Esileht Kodunurk Lastetu naisena korter vs maja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )

Teema: Lastetu naisena korter vs maja

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal on perekoolis palju korteris elamise kirumist. Olen lastetu naine ja mulle meeldib korteris elada. Toon plussid/miinused.

+ Ei pea tegelema maatöödega, rohimisega jne
(pole rohenäpp, kõik ei pea olema)
+ Soodsam ja kergem osta kui maja
Maja ostuks endiselt koguks raha, korteri saab keskmist palka teeniv naisterahvas aasta-paar kogudes endale ise osta ning hiljem vajadusel suurema vastu vahetada elukaaslasega
+ Rõdu, kust on kena avar vaade (mul pole korteris ahistatud tunnet nagu paljud majaomanikud arvavad)
+ Väiksemad kommunaalkulud, olematud elektriarved
(üüri ei maksa, olematud elektriarved võrreldes näiteks elektriküttega)
+ Kõik on käe-jala juures, ei pea kaugele sõitma
Poed, bussipeatused, restoranid, kohvikud, kinod, hea ühendus linnaga. Võrdluseks majast pikem maa jalutada või peab omama autot, kui elada linnast väljas.
Kodu lähedal on kena jooksurada, kus saab jalutada või joosta (ehk loodus täitsa olemas, mis sest et elan linnas ning kui poleks, siis sõidaks bussi või rattaga mere äärde)
Anonüümsus
(mulle meeldib, et ma ei tunne oma naabreid)

MIINUSED:
– Naabrid (õnneks pole kuulda, aga tean et see on paljude jaoks probleem. Mul veab, sest elan viimasel korrusel ning pea kohal keegi ei laamenda)
– Linnaõhk (ei saa kohe metsa jalutama minna nagu mõned majas elavad inimesed)
– Lastega oleks majas kergem elada (kindlasti 2-3 lastega perede jaoks majas elamine parem variant)
– Ruumi vähe
(seotud eelmise miinusega, õnneks üksi elades asju pigem vähe)

+14
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+ Ei pea tegelema maatöödega, rohimisega jne (pole rohenäpp, kõik ei pea olema)

+ Väiksemad kommunaalkulud, olematud elektriarved (üüri ei maksa, olematud elektriarved võrreldes näiteks elektriküttega)

+ Kodu lähedal on kena jooksurada, kus saab jalutada või joosta (ehk loodus täitsa olemas, mis sest et elan linnas ning kui poleks, siis sõidaks bussi või rattaga mere äärde)

+ Anonüümsus (mulle meeldib, et ma ei tunne oma naabreid).

Kõigepealt peab ütlema, et üksikul inimesel, eriti naisterahval on korteris kindlasti mugavam elada. Majas elades tegelevad tehniliste küsimuste, väiksema remonttöödega enamasti mehed. Ehitajate, abiliste leidmine on keeruline või küsitakse meeletult raha.

Mis puudutab väljatoodud punkte, siis vaidleks vastu.
1) Kes käseb majas tegeleda maatööde ja rohimisega?

2) Talv on ees ja arvestades elektri- ja gaasihindade tõusu, kui inimesel on gaasiküte, siis erinevalt eramajast, ei saa ta korteris elades valida, millega kütta. Maksta tuleb keskkütte, üldelektri, remondifondi jms eest.

3) Eramajas elades saad puhata ka oma aias ja vajadusel võid samuti jalutama või jooksma minna.

4) Kas majas elades on kohustus suhelda naabritega? Paljudel piirdubki suhtlus ainult tervitamisega.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõikidel korteritel on  rõdud avara vaatega, kõik korterid on käe-jala-juures asukohas, kõikide korterite kõrval on kena jooksurada?  Maja omades peab kindlasti sinna rohimiseks ja kaevamiseks peenrad ja kartulipõllu tegema?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ela kus tahad ja kuidas tahad. Kedagi ei huvita.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti korter, kui suudaksid ka maja osta, siis vali ikka väga heas piirkonnas 100 ruutmeetrine korter ja linn on sinu 🙂

praegu ehitatakse väga ilusaid kortereid, kui saad ise planeeringus kaasa rääkida, on eriti super, tehakse sulle täpselt nagu soovid.

maal võib olla mingi majake, kõpitsed nii kuidas viitsid, midagi ei pea tegelikult.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ela kus tahad ja kuidas tahad. Kedagi ei huvita.

Aga miks sa seda teemat kommenteerid? Kedagi ei huvita su arvamus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ilmselt ei suudaks üksi maja üleval pidada, praeguseks küll lapsed täiskasvanud aga veel õpivad, seega poleks ka neist abi. Samas mu vanemad suudavad mu lapsepõlvekodu üleval pidada ja isegi remontida 2 pensioni eest, seega võib-olla ma alahindan ennast, sest teenin neist rohkem.

Teemalagataja välja toodud punktidest:

-rohimine kasvab ka minul igal aastal üle pea suvel, muru niita suudaks küll piisavalt aga pole valmis oma lillepeenardest loobuma

-osta nagu ei tahaks midagi, kuigi olen nõus teemaalagatjaga, et pigem on korter soodsam kui just ehitusmeest oma käest võtta pole

-rõdu kahjuks pole, aga kui on valida oma aia või rõdu vahel (olen noorpõlves ka mõned aastad korteris elanud), siis need ei ole võrreldavad

-elektrikütet pole, aga küttearved on siiski piisavalt suured kui neid peaks üksi maksma, muid kommunaalkulusid majas nagu pole peale vee ja kanalisatsiooni, küll peab talvel lund rookima ka kõnnitee.

-kõik on tõesti käe-jala juures Tallinna kesklinnas, Vabaduse väljakule maks 10 minutit jalutada, se4lleks ei pea tõesti autot omama

-jookusrada küll kodu lähedal pole, aga rattaga mere äärde alla 4km

-üleaedseid ikka tunneme ja see on pigem pluss, kaugemaite naabritega on anonüümsus

-naabrite miinustest, keegi lärmakaid õuepidusid ei korralda, seega pole naabrid ka negatiivses mõttes probleemiks

-linnaõhk on tõesti, lähim mets vist Pirital või Nõmmel

-lapsed viitsisid õues mängida umbes lasteaia lõpuni, nüüdseks on see ainult minu rohin peenraid-niidan muru pärusmaa, no mõnikord sügisel riisuvad lehed ka kokku

-ruumi on piisavalt igasuguse träni jaoks, seega midagi kipub ikka kogunema

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ela kus tahad ja kuidas tahad. Kedagi ei huvita.

Minu jaoks on huvitav teema ja näitab, et inimene mõtleb otsused läbi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ela kus tahad ja kuidas tahad. Kedagi ei huvita.

Minu jaoks on huvitav teema ja näitab, et inimene mõtleb otsused läbi.

Keegi nägi lihtsalt, et teises teemas küttis see teema kirgi, kus korteriarmastajad tulid väitma, et kõik majaomanikud väidavad, et korteris ei kõlba elada. Korjas mingid veidrad argumendid kokku, et uues teemas kassid kaklema ajada.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi nägi lihtsalt, et teises teemas küttis see teema kirgi, kus korteriarmastajad tulid väitma, et kõik majaomanikud väidavad, et korteris ei kõlba elada. Korjas mingid veidrad argumendid kokku, et uues teemas kassid kaklema ajada.

Suured elumuutused kütavadki kirgi ja peavadki kütma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lastetu naine ja mulle meeldib korteris elada. Toon plussid/miinused.

Aga miks peaks keegi tegema teema: Olen lastetu naine ja mulle meeldib korteris elada. Toon plussid/miinused.

Ja siis hakkab mingeid lambiseid mujalt võetud plusse ja miinuseid lisama – miinuste alla lisab naabrid (kuigi lisab, et tal pole probleemi) ja siis ruumipuudus (jällegi lisab, et tal pole probleemi). Näha ju, et urgitsetud teema. Kui inimesele meeldib korteris elada siis ta elabki seal, mitte ei hakka miinuseid kirjutama, mis teda üldse ei puuduta.

Eriti veider on see, et linnaõhk on linnas kortermajas ja eramajas erinev? Ja miinus on kindlasti see, et korterist metsa jalutama ei saa minna, nagu iga eramaja juures mets oleks (ja siis nendib, et tegelikult mõned majaomanikud vaid saavad otse metsa minna).

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rõdudel suitsetamine on minu jaoks väga segav.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+ Anonüümsus
(mulle meeldib, et ma ei tunne oma naabreid)

See pole anonüümsus. See on see, et SINA ei tunne oma naabreid. See ei tähenda, et nemad ei tea sinu nime ega aruta, arvusta või näe sinu käike, tulemisi, külalisi, elukombeid. Kui elasin korteris, kaotas kord mu sõbranna pimedal talvisel ööl kella 1 ajal, kui tulime restoranist, meie 4 trepikojaga 9-korruselise maja ees kuskil oma salli. Hommikuks oli see seotud mu korteri ukselingi külge väljaspool.

Seejärel elasime nn soojustatud suvilas, 1100 ruuduse krundiga. Mul pole aimugi, mis naabrite perekonnanimed olid. Hommikul esmakordselt õues kohtudes noogutasime või lehvitasime, aga muul ajal näiteks aia ääres kohtudes teesklesime, et me ei näe teineteist. Muidu nii pisikesel krundil ei oleks saanud ei päevitada ega grillida. Rääkisime…paari aasta jooksul tuli vast 2 korda ja needki korrad nende uuest kutsikast.

Nüüd elame päris maal juba ammu, ligi 20 aastat. Ükski inimene ei näe (erinevalt korterist ja suvilapiirkonna majast), kas ma olen kodus, kes on külas, mida ma teen, mis mul seljas on jne, kui ta spets mulle külla ei tule. Pole aimugi, mis on lähima naabri nimi, amet ja elukombed, kuigi temani on vaid 350 meetrit ehk linnulennult. Tean küll talu nime ja umbkaudselt seda, mitu inimest seal elab. VIST tean ka peremeest nägupidi, aga äkki on see mõni pere sage külaline. Kas korraldavad lärmakaid pidusid – ei tea, see ei kostaks niikuinii meile.

Privaatsus korteris on näiline. Sa tead, mis kliendilehed on naaberpostkastist välja paistmas. Sa tead seda ka, kas su ülemisel naabril on köha, komme valjult telekat vaadata, täna tolmuimejapäev, sünnipäevakülalised, koer või lapsed. Sa tead, kui teda pole teist nädalat kodus, laes vaikus ja aknad pimedad. Sa tead, miskell umbes nad tööle lähevad – kas hakkavad kobistama kell 5.30 või pigem kell 9. Sama teavad su alumised naabrid ka sinust.

Olen naine, kelle lapsed ei ela meiega ja mees on. Maja maal on just privaatsuse ja tülikate naabrite vältimise jaoks. Aiatöid on minimaalselt, ülivähe.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen üksielav naine, kel lapsed eraldi, täiskasvanud. Kass on ka, st elame kaksi. Olen siiamaani veendunud korteriinimene, kuigi kui kaks mulle kuuluvat korterit maha müüa + lisada juurde säästud, saaksin maja osta juba ammu (ma ei ela Tallinnas). Ma ei taha maja seetõttu, et mulle ei meeldi väljaspool tuba olevad kohustused, need on suisa vastikud ja ma hoian neist eemale. Need on siis õueala koristamise teemad – on see siis muru või peenrad, vahet pole, ma ei soovi tegelda mingite niitmis- ja trimmerdamisprobleemidega, mind ei huvita näppude muldapistmine, ma ei taha mingeid muruniidukeid, trimmereid, oksalõikureid jne osta, hooldada, kasutada ega remontida. Ma ei soovi lehti riisuda ega mingit sodi oma õue pealt korjata ja kompostihunnikuid tekitada – kui mul oleks maja, siis loomulikult oleksid seal ka mingid puud ja põõsad, kasvõi mõnedki, ja nende kõikide pealt langevad sügisel lehed. Ma ei soovi lund lükata ega mingit libedatõrjet teha  -ma vihkan talve ja puutun lumega kokku nii vähe, kui võimalik. Ma ei taha talvehommikul ärgates ja tööle kiirustades avastada, et hang on ukse ees ja esimese asjana tuleb võtta lumelabidas ja autole ja iseendale mingi tee rajada – selleks peaksin ma mõnikord tont teab mis kell ärkama ja mul ei oleks eelmisel õhtul tegelikult aimugi, mis olukord hommikul on ja mis kell ma siis ikkagi ärkama peaksin. Muide, ma lähen tööle vara, oma korteris ärkan 5.10 ja 6.30 juba istun autos ja hakkan sõitma. Ma küll ei kujuta ette, et enne seda veel lund lükkaksin, jube.

Ka ei ole ma grillimishuviline, tahtmise korral käin väljas šašlõkki söömas, kuid ma ei viitsiks hooldada mingit terrassi ja grilli ja sebida gaasiballoone või maiteamis muid põlemismaterjale ja selle grilli peal midagi õhtuti tekitada – ma ei tunne sellest puudust. Ka ei soovi ma pidada pidusid, selliseid, kus mingid külalised saabuvad mu aeda ja siis muudkui grillime ja oleme ja jube tšill värk ja. Ma ei viitsiks iialgi ja ei huvita.

Auto olemas, kütuse suhtes hinnatundlik ei ole, soovi korral sipsti metsa, järve äärde või matkaradadele. Kergliiklustee (jooks, jalgratas, jalutamine, rulluisutamine) algab maja juurest, sellele jõudmiseks pole autot vaja.

See kõik oma maja krundi peal toimuv tegevus on mulle vastik. Minu isiklik arvamus. Olen oma korteris õnnelik, mul on väike uus kortermaja ja mitte kole paneelikas ja mitte magalarajoonis. Rõdu on ka. Eile võtsin seal päikest, väga mõnus oli. Kassil oli ka mõnus, rõdu tema jaoks turvatud, kuid tal vaatamisvõimalus olemas, näeb kõike, mis õues toimub, aga alla ei kuku.

Inimesed ongi erinevad.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiatöid on minimaalselt, ülivähe.

Ma ei tee isegi kord nädalas suure krundiga majas mingeid aiatöid. Erand talv, kui pärast suurt lumesadu tuleb 15 meetrit jalakäiguks lund visata ühe labida laiuselt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiatöid on minimaalselt, ülivähe.

Ma ei tee isegi kord nädalas suure krundiga majas mingeid aiatöid. Erand talv, kui pärast suurt lumesadu tuleb 15 meetrit jalakäiguks lund visata ühe labida laiuselt.

Aga paar korda kuus siis ju ikkagi teed? + lumeviskamine. Korteriinimene ei tee mitte kunagi mitte midagi, kujutad ette?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vihkan aiatöid sh lillepeenraid, kasvuhooneid ja muid klumpe, ampleid ja kastikesi mul pole. Olen üle 10 aasta eramajas elanud ja mitte kunagi pole tahtnud aiandusega tegeleda. Robot niidab, mees trimmerdab aia ääres kord või kaks suve jooksul. Peres 3 autot, kütusehind ei mõjuta.

Üksi elades valiksin pigem ridaelamu või läbi kahe korruse korteri. Mulle meeldib vahel toas üksi kodukinost üsna valjult filme vaadata ja meil käib ka suht palju külalisi. Maja vajab rohkem hoolt ja iga asja pärast remondimees kutsuda on ka suht mõttetu. Kuskil magalarajoonis korteris oleks piin. Isegi nn uusarenduses.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli korteris elamine ahistav – oli küll heas asukohas, 2 rõdu, toredad naabrid. Aga sellist mõnu, et astud hommikul õue, vaatad kuidas lilled õitsevad, istud lihtsalt trepil ja jood kohvi – ei anna üksi korter. Aed on minul minimalistlik – üks kast maitsetaimedega ja paar amplit + püsilillede klump. Muru niidab masin.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli korteris elamine ahistav – oli küll heas asukohas, 2 rõdu, toredad naabrid. Aga sellist mõnu, et astud hommikul õue, vaatad kuidas lilled õitsevad, istud lihtsalt trepil ja jood kohvi – ei anna üksi korter. Aed on minul minimalistlik – üks kast maitsetaimedega ja paar amplit + püsilillede klump. Muru niidab masin.

Aastas on 365 päeva. Mitmel päeval aastas sa tegelikult astud hommikul õue ja vaatad, kuidas lilled õitsevad? Mitmel päeval aastas sa istud trepil ja jood kohvi?

Palun ausat vastust, numbrites.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiatöid on minimaalselt, ülivähe.

Ma ei tee isegi kord nädalas suure krundiga majas mingeid aiatöid. Erand talv, kui pärast suurt lumesadu tuleb 15 meetrit jalakäiguks lund visata ühe labida laiuselt.

Aga paar korda kuus siis ju ikkagi teed? + lumeviskamine. Korteriinimene ei tee mitte kunagi mitte midagi, kujutad ette?

Korteriinimestel on tihti vanemad, vanaemad kelle juures mingi hetk ikka abiks käiakse – niitmas, riisumas, õlitamas, putitamas, värvimas, rohimas jne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aiatöid on minimaalselt, ülivähe.

Ma ei tee isegi kord nädalas suure krundiga majas mingeid aiatöid. Erand talv, kui pärast suurt lumesadu tuleb 15 meetrit jalakäiguks lund visata ühe labida laiuselt.

Aga paar korda kuus siis ju ikkagi teed? + lumeviskamine. Korteriinimene ei tee mitte kunagi mitte midagi, kujutad ette?

Jah, just, paar korda kuus no tuleb 35 min ära.

Olen kogenud korterielu. Käib ühistu koosolekutel ja vannub naabreid. Enamasti.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli korteris elamine ahistav – oli küll heas asukohas, 2 rõdu, toredad naabrid. Aga sellist mõnu, et astud hommikul õue, vaatad kuidas lilled õitsevad, istud lihtsalt trepil ja jood kohvi – ei anna üksi korter. Aed on minul minimalistlik – üks kast maitsetaimedega ja paar amplit + püsilillede klump. Muru niidab masin.

Aastas on 365 päeva. Mitmel päeval aastas sa tegelikult astud hommikul õue ja vaatad, kuidas lilled õitsevad? Mitmel päeval aastas sa istud trepil ja jood kohvi?

Palun ausat vastust, numbrites.

Ma ei ole, kellelt küsid, aga mina naudin õue hommikuti umbes 200 päeval aastas. Äkki 199.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastas on 365 päeva. Mitmel päeval aastas sa tegelikult astud hommikul õue ja vaatad, kuidas lilled õitsevad? Mitmel päeval aastas sa istud trepil ja jood kohvi? Palun ausat vastust, numbrites.

365 päeval aastas käin õues. Mitmeid kordi päevas. Koertega ja ilma. Lilli näen maist oktoobrini. Hommikuse  kohvitassiga astun õue ka iga päev. Ei istu, seisan. Teen oma esimese suitsu. Ikka õues.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

365 päeval aastas käin õues. Mitmeid kordi päevas. Koertega ja ilma. Lilli näen maist oktoobrini. Hommikuse  kohvitassiga astun õue ka iga päev. Ei istu, seisan. Teen oma esimese suitsu. Ikka õues.

Kui oled suitsetaja, siis muidugi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastas on 365 päeva. Mitmel päeval aastas sa tegelikult astud hommikul õue ja vaatad, kuidas lilled õitsevad? Mitmel päeval aastas sa istud trepil ja jood kohvi?

Oma õuues käin muidugi iga päev. Hommikuti joon väljas kohvi harvem, aga pooltel päevadel aastast kndlasti, ikka rohkem pigem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

365 päeval aastas käin õues. Mitmeid kordi päevas. Koertega ja ilma. Lilli näen maist oktoobrini. Hommikuse kohvitassiga astun õue ka iga päev. Ei istu, seisan. Teen oma esimese suitsu. Ikka õues.

Kui oled suitsetaja, siis muidugi.

Mu mees pole suitsetaja, aga enamasti joob oma hommikukohvi ka õues. Ka 15-kraadise külmaga. Väidab, et see on tore ja värskendav. No karjatab koeri ka samal ajal. Kevadest sügiseni  otse loomulikult.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen hirmus rohenäpp ja tahan aiandusega tegeleda, seega päris korteris ma elada ei tahaks. Aga üksiku naisena elaksin kas aiaga korteris (neid on), väikeses ridaelamuboksis või siiski majas, aga siis kindlasti väikeses. Kui ma rohenäpp ei oleks või enam ei viitsiks, siis elaksin korteris.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastas on 365 päeva. Mitmel päeval aastas sa tegelikult astud hommikul õue ja vaatad, kuidas lilled õitsevad? Mitmel päeval aastas sa istud trepil ja jood kohvi?

Ma vaatan, kuidas metsikud niidutaimed õitsevad metsa all igal jumala hommikul nende õitsemise ajal. Lasen koera õue, panen talle söögikausi, vaatan taevast ja lilli, teen mõned venitusharjutused ja joon toibudes väikese tassi rohelist teed. Suure miinusega (-15 ja rohkem) mitte iga päev, aga padukaga küll.

Tuleb siis aastas kui maha arvestada ka kodust ära oldud hommikud, umbes 300 päeva jagu neid hommikuid.

Aias mul on ainult amplid, lillepeenraid ei ole, et minimaalseks muuta neid nn aiatöid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga paar korda kuus siis ju ikkagi teed? + lumeviskamine. Korteriinimene ei tee mitte kunagi mitte midagi, kujutad ette?

Toon näite. Selle nädala õuetööd on mu seni olnud – tiir kaugemal aianurgas, kust korjasin pool korvi kukeseeni. See oli siis esimene linnainimese jaoks raske aiatöö. Teine, mida teen täna, on välistrepi (3 aset) pühkimine ja kui viitsin, siis käin postkasti lapiga üle – tolmune, see kevadine õietolm. Vihm pole maha pesnud.

Korteriinimesele olek see muidugi rügamine.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vaatan ka kevadest-sügiseni iga päev mitu korda oma õitsvaid lilli. Kuna koeraga käin aias rihmaga pissil (aeda pole ümber) siis jalutamegi mitmeid kordi päevas aiale tiiru peale.

Hommikukohvi joon küll toas, peamiselt seepärast, et ärgates on koeral juba kange pissihäda ja ei lase tal oma kohvivalmistamise järgi oodata. Küll aga päeva mitmenda kohvi joon tihti õues terrassil.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )


Esileht Kodunurk Lastetu naisena korter vs maja