Esileht Ilu ja tervis Naised, kes ei tee üldse trenni

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 161 )

Teema: Naised, kes ei tee üldse trenni

Postitas:
Kägu

Sest keha saab vormida vaid jõusaalis. Lihasmassi saab taastada vaid jõusaalis.

Huvitav, millal see 30+ naistele kohale jõudma hakkab? Päris noorte tüdrukute seas on küll jõusaal populaarne. Vanemast seltskonnast on aga valdavalt mehed.

Huvitav, millal nendele jõusaali tibidele kohale jõuab, et elu on mujal ka, kui jôusaalis?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest keha saab vormida vaid jõusaalis. Lihasmassi saab taastada vaid jõusaalis.

Huvitav, millal see 30+ naistele kohale jõudma hakkab? Päris noorte tüdrukute seas on küll jõusaal populaarne. Vanemast seltskonnast on aga valdavalt mehed.

Huvitav, millal nendele jõusaali tibidele kohale jõuab, et elu on mujal ka, kui jôusaalis?

See on mõned tunnid nädalas. See polegi kogu elu.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest keha saab vormida vaid jõusaalis. Lihasmassi saab taastada vaid jõusaalis.

Huvitav, millal see 30+ naistele kohale jõudma hakkab? Päris noorte tüdrukute seas on küll jõusaal populaarne. Vanemast seltskonnast on aga valdavalt mehed.

Ja miks seda keha nii hädaati vormima peaks? Vanajumala loodu ei ole piisavalt hea?

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: sest jõutrenn ei seisne ainult keha ilusaks vormimises – see viimane on lihtsalt boonus lisaks kõigele muule, mida jõutrenn Sinu kehaga teeb. Kahju on näha, kui palju siinses foorumis jõutrenni taunitakse ja maha tehakse, mõtlemata sellele, et teatud vanuses on see lausa vajalik keha skeleti hoidmiseks ja luustiku tugevdamiseks. Tegelikult neid kasutegureid on palju rohkem, kuid see ei loe, keskmine foorumi kasutaja seda ju ei mõista. Saan aru nendest, kes ütlevad, et on paduigav kangi tõsta ja mingis umbses saalis rassida, lihtsalt ei meeldi. Kuid see ei muuda fakti (nagu üks kasutaja ülalpool mainis), et alates 40+ (vist isegi nooremas eas) inimese lihasmass hakkab vähenema teatud kümnendi tagant. St 30a inimesel väheneb lihasmass 10 aastaga kuskil 3-4% ja kui seda peale ei treeni/hoia, siis väheneb jõudsalt edasi, andes pinnase osteoporoosi tekkeks jm vaevusteks. See tähendab, et lihas annab verevarustuse luustikule ja vastupidi. Saan aru neist, kes ei fänna jõutrenni, kuid selle kasulikkust ja vajalikkust teatud vanusest alates ei tohiks kindlasti alahinnata.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanaema suri 92-aastaselt ilma et oleks päevagi trennis käinud. Seega ei taga trenn mingit tervist, üritan elada nagu elas vanaema – alati positiivne, sõi korralikku eesti toitu ja võttis ka vahest pitsikese. Vanaema liikus palju, tegi aias tööd, käis jalgsi linnas, sõbrannadel külas, hoidis lapselapsi (olles ise vanaema -tean, et ühelt poolt võtab see energiat, aga annab ka).

Palju hullemad on negatiivsed ja virisevad inimesed, vanusest ja kehakaalust hoolimata.

Minu üks vanaema suri 90-aastaselt ja ei olnud ka elus trenni teinud, aga viimased 15-20 aastat oli tal üsna kehv tervis, liikus väga kehvasti (ei olnud ülekaalus) ja eriti kodust väljas enam ei käinudki. Teine vanaema suri 88-aastaselt, kuni kõrge vanuseni tegi hommikuvõimlemist ja kõndis iga päev palju jala. Vanuse poolest see mitte trenni teinud vanaema elas kauem, aga sellise elukvaliteediga ei tahaks ma küll nii vanaks elada, kui aus olla.

Ma ütleks, et see jutt on natuke vastuoluline – su vanaema polnud võib-olla käinud trennis, kui trennina defineerida jõusaali või aeroobikat või jooksmist, aga ta siiski liikus palju. Ma arvan, et paljud inimesed, kes trenni ei tee ja üritavad ka leida vabandusi a la mu vanaema elas üle 90 ja polnud kunagi trennis käinud ehk et loodetavasti läheb minuga ka nii, alahindavad seda, kui füüsiliselt aktiivne keegi ikkagi on. Võid mitte trennis käia ja ikkagi olla füüsiliselt aktiivne ja seetõttu ka hea tervisega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest keha saab vormida vaid jõusaalis. Lihasmassi saab taastada vaid jõusaalis.

Jõuharjutusi saab teha igal pool oma keharaskuse või koduste abivahenditega, harjutusi selleks on tuhandeid.

Harrastaja põhimure peaks olema ikka ja alati oma aeroobse võimekuse parandamine, vastupidavuse arendamine , sest täiesti tüüpiline on et isegi aastaid treeninud jõusaalihunt saab koormustestil spordiarstilt ikkagi soovituse end rohkem liigutada -sest tervisenäitajad on viletsad ja jõusaal selles osas ei aita.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest keha saab vormida vaid jõusaalis. Lihasmassi saab taastada vaid jõusaalis.

Jõuharjutusi saab teha igal pool oma keharaskuse või koduste abivahenditega, harjutusi selleks on tuhandeid.

Harrastaja põhimure peaks olema ikka ja alati oma aeroobse võimekuse parandamine, vastupidavuse arendamine , sest täiesti tüüpiline on et isegi aastaid treeninud jõusaalihunt saab koormustestil spordiarstilt ikkagi soovituse end rohkem liigutada -sest tervisenäitajad on viletsad ja jõusaal selles osas ei aita.

Tegin just hiljuti koormustesti ja läbisin selle suurepärase tulemusega. Mingit aeroobset trenni tegin viimati ehk 7 aastat tagasi. Küll aga teen juba aastaid 3 x nädalas jõutrenni (N 48). Isegi soojenduseks ei lähe jooksulindile.
Praegu on suund ikka sinnapoole, et lihasmassi hoidmine on vanadusele vastu minnes see valuuta, millel on väärtus. Jooksmisega vähendad väärtuslikku lihast veelgi (eriti kui sinna juurde vähe ja valesti sööd).

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: sest jõutrenn ei seisne ainult keha ilusaks vormimises – see viimane on lihtsalt boonus lisaks kõigele muule, mida jõutrenn Sinu kehaga teeb. Kahju on näha, kui palju siinses foorumis jõutrenni taunitakse ja maha tehakse, mõtlemata sellele, et teatud vanuses on see lausa vajalik keha skeleti hoidmiseks ja luustiku tugevdamiseks. Tegelikult neid kasutegureid on palju rohkem, kuid see ei loe, keskmine foorumi kasutaja seda ju ei mõista. Saan aru nendest, kes ütlevad, et on paduigav kangi tõsta ja mingis umbses saalis rassida, lihtsalt ei meeldi. Kuid see ei muuda fakti (nagu üks kasutaja ülalpool mainis), et alates 40+ (vist isegi nooremas eas) inimese lihasmass hakkab vähenema teatud kümnendi tagant. St 30a inimesel väheneb lihasmass 10 aastaga kuskil 3-4% ja kui seda peale ei treeni/hoia, siis väheneb jõudsalt edasi, andes pinnase osteoporoosi tekkeks jm vaevusteks. See tähendab, et lihas annab verevarustuse luustikule ja vastupidi. Saan aru neist, kes ei fänna jõutrenni, kuid selle kasulikkust ja vajalikkust teatud vanusest alates ei tohiks kindlasti alahinnata.

Ammu teada ju, et plank, kätekõverdused, kükid jms oma keharaskust kasutavad harjutused on täpselt sama tõhusad kui jõusaal.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, vehi aga kätega ja biitsep kasvab.

Naised ei jaksa kätekõverdusi teha. Neid õigeid.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin trennis ja seal tundus, et see üldfüüsiline trenn pole midagi. Lihtsalt vehkisin teha neid harjutusi ja mõtlesin et kodus oleks selle ajaga põrandad pestud saanud ja trenn ka tehtud. Ometi on nüüd lihased valusad, nagu oleks ikka trenni teinud. Minu jaoks trenn ongi siis õige, kui järgmisel päeval ma tunnen lihasvalu. Ilma lihasvaluta pole lihas trenni ka teinud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin trennis ja seal tundus, et see üldfüüsiline trenn pole midagi. Lihtsalt vehkisin teha neid harjutusi ja mõtlesin et kodus oleks selle ajaga põrandad pestud saanud ja trenn ka tehtud. Ometi on nüüd lihased valusad, nagu oleks ikka trenni teinud. Minu jaoks trenn ongi siis õige, kui järgmisel päeval ma tunnen lihasvalu. Ilma lihasvaluta pole lihas trenni ka teinud.

Lihased jäävad valusaks siis, kui sa neid ammu kasutanud ei ole 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu teada ju, et plank, kätekõverdused, kükid jms oma keharaskust kasutavad harjutused on täpselt sama tõhusad kui jõusaal.

Minul on kogemus kodus treenimisega koroona-ajast, kui jõusaalid olid mitu kuud kinni. Mul on kodus ka mõned hantlid, raskeimad neist 15 ja 20kg, millega siis üritasin oma tavapärast trenni jätkata. Esialgu tunduski ok, aga hiljem saali tagasi minnes sain aru, kuidas mu jõud oli päris kadunud.

Ehk siis oma keharaskusega treenimine on lihaste hoidmiseks kindlasti parem kui üldse mitte treenimine ja ka kindlasti parem kui jooksmine, aga lihasmassi kasvatamiseks (ära loe: kulturistiks muutmiseks) ja tugevamaks muutumiseks on siiski enamat vaja.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihased jäävad valusaks siis, kui sa neid ammu kasutanud ei ole ????

Tean. Aga ma kodutööde juures ma kasutan ilmselt samu töid tehes samu lihaseid ja teen samu liigutusi. Ehk töös ongi alati samad lihased.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, nüüd peame ka kahvli tõstmist ja mälumist trenniks.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem on sul mentaalne probleem, et trenni ei suuda minna.

Küll sul alles võttis aega, et sellest aru saada. Ma kirjutasin pika jutu maha, milles selgelt väljendub see liin, et mul on mentaalne tõrge trenni tegemise kui sellise vastu ja sina hakkad selle peale seletama, kuidas ma peaksin ikka kindlasti käima kuskil jõusaalis, sest neid on avatud ka ööpäevaringselt.

Mul ei ole siiski sellega mingi PROBLEEM. Probleem oleks siis, kui ma tõepoolest PEAKSIN tegema mingit asja, mille vastu mul on mentaalne tõrge. Aga ma ei pea. Ma võin vabalt liikuda ka väljaspool jõusaale, sõita rattaga ja jalutada metsavahel. Mul ei ole mingit hädavajadust selleks, et mu keha küljes oleks trimmis lihasmass kuni surmani.

Paistab, et sinul on mentaalne probleem sellega, kui keegi julgeb öelda, et ta ei tee trenni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin vabalt liikuda ka väljaspool jõusaale, sõita rattaga ja jalutada metsavahel. Mul ei ole mingit hädavajadust selleks, et mu keha küljes oleks trimmis lihasmass kuni surmani.

Muidugi ei pea, vabalt võid endale ka nõrga lihaskonna ja habraste luudega vanaduspõlve planeerida.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei käi trennis. Pole ka varmalt käinud. Nooruses oli aastaid väga palju füüsilist tööd. Kui otsida põhjendusi, et miks ma ei käi, siis need oleks sellised. Esiteks pole pähegi tulnud, selg haige ja seljaharjutusi teen kodus. Vanus 55+. Kodus põld ja aiamaa, seal töötan nagunii, lisaks pole lube, ja kasutan jalgu ja ühistransporti. Lisaks ei ela linnas, hoopis maal ja mul kuluks pool päeva, et linna trenni ja tagasi saaks, sellist aega aga pole. On ka ahjuküte ja puude tegemine ja vedamine ja ladumine, ja muud maatööd. Jalgratast saab ka sõidetud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis oma keharaskusega treenimine on lihaste hoidmiseks kindlasti parem kui üldse mitte treenimine ja ka kindlasti parem kui jooksmine, aga lihasmassi kasvatamiseks (ära loe: kulturistiks muutmiseks) ja tugevamaks muutumiseks on siiski enamat vaja.

Puhas illusioon ja usuküsimus.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu teada ju, et plank, kätekõverdused, kükid jms oma keharaskust kasutavad harjutused on täpselt sama tõhusad kui jõusaal.

Teed neid siis pidevalt ikka, eks?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 57, trenni ei tee enam, kuid liigun piisavalt. Vanuses 35-52 käisin aktiivselt jõusaalis ja osalesin rühmatrennides. Kuigi läksin trenni alati vastumeelselt (peapõhjuseks trennide vaimne igavus) uskusin, et see aitab kaasa heale tervisele. Veidi aitas, tugevatest seljalihastest oli kasu. Samas, kuna olen seda tüüpi, kellel lihas hästi paisub, siis kõhnemaks ja ilusamaks ma küll ei saanud. Kõrge säärega saapaid nt oli võimatu leida, kõik pluusid õlgadest ja kätest kitsad. Aga peamine põhjus, miks otsustasin trenni ära jätta, on aeg. Kindlasti on kõik märganud, et mida vanemaks saad, seda kiiremini pöörleb ajamasin. See paneb pähe mõtted, et peaks allesjäänud aega püüdma kasutada endale võimalikult meeldival viisil.  Tööl peab nagunii käima, aga  see 2,5 h (autoga jõusaali ja tagasi + kohapeal) , mis seni trennile kulunud mitu korda nädalas, selle asendan tegevustega, mis rõõmustavad südant ja harivad vaimselt.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 57, trenni ei tee enam, kuid liigun piisavalt. Vanuses 35-52 käisin aktiivselt jõusaalis ja osalesin rühmatrennides. Kuigi läksin trenni alati vastumeelselt (peapõhjuseks trennide vaimne igavus) uskusin, et see aitab kaasa heale tervisele. Veidi aitas, tugevatest seljalihastest oli kasu. Samas, kuna olen seda tüüpi, kellel lihas hästi paisub, siis kõhnemaks ja ilusamaks ma küll ei saanud. Kõrge säärega saapaid nt oli võimatu leida, kõik pluusid õlgadest ja kätest kitsad. Aga peamine põhjus, miks otsustasin trenni ära jätta, on aeg. Kindlasti on kõik märganud, et mida vanemaks saad, seda kiiremini pöörleb ajamasin. See paneb pähe mõtted, et peaks allesjäänud aega püüdma kasutada endale võimalikult meeldival viisil. Tööl peab nagunii käima, aga see 2,5 h (autoga jõusaali ja tagasi + kohapeal) , mis seni trennile kulunud mitu korda nädalas, selle asendan tegevustega, mis rõõmustavad südant ja harivad vaimselt.

Siis ongi ikka tõsi, et see “vanas eas lihasmass” väheneb tuleneb peamiselt sellest, et vanas eas inimesed lihtsalt ei kasuta oma lihaseid enam.
Mis su kitsastesse riietesse puutub, siis see on 100% su toitumise tulemus. Loe: rasv. Ei paisu sul mingi hobitrenni (ammugi rühmatrenniga) lihased kuhugi.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis oma keharaskusega treenimine on lihaste hoidmiseks kindlasti parem kui üldse mitte treenimine ja ka kindlasti parem kui jooksmine, aga lihasmassi kasvatamiseks (ära loe: kulturistiks muutmiseks) ja tugevamaks muutumiseks on siiski enamat vaja.

Puhas illusioon ja usuküsimus.

Misasi on illusioon ja usk? Et lihas kasvab raskusi liigutades? Sul kasvab joostes või?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 57, trenni ei tee enam, kuid liigun piisavalt. Vanuses 35-52 käisin aktiivselt jõusaalis ja osalesin rühmatrennides. Kuigi läksin trenni alati vastumeelselt (peapõhjuseks trennide vaimne igavus) uskusin, et see aitab kaasa heale tervisele. Veidi aitas, tugevatest seljalihastest oli kasu. Samas, kuna olen seda tüüpi, kellel lihas hästi paisub, siis kõhnemaks ja ilusamaks ma küll ei saanud. Kõrge säärega saapaid nt oli võimatu leida, kõik pluusid õlgadest ja kätest kitsad. Aga peamine põhjus, miks otsustasin trenni ära jätta, on aeg. Kindlasti on kõik märganud, et mida vanemaks saad, seda kiiremini pöörleb ajamasin. See paneb pähe mõtted, et peaks allesjäänud aega püüdma kasutada endale võimalikult meeldival viisil. Tööl peab nagunii käima, aga see 2,5 h (autoga jõusaali ja tagasi + kohapeal) , mis seni trennile kulunud mitu korda nädalas, selle asendan tegevustega, mis rõõmustavad südant ja harivad vaimselt.

Siis ongi ikka tõsi, et see “vanas eas lihasmass” väheneb tuleneb peamiselt sellest, et vanas eas inimesed lihtsalt ei kasuta oma lihaseid enam.

Mis su kitsastesse riietesse puutub, siis see on 100% su toitumise tulemus. Loe: rasv. Ei paisu sul mingi hobitrenni (ammugi rühmatrenniga) lihased kuhugi.

Nõustun. Pigem tuleks siis lisaks trennile vaadata üle oma toidulaud, st samamoodi süües mitu head aastakümmet ja ainevahetuse aeglustumist hiljem loomulikult lisab kaalu juurde. Sealjuures lihas trenni tehes kasvab ja ongi tunne, et kõik riided ümber ja kitsad. Kui jõutrenni teha ja sealjuures õigesti toituda, saab väga ilusa, reljeefse ja vormis keha, mitte turses ja tüseda tulemuse.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööl peab nagunii käima, aga  see 2,5 h (autoga jõusaali ja tagasi + kohapeal)

Mina käin jõusaalis otse töölt tulles, valisin saali, mis jääb koduteele.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jõutrenni teha ja sealjuures õigesti toituda, saab väga ilusa, reljeefse ja vormis keha, mitte turses ja tüseda tulemuse.

Jõudu tehes lihas kasvab. Punkt. Ei ole nii et üks ja seesama asi kord aitab lihasmassi kasvatada(nagu on meeste ja atleetvõimlejate eesmärk) , kord aitab kaalust maha võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jõutrenni teha ja sealjuures õigesti toituda, saab väga ilusa, reljeefse ja vormis keha, mitte turses ja tüseda tulemuse.

Jõudu tehes lihas kasvab. Punkt. Ei ole nii et üks ja seesama asi kord aitab lihasmassi kasvatada(nagu on meeste ja atleetvõimlejate eesmärk) , kord aitab kaalust maha võtta.

Jõusaal on tõepoolest see, mis aitab sul saavutada just seda, mida tahad. Ka kaalus alla võtta, sest suurem lihasmass kulutab rohkem kaloreid ka puhkeolekus. Oluline on see, kuidas sa seal treenid ja kuidas seda toiduga toetad (või torpedeerid). Jõusaalis on võimalik ka nii käia, et su kehas ei muutu üldse midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu teada ju, et plank, kätekõverdused, kükid jms oma keharaskust kasutavad harjutused on täpselt sama tõhusad kui jõusaal.

Teed neid siis pidevalt ikka, eks?

Sa trenni teed muidu hooti või? Loomulikult pidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanaema suri 92-aastaselt ilma et oleks päevagi trennis käinud. Seega ei taga trenn mingit tervist, üritan elada nagu elas vanaema – alati positiivne, sõi korralikku eesti toitu ja võttis ka vahest pitsikese. Vanaema liikus palju, tegi aias tööd, käis jalgsi linnas, sõbrannadel külas, hoidis lapselapsi (olles ise vanaema -tean, et ühelt poolt võtab see energiat, aga annab ka).

Palju hullemad on negatiivsed ja virisevad inimesed, vanusest ja kehakaalust hoolimata.

Ja su ülejäänud kolm vanavanemat?

Üks sai sõjas surma, üks suri noorelt kopsupõletik, üks 60selt vähki. Vanaema jäigi noorelt 3 lapsega leseks (tema mees suri kopsupõletikku).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kaalus alla võtta, sest suurem lihasmass kulutab rohkem kaloreid ka puhkeolekus.

Suureneb kalorikulu- suureneb võrdväärselt söögiisu, organismi isukeskused hoiavad keha rasvakoguse ikka samal tasemel. Kaal aga tõuseb sest ega lisanduv lihasmass  ole kaalutu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka kaalus alla võtta, sest suurem lihasmass kulutab rohkem kaloreid ka puhkeolekus.

Suureneb kalorikulu- suureneb võrdväärselt söögiisu, organismi isukeskused hoiavad keha rasvakoguse ikka samal tasemel. Kaal aga tõuseb sest ega lisanduv lihasmass ole kaalutu.

Sinusugustel teoreetikutel tõuseb muidugi, sest puudu on üks oluline osa – trenni tegemine. Ainult mulisemine ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 161 )


Esileht Ilu ja tervis Naised, kes ei tee üldse trenni