Esileht Kodunurk Lusika limpsimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 362 )

Teema: Lusika limpsimine

Postitas:
Kägu

Täiesti suvaline arutlemine hapukurgi hooajal. Ei osanud ka õiget pealkirja panna.

Mida arvate sellest, kui keegi sööb pidulaual otse kausist? Olen märganud, et osade inimeste jaoks nagu mingid reeglid üldse ei kehti. Ja nad ei tule selle pealegi, et sealt, kust teised inimesed tahavad endale tõsta, ei ole viisakas otse süüa. Mind isiklikult lausa ajab oksele selline nähtus ja kui midagi sellist märkan, siis sealt enam ise ei söö.

Kolm hiljutist näidet.

Hotelli hommikusöögi laud. Üks meesterahvas tõstab oma pannkoogile moosi. Moos tõstetud, käib purgis olnud lusikas suust läbi. Ja siis purki tagasi, kust siis järgmised peaksid omale moosi tõstma.

Sünnipäevalaud. Väike, üksteist tundev seltskond. Üks naisterahvas hakkab vestluse käigus oma kahvliga salatikausist otse nokkima. Salatit on kausis palju ja teised tahaksid sealt veel võtta. Ta ei söö kaussi üksinda tühjaks, vaid aegajalt nokib kausist.

Töölissöökla. Teenindaja sööb natukene suppi otse metallanumast, kuhu on söök välja kallatud.

Ma ei mõista, miks inimesed niimoodi teevad? Kuidas saab arvata, et sellest ei ole midagi, kui sinu lakutud kahvel ja lusikas käib toidu sees, mida soovivad teised süüa?

+55
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tülgastav komme. Ma ka ei ole nõus sellest anumast sööma, kus keegi oma lakutud lusikaga või kahvliga sees on käinud. Eriti uskumatu tundub see hotelli näide. Samas: kui inimene kodus nii kogu aeg teeb, siis ta vist teeb seda ka hotellis automaatselt, nii et isegi ei taipa, et midagi valesti tegi. Siiski, ma arvan, et ma ütleksin sellele inimesele, et nii ei tehta.

+37
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan. et nad pole kõige puhtustarmastavamast kodust ja pole varem ehk tähelegi pannud, et see lusikas läheb üldkasutatavasse anumasse tagasi ja seda EI lakuta. Paljudes peredes pole sellest nagu  midagi, pereasi, et (nt lapse) lakutud lusikas läheb purki tagasi, aga võõraste inimeste selline käitumine, kellega ma ei soovi suubaktereid jagada, on tõesti tülgastav.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama rõve on see, kui hapukoorepaki nurk hammastega ära rebitakse ja siis peale kasutamist veel suust läbi tõmmatakse, et midagi ei tilguks.

Õhhhh

+34
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa inimestele märkust ei tee?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa inimestele märkust ei tee?

Ei tee! Kas sa kujutad ette, et lähen hotelli hommikusöögi lauas võhivõõra mehega riidlema? Pealegi, mina istusin eemal, lauas. Kui oleksin tema taga järjekorras olnud, siis ehk oleksin teinud märkuse.

Sünnipäevalaua juhtum on selline, kus konkreetne inimene teab, et mulle ei meeldi selline käitumine. Oleme sellest korduvalt rääkinud, aga inimene on kodus harjunud niimoodi tegema ja kodust väljas ei märkagi, et ta nii teeb.

Pealegi, ei pea õigeks täiskasvanud inimest peol manitseda ja kõikide tuju sellega rikkuda.

Seal töölissööklas oleks pidanud tõesti suu lahti tegema. Aga jällegi mõten – tegu oli tal juba tehtud ja mida see minu õiendamine enam oleks parandanud. Mina enam sinna lihtsalt sööma ei läinud. Oleks pidanud toitlustajale küll tagasiside kirjutama, aga lihtsalt ei viitsinud.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nii palju fuuria küll, et hotelli hommikusöögilauas ei pea paljuks inimest sõimata, kes moosipurgi lusikat lakub. Ennekuulmatult rõve.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa inimestele märkust ei tee?

Seal töölissööklas oleks pidanud tõesti suu lahti tegema. Aga jällegi mõten – tegu oli tal juba tehtud ja mida see minu õiendamine enam oleks parandanud. Mina enam sinna lihtsalt sööma ei läinud. Oleks pidanud toitlustajale küll tagasiside kirjutama, aga lihtsalt ei viitsinud.

Kui sa märkust ei teinud, siis inimene jätkab sellist tegevust. Sellise asja eest võiks neist teavitada Toiduinspektsiooni.

Samas ega me ei tea, mis toimub toiduvalmistamise käigus, kui meie seda ei näe.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole rohkem kui poolsajandi jooksul õnnestunud ühtegi sellist olukorda näha, kus avalikes toidukohtades, üritustel või hotelli hommikusöögilauas  niimoodi toiduriistu kasutatakse. Mistõttu ma seda lihtsalt ei usu.  Küll usun, et külastajate silme eest varjatult mõned kokad tõesti võivad toitu maitstes niimoodi lusikat kasutada, et see suus läbi käinuna uuesti toidu sisse läheb. See on taunitav, ilmselgelt. Aga lauakombeid õpitakse lapseeas.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline teema on siin Perekoolis juba olnud ja osad inimesed arvasid, et oma peres lusikaid lakkuda ja söögi sisse segada on täiesti normaalne. Ju ongi harjumus ja eneselegi märkamatult käitutakse nii ka avalikus kohas. Tohutult rõve.

Ma ei tee sellist asja ka mitte kodus endale ja mehele süüa tehes, see on rohkem nagu austuse küsimus. Kui mees tahab minu lusikaga midagi süüa, siis ta võtab lusika ja sööb sellega ja see on tema valik. Aga et ma ta ise fakti ette paneks, et nüüd segasin suppi enda lakutud lusikaga, seda ei juhtu.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näiteks olen suht suure vaevaga ennast täiskasvanueas ümber harjutanud, et toitu maitstes panen selle lusika otse kraanikaussi, mitte uuesti potti, meil lapsena ei teinud keegi test nägu, kui ema/vanaema toitu maitses ja sama lusikaga edasi potti segas. Siis sain aru, et see on nagu rõve komme ja ise enam ei tee, ammugi mitte avalikus kohas ja toidukohas või sünnipäevalauas võõraste nähes. Nähtavasti pole need tegelased suutnud või taibanud seda halba harjumust ümber harjutada (toidukäitlejal on see nüüd küll äärmiselt sobimatu, ja tema peaks rohkem sellest teadma kui suvajorss hotellis!).

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei ole rohkem kui poolsajandi jooksul õnnestunud ühtegi sellist olukorda näha, kus avalikes toidukohtades, üritustel või hotelli hommikusöögilauas  niimoodi toiduriistu kasutatakse. Mistõttu ma seda lihtsalt ei usu.

Miks see nii uskumatu tundub?

Mina olen sellist käitumist näinud korduvalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin peetri pitsas, kuidas noor teenindaja pani pitsale katet ja andis ka vahetusraha tagasi. Aastaid tagasi, aga söögiisu lahkus küll.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi koroona algusest peale enam tordiküünalde puhumise komme.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see nii uskumatu tundub? Mina olen sellist käitumist näinud korduvalt.

Ju me külastame siis erinevaid toidukohti ja liigume erineva lastetoaga  seltskondades.  Mis teemaalgatajasse puutub, siis kui ta ei suuda ka oma tuttavas väikeses seltskonnas salatikausist nokkivale naisterahvale viisakalt märku anda, et nii ei sobi, näiteks ulatades talle puhta taldriku ja kahvli, siis ei ole mõtet sellest ka perekooli kirjutada. Ja hotelli hommikusöögilauas oleks tulnud hotellitöötajale märku anda ja paluda uus moos tuua.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, ei isegi praegu, koroonaajastul, leidub endiselt selliseid lolle!

Taolised juhmakad on ka põhjus, miks mulle pole kunagi meeldinud süüa buffe´d.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolised juhmakad on ka põhjus, miks mulle pole kunagi meeldinud süüa buffe´d.

Kust sina tead, mis seal sellises köögis toimub, kus portsjonite kaupa toitu serveeritakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taolised juhmakad on ka põhjus, miks mulle pole kunagi meeldinud süüa buffe´d.

Kust sina tead, mis seal sellises köögis toimub, kus portsjonite kaupa toitu serveeritakse.

Seal, kus portsjonite kaupa toitu serveeritakse, käib mu toit oluliselt vähemate inimeste eest läbi. Ja ma eeldan siiski, et toidukoha köögis on professionaalid, kes järgivad elementaarseid hügieenireegelid. Buffe’s on toidule ligipääs suvalistel tüüpidel, kellest suurel osal lisaks olematutele hügieeniharjumustele pole ka teistest inimestest sooja ega külma.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt, buffe

Taolised juhmakad on ka põhjus, miks mulle pole kunagi meeldinud süüa buffe´d.

Kust sina tead, mis seal sellises köögis toimub, kus portsjonite kaupa toitu serveeritakse.

Seal, kus portsjonite kaupa toitu serveeritakse, käib mu toit oluliselt vähemate inimeste eest läbi. Ja ma eeldan siiski, et toidukoha köögis on professionaalid, kes järgivad elementaarseid hügieenireegelid. Buffe’s on toidule ligipääs suvalistel tüüpidel, kellest suurel osal lisaks olematutele hügieeniharjumustele pole ka teistest inimestest sooja ega külma.

Vabandust, ma ei tea, kuidas mul õnnestus oma kahes kommentaaris järjest buffet valesti kirjutada, pange ise t juurde.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingis Eesti toidutegemise võistlussaates lakkusid võistlejad mõnuga ja pärast kohtunikud sõid seda, öök

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju me külastame siis erinevaid toidukohti ja liigume erineva lastetoaga  seltskondades.

Ära hakka pihta! Mida tähendab, liigume erinevas seltskonnas ja erineva lastetoaga seltskondades?

Tahad öelda, et kuskil avalikus söögikohas on sul seal valitud, kõrgtasemel seltskond?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teemaalgatajasse puutub, siis kui ta ei suuda ka oma tuttavas väikeses seltskonnas salatikausist nokkivale naisterahvale viisakalt märku anda, et nii ei sobi, näiteks ulatades talle puhta taldriku ja kahvli, siis ei ole mõtet sellest ka perekooli kirjutada.

Ütlesin ju, et olen selle inimesega korduvalt sellest teemast rääkinud ning ta teab, et mulle ei meeldi selline teguviis. Kuna korduv rääkimine ei aita, siis ei näe ka mõtet sünnipäevalauas vilet üles võtta. Amps oli juba võetud ja toit rikutud. Ja järgmisel koosviibimisel ei ole tal see jälle enam meeles, et teistele ei meeldi, kui ta nii teeb.

Ei ole harimata ja ebaintelligentne inimene. Vastupidi. Lihtsalt, harjunud kodus niimoodi tegema ning ei märkagi, kui külas samamoodi käitub. Ta ei pea sellist asja millekski eriliseks. Näiteks, ta on ka minu näritud võileiva lõpuni söönud. Teda ennast ei häiri ja sellepärast ei saa aru, miks see teiste jaoks nii vastuvõetamatu on.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama rõve on see, kui hapukoorepaki nurk hammastega ära rebitakse ja siis peale kasutamist veel suust läbi tõmmatakse, et midagi ei tilguks. Õhhhh

Ohh, ma teen ka nii. Mis selles halba? Halb mulle, kui poe bakterid mind kiusavad.

+1
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole harimata ja ebaintelligentne inimene. Vastupidi. Lihtsalt, harjunud kodus niimoodi tegema ning ei märkagi, kui külas samamoodi käitub. Ta ei pea sellist asja millekski eriliseks. Näiteks, ta on ka minu näritud võileiva lõpuni söönud. Teda ennast ei häiri ja sellepärast ei saa aru, miks see teiste jaoks nii vastuvõetamatu on.

Jumala savi oleks, kui sõbranna nii teeks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just ühes talupoes, kus olid avatud erinevad purgid maitsmiseks ja siis erinevad inimesed järjest oma lusikaga sealt maitsesid. Õudne mõelda, kui palju ilaseid lusikaid ühest purgist võis läbi käia.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huhh väga rõve komme.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti suvaline arutlemine hapukurgi hooajal. Ei osanud ka õiget pealkirja panna.

Mida arvate sellest, kui keegi sööb pidulaual otse kausist? Olen märganud, et osade inimeste jaoks nagu mingid reeglid üldse ei kehti. Ja nad ei tule selle pealegi, et sealt, kust teised inimesed tahavad endale tõsta, ei ole viisakas otse süüa. Mind isiklikult lausa ajab oksele selline nähtus ja kui midagi sellist märkan, siis sealt enam ise ei söö.

Kolm hiljutist näidet.

Hotelli hommikusöögi laud. Üks meesterahvas tõstab oma pannkoogile moosi. Moos tõstetud, käib purgis olnud lusikas suust läbi. Ja siis purki tagasi, kust siis järgmised peaksid omale moosi tõstma.

Sünnipäevalaud. Väike, üksteist tundev seltskond. Üks naisterahvas hakkab vestluse käigus oma kahvliga salatikausist otse nokkima. Salatit on kausis palju ja teised tahaksid sealt veel võtta. Ta ei söö kaussi üksinda tühjaks, vaid aegajalt nokib kausist.

Töölissöökla. Teenindaja sööb natukene suppi otse metallanumast, kuhu on söök välja kallatud.

Ma ei mõista, miks inimesed niimoodi teevad? Kuidas saab arvata, et sellest ei ole midagi, kui sinu lakutud kahvel ja lusikas käib toidu sees, mida soovivad teised süüa?

????????????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahad öelda, et kuskil avalikus söögikohas on sul seal valitud, kõrgtasemel seltskond?

Ma ei taha midagi öelda peale selle, et ma ei ole kusagil avalikus söögikohas näinud kedagi ei lusikat limpsimas ega panni lakkumas. Ja minu tutvusringkonna koosviibimistel samuti pole kunagi näinud, et keegi oma lusikaga kausist sööks või kuidagi teisiti pakutud toitu reostaks. Mida ma ei ole näinud, see ei saa mind ka häirida. Ma ei tea, mis kohad need on, kus massiliselt leidub inimesi, kellele ei ole kodus lauakombeid õpetatud.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ta teab, et mulle ei meeldi selline teguviis.

Minu arust ei ole asi ju meeldimises. Selline teguviis on ebahügieeniline,  võib olla lausa nakkusohtlik. Kui seda inimest pole lapsena õpetatud laua taga käituma, siis pole ta ju ise selles süüdi, aga seda enam tuleb talle nüüd selgeks teha, et nii ei ole OK käituda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näiteks olen suht suure vaevaga ennast täiskasvanueas ümber harjutanud, et toitu maitstes panen selle lusika otse kraanikaussi, mitte uuesti potti, meil lapsena ei teinud keegi test nägu, kui ema/vanaema toitu maitses ja sama lusikaga edasi potti segas. Siis sain aru, et see on nagu rõve komme ja ise enam ei tee

Minu lapsepõlves tehti samuti. Mingil hetkel tundus rõve, aga mõtlesin läbi – lusikaga maitsti ju keevat suppi või kastet või ühepajarooga. Siis keedeti edasi. Ei levinud sealt midagi, kõik ju kees. Praegu elame mehega kahekesi ja maitsestame sama rooga mõlemad, ikka maitseme, korduvalt. Ja mitte kümne lusikaga. Samaga. Me ka suudleme, päris tihti. Kas siis on mingit vahet? Ilmselt suudlemine on palju hullem värk. Kus ikka vahetad baktereid… mis veel muudest igapäevastest kontaktidest rääkida – nii oma laste kui abikaasaga. Kodus ma küll maitsmiseks mitmeid lusikaid ei kasuta. Me vahetame oma baktereid ja viirusi nagunii iga päev üksteise lähedal olles, kallistades, suudeldes, kaisus magades, üksteise järelt koristades. Ka lastega. Hulluks ei tasu ka minna. Või keegi arvab tõesti, et kui oma kodus maitseb toitu 5+ korda erineva lusikaga, siis muus olukorras tema kehas elavad bakterid teiste pereliikmeteni üldse ei jõua? Või need teeks mingit erilist kahju? Kuidas see küll võimalik oleks?

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 362 )


Esileht Kodunurk Lusika limpsimine