Esileht Pereelu ja suhted Mõttetud eramajade aiad, kus vaid muru ja elupuud

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 178 )

Teema: Mõttetud eramajade aiad, kus vaid muru ja elupuud

Postitas:
Kägu

Inimestel oleks ilmselt ka närvid paremas korras, kui nad natukenegi oma aias toimetaks.

Jah? No neil, kes tahavad teiste elu elada ja õpetada, mida keegi ikka peaks oma aias tegema, nüüd küll närvid korras ei ole. Korras närvidega inimene elab oma elu ja ei käi niimoodi teisi õpetamas. Tea, kas siin teemas kõik need kritiseerijad on need vaesekesed, kes ei ole saanud endale aeda lubada, et närvid nii korrast ära on? Minu teada paljudes maapiirkondades veel on võimalik ka kortermajade juurde maalapid saada ja suuremates linnades on juba kogukonna aiad olemas. Katsute ehk oma ümbruses ringi vaadata, kus saate mõne lapikese kasuada, saate ka närve ravida aiatöödega. Või kui sellist võimalust ei leia, siis pakkuge ennnast kuskile vabatahtliku tööna aiatöid tegema närvide rahustuseks.

Ma oletan, et need “kritiseerijad” on pigem need, kes ise aiandusega on mingil määral kokku puutunud. Kahju on  vaadata, kuidas mõnikord üsna lihtsa vaevaga saaks inimene nii oma lähiümbruse kenamaks, kui ka kinnisvarale väärtust juurde. Sarnane “kriitika” on näiteks  ka Mitte Tallinna sotisaalmeediakontol, mis osutab murulembelisele ja ilmetule Tallinna linnahaljastusele ning lahendustele, kuidas seda paremaks muuta. Paar puud-põõsast muudavad teinekord palju, tekitavad liigirikkust ja maandavad stressi.  Endal on aed nii maal kui linnas ja need pakuvad palju rõõmu. See, kui  inimene valib aeda ainult muru ja elupuuheki, on samuti kuskilt õpitud ning  jäljendatud  käitumine ja esteetika, aga alati saab edasi õppida ning areneda.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hindadest rääkides – olete vaadanud, mis on nt tilli ja rohelise sibula kilohind suvel? Või kui palju maksavad värsked maitsetaimed – basiilik, piparmünt jne? Mulle isiklikult tundub, et seemned ja väetis on odavamad + rohimine on tasuta teraapia. Seega ongi mul mõned maitsetaimede ja -roheliste peenrad, marjapõõsad, paar õuna- ja ploomipuud ning aia ääres vaarikapuhmas. Ja veel mõned lillepeenrad, enamasti püsikutega, mille rohimine on puhas rõõm.

Lisaks sellele lendavad minu aias liblikad ja sumisevad mesilased. Karta on, et muruväljakute-laadsetes aedades sellist rõõmu ei anta.

Aga igaühele oma ning kõik on prioriteetide küsimus, sh aiatööd.

Ja kujuta ette, et teine 50% inimestest-aiaomanikest vihkab kättpidi mullas toimetamist. Ja on mulgi liblikad, mesilased, oravad, siilid. Linnud teevad meie aeda pesasid, samuti oravad. Neile meeldib looduslik ületuunimata aed parkmetsa võtmes.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised korterid on muide täiesti olemas, siin, Eestis. Aga nende hinnaklass on selline, et 99% inimestest käib sellise ostmine üle jõu.

Vast ikka odavam kui 800 000 maksev maja.

Ei pruugi olla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad. Sellest kõik pihta hakkab ja selles suhtes on see teemaalgatus mõttetu. Mina olen rohenäpp. Ma armastan aias toimetada, ma lähen elevile aianduskaupluses ja kohe tahaks kõike osta. Aga see olen mina. Ma olen isegi veel level kõrgemal. Minu jaoks on aed hektarites suur, mitte mingi uusarenduse lage lapike. Ma olen elanud majas, kus oli aed 850m2 suur. Privaatsusest oli asi väga kaugel. Me mehega teadsime ainult seda, et planktara me ümber aia ei ehita ja loomaialoomi meist ei saa. Olidki hekid ümber aia. Aga noh, ikkagi ei meeldinud. Ühel koer röögib, teine trimmerdab pühapäevahommikul, kolmas teeb lõket ja ise grillida ei saagi, sest näljased naabrilapsed on ümber grilli. Naabrikass kaevas peenrad üles ja kusi kasvuhoone täis. Lõplik otsus sai tehtud siis, kui naaberkrundile ukrainlased tohutu suure monstrumi ehitasid. Nagu keskaegne kindlus pisikeste kahuriaukudega. Aga otse vaatega meie aiale. Sellest on juba üle 10 aasta möödas. Nüüd elan korteris ja on maakodu. Ja see maakodu on rajatud tühjale heinamaale. Juba 18 aastat tagasi hakkas mees sinna puid istutama. Sellest ajast peale on seda kohta arendatud. Maja veel polnud, aga juba peenrad, kiviaiad, kivitaimla, kasvuhoone ja peenramaa. Ei mingeid tarasid. Oleme küla keskel, aga ühtegi naabrit enam ei näe. Suured puud ümberringi. Täielik privaatsus. Ja sellest saab üks hetk minu päris kodu. Võin saunast alasti tiiki hüpata ja mitte keegi ei näe seda. Võin oma metsas seenel käia, võin oma maa peal terviserajad teha, suusatada jne.

Aga ma ei halvusta inimesi, kellel on muruplatsike ja elupuud. Ma isegi mingi hetk kadestan neid, sest meie aed vajab meeletult hoolt. Ja suveks olen ma juba väsinud aias töötamisest. Ma käin ka täiskohaga tööl ja meil on 4 last. Mul on tööd kõriauguni, aga iga kevad ma jälle mõtlen, kuhu uusi peenraid teha jne. See on haigus. Täpselt samamoodi ei halvusta ma inimesi, kellel pole ühtegi last. Ei peagi olema. Igale ühele oma. Igal ühel on oma maitse. Kõik käivad erinevalt riides, kõigi kodud on erinevad. Ma ka ei saanud aru, miks valiti kunagi aasta koduks elamine, mis oli paksult igasuguseid nipsasjakesi täis. Minu jaoks elasin inimesed nagu prügilas. Aga see oli nende maitse. Ma ei saanud ka aru nendest, kes vanu asju restaureerivad, ussitanud palkseinu demonstreerivad oma kodus, on uhked oma haisvate 18. saj. riidekappide üle jne. Peaasi, et oleks vana. Siis on äge. Põhimõtteliselt võiks endale koju ka muldpõranda jätta. Oleks veel ägedam. See on uus euro. Aga see pole minu maitse. Mulle meeldib uus ja kaasaegne. Ja minu arvates on tore, et inimesed on erinevad. Muidu oleks ju igav, kui kõigil oleks aiakujundajate poolt kujundatud aiad. Ka need oleks ühesugused ja lõpuks täiesti igavad.

Good stoori nagu ameeriklased ütlevad. Aga ilmselgelt oli teie linna aja lihtsalt väga kehvas asukohas 🙂 planktara ja hekk, vahepeal muud varianti nagu näiteks maitsekas lippaed ei eksisteeri? Koera teil pole, naabritel ka pole, see hekk ei pea ju neid kinni. Seepärast ka naabri kassid teie juures hädal käisid. Ja suud sul peas pole, et oleks öelnud, et palun, te ei ole teretulnud, me grillime praegu ise? Soliidne maitsekas aed, väravad lukus, oleks rahu majas niikuinii.

Meil on isegi uksekell väljaspool aeda, niisama keegi sisse ei jaluta, ei naabri laps ega kass.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin, ei taha neid keegi peale koera. Suvel haukab ikka päris usinasti sõstraid ja tikreid. Paar pirni võtab ka, aga need pole vist nii mokkamööda. Pirnid on sellised kuivad ja väiksed, et ega sealt rohkem kui kolm ampsu ei saagi.

Tikrid on minugi koera lemmikud. Maha kukkunud õunu sööb heameelega, aga õnneks ainult siis, kui mina neid talle annan või viskan. Ise ei taipa (või taha) maast võtta – see on hea, siis ei söö päris mädasid. Sõstraid küll ei puutu.

Oma lapsed päris titena sõid sõstraid ise põõsast heameelega, ju oli huvitav neid sealt korjata. Suuremaks saades enam pole eriti huvi tundnud. Tikrid korjan suvel oma vanematele, teevad moosi. Koer vaatab kurvalt pealt.

Miks sa siis viid tikrid oma pereliikme eest ära? Ma ei teeks seda kunagi. Koer tahab värsket, tahab vitamiine. Moosist kui magusast lägast ei arva üldse mitte midagi. Sügavkülmutamisest saaks veel aru.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muru või peenrad- puud on maitseasi. Aga muru või peenrad- puud, on ka elurikkus, kus elavad putukad, linnud. Selles valguses peaks linnaaias ka olema erinevaid taimi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie nooremad sugulased(no mis nii noored, aga 40), meist nooremad on ka mehel maja, kus muru ja elupuud. Kuna käime tihedalt läbi, siis me ka julgesime neile öelda, et kas omale ei plaani midagi aed istutada, lemmikõunapuud või mingit marjapõõsast, kuna lapsed sündisid ja kasvavad ju. öeldi, et ei taha, võibolla kümne aasta pärast vaatab. Ostavad poest importõunu ja ju saavad neid lapsedki. Ometi, kui meil suvel on, väga tahavad õunu ja marju süüa aias. Eriti neid siin maha tehtud tikreid. Maitseasi, kui tõesti peres keegi neid ei taha süüa. Ja lilli ei pea olema, kui ei meeldi. Maitse on aia kujundamisel tõesti erinev. Ja mis mitte ainult siin, aga ka reaalis imestama paneb on arusaamad, et mingi tavaline asi olevat meeletult kallis, sp ei saa seda teha. Et näiteks oma aia tarvis on vaja aiakujundajat või maastikuarhdekti või aedniku teenust või et taimed on hirmkallid jne. See on ju äärmustest rääkimine. Sama, kui et lähme suvel suveetendusele, ei saa tulla, pole kleiti selga panna, osta – ei saa, vaata, mis kleitide hinnad on, üle tuhane euro.
minu tuttavate ega sugulaste seas pole ühtegi inimest, kes on oma aias kasutanud selliseid teenuseid või ostnud kõik taimed ühel aastal ja korraga ära, et saada aeda. Kõik teevad ise, võtavad ühest püsikust ja jagavad laiali ja nii saavadki rohkem taimi, vahetavad neid omavahel, kujundavad mingi koha ümber, mis kunagi alguses tehti. See kestabki kogu aeg. Muutused.
Seda ei pea keegi tegema, kui ei taha, aga iga kord siin hakkab jutt keerleme mingi veidra nurga alt.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll ikka läheb teil auru teiste elu elamise peale! Kas oma elu on nii laitmatu, et millegiga tegeleda pole, kui võhivõõraste kruntide üle nutta, mida autoaknast näete? Näed, üks küsis, pererahvas ütles, et neile meeldib nii. Kogu müstika. Saabki palli ja sulgpalli mängida, laste mänguväljak jnejne. Pensionärid ehk leiavad endale uue hobi, väikeste lastega peredel on muudki teha, ja nemad enamuses elavadki seal uusarendustes, et lastel oleks muruplats joosta.

Muidugi inimestel pole huvi või soovi aeda pidada, sest siin Eestis elades pole pea keegi ju aedu näinudki. Elan välismaal, kus on elementaarne, et eramajade aiad on lilli, puid ja põõsaid täis.

No sa oled ikka täiesti totakas!

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oletan, et need “kritiseerijad” on pigem need, kes ise aiandusega on mingil määral kokku puutunud.

Irooniast sa aru ei saa. Mida ma öelda tegelikult tahsin, et ilmselgelt  aiandusega tegelemine ei paranda ikka närve, kui aindusega tegelejad peavad võhivõõraid halvustama. Normaalsete tervete närvidega inimene nii ei tee.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan. et selle teema tegija on sama, kellele teiste naisterahvaste kallid käekotid närvidele käivad. No otsigu abi, kumbki teema pole täiemõistusliku inimese tehtud.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnane “kriitika” on näiteks  ka Mitte Tallinna sotisaalmeediakontol, mis osutab murulembelisele ja ilmetule Tallinna linnahaljastusele ning lahendustele, kuidas seda paremaks muuta.

Küll sulle annab kena jutuga maha müüa lihtlabase kokkuhoiumeetme- need eelmise aasta puju- ja oblikapuhmad olid ikka ilus mitmekesisus ja kõrgetasemeline haljastus, ainult mõnes kohas olid raudrohud jms.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolilapse all on analoogne teema, et kas lastega on parem maja või korter. Seal väidetakse valdavalt, et majas saab lapsed lihtsalt õue lükata. Siin selgub, et enamus eelistab paljast muruplatsi. Kas teil muruplatsi omanikel lapsi pole? Või mida teie lapsed seal muruplatsil iga ilmaga õues olles teevad?

Isiklikult arvan, et igaüks tehku oma maja ümbrus täpselt selliseks nagu talle meeldib.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või mida teie lapsed seal muruplatsil iga ilmaga õues olles teevad?

Ja mis nad siis teevad, kui seal on paar lillepeenart ja põõsad?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel oleks ilmselt ka närvid paremas korras, kui nad natukenegi oma aias toimetaks.

Kui meeldib ja kui saab omas tempos teha, siis ongi hea.

Samas – püüdmine muude kohustuste vahelt kiiresti-kiiresti mingit umbrohtu kontrolli all hoida või midagi kenamaks kujundada võib olla jällegi närvesööv. Teed midagi, aga tunned, et  kõik on ikkagi kehvasti (kuna polnud aega paremini teha) jne.

Muidugi imetlen neid, kellel ka laste kõrvalt aiad korras ja kodud ülikorras – aga ise ma sellist perfektset elu endale ei vali. Mulle sobib natuke laisem elu ja tühjem aed ning korratum kodu – aga rohkem kohustustevaba aega.

Sama siin. Püüdmine kõike jõuda võib teha närviliseks. Väikeste laste kõrvalt mõtteid mõlgutasin ja plaane tegin, aga lükkasin teostamist tulevikku edasi (kui on aega rahulikumalt teha). Viimastel aastatel, kui lapsed suuremad, olen aias üht-teist muutnud. Aastaid tagasi samu asju ära teha püüda oleks õudne närvikulu olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kolisin ka “maale” elama (linnast 8 km ja väike külake pigem), aga mul oli vastupidi: pidin hakkama hoopis suuri puid maha võtma, kuna need olid istutatud majale liiga lähedale. Oksad  maja katusel ja vihmaveerennid männiokkaid ja pärnalehti triiki täis. Nii et tuli lausa tõstuk rentida, et need  puud aiast eemaldada. Sain 10 ruumi küttepuid nendest 🙂

Terve see majakülg sai justkui uue hingamise! Valgust ja avarust. Super rahul tulemusega. Sai ka mullakoorem tellitud ja uus muru rajatud: varem kasvas seal viludas vaid üksik rohulible.

Kolm elupuud olid ja on samuti aias. Mitte reas, vaid korrapäratult ja kenasti hooldatud (vormi omavad).

Lisaks istutasin veel kolm juurde: nii ägedad puud ja kaunid ka talvisel ajal. Lumemütse peab jah aegajalt maha raputama, aga see pole miski vaev. Et kena vorm neil säiliks.

Pole kordagi tulnud mõttele, et kellegi elupuud mind häiriksid vms. Igasugused erinevad okaspuude vormid on just minu teema.  Samas on mu aias veel 6 kõrget kaske, 8 mändi. Mitu sirelipõõsast, vähemalt nelja erinevat tooni õitega. Hulk sõstrapõõsaid, karusmarajad, kaks õunapuud. Väga hubane ja mõnus on oma aias olla ja toimetada. Mõjub tõesti teraapiliselt, ei mingit stressi!

Eelmine suvi hankisin ise samuti aiandist ca 100.- euro eest püsililli ja ka mõned ilupõõsad. Nüüd on nii põnev vaadata, kuidas kõik on kenasti ka kasvama läinud. Muidu jamasin suvelilledega, aga nendele jätsin vaid paar majaäärset peenart, kuhu siis vaheldust tekitada.

On ka vanakooli lilli: pojengid ja floksid. Viimased on ühed mu lemmikud, mis õitsevad pikalt suviläbi ja pakuvad silmailu.

Samuti meeldib mulle käia külas aedades, mis on taimerikkad. Nt. ühel oma naabrinasel. Tema on mu ema vanuses, ise olen 40. Aga huvi aianduse vastu ühendab 🙂

 

 

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sarnane “kriitika” on näiteks  ka Mitte Tallinna sotisaalmeediakontol, mis osutab murulembelisele ja ilmetule Tallinna linnahaljastusele ning lahendustele, kuidas seda paremaks muuta.

Küll sulle annab kena jutuga maha müüa lihtlabase kokkuhoiumeetme- need eelmise aasta puju- ja oblikapuhmad olid ikka ilus mitmekesisus ja kõrgetasemeline haljastus, ainult mõnes kohas olid raudrohud jms.

Kui linnaheinamaade hooldusrutiinid pannakse paika (1-2x suve jooksul niita, niide kokku koguda) – siis mina olen poolt.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed reageerivad nii ägedalt, ärritunult küsimusele mida TA küsib huvi pärast. Tema arust on parem, ilusam kui aias oleks rohkem taimi ja puid. Ütleb selle välja. Küsib, et miks te ei kasvata oma aias neid. Aga lugejad tunnevad end enamuses rünnatuna ja halvustatuna. Miks see nii on et teise arvamus, küsimus ärritab? Kas see peaks nii olema? Nii ei saa ju midagi küsidagi ega oma arvamust avaldada millegi kohta. Miks tundub iga arvamuse avaldamine selle pealesurumisena teistele? Mis omakorda panebki vastama ründavalt-mis see sinu asi on.

Reaktsioon on selline nagu on teemaalgatus – nimetada teiste koduaedu mõttetuks on ebaviisakas.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või mida teie lapsed seal muruplatsil iga ilmaga õues olles teevad?

Ja mis nad siis teevad, kui seal on paar lillepeenart ja põõsad?

No koolilapse teemas väidetakse, et tegemist jagub küll ja veel.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maitseasi ju. Mulle jällegi ei meeldi suvalised puud hoovis, sest keegi neid lehti riisuda ei viitsi. Mitu tk juba maha võetud, alles eelmisel nv-l sai kaks järelkärutäit oksi jäätmejaama veetud ja pakkusid sõbra juurde maale lõkkesse tassitud.

Õunapuid ja pirnipuu on, neid tuleb ka lõigata, vesikasvud eemaldada. Marjapõõsaid tuleb harvendada, vanad oksad ära lõigata. Ei ole päris nii, et midagi tegema ei pea. Kusjuures marjad ja pirnid lähevad kaubaks lindudele, herilastele ja koer käib neid ise nosimas maast või põõsast. Ise võtad suvel heal juhul peotäie, ei ole keegi neist väga huvitatud.

Kasvuhoone on olemas ja kasutusel, aga seal rohimist tuleb ka suve jooksul mõni kord ette. Keegi ei viitsi sellega tegeleda rohkem, kui hommikul uksed lahti ja voolikuga üle kasta. Lillepeenraid ammugi ei rohita ja osa maast on üldse lilleniit (krunt kokku 1700 m2), mille külvamiseks tuli ka maa ära koorida ja freesida. Enamik taimi on siiski varasemast pärit ja pole jõudnud nende likvideerimisega tegelema hakata. Iga nurga peal istub mingi taim, mis teeb ka niitmise igaveseks manööverdamiseks. Kuskil keset sit*umist on aroonia, kaks sammu eemal sirel, kaks sammu edasi suur roosipõõsas, iga järgneva sammu tagant mingid ilupõõsad, mille nimegi ei tea. Jumala suvaliselt pandud, nii et ei saa istu ega astu. Ainult hoovi keskosa on paljas, sest seal oli varasemalt suur peenramaa. Tegemist oli kunagi kortermajaga, kus iga elanik istutas oma lapile mingi taime ja tegi peenramaa, nii et kõik ongi nagu Tootsi aed ja mingit ilu mina selles ei näe. Pole lihtsalt veel jõudnud aiaga suuremat tegelema hakata, lilli olen välja kaevanud ja osa kokkupoole istutanud, aga siin läheb ikka kõvasti aega enne, kui mingit korda looma hakkab.

Seda ka, et üks aiaäär on täiesti paljas ja sinna lähevad igal juhul elupuud. Meie maja on naabri omast kõrgemal ja ei tea ühtegi esteetilist taime, mis kasvaks kiiresti ja nii pikaks, et vaate ära varjaks. Elupuust ei jää talvel vähemalt rootse järele.

Ma tea<n mida sa tunned. Mul samasugune aed ja tegelikult on ikka väga-väga palju tööd. Ja iga aasta ikka paar suur puud võtan maha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nimetada teiste koduaedu mõttetuks on ebaviisakas.

Muruplats ei ole aed. Seda võib nimetada hooviks, aga mitte aiaks.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kujuta ette, et teine 50% inimestest-aiaomanikest vihkab kättpidi mullas toimetamist. Ja on mulgi liblikad, mesilased, oravad, siilid. Linnud teevad meie aeda pesasid, samuti oravad. Neile meeldib looduslik ületuunimata aed parkmetsa võtmes.

kas sa nimetad teemaalgatuses kirjeldatud elupuuhekiga ümbritsetud murulappi  parkmetsaks?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muruplats ei ole aed. Seda võib nimetada hooviks, aga mitte aiaks.

Aed on inimese piiritletud ja aianduslikult kasutatav maa-ala ja sellel kujundatud elukeskkond koos selle elustikuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muruplats ei ole aed. Seda võib nimetada hooviks, aga mitte aiaks.

Aed on inimese piiritletud ja aianduslikult kasutatav maa-ala ja sellel kujundatud elukeskkond koos selle elustikuga.

just nimelt. ühtlaselt madalaks niidetud murulapp seda paraku ei ole.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

just nimelt. ühtlaselt madalaks niidetud murulapp seda paraku ei ole.

Muru on ka taim.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

just nimelt. ühtlaselt madalaks niidetud murulapp seda paraku ei ole.

Muru on ka taim.

on, on. aga mis ma ikka seletan, klikka lahti oma tsitaadis link “aianduslikult”.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on, on. aga mis ma ikka seletan, klikka lahti oma tsitaadis link “aianduslikult”.

Klikkasin. Muru on taim.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on, on. aga mis ma ikka seletan, klikka lahti oma tsitaadis link “aianduslikult”.

Klikkasin. Muru on taim.

paar puud ei ole veel mets.

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paar puud ei ole veel mets.

Muru ja elupuud ei ole aed? Ära peale võta.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muru ja elupuud ei ole aed?

Ikka on. EKI ütleb:  aed : aia : aeda ‘(hrl taraga piiratud) viljelusala, kus kasvatatakse köögi- v puuvilju, lilli jnetaraga piiratud ala mingiks otstarbeks (peale viljeluse)

Nii et, ei pea aias ainult viljelusega tegelema. Võib olla ka muuks otstarbeks, näiteks ainult muruga kaetud aed lastele jooksmiseks või vanematele päikse võtmiseks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehke vahet aial ja iluaial.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 178 )


Esileht Pereelu ja suhted Mõttetud eramajade aiad, kus vaid muru ja elupuud