Esileht Pereelu ja suhted Ma vana loll mõrd

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )

Teema: Ma vana loll mõrd

Postitas:
Kägu

Iga suhe varem või hiljem lõpeb või muutub. Sinul on valida millises toonis ja kui kaua. 😉

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 49-aastane. Mul on konto Ihas. Ja see on lihtsalt uskumatu, kui massiliselt 30-aastased (ja natukene peale) mehed mind pommitavad. Mul on Ihas õige vanus ja pilti pole. Profiili kirjelduses ei luba ma ka mingeid enneolematuid elamusi.

Sellest teen ma järelduse, et 30-tuuris mehi huvitavad väga vanemad naised, aga… ilmselt ainult seksuaalses plaanis.

Mina isiklikult välistan endast nooremad mehed. Pikemas plaanis ei tule sellest ju nagunii mitte midagi välja ja milleks siis aega raisata sellise asja peale ja päras ehk kibedaid pisaraid valada? Midagi tuleks välja vaid ehk juhul, kui mees lapsi ei soovi. Aga enamus mehi neid ju siiski soovib. Ja 30-aastane ei pruugi veel isegi teada, kas ta kunagi soovib lapsi.

Kord olen siiski käinud endast 12 aastat noorema mehega kohtamas. Ma olen väike ja sale naine. Enda arvates päris kena. Mees oli pikk ja väga treenitud kehaga. Ometigi, ma tundsin tema kõrval end nagu emme. Seega, ma imestan, et kuidas vanemaid naisi ei häiri see vanusevahest tulenev tunne, kus tunnetad koguaeg, et oled temast oluliselt vanem? Lisaks muidugi see, et üldjuhul on nii suure vanuse vahega inimestel totaalselt erinev elukogemus. Konkreetselt mina olin oma eluga täiesti teistsuguses elujärgus kui tema. Minul 4 last ja pikk abielu selja taga. Temal lapsi polnud ja vist ei olnud isegi kellegagi kunagi kooski elanud. No, mida p…t on meil ühist? See jutt, et kui on armastus, siis vanus ei loe, ei kõlba kassi saba allagi. Selle armastuse all mõeldakse tavaliselt hoopis armumist ja kirge, mis möödub hiljemalt paari aasta jooksul. Edasi tuleb hall argipäev. Ja kuidas sa siis elad koos inimesega, kellega oled igas mõttes erinevas arengu- ja eluetapis?

Nii et minu soovitus on küll – naised, vaadake ikka endaealisi mehi. Ka palju vanem mees ei ole üldse hea variant.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel- kuna sa ütled, et ta käib teie kahe vahel, siis ei ole ta truu ka sellele “sobivas vanuses” naisele. Ta petaks igaühte, olenemata, kellega ta parasjagu koos on.

Tegelikult ta polnud ju TA-ga koos. TA ise nimetab teda nõndanimetatud sõbraks, ehk nad olid lihtsalt seksisemud. TA-l on kahju ja käib ego pihta, et ta noorema vastu välja vahetati. Kuigi ka see võimalus oli juba algusest peale omavahel kokku lepitud ja ei tulnud nagu välk selgest taevast.

Arvad, et tal selle nooremaga on ka taolised kokkulepped, et oleme seksisemud ja omame ka teisi partnereid? No võimalik muidugi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 a vanusevahet ei ole nii megasuur vahe.

Sõltub kumba pidi võtta. Kui mees oleks kümme aastat vanem, siis oleks ta ju kiilanenud ja õllekõhuga pervert.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema ise tahtis rääkida,  meil oli lõbus ja naljakas. Just see mis suhtes vaja,  ühesugune huumorimeel. Mõlemad naersime kõhud kõveras. Aga omavanusega naisega on tal selles osas lõbus, et nad pidutsevad, sõna otseses mõttes joovad koos.

Võimas lugu jah, kuid, kas lisaks mehe alkoholilembusele meeldis ka endale pisut tipsutada. Loodame, et siiski mitte, sest joomine on pähhh ja väga kiiresti hakkab suruma ilu peale. Või meeldiski, et mees kõrval joob ja ilusõumeid pillub. Armas aeg, naised!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugu on positiivne, kui üksteisele liialt aega ei raisanud. Parem kiire lõpp kui lõputu õudus. Kaaslane peaks samas eluetapis olema.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi ei ole sinu vanuses ega välimuses. Asi on selles konkreetses mehes. On mehi, kes võtavad endast kõvasti noorema naise ja petavad teda. Mehed petavad ja hülgavad ka misse ja supermodelle. Ja on mehi, kes elavad endast vanemate ja koledate naistega õnnelikult ja truult koos. Kui inimene on oma loomult truudusetu, siis ei puutu partneri välimus ja vanus üldse asjasse.

mina ei näe et see mees pettis seda naist, seda ei tule kusagilt välja nagu neil oleks suhe olnud. naise meelest oli, aga mehe meelest oli see seiklus? tal oli selle naisega tore vahelduseks olla, aga mõttet olid mujal. teemaalgataja armus ära, mõtles kuu selga ja nüüd on pettunud.

kui palju on selliseid naisi kes vahelduseks leiavad endale mingi suhtelaadse suhte kus mees on hullult armunud, aga naine ihkab hoopis mõnda teist meest ja kui see tuleb, siis see armunud mehike jäetakse sinna paika ja kõik on õige.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jutt kõlab kui ülikehv google tõlge pole-aimugi-mis-keelest.

Ma arvan, et teemaalgataja on venelane.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Intiimne pool oleks super minuga. Seda lihtsalt ei anna teeselda ja need sõnad ja see missugune keemia ja külgetõmme tal minu vastu on.

Tore ju – kasuta poissi seni ära kui endale kindla (või omavanuse:) suhte leiad.

Kaotada pole sul suurt midagi – ühiseid lapsi teil tõenäoliselt ei ole, ühist elamist arvatavasti ka mitte. Mitte iga 40-aastane ei saa endale 10 aastat nooremat armukest lubada, nii  et võta seni kui võtta on.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta leiab teise, omavanuse, siis ütleb mulle ja lool lõpp. Nii oli kokkulepe.

Ära teinekord ise ennast mingi allahinnatud kaubana käsitle, siis ehk leiad ka mehe, kes sind hindab. No milleks ise ennast kohe alguses niimoodi maha teha, et sa iseenesestmõistetavalt ajutine oled, kuni ta parema leiab?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta leiab teise, omavanuse, siis ütleb mulle ja lool lõpp. Nii oli kokkulepe.

Ära teinekord ise ennast mingi allahinnatud kaubana käsitle, siis ehk leiad ka mehe, kes sind hindab. No milleks ise ennast kohe alguses niimoodi maha teha, et sa iseenesestmõistetavalt ajutine oled, kuni ta parema leiab?

no alandab kui mees leidis teise ja peab teda paremaks kui hoopis temaga soovib olla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no alandab kui mees leidis teise ja peab teda paremaks kui hoopis temaga soovib olla.

Kahe inimese klikkimine on juhus. On neid ajutiselt välismaale läinuid, kes jäävad armastuse pärast. Pole armastus alati samast rahvusest. Keskmiselt on inimestel mitu suhet.

Kes teab, mitmes mehele on. Pole talle too noorem ka Õige, kui mõlemat magatab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no alandab kui mees leidis teise ja peab teda paremaks kui hoopis temaga soovib olla.

Kahe inimese klikkimine on juhus. On neid ajutiselt välismaale läinuid, kes jäävad armastuse pärast. Pole armastus alati samast rahvusest. Keskmiselt on inimestel mitu suhet.

Kes teab, mitmes mehele on. Pole talle too noorem ka Õige, kui mõlemat magatab.

sa tõesti ise plussitad oma kommentaare? jeekim

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa tõesti ise plussitad oma kommentaare? jeekim

Teemaväline vastus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa tõesti ise plussitad oma kommentaare? jeekim

Teemaväline vastus.

juba enne märkasin seda, et mulle panid kohe miinuse ja endale kohe plussi.

kui nõme saab olla

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juba enne märkasin seda, et mulle panid kohe miinuse ja endale kohe plussi.

kui nõme saab olla

Teemaväline vastus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa tõesti ise plussitad oma kommentaare? jeekim

Teemaväline vastus.

juba enne märkasin seda, et mulle panid kohe miinuse ja endale kohe plussi.

kui nõme saab olla

Mis tähtsusest see selles teema omab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa tõesti ise plussitad oma kommentaare? jeekim

Teemaväline vastus.

juba enne märkasin seda, et mulle panid kohe miinuse ja endale kohe plussi.

kui nõme saab olla

Mis tähtsusest see selles teema omab?

nõmedatele on ju tähtis, miks muidu küsid

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta leiab teise, omavanuse, siis ütleb mulle ja lool lõpp. Nii oli kokkulepe.

No ise olid sellise kokkuleppega nõus. Nüüd juba hilja. Muu ei aita kui leida keegi samasugune aga rohkem omavanune ja selliseid tingimusi ärge seadke – muidu olukord kordub taas…..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli hiljuti sarnane teema. Mees kümme aastat noorem, meil oli väga hea seksuaalne sobivus, tugev emotsionaalne side, mees näis olevat armunud (sõnumid, kirjad), aga ma iial ei küsinud kinnitust tema tunnete kohta, teades, et ebapüsiv suhe. Toimiv viisiitsuhe kestis kokku umbes kümme kuud. Olin õnnelik ja paratamatult armusin ise kõrvuni. Mõlemad olime teadlikud, et ta tegelikult ootab oma ellu nooremat, sest tema kinnitusel ühine tõsisem tulevik kümme aastat vanema naisega ei ole reaalne unistus või soov.

Ja siis see juhtuski ???? Reaalselt päevi järjest istusin kodus ja nutsin ja nutsin nutsin…

Vana, lootusetu, kehvem, kibestunud, mahakantud eit, mis siis, et tegelikkuses, ausõna!, veidi ilusam kui see teine ???? Mul on treenitud ja väga ilus keha, kenad näojooned, ma olen hoolitsetum kui see teine. Aga see kõik ei loe! Noorem on noorem ja vanad hobused lähevad halastamatult mahalaskmisele..

Veider on see, et ta käib nüüd vähemalt korra nädalas mul ukse taga kraapimas ja vanu häid aegu taga nutmas ja vahel nurub ka head seksi..mis on ilmselgelt välistatud, aga tänu sellele vähemalt mu hullumeelselt kõikuma hakanud enesehinnang hakkab stabiilsetesse rööbastesse tagasi nihkuma.

Naised, ärge kunagi kahelge oma tegelikus väärtuses, muu polegi oluline.

Ühte asja pea meeles – mitte kunagi ära lase juba ära läinud meest tagasi. Ta kasutab sind ainult ära ja hommikul on taas õhk puhas. Sina aga nutad jälle mitmeid päevi.

Nuta üks kord ja lõplikult mitte mitu korda sama asjapärast.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli hiljuti sarnane teema. Mees kümme aastat noorem, meil oli väga hea seksuaalne sobivus, tugev emotsionaalne side, mees näis olevat armunud (sõnumid, kirjad), aga ma iial ei küsinud kinnitust tema tunnete kohta, teades, et ebapüsiv suhe. Toimiv viisiitsuhe kestis kokku umbes kümme kuud. Olin õnnelik ja paratamatult armusin ise kõrvuni. Mõlemad olime teadlikud, et ta tegelikult ootab oma ellu nooremat, sest tema kinnitusel ühine tõsisem tulevik kümme aastat vanema naisega ei ole reaalne unistus või soov.

Ja siis see juhtuski ???? Reaalselt päevi järjest istusin kodus ja nutsin ja nutsin nutsin…

Vana, lootusetu, kehvem, kibestunud, mahakantud eit, mis siis, et tegelikkuses, ausõna!, veidi ilusam kui see teine ???? Mul on treenitud ja väga ilus keha, kenad näojooned, ma olen hoolitsetum kui see teine. Aga see kõik ei loe! Noorem on noorem ja vanad hobused lähevad halastamatult mahalaskmisele..

Veider on see, et ta käib nüüd vähemalt korra nädalas mul ukse taga kraapimas ja vanu häid aegu taga nutmas ja vahel nurub ka head seksi..mis on ilmselgelt välistatud, aga tänu sellele vähemalt mu hullumeelselt kõikuma hakanud enesehinnang hakkab stabiilsetesse rööbastesse tagasi nihkuma.

Naised, ärge kunagi kahelge oma tegelikus väärtuses, muu polegi oluline.

Ühte asja pea meeles – mitte kunagi ära lase juba ära läinud meest tagasi. Ta kasutab sind ainult ära ja hommikul on taas õhk puhas. Sina aga nutad jälle mitmeid päevi.

Nuta üks kord ja lõplikult mitte mitu korda sama asjapärast.

miks sa koguaeg nutad?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli hiljuti sarnane teema. Mees kümme aastat noorem, meil oli väga hea seksuaalne sobivus, tugev emotsionaalne side, mees näis olevat armunud (sõnumid, kirjad), aga ma iial ei küsinud kinnitust tema tunnete kohta, teades, et ebapüsiv suhe. Toimiv viisiitsuhe kestis kokku umbes kümme kuud. Olin õnnelik ja paratamatult armusin ise kõrvuni. Mõlemad olime teadlikud, et ta tegelikult ootab oma ellu nooremat, sest tema kinnitusel ühine tõsisem tulevik kümme aastat vanema naisega ei ole reaalne unistus või soov.

Ja siis see juhtuski ???? Reaalselt päevi järjest istusin kodus ja nutsin ja nutsin nutsin…

Vana, lootusetu, kehvem, kibestunud, mahakantud eit, mis siis, et tegelikkuses, ausõna!, veidi ilusam kui see teine ???? Mul on treenitud ja väga ilus keha, kenad näojooned, ma olen hoolitsetum kui see teine. Aga see kõik ei loe! Noorem on noorem ja vanad hobused lähevad halastamatult mahalaskmisele..

Veider on see, et ta käib nüüd vähemalt korra nädalas mul ukse taga kraapimas ja vanu häid aegu taga nutmas ja vahel nurub ka head seksi..mis on ilmselgelt välistatud, aga tänu sellele vähemalt mu hullumeelselt kõikuma hakanud enesehinnang hakkab stabiilsetesse rööbastesse tagasi nihkuma.

Naised, ärge kunagi kahelge oma tegelikus väärtuses, muu polegi oluline.

Ühte asja pea meeles – mitte kunagi ära lase juba ära läinud meest tagasi. Ta kasutab sind ainult ära ja hommikul on taas õhk puhas. Sina aga nutad jälle mitmeid päevi.

Nuta üks kord ja lõplikult mitte mitu korda sama asjapärast.

Suurem nutmine oli enesehaletsusest, mitte kadunud mehe pärast.  Hetkel pean teda heaks sõbraks ning huvitav on rääkida või isiklikust uudishimust ajendatult eksperimenteerida, et miks kipub tagasi ehk mida tahab? Tasapisi kooruvad välja ka temapoolsed enesehinnangu probleemid, naljatades võib kohtumisi nimetada ka vastastikusteks psühhoteraapilisteks seanssideks. Me

ei ole peale lahkuminekut seksinud ja mul ei ole enam niikuinii mitte midagi kaotada kui ma isegi võimaluse annaks. Oma tunnestest sain enam-vähem üle, mis detailsemalt tema sees toimub, võib vaid aimata.

 

 

 

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

issand jumal küll! 40 ja nii lollid järeldused! mis noorem? mis parem? mis äraaetud hobused? ma isegi ei tea, kust otsast alustada oma vastusega. kui 40-aastane inimene  suudab väärtust leida ainult selles, et “olen kenam ja saledam, kui see teine”, siis on võiks mingi emotsionaalne areng nüüd küll järgi tulla. TA-l oli äge suhe, mis sai otsa. lahe, et oli. no sai otsa – kõik asjad elus saavad otsa! nutad natuke seepärast ja lähed eluga edasi ja sul on pagasis üks super suhe.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ei ole peale lahkuminekut seksinud ja mul ei ole enam niikuinii mitte midagi kaotada kui ma isegi võimaluse annaks.

Õige, anna mehele (ja samas ka endale) võimalus. Võib-olla mees siiski ei ole sinust veel tüdinud ja tuleb veel tagasi. Kunagi ei tea ette.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ei ole peale lahkuminekut seksinud ja mul ei ole enam niikuinii mitte midagi kaotada kui ma isegi võimaluse annaks.

Õige, anna mehele (ja samas ka endale) võimalus. Võib-olla mees siiski ei ole sinust veel tüdinud ja tuleb veel tagasi. Kunagi ei tea ette.

See on kõige lollim soovitus. Kunagi ei maksa eksi juurde tagasi minna. Kui vaid, siis mingi sunnitud läbikäimine, mitte vabatahtlikult või veel seksima. Eksiga seksimine on seksiga eksimine. Kui on suhtel punkt, siis nii peab olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei saa aru, miks sellele vanusevahele rõhuda. Iga päev teeb ju mõni mees seda sama naisele, kes on temavanune või noorem. Täiesti klassikaline lahkumineku põhjus, mis juhtub naistega igas vanuses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) Jäta maha ja nuta

2) Jäta maha, aga võta olnut kui ilusaid aastaid, kogemusi.

3) Ära jäta maha, naudi lihtsalt seksi ja koosveedetuid hetki, seni kuni parem partii silmapiirile ilmub. Mõnes-mõttes kasuta meest ära.

4) Ära jäta maha, naudi hetki, ole parim, looda, et ehk valib sinu.

5) Ära jäta maha, aga tee tohutu draama, nuta, palu…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli hiljuti sarnane teema. Mees kümme aastat noorem, meil oli väga hea seksuaalne sobivus, tugev emotsionaalne side, mees näis olevat armunud (sõnumid, kirjad), aga ma iial ei küsinud kinnitust tema tunnete kohta, teades, et ebapüsiv suhe. Toimiv viisiitsuhe kestis kokku umbes kümme kuud. Olin õnnelik ja paratamatult armusin ise kõrvuni. Mõlemad olime teadlikud, et ta tegelikult ootab oma ellu nooremat, sest tema kinnitusel ühine tõsisem tulevik kümme aastat vanema naisega ei ole reaalne unistus või soov.

Ja siis see juhtuski ???? Reaalselt päevi järjest istusin kodus ja nutsin ja nutsin nutsin…

Vana, lootusetu, kehvem, kibestunud, mahakantud eit, mis siis, et tegelikkuses, ausõna!, veidi ilusam kui see teine ???? Mul on treenitud ja väga ilus keha, kenad näojooned, ma olen hoolitsetum kui see teine. Aga see kõik ei loe! Noorem on noorem ja vanad hobused lähevad halastamatult mahalaskmisele..

Veider on see, et ta käib nüüd vähemalt korra nädalas mul ukse taga kraapimas ja vanu häid aegu taga nutmas ja vahel nurub ka head seksi..mis on ilmselgelt välistatud, aga tänu sellele vähemalt mu hullumeelselt kõikuma hakanud enesehinnang hakkab stabiilsetesse rööbastesse tagasi nihkuma.

Naised, ärge kunagi kahelge oma tegelikus väärtuses, muu polegi oluline.

Suur suur tänu!

Väga sarnane lugu. Mina pole ka kordagi oma tunnetest rääkinud. Eks minagi nutan ennast tühjaks ja olen ehk targem ja tugevam.

30. aastased on vägagi meelad meie vanuste naiste järele, lubavad maad ja ilmad kokku, et ainult linade vahele saada. Olen 42 ning hoian noorematest eemale, kuigi valikut oleks. Põhjus, lõpetan nuttes ikka üksi, mehed liiguvad varem või hiljem edasi pere looma ning ma ei tahaks jääda “vanana” maha. Pea vastu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene iseenda suhtes nii negatiivselt meelestatud on, kui TA, ja suhte koha pealt samuti (suhe seniks, kui mees parema leiab), siis ei saagi tahta, et keegi asjale kuidagi teistmoodi vaataks. Kui inimene endast lugu ei pea, miks peaks teised seda tegema. Ma olen aastaid mitu vanem ja ei ole veel ära õppinud end sünniaasta järgi hindama. Mitte iialgi ei leks ma nõus suhtega “kuni parem ette jääb”. Inimene on täpselt niipäalju väärt, kui ta ise ennast väärtustab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kord olen siiski käinud endast 12 aastat noorema mehega kohtamas. Ma olen väike ja sale naine. Enda arvates päris kena. Mees oli pikk ja väga treenitud kehaga. Ometigi, ma tundsin tema kõrval end nagu emme. Seega, ma imestan, et kuidas vanemaid naisi ei häiri see vanusevahest tulenev tunne, kus tunnetad koguaeg, et oled temast oluliselt vanem? Lisaks muidugi see, et üldjuhul on nii suure vanuse vahega inimestel totaalselt erinev elukogemus. Konkreetselt mina olin oma eluga täiesti teistsuguses elujärgus kui tema. Minul 4 last ja pikk abielu selja taga. Temal lapsi polnud ja vist ei olnud isegi kellegagi kunagi kooski elanud. No, mida p…t on meil ühist? See jutt, et kui on armastus, siis vanus ei loe, ei kõlba kassi saba allagi. Selle armastuse all mõeldakse tavaliselt hoopis armumist ja kirge, mis möödub hiljemalt paari aasta jooksul. Edasi tuleb hall argipäev. Ja kuidas sa siis elad koos inimesega, kellega oled igas mõttes erinevas arengu- ja eluetapis?

No see on küll puhtalt ainult sinu probleem. Noorema mehega semmimiseks võiks ise nii hea välja näha, et vanusevahet pole märgatagi. Lisaks, kui 12 aastat nooremaga pole midagi rääkida, ei olegi seda noorust lisaks elukogemusele sinu sees.

Tuttaval täitus just 5 aastat 22 aastat noorema mehega-naine sinuvanune. Mees toob siiani tähed taevast alla ja jumaldab seda naist.

Mitmetel tuttavatel 10-16 aastat nooremad mehed.

Tuntud Eesti 4-lapselisel ilutegijal juba aastaid 16 aastat noorem mees.

Tuntud Eesti lauljal 16 aastat noorem mees ja lapski jne.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )


Esileht Pereelu ja suhted Ma vana loll mõrd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.