Esileht Ilu ja tervis Miks ma alla ei võta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )

Teema: Miks ma alla ei võta?

Postitas:

Olen 34-aastane naine, ülekaaluline. Mitte rasvunud, kuid siiski häirivas ülekaalus, sest olen emotsionaalne sööja ja olen pingeid maandanud liigse näksimisega. Tean ja olen kogenud, et mingid väga piiravad ja toiduainegruppe välistavad dieedid mulle ei sobi, sest mul on toiduga liiga emotsionaalne side ja see, et mingit asja ei tohi üldse süüa, paneb mind seda enam sellest mõtlema. Aga õnneks kiirdieete või väga piiravat lähenemist isegi ei soovitata, on ju üldlevinud see soovitus, et ära pea lühiajalist dieeti, vaid muuda toitumist tervikuna ja söö üldiselt tervislikult. Seda olengi hakanud tegema ja enda meelest üllatavalt edukalt. Olen emotsionaalse ülesöömise ja pideva näksimise kontrolli alla saanud ja enda meelest on toidulaud nüüd igati tasakaalus ja eeskujulik. Selleks et alla võtta, olen hoidnud ka kogused võimalikult väiksed. Ja jälle just selle piirini, et ülemäära piirama ei hakkaks, sest minu puhul viiks see ülesöömishoogudeni, vaid et pidevalt oleks toidukogus tervislik, aga mitte rohke. Olen niimoodi söönud kuu aega, vahe peaks varasemaga võrreldes olema nagu öö ja päev, aga alla ei ole ma ikka võtnud. Ja see masendab mind! Sest enda meelest on just selline lähenemine kõige targem – ja kui ma ometi söön varasemaga võrreldes tunduvalt vähem ja tervislikumalt, peaks see ju ometi toimima. Ja nüüd ei oskagi ma midagi muuta.

Toidu kalorisisaldust ma välja ei arvuta, kuid olen üldjoontes üsna teadlik, mis kui energiarohke on, oskan jälgida valkude-süsivesikute tasakaalu, püüan mitte süüa liigeselt kiireid süsivesikuid, nii et ka selles ei tohiks asi olla, et kogemata söön energiarohkemalt, kui arvan.

Mu eilne menüü:

Hommik: kolm keedumuna, tomat, kurk, spinat. Paar tassi piimaga ilma suhkruta kohvi.

Lõuna: Avokaadost, tomatitest ja tiigerkrevettidest koosnev salat. Käär leiba.

Isetehtud “kauss” (poke bowli eeskujul): väheke riisi (mitte liiga palju), suitsulõhe, oad, punane kapsas, wakame, porgand, seened, redis.

Üke toorvorstikese naksasin vahepalaks.

Kui arvestada, et varem sõin ma nõrkemiseni magusat, pastat, saia jne, peaks ometi vahe olema – aga ei ole.

Liigun iga päev tund aega kiirkõndi tehes.

 

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 26.01 11:03; 26.01 11:28; 26.01 18:09; 26.01 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt ole aus enda vastu ja meie vastu ka, kui nõu tahad saada (selleks on fakte vaja)
Sa väidad, et kuu aja jooksul pole ÜHTEGI nö patustamist olnud?
Sa kaalud TÄPSELT sama palju kui kuu aja eest?
Sa oled kuu aja jooksul IGA PÄEV teinud tund aega kiirkõndi?

See ei ole usutav, et sa iga päev sööd nii nagu siin kirjeldasid.
Lisaks on puudu kaalu/pikkuse andmed, et midagi arvata.
Ja kolm muna panevad kõhu kinni.

+23
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:53; 26.01 11:07; 26.01 11:50; 28.01 09:35; 30.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul võib olla lisaks söömisele ka mingi muu tervislik põhjus ülekaaluline olla? Tarvitad mingeid ravimeid: antidepressante, beebipille vms? Kas kilpnääre on kontrollitud?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ütlesin, on mul söögiga liiga emotsionaalne side olnud ja sellest tulenev kehahäbi, nii et olen püüdnud muuta kogu oma ellusuhtumist, mitte lihtsalt “dieeti pidada”, nii et minu jaoks ei ole olemas sellist asja nagu “patustamine”. See juba viitab sellele, et mingi asi peaks olema keelatud ja paheline, mis viib mind suuremasse häbisse ja tõenäolisema allaanmiseni.

Seega ma ei ole enda jaoks ühtegi asja päriselt keelanud, ka magusat, küll aga olen hoidnud kogused kontrolli all.

Kuu aja jooksul olen söönud ühe jäätise ja kolm tükki kooki – eri aegadel loomulikult – mitte “patustades”, vaid teadlikult, sest on olnud tähtpäevad. Tavaliselt piirdun kas ühe kommiga päevas või ei söö seda ka.

On päevi, kui söön rohkem, on päevi, kui söön vähem, aga õginud pole tõesti ühelgi korral.

Kõnnin enam-vähem iga päev tund aega, sest mul on suur koer, kellega käin “jalutamas”, mis tegelikult on rohkem kiirkõnd.

Pikkus on 170, kaal täna 77,8, kuu aega tagasi 78, nii et 200 grammi kuus – see pole mingi kaalulangus, see on juhus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 26.01 11:03; 26.01 11:28; 26.01 18:09; 26.01 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu tüüpiline “Salasööjate” saate inimene. Toitumispäevikusse kirjutavad vee ja salatilehe, aga tegelt mugivad päevas 3000 kalori eest sööki-jooki sisse. Ja siis imestavad, et kaal ei lange.

See ei ole eriti usutav, et kaloridefitsiidis olles kuu ajaga kaal ei lange. Oleneb muidugi, mis sinu mõistes “mitte liiga palju” tähendab. Sulle võib see hunnik väike tunduda, aga mõne teise jaoks on see äkki terve päeva kogus. Osta köögukaal ja kontrolli üle, palju sa midagi sööd.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hakka selle sõna tähendusest kinni, ma lisasin ka ennist põhjusega juurde NIIÖELDA.
Mina arvan, et asi on siiski kogustes.
Sa oled nii kindel, et oskad hinnata silma järgi, aga see on tegelikult nr.1 põhjuseid ülekaaluks.
Kui palju kaloreid sa enda arvates päevas tarbid? Kui palju on vaja tarbida, et alla võtta?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:53; 26.01 11:07; 26.01 11:50; 28.01 09:35; 30.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle pikkuse ja kaalu juures  ma prooviks süija päevas 1600kcal nädal aega.  siis saab juba hakata midagi järeldama ja kohendama.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla võetakse kaloridefitsiidis.

Üks avokaado on 250 kalorit ja nii 25 gr rasva.

Kolm muna on ca 160 kalorit.

Su jalutuskäik kulutab ehk 50 kalorit.

Mõttekoht? Ei hakka isegi muid aineid vaatama.

Vähemalt ei võta juurde…

+4
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma ei ole kaloreid lugenud, sest olen lähtunud sellest, et söön vähima piisava koguse, mida pean enda puhul jätkusuutlikuks. Mu eesmärk on olnud vähendada toidust tulenevat häbi ja kehahäbi, nii et kui mõtlen, et appi, ma ei tohi süüa, ja olen pidevalt näljas, ei paranda see mu üldist suhet toidu ja tervisega. Tahtsin sellist toiduluda, mida suudan järgida pidevalt, ilma et see oleks ajutine dieet.

Ma olin nii veendunud, et see on kõige elutervem lahendus. On ju üldine soovitus, et muuda toidulaud tervislikuks, mitte ära mõtle konkreetse dieedi peale, kui kogu aeg ei suuda nii süüa. Ma olengi püüdnud lähtuda tervislikkusest – ja mul on väga kahju, et see ei toimi!

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 26.01 11:03; 26.01 11:28; 26.01 18:09; 26.01 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kaloreid lugenud, sest olen lähtunud sellest, et söön vähima piisava koguse, mida pean enda puhul jätkusuutlikuks. Mu eesmärk on olnud vähendada toidust tulenevat häbi ja kehahäbi, nii et kui mõtlen, et appi, ma ei tohi süüa, ja olen pidevalt näljas, ei paranda see mu üldist suhet toidu ja tervisega. Tahtsin sellist toiduluda, mida suudan järgida pidevalt, ilma et see oleks ajutine dieet.

Ma olin nii veendunud, et see on kõige elutervem lahendus. On ju üldine soovitus, et muuda toidulaud tervislikuks, mitte ära mõtle konkreetse dieedi peale, kui kogu aeg ei suuda nii süüa. Ma olengi püüdnud lähtuda tervislikkusest – ja mul on väga kahju, et see ei toimi!

Jah, aga kogused loevad ka. Dieet ei ole muidugi jätkusuutlik. Su kogused on pisut suured, vaadates kui vähene on liikumine.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 26.01 11:30; 28.01 10:39; 28.01 11:07; 28.01 11:20; 28.01 11:36; 28.01 13:23; 29.01 07:48; 29.01 09:59; 06.02 20:15; 06.02 20:24; 06.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke soovitus – hakka aga kaloreid arvutama. Kui veel pole, siis osta köögikaal ja läheb lahti. Mina olen ka söömisega kimpus olnud pea terve elu ja söön ka pragu nö ebatervislikke asju (pudru sisse suhkrtut, pastat, hapukoort, majoneesi, magusat kohupiima jne), aga kõik on arvutatud ning kaal langeb. Palju lihtsam on näiteks magusat  piirata kui tead, et hommikuks võid omale magusa pudru keeta. Edu!

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 11:31; 27.01 12:41; 31.01 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juurikad… Ja ainult toorelt süüa neid. Näiteks maapirn ja pastinaak, sest sisaldavad ainet mis vist oli nimetusega inulin. Kui maapirni siis ära koorida enne kui süüa. Näiteks kartulis on nn lahustumatu tärklis mis sama eest mis inulin, aga kartulit no ei viitsi toorelt süüa… saab söödud küll kui vaja, aga kuidagi mittemõnus. Näiteks porgand ja kaalikas on vastava vajaliku ainetüübi poolest väga vaesed.

Ja kõrvitsat. Sisaldab palju muid vajalikke aineid.

Iga kord kui üritad magusat, magusa asemel söö maaprini, pastinaaki, kõrvitsat. Ka näri kestaga tooreid kuivatatud kõrvitsaseemneid (hävitavad ka kahjulikke mikroorganisme kehas). Varsti kilod langevad…

Ja kui ikka magusat, siis ainult loomulikku aga mitte töödeldud saasta. Näiteks datlid ja mesi. Loomulik kuumusega töötlemata magus keharasva ei kasvata üle keha enda loomuliku rasvaprotsendi mis vahemikus 10-20% olenevalt kehatüüpidest.
Keharasv tekib liigse kuumusega rikutud suhkrutest. Näiteks valge suhkur mida müüakse. Ka tavalistes keedetud kartulites tärklisi koostavad suhkrud muunduvad samaväärseks nagu valge suhkur. Ja muudes toitudes olevad suhkrud kuumusega töötlemisel samamoodi.
Loomulike suhkrute kuumuse taluvuse piir on kuskil 70 kraadi juures, üle selle siis tegu inimkeha jaoks sobimatu ja ka mürgise ainega.
Ka kemikaalid, mürgid, saastained mis moodsates “toitudes”, ka mis tekivad toitude liigse kuumusega töötlemisel — keha talletab neid ka rasvkudedes, seega omakorda põhjus miks keha peaks tahtma keharasva toota.

Muna nii et näiteks kolm toorest muna, teelusikatäis või kaks mett juurde, ja kõik vedelaks segamini ajada. Või ka näiteks 5 muna. Siis juua, maitse on mõnus. Aga mitte keedetult ega praetult.

Need on mõned lihtsad asjad mis teha saab.
Kui süüa loomulikku ehk toorest toitu, siis piire pidama ei pea selles suhtes “et paksuks ei läheks”, sest loomuliku toorega keha ise saab toimida nagu kehale loomulik on. Kehale on loomulik hoida püsimas oma loomulikku rasvamäära mis vahemikus 10-20% olenevalt kehatüüpidest. Kui läheb üle loomuliku protsendi, siis järelikult tegu saasta söömisega.

+3
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu eesmärk on olnud vähendada toidust tulenevat häbi ja kehahäbi, nii et kui mõtlen, et appi, ma ei tohi süüa, ja olen pidevalt näljas, ei paranda see mu üldist suhet toidu ja tervisega. Tahtsin sellist toiduluda, mida suudan järgida pidevalt, ilma et see oleks ajutine dieet.

Kui sa jälgid lisaks toiduvalikule ka koguseid, siis see ei pea tähendama mingit üüratut draamat. See on igati ratsionaalne ja terve suhtumine toitumisse.
Ajutiseks dieediks ei tee toitumist asjaolu, et sa kaalud toiduaineid, vaid sinu suhtumine sellesse. Võibolla oleks terapeudist abi?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:53; 26.01 11:07; 26.01 11:50; 28.01 09:35; 30.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks selliseid mõttetuid teemasid peab igapäev tootma?

Tõesti mõni inimene usub nagu suituslõhe mis on hästi soolane ja hoiab kehas palju vett kinni, süües hakkab kaal langema? Kuna on lõhe, siis on kasulik, avokaadoga sama? Kui oled niigi rasvane, miks seda rasva veel sööma peab? Aga vot riisi süüakse peotäis? Kus kohast need kiudained siis saadakse, kolmest keedumunast? See on ka rasv. Milleks see leib, sama teravili mis riis, aga lisanditega. Aga riis on puhas, miks siis ei võiks süüa juba keeduriisi leiva asemel? Seal pole soola, ega suhkrut, seemnete lisandeid jne.

Tahad kaalust alla võtta, söö riisi aedviljadega ja nii palju söödki kui tühja kõhtu suudad kannatada.

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su jalutuskäik kulutab ehk 50 kalorit.

Kuigi kehakaalu ja läbitavat maad ei tea siis reaalselt võiks sellise kõnni kalorikulu olla 350-450 kcal – ideaalne harrastus kaalulangetajale.

Käimine on pealegi suurepärane vahend pingete maandamiseks, mis omakorda aitab välja tulla stressiga kaasnevast hormoonidemöllust ,mis paneb  sisse söödavad kalorid rasvana talletuma.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:56; 26.01 13:41;
To report this post you need to login first.

Olen 34-aastane naine, ülekaaluline. Mitte rasvunud, kuid siiski häirivas ülekaalus, sest olen emotsionaalne sööja ja olen pingeid maandanud liigse näksimisega. Tean ja olen kogenud, et mingid väga piiravad ja toiduainegruppe välistavad dieedid mulle ei sobi, sest mul on toiduga liiga emotsionaalne side ja see, et mingit asja ei tohi üldse süüa, paneb mind seda enam sellest mõtlema. Aga õnneks kiirdieete või väga piiravat lähenemist isegi ei soovitata, on ju üldlevinud see soovitus, et ära pea lühiajalist dieeti, vaid muuda toitumist tervikuna ja söö üldiselt tervislikult. Seda olengi hakanud tegema ja enda meelest üllatavalt edukalt. Olen emotsionaalse ülesöömise ja pideva näksimise kontrolli alla saanud ja enda meelest on toidulaud nüüd igati tasakaalus ja eeskujulik. Selleks et alla võtta, olen hoidnud ka kogused võimalikult väiksed. Ja jälle just selle piirini, et ülemäära piirama ei hakkaks, sest minu puhul viiks see ülesöömishoogudeni, vaid et pidevalt oleks toidukogus tervislik, aga mitte rohke. Olen niimoodi söönud kuu aega, vahe peaks varasemaga võrreldes olema nagu öö ja päev, aga alla ei ole ma ikka võtnud. Ja see masendab mind! Sest enda meelest on just selline lähenemine kõige targem – ja kui ma ometi söön varasemaga võrreldes tunduvalt vähem ja tervislikumalt, peaks see ju ometi toimima. Ja nüüd ei oskagi ma midagi muuta.

Toidu kalorisisaldust ma välja ei arvuta, kuid olen üldjoontes üsna teadlik, mis kui energiarohke on, oskan jälgida valkude-süsivesikute tasakaalu, püüan mitte süüa liigeselt kiireid süsivesikuid, nii et ka selles ei tohiks asi olla, et kogemata söön energiarohkemalt, kui arvan.

Mu eilne menüü:

Hommik: kolm keedumuna, tomat, kurk, spinat. Paar tassi piimaga ilma suhkruta kohvi.

Lõuna: Avokaadost, tomatitest ja tiigerkrevettidest koosnev salat. Käär leiba.

Isetehtud “kauss” (poke bowli eeskujul): väheke riisi (mitte liiga palju), suitsulõhe, oad, punane kapsas, wakame, porgand, seened, redis.

Üke toorvorstikese naksasin vahepalaks.

Kui arvestada, et varem sõin ma nõrkemiseni magusat, pastat, saia jne, peaks ometi vahe olema – aga ei ole.

Liigun iga päev tund aega kiirkõndi tehes.

Minu meelest sööd sa praegu liiga vähe.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi kehakaalu ja läbitavat maad ei tea siis reaalselt võiks sellise kõnni kalorikulu olla 350-450 kcal – ideaalne harrastus kaalulangetajale.

No ma ei tea….tunni ajaga kõnnib umbes 6000 sammu ning minu telefoniäpi järgi kulutab ca 3000 sammu ca 100kcal. Arvestades seda, kulub tunniajase kõndimisega pigem 200 kcal.

Ma arvan, et mahavõtjad teevad tavaliselt vea sellega, et alahindavad toitude kogust ja kaloraazi ning ülehindavad oma liikumist.

Ja nendele, kes arvavad, et muna kindlasti paneb kõhu kinni…see oleneb kiudainete kogusest siiski. Mina näiteks söön iga päev 2 muna, aga et ma söön palju juur-ja puuvilju ning ainult täisteratooteid (kui üldse süsivesikuid) ja liigun ka normaalselt, siis mingit kõhukinnisuse probleemi mul ei ole. TA ei kirjutanud lisaks kogustele ka seda, millised on toitude kastmed või kas ta paneb “natuke” majoneesi kuskile. Lusikatäis majoneesi 100 kcal. Muide – see vahepalaks söödud toorvorstike on umbes 150 kcal.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen umbes sama vana, umbes sama pikk, paar kuud tagasi hakkasin kaalu langetama umbes samast kaalust, milles sina praegu oled.

Kaalu on langenud u 4 kg, ehk 2 kilo kuu kohta. Täpselt nii olen ka soovinud, sest leian, et see on minu jaoks kõige mõistlikum kaalulangus – mitte nii kiire, et üldse midagi süüa ei saaks ja et piinaksin oma keha senise ülesöömise asemel totaalse alasöömisega, ega ka mitte nii aeglane, et üldse vahet ei märkaks ja mingit eduelamust ei oleks.

Mida ma enda kogemuse põhjal soovitaksin teha?

1) Kaloreid tasuks kas või esialgu pildi saamiseks siiski kokku arvutada. Kui pärast tundub, et see on stressirohke, siis ei pea sellega jätkama.

Miks see on vajalik? Sest üldine reegel on, et inimesed kipuvad oma tarbitava toidu kalorsust MÄRKIMISVÄÄRSELT alahindama. Sh need inimesed, kes ise arvavad, et nad on toidu kalorsuse hindamisel päris täpsed. Tüüpiliselt hinnatakse oma tarbitava toidu kalorsust sadade ja suuremate toiduhulkade puhul isegi kuni tuhande kcal võrra mööda. Seda on ka uuringud näidanud ja seda on näidanud ka minu enda korduvad isiklikud kogemused – kui kalorilugemise seisma jätan, siis juba üsna varsti ei taju enam kuigivõrd, mida mu toidukogused kalorite plaanis tähendavad, ja nii hakkab ka kaal jälle tasapisi tõusma. Pärast neid kogemusi ma enam ei peta ennast, et suudan ise edukalt oma kaloritarbimist tajuda. Ei suuda.

Isegi kui see tundub vastumeelne, oleks alustuseks siiski väga kasulik tõele näkku vaadata ja iga ampsu kalorsus ära mõõta, kas või põnevuse pärast. Seda võib võtta kui lihtsalt info kogumist, mitte mingit närvilist totaalset enesekontrolli. Ka see piim, mida kohvi peale valad. Ka see törts majoneesi, mida salati või vorsti kõrvale paned. Teatud toiduainete kalorsus võib osutuda ka väikese koguste korral ootamatult suureks. Mõningase kaardistamise järel saad selge pildi, mida teatud toitude söömine kalorite mõttes tähendab, ja saad teha teadlikumaid valikuid nii söökide kui ka nende koguste osas.

2) Oletada võib, et sinu kalorikogused on vaatamata toitumise jälgimisele ikkagi liiga suured. Sellest ei pea järeldama, et toitumise muutmisest pole olnud mingit kasu. Kui oleksid jätkanud vanaviisi, võinuks kaal selle kuu jooksul hoopis tõusta, oleksid hoopis kilo-kaks raskem kui kuu aega tagasi, nüüd aga püsib kaal sama.

Oletan endamisi, et kaalu säilitamiseks sinu pikkuse-kaalu juures tarbid u 1800-1900 kcal päevas. Kaalu langemiseks nt 2 kg kuus söön umbes 1400-1600 kcal päevas, keskeltläbi. Väga pedantselt ei jälgi iga päeva lõikes, aga usun, umbes nii see on. Liigun ka päris aktiivselt – rattasõit, jooks, selle võrra luban endale natuke juurde süüa (siis kokku nt 1600-1700 kcal) – aga mitte kunagi kõiki oletatavalt kulutatud kaloreid, pigem pooled. Matemaatika vastu ei saa. Kaalu languseks on vaja kaloridefitsiiti, kui kaal ei lange, siis järelikult defitsiiti pole.

Sellest ei tasuks ennast kuidagi halvasti tunda. Kaalutõusu pidama saamist võib esimese kuu lõikes pidada heaks tulemuseks ja heaks alguseks. 1800-1900 kcal tarbimiselt on juba märksa lihtsam teha veel sammuke alla nt 1600-1700 peale, kui pole tahtmist ennast rohkem piirata, ja vaadata, milliseks siis kaal kujuneb. Aga tarbitud toidu energiamahukuse ja koguse osas peab olema jõhkralt aus. Mitte miski muu ei aita.

3) Ma arvan, et ennast mitte väga rangelt piirata on hea mõte. Ka mina ei ole võtnud vastu otsust mõnda asja mitte iial enam süüa ja üritan pigem luua jätkusuutlikke tervislikke toitumisharjumusi. Just seda silmas pidades olen teinud oma igapäevases menüüs teadlikult terve hulga asendusi tervislikkuse suunas ja just see ka aitab mul seda 1400-1600 kcal normi saavutada, ilma et kõht oleks tühi.

Eriti olen püüdnud meeldivate ja tervislikumate alternatiividega asendada kõike sellist, mida süües on mul raske piiri pidada ja mis kipuvad ka üldiselt olema need toidud, millest inimesed ennast paksuks söövad. Mõningaid toite on mul ausalt lihtsam üldse mitte puutuda, kui et nende söömist õigel ajal katkestada. Mõne aja möödudes olen nende puudumisega täiesti harjunud, kuna alternatiivid on maitsvad.

Nt siia hulka kuuluvad kõik magusad karastusjoogid – asendasin mulliveega; kartulikrõpsud jm soolased-rasvased-magusad snäkid olen asendanud puuvilja-köögiviljavaagnaga (külla minnes võtan oma viljad külakostiks kaasa ja need lähevad alati kõigile peale:), friikartulid või praekartulid prae kõrval olen asendanud keedukartulite, või veel parem, aurutatud köögiviljadega, kõik jahutooted vastavate täisteratoodetega jne jne, või asemel avokaado-muna määre, majoneesi asemel väike törts sinepit vm kerget kastet.

Ei tunne sugugi, et piiraksin ennast kohutavalt – vastupidi, hea ja kerge tunne on, ja selliseid toite süües saavutab hoopis lihtsamini täiskõhu ja küllastuse tunde, mida ei saa nt pitsadest, friikartulitest, kookidest ja muust sellisest mitte kuidagi kätte, enne kui juba on üle söödud.

Muidugi võib olla, et sinule need nõuanded ei sobi, ja pead ikka mingi teise tee leidma. Küllap kõige parem ongi lihtsalt ise nuputada ja katsetada – kindlasti leiad endale toimivad lahendused, peaasi on mitte asja katki jätta 🙂

Edu!

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.01 13:32; 26.01 19:06; 26.01 19:17; 27.01 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan võta kuskil kuuks ajaks ikka mingi korralik toitumiskava (a la Fitlap) ja kaalu kõik kogused üle. Kuu ajaga peaksid õigesti toitudes kaotama 4 kg selle kava järgi. Edasipidi äkki tekib harjumus ja arusaam palju süüa võid.

Teine asi, mis võib kaalu esialgu tõsta on trenn, sest lihased kaaluvad rohkem kui rasv. Aga jalutamisega vast seda muret ei ole.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea….tunni ajaga kõnnib umbes 6000 sammu ning minu telefoniäpi järgi kulutab ca 3000 sammu ca 100kcal. Arvestades seda, kulub tunniajase kõndimisega pigem 200 kcal.

Suures plaanis kulutab 50 kilone inimene 1 km läbimiseks 50kcal, 60 kilone 60kcal jne.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 12:56; 26.01 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen umbes sama vana, umbes sama pikk, paar kuud tagasi hakkasin kaalu langetama umbes samast kaalust, milles sina praegu oled.

Kaalu on langenud u 4 kg, ehk 2 kilo kuu kohta. Täpselt nii olen ka soovinud, sest leian, et see on minu jaoks kõige mõistlikum kaalulangus – mitte nii kiire, et üldse midagi süüa ei saaks ja et piinaksin oma keha senise ülesöömise asemel totaalse alasöömisega, ega ka mitte nii aeglane, et üldse vahet ei märkaks ja mingit eduelamust ei oleks.

Mida ma enda kogemuse põhjal soovitaksin teha?

1) Kaloreid tasuks kas või esialgu pildi saamiseks siiski kokku arvutada. Kui pärast tundub, et see on stressirohke, siis ei pea sellega jätkama.

Miks see on vajalik? Sest üldine reegel on, et inimesed kipuvad oma tarbitava toidu kalorsust MÄRKIMISVÄÄRSELT alahindama. Sh need inimesed, kes ise arvavad, et nad on toidu kalorsuse hindamisel päris täpsed. Tüüpiliselt hinnatakse oma tarbitava toidu kalorsust sadade ja suuremate toiduhulkade puhul isegi kuni tuhande kcal võrra mööda. Seda on ka uuringud näidanud ja seda on näidanud ka minu enda korduvad isiklikud kogemused – kui kalorilugemise seisma jätan, siis juba üsna varsti ei taju enam kuigivõrd, mida mu toidukogused kalorite plaanis tähendavad, ja nii hakkab ka kaal jälle tasapisi tõusma. Pärast neid kogemusi ma enam ei peta ennast, et suudan ise edukalt oma kaloritarbimist tajuda. Ei suuda.

Isegi kui see tundub vastumeelne, oleks alustuseks siiski väga kasulik tõele näkku vaadata ja iga ampsu kalorsus ära mõõta, kas või põnevuse pärast. Seda võib võtta kui lihtsalt info kogumist, mitte mingit närvilist totaalset enesekontrolli. Ka see piim, mida kohvi peale valad. Ka see törts majoneesi, mida salati või vorsti kõrvale paned. Teatud toiduainete kalorsus võib osutuda ka väikese koguste korral ootamatult suureks. Mõningase kaardistamise järel saad selge pildi, mida teatud toitude söömine kalorite mõttes tähendab, ja saad teha teadlikumaid valikuid nii söökide kui ka nende koguste osas.

2) Oletada võib, et sinu kalorikogused on vaatamata toitumise jälgimisele ikkagi liiga suured. Sellest ei pea järeldama, et toitumise muutmisest pole olnud mingit kasu. Kui oleksid jätkanud vanaviisi, võinuks kaal selle kuu jooksul hoopis tõusta, oleksid hoopis kilo-kaks raskem kui kuu aega tagasi, nüüd aga püsib kaal sama.

Oletan endamisi, et kaalu säilitamiseks sinu pikkuse-kaalu juures tarbid u 1800-1900 kcal päevas. Kaalu langemiseks nt 2 kg kuus söön umbes 1400-1600 kcal päevas, keskeltläbi. Väga pedantselt ei jälgi iga päeva lõikes, aga usun, umbes nii see on. Liigun ka päris aktiivselt – rattasõit, jooks, selle võrra luban endale natuke juurde süüa (siis kokku nt 1600-1700 kcal) – aga mitte kunagi kõiki oletatavalt kulutatud kaloreid, pigem pooled. Matemaatika vastu ei saa. Kaalu languseks on vaja kaloridefitsiiti, kui kaal ei lange, siis järelikult defitsiiti pole.

Sellest ei tasuks ennast kuidagi halvasti tunda. Kaalutõusu pidama saamist võib esimese kuu lõikes pidada heaks tulemuseks ja heaks alguseks. 1800-1900 kcal tarbimiselt on juba märksa lihtsam teha veel sammuke alla nt 1600-1700 peale, kui pole tahtmist ennast rohkem piirata, ja vaadata, milliseks siis kaal kujuneb. Aga tarbitud toidu energiamahukuse ja koguse osas peab olema jõhkralt aus. Mitte miski muu ei aita.

3) Ma arvan, et ennast mitte väga rangelt piirata on hea mõte. Ka mina ei ole võtnud vastu otsust mõnda asja mitte iial enam süüa ja üritan pigem luua jätkusuutlikke tervislikke toitumisharjumusi. Just seda silmas pidades olen teinud oma igapäevases menüüs teadlikult terve hulga asendusi tervislikkuse suunas ja just see ka aitab mul seda 1400-1600 kcal normi saavutada, ilma et kõht oleks tühi.

Eriti olen püüdnud meeldivate ja tervislikumate alternatiividega asendada kõike sellist, mida süües on mul raske piiri pidada ja mis kipuvad ka üldiselt olema need toidud, millest inimesed ennast paksuks söövad. Mõningaid toite on mul ausalt lihtsam üldse mitte puutuda, kui et nende söömist õigel ajal katkestada. Mõne aja möödudes olen nende puudumisega täiesti harjunud, kuna alternatiivid on maitsvad.

Nt siia hulka kuuluvad kõik magusad karastusjoogid – asendasin mulliveega; kartulikrõpsud jm soolased-rasvased-magusad snäkid olen asendanud puuvilja-köögiviljavaagnaga (külla minnes võtan oma viljad külakostiks kaasa ja need lähevad alati kõigile peale:), friikartulid või praekartulid prae kõrval olen asendanud keedukartulite, või veel parem, aurutatud köögiviljadega, kõik jahutooted vastavate täisteratoodetega jne jne, või asemel avokaado-muna määre, majoneesi asemel väike törts sinepit vm kerget kastet.

Ei tunne sugugi, et piiraksin ennast kohutavalt – vastupidi, hea ja kerge tunne on, ja selliseid toite süües saavutab hoopis lihtsamini täiskõhu ja küllastuse tunde, mida ei saa nt pitsadest, friikartulitest, kookidest ja muust sellisest mitte kuidagi kätte, enne kui juba on üle söödud.

Muidugi võib olla, et sinule need nõuanded ei sobi, ja pead ikka mingi teise tee leidma. Küllap kõige parem ongi lihtsalt ise nuputada ja katsetada – kindlasti leiad endale toimivad lahendused, peaasi on mitte asja katki jätta ????

Edu!

Olen sinuga täiesti nõus. Tegin samast kaalust allavõtmise, selle erinevusega, et ei mõõtnud mitte midagi.  Minu kurja juur olid kõikvõimalikud näksid ja magus. Need ainsatena tõmbasin julmalt maha ja isegi ei asendanud, ei saa ja kõik. Oi oli algul raske paar-kolm kuud, nii oleks tahtnud. Asendamisest on väga harva kasu, pea sealt jälle samal teel mis oli. Ma see üks kord jne.  Muud toiduained jäid kõik samaks. Minimeerisin suhkru,  ainult kohvi sisse ja õhtul üks jäätis. See siis umbes 400kcl.  Olen eluaeg toidukordadel vähe söönud ja tõepoolest vähe, mitte “vähe”. Töölkäies 2x päevas töölõuna ja õhtusöök. Nüüd kodus töötades ainult 1x ja 1 õhtune võileib. Külmutuskapi kallal vahepeal ei käi, kommi ei söö, näkse mittemingisuguseid. Mingeid mahlu ega karastusjooke ei joo, piimatooteid väga harva.  Kilod kadusid tasapisi, nüüd jäänud 60kg. Samas ei ole söögist mitte midagi keelatud, kõike võib, aga vähe.

78-77 kg ei ole nii suur ülekaal, et kilod mühinal kaduma hakkavad, need lähevad tasapisi, lihtsalt kannatust ja  väikseid koguseid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommik: kolm keedumuna, tomat, kurk, spinat. Paar tassi piimaga ilma suhkruta kohvi.

Mulle näib, et su magu on päris välja veninud, kui sulle KOLM keedumuna vabalt sisse läheb.
Olen sinuga sama pikk, teen nädalas 4 x jõutrenni ja söön hommikuks ÜHE muna. Ka mingil muul hetkel ei suudaks ma kolme muna korraga ära süüa, juba 2 piisab, kui ka kõht tühi peaks olema.

+7
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 26.01 14:48; 26.01 20:55; 26.01 21:02; 27.01 11:02; 27.01 15:18; 27.01 21:42; 27.01 21:44; 28.01 09:25; 28.01 13:15; 28.01 13:19; 28.01 13:24; 28.01 13:43; 28.01 16:29; 28.01 21:00; 29.01 12:12; 29.01 12:14; 29.01 13:24; 03.02 10:31; 04.02 12:09; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka aeglase kaalulangetuse pikema aja jooksul läbi teinud, nii umbes 1-2 kg kuus ja kaal püsib nüüd ilusasti. Seetõttu minu kogemusest mõned mõtted, mis sind võibolla aidata võiksid. Usun küll, et sa ei söö liiga palju ega ei tee sohki. Ühe päeva menüü põhjal ei saa otsustada, aga kuna su toidus on vähem süsivesikuid kui enne, siis võimalik, et saad liiga vähe kiudaineid, mistõttu seedimine on aeglane ja soole hea mikrofloora ei saa piisavat ülekaalu. Teine teema on, et keha hoiab vett kinni. Mul võib kehakaal kõikuda 2 kg kindlasti vee arvel. Keha hoiab vett kinni peamiselt stressis olles või siis, kui sa ei joo piisavalt või ka hormoonide tõttu või et sööd liiga palju soolast. Ise tead, mis sinu puhul mõjub. Kokkuvõttes: kui kaalud praegu alla 80 kg, siis ei saagi su kaalulangus olla nii kiire ja drastiline kui siis, kui 100-kilone ennast piirama hakkab. Muidu insuliinitundlikkus ei lase ka päästerõngal sulada – kui sööd midagi, mis muidu kiiresti veresuhkrut tõstab – magus jogurt või hommikune apelsinimahl, sellega koos tarbi kindlasti valku, mis veresuhkrukõverat ei mõjuta. Mina tegelikult esimene aasta ikkagi magustatud tooteid tarbisin üliharva ja peamiselt paar korda kuus peolaua ääres väike tükk kooki, kohukesed ja mahlad jäid täiesti ära, õnneks need mulle väga ei maitsegi. Magusanälja jaoks oli mul õhtuks 3 datlit või 1 puuvili. Ma arvan, et sa ei ole ebaõnnestunud, vastupidi, sa oled teinud väga hea stardi, jätka seda ja jälgi oma keha, mis tunne mingi toidu söömise järel on ja vali toite, millest saad parema küllastustunde koos maitseelamusega. Ja viimane soovitus – söö nii aeglaselt kui suudad. Minu jaoks on hukatuslik olnud kiire söömine (kui töö ootab või lapsed minu tähelepanu manguvad) ja teleka ees söömine, söögiaeg on mulle “püha”, naudin seda maksimaalselt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks Fitlapi proovida, minul ei ole ka mitte miski muu enne aidanud. Tuli välja, et minu kogused ikkagi on liiga suured, kuigi sõin ka enne tervislikult. Näiteks on minu lihaports alla 100 gr, rasvasemat liha 60 gr, soolatud lõhet 50 gr, enne sõin ikka 200 gr küll kana korraga ära. Pastaports on umbes 40 gr, ma arvan, et enne oli ka rohkem. Köögivilja siis võib rohkem süüa, portsud iseenesest on suured, nii 400-500 gr, seega ka päris suurel õgardil ei jää kõht tühjaks. Korra nädalas võib süüa, mis tahad. Mitte terve päev muidugi, üks toidukord. Saab ka küpsetada ja magusat süüa, aga mina seda varianti väga tihti ei kasuta, sest kaloririkkamaid asju saab vähem süüa. Kiiret kaalulangust minul pole selle kavaga ka, kuus 2-3 kg saan maha, aga ikkagi saan. Õhtul küllaltki hilja joon veel smuutit, siis suudan õhtu magusavabalt üle elada, keefir, marjad ja stevia, teeb küll hästi kõhu täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.01 15:35; 26.01 16:05; 26.01 18:04; 26.01 21:33; 27.01 08:38; 27.01 12:32; 27.01 16:00; 28.01 11:00; 28.01 11:12; 28.01 13:10; 28.01 20:47; 01.02 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle näib, et su magu on päris välja veninud, kui sulle KOLM keedumuna vabalt sisse läheb.

Sinu magu on võib-olla kokku kuivanud, sest 3 muna on 150 gr toitu. Sulle üks keskmine õun mahub kõhtu või on ka jube suur kogus?

+23
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.01 15:35; 26.01 16:05; 26.01 18:04; 26.01 21:33; 27.01 08:38; 27.01 12:32; 27.01 16:00; 28.01 11:00; 28.01 11:12; 28.01 13:10; 28.01 20:47; 01.02 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ootad sa kaalulangust liiga kiiresti? Kaalusin aasta tagasi umbes sama palju kui sina, praeguseks olen 5kg alla võtnud. Kasutan spordikella, algul ka myfitnesspali äppi (täiesti tasuta ja ei kirjuta mulle ette mida ma sööma peaks). Üritasin jälgida, et sööksin päevas vähem kaloreid kui kella järgi kulutasin. Ma väga järjepidev pole, seega tüdinesin äpist paari kuuga ära, aga võtsin enda jaoks vastu otsuse, et kui kaal jälle ülespoole hakkab liikuma, siis täidan jälle.

Esimesed 2 kuud mul kaal peaaegu ei langenud, järgmise kuuga kaotasin umbes 3kg, siis 2 kuuga veel umbes kg, nüüd jälle mitu kuud umbes sama või minimaalne langus. Ma väga tihti ei kaalu ka, korra või paar kuus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 16:43; 26.01 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 keedumuna koos köögiviljaga + kaks tassi kohvi ei läheks mulle ka elu sees korraga sisse. Ja lõunal peab salatikausile lisaks leiba sööma? TA magu on tõesti suurevõitu, ma arvan ka nii.

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 17:55; 28.01 08:45; 28.01 20:21; 28.01 20:29; 28.01 20:57; 04.02 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 keedumuna koos köögiviljaga + kaks tassi kohvi ei läheks mulle ka elu sees korraga sisse. Ja lõunal peab salatikausile lisaks leiba sööma? TA magu on tõesti suurevõitu, ma arvan ka nii.

Kuidas see edasi aitab? Paksudel ongi magu suurem kui väikse söömaga inimestel, sellepärast minnaksegi ju paksuks. Samas saab ka suhteliselt suure toiduhulgaga alla võtta, lihtsalt peab õigeid asju sööma. Iga kord allavõtmise teemas ilmuvad välja sellised isikud, kellel pole elus kaaluprobleemi olnud, söövad väga vähe, siis on muidugi hea tänitada küll. Ja hea seletada, kuidas 3 muna on maailma lõpp ja paks lööbki käega, sest nälgimine ei ole talle jõukohane. Samas ei tee see 3 muna teda paksuks, vaid ikka muu toit, 3 muna ei ole koguse ega kalorite mõttes midagi erilist. Ei ole vaja nälgida. Kui süüa toitumiskava järgi, saab süüa päris suures koguses toitu ja ikkagi alla võtta.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.01 15:35; 26.01 16:05; 26.01 18:04; 26.01 21:33; 27.01 08:38; 27.01 12:32; 27.01 16:00; 28.01 11:00; 28.01 11:12; 28.01 13:10; 28.01 20:47; 01.02 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline on kõige parem programm kalorite arvutamiseks? Kas on ka midagi sellist, mis adekvaatselt ka valmistoite arvestaks? Ma ei mõtle pooltooteid, neid ma ei söö, aga ka ise tehtud toidu puhul ei oskaks ma kõike tooraine järgi arvutada. Näiteks kui söön kausikese frikadellisuppi, siis kuidas seda arvestada? Kas saan kusagile sisestada “frikadellisupp” või peab iga koostisosa eraldi arvestama? Päris raske tundub välja arvutada, mitu grammi kartulit, porgandit või puljongit on just minu supiportsu sees.

Kuidas üldse soojade toitude puhul kaloreid arvestatakse? Kui komponended on eraldi, on lihtne (nt kana ja riis), aga kui on tegu suppide, hautiste, kastetega, siis tundub päris raske arvutada, mitu grammi ma just ühte või teist köögivilja või kastet just söön.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 26.01 11:03; 26.01 11:28; 26.01 18:09; 26.01 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommik: kolm keedumuna, tomat, kurk, spinat. Paar tassi piimaga ilma suhkruta kohvi.

Mulle näib, et su magu on päris välja veninud, kui sulle KOLM keedumuna vabalt sisse läheb.

Olen sinuga sama pikk, teen nädalas 4 x jõutrenni ja söön hommikuks ÜHE muna. Ka mingil muul hetkel ei suudaks ma kolme muna korraga ära süüa, juba 2 piisab, kui ka kõht tühi peaks olema.

Kolm keedumuna on Ampseri järgi 222 kalorit, sada kalorit salatit juude – ma ei ütleks, et 350 kalorit hommikusöögi kohta kuidagi metsikult palju oleks.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:49; 26.01 11:03; 26.01 11:28; 26.01 18:09; 26.01 18:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 121 )


Esileht Ilu ja tervis Miks ma alla ei võta?