Esileht Pereelu ja suhted Kui 80aastased vanemad…

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 122 )

Teema: Kui 80aastased vanemad…

Postitas:
Kägu

Õudne on see, et sul oma polegi. Ja kui on suur majapidamine, kust jõud enam üle ei käi, myyakse see maha ja kolitakse kõikide mugavustega korterisse, mitte ei eeldata, et noorem põlvkond seal nonstop rügama peab. Miks peab neid peete ja kapsaid lõpmatuseni kasvatama? Sellised vanurid ei saagi aru, et elu muutub ja nad peaks muutuma koos sellega, mitte eeldama, et saavad sama elustiili jätkata nii, et tasuta orjad töö ära teevad. Mina soovin reedel end välja magada ja mehega head filmi vaadata, laupäeval kodus olla, seejärel teatrisse ja restorani minna. Pühapäeval koristan elamist ja pesen pere järgmise nädala riided, käin turul, kohtun sõbrannaga.

Oota, kas ma saan nüüd õigesti aru, et üks perekooli kägu praegu dikteerib mulle, kuidas meie pere peab oma elu korraldama? Meile kõikidele (s h minu vanematele) meeldib selline elu, nagu me praegu elame. Aga perekooli kägu ei luba nii?

Mida tähendab, et minu vanemad peavad maja maha müüma ja korterisse minema? Vabandust, miks? Vahemärkusena olgu öeldud, et korter on neil olemas.

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm?

Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Mine restorani või šoppama, vahi telekat või tee, mida tahat, aga krt ära m…lise teiste inimeste elukorralduse kallal!

Uskumatu ülbus tulla teistele dikreerima, et maja tuleb maha müüa ja noorem rahvas peab selle asemel oma linnakodus mugavalt telekat vaatama.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm? Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Kes teie maja ümber olevat aeda hooldab, kui te koguaeg mujal? Või nüüd ütle, et sul polegi eramut, aga see pole ju loogiline, kui terve pere aiatööde fännid?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ju olla seesama #4189757 Kägu, kes rääkis suveperiooodil igaks nädalavahetuseks vanemate juurde sõitmisest, ega? Tollel Käol ei ole ju mingit OMA peenralt aiasooja maasika näpistamist või OMA kasvuhoonest tomati toomist, tõenäoliselt pole oma aedagi, sest kui oleks, siis sellest vaevalt igal suvisel nädalavahetusel maale VANEMATE maasikate ja tomatite kallale sõidetaks. Ehk et pole mõtet võrrelda võrreldamatut ja rääkida aiaaugust.

Kust sa seda välja llugesid, et mul OMA maasikapeenart ja OMA tomateid ei ole?

Alles, eelmises kommentaaris kahtlustasid sa, et mu pahad vanemad orjastavad meid ning me peame nädalavahetusel non-stop nende heaks rügama. Et vanemad kasutavad meid ära, et säilitada omale mõnus olemine.

Siin kommentaaris on jutt juba muutunud – hoopis meie oleme parasiidid, kes sõidavad igal nädalavahetusel VANEMATE maasikate ja tomatite kallale.

Otsusta nüüd ära kudapidi asjad on!

Meil on suur talukoht, kus vanematel on oma ja meie perel oma peenrad. Kummalgi ka oma kasvuhoone. Tõsi, mina aitan vanemaid ka aiapidamisega kui vaja. Ausalt, täitsa vabatahtlikult! Ausalt, täitsa heameelega! Tasu vastu eeldamata.

Nüüd ole hea, ja ära rohkem fantaseeri! Mine vaata mõnusalt telekat ja ära mängi korrapidajat!

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm? Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Kes teie maja ümber olevat aeda hooldab, kui te koguaeg mujal? Või nüüd ütle, et sul polegi eramut, aga see pole ju loogiline, kui terve pere aiatööde fännid?

Mis mõttes koguaeg mujal? Just lõpetan jutu, et me oleme igal nädalavahetusel vanemate juures ja sa esitad sellise küsimuse.

Mõistan, et oled linnainimene ja ei tea neid asju, aga üldjuhul viie päevaga muru üle pea ei kasva.

Lisaks olgu öeldud, et mu vanemad elavad suvel seal siiski koguaeg koha peal ning tegelevad ka jõudumööda asjadega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes koguaeg mujal? Just lõpetan jutu, et me oleme igal nädalavahetusel vanemate juures ja sa esitad sellise küsimuse. Mõistan, et oled linnainimene ja ei tea neid asju, aga üldjuhul viie päevaga muru üle pea ei kasva. Lisaks olgu öeldud, et mu vanemad elavad suvel seal siiski koguaeg koha peal ning tegelevad ka jõudumööda asjadega.

Aa, kodus müttate E-R ja siis terve perega R-P?

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes koguaeg mujal? Just lõpetan jutu, et me oleme igal nädalavahetusel vanemate juures ja sa esitad sellise küsimuse. Mõistan, et oled linnainimene ja ei tea neid asju, aga üldjuhul viie päevaga muru üle pea ei kasva. Lisaks olgu öeldud, et mu vanemad elavad suvel seal siiski koguaeg koha peal ning tegelevad ka jõudumööda asjadega.

Aa, kodus müttate E-R ja siis terve perega R-P?

?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

?

Ükski tervemõistuslik inimene ei sõida oma ilusast kodust igaks nädalavahetuseks teiste juurde kõplama.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski tervemõistuslik inimene ei sõida oma ilusast kodust igaks nädalavahetuseks teiste juurde kõplama.

Saa üle juba ja ära kraakle mõttetult, juba kõrvalseisjal hakkab nõme lugeda.

Kui teemaalgataja teab milles on asi ja seda asja muuta või parandada ei saa, siis tuleb leppida nagu elu paratamatusega ikka lepitakse. Sinu jaoks on su lapsed olulised, mõnele vanavanemale tõepoolest ei ole ja sinna ei anna midagi teha ka, vägisi armsaks ei tee. Ongi vanavanemaid suhtumisega “mina olen oma lapsed kasvatanud, jätke mind nüüd rahule ja elan oma elu”. Esiteks, tavaliselt on nii ütlejad sellised vanemad, kelle lapsed omal ajal kasvatasid üles rohkem vanavanemad ehk et ega neist endist eriliselt häid emasid-isasid polnudki, pole ka vanaemasid-isasid. Teiseks, eks tulevad lapsed jälle meelde, kui abi vaja on.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei saa aru, kust te teemaalgatusest seda välja loete, et TA lendaks perega peale ning eeldab, et vanemad on suure peolaua ette valmistanud. Lisaks, nagu üks siin veel kirjutas, nagu TA eeldaks, et vanapaar peab tema pere lõbustama, kantseldama ja kostitama.

Lugesin lausa kaks korda, aga ei leidnud teemaalgatusest midagi sellist.

Miks vanad selliseks on muutunud? Eks põhjus tuleks otse nende endi käest järele uurida. Ehk on tegemist tõesti dementsusega? See siiski päris ok ei ole, et 80-aastane inimene ei huvitu oma lastest ja lapselastest kohe üldse mitte. Eriti veel juhul, kui varasemalt on vanematel ja lastel olnud normaalne peresuhe.

Kui 80-aastased pole kordagi oma 8-aastast lapselast näinud – tema sünni ajal olid nad ju alles 72-aastased, siis on see tõsiselt imelik. Ka juhul, kui muidu oma lastega eriti sooje ja lähedasi suhteid ei ole.

Minu pere sõidab suveperioodil igal nädalavahetusel minu vanemate juurde. R-P veedame kõik aega koos.

Good for you, aga ma tahan kõike muud ka elus teha, kui igal nädalavahetusel kuhugi maale sõita. Kohutav elu sul.

Sekundeerin. Päris õudne oled, et sunnid oma perekonda iga nv oma emme ja issi juurde sõitma, saa suureks.

Mis mõttes sunnin? Terve mu pere kõik ise tahavad maale minna. Miks neid selleks sundima peab? Naljakas, et ma sellepärast sinu arvates õudne olen.

Mida tähendab saa suureks? Meil on kõikidel lihtsalt hea koos olla. Seda enam, et vanemad on juba vanad ja vajavad oma väga suure majapidamise juures suurt abi.

Õudne on see, et sul oma polegi.

Ja kui on suur majapidamine, kust jõud enam üle ei käi, myyakse see maha ja kolitakse kõikide mugavustega korterisse, mitte ei eeldata, et noorem põlvkond seal nonstop rügama peab. Miks peab neid peete ja kapsaid lõpmatuseni kasvatama?

Sellised vanurid ei saagi aru, et elu muutub ja nad peaks muutuma koos sellega, mitte eeldama, et saavad sama elustiili jätkata nii, et tasuta orjad töö ära teevad.

Mina soovin reedel end välja magada ja mehega head filmi vaadata, laupäeval kodus olla, seejärel teatrisse ja restorani minna. Pühapäeval koristan elamist ja pesen pere järgmise nädala riided, käin turul, kohtun sõbrannaga.

Inimeste eelistused on erinevad. Mõnele inimesele meeldib aias toimetada. Sa ei usu või? Mine vaata FB aia gruppe. Seal on minusuguseid lausa tuhandeid.

Mina linnainimesena näiteks lausa naudin, kui saan nädalavahetusel kontorilaua tagant ära ja linnakorterist minema.

Kodus telekat vahtida jõuan ma talveperioodil küll ja veel. Kõiki muid sinu kirjeldatud tegevusi suudan teha nädala sees, kõige muu kõrvalt. Teatris, restoranis ei pea tingimata nädalavahetusel käima. Tööpäeva õhtul on mu meelest isegi mugavam.

Miks sa dikteerid teistele inimestele, mis neile peab meeldima? Aga, kui sa just teada tahad, siis minu meelest on just sinu elu tühi ja igav. Oma kätega midagi ehitada või aiasaadusi kasvatada ja talveks nendest hoidiste tegemine, on ülimalt rahuldustpakkuv. Metsas marjul ja seenel käimine tunduvalt ägedam, kui korteris istuda ja telekat vahtida. Oma peenralt päikesesoe maasikas näpistada…. Ja oma kasvuhoone tomati vastu ei saa mitte ükski turulmüüdav aiandis hulgi kasvatatud tomat.

Aga vaata, mul on Tallinnas oma maja ja suur aed, ma toimetangi seal. Mis asjast ma kuhugi maale sõitma peaks, et teise majapidamise eest hoolitseda?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne on see, et sul oma polegi. Ja kui on suur majapidamine, kust jõud enam üle ei käi, myyakse see maha ja kolitakse kõikide mugavustega korterisse, mitte ei eeldata, et noorem põlvkond seal nonstop rügama peab. Miks peab neid peete ja kapsaid lõpmatuseni kasvatama? Sellised vanurid ei saagi aru, et elu muutub ja nad peaks muutuma koos sellega, mitte eeldama, et saavad sama elustiili jätkata nii, et tasuta orjad töö ära teevad. Mina soovin reedel end välja magada ja mehega head filmi vaadata, laupäeval kodus olla, seejärel teatrisse ja restorani minna. Pühapäeval koristan elamist ja pesen pere järgmise nädala riided, käin turul, kohtun sõbrannaga.

Oota, kas ma saan nüüd õigesti aru, et üks perekooli kägu praegu dikteerib mulle, kuidas meie pere peab oma elu korraldama? Meile kõikidele (s h minu vanematele) meeldib selline elu, nagu me praegu elame. Aga perekooli kägu ei luba nii?

Mida tähendab, et minu vanemad peavad maja maha müüma ja korterisse minema? Vabandust, miks? Vahemärkusena olgu öeldud, et korter on neil olemas.

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm?

Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Mine restorani või šoppama, vahi telekat või tee, mida tahat, aga krt ära m…lise teiste inimeste elukorralduse kallal!

Uskumatu ülbus tulla teistele dikreerima, et maja tuleb maha müüa ja noorem rahvas peab selle asemel oma linnakodus mugavalt telekat vaatama.

Jube kuri ja kibestunud oled küll, ilmselt ikka hakkab see iga reedene maalesõit ajudele. Mis sõimled? Mul on oma maja ja oma aed ja ma ei pea kuskilt korterist põgenema.

Sina tohid arvamust avaldada ja mina ei tohi? Kes nüüd siis ülbe on?:)

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa ju olla seesama #4189757 Kägu, kes rääkis suveperiooodil igaks nädalavahetuseks vanemate juurde sõitmisest, ega? Tollel Käol ei ole ju mingit OMA peenralt aiasooja maasika näpistamist või OMA kasvuhoonest tomati toomist, tõenäoliselt pole oma aedagi, sest kui oleks, siis sellest vaevalt igal suvisel nädalavahetusel maale VANEMATE maasikate ja tomatite kallale sõidetaks. Ehk et pole mõtet võrrelda võrreldamatut ja rääkida aiaaugust.

Kust sa seda välja llugesid, et mul OMA maasikapeenart ja OMA tomateid ei ole?

Alles, eelmises kommentaaris kahtlustasid sa, et mu pahad vanemad orjastavad meid ning me peame nädalavahetusel non-stop nende heaks rügama. Et vanemad kasutavad meid ära, et säilitada omale mõnus olemine.

Siin kommentaaris on jutt juba muutunud – hoopis meie oleme parasiidid, kes sõidavad igal nädalavahetusel VANEMATE maasikate ja tomatite kallale.

Otsusta nüüd ära kudapidi asjad on!

Meil on suur talukoht, kus vanematel on oma ja meie perel oma peenrad. Kummalgi ka oma kasvuhoone. Tõsi, mina aitan vanemaid ka aiapidamisega kui vaja. Ausalt, täitsa vabatahtlikult! Ausalt, täitsa heameelega! Tasu vastu eeldamata.

Nüüd ole hea, ja ära rohkem fantaseeri! Mine vaata mõnusalt telekat ja ära mängi korrapidajat!

Sa ei tee isegi vahet, et siin on erinevad postitajad ja annad tuld igale poole. Jõudu ja jaksu oma elustiiliga:)

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski tervemõistuslik inimene ei sõida oma ilusast kodust igaks nädalavahetuseks teiste juurde kõplama.

Ma elan linnas korteris ja siin eriti kõblata ei anna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga vaata, mul on Tallinnas oma maja ja suur aed, ma toimetangi seal. Mis asjast ma kuhugi maale sõitma peaks, et teise majapidamise eest hoolitseda?

No, mul ei ole Tallinnas oma maja ja suurt aeda. Miks sa mul oma vanemate maakoju ei luba nädalavahetusel sõita?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne on see, et sul oma polegi. Ja kui on suur majapidamine, kust jõud enam üle ei käi, myyakse see maha ja kolitakse kõikide mugavustega korterisse, mitte ei eeldata, et noorem põlvkond seal nonstop rügama peab. Miks peab neid peete ja kapsaid lõpmatuseni kasvatama? Sellised vanurid ei saagi aru, et elu muutub ja nad peaks muutuma koos sellega, mitte eeldama, et saavad sama elustiili jätkata nii, et tasuta orjad töö ära teevad. Mina soovin reedel end välja magada ja mehega head filmi vaadata, laupäeval kodus olla, seejärel teatrisse ja restorani minna. Pühapäeval koristan elamist ja pesen pere järgmise nädala riided, käin turul, kohtun sõbrannaga.

Oota, kas ma saan nüüd õigesti aru, et üks perekooli kägu praegu dikteerib mulle, kuidas meie pere peab oma elu korraldama? Meile kõikidele (s h minu vanematele) meeldib selline elu, nagu me praegu elame. Aga perekooli kägu ei luba nii?

Mida tähendab, et minu vanemad peavad maja maha müüma ja korterisse minema? Vabandust, miks? Vahemärkusena olgu öeldud, et korter on neil olemas.

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm?

Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Mine restorani või šoppama, vahi telekat või tee, mida tahat, aga krt ära m…lise teiste inimeste elukorralduse kallal!

Uskumatu ülbus tulla teistele dikreerima, et maja tuleb maha müüa ja noorem rahvas peab selle asemel oma linnakodus mugavalt telekat vaatama.

Jube kuri ja kibestunud oled küll, ilmselt ikka hakkab see iga reedene maalesõit ajudele. Mis sõimled? Mul on oma maja ja oma aed ja ma ei pea kuskilt korterist põgenema.

Sina tohid arvamust avaldada ja mina ei tohi? Kes nüüd siis ülbe on?:)

Kuri ja kibestunud oled ikka sina, kes hakkas teist inimest mõnitama ning karjuma, kui õudne teiste inimeste elukorraldus on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei tee isegi vahet, et siin on erinevad postitajad ja annad tuld igale poole. Jõudu ja jaksu oma elustiiliga:)

Siin on peale sinu jah veel üks samasugune imelik. Mis teid torgib, seda aru ei saa? Kuidas on võimalik, et sulle jääb jalgu, et keegi veedab oma nädalavahetused maal?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski tervemõistuslik inimene ei sõida oma ilusast kodust igaks nädalavahetuseks teiste juurde kõplama.

Ma elan linnas korteris ja siin eriti kõblata ei anna.

Aga vaata, mul on Tallinnas oma maja ja suur aed, ma toimetangi seal. Mis asjast ma kuhugi maale sõitma peaks, et teise majapidamise eest hoolitseda?

No, mul ei ole Tallinnas oma maja ja suurt aeda. Miks sa mul oma vanemate maakoju ei luba nädalavahetusel sõita?

See on arusaadav, et vahel tahetakse sõita, aga kui igal nädalavahetusel kodust põgenetakse, siis tekib küll küsimus, mis lahti on, et omas kodus olla ei kannata.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on arusaadav, et vahel tahetakse sõita, aga kui igal nädalavahetusel kodust põgenetakse, siis tekib küll küsimus, mis lahti on, et omas kodus olla ei kannata.

Ma pole küll see kellelt küsid, aga põhimõtteliselt pole see sinu asi miks keegi elab nagu heaks arvab.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, mul ei ole Tallinnas oma maja ja suurt aeda. Miks sa mul oma vanemate maakoju ei luba nädalavahetusel sõita?

Miks siis, kui olete terve perega aiafännid?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, mul ei ole Tallinnas oma maja ja suurt aeda. Miks sa mul oma vanemate maakoju ei luba nädalavahetusel sõita?

Miks siis, kui olete terve perega aiafännid?

Sest tal on juba aed vanemate juures. Uhkustamise pärast peab linnas ka aed olema või miks?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest tal on juba aed vanemate juures. Uhkustamise pärast peab linnas ka aed olema või miks?

Jälle mingi uhkustamisejutu-kägu. Ei, seetõttu, kui midagi väga meeldib, siis ju soovid igapäevaselt nii elada, ei?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka pole veel oma maja ja aeda (kuigi plaanis on soetada). Need, kellel on, palju 6nne eksole, aga aru ma ei saa, miks nii kibestunud ja 6elad teiste suhtes, kes teistmoodi elavad. Tähelepanu ja imetlust vähe. Peaks tulema teile aia taha austust avaldama?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis, kui olete terve perega aiafännid?

Jumal, jääge juba vait oma aia-läminaga ja teiste elamaõpetamisega. Üks hull ei saanud öö otsa magada (eks ikka oli teid mitu siin öösel kell kolm!) Mis see sinu asi on, kellel on kus aed ja kui tihti ta kus käib, perega või ilma? Teemasse ei oska midagi öelda peale mööda urgitsemise.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal, jääge juba vait oma aia-läminaga ja teiste elamaõpetamisega. Üks hull ei saanud öö otsa magada (eks ikka oli teid mitu siin öösel kell kolm!) Mis see sinu asi on, kellel on kus aed ja kui tihti ta kus käib, perega või ilma? Teemasse ei oska midagi öelda peale mööda urgitsemise.

Kao siis minema siit teemast, kui sulle ei meeldi. Mine tee oma teema, kus jaurad ja lämised.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuigi ma tean ka mitmeid rõõmsameelseid ja toimekaid 80+, 90+ ja isegi 100+ inimesi (kel tervis hea), siis adun ikkagi ära, vananedes inimeste võimed vähenevad ja lisanduvad ka haigused ning seoses sellega võivad ka meeleolud muutuda ning ka kehvemad omadused  süveneda. Öeldakse ju, et vananedes muututakse tagasi “lasteks” (oma jonnakuste jms). Oma lapse puhul ju kasvatad ja otsid  võimalikke häid lahendusi,  mitte ei jää  käed rüpes ootama 25 aastat, et siis on jonnakast väikelapsest kasvanud mõistlik inimene ja nüüd hakkan  temga suhtlema.

Seega see pigem loomulik mõistmine, et võimed ja olukorrad muutuvad ning kohaldume nendega. Pigem pakume abi (mitte ei eelda lihtsalt külla minekut või koosviibimsit kui sellist), pigem sätime koosviibimisi väiksemas ringis ja vaiksemalt). Üritame vältida (või vähemalt võimalikult vähe) ärritavaid teemasid või ärevaid olukordi, endiselt siiski huvituda nende elust, tegemistest, kasvõi nende helgematest mälestustest (mida vanemaks, seda rohkem ja hea meelega räägivad oma lapsepõlvest, noorusest ja enamasti siis kaovad muremõtted või ärrituvus).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga vaata, mul on Tallinnas oma maja ja suur aed, ma toimetangi seal. Mis asjast ma kuhugi maale sõitma peaks, et teise majapidamise eest hoolitseda?

Tore. Saime aru.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne on see, et sul oma polegi. Ja kui on suur majapidamine, kust jõud enam üle ei käi, myyakse see maha ja kolitakse kõikide mugavustega korterisse, mitte ei eeldata, et noorem põlvkond seal nonstop rügama peab. Miks peab neid peete ja kapsaid lõpmatuseni kasvatama? Sellised vanurid ei saagi aru, et elu muutub ja nad peaks muutuma koos sellega, mitte eeldama, et saavad sama elustiili jätkata nii, et tasuta orjad töö ära teevad. Mina soovin reedel end välja magada ja mehega head filmi vaadata, laupäeval kodus olla, seejärel teatrisse ja restorani minna. Pühapäeval koristan elamist ja pesen pere järgmise nädala riided, käin turul, kohtun sõbrannaga.

Oota, kas ma saan nüüd õigesti aru, et üks perekooli kägu praegu dikteerib mulle, kuidas meie pere peab oma elu korraldama? Meile kõikidele (s h minu vanematele) meeldib selline elu, nagu me praegu elame. Aga perekooli kägu ei luba nii?

Mida tähendab, et minu vanemad peavad maja maha müüma ja korterisse minema? Vabandust, miks? Vahemärkusena olgu öeldud, et korter on neil olemas.

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm?

Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Mine restorani või šoppama, vahi telekat või tee, mida tahat, aga krt ära m…lise teiste inimeste elukorralduse kallal!

Uskumatu ülbus tulla teistele dikreerima, et maja tuleb maha müüa ja noorem rahvas peab selle asemel oma linnakodus mugavalt telekat vaatama.

Jube kuri ja kibestunud oled küll, ilmselt ikka hakkab see iga reedene maalesõit ajudele. Mis sõimled? Mul on oma maja ja oma aed ja ma ei pea kuskilt korterist põgenema.

Sina tohid arvamust avaldada ja mina ei tohi? Kes nüüd siis ülbe on?:)

Kuri ja kibestunud oled ikka sina, kes hakkas teist inimest mõnitama ning karjuma, kui õudne teiste inimeste elukorraldus on.

Mina väitsin, et minu jaoks vastuvõtamatu elukorraldus. Ärritusid siiski sina. Ju siis miski käib ikka pinda, et end nii maruliselt kaitsma peab tormama.

Minu jaoks see maanteid uhamine on tõesti no-go. Linnakodu samal ajal ripakil. Esmaspäeva hommikul paned ju kohe ummisjalu tööle. Millal sa oma kodu naudid? Või kui sa ei soovigi seda nautida, siis miks elate kodus, mis teile midagi ei paku ja kus olla ei soovi?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte keegi ei rüga non-stop. Sellest oli juba ilusti juttu, et mõni inimene naudib aiatöid. Sinu jaoks muidugi mingi ulme-maailm? Meile mehega meeldib füüsiline maatöö. Kust sa võtad, et mu vanemad meid orjana peavad?

Kes teie maja ümber olevat aeda hooldab, kui te koguaeg mujal? Või nüüd ütle, et sul polegi eramut, aga see pole ju loogiline, kui terve pere aiatööde fännid?

Mis mõttes koguaeg mujal? Just lõpetan jutu, et me oleme igal nädalavahetusel vanemate juures ja sa esitad sellise küsimuse.

Mõistan, et oled linnainimene ja ei tea neid asju, aga üldjuhul viie päevaga muru üle pea ei kasva.

Lisaks olgu öeldud, et mu vanemad elavad suvel seal siiski koguaeg koha peal ning tegelevad ka jõudumööda asjadega.

Ma olen linnainimene jah, aga muru kasvamisest ja räimedest tean väga hästi, lihtsalt mõistad, mul see kõik oma kodus Tallinnas! Ma ei pea kuhugi uhama kõik nädalavahetused, vaid saan oma kodu nautida. Muru muide niidab tänapäeval robot.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taimedest*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No, mul ei ole Tallinnas oma maja ja suurt aeda. Miks sa mul oma vanemate maakoju ei luba nädalavahetusel sõita?

Miks siis, kui olete terve perega aiafännid?

Sellepärast, et mul on maal väga suur maa-ala, kus ma saan oma aiafänlust harrastada. Mulle meeldib palju peenraid. Maal on mul ka suur viljapuuaed ja palju sõstraid ja tikreid. Maja taga suur seene- ja marjamets.  Sellist suurt aeda Tallinnas ei ole võimalik omada. Oma metsast rääkimata.  Õhupuhtuski on maal hoopis teine.

Lühidalt, mulle meeldib maakeskkond rohkem. Ja tulevikus, kui ma enam tööl ei käi, siis tõenäoliselt elangi maal.

Imelik?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on arusaadav, et vahel tahetakse sõita, aga kui igal nädalavahetusel kodust põgenetakse, siis tekib küll küsimus, mis lahti on, et omas kodus olla ei kannata.

Äkki meeldib keskkonnavahetus? Pool nädalast siin – pool nädalast seal? Sulle ei meeldi vaheldus? Mõnele meeldib.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 122 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui 80aastased vanemad…