Esileht Pereelu ja suhted Kui laps pole kõige ilusam

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )

Teema: Kui laps pole kõige ilusam

Postitas:
Kägu

Tööd tegemast see ei seda, me oskame vabalt töötada nii, et silmad on lahti. Ka lapse ema teeb samal ajal tööd. Lihtsalt lapsest on kahju, kui ta püüab teinekord rääkida, et kümne aatsa pärast on priimabaleriin, emme ütles talle. Ahjaa, võõrast lapsest ei tohi kahju olla.

Kaua sa jaurad sellest lapsest. Alguses hakkasid rääkima, et ema peab ikka teadvustama, et tema laps on inetu. See on täiesti teine asi. Muidugi on ok emale öelda, et laps võiks mujal aega veeta, meil ei ole see küll normaalne nähtus, et lapsed on töö juures. Sest nad segavad töötegemist. Vahel harva on mõnel laps kaasas, kui on mingi erandjuhus, hoidja jäi haigeks vms, see on arusaadav, aga kogu aeg ei pea küll laps töö juures olema. Ka on meil näiteks kolleeg, kes räägib, et ta lapsel on väga tugev muusikaanne. No minu arust mitte, aga see pole kuidagi minu asi tema arvamust muuta. Sellegipoolest oleks häiriv iga päev mingeid kontserte kuulata ja arvan, et sina mõtled siin ka pool välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööd tegemast see ei seda, me oskame vabalt töötada nii, et silmad on lahti. Ka lapse ema teeb samal ajal tööd. Lihtsalt lapsest on kahju, kui ta püüab teinekord rääkida, et kümne aatsa pärast on priimabaleriin, emme ütles talle. Ahjaa, võõrast lapsest ei tohi kahju olla.

Kaua sa jaurad sellest lapsest. Alguses hakkasid rääkima, et ema peab ikka teadvustama, et tema laps on inetu. See on täiesti teine asi. Muidugi on ok emale öelda, et laps võiks mujal aega veeta, meil ei ole see küll normaalne nähtus, et lapsed on töö juures. Sest nad segavad töötegemist. Vahel harva on mõnel laps kaasas, kui on mingi erandjuhus, hoidja jäi haigeks vms, see on arusaadav, aga kogu aeg ei pea küll laps töö juures olema. Ka on meil näiteks kolleeg, kes räägib, et ta lapsel on väga tugev muusikaanne. No minu arust mitte, aga see pole kuidagi minu asi tema arvamust muuta. Sellegipoolest oleks häiriv iga päev mingeid kontserte kuulata ja arvan, et sina mõtled siin ka pool välja.

Mina rääkisin lihtsalt loo sellest, kuidas ema võiks teadvustada, milline tema laps on objektiivselt. Teie või sina hakkasite kaagutama, et kuidas ma julgen. Et teie võite jaurata, aga ma vasta mitte?

Iga päev ei kuulagi, ütlesin ju – kaks korda nädalas. Korraga üks tants 3-5 minutit. Muusika kahjuks mängib meil vaikselt niikuinii iga päev ja ei sega töötegemist – mina näiteks töötan klappidega. Silma ees tantsivast inimesest on aga mööda vaadata äga raske.

Selle pele poleks tulnudki, et pool välja mõelda. Pool millest küll. Et reaalis on üks jalg X ja teine ei…hea küll.

Aga teisipäeval siis ütlen, et perekoolis öeldi, et las laps istub need 2,5 tundi kaks korda nädalas maja ees pingil ja ootab, sest sisse ei tohtivat tuua.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teisipäeval siis ütlen, et perekoolis öeldi, et las laps istub need 2,5 tundi kaks korda nädalas maja ees pingil ja ootab, sest sisse ei tohtivat tuua.

Ütle jah, ja siis ta loeb seda teemat, kus ise temast ja ta lapsest kirjutad. Kui näkku ei julge öelda, siis siit ta saab su arvamuse teada 🙂 samuti selle, et käod soovitasid julgus persest välja tõmmata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rääkisin lihtsalt loo sellest, kuidas ema võiks teadvustada, milline tema laps on objektiivselt.

Ei olnud nii, alustasid välimusest, et ema peaks teadvustama, et laps on inetu ja näeb välja nagu Depardieu või Edgar. Kas pean seda kohta tsiteerima, endal on meelest läinud? Siis hakkasid jaurama sellest töökaaslase lapsest, kellel on X jalad, ei viida arsti juurde ja ema tahab temast baleriini kasvatada. See on teine asi, kuigi ei puutu muidugi samuti üldse sinusse. Aga jutt oli algselt välimusest, mille sina tüürid järjekindlalt hoopis mujale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rääkisin lihtsalt loo sellest, kuidas ema võiks teadvustada, milline tema laps on objektiivselt.

Ei olnud nii, alustasid välimusest, et ema peaks teadvustama, et laps on inetu ja näeb välja nagu Depardieu või Edgar..

No just 🙂 Täpselt!

Alustasin välimusest, et ema peaks teadvustama, milline ta laps välja näeb, ka siis kui laps näeb välja kui Depardieu või on tal X-jalad. Niipalju võiks oma last ikka vaadata.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna arvamust eelistaks teada saada, et mitte teda ebamugavasse olukorda oma lastega panna.

Ja sa ei eelistaks, kui sõbranna lihtsalt sulle ütleb, et ta ei ole “lasteinimene” ja sellepärast ei taha last sülle võtta? Ja et pigem soovib eemale hoida?

Ehk siis teiste sõnadega: üht ja sama asja saab öelda mitmel erineval moel ja kedagi riivamata. Kui inimene aga ütleb, et miks teda peaks üldse huvitama mingi suvaline laps, siis on see väga solvavalt öeldud. Mis siis, et ütles sõbrannale. Ka sõbrannat ei ole vaja solvata. Seda enam, et tegemist ju ei ole mingi suvalise lapsega, vaid tema sõbranna lapsega. See ei puutugi nagu asjasse, et inimesele lapsed ei meeldi. Tegemist on ju tema sõbranna elu kõige olulisema inimesega. Miks peaks selle inimese kohta põlgust väljendama?

Nii imelik, et sa ei taju mingit vahet? Ju siis oled ise ka lapsesuuga inimene, kui ei taba ära, millal väljaöeldu kõlab taktitundetult.

Ehk siis ma saan aru, et teema ongi sinusugustest inimestest.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene aga ütleb, et miks teda peaks üldse huvitama mingi suvaline laps, siis on see väga solvavalt öeldud. Mis siis, et ütles sõbrannale. Ka sõbrannat ei ole vaja solvata. Seda enam, et tegemist ju ei ole mingi suvalise lapsega, vaid tema sõbranna lapsega. See ei puutugi nagu asjasse, et inimesele lapsed ei meeldi. Tegemist on ju tema sõbranna elu kõige olulisema inimesega. Miks peaks selle inimese kohta põlgust väljendama?

Mis see lapsesuu tähendab? Ei neela alla, mida laps ütleb, mul suva, et laps.

Sõbranna võis olla kade, võimetu rasestuma, sellise väljendi taga on sügavam põhjus ja kadedus. Loll ei saa sellest aru. Selge see, et sõbranna teadis, et kui sellise asja ütleb, siis temaga enam ei suhelda. Või oli tõesti niivõrd rumaluke, et arvas teisiti? Eks kõige ausama vastuse saab sõbranna käest.
Enamus lastetuid ei väljenda põlgust, ei arva halvasti, aga ikkagi ei ole enam sama taseme sõbrannad paraku, arvake, mida tahate.
Kuule, jah, olen päris objektiivne. Kui ma kedagi solvan, siis ma juba tean ette, et suhtlus on läbi, aga kui ma juba solvan, siis on suhted hapud. Pole vahet, kas mult või teiselt poolt. Teema on neist, kes solvavad lõpmata palju, nagu ühest korrast ei piisaks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see lapsesuu tähendab? Ei neela alla, mida laps ütleb, mul suva, et laps.

? Ise said aru, mida öelda tahtsid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

? Ise said aru, mida öelda tahtsid?

Sellest väljendist lapsesuu loen välja, et laps võib kõike öelda lapse lollusest ja selle peale ei saa solvuda, aga kui täiskasvanu ütleb, siis on poleemika. Teate, lapse peale solvutakse samuti. Oma laps, see on teine asi.

PS! Olen venelane ja võib-olla sain valesti aru?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui tütar tõesti näeb välja nagu Depardieu või Edgar, siis ema võiks seda isegi näha.

Ja miks ta peab? See on ju looduse poolt nii seatud, et normaalne ema näebki oma last teatud kaldega. Pealegi pole mina ühtki nii koledat inimest oma elus näinud, kelles mingit kenadust ei oleks võimalik leida. Pealegi on hoopis olulisem inimese sisu kui välimus.

No see on ka nüüd ilmne liialdus, et sa pole ühtegi väga koledat inimest näinud. On ikka kahjuks väga inetuid inimesi, kelle välimuses pole mitte midagi kaunist. Aga otse loomulikult on sul õigus selles, et sisu on kordades tähtsam kui välimus. Ja kahtlemata ei ütle ùks intelligentne ja heasüdamlik inimene kunagi inetule inimesele tema välimuse kohta midagi halvasti!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööd tegemast see ei seda, me oskame vabalt töötada nii, et silmad on lahti.

Päris hämmastav ja erakordne lugu! Minu töö juures töötatakse küll nii, et silmad on kinni! Kuidas teil siis teisiti saab  olla?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiseks, ehkki emad oma lastest eales nii ei arva, on olemas väga inetuid lapsi. Emast oleks kena püüda oma lapsi objektiivse pilguga vaadata, et mitte šokki saada, kui keegi ütleb, et su tütar näeb välja nagu Depardieu.

Olen teemaalgataja.

Hm, “su laps näeb välja nagu Depardieu” ei kõlagi nii solvavalt. “Appi kui inetu, täielik värdjas” on näiteks palju solvavam. Pealegi võib ühe või teise koleda kuulsusega sarnaneda ka nende mittekoledaid omadusi pidi.

Aga kui last kritiseeritakse  selles vaimus, et umbes niisugusel inimesel polegi õigust olemas olla, siis see ei ole asi, mida ükski ema peaks alandlikult aktsepteerima.

Ja ära minna tööruumist ei saa, sest kaks õhtupoolikut nädalas pannakse meie tööruumis peale vaikne muusika ja tüdruk tantsib meile. Võime mitte kuulata, aga mitte vaadata ei saa, sest see toimub umbes 4 meetrit minust. Osa peidavad näo kätesse, aga ega keegi ei hakka ju emale ütlema, et palun lõpeta ära.

See on hoopis teine asi ja ei ole võrreldav niisuguse kriitikaga, mis sai osaks minu lapsele või millega on siin ka mõne teise ema juuresolekul purtsatatud. Tõepoolest, miks sa võrdled võrreldamatuid asju…

Isegi kui see väike tüdruk oleks maailma kõige siredamate jalgadega ja tantsiks juba praegu nagu priimabaleriin, on mul väga raske ette kujutada töökohta, kuhu saab ükskõik kelle lapse kaks korda nädalas tantsima tuua. Miks te ei ütle sellele emale, et selline asi segab töötegemist ja et trenni tegemiseks on teised kohad?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle peale ikka annab tulla, et kui sõbranna halvasti lapse kohta ütlema hakkab, on sõprus juba enne läbi olnud? Selle peale nagu ei oskakski tulla, et eksisteerib ka selline sõpruse lõpetamise taktika.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest väljendist lapsesuu loen välja, et laps võib kõike öelda lapse lollusest ja selle peale ei saa solvuda, aga kui täiskasvanu ütleb, siis on poleemika. Teate, lapse peale solvutakse samuti. Oma laps, see on teine asi. PS! Olen venelane ja võib-olla sain valesti aru?

Võib-olla siis selles asi ongi, et sa ei mõista keelelist nüanssi. Ei tunneta öeldu alatooni. Sellepärast sa ei saagi aru, et lause: miks mind peaks mingi suvaline laps huvitama? on solvav, mitte ei ole neutraalne teadaanne, et sa ei ole “lapseinimene”.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on solvav, mitte ei ole neutraalne teadaanne, et sa ei ole “lapseinimene”.

Miks peaks sõbranna teadaandeid tegema? Kas tõesti sünnitanud naine ei mõista, miks lastetu võib nii reageerida? Sünnitamine on kõige unikaalsem kogemus, mida naine võib kogeda, rääkimata rasedusest. Kui palju on lastetuid 30-40+ naisi, kes tõsimeeli sõbrannatavad edasi emaks saanud naistega? Ei ole palju.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju on lastetuid 30-40+ naisi, kes tõsimeeli sõbrannatavad edasi emaks saanud naistega? Ei ole palju.

Oi, minu tutvusringkonnas on küll palju naisi vanuses 30-55, kes sõbrustavad omavahel jätkuvalt, hoolimata sellest, et osa meist on lapsed saanud ja osa mitte. Tõsi, kui siin tähenduslikku vahet teha, siis sõbrustavad, mitte ei sõbrannata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on solvav, mitte ei ole neutraalne teadaanne, et sa ei ole “lapseinimene”.

Miks peaks sõbranna teadaandeid tegema? Kas tõesti sünnitanud naine ei mõista, miks lastetu võib nii reageerida? Sünnitamine on kõige unikaalsem kogemus, mida naine võib kogeda, rääkimata rasedusest. Kui palju on lastetuid 30-40+ naisi, kes tõsimeeli sõbrannatavad edasi emaks saanud naistega? Ei ole palju.

Kui sina mõistad, seleta siis meile ka.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa talle öelnud oma arvamust või vähemalt seda, et sind ei huvita?

Oma arvamust olen öelnud kaks korda ja ümber nurga. Kuna mul on mõningane side balleti ja baleriinide, balletitantsijate ja balletiõpetajatega, siis olen lihtsalt umbmääraselt rääkinud, kui oluline on väljapoolsus ning lahtised liigesed (X-jalgadega oli ka Plissetskaja, see on väiksem mure, kuid vajab väga pühendunud lavastajaid, kes üldse viitsiksid sellega tegeleda ja üldse peaks balletikooli sisse nendega saama). Hyper-extended ehk ilmselt on see sõna ülesirutatud põlved on teine asi, aga väga vajalik baleriinile

Otse ütlema, et kuule, ära pese oma lapse ajusid ja su lapsest ei saa elus klassikalist baleriini. Seda ma ei ole teinud. Halvasti ju lapse kohta öelda ei tohi ja sekkuda teise inimese lapsekasvatamaisse ka mitte, eks. Lõpuks võib-olla nutab oma aastakese ära, kui balletikooli ei saa 11-aastaselt ja läheb kuskile rahvatantsuansamblisse viisku vihistama.

Ja ära minna tööruumist ei saa, sest kaks õhtupoolikut nädalas pannakse meie tööruumis peale vaikne muusika ja tüdruk tantsib meile. Võime mitte kuulata, aga mitte vaadata ei saa, sest see toimub umbes 4 meetrit minust. Osa peidavad näo kätesse, aga ega keegi ei hakka ju emale ütlema, et palun lõpeta ära.

Sellises situatsioonis ma ütlesin täiesti kindlsti, et see ei sobi mulle ja lõpetagu ära. Jah, ilmselt püüaksin seda teha mitte lapse kuuldes, aga niisama ennast tööl terroriseerida kindlasti ei laseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on teismeline, lühikest kasvu ja mütsinumber 62, ma arvan, see pole väga tavaline. Nunnu olemise vanusest on ka välja kasvanud. Kõik need tagasi toppimise ja mahalöömise jutud töötaks ainult sellise inimese peal, kellel on endal natukenegi empaatiat.

Tahaks lihtsalt öelda midagi väga halvasti sellele inimesele, aga ei oska. Ja kui ma vait olen, saab laps signaali, et välimuse kallal norimine on normaalne nähtus. Ma olen lihtsalt nõutu.

Postiivse minapildi arendamisega tegeleme rutiinselt.

Kas see halvasti ütleja on üks konkreetne inimene? Võibolla ei tasuks sellise inimesega üldse suhelda?

Ilmselgelt on see inimene empaatiavaba ja kohutavat ebaviisakas. Kas ta ütleb seda selleks, et solvata või oma vaimse võimekuse puudujääkidest tulenevalt?
Mina ütleksin, et teiste välimuse arvustamise asemel tegelegu ta enda probleemidega. Ütleksin, et teise inimese selline arvustamine on matslik ja sobimatu. Kui ta rumalusest ütles, siis võibolla häbeneb hetke?

Mu mehel on mütsinumber 62, nii et tean, mida selline pea suurus tähendab (= parajaid mütse on väga raske saada). Mehe pea on minu meelest ideaalselt proportsioonis, mees on ligi 1,9 m ja 100kg. Mu emal on peaümbermõõt vist sentimeetri väiksem, aga ta on lühike ja keskmises kaalus.  Ja tegelikult ei tundu ka tema pea mitte kuidagi liiga suur. Võibolla seepärast, et ta on laiaõlgne ja tugevama kondiga? Ema on olnud eluaeg ilus ja särav inimene, kuigi tõesti mitte standardse modelli-mõõtu kehaga. Alles siit teemast lugesin, et ema peaks suure pea tõttu “mitte kõige ilusam” olema. Nii et pea ümbermõõt nüüd küll mingi ilu näitaja pole, isegi kui inimene on lühike.

Teismelise keha areneb aja jooksul ka laiusesse. Enamasti kasvataksegi kõigepealt pikemaks ja alles siis hakkab vibalikust normaalne täiskasvanu mõõtudega keha arenema. Meie kandi naised on füüsiliselt täiskasvanud keskmiselt alles 21. aastaselt ja mehed veel mõni aasta hiljem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on ka lühikest kasvu poiss , 165cm, uuringud tehtud ja enam ei kasva. No siis kküll omma äia juubelil kapsas  ingi naine juurde, täiesti poolvõõras, tuli meie laua juurde ja hakka poissi ülekuulama. Et mis koolis, klassis ja kui poiss ütles et kekkooli viimases siis hakkas kõva häälega ahhetama et pole võimalik nii väike ja juba lõpetad kooli. Endal selline ahter taga nagu emalaeval. Siix küll ütlesin ka kõva häälega vastu et proua kui  midagi normaalset pole öelda siis võiksitd edasi sõita oma ahtriga. Tuleb mingi suvaline kuju teise inimese pikkust kommenteerida. Poisil oli õhtu rikutud.

Mehe õde on ka selline filtrita tüüp. Ei käigi läbi enam eriti. Viimane piisk oli kui mehe sünnipäeval küsis poisi käest et millas sa nüüd kssvama hakkad. Siis ütlesin lihtsalt et sellest me ei räägi siin õhtul.

Kusjuures need filtrita tüübid on ise suurdd solvujad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – äkki see ahtriga naine ahhetas sellepärast, et sul on tark laps, kes lõpetab teistest varem kooli. Minul oli vastupidine asi – poiss on hästi pikk ja ühes seltskonnas sosistati, et nii suur laps, aga ei räägi korralikult – arvasid et poiss on 4-aastane.

Hm, kui arstid on öelnud, et ei kasva siis küll, aga minu onu oli koolis üks lühemaid ja hakkas kasvama hoopis 21-22 aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – äkki see ahtriga naine ahhetas sellepärast, et sul on tark laps, kes lõpetab teistest varem kooli. Minul oli vastupidine asi – poiss on hästi pikk ja ühes seltskonnas sosistati, et nii suur laps, aga ei räägi korralikult – arvasid et poiss on 4-aastane.

Hm, kui arstid on öelnud, et ei kasva siis küll, aga minu onu oli koolis üks lühemaid ja hakkas kasvama hoopis 21-22 aastaselt.

Ei hakka kasvama tehti pildid kätest. No see ahhetav naine väjendas ennast vägagi arusaadavalt ja üldse arvan et kellegi pikkust, laiust mingil juubelipeol ei tule ütlema eriti noorukile. No sai seekord ka kuulda enda kohtaa midagi, ehk pani mõtlema, kuigi kahtllen selles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd ringi vaadata täiskasvanute seas, on olemas ka lühikest kasvu mehed ja naised. Pole see 165 cm mingi väga lühike üldsegi, sellist kasvu inimesi on küll ja veel mõlemast soost. Tahtis lihtsalt halvasti öelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka kasvama tehti pildid kätest.

Sorry, et teemast välja, aga kas saad täpsustada? Kas on mingi moodus, kuidas saab kindlaks teha, kas kasvamine on lõppenud?

Mina olen 170 ja mees 186, aga teismeline (18-aastane) poeg on juba mitu aastat 177 cm. Kas sellest võib eeldada, et ta on pikkuselt täis kasvanud? Mida tähendab, et tehti pildid kätest?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei hakka kasvama tehti pildid kätest.

Sorry, et teemast välja, aga kas saad täpsustada? Kas on mingi moodus, kuidas saab kindlaks teha, kas kasvamine on lõppenud?

Mina olen 170 ja mees 186, aga teismeline (18-aastane) poeg on juba mitu aastat 177 cm. Kas sellest võib eeldada, et ta on pikkuselt täis kasvanud? Mida tähendab, et tehti pildid kätest?

Ei hakka kasvama tehti pildid kätest.

Sorry, et teemast välja, aga kas saad täpsustada? Kas on mingi moodus, kuidas saab kindlaks teha, kas kasvamine on lõppenud?

Mina olen 170 ja mees 186, aga teismeline (18-aastane) poeg on juba mitu aastat 177 cm. Kas sellest võib eeldada, et ta on pikkuselt täis kasvanud? Mida tähendab, et tehti pildid kätest?

Tehti vist sõrmeliigest, neil on oma moodus arvutada seda vahet mis paneb mingi vahe paika kui palju kasvuruumi on. Alguses käisime perearst juures kes suunas lastearsti juurde. Poiss oli siis vist 15a. Kasvuruumiks  äärati 164 – 170cm. Jäi alumisse otsa. Teine poiss on meil 180cm ja 16a.

See pidi nii geneetiline olema et võib vabalt kellegi väiksema inimese geenid päris mis puudutab pikkust. Kuid 177cm pole ju ülde väike ja võib vabalt veel pikkust visata. Tähtis pidi olema hea ööuni sest kasvuhormoon aktiveerub just öösel magades.

Olen näinud ka et peres kus mõlemad vanemad alla 170cm on 2 meetrsid poisid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on väga palju juttu nähtusest “lapsesuu”. Ei ole sellist asja. Kui täiskasvanud inimene avalikult , kellegi välimust pahatahtlikult kritiseerib, siis ta on lihtsalt kasvatamatu ja matslik. Tavaliselt on sellised inimesed lihtsal madala laubalised ja mitte eriti intelligentsed. Vahet pole, kas kritiseerida kehakaalu, suurt nina, väikest/suurt kasvu jne. Kõigil meil on oma iluvigu ja pole teiste asi seda osatada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Ei hakka kasvama tehti pildid kätest.

Sorry, et teemast välja, aga kas saad täpsustada? Kas on mingi moodus, kuidas saab kindlaks teha, kas kasvamine on lõppenud?

Mina olen 170 ja mees 186, aga teismeline (18-aastane) poeg on juba mitu aastat 177 cm. Kas sellest võib eeldada, et ta on pikkuselt täis kasvanud? Mida tähendab, et tehti pildid kätest?

Ei hakka kasvama tehti pildid kätest.

Sorry, et teemast välja, aga kas saad täpsustada? Kas on mingi moodus, kuidas saab kindlaks teha, kas kasvamine on lõppenud?

Mina olen 170 ja mees 186, aga teismeline (18-aastane) poeg on juba mitu aastat 177 cm. Kas sellest võib eeldada, et ta on pikkuselt täis kasvanud? Mida tähendab, et tehti pildid kätest?

Tehti vist sõrmeliigest, neil on oma moodus arvutada seda vahet mis paneb mingi vahe paika kui palju kasvuruumi on. Alguses käisime perearst juures kes suunas lastearsti juurde. Poiss oli siis vist 15a. Kasvuruumiks äärati 164 – 170cm. Jäi alumisse otsa. Teine poiss on meil 180cm ja 16a.

See pidi nii geneetiline olema et võib vabalt kellegi väiksema inimese geenid päris mis puudutab pikkust. Kuid 177cm pole ju ülde väike ja võib vabalt veel pikkust visata. Tähtis pidi olema hea ööuni sest kasvuhormoon aktiveerub just öösel magades.

Olen näinud ka et peres kus mõlemad vanemad alla 170cm on 2 meetrsid poisid.

Mul on sama lugu. Ühe ema-isa lapsed ja pikkusevahe 20 cm. Enam ei kasva kuna täiskasvanud ammu.

Käisime ka vanema pojaga kätest pilti tegemas kui ta oli vist 13 ja ca 150 cm pikk. Arstid ütlesid õigesti. Praegu 164cm. Teine poeg mul 184 cm. Me ise mehega nii pikad pole. See geneetika on üks vahva asi. Pikem poiss on minu moodi tõmmu ja tumedapäine ja see kes minu kasvu, on isa moodi blond ja heleda nahaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on väga palju juttu nähtusest “lapsesuu”. Ei ole sellist asja. Kui täiskasvanud inimene avalikult , kellegi välimust pahatahtlikult kritiseerib, siis ta on lihtsalt kasvatamatu ja matslik. Tavaliselt on sellised inimesed lihtsal madala laubalised ja mitte eriti intelligentsed. Vahet pole, kas kritiseerida kehakaalu, suurt nina, väikest/suurt kasvu jne. Kõigil meil on oma iluvigu ja pole teiste asi seda osatada.

On küll olemas lapsesuud, kes teevad meelega haiget. Nad on sellest ka teadlikud, ise naudivad. Pole sugugi rumalad kõik nendest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käepilt näitab luu kasvuplaadi seisukorda. Kui kasvuplaat on luustunud, siis inimese edasikasvamist ei toimu. Seda vaadatakse mitte sõrme-, vaid randmeliigesest. Mõnikord tehakse ka põlvepildid, aga meil vist pigem labakäteliigeste omad. Vastus on lõplik ja tõene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – äkki see ahtriga naine ahhetas sellepärast, et sul on tark laps, kes lõpetab teistest varem kooli. Minul oli vastupidine asi – poiss on hästi pikk ja ühes seltskonnas sosistati, et nii suur laps, aga ei räägi korralikult – arvasid et poiss on 4-aastane.

Hm, kui arstid on öelnud, et ei kasva siis küll, aga minu onu oli koolis üks lühemaid ja hakkas kasvama hoopis 21-22 aastaselt.

Sinu onu võib olla siis meditsiinilises mõttes erandite erand ja tema ajal vaevalt adekvaatseid röntgenuuringuid tehtigi, palju veel kasvupotentsiaal. Tänapäeval on randmete piirkonna piltidega ikka väga täpselt võimalik öelda, kas kasv lõppenud või hakkab 30-aastaselt veel juurde viskama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui laps pole kõige ilusam