Esileht Hobinurk Õnne 13

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 153 )

Teema: Õnne 13

Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

Ei tea! Ma ei olnud seal koolitusel paljudest asjadest kuulnud. Ja selleks ju koolitused ometi ongi, et inimesi koolitada ja infot anda.

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

Mis mõttes keegi ei ole sellisest kombest midagi kuulnud? Pandi ju siia link selle kombe kohta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

Mis mõttes keegi ei ole sellisest kombest midagi kuulnud? Pandi ju siia link selle kombe kohta.

Taevas hoidku, me ei ela ju Hiinas!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

Mis mõttes keegi ei ole sellisest kombest midagi kuulnud? Pandi ju siia link selle kombe kohta.

Taevas hoidku, me ei ela ju Hiinas!

Kui sa selle koolituse linki vaatad, siis seal on näha, et kõik lauakombed on kuskilt välismaalt sisse toodud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

Mis mõttes keegi ei ole sellisest kombest midagi kuulnud? Pandi ju siia link selle kombe kohta.

Taevas hoidku, me ei ela ju Hiinas!

Kui sa selle koolituse linki vaatad, siis seal on näha, et kõik lauakombed on kuskilt välismaalt sisse toodud.

Oot, sa tõsimeeli väidad, et see hiinlaste komme on meile sisse toodud ja juurdunud!? Maailm on täis erinevaid komberuume, kuidas see haakub meie kultuuriruumiga?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, sa tõsimeeli väidad, et see hiinlaste komme on meile sisse toodud ja juurdunud!? Maailm on täis erinevaid komberuume, kuidas see haakub meie kultuuriruumiga?

Kuidas haakub meie kultuuriruumiga Ameerika restorani etikett?

Ma ei väida midagi. Lihtsalt ütlen, et sellel koolitusel räägiti sellest, aga lisati juurde, et see ei ole midagi, mida tuleks kohustuslikus korras järgida. Nii vastas, ta minu küsimuse peale, kus ma ütlesin, et kui lähen udupeenesse ja kallisse restorani, kus pakutakse sööki, kus on punkt ja kriips taldrikul – et esiteks, seal ju ei olegi midagi järele jätta, ja teiseks, oleks rahast kahju, kui maksan toidu eest kalli hinna ja siis jätan veel midagi alles.

Uuri seda linki lähemalt, ja saad teada, et Eestisse jõudnud lauakombed pärinevadki erinevatest riikidest. Vähemalt sellel koolitusel ei õpetatud meile vanade eestlaste talurahva lauakombeid, vaid restorani etiketti.

Üldiselt, võiksid nüüd norimise lõpetada. Ehk oled minu jutust juba aru saanud, et see komme ei ole minu väljamõeldis. Ja ma vahendasin vaid kuuldut, ilma et ma ise seda õigeks peaks või järgiks. Ma ei saa tõsiselt aru, miks sa mind ründad ja naeruvääristada tahad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnne 13-s on see toidu üle jätmine juba alusest peale. Räägitakse, et Allan on tohutu õgard, aga alati jätab mõned nutsakad taldrikule nagu kass.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägitakse, et Allan on tohutu õgard, aga alati jätab mõned nutsakad taldrikule nagu kass.

Osadel inimestel on lihtsalt selline kiiks. Ma ei oleks seda teadnud, aga kunagi ühel lastevanemate koosolekul, kui klassijuhataja palus kodus ka lastele rääkida, et toitu tõstetaks nii palju, kui laps ära sööb (ja juurde saab alati võtta), siis üks prominent teatas, et tema laps ei hakka seda kunagi tegema, kuna neil kodus (st tema ise ja juba tema vanemad, seega siis ka lapsed) on kombeks alati natuke toitu taldrikule jätta. Lihtsalt komme selline ja kõik, mingi toidu raiskamine vms jutt mingu kassi saba alla.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa tõsiselt aru, miks sa mind ründad ja naeruvääristada tahad?

Sa oled kuidagi väga tundlik, teises teemas ka nõuad, et miks sinu käest küsitakse, miks koolitaja makse ei maksa… keegi ei küsinud seda sinu käest, teemaarenduse arusaadavuse huvides tuleb lihtsalt tsiteerida asjassepuutuvat postitust. Ja see, kui keegi küsib midagi sinult, ei tähenda veel, et sind rünnatakse v naeruvääristatakse.

Seda ühte artiklit maailma erinevustest aluseks tuua sellele, et eurooplasena tuleks osa toitu söömata jätta, on pehmelt öeldes kummaline. Ma siiski kaldun arvama, et sa lõid mingi oma interpreteeringu selle koolitaja jutust (a la selline komme mõnel pool maailmas on, kunagi aristokraatide õukondades on olnud vms). Mul on väga raske uskuda, et üks professionaalne etiketikoolitaja niisuguseid soovitusi loobiks. Seda saab rääkida silmaringi avardamise eesmärgiga, aga mitte etiketi osana.

Kuidas haakub meie kultuuriruumiga Ameerika restorani etikett?

Kas haakub või? Minu meelest küll mitte, me ju ei pane nuga taldriku kõrvale ja ei jätka söömist kahvliga paremas käes.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS ma ei ole kaugeltki mitte ainus, kes siin sinuga diskuteerib. Meid on päris mitu 😉

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled kuidagi väga tundlik, teises teemas ka nõuad, et miks sinu käest küsitakse, miks koolitaja makse ei maksa… keegi ei küsinud seda sinu käest

Milleks siis mind tsiteerida, kui seda ei küsitud minu käest? Arutelu oleks saanud ju ka tsiteerimata jätkata.

Ma siiski kaldun arvama, et sa lõid mingi oma interpreteeringu selle koolitaja jutust

Ei loonud mingit oma interpreteeringut selle koolitaja jutust. Täpselt nii see jutt oli. Ja see tekitas ka teistes koolitusel osalenutest imestust ja küsimusi. Ja ilmselgelt mind tahetaksegi praegu naeruvääristada ju sellepärast, et arvatakse, et mina sain millestki valesti aru või mõtlesin selle loo välja. Ei mõelnud ja ei saanud valesti aru!

Mul on väga raske uskuda, et üks professionaalne etiketikoolitaja niisuguseid soovitusi loobiks. Seda saab rääkida silmaringi avardamise eesmärgiga, aga mitte etiketi osana.

Kirjutasin ju oma eelmises (ja ka ühes varasemas) kommentaaris, et see ei ole mingi range etiketi osa, vaid lihtsalt tõdemus, et ka selline komme on olemas.

Sellel koolitusel sain mina teada veel mõndagi, mida olen ise hoopis teistmoodi õigeks pidanud. Näiteks komme, et käekott on normaalne põrandale panna. Minu (ja ilmselt enamike inimeste arvates) täiesti vastuvõetamatu komme. Mu meelest on meil lausa uskumus, et käekotti ei tohi põrandale panna, kuna see viib raha (kotist?) välja.

Kas haakub või? Minu meelest küll mitte, me ju ei pane nuga taldriku kõrvale ja ei jätka söömist kahvliga paremas käes.

Ei tea, koolituse leheküljel igal juhul öeldakse, et koolitus sisaldab kõiki Euroopa ja Ameerika lauakommete aspekte. Rohkem ei oska ma kommenteerida. Koolitaja ütles, et ta on saanud õpet ka Inglismaal. Ja igal pool on siiski väikesed erinevused sees.

See, et mõned kombed on meile võõrad, ei tähenda, et neid ei ole olemas või et neid reaalselt ei praktiseerita – ka meie endi keskel, siin samas Eestis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on väga raske uskuda, et üks professionaalne etiketikoolitaja niisuguseid soovitusi loobiks. Seda saab rääkida silmaringi avardamise eesmärgiga, aga mitte etiketi osana.

Kirjutasin ju oma eelmises (ja ka ühes varasemas) kommentaaris, et see ei ole mingi range etiketi osa, vaid lihtsalt tõdemus, et ka selline komme on olemas.

Okei, siis on kogu see arutelu täiesti mõttetu olnud, sest me siin saime aru, et sa põhjendasid seriaalis nähtavat etiketinõuetega. See, et kuskil maailma otsas on selline komme, ei selgita mingilgi moel kodumaises seriaalis nähtavat käitumist. Ja tunnustatud koolitaja ikkagi ei ajanud jama ???? Huh, õnneks me ei pea hakkama oma harjumusi muutma, et etiketiga kooskõlas elada…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huh, õnneks me ei pea hakkama oma harjumusi muutma, et etiketiga kooskõlas elada…

Ei pea!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, koolituse leheküljel igal juhul öeldakse, et koolitus sisaldab kõiki Euroopa ja Ameerika lauakommete aspekte.

No jummel küll, seda teavad lapsedki, et maailmas igasuguseid veidraid kombeid. Siinne teema on EESTI seriaalist!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, koolituse leheküljel igal juhul öeldakse, et koolitus sisaldab kõiki Euroopa ja Ameerika lauakommete aspekte.

No jummel küll, seda teavad lapsedki, et maailmas igasuguseid veidraid kombeid. Siinne teema on EESTI seriaalist!

Õige! Aga milleks reageerida nii, nagu mina oleksin millekski reegliks seadnud?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milleks reageerida nii, nagu mina oleksin millekski reegliks seadnud?

Kuule, kogu see kammajaa arenes ju välja sinu postitusest, kus sa väitsid, et on viisaks toitu järele jätta.

Vastasid sellele postitusele

Kui söömist lõpetatakse (ükskõik kas hotellis, kodus või külas olles), siis alati kiidetakse kui enneolematult hea söök oli ja samas on hulk toitu taldrikule lärele jäetud. ALATI. Miks, kas see on mingi veider kunstiline kujund või?

nii

Selline on lauakomme. Olen käinud etiketikoolitusel, kus oli sellest juttu, et alati on viisakas paar ampsu taldrikule jätta.

Ja sa praegu küsid tõsimeeli, miks me nii reageerime, nagu sina oleksid selle mingiks reegliks seadmud!? Sellepärast, et just seda sa väitsidki!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milleks reageerida nii, nagu mina oleksin millekski reegliks seadnud?

Kuule, kogu see kammajaa arenes ju välja sinu postitusest, kus sa väitsid, et on viisaks toitu järele jätta.

Vastasid sellele postitusele

Kui söömist lõpetatakse (ükskõik kas hotellis, kodus või külas olles), siis alati kiidetakse kui enneolematult hea söök oli ja samas on hulk toitu taldrikule lärele jäetud. ALATI. Miks, kas see on mingi veider kunstiline kujund või?

nii

Selline on lauakomme. Olen käinud etiketikoolitusel, kus oli sellest juttu, et alati on viisakas paar ampsu taldrikule jätta.

Ja sa praegu küsid tõsimeeli, miks me nii reageerime, nagu sina oleksid selle mingiks reegliks seadmud!? Sellepärast, et just seda sa väitsidki!

Aga konkreetselt see kommentaar ei ole ka minu kirjutatud! Moderaatorid tõestagu, kui vaja!

Ju siis teab mõni inimene sama, mida minag!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milleks reageerida nii, nagu mina oleksin millekski reegliks seadnud?

Kuule, kogu see kammajaa arenes ju välja sinu postitusest, kus sa väitsid, et on viisaks toitu järele jätta.

Vastasid sellele postitusele

Kui söömist lõpetatakse (ükskõik kas hotellis, kodus või külas olles), siis alati kiidetakse kui enneolematult hea söök oli ja samas on hulk toitu taldrikule lärele jäetud. ALATI. Miks, kas see on mingi veider kunstiline kujund või?

nii

Selline on lauakomme. Olen käinud etiketikoolitusel, kus oli sellest juttu, et alati on viisakas paar ampsu taldrikule jätta.

Ja sa praegu küsid tõsimeeli, miks me nii reageerime, nagu sina oleksid selle mingiks reegliks seadmud!? Sellepärast, et just seda sa väitsidki!

Aga konkreetselt see kommentaar ei ole ka minu kirjutatud! Moderaatorid tõestagu, kui vaja!

Ju siis teab mõni inimene sama, mida minag!

hallooooo, õnne 13 on teema

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milleks reageerida nii, nagu mina oleksin millekski reegliks seadnud?

Kuule, kogu see kammajaa arenes ju välja sinu postitusest, kus sa väitsid, et on viisaks toitu järele jätta.

Vastasid sellele postitusele

Kui söömist lõpetatakse (ükskõik kas hotellis, kodus või külas olles), siis alati kiidetakse kui enneolematult hea söök oli ja samas on hulk toitu taldrikule lärele jäetud. ALATI. Miks, kas see on mingi veider kunstiline kujund või?

nii

Selline on lauakomme. Olen käinud etiketikoolitusel, kus oli sellest juttu, et alati on viisakas paar ampsu taldrikule jätta.

Ja sa praegu küsid tõsimeeli, miks me nii reageerime, nagu sina oleksid selle mingiks reegliks seadmud!? Sellepärast, et just seda sa väitsidki!

Aga konkreetselt see kommentaar ei ole ka minu kirjutatud! Moderaatorid tõestagu, kui vaja!

Ju siis teab mõni inimene sama, mida minag!

hallooooo, õnne 13 on teema

Nõus! Mina ei olegi vaielda või diskuteerida soovinud. Lihtsalt vastasin kellelegi, kes imestas, miks nad seal Õnnes alati söögi taldrikule jätavad. Selle peale hakkasid juba teised põhjendusi küsima, ja nii see jutt algsest teemast välja läks…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänases saates oli jälle paar apsu sees. Margnal, kui köögimööbli firmat omav mehel, pole oma kodus korralikku köögimööblit. All olid suvalised odavad kapid ja seintel lahtised riiulid, mis otsast lõpuni erinevad nodi täis. Köögimööbli firma omanikult ootaks ikka mingit eriti ilusat ja moodsat kööki.

Teine aps. Margna soovitas Annelil autokooli minna, et load teha. Samas, kunagistes ammustes osades sõitis Anneli autoga ringi.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teine aps. Margna soovitas Annelil autokooli minna, et load teha. Samas, kunagistes ammustes osades sõitis Anneli autoga ringi.

[/quote]
võibolla ilma juhtimisõiguseta?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla on keegi juba välja pakkunud, aga kuna tehakse mitu võtet, siis ei saagi näitleja iga võtte ajal taldrikut tühjaks süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on vastik selle Maria kange keelega kõõõnelemiiine

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla on keegi juba välja pakkunud, aga kuna tehakse mitu võtet, siis ei saagi näitleja iga võtte ajal taldrikut tühjaks süüa.

Kas arvad, et kogu söömist näidatakse või?

Ehk hoopis ei raatsita päristoitu kasutada, on mingid teatri dekoratsioonid taldrikul või kuidas neid asju nimetatakse? Ehk neid ei saagi taldrikult eemaldada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanades osades on Are hääl nii naljakas. Nagu lapse hääl võrreldes praegusega.

Seda märkan ka, et koguaeg paistab mikrofon ja isegi selle statiiv kaadris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kyll stsenarist sellise apsu sisse lasi, et Krissut ja Lainet maja väljapetmise asjus kaitsnud advokaat Georg  kaitseb nyyd Annelit. See on selge huvide konflikt ja advokaatidele keelatud. Ja kas autor unustas, et Georg laine ja krissu advokaat ja lähikondne on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vanade osadega aastasse 2013.a. jõudnud ja kohutav kuidas kõik naised (va see maaperenaine) oma meeste kallal norivad, neid lausa avalikult mõnitavad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks nii osad mehed muutuvadki vägivaldseks ja teise, need vaikselt kannatajad annavad oma kurva panuse eesti meeste lühikesse eluea statistikasse.
Naiste poolt tekitatud vaimne vägivald ei kajastu kuskil.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab koolitaja väita, et see on komme -kui keegi sellisest kombest ei ole midagi kuulnud?

Koolitaja on miskisugune feng shui fanaatik? Üritab võõramaist kommet lollikestele etiketi pähe maha müüa?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolitaja on miskisugune feng shui fanaatik? Üritab võõramaist kommet lollikestele etiketi pähe maha müüa?

Nagu juba eespool öeldud, siis kogu peen restoranietikett tuleb meile kuskilt võõralt maalt. See ei pärine eesti talurahva kommetest.

Nii et see, et keegi meist mõnest kombest pole kuulnudki, ei tähenda, et seda ei saa olemas olla. Iseasi jah, kas ja mida peaks oma kultuuri üle võtma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 153 )


Esileht Hobinurk Õnne 13