Esileht Lapse ootamine Oktoobribeebid 2022

Näitan 12 postitust - vahemik 151 kuni 162 (kokku 162 )

Teema: Oktoobribeebid 2022

Postitas:
Kägu

Mina pidin ise peale tuvastamist saatma haigekassasse dokumendid, et olen rase, sest mul polnud ravikindlustust. Peale seda järgmisel visiidil pidin viima pissiproovi, tehti pap test, võeti analüüside jaoks verd jne. Siis järgmisel visiidil lâksin ämmaka juurde ja hakkasime täitma raseda kaarti. Kui sa oled kindlustatud siis läheb arvele võtmisega veidi pikemalt, aga kui ei ole siis tehakse seda kiirelt, et sa ei peaks ise oma taskust kõike maksma.

Kas keegi teab seda, et kui tegemist on viljatusravi käigus tekkinud rasedusega, kas siis on analüüsid samad? Või koheldakse kuidagi erilisemalt, sh suurema tähelepanu all? Ilmselgelt tehakse viljatusravi patsientidele juba eelnevalt rohkem analüüse + esimese UH ja raseduse tuvastab nagunii viljatusravi arst/kliinik.

Analüüsid peaksid olema samad kõikidel – vereanalüüsid, uriinianalüüsid, GBS bakteri analüüs tupesekreedist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pidin ise peale tuvastamist saatma haigekassasse dokumendid, et olen rase, sest mul polnud ravikindlustust. Peale seda järgmisel visiidil pidin viima pissiproovi, tehti pap test, võeti analüüside jaoks verd jne. Siis järgmisel visiidil lâksin ämmaka juurde ja hakkasime täitma raseda kaarti. Kui sa oled kindlustatud siis läheb arvele võtmisega veidi pikemalt, aga kui ei ole siis tehakse seda kiirelt, et sa ei peaks ise oma taskust kõike maksma.

Kas keegi teab seda, et kui tegemist on viljatusravi käigus tekkinud rasedusega, kas siis on analüüsid samad? Või koheldakse kuidagi erilisemalt, sh suurema tähelepanu all? Ilmselgelt tehakse viljatusravi patsientidele juba eelnevalt rohkem analüüse + esimese UH ja raseduse tuvastab nagunii viljatusravi arst/kliinik.

Analüüsid peaksid olema samad kõikidel – vereanalüüsid, uriinianalüüsid, GBS bakteri analüüs tupesekreedist.

PAP-test, emakanalikaabe suguhaigustele ka veel näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pidin ise peale tuvastamist saatma haigekassasse dokumendid, et olen rase, sest mul polnud ravikindlustust. Peale seda järgmisel visiidil pidin viima pissiproovi, tehti pap test, võeti analüüside jaoks verd jne. Siis järgmisel visiidil lâksin ämmaka juurde ja hakkasime täitma raseda kaarti. Kui sa oled kindlustatud siis läheb arvele võtmisega veidi pikemalt, aga kui ei ole siis tehakse seda kiirelt, et sa ei peaks ise oma taskust kõike maksma.

Kas keegi teab seda, et kui tegemist on viljatusravi käigus tekkinud rasedusega, kas siis on analüüsid samad? Või koheldakse kuidagi erilisemalt, sh suurema tähelepanu all? Ilmselgelt tehakse viljatusravi patsientidele juba eelnevalt rohkem analüüse + esimese UH ja raseduse tuvastab nagunii viljatusravi arst/kliinik.

Analüüsid peaksid olema samad kõikidel – vereanalüüsid, uriinianalüüsid, GBS bakteri analüüs tupesekreedist.

PAP-test, emakanalikaabe suguhaigustele ka veel näiteks.

Emakakanalikaabe*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin siin, et liituks ka ikka siinsete oktoobribeebide ootajatega. Oleks tore muljetada. Loodetavasti need alguseaja kurjemad kommentaarid ununenud ja saaks normaalset ja asjalikku juttu ajada. Ma veel kuskile fb-gruppi ei tahaks ronida aga ootusaja kogemust jagaks ikka.

Tähtajaks on praegu pandud 28.10.

Järgmine nädal Oscarile minek, eks siis saab täpsemalt kinnitust või nihutatakse.

Päikest kõigile ootajatele ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna raseduse suurus 11+5 ja viimastel päevadel jälle rohkem iiveldama hakanud, täna isegi kaks korda oksendanud. Energiatase ka endiselt nullilähedane. Loodetavasti jäävad need sümptomid vaid esimesse trimestrisse.

7. nädalal sain hematoomide tõttu diagnoosiks ähvardav abort ja raviks progesterooni. Teisipäeval oscar ja loodetavasti saab pärast seda kergemalt hingat. Viimati oli UH 10+0 ja siis oli kõik hästi.

Pärl

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka grupiga, hetkel 12+5. Möödunud neljap käisin OSCARIS. Tulemused olid üsna head, ämmaemand ütles et tegu on tõesti madalate riskidega. Kuid ootamtult selgus minujaoks üsna suur tõenäosus preeklampsiale (1:54) ja nüüd siis 150 mg Hjertemagnyli iga päev, kui tegelikult ei tahaks, aga loodetavasti täidab see siis eesmärki.

Trisoomia 21 risk 1:2644 Trisoomia 18 risk <1:20 000 Trisoomia 13 risk <1:20 000 

Käisin eile oma südamerahuks ka Panorama XP jaoks vereanalüüsi andmas, nüüd kaks nädalat ootamist jälle.

Enesetunne on pigem hea, hommikused iiveldamised on üldiselt üle läinud ja nüüd tuleb lihtsalt pideva söögiisuga võidelda. Kerget väsimust saab kurta.

-konts

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna mul siis 11+5.

Oi, mul nüüd ka esimest korda iiveldus. Olen kolm rasedust niimoodi mööda saatnud, et pole seda “rõõmu” tunda saanud ja nüüd neljandaga siis jah, iiveldab mõnuga, õnneks oksendanud pole. Ja väsimus on ka korralik.

Homme ootab ees Oscar ja kuu lõpus ka GTT testile minema, kolmandaga sain rasedusdiabeeti põdeda, eks näib, kas nüüd ka.

-Päikest kõigile ootajatele ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmendal rn teil Oscar tehti? Mind saatis arst 12+0 tagasi koju. Ütles et nii vara pole mõtet teha, et las kasvab veel nädalakese ja pani uue aja kui on 13+0 ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti OSCAR 12+1. Ämmakas pani esimesel visiidil aja kohe OSCARile kirja..Imelik et sind minema saadeti 🙁

-konts

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisin OSCARil eelmine neljapäev ja siis oli uh järgi 12+0, päevade järgi 11+6. Ämmakas küll mainis, et äkki saadavad mu ka ära, et vara ja ärgu ma siis pahaseks saagu aga sain käidud ja tehtud ja kõik oli väga ok.

 

-Päikest kõigile ootajatele????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eelmisel nädalal Oscar test ja saime lõpuks südamerahu – kõik riskid on madalad. Kui esimese rasedusega oli mul gestatsioonidiabeet ja piiripealne preklampsia risk, siis seekord pole õnneks kumbagi.

Aga mis endiselt on, on oksendamine.. Keegi on veel liigoksendamise diagnoosiga? Millal teil enesetunne paremaks on läinud? Mul hetkel 14+2 ja endiselt käin naistekliiniku valvetoas tilka saamas.. See on nii kurnav

Pärl

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei.

Mul tänasega täpselt 14 nädalat täis.

Nädala alguses käisin GTT testi tegemas ja seekord olid näidud kõik korras. ????Eelmisega sain põdeda rasedusdiabeeti. Nüüd tuleb vaikselt tiksuda,sest järgmine ämmaka visiit on alles 17.05.

Õnneks on iiveldus tagasi tõmmanud aga rauatablette pean sööma, sest sellega iga rasedus probleeme olnud, et madal näit on.

 

-Päikest kõigile ootajatele????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 151 kuni 162 (kokku 162 )


Esileht Lapse ootamine Oktoobribeebid 2022