseks 5. klassi ülesanded. Mõned noormehed-neiud jätsid tegemata. Kui e-kooli ilmus X, siis kirjutasid messengeri, et ei osanud, ei saanud midagi aru. Millelele vastasin, et kuulge – ülesandes paluti arvud kasvavalt järjestada – kas tõesti ei suuda arve järjekorda panna. No ilmselgelt polnud avatudki tööd. teises keskkonnas näen, et õpilase sessioon on kestnud 1 minut ja mõned sekundid. Hiljem jälle vabandus – et ei saanud midagi aru. Kirjalikke töid esitatakse üks-ühele koopiatena. Sama rumalus kordub mitmes töös sama käekirjaga. Ehk siis keegi teeb ära ja saadab teistele ja need teised ei viitsi isegi oma käekirjaga ümber kirjutada. Sain kolm tööd, milles ruudu pindala arvutamiseks kasutati valemit S = Pi*r*r.  Kellelgi kolmikust ei hakanud tulukest põlema. Kohutav ülelaskmine lokkab teismeliste seas.  Üks laps kirjutas, et tal on nelja vaja.  Mitte, et ta õpiks ja tuleks vastama või et mis ta saaks teha. Vaid, et tal on VAJA. Hommikused magajad hakkavad e-mailide ja sõnumitega “pommitama” peale kella 17. Ja loomulikult soovivad nad kohest reageerimist ja tagasisidet.

Väga meeldiks, kui videotund oleks KOHUSTUSLIK ja kõigil oleks seal kohustus oma näoga olla. Mitte nii, et panen kassipildi ja ise magan edasi või vaatan teises toas telekat.

On väga tublisid lapsi, tõesti üritavad, püüavad, tunnevad kella. Neist on rõõmu. Nemad austavad nii enda kui teiste aega.

Ja siis on need, kel poleks nagu justkui mingeid kohustusi, aga selle eest on kuhjaga õigusi.

Üks 8. klassi HEV noormees kuulis täna, et tema peab ikkagi kooli tulema peale vaheaega. Mille peale ta teatas, et “vaba pidi ju olema”. Ehk seda mõne jaoks distantsõpe justkui tähendabki.

+35
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma pole õpetaja, mul pole isegi ühtegi õpetajast sugulast ega sõpra. Aga teades olukorda õpetajatega Eesti koolides, mis tuleneb õpetajate madalatest palkadest ja olematutest õigustest, siis ütlen: kõik, kes te siin teemas õpetajaid kritiseerite, teil on täiesti võimalik minna kooli õpetajateks ja teha paremini! Ja ma ei ironiseeri siinkohal. Isegi õpetajaõpet ei pea olema läbinud. Lähete kooli tööle ja siis õpetajana töötamise kõrvalt omandate ka õpetajakutse.

Õpetajate töö taseme pärast nuriseda oleks mõtet, kui Eestis oleks töötute õpetajate hordid koolidirektorite kabinetiuste taga tööd otsimas. Aga neid ei ole. Kuna õpetajaid ei ole, normaalset õpetajat tuleb tikutulega taga otsida, siis on ju selge, et olemasoleva kaadri sekka satub igasuguseid. On väga tublisid ja tarku õpetajaid, aga on ka teistsuguseid. Nüüd distantsõppel paistab nende küündimatus selgemalt välja, kui varem, kui see jäi peamiselt kooliseinte vahele.

Ja midagi teha ei olegi. Neid, kes ei saa hakkama, ei saa ju ka lahti lasta, sest siis poleks üldse õpetajaid. Nii et jah, paraku, kes viga näeb laita, siis mingu ise õpetajana tööle. Muud võimalust olukorda parandada ei ole.

Kui sel aastal tõsta õpetajate palku vähemalt 20% , siis võib-olla kolme-nelja aasta pärast oleks pilt koolides parem. Aga kes tahab praeguse palgaga koolis vireleda, kui ülbed karistamatud lapsed ja nõudlikud “kliendipositsioonil” lapsevanemad endale kõiksugust lubavad? Tahavad ainult kas siis tõesti missioonitundega õpetajad (selge, et neid ei saa palju olla), või siis luuserid, kes eraettevõtluses hakkama ei saa(nud).

+25
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajana on distantsõpe ka väga ..frustreeriv.

9. klass – videotunnid tunniplaanijärgselt. Kõva kolmandik õpilastest ei ole kell 9 ilmselt veel ärganud ning tunnis ei osale. Kes ei õpi tunnis, ei õpi ka kodus. Hullem veel- üritab teistele “nalja teha” ja sellega tunni tööd saboteerida. Lisaks on lapsevanemad, kes raiuvad, et lapsel ei saa olla kohustust videotunnis osaleda. Ammugi ei pea ta seal olema näo ja nimega. Samuti pidavat olema ahistav, kui selle kuupäeva ülesannete jaoks on määratud kellaaaeg – laps ei pidavat saama niimoodi omas tempos õppida. Opiqu keskkonnas teooria osaga ei tutvuta – ülesannete osas ei suudeta kirja panna isegi neid, mis teooria osas näitena üks-ühele olemas. Ühe korra panin testimiseks 5. klassi ülesanded. Mõned noormehed-neiud jätsid tegemata. Kui e-kooli ilmus X, siis kirjutasid messengeri, et ei osanud, ei saanud midagi aru. Millelele vastasin, et kuulge – ülesandes paluti arvud kasvavalt järjestada – kas tõesti ei suuda arve järjekorda panna. No ilmselgelt polnud avatudki tööd. teises keskkonnas näen, et õpilase sessioon on kestnud 1 minut ja mõned sekundid. Hiljem jälle vabandus – et ei saanud midagi aru. Kirjalikke töid esitatakse üks-ühele koopiatena. Sama rumalus kordub mitmes töös sama käekirjaga. Ehk siis keegi teeb ära ja saadab teistele ja need teised ei viitsi isegi oma käekirjaga ümber kirjutada. Sain kolm tööd, milles ruudu pindala arvutamiseks kasutati valemit S = Pi*r*r. Kellelgi kolmikust ei hakanud tulukest põlema. Kohutav ülelaskmine lokkab teismeliste seas. Üks laps kirjutas, et tal on nelja vaja. Mitte, et ta õpiks ja tuleks vastama või et mis ta saaks teha. Vaid, et tal on VAJA. Hommikused magajad hakkavad e-mailide ja sõnumitega “pommitama” peale kella 17. Ja loomulikult soovivad nad kohest reageerimist ja tagasisidet.

Väga meeldiks, kui videotund oleks KOHUSTUSLIK ja kõigil oleks seal kohustus oma näoga olla. Mitte nii, et panen kassipildi ja ise magan edasi või vaatan teises toas telekat.

On väga tublisid lapsi, tõesti üritavad, püüavad, tunnevad kella. Neist on rõõmu. Nemad austavad nii enda kui teiste aega.

Ja siis on need, kel poleks nagu justkui mingeid kohustusi, aga selle eest on kuhjaga õigusi.

Üks 8. klassi HEV noormees kuulis täna, et tema peab ikkagi kooli tulema peale vaheaega. Mille peale ta teatas, et “vaba pidi ju olema”. Ehk seda mõne jaoks distantsõpe justkui tähendabki.

Meie kool on välja töötanud eraldi reeglistiku distantsõppe ja veebitundide korraldamiseks. Üldiselt peetakse kinni (punkt 19).

https://saksa.tln.edu.ee/wp-content/uploads/bsk-pdf-manager/2021/01/TSG_kodukord.pdf

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina püüan ka õpetajaid mõista, aga enam ei suuda. Mõni õpetaja ja klassijuhataja ei ole kordagi, ei kevadel, sügisel ega talvel püüdnud ühendust võtta ja tundi teha distantsõppe ajal. Kui küsin, milles probleem, kas saame aidata, siis isegi ei vastata. Mõni teeb harva mõne tunni ja mõni üksik hoolega. Jah, võibolla lapsed segavad ja on pahad. Aga milles minu tubli laps süüdi on? Aga ta ka ei suuda kõiki, eriti jutustavaid aineid, kus oleks hea teada konteksti ja lugusid juurde, ise omandada. Aga õpetaja teenus on null. Ma võin ise ka öelda, et jaga õpiks nädalate peale ära ja loe iga nädal paras port lehti edasi. See ongi kõik, mis me õpetajalt saame e-kooli kaudu. Tegemist ka maakooliga. Ministeeriumil pole ilmselt aimugi, kui hullusti lood mõnes koolis on. Kool ise oma kodulehel ainult kiidab, kui hästi kõik hakkama saame.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meie kool on samuti välja töötanud eraldi reeglistiku distantsõppe ja veebitundide korraldamiseks. seal on kirjas, et vähemalt 50% tundidest on videotunnid. tunnid toimuvad tunniplaanijärgselt. videotunnis osalemine on kohustuslik. kui laps ei saa videotunnis osaleda, siis lapsevanem teavitab klassijuhatajat (samamoodi on ju kontaktõppe puhul kui laps puudub).

videotundide tegemisega on nii, et on õpetajaid, kes teevad tõesti peaaegu iga tund videotunni. lisaks on õpetajaid, kes teevad umbes pooled videotunnid (mis minu arvates on mõistlik, sest laps ei jõua 5-6 tundi järjest videotundides olla ja vahepeal võib iseseisvat tööd ka teha). aga samas on ikkagi õpetajaid, kes üldse ei tee. ise olen mõelnud, kas juhtkond ei kontrolli, kas õpetajad teevad vähemalt 50% oma tundidest video kaudu…

samas saavad need õpetajad kõik ühtemoodi palka. mõni teeb ja rabeleb ning teine paneb eKooli ainult iseseisvaid ülesandeid. töömaht on ikka väga erinev.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vau, kui erinevad ikka koolid on. Oma lapse klass oli detsembris isolatsioonis ning neil oli enamus tunde online. Ära jäi vist ainult kehaline. Kõik tunnid toimusid tunniplaani järgi ja kes kohal ei olnud sai põhjuseta puudumise.

Tund ei olnud sisuliselt 45 min pikk nt õpetaja seletas uut osa ja andis siis ülesanded aga ise oli siiski tunni lõpuni online ja kõik said vajadusel küsida.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu lapse koolis (Tln kesklinna kool) tulid korralikud Zoomi tunnid kasutusele alles sellest aastast … enne seda oli vaid üks ving ja hala teemal, miks nende tundide tunniplaanijärgne läbiviimine võimalik pole. täiesti müstika, mille eest osadele pedagoogidele palka makstakse?!?! minu lapse koolis saab näiteks kehalise õps palka küll vaid selle eest, et lisab e-kooli ülesandeid stiilis ‘mine liigu väljas 60min’ … suht easy money 🙂 läheksin sellistes tingimustes küll hea meelega kehka õpsiks kuskile kooli, sest tundub, et saaks ilusti muu töö kõrvalt need kohustused laiali jagatud 🙂

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajad on enda meelest veel kõige rohkem pühad lehmad. Nende palgad on täiesti normaalsed, suures osas Eestis kõvasti üle keskmise! Ja ärge unustage pikka rahastatud suvepuhkust. Nüüd siis paljudele juba kuude kaupa täis palgaga lisapuhkust. Muidugi õpetajate poolt tulevad alati muinasjutud tohutust koormusest (õpetades aasta-aastasse väljakujunenud materjalidega täpselt sama asja 😂) ja et tegelikult teevad nad suvi otsa tööd jne jne jne. Reaalsus on samasugune nagu see hädine diatantsõpe, mida nad praegu pakuvad.

+8
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpetajad on enda meelest veel kõige rohkem pühad lehmad. Nende palgad on täiesti normaalsed, suures osas Eestis kõvasti üle keskmise! Ja ärge unustage pikka rahastatud suvepuhkust. Nüüd siis paljudele juba kuude kaupa täis palgaga lisapuhkust. Muidugi õpetajate poolt tulevad alati muinasjutud tohutust koormusest (õpetades aasta-aastasse väljakujunenud materjalidega täpselt sama asja 😂) ja et tegelikult teevad nad suvi otsa tööd jne jne jne. Reaalsus on samasugune nagu see hädine diatantsõpe, mida nad praegu pakuvad.

Miks sa küll õpetajaks ei õppinud?

Näitaksid praegu hallile amorfsele pedagoogide massile hädises distantsõppes tõrvikuna teed!

Ja oma “pika rahastatud puhkuse” ülekohtuselt makstud puhkuserahad annetaksid näiteks

heategevusele 🙂

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpetajad on enda meelest veel kõige rohkem pühad lehmad. Nende palgad on täiesti normaalsed, suures osas Eestis kõvasti üle keskmise! Ja ärge unustage pikka rahastatud suvepuhkust. Nüüd siis paljudele juba kuude kaupa täis palgaga lisapuhkust. Muidugi õpetajate poolt tulevad alati muinasjutud tohutust koormusest (õpetades aasta-aastasse väljakujunenud materjalidega täpselt sama asja 😂) ja et tegelikult teevad nad suvi otsa tööd jne jne jne. Reaalsus on samasugune nagu see hädine diatantsõpe, mida nad praegu pakuvad.

Miks sa küll õpetajaks ei õppinud?

Näitaksid praegu hallile amorfsele pedagoogide massile hädises distantsõppes tõrvikuna teed!

Ja oma “pika rahastatud puhkuse” ülekohtuselt makstud puhkuserahad annetaksid näiteks

heategevusele 🙂

Näe, kohe platsis oma stamplausega. Ei olnud soovi ja ei õppinud näed, aga need kes seda tööd teevad, kujuta pilti, peavad tegema korralikult – nagu iga teist töödki. Täiesti absurdne tulla jutuga, et ei tohigi midagi oodata.

Kui kirurg tööpäeva niisama õhtusse saadab ja opereeridada ei viitsi või selleks ‘motivatsiooni’ ei tunne, sest palk on madal, siis on ka ok v? 🤡 Või kui viid auto parandusse, aga näe jäi tegemata, palgad ju madalad?

Kogu selle aupaiste taustal, mida õpetajad ootavad, võiks mingi standard ka olla.

+5
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õpetajad on enda meelest veel kõige rohkem pühad lehmad. Nende palgad on täiesti normaalsed, suures osas Eestis kõvasti üle keskmise! Ja ärge unustage pikka rahastatud suvepuhkust. Nüüd siis paljudele juba kuude kaupa täis palgaga lisapuhkust. Muidugi õpetajate poolt tulevad alati muinasjutud tohutust koormusest (õpetades aasta-aastasse väljakujunenud materjalidega täpselt sama asja 😂) ja et tegelikult teevad nad suvi otsa tööd jne jne jne. Reaalsus on samasugune nagu see hädine diatantsõpe, mida nad praegu pakuvad.

Miks sa küll õpetajaks ei õppinud?

Näitaksid praegu hallile amorfsele pedagoogide massile hädises distantsõppes tõrvikuna teed!

Ja oma “pika rahastatud puhkuse” ülekohtuselt makstud puhkuserahad annetaksid näiteks

heategevusele 🙂

Näe, kohe platsis oma stamplausega. Ei olnud soovi ja ei õppinud näed, aga need kes seda tööd teevad, kujuta pilti, peavad tegema korralikult – nagu iga teist töödki. Täiesti absurdne tulla jutuga, et ei tohigi midagi oodata.

Kui kirurg tööpäeva niisama õhtusse saadab ja opereeridada ei viitsi või selleks ‘motivatsiooni’ ei tunne, sest palk on madal, siis on ka ok v? 🤡 Või kui viid auto parandusse, aga näe jäi tegemata, palgad ju madalad?

Kogu selle aupaiste taustal, mida õpetajad ootavad, võiks mingi standard ka olla.

Konkurents paneb asja paika. Konkurents on kohtadele, kus on vastav palk.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajana on distantsõpe ka väga ..frustreeriv.

9. klass – videotunnid tunniplaanijärgselt. Kõva kolmandik õpilastest ei ole kell 9 ilmselt veel ärganud ning tunnis ei osale. Kes ei õpi tunnis, ei õpi ka kodus. Hullem veel- üritab teistele “nalja teha” ja sellega tunni tööd saboteerida. Lisaks on lapsevanemad, kes raiuvad, et lapsel ei saa olla kohustust videotunnis osaleda. Ammugi ei pea ta seal olema näo ja nimega. Samuti pidavat olema ahistav, kui selle kuupäeva ülesannete jaoks on määratud kellaaaeg – laps ei pidavat saama niimoodi omas tempos õppida. Opiqu keskkonnas teooria osaga ei tutvuta – ülesannete osas ei suudeta kirja panna isegi neid, mis teooria osas näitena üks-ühele olemas. Ühe korra panin testimiseks 5. klassi ülesanded. Mõned noormehed-neiud jätsid tegemata. Kui e-kooli ilmus X, siis kirjutasid messengeri, et ei osanud, ei saanud midagi aru. Millelele vastasin, et kuulge – ülesandes paluti arvud kasvavalt järjestada – kas tõesti ei suuda arve järjekorda panna. No ilmselgelt polnud avatudki tööd. teises keskkonnas näen, et õpilase sessioon on kestnud 1 minut ja mõned sekundid. Hiljem jälle vabandus – et ei saanud midagi aru. Kirjalikke töid esitatakse üks-ühele koopiatena. Sama rumalus kordub mitmes töös sama käekirjaga. Ehk siis keegi teeb ära ja saadab teistele ja need teised ei viitsi isegi oma käekirjaga ümber kirjutada. Sain kolm tööd, milles ruudu pindala arvutamiseks kasutati valemit S = Pi*r*r. Kellelgi kolmikust ei hakanud tulukest põlema. Kohutav ülelaskmine lokkab teismeliste seas. Üks laps kirjutas, et tal on nelja vaja. Mitte, et ta õpiks ja tuleks vastama või et mis ta saaks teha. Vaid, et tal on VAJA. Hommikused magajad hakkavad e-mailide ja sõnumitega “pommitama” peale kella 17. Ja loomulikult soovivad nad kohest reageerimist ja tagasisidet.

Väga meeldiks, kui videotund oleks KOHUSTUSLIK ja kõigil oleks seal kohustus oma näoga olla. Mitte nii, et panen kassipildi ja ise magan edasi või vaatan teises toas telekat.

On väga tublisid lapsi, tõesti üritavad, püüavad, tunnevad kella. Neist on rõõmu. Nemad austavad nii enda kui teiste aega.

Ja siis on need, kel poleks nagu justkui mingeid kohustusi, aga selle eest on kuhjaga õigusi.

Üks 8. klassi HEV noormees kuulis täna, et tema peab ikkagi kooli tulema peale vaheaega. Mille peale ta teatas, et “vaba pidi ju olema”. Ehk seda mõne jaoks distantsõpe justkui tähendabki.

Täitsa usun. Korralagedus mõlemat pidi. Kas tõesti videos olla pole kohustust? See on küll jama. Nii ei distsiplineeri ju lõpuks miski. Ise ka manduks ära kui pole kella peale kohustusi.  Saati siis teismelised. Täiesti õudne tegelikult

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kool peab tegema distantsõpoe juhised, reeglid ja sinna kirja pabema, et videos tuleb olla. Siis ei saa õpilased vastu vaielda.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kool peab tegema distantsõpoe juhised, reeglid ja sinna kirja pabema, et videos tuleb olla. Siis ei saa õpilased vastu vaielda.

See on väga õige, aga… Klassis/sõpruskonnas on mõnel lapsel juristist vanem, kes raiub, et videotunnis videoga osalemine on lapse õigusi rikkuv. Teismelised haaravad sellest rõõmuga kinni ja õpetajal on tunnis umbes kolmandik klassist, kellest pooled ei osale tunnis. Õhtul kell 7 saadavad kurjad lapsevanemad kirju, et miks nende lapsele pole uut osa selgeks õpetatud ja miks ta on põhjuseta puudujaks märgitud. Kell pool 8 õhtul tuleb järgmine tige kiri, miks õpetaja ikka veel vastanud pole.

Tunnis päriselt osalevate õpilaste haridus kannatab, sest suur osa tunnist kulub sellele, et õpetaja üritab sisseloginutega kontakti saada või siis laekub keegi tundi poole pealt ja nõuab, et õpetaja seletaks uuesti.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis täpselt sama lugu. Eelmisel kevadel oli see vabandus veel vastuvõetav, et õpetajad pole harjunud ja kohanevad, aga nüüd, ikka veel?! Uskumatu ja absurdne. 1 õpetaja näeb vaeva ja teeb tunde korralikult, ülejäänud laovad e-kooli mingid ülesanded ja kogu lugu. Õpetajate vastu tekib vastikus, neil on nüüd sisuliselt pool aastat täis palgaga puhkust olnud ja läheb jälle edasi. Lastel aga hariduses lüngad, mis ilmselgelt hakkavad tulevikus kummitama. Kool probleemi ei näe, õpetajate ringkaitse noh. Nende meelest ongi normaalne selline ’distantsõpe’. Masendav!

Kas sa oled idioot? mis pool aastat kestvast täis palgaga puhkusest sa räägid? õpetajatel ja õppejõududel on nüüd veelgi rohkem tööd, materjale valmistatakse ette ka vabast ajast, rääkimata veel tööde parandamisest. kui sa midagi haridussektoris töötamisest ei tea võiks lõuad kinni hoida.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse koolis täpselt sama lugu. Eelmisel kevadel oli see vabandus veel vastuvõetav, et õpetajad pole harjunud ja kohanevad, aga nüüd, ikka veel?! Uskumatu ja absurdne. 1 õpetaja näeb vaeva ja teeb tunde korralikult, ülejäänud laovad e-kooli mingid ülesanded ja kogu lugu. Õpetajate vastu tekib vastikus, neil on nüüd sisuliselt pool aastat täis palgaga puhkust olnud ja läheb jälle edasi. Lastel aga hariduses lüngad, mis ilmselgelt hakkavad tulevikus kummitama. Kool probleemi ei näe, õpetajate ringkaitse noh. Nende meelest ongi normaalne selline ’distantsõpe’. Masendav!

Kas sa oled idioot? mis pool aastat kestvast täis palgaga puhkusest sa räägid? õpetajatel ja õppejõududel on nüüd veelgi rohkem tööd, materjale valmistatakse ette ka vabast ajast, rääkimata veel tööde parandamisest. kui sa midagi haridussektoris töötamisest ei tea võiks lõuad kinni hoida.

Selline on õpetaja tase! 😂 Sa hakkad jälle mingeid absurdseid väiteid tooma, mis ammu kummutatud, kas ei suutnud kogu teemat läbigi lugeda?

Õpetajad tõesti arvavad, et on mingid imeinimesed – KÕIK pidid eelmisel aastal ümber harjuma ja uusi töövõtteid omandama. Õpetajate töö on lapsi harida, aga praeguse seisuga kukuvad suur osa HALEDALT läbi.

Loe siinseid postitusi ja näed, et valdav kogemus õpetajate tööga distantsõppel on alla igasugust arvestust ja just nimelt on nad olnud justkui pooleaastasel puhkusel. Isekeskis oma kohvinurgas rääkige, kui tublid te kõik olete, aga lapsevanemad näevad haledat reaalsust ja saamatuid vanamutte, kes vaevu oskavad arvutit lahti teha.

+6
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kohutav, milliseid lapsevanemaid siin on… Pole ime, et õpetajate puudus on, kui lisaks õpilastele selliste sõgedate vanematega kokku peab puutuma. Minu props õpetajatele! Meil on ainult head kogemused olnud.

+21
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )


Esileht Koolilaps Kool, distantsõpe, õpetajad?