Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lutsar ei mõista äsjase koroonapöördumise eesmärki

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Teema: Lutsar ei mõista äsjase koroonapöördumise eesmärki

Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608347987/lutsar-ei-moista-asjase-koroonapoordumise-eesmarki

https://www.err.ee/1608347075/avalik-poordumine-piiramised-piiramiste-parast-on-lubamatud

“Ma ei saanud aru, mida need pöördujad tahavad? Millele nad viitavad?” küsis ta. “Seal nõutakse piirangute kaotamist. Ma ei saa väga hästi aru, et mis need piirangud on, mida me kaotama peaks?” küsis Lutsar.

Lutsar ei saa aru, MIS piirangutest räägitakse ja kommenteerib vaid maskikohustust? Proua Irja, meil on muuhulgas piirangud ka nt sprodiklubide, muuseumide, spaade, kohvikute-restoranide jms külastamisel.

Lutsar jääb laste vaktsineerimise suhtes äraootavaks

Küsimusele alla-12-aastaste laste vaktsineerimise kohta COVID-19 vastu, mida puudutasid ka kolmapäevase pöördumisega ühinenud ning mille valmidusest teatas äsja ka ravimifirma BioNTech, vastas Lutsar, et esialgu on selle kohta siiski liiga vähe infot.
“Ennekõike ma tahaks näha, et see vaktsiin on lastele ohutu ja neid andmeid praegu Pfizeril ei ole.

Esiteks pöördumises ei puudutata AINULT alla 12-aastaste laste vaktsineerimist. Veelgi enam, seal ei ole laste vanusest kordagi isegi juttu.
Teiseks, kas me praegu teame, et 12-aastase jaoks on vaktsiin ohutu? Aga 11-aastase jaoks ei ole?

Nagu mida demagoogiat, proua Lutsar?! Kas on vaja kommneteerida, kui tegelikult ei ole midagi öelda peale vassimise?

+10
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selgita siis palun kolme lausega, mida see pikk hala ütles? Mina ka ei saanud aru. Lihtsalt mingi sõnasalat oli, räägiti millestki, koguaeg ootasin, et läheb konkreetseks – aga hoopis lõppes ära. Ainus, millest aru sain, et midagi peaks teisiti olema. Kuid mis täpselt? Kas lihtsalt koroona olemasolu tuleks ära unustada ja elada edasi nagu seda poleks olemas? Mina sellega küll ei nõustu.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonoh, muidu pidite kõik targad ja haritud inimesed olema, kuid nüüd ei saa lihtsast eestikeelsest tekstist aru? Naerukoht.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei saa aru, milliste piirangute vähendamist soovitakse, sest homsest jälle häired meditsiinis, st haiglates  avatakse covidi osakondi ja seetõtt vähendatakse plaanilist ravi sisehaiguste, sh südamehaigete  osakondades.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selgita siis palun kolme lausega, mida see pikk hala ütles? Mina ka ei saanud aru. Lihtsalt mingi sõnasalat oli, räägiti millestki, koguaeg ootasin, et läheb konkreetseks – aga hoopis lõppes ära. Ainus, millest aru sain, et midagi peaks teisiti olema. Kuid mis täpselt? Kas lihtsalt koroona olemasolu tuleks ära unustada ja elada edasi nagu seda poleks olemas? Mina sellega küll ei nõustu.

Et vaktsineerimata inimesed saavad ka igale poole sisse, ilma testita vms, sest passi omanikud levitavad ka viirust. Või kõigile ühe puuga-kõik teevad testid.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka aru, mis piirangutest on jutt.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et vaktsineerimata inimesed saavad ka igale poole sisse, ilma testita vms, sest passi omanikud levitavad ka viirust. Või kõigile ühe puuga-kõik teevad testid.

Ei, miks peaks vaktsineerimata inimesed samamoodi sisse saama? See, et nemad kordades vähem levitavad ning samamoodi kordades vähem nakatuvad, on ju ometi teaduslikult tõestatud fakt. Kui sina tuled, miljon batsilli neelus, ja teine tuleb, sada batsilli neelus, miks peaks teile ühesugused reeglid kehtima? Istu sina kodus, küll meie omavahel nende saja batsilliga hakkama saame.

Nonoh, muidu pidite kõik targad ja haritud inimesed olema, kuid nüüd ei saa lihtsast eestikeelsest tekstist aru? Naerukoht.

No kui tekstisse on mõte lisamata jäänud, siis on väga lihtne sellest tekstist mitte aru saada. No näiteks nii: ühel pruunil päeval segasime poliitikat või haiguse plahvatus puudus. Said sa sõnadest aru, mis kirjutasin? Aga mõttest?

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust oli selge ja arusaadav tekst.

Piiranguid tunnetavad ilmselt need, kes on vaktsineerimata. Teiste puhul ju ongi nii, et saab tööl, kooli, teatris jne käia, ei ole ju kuskil mingeid hulle piiranduid. Ja poes pole ju ka kontimurdev mask ette panna.

Ja laste vaktsineerimise koha pealt ka tema jutt ju konkreetne: pole piisavalt andmeid nooremate vaktsineerimise asjakohasuse üle ja seni ei saa midagi paikapanevat ka selle kohta öelda.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja laste vaktsineerimise koha pealt ka tema jutt ju konkreetne: pole piisavalt andmeid nooremate vaktsineerimise asjakohasuse üle ja seni ei saa midagi paikapanevat ka selle kohta öelda.

Kelle “tema”? Aru ei saada ühispöördumisest, millel on kümneid allakirjutanuid. Sina räägid vist Lutsari tekstist? Selle arusaadavuses pole siin teemas küll kaheldud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja laste vaktsineerimise koha pealt ka tema jutt ju konkreetne: pole piisavalt andmeid nooremate vaktsineerimise asjakohasuse üle ja seni ei saa midagi paikapanevat ka selle kohta öelda.

Pöördumises ei rääkinud keegi midagi mingitest “noorematest lastest” vaid laste vaktsineerima sundimisest üldse. Miks Lutsar vastab aiaaugu kohta, kui räägitakse aiast?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piiranguid tunnetavad ilmselt need, kes on vaktsineerimata

Ma tunnen isiklikult allakirjutanute nimekirjast kolme inimest, nemad kõik on täisvaktsineeritud. See ei ole mingi antivakserite pöördumine.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida need pöördujad tahavad? Et haiglad oleks jälle haigeid täis?

Kaks arsti on sealt küll parajad uhhuu-jutu ajajad.

Koolid on täis selliseid vanemaid, kellel on ainult nõudmiste nimekiri näpus – oi ei, mina oma last ei vaktsineeri, testida ka ei luba, maski nõuda ei luba ja kui koju peaks jääma, nõuan videoülekannet klassist.

Kuidas siis erinevate vastaste meelest meil koolid kontaktõppes võiks püsida?

 

 

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida need pöördujad tahavad? Et haiglad oleks jälle haigeid täis?

Kaks arsti on sealt küll parajad uhhuu-jutu ajajad.

Koolid on täis selliseid vanemaid, kellel on ainult nõudmiste nimekiri näpus – oi ei, mina oma last ei vaktsineeri, testida ka ei luba, maski nõuda ei luba ja kui koju peaks jääma, nõuan videoülekannet klassist.

Kuidas siis erinevate vastaste meelest meil koolid kontaktõppes võiks püsida?

Mind täitsa huvitab, kui palju ikka päriselt on neid vanemaid, kes lapsi testida ei luba. Mu oma kahe lapse klassides pole olnud ühtegi, kõik, kes vaktsineerimata (kusjuures suurem osa klassist, Tallinna kesklinna erinevad koolid) on lähikontaktsuse korral testimas käinud. Tundub, et kuskil keegi on räusanud, et tema oma last testida ei luba, ja nüüd lamemaalastest vaktsiinisõltlastel hea jaurata.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida need pöördujad tahavad? Et haiglad oleks jälle haigeid täis?

Kaks arsti on sealt küll parajad uhhuu-jutu ajajad.

Koolid on täis selliseid vanemaid, kellel on ainult nõudmiste nimekiri näpus – oi ei, mina oma last ei vaktsineeri, testida ka ei luba, maski nõuda ei luba ja kui koju peaks jääma, nõuan videoülekannet klassist.

Kuidas siis erinevate vastaste meelest meil koolid kontaktõppes võiks püsida?

Millest sa täpsemalt räägid? Haiglate täituvusest või koolide kontaktõppest?
Kuidas laste vaktsineerimine haiglate täitumist ära hoiaks?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas siis erinevate vastaste meelest meil koolid kontaktõppes võiks püsida?

Meil on praegu juhtum vaktsineeritud õpetaja haigestumise tõttu koduõppele suunamisega. Ma ei tea, kuidas laste vaktsineerimine aitaks vaktsineeritud õpetajal mitte haigestuda. Sa tead?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teoreetilisi jutukesi võib igaüks koostada. Aga paluks siis reaalseid lahendusi. Imelihtne on öelda, et aga testime siis koolis kõiki. Tore – kes oma taskust need miljonid loovutab? Teeme kõigile testimise kohustuslikuks – jällegi-kes maksab kompensatsiooni ettevõtetele. Sest miskipärast kasutavad mittevaktsineeritud praegu meelsasti võimalust jagada infot-kuhu saaks ilma sisse. Mitu asutust jääks reaalselt tööle, kui kõigile test, mida reaalselt ka kontrollitakse (mitte selline naljategu nagu praegu). Jällegi – mõned kaebasid õiguskantslerile – tulemusena ei julgenud koolid koosolekutel enam isegi maske nõuda. Ja õiguskantslerile läks ju see kaebus ka, et aktuseleminekuks nagu test ka pole jõukohane.

Selliste pöördumiste ainus sisu paistab olevat – laseme mittevaktsineeritutel piiranguteta ringi liikuda.

Mina tean oma lapse koolis õige mitut, kes ei luba testida.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean oma lapse koolis õige mitut, kes ei luba testida.

Ja mis põhjusel? Vanemad ise on vaktsineeritud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas siis erinevate vastaste meelest meil koolid kontaktõppes võiks püsida?

Meil on praegu juhtum vaktsineeritud õpetaja haigestumise tõttu koduõppele suunamisega. Ma ei tea, kuidas laste vaktsineerimine aitaks vaktsineeritud õpetajal mitte haigestuda. Sa tead?

Loomulikult aitab. Vaktsineeritud inimestes paljuneb viirus vähem ja nakatab teisi vähem.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida need pöördujad tahavad? Et haiglad oleks jälle haigeid täis?

Kaks arsti on sealt küll parajad uhhuu-jutu ajajad.

Koolid on täis selliseid vanemaid, kellel on ainult nõudmiste nimekiri näpus – oi ei, mina oma last ei vaktsineeri, testida ka ei luba, maski nõuda ei luba ja kui koju peaks jääma, nõuan videoülekannet klassist.

Kuidas siis erinevate vastaste meelest meil koolid kontaktõppes võiks püsida?

Mind täitsa huvitab, kui palju ikka päriselt on neid vanemaid, kes lapsi testida ei luba. Mu oma kahe lapse klassides pole olnud ühtegi, kõik, kes vaktsineerimata (kusjuures suurem osa klassist, Tallinna kesklinna erinevad koolid) on lähikontaktsuse korral testimas käinud. Tundub, et kuskil keegi on räusanud, et tema oma last testida ei luba, ja nüüd lamemaalastest vaktsiinisõltlastel hea jaurata.

Olen klassijuhataja, klassis on 21 õpilast, viit ei tohi testida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen klassijuhataja, klassis on 21 õpilast, viit ei tohi testida.

Nende laste vanemad ei ole vaktsineeritud?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen klassijuhataja, klassis on 21 õpilast, viit ei tohi testida.

Nende laste vanemad ei ole vaktsineeritud?

No kust krt see õpetaja seda teadma peaks???? Tõenäoliselt ei ole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kust krt see õpetaja seda teadma peaks???? Tõenäoliselt ei ole.

Vaesed lapsed. Piinlik oleks selliste laps olla.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käib koolis õppimas. Kool pole haigla vms koht, kus testitakse teda covidi suhtes 2x nädalas. Kui see n.ö maailma hirmsaim* katk on koolis, siis lihtsalt laps õpib kodus. Kui peaks kodus sümptomid tulema, siis testime ise teda. Ma ei soovi, et minu last hirmutatakse covidiga..tahaks talle normaalset lapsepõlve. (Ps: Minu laps on alla 12 aastane)

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi, et minu last hirmutatakse covidiga..tahaks talle normaalset lapsepõlve. (Ps: Minu laps on alla 12 aastane)

Sinusugused testi-, maski- ja vaktsiinivastased on hoopis need, kes lapsi hirmutavad. Mu vaktsineeritud tuttavate lapsed küll koolis hirmunud pole. Kala mädaneb ikka peast, st. laps õpib kodust

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen klassijuhataja, klassis on 21 õpilast, viit ei tohi testida.

Meile saadetud paberist lugesin välja, et vaktsineerituid ja läbi põdenuid ei testita ja kui paberit klassijuhatajale ei saada, loetakse see lihtsat keeldumiseks. Kuna oleme terve perega koroona vahetult enne kooliaasta algust läbi põdenud ning põhikoolis käiv laps oli eelnevalt juba ka 1. vaktsiinidoosi saanud, siis ei näinud põhjust see paber välja printida ja klassijuhatajatele saata. Kas kooliarstil siis ei ole andmeid, kes on vaktsineeritud/läbi põdenud ja kes mitte ning peaksin siiski ära täitma selle?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen klassijuhataja, klassis on 21 õpilast, viit ei tohi testida.

Meile saadetud paberist lugesin välja, et vaktsineerituid ja läbi põdenuid ei testita ja kui paberit klassijuhatajale ei saada, loetakse see lihtsat keeldumiseks. Kuna oleme terve perega koroona vahetult enne kooliaasta algust läbi põdenud ning põhikoolis käiv laps oli eelnevalt juba ka 1. vaktsiinidoosi saanud, siis ei näinud põhjust see paber välja printida ja klassijuhatajatele saata. Kas kooliarstil siis ei ole andmeid, kes on vaktsineeritud/läbi põdenud ja kes mitte ning peaksin siiski ära täitma selle?

Kas Sinu eesmärk on teha koolitöötajate elu raskemaks? Milleks? Kui koolist on antud paber ja palutud see täita, siis tulebki täita. Kas see on tõesti nii raske?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Sinu eesmärk on teha koolitöötajate elu raskemaks? Milleks? Kui koolist on antud paber ja palutud see täita, siis tulebki täita. Kas see on tõesti nii raske?

Ei, ei ole eesmärk teha raskemaks ja eks ma siis prindin välja ja täidan ära. Tõesti arvasin, et neil on see info olemas, kes ei pea jääma isolatsiooni. Sest sõnastus oli just selline, et läbi põdenuid ja vaktsineerituid ei testita ja paluti nõusolekut testimiseks. Kui nagunii ei testita, siis arvasin, et minu laste puhul ei ole neil selle paberiga midagi peale hakata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen klassijuhataja, klassis on 21 õpilast, viit ei tohi testida.

Meile saadetud paberist lugesin välja, et vaktsineerituid ja läbi põdenuid ei testita ja kui paberit klassijuhatajale ei saada, loetakse see lihtsat keeldumiseks. Kuna oleme terve perega koroona vahetult enne kooliaasta algust läbi põdenud ning põhikoolis käiv laps oli eelnevalt juba ka 1. vaktsiinidoosi saanud, siis ei näinud põhjust see paber välja printida ja klassijuhatajatele saata. Kas kooliarstil siis ei ole andmeid, kes on vaktsineeritud/läbi põdenud ja kes mitte ning peaksin siiski ära täitma selle?

Kas Sinu eesmärk on teha koolitöötajate elu raskemaks? Milleks? Kui koolist on antud paber ja palutud see täita, siis tulebki täita. Kas see on tõesti nii raske?

Loomulikult nad kontrollivad digiloost üle, mis sa arvad, et nad peaks uskuma, kui Malle Tamm oma allkirjaga kinnitab, et jajaa, me oleme kõik vaktsineeritud? Kontrollivad üle ja kui kinnitust pole saatnud mõni, kes on vaktsineeritud või põdenud, siis on kõik korras (kooliõelt üle küsitud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ei ole eesmärk teha raskemaks ja eks ma siis prindin välja ja täidan ära. Tõesti arvasin, et neil on see info olemas, kes ei pea jääma isolatsiooni. Sest sõnastus oli just selline, et läbi põdenuid ja vaktsineerituid ei testita ja paluti nõusolekut testimiseks. Kui nagunii ei testita, siis arvasin, et minu laste puhul ei ole neil selle paberiga midagi peale hakata.

On olemas neil see info, ära kuula veidrat juttu.

Südamerahustuseks muidugi võid üle küsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult nad kontrollivad digiloost üle, mis sa arvad, et nad peaks uskuma, kui Malle Tamm oma allkirjaga kinnitab, et jajaa, me oleme kõik vaktsineeritud? Kontrollivad üle ja kui kinnitust pole saatnud mõni, kes on vaktsineeritud või põdenud, siis on kõik korras (kooliõelt üle küsitud).

Töökaaslase laps on läbi põdenud ning digiloost kool seda ei leidnud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lutsar ei mõista äsjase koroonapöördumise eesmärki