Esileht Ilu ja tervis Küsimus saledatele

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 206 )

Teema: Küsimus saledatele

Postitas:

Mina olen tantsutrennis väikesest saati käinud ja varateismelistele oli trenni osa toitumisõpetus.

okei – olen selle pärast ajupestud – aga ikkagi ei saa aru, mis on valet toidukoguste jälgimisel ja kaalumisel, kui on näha, et ‘loomulik instinkt’ viib rappa söömise.

Kui teada, mida ja kui palju peab sööma ja mõned kuud kaloreid ja mikrosid ja makrosid lugeda, siis normintellektida inimesle jääb meelde mida ja kui palju ta tavalised toiduained sisaldavad ja oskab ka silma järgi koguseid arvestada.

Häda on ainult kaasaegsete poolfabrikaatidega, sest nendega eal ei tea, mis sinna sisse võib pandud olla. Aga tavalised toiduained – riis, kartul, aedviljad, lihad, piimatooted, lihtsad šokolaadid – neile oskan peale vaatamise järgi öelda enam-vähem, kui palju mida see sisaldada võiks. Grammi täpsusega polegi vaja, niikuinii sööme vahel rohkem ja vahel vähem.

Ehk siis – imestan, et kui keegi kuude kaupa toitumiskava jälgib, ta veel silma järgi ei tea, mida ja kui palju ta tohib süüa. Või kuidas on võimalik toitumiskava nii jälgida, et tegelikult ei huvita, mis selle taga on – miks see töötab ja mida sisaldab ja mida võiks millega asendada jne.

….sest ma ei suuda rohkem. Väsin dieedist ja grammipealt iga toidu arvestamisest ning murdun ja lähen jälle vana rada. See ongi ju dieeditajate suurim probleem, et kui see toitumine pole sulle loomupärane (toiduportsjonite igapäevane kaalumine pole ilmselt ka saledatele loomupärane, kui pole just tegu tõsisema terviseprobleemiga, mis seda nõuab), siis varem või hiljem sa väsid sellest, tekivad isud ja näiteks mingil hetkel on vaja muudele probleemidele enam tähelepanu pöörata ning lähebki ju kõik vana rada. Kuidas seda nii keeruline mõista on?

Unustasin lisada veel selle probleemi, kui näiteks kolmapäeval on töökaaslasel sünnipäev, aga sinu kava näeb ette riisi ja tükikest kanafileed, kas võtta oma söök kaasa v nautida pidu? Kuid reedel oli ju plaan sõbrannaga kohvikusse minna ning laupäeval on tädi sünnipäevale kutsutud. Kui ma tahan korralik olla ja kaalu langetada, siis käingi igal pool karbike kaasas. Kuid kui on kiirem päev ja tahaks õhtul lihtsalt olla, kuid siis pead võtma kaalu ja hakkama toiduga mässama: 38gr makaroni, 125gr kana, 5gr õli, 86gr koort (väga suvalised numbrid, aga umbes nii see ju käib). Nii, ise saad söönuks, kuid ütleme, et ülejäänud perele ei maitse kana….ok, teeme neile siis ahjukartuleid ja veel midagi….ja nii kuust-kuusse, aastast-aastasse. Kahjuks tõesti ei suuda. Mingil hetkel saab sellest kõigest nii kõrini…

Tead, terve meie elu on mitteloomupärane.

Rinnahoidja kandmine – võeh!

Päev otsa tööl istumine ja mingite imaginaarsete finantsnumbrite arvutamine, mis niikuinii rootsi või šveitsi lähevad ja meie kasu ei saa – no miks!?

toitumise jälgimisel on vähemalt reaalne käega katsutav kasu, seda on meile otseselt vaja et elada tervelt ja kaua.

Ja kui sa arvutaks oma tavalise 38g makaroni ja 55g kana makrod kokku, saaksid teada, et päevas pead sööma näiteks 90g valku, 250g süsivesikuid ja seda kõike maksimaalselt x kalori sees. Ühtlasi sisaldab toitumiskava näiteks iga päev 300g puuvilju ja 600g aedvilju.

Siis poleks raske teha peas arvutust, et kui keskmine torditükk kaalub näiteks 80g, võiks see sisaldada x kalorit, ja yy grammi süsivesikuid. Mis jätab ülejäänud päevaks nii või naa palju kaloreid ja süsivesikuid ja selle sisse pead suruma kohustusliku koguse aedvilju, puuvilju ja valke.

Kas tõesti viienda klassi matemaatika 100 piires liitmise ja korrutamise-jagamisega käib üle jõu?

Asi ei ole ju selles. Toit on ülekaalulisele inimesele narkootikum.   See jutt on umbes sama hea, kui öelda depressioonis inimesele: Ole rõõmus!

Kui suitsu saame maha jätta nii, et me ei tee enam ühtegi mahvi või alkoholismis tulebki loobuda alkoholist täielikult, siis sööma peame kahjuks iga päev. Seetõttu annab kava mulle need piirid, kus ma peaksin püsima. Aga viimasel ajal on hakanud mind kavade pigem suured söögikogused häirima, st kui ma olen harjunud suurtes kogustes lahjat toitu sööma ja siis kava mitte jälgides võib samas koguses veidigi rammusam söök juba kergesti kaalu tõsta. Rääkimata sellest, et keha arvab, et nüüd antakse rohkem kaloreid ja need tuleb kõik talletada, enne kui jälle näljutama hakatakse. Seetõttu tunnengi hetkel, et ei taha ühtki kava ette võtta, vaid pean tegema midagi täiesti teistmoodi. Püüdma veidigi enda keha ja oma vajadusi kuulata. Kas ma söön, sest mul on paha olla või olen tõesti näljane? Soovisin ja sain ka siinsest teemast tõestuse, et suur osa saledaid söövad pigem seda, mille järele isu ja siis, kui tunnevad, et kõht on tühi. Mina ei ole harjunud tühja kõhtu tundma. Isegi kavad on nii üles ehitatud, et su kõht oleks kogu aeg pigem täis.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.11 20:08; 25.11 20:55; 25.11 21:00; 25.11 21:32; 28.11 16:47; 28.11 23:07; 29.11 13:53; 29.11 15:32; 30.11 16:35; 30.11 18:47; 01.12 11:11; 01.12 17:40; 01.12 19:15; 02.12 10:10; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kogu selle jutu peale tellisin esimest korda elus toitumiskava.
Asi on suht käest ära, 168 cm juures on 85,5 – 86 kg.

Heihei, mina siin. Nooh, toitumiskava on huvitav, aga 100% selle järgi ma tõesti ei tee. Sealt saab ideid ja pmst siiski nagu öeldud, me ju t e a m e, et ntks lehtsalat, tomat, avokaado, kana =hea. Hunnikus võileibu, riisi, kartuleid, pastat=mittehea, kaalutõstev. Selleks mul isiklikult toitumiskava vaja pole. Aga seal on muidu toredaid retsepte.

Nooh, eile nägin numbrit 84,6 ja täna 84,2. Beebisammud, Beebisammud. Isegi sellist nr-t nagu 84 nägin viimati ehk 3 kuud tagasi.

Ega siin suurt muud pole, tuleb tahtejõudu rakendada. Süüa süskarivaesemalt ja õhtuti hambaid säästa.
Pillid jätan ka maha, vaatab kas mõjub. Naistearst on ka vihjanud, et võiks peale pikka kasutamist pausi teha.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 15:45; 29.11 15:54; 29.11 16:13; 06.12 17:37; 11.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar korda aastas söön ühepajatoitu või lambaliha või grillitud lõhet või oma kõige lemmikumat toitu praekartuleid hakklihaga. Üks kord aastas söön Caesari salatit kanalihaga. Neil päevadel ma ei näksi.

3 päeva aastas sööd korralikku toitu ainult? Ma ei usu. Mida sa restodes siis sööd? Ja miks sa iga päev head toitu ei söö?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võta ravimeid, välja arvatud beebipillid.

Sinna ongi koer maetud ju… Need teevad paksuks isegi siis, kui üldse mitte midagi ei söö, järgi proovitud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan ka oma menüü teemaalgatajale. Juurde infoks, et olen sale ja heas vormis, 3 x nädalas käin trennis. Olen kunagi olnud kerges ülekaalus ja pikalt ei suutnud alla võtta, proovisin igasugu dieete, kaldusin kas sööma liiga vähe või pärast liiga palju, käis suur jojotamine. Arvasin ma ei suuda lihtsalt süüa nii vähe ja suvaliselt nagu mulle tundus, et saledad söövad.

Tänaseks siiski sale, riided xs-s. Üritan süüa tervislikult, mitte kindla veendumusega, aga tundub, et kuidagi loomulikult jälgin sellist 80/20 toitumist, 80 siis tervislik, 20 sekka mitte nii terivisikku. Mind aitab, kui hoian teadlukult menüüs omal kohal köögi- jaa juurviljad. Üldiselt jälgin, et magusaga piiri pean. Suudan olla ilma, et ei söö šokolaadi jne, aga kui söön, siis tahab hammas verele minna ja sööks veel ja veel.

Menüü on umbes selline, see siis eilne päev:

H: kaerahelbe puder (50g helbeid),mandlipiim/vesi pooleks, 50g külmutatud marju, natuke vahtrasiirupit peale. Kohv suhkruta, natuke mandlipiima.

L: krevetiwrap, töö lähedal kohvikust. Suur wrap, kus vahel köögiviljad, muna, krevetid.

V: Fit vanilje puding, kohv piimaga

Õ: Suitsujuustu kanafilee, hautatud pikad aedoad, 1 suurem kartul.

Õhtul veel 2 mandariini.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 168/54

Hommikul kl 6 paiku peedi küüslaugu salat majoneesiga umbes 70 gr ja viil täisteraleiba ohtra võiga + 2 vutimuna ja viil paprikat ja oksake lehtkapsast. Rohelise suhkruta  tee kõrvale Rõngu pagari suur präänik pohlamoosiga ja viil täisterasepikut kondenspiimaga. 2 brasiilia pähklit.

 

Ooteks 2 õuna ja mandariin.

Töö juures mõni päev kl 12 paiku supp ja magustoit :ntx mannavaht. Või riis/tatar kastme ja salatitega.Täna tööl miskipärast ei tahtnud süüa. Paar korda nädalas tööl ei söögi, sest isu ei tekkinud.

Hiliseks lõunaks (umbes kl 15 -16 paiku ) täna sõin enne soolast ühe kiivi ja viilu mangot. Siis 7 aurutatud sparglit praetud kalafileega + 1 kaera-seemnepall ja ribake Old Amsterdami juustu. Tee kõrvale 2 võilehttaigna kirsitäidisega snäkki Rimist ja 1 Karl Fazeri vaarikajogurtiga šokolaadikomm.

Õhtuks enam kõht tühjaks ei lähe, joon vaid rohelist teed suhkruta 1 tassi ja kl 15-16 ongi viimane söögikord enamasti.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ainult üks sõna kõigile kaaluga kimpus olijatele – vahelduvpaast. Parim asi mu elus. Ei mingeid dieete, stressi, kaloritelugemist.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 22:59; 10.12 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nooh, eile nägin numbrit 84,6 ja täna 84,2. Beebisammud, Beebisammud. Isegi sellist nr-t nagu 84 nägin viimati ehk 3 kuud tagasi.

Ohoh, mina jälle siin, rõõmustage koos volüümikaga. Pean jagama. Täna hommikul siis 83,5 kg. Tõesti on pillide ärajätmine juba positiivse mõjuga, või siis on isu ka väiksem nendeta.
Tegelikult olen tõesti teadlikult vähe ja paremini toitnud ka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 15:45; 29.11 15:54; 29.11 16:13; 06.12 17:37; 11.12 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võta ravimeid, välja arvatud beebipillid.

Sinna ongi koer maetud ju… Need teevad paksuks isegi siis, kui üldse mitte midagi ei söö, järgi proovitud.

Siis peaksin ma täitsa tsölibaati jääma ju, ja seda ma kindlasti ei tahaks. Kondoom ei sobi, tekitab nii tugevat ärritust ja põletikku, et vajan lõpuks antibiootikume, spiraali panna ei saa- mulle oleks vaja kahte, aga kahte ei panda, igasugu rõngad ja plaastrid ei sobi, proovitud, päevi ka ei saa lugeda, sest minu tsükkel on väga tundlik igasugu stressile ja päevad võivad  seetõttu hilineda või saabuda tükk maad varem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.11 10:21; 26.11 16:31; 30.11 20:09; 01.12 13:07; 11.12 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen: ma alustasin tegelikult juba veidi enne selle teema algatamist oma isude jälgimisega.
Kaal oli juba peaaegu 100 ja see pani taas tegutsema.
Olen söönud kõike, mille järele isu on, ainuke reegel siis see, et võin süüa, kui kõht tõesti tühi on.
Alustasin 98,7 juurest. Kaal täna hommikul 94,5kg. Seega minu puhul hetkel toimib ja hea on see, et mul ei isuta millegi järele, sest ma ei keela endale midagi. Siinne teema on aidanud portsjoneid veidi korrigeerida ja kui aeglasemalt süüa, siis saab ka vähemast kõhu täis. 🙂
Pole aimugi, kas nii ka saledaks on võimalik saada, aga ega see proovimine midagi hullemaks ka enam tee.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 25.11 20:08; 25.11 20:55; 25.11 21:00; 25.11 21:32; 28.11 16:47; 28.11 23:07; 29.11 13:53; 29.11 15:32; 30.11 16:35; 30.11 18:47; 01.12 11:11; 01.12 17:40; 01.12 19:15; 02.12 10:10; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen 6x ndl trenni 1h kaupa. rahulikud ja tempokamad läbisegi. Söön, mida tahan ja isu on. 168 pikk ja 65kg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 171cm ja kaalun 64kg. Vorm on mul väga hea. Kuidas ma toitun? Ma olen karnivoor.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.12 19:51; 15.12 17:13; 16.12 15:43; 18.12 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli oled teemaalgataja, et teed endaga tööd!

Mina ka terve elu olnud normkaalus,vahepeal saledamapoolne. Olen 34 a ja mul on 3 last. Rasedustega olin priskeke. Võtsin iga rasedusega 20 kg juurde, mille kaotasin imetades ja magamata öid nautides beebide kõrvalt.

Kindlasti jah mängivad rolli hormoonid ja ainevahetus, et kui palju patustamist keegi endale lubada saab. Rasedana ongi mul kogu aeg kõht tühi nii et käed värisevad ja kõik mida söön, talletub kuskil rasvana. Keha kogub hilisemaks ilmselt tagavara.

Aga! Soovitan sul vaadatta TLC pealt saadet ” salasöödikud” ehk secret eaters. Seal saab häid nippe.  Siin osad ka läbi käinud. A la söö alati kindlatel aegadel. Vahepeal ainult tervislikud snäkid. Toidu puhul jälgi kalorsust ja portsjoni suurust ning patusta harva ( nt paar x nädalas). Kui on patustamisepäev siis arvesta et too päev muu toit vähem kaloririkas ning väiksem portsjon kui tavaliselt. Mälu aeglaselt, sest siis ajuni jõuab signaal kui kõht täis ja ei söö üle. Ära söö muude tegevuste kõrvalt -teler, ajakiri ,raamat jne…aju ei saa muidu aru et sõid. Hoia kodus ainult tervislikke valikuid. Ole ettevaatlik, et jookidega kaloreid palju sisse ei jooks.

Minu näidismenüü

H: 2 kohvi piima ja 1tl suhkruga, 1 ülepanni pannkook või väike viilakas omletti

L: eelmise õhtusöögi ülejäägid (nt supp/ühepajatoit jms) kohv piima ja suhkruga

Õ: praad/ühepajatoit vms muu kpdus tehtud toit.

 

Võti selles et palju juurikaid toidus,vähem liha, ei oel kõik kastmes ujuv ja rasvas või majoneesis. Koogikesi ja saiakesi ei söö tavaliselt. Küll aga vahel umbes 5 x kuus. Veel jälgin portsjonit. Täna nt kodus tehtud pasta bolognese. Portsjon on üheks toidukorraks minu kaks rusikat. Juurikaid kui oleks lisaks (aurutatud v keedetud v õlita grillitud) siis need ei anna miskit juurde ja ei piira portsjonit. Aga kui juurikad tehtud õlis v juustuga või muul moel kaloririkkalt siis need lähevad ka portsu suurusel arvesse ( ikka kaks enda rusikat 1 toidukord)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 00:55; 15.12 01:00; 15.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ainult üks sõna kõigile kaaluga kimpus olijatele – vahelduvpaast. Parim asi mu elus. Ei mingeid dieete, stressi, kaloritelugemist.

Tore, et sinu puhul toimib ja muidugi soovitan kõigil ära proovida. Aga hoiatan, et kõigile ei sobi. Minu keha ei kannata veresuhkru suurt langust ja tõusu. Pean sööma regulaarselt päeva vältel ja vahepalad ka olulised. Pikemal vahel hakkavad käed värisema ja pea ringi käima, kuumalained üle terve keha ja selline tunne, et kukun kohe kokku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 00:55; 15.12 01:00; 15.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et lõppeks taandub kõik kaloritele. Palju on sinu päevane vajadus sõltuvalt füüsilisest pingutusest, ning palju sellest üle või vähem sööd. Valik ongi sinu, kas süüa suuremad portsud kalorivaesemat toitu või siis väiksemad portsud kaloririkkamat. Ma ise eelistan seda viimast varianti, sest mulle meeldib päris piim ja päris või. Ja üks shokolaad nädala peale ei tähenda midagi,kui nädala toit kokku koos selle shokolaadiga ei ületa normkaloreid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 00:55; 15.12 01:00; 15.12 01:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui süüa loomulikku rikkumata eelkõige mikrotoitainete poolest toiterikast toitu, siis söö palju tahad aga paksuks minemine on võimatu. Seda on reaalselt ka järgi proovitud, mugitud kuude kaupa nii et… ja keharasv ei kasvanud.

Mul endal ka selles suhtes kogemust, kui nn kalorite järgi arvestades. Loomulik ja rikkumata toit. Periood kui füüsiline aktiivsus väike, aga toitumine kalorite järgi päevas keskmiselt kuskil 4000 (võibolla ka oli 5000), kui tavaarusaama kohaselt maksimaalselt 2500 oleks küll piisav olnud. Niimoodi oli 6 kuud järjest kindlalt. Mingit keharasva ei tulnud juurde, vaid püsis stabiilne. Kuskil 190cm pikk ja 78 kg, keharasva protsent 15% juures.

Rasvumise puhul tegu mikrotoitainete vaegusega ja kemikaalidega-mürkidega ja rikutud suhkruga. Peaaegu kõik mis poodides müüakse “toiduna”, on just selline, on saast mis ei kõlba toiduks üldse. Kui sellist jama süüa siis kehal ei ole võimalik toimida nagu loomulikult õige on.

Arvestada et kui toitumine korras, süüa toitu mitte saasta, seega kehal on võimalik ja toimibki nagu loomulikult korrektne on, siis keha hoiab ise loomulikku korrektset rasvamäära, mis meeste puhul on üldiselt 10-15% kehamassist, naiste puhul üldiselt 15-20%. Ja kusjuures trenn (mõistlik trenn aga mitte enesehävitus) mõjutab seda loomulikku rasvamäära maksimaalselt 5-10%.

Juba tavaline küpsetus- ja keetmiskuumus teeb toidust saasta millepõhiselt kehal ei ole võimalik korrektselt toimida. Kui toitu töödeldud rohkem kui 70 kraadiga, siis ei ole enam tegu toiduga, ja mõnede puhul on ka 70 kraadi natuke palju.

Selline kuumus, rohkem kui 70 kraadi, rikub enamuse toidus sisalduva toiteväärtuse. Rikub toitaineid ja ka tekitab tohutult palju kemikaale-mürke ja saastaineid, ja teeb seeduvust kehale 2-5 korda raskemaks, mis kõik on kehale rängalt kahjulik. Jama millepõhiselt ei ole kehal võimalik toimida nagu loomulik ja korrektne on.

Rasvumisega seoses suhkur. Keharasv on toodetud suhkrust. Rohkem kui 70 kraadiga töödeldud suhkur on keha jaoks mürgine. Rängalt tuimestab kogu närvisüsteemi tajuvust-tundlikkust. Ka lööb insuliini taseme lakke, ja keha hakkab seda rasvaks ümber töötlema. Kui palju on nö tavatoidus ehk liigse kuumusega rikutud toitudes suhkrut?

Rasvumisega otsemini ka seoses magneesiumi defitsiit, millega omakorda seoses eelkõige nisutooted mis tehtud idandamata nisust. Idandamata nisu mis lisaks rikutud suhkrule sisaldab ka looduslikku loomulikku nn antitoitainet mis seostab endaga mineraale, ka magneesiumi, millepärast keha ei saa vastavalt seostunut kasutada, seega keha jääb seostunust defitsiitseks. Ei mäleta täpsemalt mille puhul, aga magneesium on vajalik et keha saaks suhkruid üldse kasutada, ja liigse kuumusega rikutud suhkru puhul võrreldes rikkumata ehk loomulike suhkrutega, läks vist ühe suhkru molekuli kohta vaja mitu korda rohkem magneesiumit. Ja selle rikutud suhkru jaoks vajab keha ka mitu korda rohkem hapnikku et see ümber töödelda nö energiaks (mõned korrad kui olen rikutud suhkrut tarbinud pärast toitumise õigele suunale seadmist, iga kord hingamine tugevamaks ja kestis mõned tunnid). Seega rikutud suhkrut süües on kehal tohutu ainevahetuslik koormus, millepärast ka pigem kaldub suhkrut rasvaks ümber töötlema et muidu olevat koormust kuidagigi vähendada.

Ka on seos kemikaalidega-mürkidega ja saastainetega, mida kui kehas liiga palju siis rasva tootmine on üks viis kuidas keha seda jama kuidagi endalt nö eest ära saab, talletades kemikaale-mürke-saastaineid rasvkudedes.

Ka seos kahjuritega-parasiitidega, mis saasta söömise puhul kehas vohavad, ja toodavad kehas mürke ja saastaineid omakorda juurde.

Ja muudki…

Süüa saab paljut, aga peab arvestama et ei ole toit kõik millel küljes silt “toit”. Silt ei määra millega tegu, sisu määrab.

Kui lõpetada saasta söömine täielikult, hakata ainult ehtsat toitu sööma, siis liigsed rasvad kaovad kähku olenemata kui palju süüa. Ja füüsilist trenni pole vaja selle puhul tehagi, kuigi see abistaks küll.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 04:31; 16.12 02:43; 16.12 03:08; 16.12 03:17; 18.12 06:48; 18.12 06:52; 19.12 06:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Milline on siis see päris toit? Muidu põhimõtteliselt olen nõus, et tegelikult saab kalorite mõttes natuke rohkem süüa küll kui süüa päris toitu. Olen sellele järeldusele jõudnud 20aasta pikkuse kalorite lugemise ja kaalujälgimisega. Ma naisterahvana söön umbes 2500-3000kcali (kana/kala/munad/juust/keefir/kodujuust  ja juurvili ja köögivili – aga ikka ka küpsetatult) Aga treenin ka päris palju. Samas näen oma teismelist tütart, kes sööb vähe, liigub veel vähem, aga meeldib magus (jogurt, müsli, kohupiimad, sai jne) ja loeme kalorid kokku, tuleb selline 1400. Kaalu on kahjuks rohkem kui mul.

 

Aga 5000kcali toorest toidust? Saan aru, et juurikad, liha.  Pähklid? Selle kohta on ka kahetisi arvamusi. Aga mis see saast seal poes siis on? Kas juust  on selle definitrsiooni järgi saast? Toores kaerahelves on okei? Või veega leotatult?

Lihtsalt täitsa huvitab, viimane vastaja, too välja oma menüü koguseliselt ja mis see okei toit on?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui süüa loomulikku rikkumata eelkõige mikrotoitainete poolest toiterikast toitu, siis söö palju tahad aga paksuks minemine on võimatu. Seda on reaalselt ka järgi proovitud, mugitud kuude kaupa nii et… ja keharasv ei kasvanud.

Mul endal ka selles suhtes kogemust, kui nn kalorite järgi arvestades. Loomulik ja rikkumata toit. Periood kui füüsiline aktiivsus väike, aga toitumine kalorite järgi päevas keskmiselt kuskil 4000 (võibolla ka oli 5000), kui tavaarusaama kohaselt maksimaalselt 2500 oleks küll piisav olnud. Niimoodi oli 6 kuud järjest kindlalt. Mingit keharasva ei tulnud juurde, vaid püsis stabiilne. Kuskil 190cm pikk ja 78 kg, keharasva protsent 15% juures.

Rasvumise puhul tegu mikrotoitainete vaegusega ja kemikaalidega-mürkidega ja rikutud suhkruga. Peaaegu kõik mis poodides müüakse “toiduna”, on just selline, on saast mis ei kõlba toiduks üldse. Kui sellist jama süüa siis kehal ei ole võimalik toimida nagu loomulikult õige on.

Arvestada et kui toitumine korras, süüa toitu mitte saasta, seega kehal on võimalik ja toimibki nagu loomulikult korrektne on, siis keha hoiab ise loomulikku korrektset rasvamäära, mis meeste puhul on üldiselt 10-15% kehamassist, naiste puhul üldiselt 15-20%. Ja kusjuures trenn (mõistlik trenn aga mitte enesehävitus) mõjutab seda loomulikku rasvamäära maksimaalselt 5-10%.

Juba tavaline küpsetus- ja keetmiskuumus teeb toidust saasta millepõhiselt kehal ei ole võimalik korrektselt toimida. Kui toitu töödeldud rohkem kui 70 kraadiga, siis ei ole enam tegu toiduga, ja mõnede puhul on ka 70 kraadi natuke palju.

Selline kuumus, rohkem kui 70 kraadi, rikub enamuse toidus sisalduva toiteväärtuse. Rikub toitaineid ja ka tekitab tohutult palju kemikaale-mürke ja saastaineid, ja teeb seeduvust kehale 2-5 korda raskemaks, mis kõik on kehale rängalt kahjulik. Jama millepõhiselt ei ole kehal võimalik toimida nagu loomulik ja korrektne on.

Rasvumisega seoses suhkur. Keharasv on toodetud suhkrust. Rohkem kui 70 kraadiga töödeldud suhkur on keha jaoks mürgine. Rängalt tuimestab kogu närvisüsteemi tajuvust-tundlikkust. Ka lööb insuliini taseme lakke, ja keha hakkab seda rasvaks ümber töötlema. Kui palju on nö tavatoidus ehk liigse kuumusega rikutud toitudes suhkrut?

Rasvumisega otsemini ka seoses magneesiumi defitsiit, millega omakorda seoses eelkõige nisutooted mis tehtud idandamata nisust. Idandamata nisu mis lisaks rikutud suhkrule sisaldab ka looduslikku loomulikku nn antitoitainet mis seostab endaga mineraale, ka magneesiumi, millepärast keha ei saa vastavalt seostunut kasutada, seega keha jääb seostunust defitsiitseks. Ei mäleta täpsemalt mille puhul, aga magneesium on vajalik et keha saaks suhkruid üldse kasutada, ja liigse kuumusega rikutud suhkru puhul võrreldes rikkumata ehk loomulike suhkrutega, läks vist ühe suhkru molekuli kohta vaja mitu korda rohkem magneesiumit. Ja selle rikutud suhkru jaoks vajab keha ka mitu korda rohkem hapnikku et see ümber töödelda nö energiaks (mõned korrad kui olen rikutud suhkrut tarbinud pärast toitumise õigele suunale seadmist, iga kord hingamine tugevamaks ja kestis mõned tunnid). Seega rikutud suhkrut süües on kehal tohutu ainevahetuslik koormus, millepärast ka pigem kaldub suhkrut rasvaks ümber töötlema et muidu olevat koormust kuidagigi vähendada.

Ka on seos kemikaalidega-mürkidega ja saastainetega, mida kui kehas liiga palju siis rasva tootmine on üks viis kuidas keha seda jama kuidagi endalt nö eest ära saab, talletades kemikaale-mürke-saastaineid rasvkudedes.

Ka seos kahjuritega-parasiitidega, mis saasta söömise puhul kehas vohavad, ja toodavad kehas mürke ja saastaineid omakorda juurde.

Ja muudki…

Süüa saab paljut, aga peab arvestama et ei ole toit kõik millel küljes silt “toit”. Silt ei määra millega tegu, sisu määrab.

Kui lõpetada saasta söömine täielikult, hakata ainult ehtsat toitu sööma, siis liigsed rasvad kaovad kähku olenemata kui palju süüa. Ja füüsilist trenni pole vaja selle puhul tehagi, kuigi see abistaks küll.

Lamemaalane on rääkinud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.11 10:17; 28.11 22:30; 29.11 13:25; 29.11 15:11; 30.11 16:12; 30.11 17:53; 01.12 14:28; 01.12 17:42; 01.12 18:34; 15.12 16:11; 16.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui süüa loomulikku rikkumata eelkõige mikrotoitainete poolest toiterikast toitu, siis söö palju tahad aga paksuks minemine on võimatu. Seda on reaalselt ka järgi proovitud, mugitud kuude kaupa nii et… ja keharasv ei kasvanud.

Mul endal ka selles suhtes kogemust, kui nn kalorite järgi arvestades. Loomulik ja rikkumata toit. Periood kui füüsiline aktiivsus väike, aga toitumine kalorite järgi päevas keskmiselt kuskil 4000 (võibolla ka oli 5000), kui tavaarusaama kohaselt maksimaalselt 2500 oleks küll piisav olnud. Niimoodi oli 6 kuud järjest kindlalt. Mingit keharasva ei tulnud juurde, vaid püsis stabiilne. Kuskil 190cm pikk ja 78 kg, keharasva protsent 15% juures.

Rasvumise puhul tegu mikrotoitainete vaegusega ja kemikaalidega-mürkidega ja rikutud suhkruga. Peaaegu kõik mis poodides müüakse “toiduna”, on just selline, on saast mis ei kõlba toiduks üldse. Kui sellist jama süüa siis kehal ei ole võimalik toimida nagu loomulikult õige on.

Arvestada et kui toitumine korras, süüa toitu mitte saasta, seega kehal on võimalik ja toimibki nagu loomulikult korrektne on, siis keha hoiab ise loomulikku korrektset rasvamäära, mis meeste puhul on üldiselt 10-15% kehamassist, naiste puhul üldiselt 15-20%. Ja kusjuures trenn (mõistlik trenn aga mitte enesehävitus) mõjutab seda loomulikku rasvamäära maksimaalselt 5-10%.

Juba tavaline küpsetus- ja keetmiskuumus teeb toidust saasta millepõhiselt kehal ei ole võimalik korrektselt toimida. Kui toitu töödeldud rohkem kui 70 kraadiga, siis ei ole enam tegu toiduga, ja mõnede puhul on ka 70 kraadi natuke palju.

Selline kuumus, rohkem kui 70 kraadi, rikub enamuse toidus sisalduva toiteväärtuse. Rikub toitaineid ja ka tekitab tohutult palju kemikaale-mürke ja saastaineid, ja teeb seeduvust kehale 2-5 korda raskemaks, mis kõik on kehale rängalt kahjulik. Jama millepõhiselt ei ole kehal võimalik toimida nagu loomulik ja korrektne on.

Rasvumisega seoses suhkur. Keharasv on toodetud suhkrust. Rohkem kui 70 kraadiga töödeldud suhkur on keha jaoks mürgine. Rängalt tuimestab kogu närvisüsteemi tajuvust-tundlikkust. Ka lööb insuliini taseme lakke, ja keha hakkab seda rasvaks ümber töötlema. Kui palju on nö tavatoidus ehk liigse kuumusega rikutud toitudes suhkrut?

Rasvumisega otsemini ka seoses magneesiumi defitsiit, millega omakorda seoses eelkõige nisutooted mis tehtud idandamata nisust. Idandamata nisu mis lisaks rikutud suhkrule sisaldab ka looduslikku loomulikku nn antitoitainet mis seostab endaga mineraale, ka magneesiumi, millepärast keha ei saa vastavalt seostunut kasutada, seega keha jääb seostunust defitsiitseks. Ei mäleta täpsemalt mille puhul, aga magneesium on vajalik et keha saaks suhkruid üldse kasutada, ja liigse kuumusega rikutud suhkru puhul võrreldes rikkumata ehk loomulike suhkrutega, läks vist ühe suhkru molekuli kohta vaja mitu korda rohkem magneesiumit. Ja selle rikutud suhkru jaoks vajab keha ka mitu korda rohkem hapnikku et see ümber töödelda nö energiaks (mõned korrad kui olen rikutud suhkrut tarbinud pärast toitumise õigele suunale seadmist, iga kord hingamine tugevamaks ja kestis mõned tunnid). Seega rikutud suhkrut süües on kehal tohutu ainevahetuslik koormus, millepärast ka pigem kaldub suhkrut rasvaks ümber töötlema et muidu olevat koormust kuidagigi vähendada.

Ka on seos kemikaalidega-mürkidega ja saastainetega, mida kui kehas liiga palju siis rasva tootmine on üks viis kuidas keha seda jama kuidagi endalt nö eest ära saab, talletades kemikaale-mürke-saastaineid rasvkudedes.

Ka seos kahjuritega-parasiitidega, mis saasta söömise puhul kehas vohavad, ja toodavad kehas mürke ja saastaineid omakorda juurde.

Ja muudki…

Süüa saab paljut, aga peab arvestama et ei ole toit kõik millel küljes silt “toit”. Silt ei määra millega tegu, sisu määrab.

Kui lõpetada saasta söömine täielikult, hakata ainult ehtsat toitu sööma, siis liigsed rasvad kaovad kähku olenemata kui palju süüa. Ja füüsilist trenni pole vaja selle puhul tehagi, kuigi see abistaks küll.

Lamemaalane on rääkinud.

Ta jutus on ka tõtt, aga jutt, et söö puhast toitu palju tahad, on ilmselge liialdus. Ka see, et füüsiline trenn pole vajalik. Natuke üle on pannud oma asjadega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.12 19:51; 15.12 17:13; 16.12 15:43; 18.12 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamemaalane on rääkinud.

Sul on rängad luulud…
Sa pole suuteline aru saama mis teema siin on. Ja fantaseerid omale mingit jama ette ja lihtsalt niisama usud seda.
Maa ei ole lame, ka ei ole kera, ka ei ole mitmed muud variandid.
Et mingitkti õiget aimu saada tegelikust kujust, peab suutma aru saada nn multidimensionaalsusest ja mismoodi ja miks see toimib. Sina kogu oma väga haleda ja väga nõmeda elu jooksul ei saavuta vastavat aimu ealeski.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 04:31; 16.12 02:43; 16.12 03:08; 16.12 03:17; 18.12 06:48; 18.12 06:52; 19.12 06:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ta jutus on ka tõtt, aga jutt, et söö puhast toitu palju tahad, on ilmselge liialdus. Ka see, et füüsiline trenn pole vajalik. Natuke üle on pannud oma asjadega.

Ei ole liialdus, vaid mõlemad on faktid mida saab kogemuslikult järgi proovida seega ära näha et nii ongi. Minul on vastavad kogemused olemas. Üle pannud pole millegagi.

Tahad teada, proovi järgi. Proovimisega arvesta et 6 kuud kindlalt, võib ka vaja olla 1-2 aastat.

Ametlik värk pole kõik mis on. Seega miks eeldada et on ainuõige, kui pole muid variante isegi järgi proovinud?

Kui endal toitumist korrigeerima hakkasin, aastad tagasi, kui alguses infot omandasin, siis oli mitmeid asju mille kohta väited et “ainult nii on!” Aga mul tekkis ja püsis “?” Seega ikkagi proovisin ise järgi, mitte ei jäänud lihtsalt uskuma ja järgima, ja sain kogemuslikult teada et mõned asjad mis väideti, päriselt ei vastanud tõele. Kogemuslikult olen ära näinud mis päriselt õige on ja mis mitte. Ehtne aus järele proovimine, kogemuslikult selgeks tegemine, on miski mida praegusel ajal ei tee peaaegu keegi, vaid lihtsalt tuubitakse pähe või tehakse kava ja reeglistik ja järgitakse nagu usklikud oma püha raamatut.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 04:31; 16.12 02:43; 16.12 03:08; 16.12 03:17; 18.12 06:48; 18.12 06:52; 19.12 06:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Milline on siis see päris toit?
Aga 5000kcali toorest toidust? Saan aru, et juurikad, liha. Pähklid?

Koguseid täpselt ei mäleta, aga varasemalt olin arvestanud ja nägemise järgi jäid enamvähem kogused ja kaalud meelde, mis sel ajal olid veel meeles ja siis enamvähem ka arvestasin. Selgelt on meeles et oli huvitav märgata et keharasv ei suurenenud, isegi et ametliku dogma järgi arvestades oleks pidanud.

Aga mis siis päeva kohta enamvähem keskmiselt oli, mõned aastad tagasi.

300 grammi mett, 900kcal.

200 grammi veise rasva, 1400kcal.

Veise liha, kala, kanamunad, veise maks, iga päev miskit nende hulgast ja väärtuses 1000kcal juures.

Juurikatest maapirn peamiselt, 300 grammi. Aga selle tegelikku kalorsust ei tea, sest nn lahustumatud tärklised ja muud sedalaadi ained sooles olevad bakterid töötlevad ümber kõige lihtsamateks rasvhapeteks ehk siis üldiselt öeldes rasvaks, mida siis keha kasutada saab, seega äkki 500kcal.

Idandatud nisu ja tatar, 300 grammi, 600kcal.

Muid pudinaid, 100kcal.

Selle järgi 4500 kcal. Enamvähem nii palju oli, täpsemalt ei mäleta.

Aga mis see saast seal poes siis on? Kas juust on selle definitrsiooni järgi saast? Toores kaerahelves on okei? Või veega leotatult?

Peaaegu kõik on, üksikud mis pole. Mõned mis öko siltidega, peaks kõlbama.

Kui on pastöriseeritud ehk kuumutatud piimast, ja loomadelt keda kasvatatud moodsate viisidega ehk väga valesti, siis väga räige saast. Pastöriseerimine hävitab piimas peaaegu kogu toiteväärtuse, ja tektiab tohutult palju mürk- ja saastaineid. Ja sellise juustu puhul on miski keha tugevalt äralollitav värk, tekitab kehale selle saastjuustu järele põhjendamatu tungi (mida mul enam muidugi pole ega teki).

Nisu, kaer, rukis, ja muud sedalaadi teraviljad peavad enne tarbimist olema idandatud olekus, muidu on mürgised. Nn antitoitaine, äkki oli fütiinhape või miski siuke, ja veel mingid jamad ained. Mis tera idanedes lagunevad. Väga tugevalt läbi leotades ka vist saab neist lahti, eeldades et seda vett siis ei tarbi, aga idandamine on täiesti kindel.

Lihtsalt täitsa huvitab, viimane vastaja, too välja oma menüü koguseliselt ja mis see okei toit on?

See mille kasvatamise puhul pole kasutatud üleüldse mingeid tööstuslikke kemikaale ega mürke. Ainult looduslikult loomulikud viisid.

Loomadele ka ei tohi kemikaale ega muud moodsat saasta sööta ega süstida, ja peavad ikka karjamaal saama olla.

Toit ei tohi olla töödeldud moodsate ega tööstuslike viisidega.

Ei tohi olla kasutatud kuumust üle 70 kraadi.

Ei tohi olla lisatud naatriumkloriidi ehk nn tavalist soola. Sest on keha jaoks kahjulik, jääb keha mineraalsele toimimisele ette. Kui tarbida naatriumkloriidi nii nagu praeguseaja normaalsus on, ehk iga päev lisatuna enamvähem kõigele mida süüakse, siis vajab keha päeva kohta kuskil 2 korda rohkem vett, et naatriumkloriidi kehast peamiselt higistamisega välja uhtuda. Sest kui seda ei tarbi mõned kuud, ja siis tarbida, tekib kähku tugev veejoomistung. Keha ei taha naatriumkloriidi.

Praegu toitun keha kuulamise ja tunnetamise järgi arvestades, ja arvestades mida mõtte ja füüsiline töö vajab just mikrotoitainete poolest, selles suhtes et mis toidud vastavaid aineid rohkem sisaldavad. Makrotoitaineid on lihtne piisavalt saada, mikrosid nii lihtne pole. Praegu peaks kalorsuse poolest keskmiselt 3500 juures olema, kui praegust toitumist tagantjärele vaadata ja enamvähem arvestada mida ja palju.

Praegu maapirn, kõrvits, idandatud nisu, leotatud tatar, õunad, mesi, pohlad, veise liha ja maks ja süda ja rasv, kilud, kanamunad, küüslauk. Mitte iga päev kõiki, vaid viimase kahe kuu jooksul; üldiselt hooajati muutub mõnel määral.

Nö pudinate seas rukkilinnase jahu, linaseemned, linaseemneõli, hariliku maarjaohaka õli, kanepiseemned, kuivatatud kõrvenõges ja varseller ja Atlandi merevetikad, kakao oad, maka juure pulber, kuivatatud pihlakamarjad, köömen, kriidi pulber kaltsiumi jaoks — neist mida vaja peenestan, siis segan kokku möksist-taignaks ja söön seda, ja maitse üldiselt juhtub isegi mõnus.

Ka magneesiumkloriid vees lahustatuna.

Koirohi nädalas 1-4 korda, harva kui nädal või kaks vahele jääb. Et mikrokahjurid ja -parasiidid ei saaks seedesüsteemis elutsema hakata, sest muidu absoluutselt hakkavad ja kasvatavad sinna omal massilisi kolooniaid, millepärast seeduvus ja sellega ainete imenduvus kehha korralikult halvemaks — jama mida vaja pole.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.12 04:31; 16.12 02:43; 16.12 03:08; 16.12 03:17; 18.12 06:48; 18.12 06:52; 19.12 06:28;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas siis inimene, kellel on geneetiline soodumus rasvumiseks peabki kogu elu toituma nagu koonduslaagris?? Et mahtuda mingitesse standarditesse, vaevlema toitainete puuduses ja keelama endale pidevalt naudinguid mis teistele tavalised.

Miks nagu koonduslaagris? Piisab ju lihtsalt endale teadvustamisest, mida sööd.
Mis toitainete puudusesse puutub, siis ma olen päris kindel, et pigem on toitainete puuduses need ennast pastast, saiast ja pihvidest jämmuks õginud inimesed kui oma toitumist jälgivad saledad. Paksude toidulaud on enamasti VÄGA ühekülgne. Ja nemad ju “muru” või “heina” ei söö ammugi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui endal toitumist korrigeerima hakkasin, aastad tagasi, kui alguses infot omandasin, siis oli mitmeid asju mille kohta väited et “ainult nii on!” Aga mul tekkis ja püsis “?” Seega ikkagi proovisin ise järgi, mitte ei jäänud lihtsalt uskuma ja järgima, ja sain kogemuslikult teada et mõned asjad mis väideti, päriselt ei vastanud tõele. Kogemuslikult olen ära näinud mis päriselt õige on ja mis mitte. Ehtne aus järele proovimine, kogemuslikult selgeks tegemine, on miski mida praegusel ajal ei tee peaaegu keegi, vaid lihtsalt tuubitakse pähe või tehakse kava ja reeglistik ja järgitakse nagu usklikud oma püha raamatut.

Sellist ütlemist oled kuulnud, et tark õpib teiste, loll enda vigadest?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on siis see päris toit?

Aga 5000kcali toorest toidust? Saan aru, et juurikad, liha. Pähklid?

Koguseid täpselt ei mäleta, aga varasemalt olin arvestanud ja nägemise järgi jäid enamvähem kogused ja kaalud meelde, mis sel ajal olid veel meeles ja siis enamvähem ka arvestasin. Selgelt on meeles et oli huvitav märgata et keharasv ei suurenenud, isegi et ametliku dogma järgi arvestades oleks pidanud.

Aga mis siis päeva kohta enamvähem keskmiselt oli, mõned aastad tagasi.

300 grammi mett, 900kcal.

200 grammi veise rasva, 1400kcal.

Veise liha, kala, kanamunad, veise maks, iga päev miskit nende hulgast ja väärtuses 1000kcal juures.

Juurikatest maapirn peamiselt, 300 grammi. Aga selle tegelikku kalorsust ei tea, sest nn lahustumatud tärklised ja muud sedalaadi ained sooles olevad bakterid töötlevad ümber kõige lihtsamateks rasvhapeteks ehk siis üldiselt öeldes rasvaks, mida siis keha kasutada saab, seega äkki 500kcal.

Idandatud nisu ja tatar, 300 grammi, 600kcal.

Muid pudinaid, 100kcal.

Selle järgi 4500 kcal. Enamvähem nii palju oli, täpsemalt ei mäleta.

Aga mis see saast seal poes siis on? Kas juust on selle definitrsiooni järgi saast? Toores kaerahelves on okei? Või veega leotatult?

Peaaegu kõik on, üksikud mis pole. Mõned mis öko siltidega, peaks kõlbama.

Kui on pastöriseeritud ehk kuumutatud piimast, ja loomadelt keda kasvatatud moodsate viisidega ehk väga valesti, siis väga räige saast. Pastöriseerimine hävitab piimas peaaegu kogu toiteväärtuse, ja tektiab tohutult palju mürk- ja saastaineid. Ja sellise juustu puhul on miski keha tugevalt äralollitav värk, tekitab kehale selle saastjuustu järele põhjendamatu tungi (mida mul enam muidugi pole ega teki).

Nisu, kaer, rukis, ja muud sedalaadi teraviljad peavad enne tarbimist olema idandatud olekus, muidu on mürgised. Nn antitoitaine, äkki oli fütiinhape või miski siuke, ja veel mingid jamad ained. Mis tera idanedes lagunevad. Väga tugevalt läbi leotades ka vist saab neist lahti, eeldades et seda vett siis ei tarbi, aga idandamine on täiesti kindel.

Lihtsalt täitsa huvitab, viimane vastaja, too välja oma menüü koguseliselt ja mis see okei toit on?

See mille kasvatamise puhul pole kasutatud üleüldse mingeid tööstuslikke kemikaale ega mürke. Ainult looduslikult loomulikud viisid.

Loomadele ka ei tohi kemikaale ega muud moodsat saasta sööta ega süstida, ja peavad ikka karjamaal saama olla.

Toit ei tohi olla töödeldud moodsate ega tööstuslike viisidega.

Ei tohi olla kasutatud kuumust üle 70 kraadi.

Ei tohi olla lisatud naatriumkloriidi ehk nn tavalist soola. Sest on keha jaoks kahjulik, jääb keha mineraalsele toimimisele ette. Kui tarbida naatriumkloriidi nii nagu praeguseaja normaalsus on, ehk iga päev lisatuna enamvähem kõigele mida süüakse, siis vajab keha päeva kohta kuskil 2 korda rohkem vett, et naatriumkloriidi kehast peamiselt higistamisega välja uhtuda. Sest kui seda ei tarbi mõned kuud, ja siis tarbida, tekib kähku tugev veejoomistung. Keha ei taha naatriumkloriidi.

Praegu toitun keha kuulamise ja tunnetamise järgi arvestades, ja arvestades mida mõtte ja füüsiline töö vajab just mikrotoitainete poolest, selles suhtes et mis toidud vastavaid aineid rohkem sisaldavad. Makrotoitaineid on lihtne piisavalt saada, mikrosid nii lihtne pole. Praegu peaks kalorsuse poolest keskmiselt 3500 juures olema, kui praegust toitumist tagantjärele vaadata ja enamvähem arvestada mida ja palju.

Praegu maapirn, kõrvits, idandatud nisu, leotatud tatar, õunad, mesi, pohlad, veise liha ja maks ja süda ja rasv, kilud, kanamunad, küüslauk. Mitte iga päev kõiki, vaid viimase kahe kuu jooksul; üldiselt hooajati muutub mõnel määral.

Nö pudinate seas rukkilinnase jahu, linaseemned, linaseemneõli, hariliku maarjaohaka õli, kanepiseemned, kuivatatud kõrvenõges ja varseller ja Atlandi merevetikad, kakao oad, maka juure pulber, kuivatatud pihlakamarjad, köömen, kriidi pulber kaltsiumi jaoks — neist mida vaja peenestan, siis segan kokku möksist-taignaks ja söön seda, ja maitse üldiselt juhtub isegi mõnus.

Ka magneesiumkloriid vees lahustatuna.

Koirohi nädalas 1-4 korda, harva kui nädal või kaks vahele jääb. Et mikrokahjurid ja -parasiidid ei saaks seedesüsteemis elutsema hakata, sest muidu absoluutselt hakkavad ja kasvatavad sinna omal massilisi kolooniaid, millepärast seeduvus ja sellega ainete imenduvus kehha korralikult halvemaks — jama mida vaja pole.

OMG, milline p*sk

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.11 10:26; 28.11 21:05; 29.11 13:03; 29.11 13:13; 29.11 16:34; 29.11 16:38; 29.11 17:03; 29.11 22:16; 30.11 10:57; 01.12 12:25; 16.12 12:25; 16.12 12:28; 16.12 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguseid täpselt ei mäleta, aga varasemalt olin arvestanud ja nägemise järgi jäid enamvähem kogused ja kaalud meelde, mis sel ajal olid veel meeles ja siis enamvähem ka arvestasin. Selgelt on meeles et oli huvitav märgata et keharasv ei suurenenud, isegi et ametliku dogma järgi arvestades oleks pidanud.

Aga mis siis päeva kohta enamvähem keskmiselt oli, mõned aastad tagasi.

300 grammi mett, 900kcal.

200 grammi veise rasva, 1400kcal.

Veise liha, kala, kanamunad, veise maks, iga päev miskit nende hulgast ja väärtuses 1000kcal juures.

Juurikatest maapirn peamiselt, 300 grammi. Aga selle tegelikku kalorsust ei tea, sest nn lahustumatud tärklised ja muud sedalaadi ained sooles olevad bakterid töötlevad ümber kõige lihtsamateks rasvhapeteks ehk siis üldiselt öeldes rasvaks, mida siis keha kasutada saab, seega äkki 500kcal.

Idandatud nisu ja tatar, 300 grammi, 600kcal.

Muid pudinaid, 100kcal.

Selle järgi 4500 kcal. Enamvähem nii palju oli, täpsemalt ei mäleta.

Palun lase endal diabeeti testida perearstil!
Kui vajad kaalu hoidmiseks 5000 kalorit ja 300g puhast suhkrut päevas, võib olla tegemist tõsise terviserikkega ja su keha pole võimeline omandama söödut.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.11 21:21; 26.11 12:49; 30.11 14:28; 16.12 13:37; 18.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamemaalane on rääkinud.

Sul on rängad luulud…

Sa pole suuteline aru saama mis teema siin on. Ja fantaseerid omale mingit jama ette ja lihtsalt niisama usud seda.

Maa ei ole lame, ka ei ole kera, ka ei ole mitmed muud variandid.

Et mingitkti õiget aimu saada tegelikust kujust, peab suutma aru saada nn multidimensionaalsusest ja mismoodi ja miks see toimib. Sina kogu oma väga haleda ja väga nõmeda elu jooksul ei saavuta vastavat aimu ealeski.

Mnjah. Sul on ravimid vist juba päris pikalt võtmata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 28.11 10:17; 28.11 22:30; 29.11 13:25; 29.11 15:11; 30.11 16:12; 30.11 17:53; 01.12 14:28; 01.12 17:42; 01.12 18:34; 15.12 16:11; 16.12 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on siis see päris toit?

Aga 5000kcali toorest toidust? Saan aru, et juurikad, liha. Pähklid?

Koguseid täpselt ei mäleta, aga varasemalt olin arvestanud ja nägemise järgi jäid enamvähem kogused ja kaalud meelde, mis sel ajal olid veel meeles ja siis enamvähem ka arvestasin. Selgelt on meeles et oli huvitav märgata et keharasv ei suurenenud, isegi et ametliku dogma järgi arvestades oleks pidanud.

Aga mis siis päeva kohta enamvähem keskmiselt oli, mõned aastad tagasi.

300 grammi mett, 900kcal.

200 grammi veise rasva, 1400kcal.

Veise liha, kala, kanamunad, veise maks, iga päev miskit nende hulgast ja väärtuses 1000kcal juures.

Juurikatest maapirn peamiselt, 300 grammi. Aga selle tegelikku kalorsust ei tea, sest nn lahustumatud tärklised ja muud sedalaadi ained sooles olevad bakterid töötlevad ümber kõige lihtsamateks rasvhapeteks ehk siis üldiselt öeldes rasvaks, mida siis keha kasutada saab, seega äkki 500kcal.

Idandatud nisu ja tatar, 300 grammi, 600kcal.

Muid pudinaid, 100kcal.

Selle järgi 4500 kcal. Enamvähem nii palju oli, täpsemalt ei mäleta.

Aga mis see saast seal poes siis on? Kas juust on selle definitrsiooni järgi saast? Toores kaerahelves on okei? Või veega leotatult?

Peaaegu kõik on, üksikud mis pole. Mõned mis öko siltidega, peaks kõlbama.

Kui on pastöriseeritud ehk kuumutatud piimast, ja loomadelt keda kasvatatud moodsate viisidega ehk väga valesti, siis väga räige saast. Pastöriseerimine hävitab piimas peaaegu kogu toiteväärtuse, ja tektiab tohutult palju mürk- ja saastaineid. Ja sellise juustu puhul on miski keha tugevalt äralollitav värk, tekitab kehale selle saastjuustu järele põhjendamatu tungi (mida mul enam muidugi pole ega teki).

Nisu, kaer, rukis, ja muud sedalaadi teraviljad peavad enne tarbimist olema idandatud olekus, muidu on mürgised. Nn antitoitaine, äkki oli fütiinhape või miski siuke, ja veel mingid jamad ained. Mis tera idanedes lagunevad. Väga tugevalt läbi leotades ka vist saab neist lahti, eeldades et seda vett siis ei tarbi, aga idandamine on täiesti kindel.

Lihtsalt täitsa huvitab, viimane vastaja, too välja oma menüü koguseliselt ja mis see okei toit on?

See mille kasvatamise puhul pole kasutatud üleüldse mingeid tööstuslikke kemikaale ega mürke. Ainult looduslikult loomulikud viisid.

Loomadele ka ei tohi kemikaale ega muud moodsat saasta sööta ega süstida, ja peavad ikka karjamaal saama olla.

Toit ei tohi olla töödeldud moodsate ega tööstuslike viisidega.

Ei tohi olla kasutatud kuumust üle 70 kraadi.

Ei tohi olla lisatud naatriumkloriidi ehk nn tavalist soola. Sest on keha jaoks kahjulik, jääb keha mineraalsele toimimisele ette. Kui tarbida naatriumkloriidi nii nagu praeguseaja normaalsus on, ehk iga päev lisatuna enamvähem kõigele mida süüakse, siis vajab keha päeva kohta kuskil 2 korda rohkem vett, et naatriumkloriidi kehast peamiselt higistamisega välja uhtuda. Sest kui seda ei tarbi mõned kuud, ja siis tarbida, tekib kähku tugev veejoomistung. Keha ei taha naatriumkloriidi.

Praegu toitun keha kuulamise ja tunnetamise järgi arvestades, ja arvestades mida mõtte ja füüsiline töö vajab just mikrotoitainete poolest, selles suhtes et mis toidud vastavaid aineid rohkem sisaldavad. Makrotoitaineid on lihtne piisavalt saada, mikrosid nii lihtne pole. Praegu peaks kalorsuse poolest keskmiselt 3500 juures olema, kui praegust toitumist tagantjärele vaadata ja enamvähem arvestada mida ja palju.

Praegu maapirn, kõrvits, idandatud nisu, leotatud tatar, õunad, mesi, pohlad, veise liha ja maks ja süda ja rasv, kilud, kanamunad, küüslauk. Mitte iga päev kõiki, vaid viimase kahe kuu jooksul; üldiselt hooajati muutub mõnel määral.

Nö pudinate seas rukkilinnase jahu, linaseemned, linaseemneõli, hariliku maarjaohaka õli, kanepiseemned, kuivatatud kõrvenõges ja varseller ja Atlandi merevetikad, kakao oad, maka juure pulber, kuivatatud pihlakamarjad, köömen, kriidi pulber kaltsiumi jaoks — neist mida vaja peenestan, siis segan kokku möksist-taignaks ja söön seda, ja maitse üldiselt juhtub isegi mõnus.

Ka magneesiumkloriid vees lahustatuna.

Koirohi nädalas 1-4 korda, harva kui nädal või kaks vahele jääb. Et mikrokahjurid ja -parasiidid ei saaks seedesüsteemis elutsema hakata, sest muidu absoluutselt hakkavad ja kasvatavad sinna omal massilisi kolooniaid, millepärast seeduvus ja sellega ainete imenduvus kehha korralikult halvemaks — jama mida vaja pole.

Palun näiteid, kuidas selliste toiduainetega peaks välja nägema ühe pere, kus ka kaks hilisteismelist poissi, nädalamenüü.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 23:06; 30.11 22:36; 16.12 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koirohi nädalas 1-4 korda, harva kui nädal või kaks vahele jääb. Et mikrokahjurid ja -parasiidid ei saaks seedesüsteemis elutsema hakata, sest muidu absoluutselt hakkavad ja kasvatavad sinna omal massilisi kolooniaid, millepärast seeduvus ja sellega ainete imenduvus kehha korralikult halvemaks — jama mida vaja pole.

Huvi pärast lugesin terve postituse läbi, aga see koht ajas lausa naerma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koirohi nädalas 1-4 korda, harva kui nädal või kaks vahele jääb. Et mikrokahjurid ja -parasiidid ei saaks seedesüsteemis elutsema hakata, sest muidu absoluutselt hakkavad ja kasvatavad sinna omal massilisi kolooniaid, millepärast seeduvus ja sellega ainete imenduvus kehha korralikult halvemaks — jama mida vaja pole.

Huvi pärast lugesin terve postituse läbi, aga see koht ajas lausa naerma.

Miks?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.12 19:51; 15.12 17:13; 16.12 15:43; 18.12 12:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 206 )


Esileht Ilu ja tervis Küsimus saledatele