Esileht Ilu ja tervis Naised, kes ei tee üldse trenni

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 161 )

Teema: Naised, kes ei tee üldse trenni

Postitas:
Kägu

Suureneb kalorikulu- suureneb võrdväärselt söögiisu, organismi isukeskused hoiavad keha rasvakoguse ikka samal tasemel. Kaal aga tõuseb sest ega lisanduv lihasmass  ole kaalutu.

Ei suurene midagi. Minul normaliseerib treening isu, söön kõvasti rohkem, kui trenni ei tee.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, millal nendele jõusaali tibidele kohale jõuab, et elu on mujal ka, kui jôusaalis?

Miks sa nii ütled? Jah nii võib öelda ka, et elu on mujal kui nutiseadmes või pidudes. Et mine parem trenni.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, millal nendele jõusaali tibidele kohale jõuab, et elu on mujal ka, kui jôusaalis?

Eesti lapsed on rasvunud. Üldiselt on kombeks, et ka lapsed ei tee trenni, kui vanemate eeskuju puudub.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suureneb kalorikulu- suureneb võrdväärselt söögiisu, organismi isukeskused hoiavad keha rasvakoguse ikka samal tasemel.

Mis isukeskused? 😀 Kui sa teed rasket trenni, siis need sinu söödud lisakalorid kulutatakse ära selle suurenenud koormusega. Rasvaks läheb ikka vaid üleliigne.

Kaal aga tõuseb sest ega lisanduv lihasmass  ole kaalutu.

Kaal võib tõusta, kui tahab. Kui samal ajal piht läheb peenemaks ja pepu ümaramaks, siis keda see kaalunumber huvitama peaks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasvunute ja ülekaaluliste suhtarv on tõusnud alates ajast, mil spordiklubid ja jõusaalid tekkisid????

* Kägu, trennivihkaja, parasjagu vormis ja normkaalus juba jõusaalide eelsest ajast.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on jah veider, et mida rohkem treeningsaale avatakse, seda paksemaks inimesed lähevad. Massihüpnoos muud ei midagi. Mingiaeg oli rulluisutamine jube popp, praegu näeb uisutajaid harva.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasvunute ja ülekaaluliste suhtarv on tõusnud alates ajast, mil spordiklubid ja jõusaalid tekkisid????

Jah, võimalusi luuakse järjest juurde. Trennisaale on palju. Kergliiklusteid on palju ja tehakse juurde. Autoga sõitmine muudetakse järjest ebamugavamaks linnades. Ja ka toit on kallim. Ikka võtavad inimesed kaalus juurde. Siit lugesin sõna ’isukeskused’. Polegi enam mingit üht isukeskust, vaid ka neid tekib juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ka toit on kallim. Ikka võtavad inimesed kaalus juurde.

Kui toit on kallis, siis süüaksegi odavamaid ja ebatervislikke alternatiive.

Rohelise salati asemel, kus rohkelt erinevaid aedvilju, tehakse makaronid odava hakklihaga, süüakse kiirnuudleid, saia odava vorstiga vms.

Tervislik ja mitmekülgne toitumine nõuab raha. Jõusaalis või ametlikus trennis käimine nõuab samuti raha. Inimesed on sageli paksud just seetõttu, et nad on vaesed. Ka on elu palju stressirohkem kui vanasti, see omakorda toob ülekaalulisi juurde.

Ja mida rohkem pakse tänavapildis, seda normaalsemaks seda pidama hakatakse. Varem (30 aastat tagasi) paksuks peetud mõõtudega inimene saab end täiesti saledana tunda. Aga no eks 80-90ndatel oli see saledakultus ka tiba üle võlli. See inimeste iluideaal on varemgi aja jooksul muutunud. Kord peetakse paksukesi kauniduse etaloniks, siis jälle saledaid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi on illusioon ja usk? Et lihas kasvab raskusi liigutades? Sul kasvab joostes või?

Kasvab ka oma keharaskusega järjepidevalt trenni tehes. Kalisteenikast oled kuulnud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on kombeks, et ka lapsed ei tee trenni, kui vanemate eeskuju puudub.

Kui ma oma lapsepõlvele ja noorusajale tagasi vaatan, siis käisid peaaegu kõik meie klassi lapsed kuskil trennides, aga ma ei tea, et kellegi vanemad mingit trenni oleks teinud peale puudelõhkumise või paar korda talve jooksul metsa all suusatamise.
Kui ma juba tippspordis olin, siis meie tiimist oli vaid 1, kelle isa oli samuti endine sportlane (ja tegi sel ajal kui meie staadionil treenisime, selle ümber jooksuringe), kõikide teiste meie trennipundi vanemad olid üli-spordikauged.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi on illusioon ja usk? Et lihas kasvab raskusi liigutades? Sul kasvab joostes või?

Kasvab ka oma keharaskusega järjepidevalt trenni tehes. Kalisteenikast oled kuulnud?

Mitte ainult kuulnud vaid ka “maitsnud”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma oma lapsepõlvele ja noorusajale tagasi vaatan, siis käisid peaaegu kõik meie klassi lapsed kuskil trennides, aga ma ei tea, et kellegi vanemad mingit trenni oleks teinud peale puudelõhkumise või paar korda talve jooksul metsa all suusatamise.

Miks sa oma lapsepõlve vaatad. Milline oled sa ise ja millised on su lapsed? Mina olen alates 15 jõusaalis käinud, mees ka mitmetel aladel. Laosed said trenniharjumuse. Töökaaslastel, vanuses 40-55, kes ise pole kunagi trenni teinud, on lapsed täpselt samasugused. Mehed-naised ka.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on jah veider, et mida rohkem treeningsaale avatakse, seda paksemaks inimesed lähevad. Massihüpnoos muud ei midagi. Mingiaeg oli rulluisutamine jube popp, praegu näeb uisutajaid harva.

Kas sa tahad väita, et kõik need üha paksemaks minevad inimesed käivad neis treeningsaalides, mida üha rohkem avatakse? Või mis see seos sinu peas on?

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oskagi valida, kumb jubedam on-kas ülekaaluline või kõhna, langeva tagumikuga naine.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oskagi valida, kumb jubedam on-kas ülekaaluline või kõhna, langeva tagumikuga naine.

Naisena ma naisi ei vaata, mis keha kellelgi on ja kas käib trennis või mitte. Veel vähem vaatan naiste tagumikke. Minu jaoks pole mingit tähtsust sellistel asjadel. Vaatan muidugi mehi, et kes on veel täitsa trimmis ja kes juba siit-sealt natuke nii ja naa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohelise salati asemel, kus rohkelt erinevaid aedvilju, tehakse makaronid odava hakklihaga, süüakse kiirnuudleid, saia odava vorstiga vms. Tervislik ja mitmekülgne toitumine nõuab raha.

Ära jura, köögiviljad ja hooajalised kohalikud toorained on endiselt kõige odavamad toiduainegrupid, mitte valmistoit. Ka odavate makaronide asemel saab teadlikum inimene valida sama odava kruubi ja herne ja lõhesupikogu ja supikondi jne. Ajusid nõuab küll tervislik toitumine olenemata rahakoti paksusest, raha mitte oluliselt rohkem.

See on muidugi tore “loogika” et spordisaalide avamine “põhjustab” paksude juurdetekkimist 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naisena ma naisi ei vaata, mis keha kellelgi on ja kas käib trennis või mitte. Veel vähem vaatan naiste tagumikke.

Jessas :O

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naisena ma naisi ei vaata, mis keha kellelgi on ja kas käib trennis või mitte. Veel vähem vaatan naiste tagumikke.

Jessas :O

Mis jessas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jessas.

Kuidas sa siis nii pimedusega löödud oled? Ju pole ka endal mingi tegu ega nägu.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanad olete ja miks olete otsustanud trenni mitte teha?

Minu meelest pole selleks, et trenni mitte teha, mingit otsustamist vaja. Mina polegi midagi otsustanud ja seepärast ei teegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jessas.

Kuidas sa siis nii pimedusega löödud oled? Ju pole ka endal mingi tegu ega nägu.

Mis siis? Kes ütleb, et peab olema?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suureneb kalorikulu- suureneb võrdväärselt söögiisu, organismi isukeskused hoiavad keha rasvakoguse ikka samal tasemel.

Mis isukeskused? ???? Kui sa teed rasket trenni, siis need sinu söödud lisakalorid kulutatakse ära selle suurenenud koormusega. Rasvaks läheb ikka vaid üleliigne.

Meie tuntuim ultra-mees tegi 60 päeva järjest täispika triatloni (st ca 11 tundi ujumist, rattasõitu ja jooksu tugevas tempos iga päev)-kuigi sellist eesmärki ka ei olnud, siis kehakaal ei muutunud kuskile, mõnel päeval isegi suurenes.

Rasvaks ei lähe üleliigne vaid juba esimesest suutäiest salatist pannakse suur osa pekina tallele. Iga organismi ülesanne on ennast säilitada ja ainevahetus hoolitseb eelkõige rasvkoe säilimise pärast .

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie tuntuim ultra-mees tegi 60 päeva järjest täispika triatloni (st ca 11 tundi ujumist, rattasõitu ja jooksu tugevas tempos iga päev)-kuigi sellist eesmärki ka ei olnud, siis kehakaal ei muutunud kuskile, mõnel päeval isegi suurenes. Rasvaks ei lähe üleliigne vaid juba esimesest suutäiest salatist pannakse suur osa pekina tallele. Iga organismi ülesanne on ennast säilitada ja ainevahetus hoolitseb eelkõige rasvkoe säilimise pärast .

Keda see kaal kotib, kui keha sama kaalu juures muutub aina ilusamaks ja kõhnemaks?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suureneb kalorikulu- suureneb võrdväärselt söögiisu, organismi isukeskused hoiavad keha rasvakoguse ikka samal tasemel.

Mis isukeskused? ???? Kui sa teed rasket trenni, siis need sinu söödud lisakalorid kulutatakse ära selle suurenenud koormusega. Rasvaks läheb ikka vaid üleliigne.

Meie tuntuim ultra-mees tegi 60 päeva järjest täispika triatloni (st ca 11 tundi ujumist, rattasõitu ja jooksu tugevas tempos iga päev)-kuigi sellist eesmärki ka ei olnud, siis kehakaal ei muutunud kuskile, mõnel päeval isegi suurenes.

Rasvaks ei lähe üleliigne vaid juba esimesest suutäiest salatist pannakse suur osa pekina tallele. Iga organismi ülesanne on ennast säilitada ja ainevahetus hoolitseb eelkõige rasvkoe säilimise pärast .

Miks sa räägid mingist triatlonist vastuseks sellele, kui öeldi, et jõutrenniga suurenenud lihasmass kulutab rohkem kaloreid ka puhkeolekus. Sa ei tee jõutrennil ja triatlonil vahet või? Räägi veel jooksmisest ja haigetest põlvedest ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka on elu palju stressirohkem kui vanasti,

See on küll väga julge seisukohavõtt. Mitte kunagi varem pole pidanud ellujäämiseks nii vähe tööd tegema, mitte kunagi varem pole elu olnud nii mugav ja turvaline. Seda stressi oli eelmistel sajanditel ikka rohkem kui praegu. Pigem on nüüd vaimse tervise probleeme, sest ellujäämise nimel ei pea enam pingutada ja on aega heast elust lolliks minna.

+10
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kahju on vaadata, et paljud Perekooli foorumi kasutajad ja kommenteerijad jõutreeningut jätkuvalt taunivad.

Kuid see ei muuda fakti, et jõutreening tagab ka tugevamad luud ja parema füüsise, koostöös toitumisega muidugi. Samuti aitab efektiivsemalt põletada kaloreid (nagu üks eelnev kasutaja ütles, aitab põletada kaloreid ka peale treeningut, kuni 72h). Lisaks veel palju boonuseid, millest üks kindlasti ilus figuur, paranenud rüht ja enesetunne (loe: enesekindlus). Vähendab depressiooni ohtu ja aitab ka muudel aladel paremini vastu pidada.

Lisan viimastele postitajatele, et kardio on kindlasti ka treeningutel ülioluline faktor, tugevdamaks võhma ja südamelihaskonda (nn mõistliku treenimise printsiibi alusel), seega mõlema, nii kardo kui ka jõutreeningu lisamine oma kavva on vajalik ning keha kindlasti tänab selle eest.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju on vaadata, et paljud Perekooli foorumi kasutajad ja kommenteerijad jõutreeningut jätkuvalt taunivad.

See on ilmselt väheharitute ampluaa. Kui oled rohkem, kui keskas käinud, siis ilmselt näed väheke laiemat pilti. Aga selliseid käib siin vähe.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

juba esimesest suutäiest salatist pannakse suur osa pekina tallele

Puha loll. Tee endal selgeks, kuidas ainevahetus töötab. Alati varutakse seda mis hetkevajadusest ÜLE jääb, kehtib kõige kohta- rasva ja raha jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 57 ja väga paks.  Kaalun üle 100 kg ja trenni ei tee,  sest häbenen.

Üksinda kodus olles olen mõnikord küll erinevaid harjutusi teinud, aga kuna üksiolekut juhtub harva, siis mingit efekti need üksikud korrad ei anna.  Teiste ees ma ennast jälle liigutada ei taha, vähemalt mitte enne, kui olen kaalust alla võtnud …  ja nii see on.

(Ei ole alati paks olnud ja trenni mitte teinud,  minu “allakäik” algas umbes 10 aastat tagasi. Enne seda oli kaal 65-70kg ja käisin ujumas ning jõusaalis).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 57 ja väga paks. Kaalun üle 100 kg ja trenni ei tee, sest häbenen.

Üksinda kodus olles olen mõnikord küll erinevaid harjutusi teinud, aga kuna üksiolekut juhtub harva, siis mingit efekti need üksikud korrad ei anna. Teiste ees ma ennast jälle liigutada ei taha, vähemalt mitte enne, kui olen kaalust alla võtnud … ja nii see on.

(Ei ole alati paks olnud ja trenni mitte teinud, minu “allakäik” algas umbes 10 aastat tagasi. Enne seda oli kaal 65-70kg ja käisin ujumas ning jõusaalis).

Söö siis vähem. Nii lihtne ongi. Need nn harjutused ei muuda su elus ega kehakaalus midagi. Õgi vähem ja oledki saledam.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 161 )


Esileht Ilu ja tervis Naised, kes ei tee üldse trenni