Esileht Koolilaps Laps

Näitan 3 postitust - vahemik 121 kuni 123 (kokku 123 )

Teema: Laps

Postitas:
Kägu

Ah kuule, pea nüüd hoogu. Minu laps üritas viimase hetkeni viisakaks jääda, aga kui ikka keegi pidevalt tantsib ta ümber, naerab kontekstist välja, käitub kui poolearuline, lakub ta juukseid ja lõpuks puristab sülge mu lapsele näkku, miks peaks ta sellist idiooti taluma? Jah, minu laps on populaarne, ilmselt otsis oma haigel moel tähelepanu, aga minu laps ei pea igal jumala koolipäeval olema kõrgharidusega psühhiaater, tohib tal olla ka õigus olla lihtsalt laps? Probleem on eristuvas lapses ja sellega tegelevad ikka tema vanemad.

Vaata, sina kirjeldad äärmuslikku olukorda. Ilmselgelt, kui laps puristab sülge teisele näkku, siis tuleb sekkuda.

Aga enamasti kiusatakse ka neid lapsi, kes ei purista sülge teistele näkku. Vaid tihti piisab juba sellest, et see laps on tagasihoidlik, sotsiaalselt v-o nõrgem, ei ole lobe suhtleja. Oma lapsepõlvest mäletan, kuis üht mu klassikaaslast hakati koolis narrima, kuna tema isa käis alati ringi punase seljakotiga ja kaabulotuga. No oli selline n-ö maausku, omapärase elustiiliga mees, aga kellelegi seda peale ei surunud. Laps ise oli täiesti tavaline, kedagi ei seganud – ei lakkunud ta iialgi teiste laste juukseid ega puristanud neile näkku! Kas ka sellisega oleks pidanud tegelema psühholoog ja psühhiaater, jättes samas kiusajad üldse tähelepanuta ja neid ainult õigustades?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veiderdamist eesmärk on saada tähelepanu, seega võib olla probleem selles, et lapsel on tähelepanuhäire või jääb tähelepanust muidu vajaka. Sellise probleemiga lapse puhul otsustas klass, et ei tee temast välja – laps läks täitsa pööraseks tunnis ja lõpuks jooksis klassist välja. Siin aitaks psühholoog ja mida varem seda parem.

Selle vastu aitaks see, et tööd tehakse klassiga, mitte laps ei pea psühholoogi juurde minema. Kui selle klassiga tööd ei tehta, selgeks ei tehta, et grupiviisiliselt vōi ükskõik kes eraldi kedagi ükskõik millisel ”põhjusel” kiusata ei tohi, see ei ole normaalne käitumine, siis kasvab sellest klassist hulk kiusajaid, kes jätkavad samas vaimus kogu elu ja annavad selle suhtunise edasi oma lastele.

Ah kuule, pea nüüd hoogu. Minu laps üritas viimase hetkeni viisakaks jääda, aga kui ikka keegi pidevalt tantsib ta ümber, naerab kontekstist välja, käitub kui poolearuline, lakub ta juukseid ja lõpuks puristab sülge mu lapsele näkku, miks peaks ta sellist idiooti taluma? Jah, minu laps on populaarne, ilmselt otsis oma haigel moel tähelepanu, aga minu laps ei pea igal jumala koolipäeval olema kõrgharidusega psühhiaater, tohib tal olla ka õigus olla lihtsalt laps?

Probleem on eristuvas lapses ja sellega tegelevad ikka tema vanemad.

Loodetavasti ei räägi sa kodus oma lapsele, et sinu arvates see erinevalt käituv laps koolis on idioot. Ehk et las lapsed ise otsustavad, kellega nad tahavad suhelda. Ära sega sina sinna vahele, sa ju ei ole laps. Lapsed taluvad teiste laste erisusi kergelt, aga vanemad on need, kes neile tähelepanu juhivad ja siis hakkab üks hädaldamine kodus ja koolis pihta. Küll ei meeldi mõni laps, küll tema ema või isa. Kes tahab, leiab alati midagi, millega mitte rahul olla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah kuule, pea nüüd hoogu. Minu laps üritas viimase hetkeni viisakaks jääda, aga kui ikka keegi pidevalt tantsib ta ümber, naerab kontekstist välja, käitub kui poolearuline, lakub ta juukseid ja lõpuks puristab sülge mu lapsele näkku, miks peaks ta sellist idiooti taluma? Jah, minu laps on populaarne, ilmselt otsis oma haigel moel tähelepanu, aga minu laps ei pea igal jumala koolipäeval olema kõrgharidusega psühhiaater, tohib tal olla ka õigus olla lihtsalt laps? Probleem on eristuvas lapses ja sellega tegelevad ikka tema vanemad.

Vaata, sina kirjeldad äärmuslikku olukorda. Ilmselgelt, kui laps puristab sülge teisele näkku, siis tuleb sekkuda.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –> Aga enamasti kiusatakse ka neid lapsi, kes ei purista sülge teistele näkku. Vaid tihti piisab juba sellest, et see laps on tagasihoidlik, sotsiaalselt v-o nõrgem, ei ole lobe suhtleja. Oma lapsepõlvest mäletan, kuis üht mu klassikaaslast hakati koolis narrima, kuna tema isa käis alati ringi punase seljakotiga ja kaabulotuga. No oli selline n-ö maausku, omapärase elustiiliga mees, aga kellelegi seda peale ei surunud. Laps ise oli täiesti tavaline, kedagi ei seganud – ei lakkunud ta iialgi teiste laste juukseid ega puristanud neile näkku! Kas ka sellisega oleks pidanud tegelema psühholoog ja psühhiaater, jättes samas kiusajad üldse tähelepanuta ja neid ainult õigustades?

Kusjuures olen ka seda kuulnud, et osadele vanematele ei meeldi klassis teised vanemad ja siis ütlevad kodus oma lapsele, et mine kiusa seda klassi last, ta ema/isa ei meeldi mulle. See on siis nagu alus kiusata või nii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 121 kuni 123 (kokku 123 )


Esileht Koolilaps Laps