Esileht Pereelu ja suhted Naine, kes ei soovi lapsi

Näitan 28 postitust - vahemik 91 kuni 118 (kokku 118 )

Teema: Naine, kes ei soovi lapsi

Postitas:

Mina soovin küll lapsi. Aga mõistusega võttes annan endale aru, et tõenäoliselt seda ei juhtu.

Vanus on juba ligi 40. Ma ei ole abielus ega suhtes ning selleks pole ka väljavaateid. Pole kunagi kohanud kedagi, kellega tahaks lapsi saada ning planeerimata rasedusi ei ole mul ka olnud. Tahan, et minu lastel oleks ikka kaks vanemat, kes nende elus aktiivset rolli mängivad. Lastega kaasneb tohutu kohusetunne ja vastutus, ma tahan ikka oma lastele anda parimad väljavaated eluks ning täisväärtuslikud armastavad ja mõistvad suhted mõlema elusoleva vanemaga on ikkagi elementaarsed. Ma ei pea selleks olema abielus ega ka suhtes, kuid lastel peab olema ikkagi võimalus kahe vanemaga arvestada. Kui hiljem suhe puruneb, kuid teine vanem jääb ikkagi lapse ellu, siis sellega olen valmis leppima.

Võin olla üksikvanem, kuid seda kohe alguses nii planeerida küll ei taha. Seega ei tule kõne allagi lapseprojekt kas spermapanga või suvalise mehe abiga selleks, et mul ikka laps oleks. Hea sõbraga ju võiks nii teha, aga kes ikka niisama ilma suhteta lapsi tahab ja nende elus hiljem ka olulist rolli omada sooviks. Ma ei räägi siin elatisest, selle poolega saaksin edukalt ise hakkama, vaid lapse emotsionaalsete vajaduste rahuldamisest.

Lastetus ei ole otseselt olnud mingi kindel valik, kuid ma ei ole ka ise kunagi laste saamiseks midagi planeerinud. Mul ei ole aga põhimõtteliselt mitte mingisugust kavatsust hakata sünnitama lapsi lihtsalt sellepärast, et mul oleks lapsed, kellegi survel, iibe pärast või et tunnen end üksikuna. Ja kindlasti ei soovi ma maailma juurde sünnitada rohkem inimhingi, kelle vajadusi ei ole võimalik rahuldada ning kes selle tõttu katkisteks kasvavad.

Sellisel mõtteviisil on muidugi ühiskonnale ka omad negatiivsed küljed. Kes on näinud filmi “Idiocracy”, need saavad aru. Aga minu südametunnistus ei luba vastutustundetult sigida.

Aga evolutsioon? Inimkonna areng? Kui kogu eelnev ühiskond oleks sedasi kalkuleerinud, siis poleks ka meie tänapäeva. Poleks ka Sind.

Ja kui saabki koba peale lapse, siis on jälle kanakari kallal, et OLI siis SELLISEGA vaja laps saada ja võeh vastutustundetud sigijad ja et ise oled oma elu keeruliseks elanud jne jne… Oleme jälle seal, et naine, kellele hr Õiget ei leidunud, on süüdi igal võimalikul juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga evolutsioon? Inimkonna areng? Kui kogu eelnev ühiskond oleks sedasi kalkuleerinud, siis poleks ka meie tänapäeva. Poleks ka Sind.

Evolutsiooni käigus toimub ka looduslik valik. Nõrgad isendid lihtsalt ei paljune väga hästi ja surevad lõpuks välja. Mul ei ole mingit fantastilist geenipagasit, mida ma hea meelega oma järelkasvule tahaksin pärandada. Domineerivad pigem füüsilised ja psühholoogilised nõrgad küljed. Seega ei tunne ma ka tohutut survet järglasi saada, ei endapoolset ega ka ühiskonnapoolset. See võib olla mingi alateadlik kaitserefleks, mis ongi minuni evolutsiooni ja inimkonna arengu käigus jõudnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 14:00; 31.08 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin küll lapsi. Aga mõistusega võttes annan endale aru, et tõenäoliselt seda ei juhtu.

Vanus on juba ligi 40. Ma ei ole abielus ega suhtes ning selleks pole ka väljavaateid. Pole kunagi kohanud kedagi, kellega tahaks lapsi saada ning planeerimata rasedusi ei ole mul ka olnud. Tahan, et minu lastel oleks ikka kaks vanemat, kes nende elus aktiivset rolli mängivad. Lastega kaasneb tohutu kohusetunne ja vastutus, ma tahan ikka oma lastele anda parimad väljavaated eluks ning täisväärtuslikud armastavad ja mõistvad suhted mõlema elusoleva vanemaga on ikkagi elementaarsed. Ma ei pea selleks olema abielus ega ka suhtes, kuid lastel peab olema ikkagi võimalus kahe vanemaga arvestada. Kui hiljem suhe puruneb, kuid teine vanem jääb ikkagi lapse ellu, siis sellega olen valmis leppima.

Võin olla üksikvanem, kuid seda kohe alguses nii planeerida küll ei taha. Seega ei tule kõne allagi lapseprojekt kas spermapanga või suvalise mehe abiga selleks, et mul ikka laps oleks. Hea sõbraga ju võiks nii teha, aga kes ikka niisama ilma suhteta lapsi tahab ja nende elus hiljem ka olulist rolli omada sooviks. Ma ei räägi siin elatisest, selle poolega saaksin edukalt ise hakkama, vaid lapse emotsionaalsete vajaduste rahuldamisest.

Lastetus ei ole otseselt olnud mingi kindel valik, kuid ma ei ole ka ise kunagi laste saamiseks midagi planeerinud. Mul ei ole aga põhimõtteliselt mitte mingisugust kavatsust hakata sünnitama lapsi lihtsalt sellepärast, et mul oleks lapsed, kellegi survel, iibe pärast või et tunnen end üksikuna. Ja kindlasti ei soovi ma maailma juurde sünnitada rohkem inimhingi, kelle vajadusi ei ole võimalik rahuldada ning kes selle tõttu katkisteks kasvavad.

Sellisel mõtteviisil on muidugi ühiskonnale ka omad negatiivsed küljed. Kes on näinud filmi “Idiocracy”, need saavad aru. Aga minu südametunnistus ei luba vastutustundetult sigida.

Aga evolutsioon? Inimkonna areng? Kui kogu eelnev ühiskond oleks sedasi kalkuleerinud, siis poleks ka meie tänapäeva. Poleks ka Sind.

Ja mis siis? Täiesti absurdne demagoogia…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on äärmiselt taktitundetud sel teemal. Ükskord küsiti otse, et kas on mingi viga küljes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovin küll lapsi. Aga mõistusega võttes annan endale aru, et tõenäoliselt seda ei juhtu.

Vanus on juba ligi 40. Ma ei ole abielus ega suhtes ning selleks pole ka väljavaateid. Pole kunagi kohanud kedagi, kellega tahaks lapsi saada ning planeerimata rasedusi ei ole mul ka olnud. Tahan, et minu lastel oleks ikka kaks vanemat, kes nende elus aktiivset rolli mängivad. Lastega kaasneb tohutu kohusetunne ja vastutus, ma tahan ikka oma lastele anda parimad väljavaated eluks ning täisväärtuslikud armastavad ja mõistvad suhted mõlema elusoleva vanemaga on ikkagi elementaarsed. Ma ei pea selleks olema abielus ega ka suhtes, kuid lastel peab olema ikkagi võimalus kahe vanemaga arvestada. Kui hiljem suhe puruneb, kuid teine vanem jääb ikkagi lapse ellu, siis sellega olen valmis leppima.

Võin olla üksikvanem, kuid seda kohe alguses nii planeerida küll ei taha. Seega ei tule kõne allagi lapseprojekt kas spermapanga või suvalise mehe abiga selleks, et mul ikka laps oleks. Hea sõbraga ju võiks nii teha, aga kes ikka niisama ilma suhteta lapsi tahab ja nende elus hiljem ka olulist rolli omada sooviks. Ma ei räägi siin elatisest, selle poolega saaksin edukalt ise hakkama, vaid lapse emotsionaalsete vajaduste rahuldamisest.

Lastetus ei ole otseselt olnud mingi kindel valik, kuid ma ei ole ka ise kunagi laste saamiseks midagi planeerinud. Mul ei ole aga põhimõtteliselt mitte mingisugust kavatsust hakata sünnitama lapsi lihtsalt sellepärast, et mul oleks lapsed, kellegi survel, iibe pärast või et tunnen end üksikuna. Ja kindlasti ei soovi ma maailma juurde sünnitada rohkem inimhingi, kelle vajadusi ei ole võimalik rahuldada ning kes selle tõttu katkisteks kasvavad.

Sellisel mõtteviisil on muidugi ühiskonnale ka omad negatiivsed küljed. Kes on näinud filmi “Idiocracy”, need saavad aru. Aga minu südametunnistus ei luba vastutustundetult sigida.

Mina ütlen selle jutu peale nii, et näiteks minu enda vanemad olid noorpõlvekallimad, minu sünni ajaks kombekalt abielus, mõlemad kõrgharidusega, tolle aja kohta väga korralikel ametikohtadel ja majanduslikult heas olukorras (tegemist siis nõuka-ajaga). Kõik eeldused kasvada turvalises perekonnas olid kuhjaga olemas. Ometigi, kogu elu kaldus tegelikkuses täiega kraavi, isal oli aastate jooksul mu ema ja väikeste laste kõrvalt arvukalt kõrvalsuhteid, mille peale vanemad lõpuks lahutasid. Ema hakkas jooma, isaga kohtusin korra aastas, elatist ta küll maksis.
Lapsepõlvest ja nooruseast on meeles ainult ebakindlus, ettearvamatus, ükskõiksus – ema jõi järjest rohkem. Ta sai õnnetult surma, kui käisin ülikoolis. Isa sahmerdas oma naistega ja polnud teda olemas ei vaimselt ega emotsionaalselt. Praegu oma lapsi kasvatades saan üsna selgelt aru, et ei ole noores eas kogenud mitte ühegi inimese poolt tõelist hoolimist ja südamesoojust.
Mul on olnud täiskasvanuna küll mitu pikemaajalist suhet, kuid laste saamisega juhtus nii, et erinevatel põhjustel lükkus see edasi.
Ja kui siis ühel hetkel “ärkasin”, oli juba väga kiire selle asjaga, lähenesin 40-le, sobivat partnerit ei olnud tol hetkel ja sain oma lapsed spermadoonorit kasutades. Majanduslikult olen väga heal järjel, lastel on stabiilne ja turvaline elu. Loomulikult saadab mind iga päev mõte sellest, millest ise ja millest lapsed ilma jäävad. Aga sellised valikud ma tegin ja kindlasti on laste saamine mu elu parim otsus. Koos lastega on elu palju värvilisem ja soojem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me jõuame ALATI sinna välja, et lasteta naine on kuidagi alaväärtuslik. Ei arene, ei täida looduse või rahvusriigi nõudeid etc

Aga see ongi ju täpselt nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 17:29; 02.09 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole. See on lihtsalt sinu subjektiivne arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 25.08 16:20; 25.08 16:38; 25.08 17:02; 25.08 17:47; 26.08 08:20; 30.08 12:24; 30.08 15:24; 30.08 18:28; 31.08 07:57; 31.08 10:29; 31.08 12:21; 02.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ligi 30’aastane tütar ei taha ka lapsi. Ta on magistri kraadiga, hea töökohaga ja mees samuti, kõrgharitud ja väga tubli. Ma tegelikult sisimas tundsin ammu, et ta ei huvitu lastest sellisel moel. Tal pole midagi laste vastu ja ta mees on samuti, vähemalt praegu, nõus selle otsusega. Kuna kartsin et nii on, ei julgenud küsida. Nüüd küsisin ja sain siis sellise vastuse. Ma aktsepteerin tema otsust täiesti. Südames olen kurb, aga ma ei näidanud muidugi välja talle seda. Armastan väga lapsi, omad on hoitud ja armastatud. Ka pole ma sundinud suuremat väiksemat last hoidma. Ma küsisin ka põhjust, lihtsalt sellepärast, et ega mina midagi valesti pole teinud, aga ei, asi pole selles. Talle meeldib oma töö, reisida, jms. Loodan et teine laps teeb mind vanaemaks. Praegu teeb ikka haiget, aga eks läheb üle nagu kõik valud aja möödudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei soovi lapsi eelkõige seepärast, et olen väga eraklik inimene. Ma läheks lihtsalt hulluks, kui peaks elama nii, et mul pole piiri enda ja teise inimese vahel, kus mul on oma tuba lukustatava uksega, veel parem, kui oma korter. Lapsevanemad võivad küll öelda, et saab vahel paar tundi puhkust ja ka muud teha, aga see paar tundi on maksimum, kui palju ma inimestega suhelda suudan. Ma ei suuda isegi mehega korterit jagada, kui pole oma tuba ja oma voodit. Kool oli igavene piin, sest pidi iga päev suhtlema ja enamik juttu oli täiesti mõttetu, oleks samal ajal mitu korda rohkem läbi lugenud ja ülesandeid lahendanud. Kummalisel kombel ei ole ma (enam) eriti häbelik, vaid ainult introvertne, see tähendab, et võin kord nädalas ka pidudel käia ja väga seltskondlik olla, isegi esineda või kõnet pidada, aga mul on suhtlemise aja osas väga madal piir. Töötan ka omaette, eraldiseisvas kontoris, avatud kontor oleks võimatu.

Teiseks, ma ei tunne end piisavalt vanana, et lapsi saada, ei emotsionaalselt ega füüsiliselt. Tunnen, et oleks lastele nagu õde, aga mitte ema, ei ole nende eest vastutav või täiskasvanulik. Muus osas polnud ka lapsena traditsiooniliselt lapsik, aga lapsevanemana end ei näe. Poleks ausalt öeldes isegi laste saamise füüsilise võimaluse peale mõelnud, kui seda ei küsitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:58; 03.04 01:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks on terviseprobleem, mistõttu saaksin heal juhul ühe lapse ja oleksin riskirase. Selle nahka on suhted läinud, sest millegipärast need mehed, kes mind on tahtnud, on unistanud suurest perest ja kellegi teisega nad on oma mitu last ka praeguseks saanud. Kunagi mõtlesin adopteerida, selle mõtte laitsid need samad mehed maha ja nüüd ma enam ise ka ei taha.
Mis teisi naisi puudutab, siis nende lapsed on nende vaba valik ja ma ei tuleks küll selle peale, et arutada, miks see või teine lapsi ei taha. Keegi ütleski siin juba tabavalt, et selle üle arutavad lastega naised, mitte lastetud. Põhjuste spekter on lai ja delikaatne, lihtsam ongi jätta muljet, et pole tahtnud ja igaühele loomulikult ei hakata oma detailsemaid lugusid seletama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks vastupidi loen äärmise imestusega kõiki neid põhjuseid, miks saadakse lapsi: näiteks et keegi paneb Sulle käed kaela ümber ja ütleb, et ta armastab Sind. Mu parimal ja ainukesel sõbral (teised on tuttavad ja mulle ei meeldi lihtsalt seltskondlik läbikäimine!) äärmiselt seltskondlik koer, ta näitab välja, et ta armastab mind, lausa jumaldab mind, palju paremini ja tihedamini kui mõni laps võiks teha: koer tõuseb kahele käpale, paneb mulle esikäpad õlgadele ja vaatab enda kutsikasilmadega otsa ja vilgutab enda keelt suust sisse ja välja ja ei rahune enne, kui ta on mu näo üle lakkunud. Koer jumaldab mind ka siis, kui mul ei ole näiteks olnud ajutiselt võimalusi talle kõige paremat toitu osta või ma ei too talle iga nädal uut mänguasja. Kuigi talle on õpetatud järjekindlalt, et nii ei tohi teha, ei tohi hüpata nö. inimese peale, siis koer ei õpi:) Nii et võtke koer, kui tahate, et keegi teid jumaldaks:)
Samuti tahetakse lapsi põhjusel, et “enda geenid edasi kanda”, kõik need “nii tore on näha enda lapsi kasvamas ja tegemas samu asju, mis mina”. Millegipärast arvab väga suur mass inimesi, et nendes on midagi erilist ja seetõttu nad peavad paljunema ning kõik teised peaksid samuti sellest osa võtma, miinimumiks on silmnähtav rõõmustamine, et nad lapse saavad. Kogu see kombestik, kui keegi saab lapse, on minu silmis äärmiselt ebavajalik. Kõik läks hästi, ema ja laps on terved, olen väga rõõmus. Täiesti siiralt olen rõõmus, sest riske on palju. Ülejäänu: beebi imetlemine, nunnutamine, teda suvalistele inimestele sülle pakkumine jms. on täiesti ebavajalik. Kas värsked vanemad norivad kiitust selle eest, et nad on nii hästi hakkama saanud või mis teema sellega on? Ma ei laseks mitte kusagi enda last sõpradel-tuttavatel käperdada, musitada või nunnutada.
Kuigi jah mõistan, kui kõik läheneksid paljunemisele sama analüütiliselt ja mõistusega kui lastetud, siis me sureksime välja. Seega, inimkonna kestmise jaoks on vaja elus hoida neid mudeleid ja kõike seda (roosat) vahtu (a la et lapse sünd on ime, juhul, kui kõik läheb algusest lõpuni väga hästi, siis on see jah sadade erinevate asjaolude kokkulangemise positiivne tulemus, laiemas mõttes on lapse sünd algusest peale lihtsalt bioloogiline protsess), mis seostub “uute maksumaksjate sünniga”. Selles mõttes on mul hea meel, et leidub piisavalt vajalikult programmeeritud ja vajalike instinktidega (ma ei mõtle siin tungi jagada füüsilist lähedust armastatud inimesega) kodanikke (mitte et nad iga kord just sobivaid isendeid produtseerivad).
Minu jaoks algab laste saamise/kasvatamise vajadus alles siis, kui samavõrdselt ollakse võimeline kasvatama nii enda kui ka kasulast, täiesti võõrast last ja tunnistatakse fakti, et laps kohe sündides on isiksus, tal on iseenda iseloomulik karakter. Alles sellelt tasandilt võib inimene hakata rääkima mingist vajadusest lapsi saada ja “vaadata nende sirgumist”. Enne seda on kõik väga puhas, primitiivne egoism, kus tahetakse lihtsalt toota omaenda koopia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen veel eriline frukt, sest ma ei taha lisaks lastele ka meest. Ei, ma ei vihka lapsi. Aga samas pole ma ka kunagi unistanud lastest või ennast kujutanud ette emana. Ausalt öeldes pole isegi mõelnud sellele. Aga lapsi ma ei taha. Mees tundub ka ülearusena, õigemini ei saa ma nagu tema funktsioonist aru. Vaadates ümberringi oma sõpru-sugulasi, siis tundub see pigem ebameeldiva kohustusena.
Olen tõesti oma eluga rahul. Põhilised küsimused mulle:

Kas üksildane pole?
Jah, ma elan üksi, aga ma pole üksildane. Mul on hästitasuv töö. Ma olen täiesti VABA! Käin reisimas kui tahan ja kellega tahan. Ei pea selleks midagi ringi planeerima ega kokkuleppeid tegema ega kellegi armukadedust taluma. Kui tahan, teen süüa, ei taha, ei tee. Võin mitu päeva kammimata ja aluspesus kodus ringi käia, samas kasvõi terve päeva ilusalongides veeta. Lisaks on mul mitu head sõbrannat, kellega väljas käia, kohvikus või tantsimas.

Aga jõulud jm peretähtpäevad?
ARMASTAN jõule! Jõululaupäeva olen üksi kodus. Teen endale midagi mõnusat süüa ja õhtul istun kas teleka ees või kuulan muusikat või loen raamatut. Vahel olen käinud jalutamas vanalinnas (lumega imeline!) või surnuaias. Vahel olen reisil olnud. 1. pühal tavaliselt teeme õe ja venna peredega istumise. Neil on kahe peale 5 last ja kõik minu silmaterad ja kuhjan nad alati kinkidega üle.

Aga vanadus?
Loodan, et olen ka vanana hästi kindlustatud ja saan endale lubada hea hooldekodu, et mitte kellelegi kaela peale jääda. Ja oleks tore, kui õelapsed vahel külas käiks. Lõppude lõpuks ei ole laste saamine mingi garantii õnnelikule tulevikule. Kolleeg oli õnnelik, kuni tema 25-aastane tütar avariis surma sai. Sugulasel on 3 last, kellest kõik elavad erineval mandril (ja mitte ükski Euroopas). Ongi oma eluga nii puntras, et suudab ainult igatsemisele keskenduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi mul 1 tütar on, siis tunnen, et ma rohkem lapsi ei soovi. Samas täielikult välistada ei saa. Seltskonnas kuulen end tihti lausumas, et kui ma poleks nii noorelt last saanud, siis mul täna last poleks. Ma armastan oma last küll väga, aga ma tunnen end vastutusest tulenev koormus on nii ränk, et ma rohkem ei taha.
Viimasel ajal on vastumeelsus rohkemate laste saamise suhtes kasvanud juba selliseks, et kui tutvusringkonnas tuleb mõni raseduse teatega lagedale, tunnen neile kaasa (välja seda mõistagi ei ütle). Eriti ei suuda ma mõista neid, kes saavad kolmanda või rohkema lapse, kuidas nad jaksavad?
Usun, et mõneti on selline vastumeelsus seotud hirmudega. Kas ma jaksan seda titeaega üle elada? Kõik need haigused ja töölt eemalolekud, väga närvesööv aeg minu arvates. Kardan ka haiget last saada, siis oleks elu ju täiesti teistsugune ning praegusest saavutatud mugavusest ja vabadusest võiks vaid unistada.
Ma muidugi olen veel laste saamiseks sobilikus vanuses (32) ning ma ei saa väita 100%, et rohkem lapsi ei tule, kuid ma tahan selleks ajaks saavutada selle, et tõesti tahan ka last, mitte ei saa teda nö ühiskonnas kehtivate normide survel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolleeg oli õnnelik, kuni tema 25-aastane tütar avariis surma sai. Sugulasel on 3 last, kellest kõik elavad erineval mandril (ja mitte ükski Euroopas). Ongi oma eluga nii puntras, et suudab ainult igatsemisele keskenduda.

Tegelikult on nii, et need viimati nimetatud on sada korda õnnetumad kui ükskõik kellel üldse lapsi ei ole. Need, kellel üldse lapsi ei ole, ei saa kunagi tundma seda kohutavat valu, mis tabab sind lapse kaotuse korral. Ja kui lapsed jäädavalt kodumaalt läevad, siis tegelikult peale igatsemise vist tõesti muuks energiat ei jätkuks.

Mehe osas on sul ka õigus 🙂
Kui kooselavaid paare küsitleda, huvitav – missugune oleks osakaal: kas elu mehega on lihtsam/parem või elu mehega on tülikam/keerulisem. Jube suur osa on koos lihtsalt erinevatel muudel põhjustel – majanduslikud, sotsiaalsed (mida tädi ja muud sugulased arvavad), igasugused hirmud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib mu elu, suhe, töö, vaba aeg, rasestumisvastased vahendid

See vist on kõige jaburam asi, mida ma kunagi kuulnud olen. Inimene ei taha lapsi, kuna talle meeldivad rasestumisvastased vahendid?
Et pillid maitsevad hästi?
Või spiraal on nii mõnus asi?
Või kondoomi võtmine on nii kena ajaviide seksi ajal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks algab laste saamise/kasvatamise vajadus alles siis, kui samavõrdselt ollakse võimeline kasvatama nii enda kui ka kasulast, täiesti võõrast last ja tunnistatakse fakti, et laps kohe sündides on isiksus, tal on iseenda iseloomulik karakter. Alles sellelt tasandilt võib inimene hakata rääkima mingist vajadusest lapsi saada ja “vaadata nende sirgumist”.

SIIA kirjutan kahe käega alla.

Lõppude lõpuks ei ole laste saamine mingi garantii õnnelikule tulevikule.

Sama siin. Ja eelnevatele punktidele võiks ka alla kirjutada.

kondoomi võtmine on nii kena ajaviide seksi ajal?

Kondoomiga võib palju nalja saada ning huumor on mulle väga vajalik osa eksi juures. Ja kuna kondoom on libestatud, siis on seks sellega parem kui ilma selleta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.08 21:28; 25.08 23:19; 29.08 21:37; 31.08 20:09; 02.04 21:46; 03.04 01:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.08 14:49; 25.08 17:07; 25.08 17:26; 25.08 19:37; 02.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kondoomiga võib palju nalja saada ning huumor on mulle väga vajalik osa eksi juures.

Inimesed on ikka nii erinevad.
Mina küll seksida ei suudaks (või eksida?), kui sellest mingi klounaad ja naljamäng tehtaks.
Samas, ühe endise partneri arust oli ka väga ok lihtsalt tuimalt nühkida ja samal ajal argijuttu ajada. Erutav!
Ei pea vist mainima, et minu jaoks oli see üks jubedamaid kogemusi. Oleks ka see, kui mees üritaks seksi läbi huumoriprisma võtta ja õudselt naljakaks kogemuseks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kondoomiga võib palju nalja saada ning huumor on mulle väga vajalik osa eksi juures.

Inimesed on ikka nii erinevad.
Mina küll seksida ei suudaks (või eksida?), kui sellest mingi klounaad ja naljamäng tehtaks.
Samas, ühe endise partneri arust oli ka väga ok lihtsalt tuimalt nühkida ja samal ajal argijuttu ajada. Erutav!
Ei pea vist mainima, et minu jaoks oli see üks jubedamaid kogemusi. Oleks ka see, kui mees üritaks seksi läbi huumoriprisma võtta ja õudselt naljakaks kogemuseks teha.

Ma ka mitte. Soovitasin oma boyfriendil voodis humoorikam olla ja oh, kuidas kahetsen seda otsust. Ta tätoveeris peenise kohale kõõrdi vaatavad silmad ja peenise otsa klouni nina, raseeris karvad klouni soengu kujuliseks ja värvis punaseks. Niipea, kui ta püksid langetab, hakkan mina naerma ja seksiisu on läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:58; 03.04 01:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, seksides juhtub teinekord nii totakaid olukordi, et kui naerda ei saaks, oleks masendav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.08 21:28; 25.08 23:19; 29.08 21:37; 31.08 20:09; 02.04 21:46; 03.04 01:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ytlen ausalt – ei viitsi nendega tegeleda. Tahan sisse magada, raha kulutada sinna, kus tahan. Reisida. Olla vaba ning pyhendada aega enesele ja oma abikaasale.
Samuti ei sooviks rase olla ega synnitada.

Lisaks ehk, et ei nae, et tulevik kuigi helge jargmistele generatsioonidele oleks ( automatiseerimine, sojad, ressursside vahenemine, globaalne soojenemine, list goes on), no milleks last siia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kui ma olin umbes 25, arvasin, et ma ei taha kunagi lapsi.
2. Kui olin 30, arvasime mehega mõlemad, et võiks olla 2 last. See teadmine ja tahtmine tuli tasapisi, mis aga ei välista seda, et mõnel inimesel seda tahtmist ei tulegi. Kui kokku on saanud kaks inimest, kellest mõlemad tahavad lapsi või mõlemad ei taha lapsi, siis sobib see ju partneritele hästi, halvustada ei ole mõtet kumbagi valikut.
3. Minu laps on 5-aastane ja ma võin täitsa ausalt öelda, et tahaks küll vahest omaette olla, täiesti vaikust, õhtul rahulikult lugeda jne. Oma last armastan ju vaatamata soovile saada rohkem vaba aega, kui igapäevaelu seda võimaldab.
4. Muidugi mõtlen ka sellele, et parim aeg minu elus oli vanuses 28-32 (lapse sain 34-selt), mil olin igas mõttes vaba. Kodu, haridus, töökoht, majanduslik sõltumatus, hea mees, hea välimus jne. Ega need pole nüüd ka kuhugi kadunud, aga on juures vastutus lapse eest ning spontaansust ja vabadust on elus vähem, igasuguseid rutiine ja kohustusi rohkem. Ka see ei kahanda kuidagi armastust lapse vastu.
5. Olen õppinud seda, kui äge on olla lapsevanem ja kogeda, kuidas laps räägib mulle, et rikas on see, kes teab palju ja kellel on palju raamatuid. Kuidas laps teab, et pidupäeval tuleb panna selga piduriided, mitte olla igapäevariietega. Kuidas tuleb mõistmine, et mõnikord suured inimesed nutavad isegi siis, kui nad on rõõmsad. Kuidas laps mängib oma esimese lookese kitarril või ukulelel, sest ma olen teda õpetanud. See on kõigest killuke, millega mina (ja mees) oleme ühiselt hakkama saanud. Seda kogemust mul ei oleks, kui ma poleks lapsevanem ja mulle meeldib, et mul see kogemus on.
6. Veelkord, kõik eelnev ei tähenda seda, et igaüks sellist kogemust tahab ja vajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sõbranna natsa üle 40, kalapsi pole. Meeson üle 10 aasta vanem,tal on juba kaks last, ehk siis ei vaja enam juurde ja sõbraanna ise ka ei survesta vaid n.õ lepib. Tulevikus temast kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste teemade puhul tulevad mul alati meelde need Võru ullikesed Inno ja Irja, kes aastaid tagasi rääkisid, et issand kui rõvedad on lapsed ja nemad KUNAGI ei kavatse ühtegi saada. Nüüd nende blogi vaadates pole muud, kui tissi- ja mässujutud.

Aga teemasse – mul on palju endavanuseid tuttavaid (4-50 vahel), kel lapsi ei ole. Põhjused on väga erinevad, mõnel on tõesti valik olnud, teisel meditsiinilised põhjused, kolmas teeb karjääri, neljas pole sobivad meest leidnud ja ilma isata ei taha kasvatada last üles. Paljud avavad end vaid lähemate sõprade puhul ja võõrad võivad ainult oletada, mis tegelikult on toimumas.

Mul endal on 2 last ja kuigi ma ise pole ka olnud kunagi pluti-pluti tegija, siis minu jaoks on olnud lapsed elu loomulik osa. Kas ma olen nautinud neid 24/7? Ei, kindlasti on olnud aegu, kui olen kriiskava lapse mehele sülle surunud ja ise kodust ära põgenenud. Sest ema olla on raske, raskem kui arvasin. Samas aga olen ise meeletult arenenud inimesena. Need kaks magistrikraadi, mida ma enne lapsi sain, pole pooltki seda väärt, mis ma nende kahe väikse inimolendi kõrval olen õppinud. Ja seda tunnet, kui sul öösel pisike lapsuke voodisse kaissu poeb, pehmete kätega võtab ümbert kinni ja nohisedes magama uinub, ei ületa midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean naist kes soovis last kuid aastaid ei jäänud rasedaks ja lõpuks nägi tuttavate laste kasvamist ja kui raske see laste kasvatamine ikka on. Ja lõpuks siis ütleski, et ei taha lapsi. Samas ta on veel selles eas, et võib veel emaks saada kui peaks ime juhtuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav rääkis kuni vanuseni 35, kuidas tema kunagi lapsi ei soovi, et riigis, kus tema elab pole see kombekski (Itaalia), kõik ta tuttavad elavad endale ja naudivad elu. Siis sai äkki 37 ja tegi ruttu lapse valmis, nüüd pole pühendunumat ema ja kuuldu põhjal ihkab ka teist last.

Sellega olen nõus, et lapsevanem peab lapsest puhata saama ja teisele lapsele on meil plaan võtta ka mingist vanusest hoidja appi. Esimest last hoiab eks oma uue naisega aeg ajalt, peabki suhteid soojendama ehk võtavad me uut last ka vahel hoida : ) küsija suu pihta ei lööda.

Aga emaks saamisest – mulle meeldibki elus kõige rohkem naine ja ema olla, minu jaoks on see privileeg ja suurepärane võimalus jagada ning saada tingimusteta armastust. Mulle meeldib ka hoolitseda laste eest, kasvada koos nendega. Olin aastaid hädas ka sellega, et olin seltskonna naerutaja, v.hea huumorimeelega, ise küll tihti naerda ei saanud, nüüd on mu vanem laps täpselt sama hea huumoriga kloun ja saan ka mina naerda. Lapsed on suur kingitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehe auväärses eas ristiema avaldas ükspäev ootamatult kahetsust, et on piirdunud elus ainult ühe lapsega. Kusjuures tegu väga toimeka ja suurt huumorisoont omava daamiga. Ja see tema ainus laps on riigi esirinnas vastutavatel ametikohtadel aastakümneid olnud.

Kunagi hooldekodus praktiseerides tutvusin veel mitmete üpris viisakal elujärjel olnud prouadega, kes neljasilmavestlustes tunnistasid kibedusega, kuidas neist peale mammona ei jää mitte ainumast hingelist alles.

Mina praalisin gümnaasiumi lõpuaastail lõbustatult, kuidas hakkan kõigil oma tuttavatel külas käima koos mehe ja meie nelja lapsega, kaasas kimp roose ja tordikarp. Tegelikkuses tundsin kabuhirmu vastassugupoole ja üllataval kombel ka väikeste laste ees. Hiljem jõudis minusse arusaam, et seletamatu meestehirmu taga oli kodus nähtud isa alkoholijoobega avaldunud äärmine vägivaldsus ema vastu. Lapsi pelgasin enda seltskonnast eemalelükatuse pärast. Nii et põhimõtteliselt oleksin täna kaasatu, lastetu, ropprikas kosmosemutt või laborirott.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba jutt vanadekodudele läks, siis need on ühed masendavad kohad. Kurb on vaadata vanureid, keda pole mitte kellelegi enam vaja. Eriti südantlõhestav on näha vanainimesi, kel on 2, 3, 4 last ja mitte kellelgi neist pole aega ega viitsimist kasvõi korra aastas oma ema vaatama tulla, see valu vanainimese silmades on kurvem, kui miski muu. Kahjuks enamik vanadekodude kliente just sellised vanurid ongi. Neid, kel üldse lapsi pole on vähe ja lastega vanurite lapsed millegipärast arvavad, et kui on oma vanema vanadekodusse ära lükanud ja maksavad arveid (sedagi mitte enamasti, enamasti maksab KOV või on müüdud maha vanuri eluase), siis rohkem neil kohustusi pole.

Aga nagu öeldakse – surres oleme me kõik üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 91 kuni 118 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted Naine, kes ei soovi lapsi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.