Esileht Pereelu ja suhted Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem

Postitas:
Kägu

Ma võiksin võtta mingi vanaaegse nime või midagi X ja Y aga ma ei taha olla keskpärane mass – Katrin :-/

Jah, just sellised täiesti isikupäratud nimed on Katrin, Kristi, Anneli, Evelin, Piret, Merle …

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võiksin võtta mingi vanaaegse nime või midagi X ja Y aga ma ei taha olla keskpärane mass – Katrin :-/

Jah, just sellised täiesti isikupäratud nimed on Katrin, Kristi, Anneli, Evelin, Piret, Merle …

Need on meie ajastu moenimed, mida pandi keskmisest rohkem. Kui need praegused Mi(i)ad ja Mirtelid täiskasvanuks saavad, juhtub nendega sama. Kas see on hea või halb, ma ei teagi – mõnes mõttes on ju lihtsam, kui on nime põhjal võimalik oletada, kui vana selle kandja suure tõenäosusega võiks olla. Aga päris palju on ka nimesid, mida on kogu aeg pandud (näiteks seesama Karl, Mihkel, Anna jms.). Mina olen oma tavalise ja isikupärastu nimega küll rahul ja lastele nime panemisel oli mu jaoks üks peamisi kriteeriume see, et neid oleks Eestis võimalik häälduse järgi üheselt kirja panna (seetõttu ei tulnud kõne alla ka näit. Miia-tüüpi nimed). Võõrtähtedega nimed välistasin kindlalt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin oma nime üle 10 aasta tagasi. Mulle tundus, et ema vist ei tahtnud mind ja pani tobeda vanamuti nime. Koolis olid 50+ õpetajad sellise eesnimega. Täisealiseks saades see enam ei häirinud, aga kui kolisin Tallinnasse elama ja oma erialal tööle asusin, siis paljud arvasid, et nime poolest peaksin olema 50+ mitte 20+. Läksin perekonnaseisuametisse ja andsin muutmise avalduse sisse. Lisasin oma nimele 1 tähe juurde ja olen väga rahul. Lapsepõlves unistasin, et mul oleks mu praegune nimi. Isegi mu ämm ei tea, et sündides oli mul pisut teine nimi, paljud kolleegid ja sõbrad samuti. Minu pere mehe perega ei suhtle ja ohtu pole, et välja tuleks. Vanaema ikka kutsub vana nimega. Tema ei saa aru miks muutsin. Samas ei saa mina aru miks tema oma ilusast perekonnanimest loobus ja võttis vanaisa nime.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige vähem saan ma aru emadest, kes panevad oma lapsele näiteks Maria-Cassandra nimeks ja siis kutsuvad teda Mann. Omavahel – ää küll. Aga ka oma tütart kellelegi tutvustades või teda seltskonnas hüüdes. No pannud siis kohe Mann, kui seda meeldib kasutada.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, alati tasub korraks mõelda, et kas see nimi ikka tänapäeva sobib, isgei kui on “vana hea eesti nimi”. Näiteks Lembitu kõlab mulle ikka väga vanamoodsalt. Ja kuigi osad vanematest nimedest (mitte küll päris “eesti” nimed) on taas moodi tulnud (Johannes, Raimond), siis nt Ludvig või Adolf kõlaksid ikka kahtlaselt. Peab olema väga hea tunnetus, et mingit vana nime taaselustada või siis just et luua mingi uus moekas nimi. ma arvan, et eespool mainitud Ouddekkil ei olnud ka koolis kerge, kui pidi oma nime kirjapilti kogu aeg selgitama.

Nii et kui sa ise tunnistad, et tegemist on vana ja harva esineva nimega, siis ehk tulebki leppida, et panid puusse. Mõtle järele nendele kordadele, kui inimesed on lihtsalt vaikinud, kui nendele oma poja nime teatasid. Mida sugulased kostsid, kui vastsündinu nime sai? Et “väga huvitav ja omapärane nimi?” – teadagi siis ju, mis arvati.

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

Ma tean perekonda, kes oma lapsele nimeks panidki Lembitu. Alguses oli harjumatu, aga nüüd on täitsa äge.
Üldse on hakatud panema lastele vanu Eesti nimesid, mis on väga tore – Einar, Arvo, Lembitu, Teele jne. Meil on nii palju nimesid, mida mujal maailmas ei ole ja väga tore, et neid on hakatud oma lastele panema.
Minu enda nimi on üsna haruldane, alguses mulle see nimi ei meeldinud. Ma tahtisn olla Kristiina(mis oli minu ajal väga populaarne nimi) ja ma olin kindel, et kui ma suureks saan, siis jooksen kohe nime vahetama. Täna olen ma juba 15 aastat suur inimene ja nimi on mul ikka sama. Mulle väga meeldib minu nimi ja ma olen rõõmus, et ma pole Kristiina või Kristina, nagu paljud mu tuttavad on. Ei tasu arvata, et tulevikus lapsed häbenevad oma eestimaist nime, vastupidi, ta võib isegi uhke olla selle nime üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

Mina tean keskealist taksojuhti, kelle nimi on Barbi. Mitte midagi kohutavat ei ole, väga tore naine on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võiksin võtta mingi vanaaegse nime või midagi X ja Y aga ma ei taha olla keskpärane mass – Katrin :-/

Jah, just sellised täiesti isikupäratud nimed on Katrin, Kristi, Anneli, Evelin, Piret, Merle …

Isikupära ei anna mitte nimi, vaid inimene nimele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 30, mulle pole kunagi enda nimi meeldinud, sest see on liiga pikk. Ei taha ka kasutada vaid ühte kahest, sest neil on sidekriips vahel ja eraldi on need nimed venepärased. Koos pole venelastel täheldanud neid nimesid. Vahetanud ei ole sellepärast, et sellist nime, millega suurt sidet tunneks, pole aja jooksul kohanud ja ausalt öeldes oleks endal ka imelik, kui mul järsku teine nimi oleks. Ma ei võtnud isegi abikaasa perekonnanime, sest mu nimi läheks liiga pikaks.

Nii et te võite ju lahkelt oma lapsel lubada täiskasvanuna nime vahetama minna, kuid reaalsuses pole see mitte iga inimese jaoks nii lihtne, sest ta on ise ka harjunud terve elu Tiia-Aileen olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koos pole venelastel täheldanud neid nimesid.

Venemaal sa ei tohi panna lapsele Anna-Maria nimeks, ehk siis kaks eesnime pole lubatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin oma nime üle 10 aasta tagasi. Mulle tundus, et ema vist ei tahtnud mind ja pani tobeda vanamuti nime. Koolis olid 50+ õpetajad sellise eesnimega. Täisealiseks saades see enam ei häirinud, aga kui kolisin Tallinnasse elama ja oma erialal tööle asusin, siis paljud arvasid, et nime poolest peaksin olema 50+ mitte 20+. Läksin perekonnaseisuametisse ja andsin muutmise avalduse sisse. Lisasin oma nimele 1 tähe juurde ja olen väga rahul. Lapsepõlves unistasin, et mul oleks mu praegune nimi. Isegi mu ämm ei tea, et sündides oli mul pisut teine nimi, paljud kolleegid ja sõbrad samuti. Minu pere mehe perega ei suhtle ja ohtu pole, et välja tuleks. Vanaema ikka kutsub vana nimega. Tema ei saa aru miks muutsin. Samas ei saa mina aru miks tema oma ilusast perekonnanimest loobus ja võttis vanaisa nime.

Absoluutselt kõikide nimede omanikud saavad kord vanamutiks või vanameheks… kui enneaegu teise ilma ei lähe.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin oma nime üle 10 aasta tagasi. Mulle tundus, et ema vist ei tahtnud mind ja pani tobeda vanamuti nime. Koolis olid 50+ õpetajad sellise eesnimega. Täisealiseks saades see enam ei häirinud, aga kui kolisin Tallinnasse elama ja oma erialal tööle asusin, siis paljud arvasid, et nime poolest peaksin olema 50+ mitte 20+. Läksin perekonnaseisuametisse ja andsin muutmise avalduse sisse. Lisasin oma nimele 1 tähe juurde ja olen väga rahul. Lapsepõlves unistasin, et mul oleks mu praegune nimi. Isegi mu ämm ei tea, et sündides oli mul pisut teine nimi, paljud kolleegid ja sõbrad samuti. Minu pere mehe perega ei suhtle ja ohtu pole, et välja tuleks. Vanaema ikka kutsub vana nimega. Tema ei saa aru miks muutsin. Samas ei saa mina aru miks tema oma ilusast perekonnanimest loobus ja võttis vanaisa nime.

Absoluutselt kõikide nimede omanikud saavad kord vanamutiks või vanameheks… kui enneaegu teise ilma ei lähe.

Kindlasti, aga ma usun, et nimi peaks sobima kandja põlvkonnaga. Suur vahe on kas olla Silvi 20-aastasena või 50-aastasena. Seda nime natuke “kohendada” ja saab Silvia, mis sobib ka nooremale generatsioonile. Lihtsalt see nimi on näide ja pole kuidagi seotud minu nimega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

  • Mina tean keskealist taksojuhti, kelle nimi on Barbi. Mitte midagi kohutavat ei ole, väga tore naine on.

Minu tütre nimi on vanavanaema järgi Minni. Vanavanaema oleks praegu üle 100 a vana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

No mis nimi on üldse Sädeke?!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

No mis nimi on üldse Sädeke?!

Sädekesega assotsieerub Sparkle nagu Meghan Markle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda nime natuke “kohendada” ja saab Silvia, mis sobib ka nooremale generatsioonile.

Oleneb…minu tuttavad, neid on 3, Silvia on vastavalt 68, 71 ja 54 aastased…Silvi ainult 60 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kohutav on panna lapsele nimi, mis kõlab pigem hellitusnimen aja sobib väikesele tüdrukule, nagu näiteks Minni, Barbi, Sädeke

No mis nimi on üldse Sädeke?!

Sama nagu Merike. Ilusad nimed ju tegelikult.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )


Esileht Pereelu ja suhted Mu lapsele ei meeldi nimi, probleem