Esileht Pereelu ja suhted Mees raha pärast?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )

Teema: Mees raha pärast?

Postitas:
Kägu

Sinu kirjeldusest jääb mulje, et teenid miinimumpalka. Muidu ei kujuta ette, et nii kitsikus on.

Kui sul on keskmine palk ja peres kaks inimest, kes jagavad kulusid, siis ei tohiks ju nii suur puudus olla.

Sama mõte. Ei ole loogiline. Kui just eluasemekulud pole röögatud. Siis on mõtekam elukoha odavama vastu vahetada,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen suuri süümepiinu, et ma ei teeni nii palju, et talle paremat elu pakkuda ja endale midagi osta ei saa. Ma ütleks, et kodu ülalpidamine raha mõttes on ikkagi pigem mehe õlgadel, sest tema ju teenib rohkem aga ma teen seetõttu kodus kõike ise.

Kui kahepeale teenite kokku 2000 ja sins teenid miinimumi + lisatöö, siis tundib, et ega mees ise ka miinimumist väga palju rohkem ei teeni.

Enda peale aga kulutab küll palju rohkem. Lisaks teed sina kõik kodused toimetused ise kuna mees ehk teenib paarsada eur sinust rohkem, mille ta nagunii iseenda peale ära kulutab. Ja sina tunned veel süümekaid?? Päriselt?

Mulle tundub et mees manipuleerib sinuga ja kasutab sind ära.

Otsus – Maha jätta!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes olen enamuste kommenteerijatega nõus – kui sellest mehest lahku lähed, läheb majanduslik olukord kohe paremaks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA. Vastan tekkinud küsimustele.

Elame Tallinna lähistel. Palk kahepeale keskmine 2000 neto. Iga kuu on erinev, olenevalt palju lisatööd teha saan. Kodulaen ja kindlustused on 1050. Meil on ühine pangakonto ja kaks kaarti. Mina teenin miinimumi + lisatöö. Kommunaalid, elekter ja internet on kokku 250 (talvel rohkem) Toidu peale läheb 450 kuus (millest 50-60 on mehe õllede ja snäkkide peale). Mehel on lisakulud autokütus, töölõunad, trenn, hobid 250-300. Minul lisakulutusi praktiliselt ei ole juba aasta aega. Töötan kodust, kuskil ei käi, midagi ei osta. Aastatega on kõik enda tegevused ära jäänud, et raha kokku hoida. Eelmine aasta pidin käima hambaarsti juures, mis pani põntsu.

Mida me sööme? Väljas söömas ei käi, proovime süüa tervislikult: juurikaid ja liha, salateid, wrappe, suppe. Rämpsu ei söö. Korra kuus tahan midagi magusat endale osta enne menstruatsiooni ja siis abikaasa ütleb, et kas mul on ikka vaja seda.

Mees nuriseb koguaeg, et midagi osta ei saa. Ta ütleb halvasti, et minu tõttu meil raha ei ole, sest teenin liiga vähe. Tunnen suuri süümepiinu, et ma ei teeni nii palju, et talle paremat elu pakkuda ja endale midagi osta ei saa.

Ma ütleks, et kodu ülalpidamine raha mõttes on ikkagi pigem mehe õlgadel, sest tema ju teenib rohkem aga ma teen seetõttu kodus kõike ise. Mul poleks aegagi veel ühte lisatööd võtta, sest ühes päevas pole niipalju tunde.

Ma ütleks, et kogu sinu raha läheb ikka kodu ülalpidamiseks ja toidule… Sa panustad ju võrdväärselt sinna!

Kogu jäägi kulutab mees endale ja vingub ka veel!!!

Teeksin mehele ettepaneku palgad lahku lüüa – sinu palk sulle ja mehe palk talle.

Ja seejärel järgmine ettepanek – kas kolime koos soodsama pinna peale, või kolin üksi.

Olen elanud samamoodi kõik- kulud-pooleks süsteemis. Kus mees valis, mida soovis ja tahtis, maksma pidi 50%. Ja mina siis ainult toidukorvi vaadates lisasin vaid üksikud sooduspakkumised, kassas olid arved  üüratud.

Elama pidime kadriorus või kesklinnas…

Lahutades kukkusid KÕIK minu kulud kolinal, soetasin vana korteri ilusasse kohta (maksed ja kommunaalid odavnesid), järelejääva sain investeerida remontidesse. Lisaks sain osta auto.

Elule tuli mõte tagasi kui puugist lahti sain.

 

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks teile ühine pangakaart? Ise olen abielus üle paari aastakümne juba, armastus ja usaldus täitsa olemas. aga pangakaart on kummalgi eraldi. Nii on palju kergem tulusid-kulusid jälgida, ja kummalgi säilib teatav vastutus. Sihuke olukord, kus mõlema raha läheb ühispotti, kipub  vastutus kergesti hajuma ja teisalt tekkima tunne, et teine laristab, aga mina ei saa üldse mitte midagi osta.

Ja suurim probleem on teil mitte niivõrd raha, kuivõrd omavahelised erimeelsused. Ka meil mehega on olnud majanduslikult ikka väga raskeid aegu. Aga iialgi ma ei mäleta, et mu mees oleks keelanud mul endale näiteks magusat osta. Ta lihtsalt suhtus rahulikult ja usaldavalt minusse, et kui naine võtab poes selle kommipaki, ju siis on talle seda vaja. Mingi kommipaki pärast vinguma hakata ja konflikti tekitada ei ole täiskasvanulik, see rikub ainult suhted.

Kui inimesed suhtuvad teineteisesse lugupidavalt, siis on neil tunne, et nad veavad üheskoos eluvankrit. Ja see aitab üle saada ka rasketest oludest. Küsimus ei ole konkreetses palganumbris! Vaid just selles, kus üks pool tunnetab, et nad ei ole samas paadis. Kui te hoiaksite kokku ja usaldaksite ning austaksite teineteist, küll siis saaksite mõlemad koos tasapisi ka majandusliku poole jonksu aetud. Otsiksite endale paremad töökohad, teeksite kompromisse kulutuste osas jne.

Praegusel juhul, mulle tundub, oleksid sa sama rahulolematu ka siis, kui sul oleks praegusega võrreldes 2-3 korda suurem palk. Sest teie probleem on mujal. Ja last hankida sellisesse suhtesse ei ole kohe teps mitte hea mõte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole ebavõrdsuses, julm tõde on see, et selle sissetuleku juures on kulud. ennekõike kinnisvara – liiga suured. Te ei saa endale seda elukoht lubada. No kui just tõesti ei õnnestu rohkem teenima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 2200 neto kuus teeniv naisterahvas. Tundub, et peaaegu miinimumpalgaline meesterahvas on ennast selliseks härjaks mõelnud, et naine peab teda kodus teenindama. Ei kujuta küll ette, et nii väikse palgavahe pärast peab üks osapool kõik kodutööd ise ära tegema. Saaks veel aru, et mees teenib vastutusrikka tööga nt 5000 neto ja naine 1000 neto osaajalise tööga. Sellises olukorras saaks aru, et naine enamus või kõik kodutööd.

Kui ma vaataks endale nt 1500 netos teeniva mehe, siis see vähemalt minu arust küll ei tähenda, et oleksin nii peen ja tähtis proua, kes kodutöid tegema ei pea (kuna teenin rohkem). Sellised minu-palk-on-ju-kõrgem-kui-sinul tegelased ilmselt otsivadki vähe teenivaid naisi, et siis nendega manipuleerida (ei arvestata naisega, nõutakse kõikide kodutööde tegemist, elatakse oma elu edasi nagu oleks vallaline jmt).

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on jutt Kalamaja rajoonist.

Ei ole Kalamaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 2200 neto kuus teeniv naisterahvas. Tundub, et peaaegu miinimumpalgaline meesterahvas on ennast selliseks härjaks mõelnud, et naine peab teda kodus teenindama. Ei kujuta küll ette, et nii väikse palgavahe pärast peab üks osapool kõik kodutööd ise ära tegema. Saaks veel aru, et mees teenib vastutusrikka tööga nt 5000 neto ja naine 1000 neto osaajalise tööga. Sellises olukorras saaks aru, et naine enamus või kõik kodutööd.

<!– ezoic_video_placeholder-longest_content-288×162-999993-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-longest_content-288×162-999993-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-longest_content-240×135-999993-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-longest_content-240×135-999993-nonexxxclearxxxblock –> Kui ma vaataks endale nt 1500 netos teeniva mehe, siis see vähemalt minu arust küll ei tähenda, et oleksin nii peen ja tähtis proua, kes kodutöid tegema ei pea (kuna teenin rohkem). Sellised minu-palk-on-ju-kõrgem-kui-sinul tegelased ilmselt otsivadki vähe teenivaid naisi, et siis nendega manipuleerida (ei arvestata naisega, nõutakse kõikide kodutööde tegemist, elatakse oma elu edasi nagu oleks vallaline jmt).

Nõustun täielikult!

Ja näen ka siin midagi sarnast.

Siin pole tegu otseselt rahanumbrites, vaid mehe suhtumises. Mul oli sarnane elukaaslane, kes leidis alati oma tegevustele supertoredad põhjendused.. Või õigustused…

Kodutöid ei teinud ta sellepärast et…

Töökaaslasega (naisega) käis läbi, sest see oli ta töökaaslane (käis ka voodis, see selgus hiljem)…. Sellepärast et…

Nõud jättis vedelema sellepärast et…

Vannituba ei koristanud sellepärast et…

(palju tema või mina teenisime, see polegi siin argument, see ei muutu ka võrdse palganumbri juures).

Sinu mees kontrollib sedasi arfumenteeritult põhimõtteliselt kõike – sul pole vaba aega, ei hobi, ühtegi meelelahutust, kas sul sõpru on, kindlasti ei meeldi talle, kui käiksid väljas oma sõbrannadega, kasvõi kuus korra  ja ostaksid seal kalli kohvitassi või kokteili… Tee selline katse!)sinu jutust jääb mulje, et sul polegi sellist aega, elu, egahuvi, sest sa ju teenid vähem!

Ja sinu mehel on tema enda arvates väga hea põhjendus varnast võtta igaks tegevuseks, mida vaid teha soovib…

Paun pane nüüd see rahanumber üldse kõrvale ja mõtle, missugust suhet sa tahad – kas oma mehega võrdväärsemate õiguste ja võimaustega (teie tänaste ressursside piires – et mõlemad säästavad ja mõlemad otsustavad…mõlemad panustavad ühisesse ellu ka teiõ on  võrdsed õigused) .

Sinul on majapidamiskulud oma palgast makstud, mehel on makstud, see tähendab, et kohustused seal ( ja õigused) on võrdsed. Majapidamine hallatakse üheskoos, võrdväärselt.  (lisaks olete mõlemad võrdväärse osa ajast tööl, tundub, et sina isegi rohkem…)  õhtu on mõlemal sama lühike…

Sul on oma palgast toidukulud makstud – sa valid poes seda toitu, mida soovid ja võtad ka maiustusi. 5 eur. nädalas saab küpsise- ja kommipaki, või šokolaadi, ehk mida sa tahad (pealegi see teeb 20 eur 4 nädala kohta- kui oled valinud 2 soodustoodet oledki selle raha ise säästnud ja sul on õigus võtta).

Kust sa kulla laps oled võtnud selle, et sa ei või toidupoes valida maiustusi? Kas sellepärast, et sinu mees ütleb seda sulle we?

Sina sööd tavalisest mehest palju vähem, ehk et sa maksad toidupoes igapäevaselt rohkem kui reaalselt sellest toidukorvist tarbid. Sa toetad oma meest, mitte vastupidi.

Ja.

Kui sa maksad 50% toidukuludest, sa otsustad võrdselt, mida poes korvi panete. Mõlemal on võrdne kohustus kokku hoida ja võrdne õigus otsustada… (rõhutan, et sinu palgast on toidukulud kaetud).

Ei – see ei käi nii, et maksad pooleks, aga võtta võid ainult seda, mida mees otaustab! Panused on võrdsed, otsustusõigused on ka võrdsed.

Kui mees ei saa aru millest räägid, siis sina otsustad, et ühel kuul sööd sina mida tahad, mees säästab, teisel kuul tema valib mida tahab(õlled näksid) ja sina säästad.

Neid peresid on väga vähe, kus palgad on täpselt võrdsed ja see ei mäõra vähemteenivat kodumajapidamisteenijaks… orja, kus rohkem teeniv otsustab  kõigi asjade üle.

Kui maksan majalaenu võrdselt olen majas võrdne peremees, kui maksan toidukulude eest võrdselt, otsustan toidupoes võrdselt.

Kui teenin vähem, tähendab, et valin endale soodsama riide (oma rahakotile vastava) soodsama reisi, hobitan kodus või looduses…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes olen enamuste kommenteerijatega nõus – kui sellest mehest lahku lähed, läheb majanduslik olukord kohe paremaks.

Miinimumpalgalisel küll ei lähe midagi paremaks. Kus sellise palgaga Tallinnas elatakse? Kõige odavamad üürikorterid on 400 eurot pluss kommunaalid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinimumpalgalisel küll ei lähe midagi paremaks. Kus sellise palgaga Tallinnas elatakse? Kõige odavamad üürikorterid on 400 eurot pluss kommunaalid.

Huvi pärast vaatasin City24 portaali, üksi elamiseks saaks hädapärast siiski üürida ka umbes 200-250€ väikese korteri ühikatüüpi majas. Sellistes on WC, dušš ja oma väike kööginurk sees.

Kui see kinnisvara on neil mehega kahepeale, siis oleks niisugune ühikas elamine ajutine, sest lahku minnes tuleks ikkagi kas olemasolev liiga kallis kinnisvara maha müüa või siis peaks mees oma osa naise käest välja ostma.

Juhul kui see liiga kallis maja ei ole neil kahasse ostetud, siis pole küll üldse mingit põhjust, miks mittekaasomanik peaks laenu maksma. Kui maja on naise nimel, siis tema otsustab, kas tahab müüa ja soodsamale pinnale kolida. Kui mehe nimel ja tema müüa ei taha, siis maksab ise oma majalaenu ja naine ei pea teda ainult oma palgast toitma. Kommunaalkuludesse peaks oma osa võrra panustama, toidukorvi ka, aga mitte nii, et üks maksab ainult laenu ja siis teine katab kõik ülejäänud kulud.

Kui mõlemal on soov jääda sellesse majja elama, siis tegelikult peaks olema täiesti realistlik see, et leida töökoht, kus saab miinimumist rohkem palka või umbes 1000€ netost rohkem palka. Kui kumbki teeniks praegusest 500€ rohkem (see on realistlik, mitte utoopiline), siis oleks juba elu parem.

Ma kaldun arvama, et mees valetab oma palga kohta, sest ei suuda väga välja mõelda neid ameteid, mille peal mees saab umbes 1000-1200 netos. Mingi kaupluse turvamees kuskil?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kaldun arvama, et mees valetab oma palga kohta, sest ei suuda väga välja mõelda neid ameteid, mille peal mees saab umbes 1000-1200 netos. Mingi kaupluse turvamees kuskil?

No on ikka väga reaalne. Nt praegu otsib PRIA peainspektoreid Tartusse ja Haapsallu, palk 1500 bruto: https://www.pria.ee/toopakkumised/peainspektor-tartu-buroos

Keskkonnaamet otsib veeosakonna spetsialisti, palk 1500 bruto: https://talendipank.ee/toopakkumine/0i3tRB

Pluss Keskkonnaametil on praegu mitmeid teisi tööpakkumisi, kus palk just väga palju kõrgem pole. Kusjuures riigiasutustes eelistatakse sageli kõrgharidusega inimesi. Palk netos 1200 eurot pole mingi ulme.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskkonnaamet otsib veeosakonna spetsialisti, palk 1500 bruto: https://talendipank.ee/toopakkumine/0i3tRB

No päris õudne pakkumine ju. Ja isegi see on veel asenduskoht.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masendav küsimus aga kas Eestis on naisi, kes on koos oma mehega raha pärast?

Inflatisoon, maksud ja üldine elukallidus on näidanud, et kui ma oma palka iga aasta 20-25% suurendada ei suuda, siis jäängi elu lõpuni vaesuses virelema. Olen 4 aastat üritanud abikaasaga tulusid tõsta ja kulusid vähendada. Vahetasin töökohta tasuvama vastu ja mees sai ka palgatõusu aga ikka ei jätku praktiliselt mitte millekski peale eluaseme ja söögi. Õppisin ka lisaameti, et põhitöö kõrvalt lisatulu teenida, aga ikka raha ei jätku. Sissetulekud küll suurenevad aga kulutused suurenevad kiiremas tempos, sest kõik muudkui tõstavad hindu ja makse.

Mul on rahaliste raskuste tõttu ka depressioon tekkinud ja on tekkimas mõtted, et millejaoks üldse elada, kui ma käin ainult tööl aga ei saa endale aluspesugi osta, ilma et seda mitu kuud ette ei pea mõtlema. Tundub, et mul pole enam võimalik oma meest armastada vaid pean mõtlema, kuidas igalt poolt raha juurde saada, et natukenegi saaks inimväärikalt elada. Üksi ei saaks ammugi elatud.

Olen ka rääkinud, et ostame/üürime väiksema elamise, aga see abikaasale ei sobi. Kõik vaba raha kulutab ta enda peale ära ja nii ma siis elan, et tööl käia ja muud mitte midagi, juba mitu aastat. Ma ei ole mingi kullakaevaja ja ei taha juveele või kalleid käekotte. Tahaks lihtsalt, et ma saaksin osta endale esmavajalikke hügeenitarbeid, jalanõusid, riideid, ilma et peaksin 3 kuud ette mõtlema, millal mida osta saan või kas üldse saangi. Ma töötan 48h nädalas, teen iga päev süüa, koristan, pesen pesu jne aga ikka ei saa endale midagi lubada. Vanus on ka seal maal, et soovin lapsi aga siis peaks need järgmise 3a jooksul saama aga piisavalt raha nende kasvatamiseks ja neile normaalse elu pakkumiseks meil ei ole. Mees survestab last saama ja ütleb, et küll kõik saab korda ja laabub iseenesest. Kokkuvõttes, tunnen end pigem juba orjana kui inimesena.

Niisiis, kas on keegi võtnud omale rikka mehe, et saaks natuke inimlikumalt elada?

Palun trollidel mitte nöökida. Mul on tõsine mure.

Tead, kui ma seda lugesin, siis arvasin kuni lõpuni, et oled 40ndates – hoolitsed pere ja laste eest ja selgelt see kõik läheb järjest kallimaks. Hariduse suhtes ka juba lõplikud valikud tehtud ja tööl ka selline seis et “kuhu  ma enam lähen” ja no mehega ka juba terve elu koos elatud. Aga lõpus selgus, et sa hoopis noor ja terve elu ees, isegi lapsi ja peret veel pole!!! Nii et nüüd tee hea plaan – mõtle, mis töökohti vajatakse, milline on kõige tasuvam su võimetele vastav töö ja mine õpi see asi ära, no matter what! Kui mees on praegu selline, et raha nagu polegi ja selle, mis on,kulutab endale, siis otsi uus. Ja siis sul on ikka palju parem stardipositisoon praegu ja parem seis tulevikes, Su mentaliteet nagu selline, et sa üldse ei usu endasse – et sa nagu ei näe, et võiksid 15 aasta pärast eladada ilusas majas ilusat ja rõõmsat elu. Seda pead hakkama  muutma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, kui ma seda lugesin, siis arvasin kuni lõpuni, et oled 40ndates – hoolitsed pere ja laste eest ja selgelt see kõik läheb järjest kallimaks. Hariduse suhtes ka juba lõplikud valikud tehtud ja tööl ka selline seis et “kuhu  ma enam lähen” ja no mehega ka juba terve elu koos elatud. Aga lõpus selgus, et sa hoopis noor ja terve elu ees, isegi lapsi ja peret veel pole!!! Nii et nüüd tee hea plaan – mõtle, mis töökohti vajatakse, milline on kõige tasuvam su võimetele vastav töö ja mine õpi see asi ära, no matter what! Kui mees on praegu selline, et raha nagu polegi ja selle, mis on,kulutab endale, siis otsi uus. Ja siis sul on ikka palju parem stardipositisoon praegu ja parem seis tulevikes, Su mentaliteet nagu selline, et sa üldse ei usu endasse – et sa nagu ei näe, et võiksid 15 aasta pärast eladada ilusas majas ilusat ja rõõmsat elu. Seda pead hakkama  muutma.

Eks rahalises kitsikuses olegi raske. Olen ise olnud küllaltki kehva palgaga, praegu teenin (jumal tänatud) Eesti mõistes hästi. Samas saan aru nendest mõtetest, et kuidas ma küll üksi hakkama saan ja kas leiangi parema (mehe). Samas ütlen enda kogemuse põhjal, et jobuga laps saada, siis tulevikus on see elu veel raskem. Peab laps käe kõrval selle iseseisva elu peale üle mineku ette võtma, pluss jamad, et laps haige, kuidas töö tehtud saab jmt. Laps saada, siis jobu ilmselt tunnetab veel rohkem, et kuhu see naine ikka lähen ning käitub veel hullemini. Palganumbri suurendamisel oli kasuks korralik haridus reaalal (kusjuures koolis olin matemaatikas kogu aeg kehvemapoolsem õppur) ning erinevate litsentside ja lubade juurde tegemine. Järjekordseks avaliku halduse spetsialistiks vmt pole mu arust mõtet õppida, aga mine tea, äkki mõne jaoks on väga tulutoov. Samuti pole mu arust mõtet õppida nt keskkonnaspetsialistiks (neid toodetakse massiliselt igas ülikoolis üle), sest eespool olevad Keskkonnaameti ja PRIA töökuulutustel olevad palganumbrid pole just kuigi suured.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis haridus TA-l on, aga ilmselt ei ole tema prioriteet õppimine, kui pole millestki end samal ajal elatadagi. Kohalkäimist tahab nii kutsekool kui ka ülikooli päevaõpe.

Ma soovitaks otsida tasuvama lihttöö, seda leiab igast Eestimaa nurgast. Meil kohalikus piimatööstuses saavad tööandja reklaami järgi operaatorid kuni 2700 €, väljaõpe on kohapeal. Tankla pakub siin palka 1259-1461 €, toidutööstuses komplekteerijal vahemik 1000-1900 €. Mingi aeg jäid silma ka puidutööstuse tööpakkumised alates 1415 €. Klienditeenindaja tunnipalk söögikohtades on 7-9 €. Alati leiab midagi paremat kui miinimum ja väiksemates linnades suudab omale kenasti ka elupaika üürida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis haridus TA-l on, aga ilmselt ei ole tema prioriteet õppimine, kui pole millestki end samal ajal elatadagi. Kohalkäimist tahab nii kutsekool kui ka ülikooli päevaõpe.

Ma soovitaks otsida tasuvama lihttöö, seda leiab igast Eestimaa nurgast. Meil kohalikus piimatööstuses saavad tööandja reklaami järgi operaatorid kuni 2700 €, väljaõpe on kohapeal. Tankla pakub siin palka 1259-1461 €, toidutööstuses komplekteerijal vahemik 1000-1900 €. Mingi aeg jäid silma ka puidutööstuse tööpakkumised alates 1415 €. Klienditeenindaja tunnipalk söögikohtades on 7-9 €. Alati leiab midagi paremat kui miinimum ja väiksemates linnades suudab omale kenasti ka elupaika üürida.

Ülikoolides on täna õppimine tasuta ja täiskasvanutele sessioonõpe (suurem osa meie grupist omandavad seda täisklhaga töö ja pere kõrvalt). Kaasa aitab ka tasuline õppepuhkus, ehk rahalist kaotust pole (kui kool on samas linnas).

Kui pole käinud, ära jaga soovitusi.

Soovitada noorele inimesele teist lihttööd majandusolukorra parandamiseks on…veidi sinisilmne, kui mitte öelda rumal.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitada noorele inimesele teist lihttööd majandusolukorra parandamiseks on…veidi sinisilmne, kui mitte öelda rumal.

Ju siis pole ülikoolikõlbulik aju. Muidu oleks tal haridus juba olemas, eks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundud veidi lihtsameelne. Palun tutvu haridusvõimalustega ja kasuta neid, kuniks lapsi pole. Mees seal kõrval võib vinguda, se eon sinu valik, kas maksavad tema soovid, või võtad vastutuse oma elu eest enda kätte.

Kui kuidagi tema kõrval välja ei vea, kolid ühikasse nagu iga teine õppiv noor ja elad 150 eur/kuu (majapidamiskulud)

Lisks ümbritsevad sind tuleviku tegijad ja sinust saab üks neist…. Mees valitakse ka sealt ehk siis omasuguste keskelt.

Pea püsti.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikoolides on täna õppimine tasuta ja täiskasvanutele sessioonõpe (suurem osa meie grupist omandavad seda täisklhaga töö ja pere kõrvalt). Kaasa aitab ka tasuline õppepuhkus, ehk rahalist kaotust pole (kui kool on samas linnas).

Kui pole käinud, ära jaga soovitusi.

Soovitada noorele inimesele teist lihttööd majandusolukorra parandamiseks on…veidi sinisilmne, kui mitte öelda rumal.

Ma olen viis aastat sitsinud sedasi küll 1,0 kohaga, küll 2,0 kohaga, küll poole kohaga töö kõrvalt õppides, aga eks sina tead asju kõige paremini. Viis aastat olen teinud bakalaureust, sest vahepeal on vaja elada millestki. Selle aja jooksul olen jõudnud ka läbi põleda ja olnud seetõttu akadeemilisel puhkusel, lõpetan alles sellel suvel. Kõiki erialasid, eriti veel bakas, ei saa teha sessioonõppes. Minu eriala õppevorm on ka ainult päevaõppes. Saab langeda osakoormusesse, kui valid vähem aineid, aga siis maksad ka selle eest. Lisaks, see, kui õpe tasuta on, ei tähenda, et õhust ja armastusest elatakse. Inimesel on söök, peavari ja elementaarsed elamiskulud vaja katta, milleks tal juba praegu raha pole.

Ning jah, endiselt soovitan tasuvamat lihttööd, sest miinimumpalgast annab ikka omajagu kõrgemale tõusta ilma erilist haridust omamata. Väikeste sammude kaupa liikumine on täiesti normaalne. Päris nii lihtsalt see muutuste tegemine ei käi, et täna kraabin mitmel töökohal vaevu 1000 € kokku ja homme asun ülikoolis reaalala õppima. Tee ainult sõrmenips ja kõik probleemid elus lahenevad iseenesest korraga ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No on ikka väga reaalne. Nt praegu otsib PRIA peainspektoreid Tartusse ja Haapsallu, palk 1500 bruto: /…/ Kusjuures riigiasutustes eelistatakse sageli kõrgharidusega inimesi. Palk netos 1200 eurot pole mingi ulme.

1) Teemaalgataja kirjutab, et elavad Tallinna lähistel. Mis ime pärast peaksid nad siis tööd otsima kuskilt Tartust või Haapsalust? Otsivadki Tallinnasse või Harjumaale tasuvama töö (Harjumaal on kõrgemad palgad kui mujal Eestis).

2) See mees ei tundu teemaalgataja jutu põhjal olevat kõrgharidusega.

Neid kahte asja arvesse võttes ma arvangi, et mees valetab oma palga kohta. Valetab oma palga väiksemaks kui see tegelikult on ja laseb naisel rahumeeli mitmel kohal rügada ja süümepiinu tunda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No on ikka väga reaalne. Nt praegu otsib PRIA peainspektoreid Tartusse ja Haapsallu, palk 1500 bruto: /…/ Kusjuures riigiasutustes eelistatakse sageli kõrgharidusega inimesi. Palk netos 1200 eurot pole mingi ulme.

1) Teemaalgataja kirjutab, et elavad Tallinna lähistel. Mis ime pärast peaksid nad siis tööd otsima kuskilt Tartust või Haapsalust? Otsivadki Tallinnasse või Harjumaale tasuvama töö (Harjumaal on kõrgemad palgad kui mujal Eestis).

2) See mees ei tundu teemaalgataja jutu põhjal olevat kõrgharidusega.

Neid kahte asja arvesse võttes ma arvangi, et mees valetab oma palga kohta. Valetab oma palga väiksemaks kui see tegelikult on ja laseb naisel rahumeeli mitmel kohal rügada ja süümepiinu tunda.

Ma olen mitmes riigiasutuses töötanud ja kõigis on samal ametikohal üle Eesti sama palk. Pole vahet, kas kontor on Tallinnas, Tartus või Haapsalus. Kui PRIA peainspektori palk on Haapsalus 1500 bruto, siis on see täpselt sama Tallinnas. Ja miks peakski riigiasutus Tallinnas rohkem palka maksma, kui seal on rohkem kandidaate ja valikut. Pigem on vaev kuskile ääremaale uusi töötajaid meelitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine pole üle 20a tööl käinud, tal on minu panga kaart kasutada.

Sul on oma pank?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naine pole üle 20a tööl käinud, tal on minu panga kaart kasutada.

Sul on oma pank?

Ei ole oma pank. Pangas kus mul konto ja sellega seotud kaart.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole oma pank. Pangas kus mul konto ja sellega seotud kaart.

Arusaadav, lihtsalt su õigekiri on ülinõrk.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, lihtsalt su õigekiri on ülinõrk.

Tore teada. Sa muidu õpetaja?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore teada. Sa muidu õpetaja?

Kas ei oleks viisakas õigesti kirjutada? Naine samasugune, töötu ja harimatu?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore teada. Sa muidu õpetaja?

Kas ei oleks viisakas õigesti kirjutada? Naine samasugune, töötu ja harimatu?

Ikka oleks viisakalt õigesti kiejutada. Kuidas sul muidu tänane päev möödus?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore teada. Sa muidu õpetaja?

Kas selleks peab olema õpetaja, et teada, et “minu panga kaart” ja “minu pangakaart” tähendavad erinevaid asju? Minu arust see on vist algklasside ortograafia

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore teada. Sa muidu õpetaja?

Kas selleks peab olema õpetaja, et teada, et “minu panga kaart” ja “minu pangakaart” tähendavad erinevaid asju? Minu arust see on vist algklasside ortograafia

No vat. Ma ise ka tagantjärgi arvasin sama. Jätan meelde. Aga muidu oled ikka õpetaja?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees raha pärast?