Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab last, mina mitte

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 290 )

Teema: Mees tahab last, mina mitte

Postitas:
Kägu

Mul on sõbranna, kes ei soovinud lapsi juba varajasest noorusest. Ta ütles, et vajab palju isiklikku aega ja peamine – aga mis saab, kui ma ei hakka last armastama. Juhtus siiski nii, et lapse ta sai, vanuses umbes 34. Kuidas ta pärast kirjeldas, kuidas isegi sünnitama minnes ei tahtnud seda last. Ja siis, kui sai lapse rinnale, tundis ta enneolematut armastust. Poiss on praegu 11 ja minu meelest kübe ülearmastatud ????

Olen olnud õde sünnitusmajas ja isegi minu napi paar aasta jooksul nägin sama moodi asja kümneid kordi. Mitte sadu küll, enamus on sünnitamisega ok, aga kümneid küll.

Ja võib ka olla nii, et see armastus tuleb hoopis hiljem! Mul varjutasid igasugused hirmud kogu ootuse ja armastuse ära ja kui laps rinnale pandi, ei olnud ka veel mingeid tundeid, pigem nagu võõras laps, kelle eest tean, et olen kohustatud hoolitsema. Aga ajaga, seda enam, kui laps ka juba sidet väljendas ja suhtlema hakkas, ei saaks öelda, et saaks last rohkem armastada ????

Palun ette vabandust, kui kedagi järgnev seos solvab.

Ega lastega pole teisiti kui kasside või koertega. See, kes on alguses kõige teravamalt vastu, see on pärast tema saabumist ja mõningast harjumist tema kõige suurem sõber ja fänn.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab last, on ta valmis võtma enda peale vanemapuhkuse ja kõik haiguslehed. Kas ta on? Kui oma jutuga sinna tüürid. Et mees peab oma elu aastateks pausile panema ja tatise lapsega kodus olemise pärast igasugusest muudest ambitsioonidest loobuma, siis hakkab ta sulle 90% tõenäosusega teist juttu rääkima ja saategi rahus edasi elada.

Paljud mehed tahavad lapsi, aga nad tegelikult tahavad et lapsed olemas oleks, mitte neid enda peale võtta.

Absoluutselt, mehed saavad eestis pikalt vanemapuhkusel olla. Olgu kodus, tehku küik kodutööd, viigu lasteaeda ja kooli, olgu hoolduslehel. Istugu mänguväljakul ja käigu mängutubades sünnadel.

Normaalsed mehed kõike seda teevadki, rõõmuga!

Kummaline et siis vanemahüvitisel naised on. Või kui on mees, et ta siis tegelt edasi töötab.

Polegi normaalseid mehi olemas eestis?

Ja siis on ka mehed, kes ongi ainult lastega. Sa ei ole selliseid mehi kohanud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole isegi kindel miks ma selle teema teen, aga tahan enda kurbuse välja kirjutada. Hakkasime enda abikaasaga kokku käima juba keskkoolis ehk oleme mõlemad üksteise esimene armastus ja oleme enda tõusude ja mõõnadega koos olnud juba pea 16 aastat. Ma olen alati teadnud, et ma ei soovi lapsi ja olen seda ka enda abikaasale öelnud, aga teda see ei häirinud ja abiellusime mõned aastad tagasi (olles eelnevalt uuesti laste teema uuesti üle rääkinud). Aasta tagasi sai mu abikaasa parim sõber enda kaasaga lapse ning nüüd on mu abikaasa õnnetu, et mina last ei soovi. Kui ma talle seepeale ütlen, et ma olen ju alati seda öelnud, et ma lapsi ei taha, väidab tema, et ma olin siis nii noor ja ta lootis alati, et ma mõtlen ümber (kuigi abielludes lähenesime juba 30ndatele). Vahepeal ta väitis ka ise, et maailm on hukas ja tema ka lapsi ei taha, aga praegustest vestlustest tuleb välja, et sügaval südames on ta ikka ja alati lootnud, et ma mõtlen ümber. Eile küsis ta kas ma tõesti tahan, et ta terve elu õnnetu oleks ja nüüd olen hoopis mina õnnetu. Ma olen jätkuvalt veendunud, et ma ei taha lapsi, aga ma olen ka piisavalt isekas, et ma ei soovi lahutada – abielu peaks ju olema “kuni surm meid lahutab”, seda enam, et mees oli kursis minu soovidega. Tema ka lahutada ei soovi ja on öelnud, et ta tahab lapsi väga, aga mind tahab rohkem. Armastame üksteist muidu väga ja meil on koos hea olla isegi pärast kõiki neid aastaid. Kas keegi on kunagi ehk sarnases olukorras olnud ja oskab kuidagi lohutada?

Heas suhtes on eluvaated ja edasised soovid alati samad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed tahavad lapsi, sest naised teevad kogu töö ära. Tee ettepanek, et saame lapse, kui sina võtad vanemapuhkuse, öised toitmised pudeliga, lasteaia haiguspäevad jne. Küll näed, kuidas mees taganeb oma soovist ja probleem lahendatud.

Ah, mine metsa oma jutuga. Kõik need öised pudelid ja toitmised, lasteaiad, haiguspäevad, lastevanemate koosolekud jne….. see kõik on ju ajutine.  Mehed teavad seda ju sama hästi kui naised. Antud juhul on küsimus ikkagi PÕHIMÕTTELINE. Kas hakata lapsevanemateks —- elukutse surmani —- või mitte hakata. Mingid lutipudelid ja kakased mähkmed ja magamata ööd ei ole ju siin teema.

TA-l soovitan mees vabaks lasta ja lahutada.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen naine, kes kindlasti 100% kunagi pole lapsi tahtnud. Olen õnnelikus paarisuhtes ja samal arvamusel mehega, juba ammu ammu.

Minu meelest on mees sind veidi alt vedanud, ta ju oli nõus lapsevaba eluga.

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab last, on ta valmis võtma enda peale vanemapuhkuse ja kõik haiguslehed. Kas ta on? Kui oma jutuga sinna tüürid. Et mees peab oma elu aastateks pausile panema ja tatise lapsega kodus olemise pärast igasugusest muudest ambitsioonidest loobuma, siis hakkab ta sulle 90% tõenäosusega teist juttu rääkima ja saategi rahus edasi elada.

Paljud mehed tahavad lapsi, aga nad tegelikult tahavad et lapsed olemas oleks, mitte neid enda peale võtta.

Aga miks isa peaksi kogu vastutuse enda peale võtma?

Paljud paarid on kodus korda mööda ja see on mõlemale sobiv, ka mehele. Kas tõesti on tänapäeval perekondi, kus ainult naine kasvatab lapsi? Mina ei tea ühtegi.

Ma tean mitmeid, eriti on see neis peredes nii, keda väga hästi tunnen, mõned musterpered ka. Mehed teevad, mida tahavad, naised peavad lapsi korraldama.

Keda lähemalt ei tea, seal ikka näib, et mehed ka osalevad, kaugelt nii  paistab.

Ja neil, kel suhe purunenud, sellest ei ole mõtet midagi rääkida…

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh issand jumal, minge palun lahku nii kiiresti kui võimalik. Milleks seda meest piinata, kui sa ilmselgelt ei saa talle pakkuda seda, mida ta tegelikult tahab.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab last, on ta valmis võtma enda peale vanemapuhkuse ja kõik haiguslehed. Kas ta on? Kui oma jutuga sinna tüürid. Et mees peab oma elu aastateks pausile panema ja tatise lapsega kodus olemise pärast igasugusest muudest ambitsioonidest loobuma, siis hakkab ta sulle 90% tõenäosusega teist juttu rääkima ja saategi rahus edasi elada.

Paljud mehed tahavad lapsi, aga nad tegelikult tahavad et lapsed olemas oleks, mitte neid enda peale võtta.

Aga miks isa peaksi kogu vastutuse enda peale võtma?

Paljud paarid on kodus korda mööda ja see on mõlemale sobiv, ka mehele. Kas tõesti on tänapäeval perekondi, kus ainult naine kasvatab lapsi? Mina ei tea ühtegi.

Ma tean mitmeid, eriti on see neis peredes nii, keda väga hästi tunnen, mõned musterpered ka. Mehed teevad, mida tahavad, naised peavad lapsi korraldama.

Keda lähemalt ei tea, seal ikka näib, et mehed ka osalevad, kaugelt nii paistab.

Ja neil, kel suhe purunenud, sellest ei ole mõtet midagi rääkida…

Noo, me suhtleme siis erinevat tüüpi inimestega. 🙂 minu tutvusringkonnas isad päriselt tegelevadki lastega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab last, on ta valmis võtma enda peale vanemapuhkuse ja kõik haiguslehed. Kas ta on? Kui oma jutuga sinna tüürid. Et mees peab oma elu aastateks pausile panema ja tatise lapsega kodus olemise pärast igasugusest muudest ambitsioonidest loobuma, siis hakkab ta sulle 90% tõenäosusega teist juttu rääkima ja saategi rahus edasi elada.

Paljud mehed tahavad lapsi, aga nad tegelikult tahavad et lapsed olemas oleks, mitte neid enda peale võtta.

Absoluutselt, mehed saavad eestis pikalt vanemapuhkusel olla. Olgu kodus, tehku küik kodutööd, viigu lasteaeda ja kooli, olgu hoolduslehel. Istugu mänguväljakul ja käigu mängutubades sünnadel.

Normaalsed mehed kõike seda teevadki, rõõmuga!

Kummaline et siis vanemahüvitisel naised on. Või kui on mees, et ta siis tegelt edasi töötab.

Polegi normaalseid mehi olemas eestis?

Ja siis on ka mehed, kes ongi ainult lastega. Sa ei ole selliseid mehi kohanud?

Olen, see on üks gaypaar 🙂

Heterotest tean mitut meest, kes saab vanemahüvitist ja käib tööl edasi, naine ilma tervisekindlustuseta kodus. Sellist, kes oleks väikelapsega kodus selleks, et naine saaks karjääri jätkata pole heteromeeste seas kohanud.

Jah, väikelaste iga saab läbi, aga kui muster juba kohe alguses paika loksub, siis see enam ei muutu.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonnas küll täitsa olemas vähemalt ûks mees, kes on kodus ja saab vanemahüvitist, kuna naisele on karjäär olulisem. Naine on iseenesest hea ema, aga pärast imetamisperioodi läks tööle. Teistes peredes tõesti emad saavad vanemahüvitist, aga isad on väga kaasatud. Ka minu mees on enne ja pärast tööpäeva minuga võrdne lastekasvataja. Ei näe selles midagi erakordset.
Küll aga on lastega palju muretsemist, minu hinnangul just tervise osas ja see “ma ei tahtnud ju sellist elu” võib päris palju häirida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehed tahavad lapsi, sest naised teevad kogu töö ära. Tee ettepanek, et saame lapse, kui sina võtad vanemapuhkuse, öised toitmised pudeliga, lasteaia haiguspäevad jne. Küll näed, kuidas mees taganeb oma soovist ja probleem lahendatud.

Ah, mine metsa oma jutuga. Kõik need öised pudelid ja toitmised, lasteaiad, haiguspäevad, lastevanemate koosolekud jne….. see kõik on ju ajutine. Mehed teavad seda ju sama hästi kui naised. Antud juhul on küsimus ikkagi PÕHIMÕTTELINE. Kas hakata lapsevanemateks —- elukutse surmani —- või mitte hakata. Mingid lutipudelid ja kakased mähkmed ja magamata ööd ei ole ju siin teema.

TA-l soovitan mees vabaks lasta ja lahutada.

Ei ole ainult põhimõtteline. Paraku see ju on nii, et esimesed aastad tegeleb põhiliselt naine ja peab loobuma aastateks oma elust. Mehed ei kaota mitte midagi. Hiljem võib samamoodi juhtuda, et mees avastab, et pereelu pole ikka see, mis arvas olevat ja jookseb nelja tuule poole. Minu meelest on eelnevalt väga õigesti öeldud, et mehed tahavad, et lapsed oleks olemas, aga nad ei taha ise nendega tegeleda ega selle tõttu midagi ohverdada. Jube mugav on ju, kui keegi enamus tüütust osast ära teeb. Soov laste jaoks rohkem ühiskondliku surve tõttu, aga ega nad sellepärast magamata ja haiguslehel olla ei sooviks.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA ära ole selline egoist. Eestis on iive negatiivne suuresti just sinusuguste süül.

Sinu mees tahab anda oma panust rahvastiku taastootmise peale, vaid sina oled selline pidur, kes ei soovi luua tulevasi maksumaksjaid.

On palju noormehi, kes ei soovi minna ajateenistusse kuid peavad, sest see on nende kohus ühiskonna ees. Järeltuleva põlvkonna loomine on ka sinu kohus.

+2
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA ära ole selline egoist. Eestis on iive negatiivne suuresti just sinusuguste süül.

Sinu mees tahab anda oma panust rahvastiku taastootmise peale, vaid sina oled selline pidur, kes ei soovi luua tulevasi maksumaksjaid.

On palju noormehi, kes ei soovi minna ajateenistusse kuid peavad, sest see on nende kohus ühiskonna ees. Järeltuleva põlvkonna loomine on ka sinu kohus.

Kuule, sa oled juba täiesti tühistatud. Selline kommentaar on täiesti viimane tipp su poolt! Sellepärast masstoodadki lapsi? Ükskõik, mismoodi üles kasvavad ja kuidas end toodavad, aga vaja rahvaiivet tõsta ja maksumaksjaid vorpida. Täiesti haiglane suhtumine! Lapsi peaks saama AINULT armastusest ja et neid siia ilma soovitakse ning nendega tegeleda soovitakse ja suudetakse.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbra eeskujul asju tahta on imelik. Kas mees spermadoonoriks ei taha minna, kui tahab geene edasi anda? Ja sõbra lapsehoidja olla, kui tahab lapsega tegeleda. Või laste huviringi juhendajaks hakata, kui tahab noori juhendada ja oma teadmistega tulevasi põlvkondi suunata? Miks peavad kõik omadused koos olema, eraldi saaks ka lastega tegeleda.

 

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen naine, kes kindlasti 100% kunagi pole lapsi tahtnud. Olen õnnelikus paarisuhtes ja samal arvamusel mehega, juba ammu ammu.

Minu meelest on mees sind veidi alt vedanud, ta ju oli nõus lapsevaba eluga.

Nii põhimõttelises küsimuses on siiski täiesti eluterve eeldada, et

a. Naine küpseb oma eluvaatelt võrreldes sellega, mis ta teismelisena Oli ja hakkab kümne aasta pärast last ikkagi soovima;

b. Mees võis ka täiesti siiralt ja tahtmatult, heas usus, alahinnata oma tegelikku vajadust järglasi saada. Armastas naist väga, oli nõus laste mittesaamisega. Inimene on vahepeal vananenud ja küpsenud ning mõistab, et tegelikult ikkagi ei suuda terve elu raisata ja ohverdada elades kellegi teise pärast elu, mis tegelikult ei kätke endas seda suurima unistuse täitumist.

Seda olekski palju paluda.

Selline pooljahe supp.

Aus on minna elus edasi eraldi nii, et mees saab samuti elada seda elu, mida soovib. Ja TA loomulikult ka, lasteta, üksinda.

 

 

 

 

 

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab last, on ta valmis võtma enda peale vanemapuhkuse ja kõik haiguslehed. Kas ta on? Kui oma jutuga sinna tüürid. Et mees peab oma elu aastateks pausile panema ja tatise lapsega kodus olemise pärast igasugusest muudest ambitsioonidest loobuma, siis hakkab ta sulle 90% tõenäosusega teist juttu rääkima ja saategi rahus edasi elada.

Paljud mehed tahavad lapsi, aga nad tegelikult tahavad et lapsed olemas oleks, mitte neid enda peale võtta.

Absoluutselt, mehed saavad eestis pikalt vanemapuhkusel olla. Olgu kodus, tehku küik kodutööd, viigu lasteaeda ja kooli, olgu hoolduslehel. Istugu mänguväljakul ja käigu mängutubades sünnadel.

Normaalsed mehed kõike seda teevadki, rõõmuga!

Kummaline et siis vanemahüvitisel naised on. Või kui on mees, et ta siis tegelt edasi töötab.

Polegi normaalseid mehi olemas eestis?

Ja siis on ka mehed, kes ongi ainult lastega. Sa ei ole selliseid mehi kohanud?

Olen, see on üks gaypaar ????

Heterotest tean mitut meest, kes saab vanemahüvitist ja käib tööl edasi, naine ilma tervisekindlustuseta kodus. Sellist, kes oleks väikelapsega kodus selleks, et naine saaks karjääri jätkata pole heteromeeste seas kohanud.

Jah, väikelaste iga saab läbi, aga kui muster juba kohe alguses paika loksub, siis see enam ei muutu.

Siinkohal eksid.

Meil on abikaasaga kolm last. Titeeas olin jah mina see põhiline hoolitseja, mees käis tööl edasi ja tagas meile finantsiliselt absoluutselt murevaba elu. Kui kodus oli, loomulikult ka mängis ja tegeles nendega.

Aga mitte mingi muster sisse ei loksunud. Nüüd, kui kõik kolm on vanuses 8-17, on ausalt öeldes mees lastega suurem tegeleja kui mina kunagi olen olnud. Ta on nendega kogu aeg koos! Spontaanselt võetakse ette retki, reise, põnevat uut, näiteks viib ta nad golfikeskusesse ja hakkavad kõik koos golfi õppima. Pärast kenasti välja einestama. Samuti näiteks läheb ainus tütar isa juurde ja palub ta kaasa shoppama:) ja see pole mitte sellepärast, et isal on rohkem raha, ei, meil kõik ühine. Ta on üliäge ISA ja oleks ikka kahju küll olnud, kui oleksin hakanud laamendama sel ajal, kui beebiajal mina öösiti tõusma pidin.

Lihtsalt lapsed tahavad temaga olla ja tema tahab lastega olla.

Ja muide meie puhul on nii tõsi Ka see koera osa:) kui lapsi tahtis mees alati natuke rohkem kui mina, siis koera osas olin ainuke soovija mina. Mees oli kategooriliselt vastu, tal polnud kunagi ka päritoluperes looma olnud. Üle tema laiba jne. Aga minul oli kindel soov koer võtta, meil suur maja ja oma aed, koera jaoks aega on, lapsed juba suuremad. Tegin eeltöö, otsisin kaua kennelit, passisin järjekorras, kuni lõpuks oli kutsikas saadaval. Mees leppis.

Esimesel õhtul tegi pingutatult “suu kriips” nägu, et anda mõista, et halb otsus ju ikkagi. Varsti imbus arvuti tagant meie juurde kutsikaga tutvust tegema ja oi, kui õrna häälega rääkima hakati:)

Koer on nüüd juba ammu suur täiskasvanud koer ja meie elu näeb välja nii, et hommikul ärkan, maja tühi, mitte kedagi.

Ok, lapsed jälle kuskil isaga läinud, saan aru. Aga kurat koer on ka kaasa võetud:))) Koer, kes pidi olema minu koer:) ja ma siis tillerdangi oma tühjas majas. Tagasi tulles on mu mees see, kes pikalt laialt vatrab, kuidas ikka Muri parte vaatas ja kuidas rebase jäljed leidis ja kui tore ja viisakas koer on Muri, sest lamas rahulikult laua kõrval, kui nad pärast matka resto terrassil einestasid ja temaga pole mingit jama ja üldsegi, mina olevat Muriga liiga karm:)

Ma õnnelik ja rahul, et mu mees on õnnelik ja rahul ja loomulikult ei hakka talle ütlema, et aga, eee, mina olin see, kes omal ajal väikese Muriga lugematu arv tunde treenerite käe all selle totu välja koolitas:)

 

 

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aus on minna elus edasi eraldi nii, et mees saab samuti elada seda elu, mida soovib. Ja TA loomulikult ka, lasteta, üksinda.

 

Kui nad lahku läheks oleks see mees ju täpselt sama üksi. Milleks selline arrogantne toon?
Pärast leiab naine hea uue mehe, kes näeb elus muudki peale paljunemise. Mees aga jääbki ehk oma titevabriku teostajat otsima.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsi ei soovi kohe üldse ei peaks ka neid kellegi teise pärast saama. Lastega on nii palju muret, jah ka rõõmu, aga muret nii nii palju , et nende saamiseks peaks kindel soov olema, et hiljem peast läbi ei käik kerge kahetsus. Mina sain esimese lapse noorelt ja kogemata. Ei olnud seda tunnet mida kõik kirjeldavad, et esimene sekund kohe suur armastus. Pigem kohusetunne, et ma pean ta eest hoolitsema. Pluss ka sünnitusjärgne depressioon. Päris kaua läks kuni see muutus. Aastaid hiljem sain ka teise lapse ja see kogemus oli  täiesti teine sest mul oli suur soov last saada. Ma armastan esimest last väga aga ma ei osanud temaga lähedaseks saada. Lapsi ei tohiks saada kui pole suurt veendumust, et neid soovid. Kohe kindlasti mitte.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin ka veendunud kuskil 25. eluastani, et ei soovi lapsi, aga bioloogia tegi oma töö (igas mõttes) – tahtsin ühel hetkel emadust kogeda, jäin rsedaks, sünnitasin kaksikud, mässasin nendega ja tegutsesin ja olin nendesse ikka väga kiindinud. Nüüd lapsed suured ja nende olemasolu on miksi, mis annab mulle igaks sekundiks hingamist ja jõudu.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole isegi kindel miks ma selle teema teen, aga tahan enda kurbuse välja kirjutada. Hakkasime enda abikaasaga kokku käima juba keskkoolis ehk oleme mõlemad üksteise esimene armastus ja oleme enda tõusude ja mõõnadega koos olnud juba pea 16 aastat. Ma olen alati teadnud, et ma ei soovi lapsi ja olen seda ka enda abikaasale öelnud, aga teda see ei häirinud ja abiellusime mõned aastad tagasi (olles eelnevalt uuesti laste teema uuesti üle rääkinud). Aasta tagasi sai mu abikaasa parim sõber enda kaasaga lapse ning nüüd on mu abikaasa õnnetu, et mina last ei soovi. Kui ma talle seepeale ütlen, et ma olen ju alati seda öelnud, et ma lapsi ei taha, väidab tema, et ma olin siis nii noor ja ta lootis alati, et ma mõtlen ümber (kuigi abielludes lähenesime juba 30ndatele). Vahepeal ta väitis ka ise, et maailm on hukas ja tema ka lapsi ei taha, aga praegustest vestlustest tuleb välja, et sügaval südames on ta ikka ja alati lootnud, et ma mõtlen ümber. Eile küsis ta kas ma tõesti tahan, et ta terve elu õnnetu oleks ja nüüd olen hoopis mina õnnetu. Ma olen jätkuvalt veendunud, et ma ei taha lapsi, aga ma olen ka piisavalt isekas, et ma ei soovi lahutada – abielu peaks ju olema “kuni surm meid lahutab”, seda enam, et mees oli kursis minu soovidega. Tema ka lahutada ei soovi ja on öelnud, et ta tahab lapsi väga, aga mind tahab rohkem. Armastame üksteist muidu väga ja meil on koos hea olla isegi pärast kõiki neid aastaid. Kas keegi on kunagi ehk sarnases olukorras olnud ja oskab kuidagi lohutada?

Heas suhtes on eluvaated ja edasised soovid alati samad.

Ei pea heas suhtes kõik eluvaated ja soovid samad olema. Mingid põhiväärtused, jah. Heas suhtes osatakse aktsepteerida ja austada teise inimese vaateid ja soove. Kui vaja, letakse mingi kompromiss. TA ja ta mees on üsna keerulise probleemi ees. Kumbki lahku minna ei taha, aga soovivad erinevaid asju. Vbl oleks hea mõte pereteraapiasse minna, et kolmanda osapoole abil selle teemaga veits sügavuti minna.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heterotest tean mitut meest, kes saab vanemahüvitist ja käib tööl edasi, naine ilma tervisekindlustuseta kodus.

Keegi ei keela naisel vanemahüvitist võtta, aga järelikult on perele kasulikum, kui mees vanemahüvitist saab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ainult põhimõtteline. Paraku see ju on nii, et esimesed aastad tegeleb põhiliselt naine ja peab loobuma aastateks oma elust. Mehed ei kaota mitte midagi. Hiljem võib samamoodi juhtuda, et mees avastab, et pereelu pole ikka see, mis arvas olevat ja jookseb nelja tuule poole. Minu meelest on eelnevalt väga õigesti öeldud, et mehed tahavad, et lapsed oleks olemas, aga nad ei taha ise nendega tegeleda ega selle tõttu midagi ohverdada. Jube mugav on ju, kui keegi enamus tüütust osast ära teeb. Soov laste jaoks rohkem ühiskondliku surve tõttu, aga ega nad sellepärast magamata ja haiguslehel olla ei sooviks.

Kohe nii selgelt näed TA mehe pähe?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab last, on ta valmis võtma enda peale vanemapuhkuse ja kõik haiguslehed. Kas ta on? Kui oma jutuga sinna tüürid. Et mees peab oma elu aastateks pausile panema ja tatise lapsega kodus olemise pärast igasugusest muudest ambitsioonidest loobuma, siis hakkab ta sulle 90% tõenäosusega teist juttu rääkima ja saategi rahus edasi elada.

Paljud mehed tahavad lapsi, aga nad tegelikult tahavad et lapsed olemas oleks, mitte neid enda peale võtta.

Absoluutselt, mehed saavad eestis pikalt vanemapuhkusel olla. Olgu kodus, tehku küik kodutööd, viigu lasteaeda ja kooli, olgu hoolduslehel. Istugu mänguväljakul ja käigu mängutubades sünnadel.

Normaalsed mehed kõike seda teevadki, rõõmuga!

Kummaline et siis vanemahüvitisel naised on. Või kui on mees, et ta siis tegelt edasi töötab.

Polegi normaalseid mehi olemas eestis?

Ja siis on ka mehed, kes ongi ainult lastega. Sa ei ole selliseid mehi kohanud?

Olen, see on üks gaypaar ????

Heterotest tean mitut meest, kes saab vanemahüvitist ja käib tööl edasi, naine ilma tervisekindlustuseta kodus. Sellist, kes oleks väikelapsega kodus selleks, et naine saaks karjääri jätkata pole heteromeeste seas kohanud.

Jah, väikelaste iga saab läbi, aga kui muster juba kohe alguses paika loksub, siis see enam ei muutu.

Siinkohal eksid.

Meil on abikaasaga kolm last. Titeeas olin jah mina see põhiline hoolitseja, mees käis tööl edasi ja tagas meile finantsiliselt absoluutselt murevaba elu. Kui kodus oli, loomulikult ka mängis ja tegeles nendega.

Aga mitte mingi muster sisse ei loksunud. Nüüd, kui kõik kolm on vanuses 8-17, on ausalt öeldes mees lastega suurem tegeleja kui mina kunagi olen olnud. Ta on nendega kogu aeg koos! Spontaanselt võetakse ette retki, reise, põnevat uut, näiteks viib ta nad golfikeskusesse ja hakkavad kõik koos golfi õppima. Pärast kenasti välja einestama. Samuti näiteks läheb ainus tütar isa juurde ja palub ta kaasa shoppama:) ja see pole mitte sellepärast, et isal on rohkem raha, ei, meil kõik ühine. Ta on üliäge ISA ja oleks ikka kahju küll olnud, kui oleksin hakanud laamendama sel ajal, kui beebiajal mina öösiti tõusma pidin.

Lihtsalt lapsed tahavad temaga olla ja tema tahab lastega olla.

Ja muide meie puhul on nii tõsi Ka see koera osa:) kui lapsi tahtis mees alati natuke rohkem kui mina, siis koera osas olin ainuke soovija mina. Mees oli kategooriliselt vastu, tal polnud kunagi ka päritoluperes looma olnud. Üle tema laiba jne. Aga minul oli kindel soov koer võtta, meil suur maja ja oma aed, koera jaoks aega on, lapsed juba suuremad. Tegin eeltöö, otsisin kaua kennelit, passisin järjekorras, kuni lõpuks oli kutsikas saadaval. Mees leppis.

Esimesel õhtul tegi pingutatult “suu kriips” nägu, et anda mõista, et halb otsus ju ikkagi. Varsti imbus arvuti tagant meie juurde kutsikaga tutvust tegema ja oi, kui õrna häälega rääkima hakati:)

Koer on nüüd juba ammu suur täiskasvanud koer ja meie elu näeb välja nii, et hommikul ärkan, maja tühi, mitte kedagi.

Ok, lapsed jälle kuskil isaga läinud, saan aru. Aga kurat koer on ka kaasa võetud:))) Koer, kes pidi olema minu koer:) ja ma siis tillerdangi oma tühjas majas. Tagasi tulles on mu mees see, kes pikalt laialt vatrab, kuidas ikka Muri parte vaatas ja kuidas rebase jäljed leidis ja kui tore ja viisakas koer on Muri, sest lamas rahulikult laua kõrval, kui nad pärast matka resto terrassil einestasid ja temaga pole mingit jama ja üldsegi, mina olevat Muriga liiga karm:)

Ma õnnelik ja rahul, et mu mees on õnnelik ja rahul ja loomulikult ei hakka talle ütlema, et aga, eee, mina olin see, kes omal ajal väikese Muriga lugematu arv tunde treenerite käe all selle totu välja koolitas:)

Unustasid paar väga tähtsat asja lisada.

Sul on suurte akendega oma kabinet ja lõunaks on pardi rinnafilee.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma täielikult mõistan soovimatust lapsi saada. Ise ka arvasin sedasi terve teismeea kuni 25a välja. Tegelikult olen praegu 30ndate alguses ja ikka on kõhklused. Pole roosasid prille ja see mida rasedus/sünnitus kehaga teeb on samuti hirmutav, aga peamine hirmutav asjaolu on see, et enda elu, mina ja hobid kaoksid aastateks tõenäoliselt täielikult, kuna pole ka eriti tugivõrgustikku. Tean juba ette, et oleksin siis väga närviline ja ärrituv, muutun selliseks, kui pole piisavalt oma aega ja toredaid lõõgastavaid tegevusi. Pole selline inimene, kellele sobiks täielikult oma elust, tegevustest loobuda ja 24/7 kellegi hooldamisega tegeleda. Kardan, et kogu see titendus oleks ahistav ja närvesööv. Samas saan aru, et tegelikult ma ei tahaks olla elu lõpuni lastetu. Kui mõtlen enda peale nt 50-60aastasena, siis ma tegelikult ei tahaks veeta kogu elu sedasi, et lapsi pole. Ja usun ka ise, et ilmselt enamus lapsi saanud inimesi seda siiski ei kahetse. Laste omamisel on küll palju miinuseid ja ohverdusi, aga kui nad juba olemas, siis enamus ikkagi armastab neid ega suudaks enam elu teisiti ette kujutadagi.

Ma ei ütle, et peaks tingimata selle mehega kokku jääma ega ka, et peaks lahku minema. Aga soovitan teil mõlemal väga sügavalt ja põhjalikult järgi mõelda, mida see laste saamine või siis mitte saamine endast tegelikult kujutaks. Ja kas kumbki sooviks sellist elu – kas lastega või lasteta. Kui vanad oled TA? Kahtlustan ka, et sa võid veel ümber mõelda. Jäi mulje, et oled alles u 30a. Paraku on sage see, et naistel kipub otsus muutuma siis, kui viljakas iga lõppema hakkab. On variant, et mõne aasta pärast su soov muutub, aga selleks ajaks enam seda meest su kõrval pole ja oled üksi või siis uue kaaslasega, kes nt lapsi ei taha. Soovitan lihtsalt see asi väga põhjalikult läbi mõelda ja mõtiskleda, kas sa tahaksid elada nii, et tõesti elu lõpuni välja ühtki last ega lapselast pole. Kui on mingigi kõhklus, siis võid ju mehele öelda, et pole päris 100% kindel ja tal on ehk kannatust veel mõni aasta oodata. Meestel tõesti ei ole ju kiiret kuskile. See, et keegi teismeeas ja 20ndates kategooriliselt lapsi ei soovi, pole tõesti eriti mingi näitaja. Paljud mehed ei olegi lastesaamisest enne 30ndaid huvitatud.

Mul on tutvusringkonnas ikka väga mitmeid naisi, kes ütlesid, et ei soovi lapsi ja isegi ei sallinud neid üleüldse. Meenub kohe 3. Kõik nad olid 30+ kui järsult tuli teade, et ootavad last. Olin hämmingus, sest teadsin neid sisuliselt lastevihkajana. Aga ju siis see viljaka ea lõppemine mõjub nii. Et tuleb võtta vastu otsus, kas ikka päriselt ka tahadki olla elu lõpuni lastetu. Kui ei, siis tuleb kiirelt tegutseda. 2 neist said lapse samuti rohkem mehe suure soovi ja survestamise tõttu. Ühel oli isegi mehega kokkulepe, et kui tunneb, et tõesti see lapsemajandus üldse tema jaoks ei ole, siis lahkub ja mees jääb üksi last kasvatama. Nüüdseks aga juba 2 last ja väga armastav ema. Meestel võib jah olla nii, et isegi oma lihase lapse suhtes ei teki seda kiindumust ega seotust, aga naistel valdavalt jaolt need tunded siiski tekivad. Isegi kui algul ei soovi või jätab külmaks.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks ka seda, et ma ei taha olla see tüüpiline Perekooli kägu, kes ütleb 30a noorele naisele, et arvesta sellega, et kui praegusest mehest lahti ütled, võid olla edaspidi elu lõpuni üksi. Aga! See, et olete juba 16a koos olnud ja ikka veel üksteist armastate, suhe on hea, on ikkagi väga hea saavutus tänapäeval. Ma ei ütle kindlasti, et sa üksi jääks, aga sama head kaaslast võib olla 30+ vanuses juba väga raske leida. Paraku suur osa häid mehi ongi juba võetud selles heas või siis ka korraliku pagasiga. Enamusel on 30+ vanuses juba lapsed. Kui sa lapsi ei soovi, siis kuidas tuleks toime näiteks uue mehega, kel eelnevast suhtest lapsed?

Kui sa aga sisimas tõesti tunned, et absoluutselt mingil juhul lapsi ei soovi, siis oleks aus mees lahti lasta. Ei pea kohe lahku minema, seda enam, et tema ei soovi. Ja tal on aega veel küll, kui pole veel 35 isegi. Küll see lahkuminek tuleb teil siis mõne aasta jooksul, kui tema lapsesoov üha suureneb ning tunnetab oma vananemist. Küll jõuate ka siis hiljem lahku minna ning sul pole ka kiiret, kui sa nagunii lapsi ei soovi. Siis pole ka muret, kui 35+ lahku lähete. Saadki siis kellegi uue leida ja näiteks lihtsalt visiitsuhtes olla vms. Pole seda painet ,et peaks leidma kiirelt uue kaaslase, kellega kiirelt lapsed saada. Kui lapsi nagunii ei taha, on aega küll. Keerulisem on lihtsalt leida lastetu mees sellises vanuses, kui sind peaks häirima ka teiste lapsed.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik on lugeda neid kommentaare, kus väidetakse, et mees ilmaski ei hakka öösiti üles tõusma ja gaasivaludes titte kussutama jmt, et proovigu sõbra last hoida, siis kaob titesaamise soov ära. Kes need kommenteerijad on? Vanemad inimesed? Ma ei tea tutvusringkonnast kuni kolmekümneste (või mõni aasta pealegi) seas mitte ühtegi paari, kus mees leiaks, et lapsega tegelemine on naise asi, tema elab oma elu edasi nii nagu enne. Paljud on lapsega kodusolemise aja pooleks jaganud, sest imetamisperioodil pole eriti varianti, et mees koju jääb, aga hiljem see nagu enesestmõistetav.

Aga teemaalgatuse asjus: päris kummaline mõttekäik on see, et armastan teda väga, aga kui ta minu otsuse pärast sisimas eluaeg õnnetu on, siis mis seal ikka, olgu pealegi, tema mure. Selline armastus?

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik on lugeda neid kommentaare, kus väidetakse, et mees ilmaski ei hakka öösiti üles tõusma ja gaasivaludes titte kussutama jmt, et proovigu sõbra last hoida, siis kaob titesaamise soov ära. Kes need kommenteerijad on? Vanemad inimesed? Ma ei tea tutvusringkonnast kuni kolmekümneste (või mõni aasta pealegi) seas mitte ühtegi paari, kus mees leiaks, et lapsega tegelemine on naise asi, tema elab oma elu edasi nii nagu enne. Paljud on lapsega kodusolemise aja pooleks jaganud, sest imetamisperioodil pole eriti varianti, et mees koju jääb, aga hiljem see nagu enesestmõistetav.

Aga teemaalgatuse asjus: päris kummaline mõttekäik on see, et armastan teda väga, aga kui ta minu otsuse pärast sisimas eluaeg õnnetu on, siis mis seal ikka, olgu pealegi, tema mure. Selline armastus?

Ma mõtlesin sama. Tänapäeva isad on hoopis teistsugused kui 90ndatel või nullindatel.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mitte mingi muster sisse ei loksunud. Nüüd, kui kõik kolm on vanuses 8-17, on ausalt öeldes mees lastega suurem tegeleja kui mina kunagi olen olnud.

Nii tore, et sul hästi läks sellega, aga kas sul on silmad peas, et näha, sa oled vähemuses? Enamus naistel läheb teistmoodi.

Ja teemaalgataja mees on juba tõestanud ennast tuulelipuna: üks päev üks “elupõhimõte”, teine päev teine. Ei saa sellisest mehest head nahka erinevalt sinu tublist ja meelekindlast mehest. Eriti kuna muutus ei tekkinud sisemiselt, vaid sõbra elu kadestades. Viie aasta pärast on TA mehe sõbral keskeakriis ja läheb Balile mediteerima, siis võib mehele see “elupõhimõte” ka järsku hea ideena tunduda.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole isegi kindel miks ma selle teema teen, aga tahan enda kurbuse välja kirjutada. Hakkasime enda abikaasaga kokku käima juba keskkoolis ehk oleme mõlemad üksteise esimene armastus ja oleme enda tõusude ja mõõnadega koos olnud juba pea 16 aastat. Ma olen alati teadnud, et ma ei soovi lapsi ja olen seda ka enda abikaasale öelnud, aga teda see ei häirinud ja abiellusime mõned aastad tagasi (olles eelnevalt uuesti laste teema uuesti üle rääkinud). Aasta tagasi sai mu abikaasa parim sõber enda kaasaga lapse ning nüüd on mu abikaasa õnnetu, et mina last ei soovi. Kui ma talle seepeale ütlen, et ma olen ju alati seda öelnud, et ma lapsi ei taha, väidab tema, et ma olin siis nii noor ja ta lootis alati, et ma mõtlen ümber (kuigi abielludes lähenesime juba 30ndatele). Vahepeal ta väitis ka ise, et maailm on hukas ja tema ka lapsi ei taha, aga praegustest vestlustest tuleb välja, et sügaval südames on ta ikka ja alati lootnud, et ma mõtlen ümber. Eile küsis ta kas ma tõesti tahan, et ta terve elu õnnetu oleks ja nüüd olen hoopis mina õnnetu. Ma olen jätkuvalt veendunud, et ma ei taha lapsi, aga ma olen ka piisavalt isekas, et ma ei soovi lahutada – abielu peaks ju olema “kuni surm meid lahutab”, seda enam, et mees oli kursis minu soovidega. Tema ka lahutada ei soovi ja on öelnud, et ta tahab lapsi väga, aga mind tahab rohkem. Armastame üksteist muidu väga ja meil on koos hea olla isegi pärast kõiki neid aastaid. Kas keegi on kunagi ehk sarnases olukorras olnud ja oskab kuidagi lohutada?

Heas suhtes on eluvaated ja edasised soovid alati samad.

Ei pea heas suhtes kõik eluvaated ja soovid samad olema. Mingid põhiväärtused, jah. Heas suhtes osatakse aktsepteerida ja austada teise inimese vaateid ja soove. Kui vaja, letakse mingi kompromiss. TA ja ta mees on üsna keerulise probleemi ees. Kumbki lahku minna ei taha, aga soovivad erinevaid asju. Vbl oleks hea mõte pereteraapiasse minna, et kolmanda osapoole abil selle teemaga veits sügavuti minna.

Üks naine, kes oli 56 aastat sama mehega abielus (tutvusid, kui olid 18, elasid üle naise teises riigis õppimise ja olid kaugsuhtes, naise raske haigetsumise üsna noorena jms), ütles mulle mõni aeg tagasi kuldaväärt sõnad: “Heas suhtes peavad kattuma seks ja eluvaated”.

Nad kumbki ei tahtnud lapsi, see oli neil algusest peale kokkulepitud ja kumbki ei mossitanud selle peale ja nad toimisid suurepäraselt, kuni meespool haigestus ja lahkus.

Ma kaldun arvama, et naine, kes on osanud oma abielu hoida ja väga heas suhtes olla, teadis, mida ta rääkis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isegi mitte ei looks suhet sellise inimesega, kellega erinevad soovid laste, abielu jms osas. Milleks aega raisata.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 290 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees tahab last, mina mitte