Esileht Kodunurk Lusika limpsimine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 362 )

Teema: Lusika limpsimine

Postitas:
Kägu

Mind ka see pereliikmete puhul ei häiri (kuigi nt  ämmaga ma ei suudle ja seega nt tema süljega koos lusikat ei tahaks oma toidu sisse). Ma harjutasingi selle kombe ära seepärast, et muidu teeksin seda täiesti automaatselt ka kuskil buffeelauas või hotellis vms, harjunud liigutus ju. Võib-olla see kägu, kes midagi sellist ku-na-gi näinud pole, ei panegi seda tähele just sellepärast 🙂 mõni inimene ei oskagi vaadat ega probleemi teha sellisest asjast. Või lihtsalt ei jälgi niipalju teisi inimesi, et sellist asja tähele panna, tegeleb oma asjadega.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kodus ei näe mingit probleemi, aga kuskil avalikus söögilauas ei tule mõtetki lusikat suust läbi tõmmata. Või nt rootsi lauas mõnd salatit või kastet maitsta sinna tõstmiseks pandud lusikaga. Eluski ei tule ei hotellisdes ega külas selline automaatne liigutus, kuigi kodus teen kogu aeg. Sest kust ma tean, kes hotellis on sama lusika juba suust läbi tõmmanud? Nii et mu oma kodused kombed ei sega ja hajameelsusest külas ka midagi niisugust ei tee. Kodus iga kell, ümber harjuda ei kavatse.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meenub üks suunamudija, kes teisele inimesele võileivatorti tegi ja vahepeal nuga lakkus ning seda sama nuga kasutati tordi valmistamisel edasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kodus külalistele toitu valmistan, siis olen külmade roogade puhul eriti ettevaatlik. Kunagi ei maitse ka kartulisalatit ega külma kastet segamislusikaga. Kui enda perele teen, siis küll. Sama mu laste või mehega – külalistele rooga valmistades on nad täiesti teisel režiimil. Kui on vaja kätega segada, on kindad käes. Oma pere jaoks mitte.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meenub üks suunamudija, kes teisele inimesele võileivatorti tegi ja vahepeal nuga lakkus ning seda sama nuga kasutati tordi valmistamisel edasi.

Ja juhtus siis selle teisega midagi? Rõve vaadata küll, aga enamasti ju mitte midagi ei juhtu ka. Koroona jm rasked nakkushaigused välja arvatud.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kodus ei näe mingit probleemi, aga kuskil avalikus söögilauas ei tule mõtetki lusikat suust läbi tõmmata. Või nt rootsi lauas mõnd salatit või kastet maitsta sinna tõstmiseks pandud lusikaga. Eluski ei tule ei hotellisdes ega külas selline automaatne liigutus, kuigi kodus teen kogu aeg. Sest kust ma tean, kes hotellis on sama lusika juba suust läbi tõmmanud? Nii et mu oma kodused kombed ei sega ja hajameelsusest külas ka midagi niisugust ei tee. Kodus iga kell, ümber harjuda ei kavatse.

Miks oma lähedasi vähem hindad?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuigi kodus teen kogu aeg. Sest kust ma tean, kes hotellis on sama lusika juba suust läbi tõmmanud? Nii et mu oma kodused kombed ei sega ja hajameelsusest külas ka midagi niisugust ei tee. Kodus iga kell, ümber harjuda ei kavatse.

Ja samasugune Kägu minestab kollektiivselt, kui ämm läheb teeb lapsele musi, iiiisssand kui rõve… Ise lakub samuti ühiskasutuses olevaid sööginõusid ja see ei ole rõve…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kodus ei näe mingit probleemi, aga kuskil avalikus söögilauas ei tule mõtetki lusikat suust läbi tõmmata. Või nt rootsi lauas mõnd salatit või kastet maitsta sinna tõstmiseks pandud lusikaga. Eluski ei tule ei hotellisdes ega külas selline automaatne liigutus, kuigi kodus teen kogu aeg. Sest kust ma tean, kes hotellis on sama lusika juba suust läbi tõmmanud? Nii et mu oma kodused kombed ei sega ja hajameelsusest külas ka midagi niisugust ei tee. Kodus iga kell, ümber harjuda ei kavatse.

Miks oma lähedasi vähem hindad?

Sa katsu nüüd eelmisi kommentaare lugeda ja veidigi bioloogiast aru saada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja samasugune Kägu minestab kollektiivselt, kui ämm läheb teeb lapsele musi, iiiisssand kui rõve… Ise lakub samuti ühiskasutuses olevaid sööginõusid ja see ei ole rõve…

Milline samasugune? Kust sa selle ämma musi siia leidsid?  Mina rääkisin vaid oma kodus ja igapäevaselt ühes majas elavatest inimestest. Oma mehest, kellega koos süüa teeme. Iseendale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teemaalgatajasse puutub, siis kui ta ei suuda ka oma tuttavas väikeses seltskonnas salatikausist nokkivale naisterahvale viisakalt märku anda, et nii ei sobi, näiteks ulatades talle puhta taldriku ja kahvli, siis ei ole mõtet sellest ka perekooli kirjutada.

Ütlesin ju, et olen selle inimesega korduvalt sellest teemast rääkinud ning ta teab, et mulle ei meeldi selline teguviis. Kuna korduv rääkimine ei aita, siis ei näe ka mõtet sünnipäevalauas vilet üles võtta. Amps oli juba võetud ja toit rikutud. Ja järgmisel koosviibimisel ei ole tal see jälle enam meeles, et teistele ei meeldi, kui ta nii teeb.

Ei ole harimata ja ebaintelligentne inimene. Vastupidi. Lihtsalt, harjunud kodus niimoodi tegema ning ei märkagi, kui külas samamoodi käitub. Ta ei pea sellist asja millekski eriliseks. Näiteks, ta on ka minu näritud võileiva lõpuni söönud. Teda ennast ei häiri ja sellepärast ei saa aru, miks see teiste jaoks nii vastuvõetamatu on.

Ja sa jätkuvalt kutsud seda inimest oma üritustele?

Mina lihtsalt enam ei kutsuks, lihtne ju.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teda ennast ei häiri ja sellepärast ei saa aru, miks see teiste jaoks nii vastuvõetamatu on.

No tegelikult loogikaga polegi siin suurt pistmist. Niimoodi võib mingeid haigusi saada, aga suhteliselt väheohtlikke. Samas inimsed suudlvad igasuguse hügieeniga, ravimata hammastega jne inimesi ja lakuvad neid altpoolt, kust võid midagi palju ohtlikumat saada. Ja tehakse seda ka suhteliselt võõraste inimestega, kelle tervisliku seisundi kohta info puudub.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hulluks ei tasu ka minna. Või keegi arvab tõesti, et kui oma kodus maitseb toitu 5+ korda erineva lusikaga, siis muus olukorras tema kehas elavad bakterid teiste pereliikmeteni üldse ei jõua?

Selles pole küsimus. Küsimus on selles, et kui kodus ollakse harjunud samu lusikaid kasutama, siis paraku see kandub teinekord ka väljaspoole kodu. Lihtsalt harjumusest. Mul sõbranna joob kodus ja kontoris pudelivett otse pudelist, mitte ei vala klaasi. Loomulikult juhtub üle ühe korra, et ta kuskil kohvikus või restoranis haarab ka automaatselt ühiseks kasutamiseks toodud veepudeli ja kukub seda kaelast kulistama. Minu vähemalt 20 korda soovitust ka kodus või kontoris vesi enne pudelist klaasi valada, et seltskonnas vähem piinlik oleks, ta vastab, et aga tal polegi piinlik. Igaühel olevat naljakaid kombeid. Pühkigu siis varrukaga puhtaks pudelisuu kui nii pepsid on. Muidu tore ja nutikass inimene.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei ole asi ju meeldimises. Selline teguviis on ebahügieeniline,  võib olla lausa nakkusohtlik. Kui seda inimest pole lapsena õpetatud laua taga käituma, siis pole ta ju ise selles süüdi, aga seda enam tuleb talle nüüd selgeks teha, et nii ei ole OK käituda.

Ütlengi ju, et korduvalt on talle seda selgitatud. Tulemusteta! Ta ei pea seda oluliseks, kuna temal endal ei ole mitte mingit probleemi kellegi võileivast ampsu või limonaadipudelist lonksu võtta.

Ei arva, et peaksin lõputult manitsema täiskasvanud inimest. Kui on juba niigi mitmeid kordi, erinetevas olukordades räägitud. Sõprussuhet lõpetada ainult sellepärast, et inimesel on üks halb komme, ka ei pea õigeks. Lihtsam on mitte süüa enam sealt kausist, kus tema oma kahvliga sees on käinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi ei ole haigustes. Asi on selles, et teise inimese tatt ühise söögi sees on lihtsalt rõve. Rõve! Ka see on rõve, et panete oma lapsed olukorda, kus nad on sunnitud sööma toitu, kus sees teie oma tatise lusikaga seganud olete. Ei ole eluohtlik tervise seisukohalt, on lihtsalt rõve!

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsepõlves tehti samuti. Mingil hetkel tundus rõve, aga mõtlesin läbi – lusikaga maitsti ju keevat suppi või kastet või ühepajarooga. Siis keedeti edasi. Ei levinud sealt midagi, kõik ju kees.

Aga teise inimese keedetud ila toidu sees meeldib? Mis siis, et pereliikme ila.

Asi ei ole ju ainult pisikutes, vaid selline toidu käitlemine on ebaesteetiline. Juuksekarv toidu sees ka ju ei tapa ära ega levita mingit haigust, aga see on lihtsalt jälk. Isegi iseenda juuksekarv toidu sees on äärmiselt maitsenaudingut rikkuv.

Abikaasaga kahekesi elades vast on lusikate vahetamine ebaoluline, kuid oma lastega te ju niimoodi ei suudle, et sülge vahetate.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasaga kahekesi elades vast on lusikate vahetamine ebaoluline, kuid oma lastega te ju niimoodi ei suudle, et sülge vahetate.

Ei suudle, aga lapse suu ümbert söömisel sinna valgunud läga, mis on roka, sülje ja tati segu korjatakse sageli lusikaga ära ja siis sipsti oma suhu. Kui seda restoranis kõrvallauas nägin, tegin küll märkuse, sain sõimata ka 🙂 , aga lõpetati see jälkus ära. Mujale polnud mul eriti vaadata ka, ta istus otse minu vastas järgmises lauas.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See moosipurgi lugu kõlab küll uskumatult. Kuivõrd ma konfliktidest alati eemale püüan hoida, siis selle peale oleks küll lärmi tõstnud või vähemalt lakkuja kuuldeulatuses teenindajale teatanud, et selle moosipurgi võib vist ära visata.

Lisaks lusikate teemale on väga häiriv toidu dipikastmesse kastmine, kui sellest on juba hammustatud. Selles kahetises ”kodus mehega” olukorras mind ei häiri, aga olen sellega erinevatel koosviibimistel kokku puutunud. Äärmisel juhul olen pere või väga lähedaste juuresolekul suupiste teistpidi keeranud ja kastnud hammustamata osa, aga külas on see lubamatu. Teine asi, mida tihti näeb, on oma kasutatud kahvliga kausist toidu juurde tõstmine (mitte lihatükk või hapukurk, mida saab teisi puutumata kätte, vaid nt salat).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa jätkuvalt kutsud seda inimest oma üritustele? Mina lihtsalt enam ei kutsuks, lihtne ju.

Kas sa siis tõesti kriipsutad oma sõprus- ja tutvusringkonnast inimesed maha, kui neil on mingi pisiviga? Meil kõigil on vigu, mis kellelegi närvidele käivad. Usu, sinul endal ka! Kui see viga on suht tühine (lusikaga sonkimine on jälk, aga mitte maailma lõpp), siis ainult sellepärast ei katkesta ju läbi käimist?

Kui iga häiriva teguri peale suhtlemine lõpetada, siis ei oleks meil kellelgi enam ühtegi sõpra või tuttavat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks oma lähedasi vähem hindad?

Ma ei ole küll see kägu, mina ikka üldjuhul võtan kodus ka uue lusika, aga samas ei tee ma näiteks väliolukordades probleemi sellest, kui sööme mehe või lastega ühistest toidunõudest või ampsame teineteise võileivast. Ma ei hinda oma lähedasi vähem, aga peresiseselt oleme niikuinii üksteise bakteritega kokku puutunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei arva, et peaksin lõputult manitsema täiskasvanud inimest. Kui on juba niigi mitmeid kordi, erinetevas olukordades räägitud. Sõprussuhet lõpetada ainult sellepärast, et inimesel on üks halb komme, ka ei pea õigeks. Lihtsam on mitte süüa enam sealt kausist, kus tema oma kahvliga sees on käinud.

Suurepärane. Miks sa sellest sii teema teed ?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei arva, et peaksin lõputult manitsema täiskasvanud inimest. Kui on juba niigi mitmeid kordi, erinetevas olukordades räägitud. Sõprussuhet lõpetada ainult sellepärast, et inimesel on üks halb komme, ka ei pea õigeks. Lihtsam on mitte süüa enam sealt kausist, kus tema oma kahvliga sees on käinud.

Suurepärane. Miks sa sellest sii teema teed ?

Loe teema kõige esimest lauset: Täiesti suvaline arutlemine hapukurgi hooajal.”

Ei arva, et perekool peab pakkume minu “probleemile” lahendust. Arutlemine,  ja ainult arutlemine, mis ehk paneb kõiki mõtlema ja ehk mõnda inimest end ka paremini kontrollima.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult juhtub üle ühe korra, et ta kuskil kohvikus või restoranis haarab ka automaatselt ühiseks kasutamiseks toodud veepudeli ja kukub seda kaelast kulistama. Minu vähemalt 20 korda soovitust ka kodus või kontoris vesi enne pudelist klaasi valada, et seltskonnas vähem piinlik oleks, ta vastab, et aga tal polegi piinlik. Igaühel olevat naljakaid kombeid. Pühkigu siis varrukaga puhtaks pudelisuu kui nii pepsid on. Muidu tore ja nutikass inimene.

Millises restoranis tuuakse vesi pudeliga lauda “ühiseks kasutamiseks” ? Mõtle vähem asju välja või ära nimeta restoranideks söögikohti, mis seda ei ole. Ja kalla talle siis ise kontoris vesi klaasi, või jäta siis see pudel talle, millest ta jõi, võta ise uus ja söögikohas osta ise endale sobiva suurusega pudel. No jätkub ikka inimestel tahtmist endale probleeme tekitada ja vähimadki oskused olukordi lahendada puuduvad.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui iga häiriva teguri peale suhtlemine lõpetada, siis ei oleks meil kellelgi enam ühtegi sõpra või tuttavat.

Muuda siis enda suhtumist. Ära lase ennast tema käitumisest häirida ja ei olegi vaja teemat teha.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises restoranis tuuakse vesi pudeliga lauda “ühiseks kasutamiseks” ?

Viimane kord viisakas klaaspudelis oli see Elsaspäris äsja. Kuna me palusime kolme peale üht suurt pudelit mullivett.

Paljudes kohtades muide tuuakse maitsevesi vanaaegse piimapudeli (sarnase) suurema suuga pudeliga. Viimane meenuv selline kord oli paar aastat tagasi NOAs. Millest siis sõbranna rõõmsalt kulistas.

Kindlasti on neid ka viimasel ajal nähtud. Ei meenu

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kalla talle siis ise kontoris vesi klaasi, või jäta siis see pudel talle, millest ta jõi, võta ise uus ja söögikohas osta ise endale sobiva suurusega pudel.

Sa ei saanud üldse pihta. Sinu tsiteeritud postituses räägiti harjumuse tekkimisest, mitte sellest, et keegi tahaks kontoris samast pudelist juua või midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane kord viisakas klaaspudelis oli see Elsaspäris äsja. Kuna me palusime kolme peale üht suurt pudelit mullivett. Paljudes kohtades muide tuuakse maitsevesi vanaaegse piimapudeli (sarnase) suurema suuga pudeliga. Viimane meenuv selline kord oli paar aastat tagasi NOAs. Millest siis sõbranna rõõmsalt kulistas. Kindlasti on neid ka viimasel ajal nähtud. Ei meenu

Kas klaase ei taibatud tuua? Küsinud siis ise klaase!

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane kord viisakas klaaspudelis oli see Elsaspäris äsja. Kuna me palusime kolme peale üht suurt pudelit mullivett. Paljudes kohtades muide tuuakse maitsevesi vanaaegse piimapudeli (sarnase) suurema suuga pudeliga. Viimane meenuv selline kord oli paar aastat tagasi NOAs. Millest siis sõbranna rõõmsalt kulistas. Kindlasti on neid ka viimasel ajal nähtud. Ei meenu

Kas klaase ei taibatud tuua? Küsinud siis ise klaase!

ISSAKE. Sa ei loe üldse või mängid rumalat? Jutt ju sellest oligi, et kuna see naine on harjunud otse pudelist kodus ja tööl vett jooma, ta haarab ka restoranis üldise veepudeli ja joob sealt seest! Mitte ei vala kaasi. Automaatselt, harjumusest.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimane kord viisakas klaaspudelis oli see Elsaspäris äsja. Kuna me palusime kolme peale üht suurt pudelit mullivett. Paljudes kohtades muide tuuakse maitsevesi vanaaegse piimapudeli (sarnase) suurema suuga pudeliga. Viimane meenuv selline kord oli paar aastat tagasi NOAs. Millest siis sõbranna rõõmsalt kulistas. Kindlasti on neid ka viimasel ajal nähtud. Ei meenu

Vahi nalja, et eliitkohtades siis nii. Vaesemale rahvale kallab teenindaja joogid klaasi.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muuda siis enda suhtumist. Ära lase ennast tema käitumisest häirida ja ei olegi vaja teemat teha.

Millest sa siis lubad perekooli teemasid teha? Annad ehk mõned näpunäiteid?

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muuda siis enda suhtumist. Ära lase ennast tema käitumisest häirida ja ei olegi vaja teemat teha.

Kuidas enda harjumuste muutmine muudab teiste harjumusi? Kui jätan suitsetamise maha, siis naabrimees jätab ka, sest mina ju jätsin? Nii või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 362 )


Esileht Kodunurk Lusika limpsimine