Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?

Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )

Teema: Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?

Postitas:
Kägu

Rääkisin eile tuttava maakleriga ja ei ole siin midagi hõisata. Ütles müüa on raske, huvilisi isegi on, aga ostjaid vähe. Inimesed vaatavad, et näe müüakse samasugust korterit 100 000, ma tahab 120 000, aga see korter võib olla juba pool aastat müügis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkisin eile tuttava maakleriga ja ei ole siin midagi hõisata. Ütles müüa on raske, huvilisi isegi on, aga ostjaid vähe. Inimesed vaatavad, et näe müüakse samasugust korterit 100 000, ma tahab 120 000, aga see korter võib olla juba pool aastat müügis.

Et kui 100 000 euroga on juba pool aastat müügis ja keegi ei taha, siis sinu samasugune peaks 120 000 euroga kohe ära minema? Huvitav loogika.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üürihinnad on tõusus, kuna pakkumised vähenenud ja inimesed ei saa endale kodu osta. See on küll hea uudis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen jälginud kinnisvarahindasid huviga aasta aega. Kuna aasta tagasi ostsin kodu, siis ostsin 2700.-/m2. Väike kahetoaline, hea madal kuumakse. Vahepeal ajutiselt kukkusid hinnad kuskil 10%, aga nüüd on Tallinnas ikka 3000.-/m2 korterite hinnad. Ütleks, et hinnad on samaks jäänud. Uusarendused ja vanad nõukaaegsed majad – kõik samas hinnaklassis mil aasta tagasi.

Ei kuku nad midagi, kuni inimesed massiliselt tööd ei kaota = inimesed kortereid odavamalt müüki ei pane. Miks peaks inimene odavamalt müüma? Mina ei müüks. Kapitalism, nõudlus ja pakkumine. Kui tööd poleks, siis juba mõtleks. Samamoodi need üüriinvestorid, kuni inimesed elavad kodudes sees ja üüri maksavad, siis saavad ajutiselt kõrgema euriboriga hakkama. Kui üürnikel enam tööd poleks ja raha üüri maksta – siis jällegi mõttekoht, et müüki panna.

Kodu pole kunagi halb osta, sest alternatiiv on üürimine ja kodulaenu makse ajaga pigem väheneb (sest palgad kasvavad). Üürimakse ei odavne ajaga kahjuks. Investorina ma praegu ei ostaks, sest euribor kõrge. Ootaks selle langust ja siis vaataks 1-2 toalisi.

Ise arvan et hinnad hakkavad tõusma siis, kui euribor langeb, seni jäävad samaks. Üle 10% ei lange kindlalt. Aasta pärast loen oma kommentaari, vaatan kas eksisin.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et ma sain tol hetkel turuhinnad veidi odavamalt (mis oli ostuhetkel 2900.-/m2) sellepärast, et korteris oli ainult sanremont tegemata. Selle teen lähiaastatel.

Sisult odavamaid saab siis, kui võtta veidi remontimist vajav kodu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd võite kõik kirja panna, mida te praegusest olukorrast kinnisvaraturul arvate ja kuidas see muutuda võiks.

Nimelt olen otsimas elamispinda Tallinnasse. Hinnad on ikka väga kosmiliseks muutunud. Kui aasta tagasi oli kallimate korterite ruutmeetri hind 3000 eurot, siis nüüd on see uuemate korterite puhul väga odav. Korterid, mis olid aasta tagasi müügis 140 000 eurose hinnaga maksavad nüüd 190 000. Vaevalt muidugi keegi neid sellise hinna eest ostab. Turg on ka väga seisvaks muutunud. Kevadel veel läks elamispindu nagu sooje saiu, enam mitte. Statistika järgi on müügihinnad ca 10 protsenti odavamad kui see, mis kuulutustes kirjas.

Nüüd ma siin mõtlen, kas ikka midagi ära osta või oodata, äkki toimub mingi langus.

Korterid, mis olid aasta tagasi müügis 140 000 eurose hinnaga maksavad nüüd 190 000. Vaevalt muidugi keegi neid sellise hinna eest ostab. 

 

Otse loomulikult ostetakse:) ja ostjaid on lademes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen jälginud kinnisvarahindasid huviga aasta aega. Kuna aasta tagasi ostsin kodu, siis ostsin 2700.-/m2. Väike kahetoaline, hea madal kuumakse. Vahepeal ajutiselt kukkusid hinnad kuskil 10%, aga nüüd on Tallinnas ikka 3000.-/m2 korterite hinnad. Ütleks, et hinnad on samaks jäänud. Uusarendused ja vanad nõukaaegsed majad – kõik samas hinnaklassis mil aasta tagasi.

Ei kuku nad midagi, kuni inimesed massiliselt tööd ei kaota = inimesed kortereid odavamalt müüki ei pane. Miks peaks inimene odavamalt müüma? Mina ei müüks. Kapitalism, nõudlus ja pakkumine. Kui tööd poleks, siis juba mõtleks. Samamoodi need üüriinvestorid, kuni inimesed elavad kodudes sees ja üüri maksavad, siis saavad ajutiselt kõrgema euriboriga hakkama. Kui üürnikel enam tööd poleks ja raha üüri maksta – siis jällegi mõttekoht, et müüki panna.

Kodu pole kunagi halb osta, sest alternatiiv on üürimine ja kodulaenu makse ajaga pigem väheneb (sest palgad kasvavad). Üürimakse ei odavne ajaga kahjuks. Investorina ma praegu ei ostaks, sest euribor kõrge. Ootaks selle langust ja siis vaataks 1-2 toalisi.

Ise arvan et hinnad hakkavad tõusma siis, kui euribor langeb, seni jäävad samaks. Üle 10% ei lange kindlalt. Aasta pärast loen oma kommentaari, vaatan kas eksisin.

Miks ma ei tohi investorina osta, mis see euribor siia puutub? Ega ma laenuga osta!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest Kristist ja tema “edukusest” on siin ennemgi juttu olnud.

Kes reaalselt kinnisvara hindu jälgib, see teab, et uusarendustes on tõesti seisak – hinnad pole kukkunud ega tõusnud, kuid teise ringi korterites on olnud kukkumist ja hinnad kukuvad veelgi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida teevad kinnisvara hinnad lähima poole aasta jooksul?