Esileht Pereelu ja suhted Mees raha pärast?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: Mees raha pärast?

Postitas:
Kägu

Masendav küsimus aga kas Eestis on naisi, kes on koos oma mehega raha pärast?

Inflatisoon, maksud ja üldine elukallidus on näidanud, et kui ma oma palka iga aasta 20-25% suurendada ei suuda, siis jäängi elu lõpuni vaesuses virelema. Olen 4 aastat üritanud abikaasaga tulusid tõsta ja kulusid vähendada. Vahetasin töökohta tasuvama vastu ja mees sai ka palgatõusu aga ikka ei jätku praktiliselt mitte millekski peale eluaseme ja söögi. Õppisin ka lisaameti, et põhitöö kõrvalt lisatulu teenida, aga ikka raha ei jätku. Sissetulekud küll suurenevad aga kulutused suurenevad kiiremas tempos, sest kõik muudkui tõstavad hindu ja makse.

Mul on rahaliste raskuste tõttu ka depressioon tekkinud ja on tekkimas mõtted, et millejaoks üldse elada, kui ma käin ainult tööl aga ei saa endale aluspesugi osta, ilma et seda mitu kuud ette ei pea mõtlema. Tundub, et mul pole enam võimalik oma meest armastada vaid pean mõtlema, kuidas igalt poolt raha juurde saada, et natukenegi saaks inimväärikalt elada. Üksi ei saaks ammugi elatud.

Olen ka rääkinud, et ostame/üürime väiksema elamise, aga see abikaasale ei sobi. Kõik vaba raha kulutab ta enda peale ära ja nii ma siis elan, et tööl käia ja muud mitte midagi, juba mitu aastat. Ma ei ole mingi kullakaevaja ja ei taha juveele või kalleid käekotte. Tahaks lihtsalt, et ma saaksin osta endale esmavajalikke hügeenitarbeid, jalanõusid, riideid, ilma et peaksin 3 kuud ette mõtlema, millal mida osta saan või kas üldse saangi. Ma töötan 48h nädalas, teen iga päev süüa, koristan, pesen pesu jne aga ikka ei saa endale midagi lubada. Vanus on ka seal maal, et soovin lapsi aga siis peaks need järgmise 3a jooksul saama aga piisavalt raha nende kasvatamiseks ja neile normaalse elu pakkumiseks meil ei ole. Mees survestab last saama ja ütleb, et küll kõik saab korda ja laabub iseenesest. Kokkuvõttes, tunnen end pigem juba orjana kui inimesena.

Niisiis, kas on keegi võtnud omale rikka mehe, et saaks natuke inimlikumalt elada?

Palun trollidel mitte nöökida. Mul on tõsine mure.

 

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, kui sa prargusest mehest lahti saaksid, läheks juba siis rahaliselt kergemaks.
Milleks ülal pidad suurt last?

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kirjeldusest jääb mulje, et teenid miinimumpalka. Muidu ei kujuta ette, et nii kitsikus on.

Kui sul on keskmine palk ja peres kaks inimest, kes jagavad kulusid, siis ei tohiks ju nii suur puudus olla.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised on teie sissetulekud ja kui suured on väljaminekud?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te siis sööte või kus elate?

Ise elan üksi, teenin nats alla keskmise, aga jaksan maksta nii Tallinna korteri üüri kui osta süüa, aeg-ajalt väljas söömas või teatris-kinos käia. Mul on ka laps, kes küll poole ajast isa juures elab, aga pool aega on minu toita ja katta, maksan üksi ka tema huviringe.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega need rikkad mehed ka kuskil järjekorras ei oota, et vaeseid naisi hea elu peale aidata 🙂 Tuleb rahateenimine hoopis oma  kätesse võtta, aga praeguse mehega vist peret küll pole mõtet looma hakata… Elus tuleb natuke eesmärke ka seada ja rahakasutust planeerida, ei saa loota ainult jumala armule ja heale õnnele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

isegi kui teenid miinimumi, ei peaks su rahaline olukord nii kriitiline olema – kui pole laene ega ülalpeetavaid.

Kas oled mehega teinud tabeli, kuhu raha läheb?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks teenivat inimest, lapsi ülal pidada pole – ja ikka on vaesus majas? Midagi peab sellel pildil valesti olema.
Ma saan sinu tekstist aru, et rahapuudust tunned eelkõige sina? Mehe arvates probleemi pole, tahab veel lasti neisse oludesse saada?
Kas võib nii olla, et teie kodu ülalpidamine on rahaliselt rohkem sinu õlgadel? Kui sina ei saa endale spontaanselt pesugi osta, kas mees piirab oma kulutusi samavõrd?
Et aru saada, mis selles olukorras sellist rahapuudust põhjustab, pane kirja teie pere tulud ja kulud. Sinu ja mehe palga suurused. Siis see, kui palju kulutab kumbki eluasemele, arvetele (elekter, nett, küte, gaas jms), toidule, olmetarvetele, rõivastele, teenustele (juuksur, massaažid, spordiklubid jms), meelelahutusele, lemmikloomale. Tee kohe selline tabel, kus on vastavad read ja kaks poolt: sina ja mees. Need andmed saad teie kontoväljavõtetelt ja kogutud poetšekkidelt. Võimalik, et selline uurimustöö võtab terve kuu, kui teadlikult sel eesmärgil hakkad tšekke ja arveid koguma. Aga kui see pilt lõpuks selge on, siis sa tead ka, kuhu läheb ülemäära ning mille pealt saaks kulusid kärpida, ja kas teie panustamine on ikka võrdne või vajaks tugevaid korrektiive.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle mehega pole mõtet last küll teha, see on ise lapse eest juba. Mis mõttes mees kulutab kogu vaba raha ära? Mina hakkaks mõtlema, kuidas leida uus mees ja sellest lahku minna saaks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor lastetu naine saab leida veel uue mehe, aga lastega noor naine juba nii lihtsalt enam uut ei leia. Tee endale tinder ja hakka kohe uut meest otsima, ära saa selle mehega lapsi ja tõmba oma kulud nii nulli, kui vähegi saad, et saaksid vajadusel ise selle mehe juurest ära kolida. Lapsi jõuad sa saada siis, kui mees on sul kõrval normaalne ja ei raiska asjatult raha ära. Kui saad temaga lapse, siis mehe raha raiskamise komme muutub hullemaks ja siis vireled veel rohkem. Väikeste laste puhul pole sul võumalust ka tööle niipea minna.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, mida tähendab “mees kulutab raha enda peale ära”? Kas seda, et sina maksad eluaseme (mida “abikaasa” pole nõus väiksemaks vahetama) ja mõlema söögid jne? Mida mees maksab? KAs maksate võrdelise osa sissetulekutest elu-olu jaoks või maksad kõike sina? Siis tahab mees veel last- jälle sinu kulul? Ma ei näe võimalust, et kaks palgaga inimest ei saa nüüd kuidagi rohkemat kui peost suhu elatud ja kingapaarigi ei suuda osta? Mille peale te kulutate ja kas need kulutused on ikka mõistlikud?

Ei oota see rikas mees sind, et hädas neidist sponsoreerima hakata, see pole ammugi kellegi elu. Kõigepealt vaata, et su oma mees sind ei koori.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rikast meest pole kusagilt võtta, aga meest, kel on suurem palk ja teistsugused ehk kokkuhoidlikumad, elukombed, vast ikka leiaks, kui hästi otsida. Muidugi mees survestab rasedaks jääma, siis on tal ju täielik kindlustunne käes, et sa minema ei saa minna tema juurest. Hakkad sina rohkem raha saama, saab ju tema rohkem raha laiaks lüüa. Lihtne.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA. Vastan tekkinud küsimustele.

Elame Tallinna lähistel. Palk kahepeale keskmine 2000 neto. Iga kuu on erinev, olenevalt palju lisatööd teha saan. Kodulaen ja kindlustused on 1050. Meil on ühine pangakonto ja kaks kaarti. Mina teenin miinimumi + lisatöö. Kommunaalid, elekter ja internet on kokku 250 (talvel rohkem) Toidu peale läheb 450 kuus (millest 50-60 on mehe õllede ja snäkkide peale). Mehel on lisakulud autokütus, töölõunad, trenn, hobid 250-300. Minul lisakulutusi praktiliselt ei ole juba aasta aega. Töötan kodust, kuskil ei käi, midagi ei osta. Aastatega on kõik enda tegevused ära jäänud, et raha kokku hoida. Eelmine aasta pidin käima hambaarsti juures, mis pani põntsu.

Mida me sööme? Väljas söömas ei käi, proovime süüa tervislikult: juurikaid ja liha, salateid, wrappe, suppe. Rämpsu ei söö. Korra kuus tahan midagi magusat endale osta enne menstruatsiooni ja siis abikaasa ütleb, et kas mul on ikka vaja seda.

Mees nuriseb koguaeg, et midagi osta ei saa. Ta ütleb halvasti, et minu tõttu meil raha ei ole, sest teenin liiga vähe. Tunnen suuri süümepiinu, et ma ei teeni nii palju, et talle paremat elu pakkuda ja endale midagi osta ei saa.

Ma ütleks, et kodu ülalpidamine raha mõttes on ikkagi pigem mehe õlgadel, sest tema ju teenib rohkem aga ma teen seetõttu kodus kõike ise. Mul poleks aegagi veel ühte lisatööd võtta, sest ühes päevas pole niipalju tunde.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ei ole vaja rikast meest, vaid sellist, kes rahaga majandada oskab. Kui praegune kulutab kogu vaba raha enda peale, nii et sina ei saa omale aluspüksegi osta, siis millest me räägime? Tahab elada üle oma võimete kinnisvaras, mille ülalpidamisest ei jää rahagi üle (sorry, jääb, aga ainult tema jagu) ning mõtleb, et laps elab ka õhust ja armastusest? Ära jumala eest sellisega järglasi ei saa, sa hakkad neid üksi kasvatama.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA. Vastan tekkinud küsimustele.

Elame Tallinna lähistel. Palk kahepeale keskmine 2000 neto. Iga kuu on erinev, olenevalt palju lisatööd teha saan. Kodulaen ja kindlustused on 1050. Meil on ühine pangakonto ja kaks kaarti. Mina teenin miinimumi + lisatöö. Kommunaalid, elekter ja internet on kokku 250 (talvel rohkem) Toidu peale läheb 450 kuus (millest 50-60 on mehe õllede ja snäkkide peale). Mehel on lisakulud autokütus, töölõunad, trenn, hobid 250-300. Minul lisakulutusi praktiliselt ei ole juba aasta aega. Töötan kodust, kuskil ei käi, midagi ei osta. Aastatega on kõik enda tegevused ära jäänud, et raha kokku hoida. Eelmine aasta pidin käima hambaarsti juures, mis pani põntsu.

Mida me sööme? Väljas söömas ei käi, proovime süüa tervislikult: juurikaid ja liha, salateid, wrappe, suppe. Rämpsu ei söö. Korra kuus tahan midagi magusat endale osta enne menstruatsiooni ja siis abikaasa ütleb, et kas mul on ikka vaja seda.

Mees nuriseb koguaeg, et midagi osta ei saa. Ta ütleb halvasti, et minu tõttu meil raha ei ole, sest teenin liiga vähe. Tunnen suuri süümepiinu, et ma ei teeni nii palju, et talle paremat elu pakkuda ja endale midagi osta ei saa.

Ma ütleks, et kodu ülalpidamine raha mõttes on ikkagi pigem mehe õlgadel, sest tema ju teenib rohkem aga ma teen seetõttu kodus kõike ise. Mul poleks aegagi veel ühte lisatööd võtta, sest ühes päevas pole niipalju tunde.

Appi, ise kulutab 60 eurot õllele, siis ei või sina endale mitte midagi osta? Sina ei peagi mehele paremat elu pakkuma, mees peaks sulle seda pakkuma. Oled lasknud mehel endale pähe istuda. Õlut ei saa osta, kui sinul pole endale pesugi selga panna. Kujuta nüüd ette, et teil on laps, kes vajab mähkmeid, ei saa  aga osta, sest mees kulutas 60 eurot ära, mille eest oleks mähkmeid saanud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole vaja lisatööd vaid paremini tasustatud tööd. Miinimumpalgast pole raske rohkem teenida. Sellise laenukoorma ja sissetuleku vahekorraga ei saa midagi üle jääda. Autokütus ja töölõunad 200-300 ei ole andestamatult suur kulu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas miinimumpalk ja kodulaen 1000 eurot? Väga imelik lugu. Kas siin siis tõesti miinimumpalgast parema palgaga kohta ei saa? Siin ma pigem ei tea miinimumpalgalisi töökohti, isegi mingi ilma hariduseta õpetaja assistent saab 1400 vähemalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk kahepeale keskmine 2000 neto. Iga kuu on erinev, olenevalt palju lisatööd teha saan. Kodulaen ja kindlustused on 1050.

Milline pank nii väikese sissetuleku juures sellise kuumaksega laenu andis?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii väikeste sissetulekutega nii ülejõukäiva kodulaenu saite/võtsite? Sellise maksevõimega oleks max 600 eurot kuus.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ütleb, et sa teenid vähe? No vabandage väga, aga ta ise teenib ka mehe kohta ikka paganama vähe ju.

Tema hobid 250-300€ ja sina ei või aluspesugi osta? Olen elanud taolist elu, mina pidin sente lugema, abikaasa ostis mida tahtis ja millal tahtis (uus teler, arvuti, auto). Nüüd elan üksi, alguses oli raske, aga pikas plaanis on kergem – 1 suu vähem toita ja keegi ei vingu mu kulutuste üle. Pluss, ma olen harjunud säästlikult elama nagunii, elu ei muutunudki väga palju halvemaks, kui oli temaga koos elades 🙂 

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas miinimumpalk ja kodulaen 1000 eurot? Väga imelik lugu. Kas siin siis tõesti miinimumpalgast parema palgaga kohta ei saa? Siin ma pigem ei tea miinimumpalgalisi töökohti, isegi mingi ilma hariduseta õpetaja assistent saab 1400 vähemalt.

Täiskohaga õpetaja saab kätte 1390

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru. Kui saate kokku raha 2000 ja sinu täiskohaga põhitöö + lisatöö annab sellest ilmselt ligi 1000, siis ei teeni mees sinust ju üldse eriti rohkem? Maksimaalselt 100-200 eurot vahet. Seega on teil mõlemal jupp maad alla keskmise sissetulek. Saan aru, et sina pingutad 2 kohal pluss veel kodus, aga mees? Tema on sellise vähetasustatava tööga rahul? Kas sina oled oma mehe ja tema suhtumisega sinusse rahul? Kas võib olla, et asi polegi (ainult) väheses sissetulekus, vaid selles, et sa nii hirmus väga ei armastagi just seda meest? Ja sellisel juhul – kas võib olla, et see mees polegi nii väga sinu armastust väärt? Mitte seepärast, et ta vähe teenib, vaid et ta laseb sinult 2 kohal ja kodus ainuisikuliselt rabada, kulutab oma hobidele oma olematust palgast 200-300 euri kuus, samas kui sina ei saa uusi aluspüksegi osta, ning halvustab, süüdistab ja survestab sind…?

1) Kindlasti EI SAAKS lapsi sellise mehega. Temast ei ole sulle mingit tuge. Lapsesaamine ei tee ühtegi suhet tugevamaks ega paremaks, välja arvatud kui suhe oli juba enne väga tugev ja hea.

2) Kindlasti ei valiks uut meest rikkuse järgi. Materiaalne külg on suhtes ka oluline, aga õnneliku suhte saladus on ikkagi vastastikune siiras hoolimine ja armastus, kõik muu hea võib kaasneda, aga ei tohiks olla põhikriteeriumiks.

3) Ausalt arvan, et sa oleks ilma oma tropi meheta õnnelikum kui koos temaga. Mu meelest pole su depressioon mitte tingitud suhteliselt vähesest rahast, vaid sellest, et mees sind sinu sõnul kogu aeg süüdistab ja survestab, nii et sa ei julge enam elementaarseid asjugi omale lubada. Kui teil jääb peale arvete, toidu jm maksmist u 300 eurot üle ainult, siis selle eest saab küll vahel kinos, teatris, kohvikus või spaas käia või uued alukad osta. Pole aus, kui mees selle kõik oma hobide peale laiaks lööb ja sina ainult orjad ja närutad.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskohaga õpetaja saab kätte 1390

Ma räägin brutost. 1400 bruto on siiski palju suurem summa kui miinimumpalk.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt arvan, et sa oleks ilma oma tropi meheta õnnelikum kui koos temaga.

Ja kuhu ta selle miinimumpalgalise töökohaga läheb siis? Selle eest ei saa ju korteritki üürida ega mitte midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA. Vastan tekkinud küsimustele.

Elame Tallinna lähistel. Palk kahepeale keskmine 2000 neto. Iga kuu on erinev, olenevalt palju lisatööd teha saan. Kodulaen ja kindlustused on 1050. Meil on ühine pangakonto ja kaks kaarti. Mina teenin miinimumi + lisatöö. Kommunaalid, elekter ja internet on kokku 250 (talvel rohkem) Toidu peale läheb 450 kuus (millest 50-60 on mehe õllede ja snäkkide peale). Mehel on lisakulud autokütus, töölõunad, trenn, hobid 250-300. Minul lisakulutusi praktiliselt ei ole juba aasta aega. Töötan kodust, kuskil ei käi, midagi ei osta. Aastatega on kõik enda tegevused ära jäänud, et raha kokku hoida. Eelmine aasta pidin käima hambaarsti juures, mis pani põntsu.

Palu mehel lõuna kaasa võtta. Võid selle talle ise igal hommikul kaasa panna. Sealt võiks nii 5 eurot tööpäevas, ehk 100 eurot kuus üle jääda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa su uuele mehele.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on euribor kõrge. Võite proovida kodulaenu refinantseerida ja panga intressi alla saada. Kuid ka niisama võiks aasta lõpus intress juba madalam olla ja sealt raha üle jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masendav küsimus aga kas Eestis on naisi, kes on koos oma mehega raha pärast?

Jumal kui lõi inimese ja looma, siis ta nägi ette, et kes munadega isend ei suuda järglasi suureks kasvatada, siis emased oma vaistuga tunnetasid ette potentsiaalsete partnerite võimekust. Järglasi trukkida suudavad ka vaimupuudega isikud rääkimata sopajoodikutest. Aga kui haritud naine alustab pesa punumist viletsa vennaga, siis kirjutab ta kooselu armastuse tsüklis alla lepingule, mis määrab kogu tema ülejäänud elu virelemisele.

Palju ettenägelikum oleks ühiskonnas hakata juba varajases nooruses koolihariduse käigus tüdrukutele sisendama mõtteteri, kus häbiasi poleks naistel mitmekesi koonduda võimekamate meeste lähedusse. Hilisemas vanuses pole selle teadmisega enam midagi teha. Nälgivate lastega naine ei saa ajalugu tagasi pöörata ja kunagist rumalat armumist koos ohjeldamatu trukkimisega olematuks teha.

Selle asemel, et maksuameti abil võimekate meeste käest vägisi raha ära võtta ja valestitehtud lapsi riiklike abide vormis ülal pidada, oleks juba ammu tulnud perekonnaseadus ümber teha. Kui naisteajakirjades järjepidevalt ilmutada piltidega lugusid ühe toreda mehe ümber koondunud mitmetest naistest, siis ka tüdrukute maailm saaks areneda terve mõistuse tuulte mõjutuses. Elukogenud naised kui nendel kästa asetada ühele kaalukausile pikk kindlustaud õnnelik elu ja teisele kausile seletamatu armumine luuserisse, edaspidise nälgasuremisega, siis siin mingit kõhklemist olla ei saa. Aga selle asemel, et ehitada kodust väljapekstud emadele turvamaju, tuleks neid juba enne laste saamist suunata parematesse kodudesse suurema rahakotiga meeste juurde     

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA. Peaksin parandama. Mu lisatöö on kuskil 100-200 ja mehel on ka boonus kuust-kuusse erinev, keskmine on 2000 kahepeale.

Laenu saime Bigbankist, kui abikaasa palk oli madalamgi, aga meie kuumakse on 4 aastaga  märgatavalt tõusnud, euribor on oma töö teinud. Ja siis ma kaotasin oma töö Covidi ajal ja peale Covidit on väga raske hea töökohapeale tööle saada. Ma olen viimased 2 aastat kandideerinud ja kui vastatakse siis jään alati teiseks.

Nõustun ühe kommenteerijaga, kes ütles, et mehe kulutused pole suured aga ebavõrdsus on mu hinge nii ära nüsinud. Saan igal tasandil ka ebavõrdsusest aru aga see arusaamine ei aita. Ma tahaks ka elult midagi, et elu oleks elamist väärt. Ja kas meie abielu siis ei tähendagi, et mulle ka midagi pakutaks, ta pakub armastust ja lähedust ja see kõik on kena ja tore aga armastuse eest ma riideid selga osta ei saa.

Eks see ongi kõik üks puder ja kapsad, ma lihtsalt tahtsin küsida, kas kellelgil naisel on kogemus olla oma mehega koos raha pärast ja kas on rahul või mitte.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa saad siis kukil 800 ja mees napilt üle tuhande… te mõlemad mingit ümberõpet ei taha?? mis tööd teil on, et nii nadid palgad, miinimumist üle ikka kohti on ju. Ja laen on ikka VÄGA üle jõu sellise sissetuleku juures, mis pank sellise laenukoormuse andis teile?! Enne tuleks ikka natuke suurem sissetulek vaadata, kasvõi emapalga saamiseks vajalik, sest oma miiminuniga ei osta sa mähkmeid ega rpa ega kõike, mis lapsel vaja ammugi mitte, kui oma alukate jaoks praegu ei jätku. .

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees raha pärast?