Esileht Ilu ja tervis Miks ma alla ei võta?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )

Teema: Miks ma alla ei võta?

Postitas:

Mina arvan, et just minusugused võivadki õige toitumise koha pealt targutada, ei? Sa arvad kuidagi teisiti?

Arvan küll jah. Sa ei tea, kuidas inimesed üldse paksuks lähevad ja kuidas sellest olukorrast välja saada ja seda ka hoida. Paksu hingeelu on sulle tundmatu maa. Halvustamine ja targutamine ei aita kuidagi. Siitki pole nendelt saledatelt tulnud ju mitte ühtki toimivat nõuannet, lihtsalt targutatakse ja upitatakse ennast.

Ei, seda ei tea muidugi keegi, kuidas inimesed paksuks lähevad ???? ???? Mingit paksu hingeelu ei ole olemas, lõpetage enda petmine. On tahtejõuetud inimesed, kes ei viitsi oma mugavustsoonist välja tulla.

Toimiv nõuanne on jagada oma toit päeva peale väiksemateks kogusteks ja süüa iga 3 tunni tagant väike kogus, mitte laadida ennast korraga kurguni täis. Aga see ju paksudele ei sobi, sest esimesed mõned korrad on imelik ja võõras tunne.

ainult et see pole tõsi mida sa räägid.

vahelduvpaast, intermittent fasting, on ülekaalulistel väga häid tulemusi andnud ja selle korral saab oma kõhu toidukorra ajal päris hästi täis süüa.

Regulaarselt väikseid eineid süües on sul kõht koguaeg täis (st ei ole näljatunnet). Veresuhkur ei laineta ja ainevahetus töötab.

kui sul on probleeme veresuhkru reguleerimisega, siis sellele haigusele on kaasajal diagnoos ja ravim.

mul on hea meel, et suudad diabeetikuna oma olukorda dieediga kontrollia ja täisväärtuslikku elu elad, aga teised ei pea sinu järgi elama selle pärast.

Jah, ega ma ei arvanudki, et sa tead midagi veresuhkrust, selle reageerimisest söömisele või mõjudest enesetundele ja isule. Diabeet ohustab siiski pakse mitte normaalkaalulisi.
Sinu “paksu hingeelule” on ka diagnoos – rasvumine.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 26.01 14:48; 26.01 20:55; 26.01 21:02; 27.01 11:02; 27.01 15:18; 27.01 21:42; 27.01 21:44; 28.01 09:25; 28.01 13:15; 28.01 13:19; 28.01 13:24; 28.01 13:43; 28.01 16:29; 28.01 21:00; 29.01 12:12; 29.01 12:14; 29.01 13:24; 03.02 10:31; 04.02 12:09; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et just minusugused võivadki õige toitumise koha pealt targutada, ei? Sa arvad kuidagi teisiti?

Arvan küll jah. Sa ei tea, kuidas inimesed üldse paksuks lähevad ja kuidas sellest olukorrast välja saada ja seda ka hoida. Paksu hingeelu on sulle tundmatu maa. Halvustamine ja targutamine ei aita kuidagi. Siitki pole nendelt saledatelt tulnud ju mitte ühtki toimivat nõuannet, lihtsalt targutatakse ja upitatakse ennast.

Ei, seda ei tea muidugi keegi, kuidas inimesed paksuks lähevad ???? ???? Mingit paksu hingeelu ei ole olemas, lõpetage enda petmine. On tahtejõuetud inimesed, kes ei viitsi oma mugavustsoonist välja tulla.

Toimiv nõuanne on jagada oma toit päeva peale väiksemateks kogusteks ja süüa iga 3 tunni tagant väike kogus, mitte laadida ennast korraga kurguni täis. Aga see ju paksudele ei sobi, sest esimesed mõned korrad on imelik ja võõras tunne.

ainult et see pole tõsi mida sa räägid.

vahelduvpaast, intermittent fasting, on ülekaalulistel väga häid tulemusi andnud ja selle korral saab oma kõhu toidukorra ajal päris hästi täis süüa.

Regulaarselt väikseid eineid süües on sul kõht koguaeg täis (st ei ole näljatunnet). Veresuhkur ei laineta ja ainevahetus töötab.

kui sul on probleeme veresuhkru reguleerimisega, siis sellele haigusele on kaasajal diagnoos ja ravim.

mul on hea meel, et suudad diabeetikuna oma olukorda dieediga kontrollia ja täisväärtuslikku elu elad, aga teised ei pea sinu järgi elama selle pärast.

Jah, ega ma ei arvanudki, et sa tead midagi veresuhkrust, selle reageerimisest söömisele või mõjudest enesetundele ja isule. Diabeet ohustab siiski pakse mitte normaalkaalulisi.

Sinu “paksu hingeelule” on ka diagnoos – rasvumine.

Ja sinu eriala on siis diabeediõde või endokrinoloog, ma eeldan. Kindlasti mitte alla toitumisnõustaja.

Mina oma bioloogia doktorikraadiga ja 56 kiloga ometi ei kõlba rasvumis ja toitumisalaseid teadustöid  lugema või aru saama 🙂

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 13:59; 29.01 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on kuu lõpus raha otsas. Arvatavasti kuluks üks šokolaad vaesekesele ära.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 13:59; 29.01 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommik: kolm keedumuna, tomat, kurk, spinat. Paar tassi piimaga ilma suhkruta kohvi.

Mulle näib, et su magu on päris välja veninud, kui sulle KOLM keedumuna vabalt sisse läheb.

Olen sinuga sama pikk, teen nädalas 4 x jõutrenni ja söön hommikuks ÜHE muna. Ka mingil muul hetkel ei suudaks ma kolme muna korraga ära süüa, juba 2 piisab, kui ka kõht tühi peaks olema.

Kolm keedumuna on Ampseri järgi 222 kalorit, sada kalorit salatit juude – ma ei ütleks, et 350 kalorit hommikusöögi kohta kuidagi metsikult palju oleks.

Tass kohvi piimaga on u 100 kalorit (nn latte, sukruta). Seega kokku 550.

100ml seda täispiima sisaldab 69kcal. Isiklikult panen kohvile max 30-50ml. Sinu arvutuste kohaselt lausa 150ml,mida ma kahtlen, et üldse keegi teeks.

Eraldi teema oleks jah igast latted ja cappuccinod, aga siin kirjutati ju tavaline kohv piimaga.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 09:42; 27.01 15:49; 29.01 15:21; 30.01 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et just minusugused võivadki õige toitumise koha pealt targutada, ei? Sa arvad kuidagi teisiti?

Arvan küll jah. Sa ei tea, kuidas inimesed üldse paksuks lähevad ja kuidas sellest olukorrast välja saada ja seda ka hoida. Paksu hingeelu on sulle tundmatu maa. Halvustamine ja targutamine ei aita kuidagi. Siitki pole nendelt saledatelt tulnud ju mitte ühtki toimivat nõuannet, lihtsalt targutatakse ja upitatakse ennast.

Ei, seda ei tea muidugi keegi, kuidas inimesed paksuks lähevad ???? ???? Mingit paksu hingeelu ei ole olemas, lõpetage enda petmine. On tahtejõuetud inimesed, kes ei viitsi oma mugavustsoonist välja tulla.

Toimiv nõuanne on jagada oma toit päeva peale väiksemateks kogusteks ja süüa iga 3 tunni tagant väike kogus, mitte laadida ennast korraga kurguni täis. Aga see ju paksudele ei sobi, sest esimesed mõned korrad on imelik ja võõras tunne.

ainult et see pole tõsi mida sa räägid.

vahelduvpaast, intermittent fasting, on ülekaalulistel väga häid tulemusi andnud ja selle korral saab oma kõhu toidukorra ajal päris hästi täis süüa.

Regulaarselt väikseid eineid süües on sul kõht koguaeg täis (st ei ole näljatunnet). Veresuhkur ei laineta ja ainevahetus töötab.

kui sul on probleeme veresuhkru reguleerimisega, siis sellele haigusele on kaasajal diagnoos ja ravim.

mul on hea meel, et suudad diabeetikuna oma olukorda dieediga kontrollia ja täisväärtuslikku elu elad, aga teised ei pea sinu järgi elama selle pärast.

Jah, ega ma ei arvanudki, et sa tead midagi veresuhkrust, selle reageerimisest söömisele või mõjudest enesetundele ja isule. Diabeet ohustab siiski pakse mitte normaalkaalulisi.

Sinu “paksu hingeelule” on ka diagnoos – rasvumine.

II tüübi diabeet võib siiski ka täiesti normaalkaalulistel tekkida. Samamoodi nagu ka kõrge vererõhk, kolesterooliprobleemid jms. Jah – ülekaal suurendab seda riski, aga need ei ole ainult paksude haigused.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud maovähenduse ja võin küll vabalt 3 muna ära süüa, sinu endaga on vist mingi probleem ????

See oli sellele 3 muna ohkijale mõeldud

Aga miks sa maovähenduse tegid? Oma vana maoga oleksid ju 6 suutnud süüa – veel ägedam.

Tegin, et kaalust alla saada ja saingi ja olen väga rahul. 6 muna võiksin ka praegu ära süüa, aga nii palju ei taha lihtsalt, aitab 3 küll 🙂

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:17; 30.01 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldi teema oleks jah igast latted ja cappuccinod, aga siin kirjutati ju tavaline kohv piimaga.

Need ei ole eraldi teema, sest kui ma vahustan ja kuumutan ca 50ml piima, saab sellest terve klassitäis piimavahtu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul on probleeme veresuhkru reguleerimisega, siis sellele haigusele on kaasajal diagnoos ja ravim. mul on hea meel, et suudad diabeetikuna oma olukorda dieediga kontrollia ja täisväärtuslikku elu elad, aga teised ei pea sinu järgi elama selle pärast.

Rumal jutt! Minu veresuhkur ka lainetas, sest ma toitusin ebakorrapäraselt. Ja mul pole diabeedi probleeme üldse.
Praeguseks olen saanud asja jonksu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldi teema oleks jah igast latted ja cappuccinod, aga siin kirjutati ju tavaline kohv piimaga.

Need ei ole eraldi teema, sest kui ma vahustan ja kuumutan ca 50ml piima, saab sellest terve klassitäis piimavahtu.

Seda ta pidaski silmas, et see väike vahustatud piimake koduses kohvis ei ole nii suur “patt” kui tankla XL -tops. Need on eraldi teema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.01 10:53; 26.01 11:07; 26.01 11:50; 28.01 09:35; 30.01 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldi teema oleks jah igast latted ja cappuccinod, aga siin kirjutati ju tavaline kohv piimaga.

Need ei ole eraldi teema, sest kui ma vahustan ja kuumutan ca 50ml piima, saab sellest terve klassitäis piimavahtu.

Seda ta pidaski silmas, et see väike vahustatud piimake koduses kohvis ei ole nii suur “patt” kui tankla XL -tops. Need on eraldi teema ????

Jah, seda mõtlesingi, et tavaline kohv piimaga ei võrdu kihe Starbucksi frappuccino.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 09:42; 27.01 15:49; 29.01 15:21; 30.01 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekib küsimus: kas 1100kcal päevas on ok, kui soov langetada 10kg?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekib küsimus: kas 1100kcal päevas on ok, kui soov langetada 10kg?

Oleneb su pikkusest, kaalust, ainevahetusest, aga ilmselt jääb veidi väheks (mina söön 1200-1500 umbes ning langeb umbes 3 kg kuus; olen 165 cm pikk).

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 11:31; 27.01 12:41; 31.01 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalus allavõtmine ei ole tuumafüüsika. Tuleb toitumine ja trenn paika saada. Koeraga jalutamine ja kiirkõnd ei ole kahjuks trenn. Kui käiksid jõusaalis 3x nädalas ja kardio 1x nädalas siis saaksime korralikust trennist rääkida.

Toitumise paikasaamiseks pead välja arvutama, kui palju su keha vajab kaloreid, sellest lahutama 300-500 kcal ning vastavalt sellele määrama õige koguse valku, süsivesikuid ja rasvu. Kui see liiga keeruline tundub, siis saab umbes 25 euroga toitumiskava tellida, kus retseptid ja kogused paigas on. Mina saan soovitada personaaltreener Kristo kava, on muidugi ka teisi, aga mul on temaga isiklik kogemus ja jäin väga rahule. Otsi tema veebilehte nimega KR Fitness, 5 minutiga saad tellimuse esitatud ning järgmisel päeval kava kätte, toidud on lihtsad ja maitsvad ning kaal hakkab liikuma. Kristo ise on ülitoetav ja pakub tasuta koguste muutmist, kui kaal alla on läinud ja kuskile pidama jääb, mis on asi, mille eest paljud teised ekstra raha küsivad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa sellest munateemast aru. Muna meeldib väga (igasugusel kujul) aga 3 tükki järjest ära süüa hakkaks mulle vastu. On ju veel olemas kodujuust miski rohelisega või avokaado leiva peale jne.

Hommikuks teen tavaliselt 2 võileiba 1. kalaga või juustuga (mozarella+basiilik+tomat) ja teine siis kas munaga ja/või Parma singiga. Milleks maitsetud galetid ja siis veel majonees (kõige jälgim asi mis üldse maailmas välja mõeldud on v.a. kui ise kodus tehtud mõne spetsiaalse toidu jaoks). Teen ise ka müsli – täistera kaerahelbed + pähklid+seemned+rosinad+jõhvikad+mesi, ahjust läbi krõbedaks ja nii hea, kaloreid pole palju selle eest küllaldaselt kiudaineid ja muud vajalikku. Poe müslisid ei võta suu sissegi – seal peale suhkru suurt midagi sees ei ole.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 03.02 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ise ka müsli – täistera kaerahelbed + pähklid+seemned+rosinad+jõhvikad+mesi, ahjust läbi krõbedaks ja nii hea, kaloreid pole palju

Tervislikum on see segu kindlasti kui poemüsli, aga vähe kaloreid see küll ei anna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 26.01 15:35; 26.01 16:05; 26.01 18:04; 26.01 21:33; 27.01 08:38; 27.01 12:32; 27.01 16:00; 28.01 11:00; 28.01 11:12; 28.01 13:10; 28.01 20:47; 01.02 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislikum on see segu kindlasti kui poemüsli, aga vähe kaloreid see küll ei anna.

Täpselt!

Ma teen ise ka sarnast segu ja mingi hetk lasin kalkulaatorist läbi. Väga- väga kaloririkas! Toitaineterikas muidugi ka. Õnneks mul seda just vaja oligi, oli vaja mõned kilod juurde võtta.

Ma ei saa üldse aru sellest juurdlemisest ja mõtlemisest. Milleks? Kui saab ju arvutada. Tavaliselt see mida inimene arvab, et ta sööb ja mida ta tegelikult sööb, on väga erinevad asjad. Mitte ainult kalorite mõttes, vitamiinide- mineraalide mõttes ka. Mul üks sõber on alati kaaluga kimpus olnud, korra proovis menüüd analüüsida, nädala pidas vastu, siis teatas, et kuna tulemus on must valgelt nina ees ja masendav, siis ta parem ei tahagi teada, lõpetas ära. Kaaluga maadleb siiamaani. Vähemalt see jutt – ma ei söögi ju peaagu mitte midagi, ei tea miks küll kaal alla ei lähe-kadus ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ise ka müsli – täistera kaerahelbed + pähklid+seemned+rosinad+jõhvikad+mesi, ahjust läbi krõbedaks ja nii hea, kaloreid pole palju selle eest küllaldaselt kiudaineid ja muud vajalikku.

Ohohohoo, kaloreid on seal küll ja veel!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahate üht ja ainsat toimivat lahendust kaalulangetamisele?

Va. kõik juhud mis on mingil kujul haiguslikud (ala kilpnääre või geeniviga jne)

Ja selle juures ka äärmiselt naturaalne ning looduse printsiipidega kooskõlas.

 

Kirjutaks suurte tähtedega aga siis see kõlaks kui karjumine.

 

Aga siin see on:

nii emotsionaalsel kui füüsilisel tasandil peab toiduga ära kaduma mingi “eriline jälgiv” sügavalt kalkuleeriv/piirav suhe. Ja kolm hüüumärki.

 

See on umbes sama kui pidevalt jälgid et ega kedagi su selja taga pole. Vaatad koguaeg üle õla. Viimaks proged keha ja emotsionaalse osa nii ära et hakkadki hirmu tundma – äkki keegi on selja taga. 😀

Saa vabaks ja kaal langeb – loodusseadus mille vastu ei saa. Aga enamus kaalujälgijaid selle vea just teevadki. Hakkavad kõike jälgima, lugema, arvutama, piirama jne. Keha läheb stressi juba ainuüksi sellest emotsionaalsest seosest. Stress on signaal kehale et “kõigest tuleb kinni hoida > talletada”. Ja tulemus..pinguta v ära pinguta..aga kurivaim ei lange.

 

Edu vabaks saamisel.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 00:40; 03.02 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahate üht ja ainsat toimivat lahendust kaalulangetamisele?

Va. kõik juhud mis on mingil kujul haiguslikud (ala kilpnääre või geeniviga jne)

Ja selle juures ka äärmiselt naturaalne ning looduse printsiipidega kooskõlas.

Kirjutaks suurte tähtedega aga siis see kõlaks kui karjumine.

Aga siin see on:

nii emotsionaalsel kui füüsilisel tasandil peab toiduga ära kaduma mingi “eriline jälgiv” sügavalt kalkuleeriv/piirav suhe. Ja kolm hüüumärki.

See on umbes sama kui pidevalt jälgid et ega kedagi su selja taga pole. Vaatad koguaeg üle õla. Viimaks proged keha ja emotsionaalse osa nii ära et hakkadki hirmu tundma – äkki keegi on selja taga. ????

Saa vabaks ja kaal langeb – loodusseadus mille vastu ei saa. Aga enamus kaalujälgijaid selle vea just teevadki. Hakkavad kõike jälgima, lugema, arvutama, piirama jne. Keha läheb stressi juba ainuüksi sellest emotsionaalsest seosest. Stress on signaal kehale et “kõigest tuleb kinni hoida > talletada”. Ja tulemus..pinguta v ära pinguta..aga kurivaim ei lange.

Edu vabaks saamisel.

Ja sellele eelneb pingete, stressi, ebaõnnestumiste ja üksinduse matmine söömisse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 14:55; 03.02 07:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahate üht ja ainsat toimivat lahendust kaalulangetamisele?

Va. kõik juhud mis on mingil kujul haiguslikud (ala kilpnääre või geeniviga jne)

Ja selle juures ka äärmiselt naturaalne ning looduse printsiipidega kooskõlas.

Kirjutaks suurte tähtedega aga siis see kõlaks kui karjumine.

Aga siin see on:

nii emotsionaalsel kui füüsilisel tasandil peab toiduga ära kaduma mingi “eriline jälgiv” sügavalt kalkuleeriv/piirav suhe. Ja kolm hüüumärki.

See on umbes sama kui pidevalt jälgid et ega kedagi su selja taga pole. Vaatad koguaeg üle õla. Viimaks proged keha ja emotsionaalse osa nii ära et hakkadki hirmu tundma – äkki keegi on selja taga. ????

Saa vabaks ja kaal langeb – loodusseadus mille vastu ei saa. Aga enamus kaalujälgijaid selle vea just teevadki. Hakkavad kõike jälgima, lugema, arvutama, piirama jne. Keha läheb stressi juba ainuüksi sellest emotsionaalsest seosest. Stress on signaal kehale et “kõigest tuleb kinni hoida > talletada”. Ja tulemus..pinguta v ära pinguta..aga kurivaim ei lange.

Edu vabaks saamisel.

Mis põhjusel sinu teooria kohaselt siis inimesed üldse paksuks lähevad?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 26.01 14:48; 26.01 20:55; 26.01 21:02; 27.01 11:02; 27.01 15:18; 27.01 21:42; 27.01 21:44; 28.01 09:25; 28.01 13:15; 28.01 13:19; 28.01 13:24; 28.01 13:43; 28.01 16:29; 28.01 21:00; 29.01 12:12; 29.01 12:14; 29.01 13:24; 03.02 10:31; 04.02 12:09; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile tuli üks mõte veel. Mõistlik ei ole keskenduda kalorite pingsale lugemisele. See on naeruväärselt primitiivne arusaam toidust. Läänemaailma korporatsioonide ajupesu ja propa tulemus. Kaloril ja kaloril on tohutu vahe. Kas sa saad selle kvaliteetsest rasvast või nt mc hamburgerist. Ühel juhul keha vaatab….oo milline hea materjal mulle, rasvhapped ja energia. Teisel puhul…mis mürk mulle nüüd sisse tahetakse sööta millega ma ei oska isegi midagi peale hakata. Ja tulemus on keha stress.

 

Et väga tähtis on ka puhtad, mitmekesised, lihtsad ja toitainerikkad materjalid millest süüa tehakse.

 

Uurimused muidu näitavad et ca 30-40a on vitamiinide, mineraalide konsentratsioon vähenenud 20-40%. Aina lahjemaks tegelikult toit jääb.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 00:40; 03.02 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on antud juba väga palju häid nõuandeid. Kõige olulisem on siiski iseenda tahtejõud ja soov elada tervislikult. Ülekaal (ka mõned kilod) ei ole tervislik ja rääkida “aeglasest ainevahetusest ja suurest kondist” on lihtsalt enesepetmine.  Samamoodi igasugused dieedid, sest need lihtsalt pole jätkusuutlikud. Ülekaalu puhul tuleb süüa 2-3 korda päevas kõht korralikult täis (piisavalt valku, rasva ja kiudaineid), juua palju vett, liikuda piisavalt ja võimaldada kehale vähemalt 14-16 tundi ööpäevas nö paastuaega.  Kaloreid võib lugeda, aga kui menüü ei koosne ainult süsivesikuterikkast toidust, vaid teed juba teadlikumaid valikuid, siis pole see nii oluline.  FB-s on grupp “Intermittent fasting for women”, sealt saab nii nõuandeid kui inspiratsiooni.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ise ka müsli – täistera kaerahelbed + pähklid+seemned+rosinad+jõhvikad+mesi, ahjust läbi krõbedaks ja nii hea, kaloreid pole palju selle eest küllaldaselt kiudaineid ja muud vajalikku.

Ohohohoo, kaloreid on seal küll ja veel!

Loomulikult on aga on ka palju kasulikku. Hommikul sööd 1 kausikese ära saad hunniku vitamiine ja kiudaineid ja päeva jooksul ju kulutad need kalorid ära. Ega ma siis sama kaloraaziga terve päev ei jätka, lõuna on ikka lahjem ja õhtusöök veel lahjem 🙂

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:35; 03.02 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis põhjusel sinu teooria kohaselt siis inimesed üldse paksuks lähevad?

Ma pakun, et emotsionaalne söömine, toiduga leevendatakse muid hädasid. Lisaks sööb heaoluühiskonna inimene ka siis, kui tal tegelikult kõht tühi ei ole, niisama, ajaviiteks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks sööb heaoluühiskonna inimene ka siis, kui tal tegelikult kõht tühi ei ole, niisama, ajaviiteks.

Just! Ja kus on siin stress?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 26.01 14:48; 26.01 20:55; 26.01 21:02; 27.01 11:02; 27.01 15:18; 27.01 21:42; 27.01 21:44; 28.01 09:25; 28.01 13:15; 28.01 13:19; 28.01 13:24; 28.01 13:43; 28.01 16:29; 28.01 21:00; 29.01 12:12; 29.01 12:14; 29.01 13:24; 03.02 10:31; 04.02 12:09; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks sööb heaoluühiskonna inimene ka siis, kui tal tegelikult kõht tühi ei ole, niisama, ajaviiteks.

Just! Ja kus on siin stress?

Stree on ettekääne, kuidas sa aru ei saa?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.01 17:55; 28.01 08:45; 28.01 20:21; 28.01 20:29; 28.01 20:57; 04.02 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et just minusugused võivadki õige toitumise koha pealt targutada, ei? Sa arvad kuidagi teisiti?

Sa oled samapalju abiks kaalulangetamisel kui suitsetajale sellise mittesuitsetaja targutamine, kes elus pole 1 suitsugi teinud. “No mis seal siis ära ei ole, ei tee suitsu ja kõike!” Vana, aga ikka nii rumal…

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ise ka müsli – täistera kaerahelbed + pähklid+seemned+rosinad+jõhvikad+mesi, ahjust läbi krõbedaks ja nii hea, kaloreid pole palju selle eest küllaldaselt kiudaineid ja muud vajalikku.

Ohohohoo, kaloreid on seal küll ja veel!

Loomulikult on aga on ka palju kasulikku. Hommikul sööd 1 kausikese ära saad hunniku vitamiine ja kiudaineid ja päeva jooksul ju kulutad need kalorid ära. Ega ma siis sama kaloraaziga terve päev ei jätka, lõuna on ikka lahjem ja õhtusöök veel lahjem ????

Ma ei tea miks sind nii palju miinustatud on, aga see ise tehtud müsli on hommikusöögiks väga hea! Ma lisan ka chia seemneid vahel juurde. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 26.01 11:30; 28.01 10:39; 28.01 11:07; 28.01 11:20; 28.01 11:36; 28.01 13:23; 29.01 07:48; 29.01 09:59; 06.02 20:15; 06.02 20:24; 06.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks sööb heaoluühiskonna inimene ka siis, kui tal tegelikult kõht tühi ei ole, niisama, ajaviiteks.

Just! Ja kus on siin stress?

Stressis olev inimene tunneb end kehvalt, ning magus ja soolane toit tõstab ajus dopamiini taset. Kiiresti ja kõrgele, mis tekitab inimesele heaolutunde. See maandab korraks ka stressi, sest dopamiini tase tõuseb. Ja muide, see on ka sõltuvust tekitav.
Näiteks osad inimesed on armununa täiesti isutud, see on sellel põhjusel, et dopamiini tase on koguaeg kõrge. Selle pärast nimetataksegi armumist parimaks dieediks.

Stress kindlasti mõjutab söömist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 26.01 11:30; 28.01 10:39; 28.01 11:07; 28.01 11:20; 28.01 11:36; 28.01 13:23; 29.01 07:48; 29.01 09:59; 06.02 20:15; 06.02 20:24; 06.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks sööb heaoluühiskonna inimene ka siis, kui tal tegelikult kõht tühi ei ole, niisama, ajaviiteks.

Just! Ja kus on siin stress?

Stressis olev inimene tunneb end kehvalt, ning magus ja soolane toit tõstab ajus dopamiini taset. Kiiresti ja kõrgele, mis tekitab inimesele heaolutunde. See maandab korraks ka stressi, sest dopamiini tase tõuseb. Ja see muide, on ka sõltuvust tekitav.

Näiteks osad inimesed on armununa täiesti isutud, see on sellel põhjusel, et dopamiini tase on koguaeg kõrge. See on ka põhjus, miks on armumine parim dieet.

Stress kindlasti mõjutab söömist.

Ma küsisin ajaviiteks söömise kohta, kus on siin stress.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 26.01 14:48; 26.01 20:55; 26.01 21:02; 27.01 11:02; 27.01 15:18; 27.01 21:42; 27.01 21:44; 28.01 09:25; 28.01 13:15; 28.01 13:19; 28.01 13:24; 28.01 13:43; 28.01 16:29; 28.01 21:00; 29.01 12:12; 29.01 12:14; 29.01 13:24; 03.02 10:31; 04.02 12:09; 06.02 20:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 121 )


Esileht Ilu ja tervis Miks ma alla ei võta?