Esileht Pereelu ja suhted Pärandusest tõusnud tüli…

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 153 )

Teema: Pärandusest tõusnud tüli…

Postitas:

Mul endal on ilmselt tulevikus samasugune tüli ees ootamas ????

Meie puhul küll ei ole tütar eelmisest abielust enam alaealine, aga raha-ahnus on neil mõlemal emaga suur ja ma olen üsna kindel, et isegi matustele tullakse kohe raha küsima, tühja sest leinast, eksole. Testamendist nad ei tea. Ühesõnaga, ma olen valmis selleks, et sealtpoolt ühtegi head sõna ega mingit soojust kunagi ei tule, sest isa poole on aastate jooksul pöördutud ainult ja ainult raha küsimustes, kui vaja uut läpakat, uut ifööni või ilges kallis restoranis sünnipäeva pidada. Mõnes mõttes ei ole mul ka kahju, et see tüdruk meie pere liige pole, sest ma enda laste ligi tegelikult sellist eeskuju ei tahakski, kus oluline on ainult raha, raha, raha. Ta pole kunagi huvi tundund mitte millegi muu vastu peale raha – küllakutsed ja kõik katsed “normaalseks” suhtluseks (kutse sünnipäevale, kutse grillima, kutse maale jne, ühesõnaga normaalsed tegevused, mis ei hõlma endas ilget rahalaristamist) on tagasi lükatud, kõigepealt väiksemana tema ema poolt ja hiljem juba tütre enda poolt. Jube, need ei ole üldse minu väärtused, aga näe on selliseid inimesi olemas. Palju õnne, oled ka sina nendega tuttavaks saanud.

Mina loen sinu postitusest välja su enda meeletu rahale keskendumise. Kui sa nii rahas kinni poleks, sa ei suudaks isegi mõelda sellisele variandile, et laps ei tulnud grillima, sest seal ei saa raha. Sul on peas mingi klamber selle rahaga, mingi sundmõte. Postitus viitab küll sellele. Mis pagana hellust ja soojust sa tahad lapselt, kelle isa elab mingi naisega, kes pidevalt kahtlustab last rahaahnuses?

Esiteks, ma pole MINGI naine vaid ma olen oma mehe ametlik abikaasa. Oleme koos olnud 12 aastat, koos ehitanud maja ja loonud perekonna. Ma tean seda tüdrukut väiksest saati ja ma olen suhteliselt hästi kursis sellega, milliseks ta on kasvanud. Väiksena oli täiesti tore ja lõbus väike tirts ja temaga oli vahva koos olla. Aga, kahjuks see ei ole normaalne, kui lapsele üheksa aastaselt ostetakse iPhone. Neid iPhone on ta muide aastate jooksul 3!!! tükki ära kaotanud. Oleks siis veel, et tal oleks mingi huvi fotograafia vastu või midagi, et on head kaamerat vaja vms. Aga ei ole ju sellist hobi! On lihtsalt see, et temal on vaja iPhone-i, mida ta hoida ega hinnata ei oska. Kõigi muude asjadega on samamoodi. Aga alati peavad need asjad olema kõige kallimad ja “parimad”. Viimane kord oli tal täisealisena läpaka ostmisega nii – mingi ulmeline mudel oli välja valitud ja kui isa (minu mees) hakkas talle tegema võrdlevat analüüsi erinevate läpakatega, sest ta vastupidiselt tüdrukule päriselt teab ka läpakatest, siis tuli sealt vastu jälle vihapurse, et mida sa siin soovitad mulle mingit odavat jama, et temal on just vaja seda konkreetset mudelit ja põhimõtteliselt “köhi aga pappi”. Ja tänaseks on tegemist täiskasvanud noore neiuga, kohutav suhtumine lihtsalt. Iga kord, kui ta on meie juures olnud, hakkab peale mingi raha jutt. Lihtsalt mul ei ole kaasa rääkida ja mul läheb füüsiliselt süda pahaks inimese peale, kes vaatab kõigepealt netis müüdava mingi vidina rahanumbrile otsa ja siis teatab, et see on ju “odav pask” ja juba põhimõtteliselt sellepärast ei kõlba. Selliste kommentaaride peale ma olengi lihtsalt minema jalutanud mingeid muid asju kuskile tegema, et mitte välja öelda, mida ma tegelikult sellisest suhtumisest arvan. See on mehe asi ja eks ta on öelnud ka, aga sellest tuleb ju tüli.

Sellepärast ma ütlengi, et tegelikult on tore, et suhtlus aastatega on minimaalseks jäänud. Ma ei taha sellist suhtumist koduses õhkkonnas enda laste juuresolekul näha ja ei soovi, et nad kunagi midagi sellist normaalsuseks peaks. Ja nii palju, kui ma oma mehe jutust tean, siis oli tema eksnaine samasugune umbes suhtumiselt ja mingite ulmeliste nõudmistega pidevalt, samas vist ise laisk suhteliselt, aga mis viga, kui mehed üleval peavad.

Seega, ma olengi valmis selleks, et rahateemadel saab veel aastaid kakelda ja seetõttu oleme meie ka siiki enda perekonna tagala kindlustanud. Sest vaata, kui eksnaine mõtleb enda lapse peale (nüüd siis oskab laps seda ka ise juba) ja tuleb ilmselt käsi pikal kohe, kui arvab, et midagi on saada, siis mina samamoodi kaitsen enda omasid. Nagu emalõvi.

Lapse isal on täpselt samasugune kohustus oma last kasvatada nagu emal.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:17; 28.08 18:15; 29.08 13:04; 29.08 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, teemaalgataja.

Esiteks sa ütlesid, et suri sinu elukaaslane, nüüd sa väidad, et olid mehega 12 aastat abielus.

Mehe laps esimesest abielust on 15-aastane, see tähendab, et sa olid mehe armuke sel ajal, kui mehel oli kodus kasvamas alla 3-aastane laps.

Kuule, 12 aastat abielus on hoopis teine kägu.
Teemaalgatajal suri elukaaslane, nagu öeldud.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.08 12:11; 27.08 12:12; 27.08 12:20; 27.08 12:35; 27.08 17:21; 28.08 08:22; 28.08 11:18; 29.08 07:49; 30.08 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju nad siis soovivadki seda kohtuotsust vaidlustada. Sest milleks tõi temaalgataja sisse sõna “vaidlustada”. Üldse on kuidagi segane lugu ja tundub tõesti, et temaalgataja pole kõike rääkinud, vaid rõhub pärandiosa juba eluajal kättesaamisele ja ahnusele. Kuid mis imenotar see oli, kes elava inimese pärandiosa saamise juba ette vormistas? Tehti ilmselt mingite tingimustega kinkeleping.

Aga kas selline imetingimustega kinkeleping on seaduslik? St kinkeleping, millega loobutakse alaealise lapse sundosast – alaealine laps ilmselt sellist allkirjastada ei saa, aga kas ema tohib lapse nimel niimoodi lihtsalt loobuda üldse? Et mind tegelikult ei üllataks, kui kohus otsustaks, et see oli väga kena küll, et mees niimoodi oma lapsele 50000 kinkis, aga elukaaslane olgu nüüd seaduskuulekas ka ja maksku järelejäänud varast pool sundosana välja, nagu seadus ette näeb.

Kelle krdi idee see oli, selline asi teha, kui nagunii teada, et surm suu ees? Pannud see 50000 kuskile pangaarvele valmis, et elukaaslane saaks kohe ilusti ära maksta.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 20:20; 28.08 11:21; 28.08 11:43; 29.08 08:13; 29.08 08:16; 29.08 20:16; 29.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal on ilmselt tulevikus samasugune tüli ees ootamas ????

Meie puhul küll ei ole tütar eelmisest abielust enam alaealine, aga raha-ahnus on neil mõlemal emaga suur ja ma olen üsna kindel, et isegi matustele tullakse kohe raha küsima, tühja sest leinast, eksole. Testamendist nad ei tea. Ühesõnaga, ma olen valmis selleks, et sealtpoolt ühtegi head sõna ega mingit soojust kunagi ei tule, sest isa poole on aastate jooksul pöördutud ainult ja ainult raha küsimustes, kui vaja uut läpakat, uut ifööni või ilges kallis restoranis sünnipäeva pidada. Mõnes mõttes ei ole mul ka kahju, et see tüdruk meie pere liige pole, sest ma enda laste ligi tegelikult sellist eeskuju ei tahakski, kus oluline on ainult raha, raha, raha. Ta pole kunagi huvi tundund mitte millegi muu vastu peale raha – küllakutsed ja kõik katsed “normaalseks” suhtluseks (kutse sünnipäevale, kutse grillima, kutse maale jne, ühesõnaga normaalsed tegevused, mis ei hõlma endas ilget rahalaristamist) on tagasi lükatud, kõigepealt väiksemana tema ema poolt ja hiljem juba tütre enda poolt. Jube, need ei ole üldse minu väärtused, aga näe on selliseid inimesi olemas. Palju õnne, oled ka sina nendega tuttavaks saanud.

Mina loen sinu postitusest välja su enda meeletu rahale keskendumise. Kui sa nii rahas kinni poleks, sa ei suudaks isegi mõelda sellisele variandile, et laps ei tulnud grillima, sest seal ei saa raha. Sul on peas mingi klamber selle rahaga, mingi sundmõte. Postitus viitab küll sellele. Mis pagana hellust ja soojust sa tahad lapselt, kelle isa elab mingi naisega, kes pidevalt kahtlustab last rahaahnuses?

Esiteks, ma pole MINGI naine vaid ma olen oma mehe ametlik abikaasa. Oleme koos olnud 12 aastat, koos ehitanud maja ja loonud perekonna. Ma tean seda tüdrukut väiksest saati ja ma olen suhteliselt hästi kursis sellega, milliseks ta on kasvanud. Väiksena oli täiesti tore ja lõbus väike tirts ja temaga oli vahva koos olla. Aga, kahjuks see ei ole normaalne, kui lapsele üheksa aastaselt ostetakse iPhone. Neid iPhone on ta muide aastate jooksul 3!!! tükki ära kaotanud. Oleks siis veel, et tal oleks mingi huvi fotograafia vastu või midagi, et on head kaamerat vaja vms. Aga ei ole ju sellist hobi! On lihtsalt see, et temal on vaja iPhone-i, mida ta hoida ega hinnata ei oska. Kõigi muude asjadega on samamoodi. Aga alati peavad need asjad olema kõige kallimad ja “parimad”. Viimane kord oli tal täisealisena läpaka ostmisega nii – mingi ulmeline mudel oli välja valitud ja kui isa (minu mees) hakkas talle tegema võrdlevat analüüsi erinevate läpakatega, sest ta vastupidiselt tüdrukule päriselt teab ka läpakatest, siis tuli sealt vastu jälle vihapurse, et mida sa siin soovitad mulle mingit odavat jama, et temal on just vaja seda konkreetset mudelit ja põhimõtteliselt “köhi aga pappi”. Ja tänaseks on tegemist täiskasvanud noore neiuga, kohutav suhtumine lihtsalt. Iga kord, kui ta on meie juures olnud, hakkab peale mingi raha jutt. Lihtsalt mul ei ole kaasa rääkida ja mul läheb füüsiliselt süda pahaks inimese peale, kes vaatab kõigepealt netis müüdava mingi vidina rahanumbrile otsa ja siis teatab, et see on ju “odav pask” ja juba põhimõtteliselt sellepärast ei kõlba. Selliste kommentaaride peale ma olengi lihtsalt minema jalutanud mingeid muid asju kuskile tegema, et mitte välja öelda, mida ma tegelikult sellisest suhtumisest arvan. See on mehe asi ja eks ta on öelnud ka, aga sellest tuleb ju tüli.

Sellepärast ma ütlengi, et tegelikult on tore, et suhtlus aastatega on minimaalseks jäänud. Ma ei taha sellist suhtumist koduses õhkkonnas enda laste juuresolekul näha ja ei soovi, et nad kunagi midagi sellist normaalsuseks peaks. Ja nii palju, kui ma oma mehe jutust tean, siis oli tema eksnaine samasugune umbes suhtumiselt ja mingite ulmeliste nõudmistega pidevalt, samas vist ise laisk suhteliselt, aga mis viga, kui mehed üleval peavad.

Seega, ma olengi valmis selleks, et rahateemadel saab veel aastaid kakelda ja seetõttu oleme meie ka siiki enda perekonna tagala kindlustanud. Sest vaata, kui eksnaine mõtleb enda lapse peale (nüüd siis oskab laps seda ka ise juba) ja tuleb ilmselt käsi pikal kohe, kui arvab, et midagi on saada, siis mina samamoodi kaitsen enda omasid. Nagu emalõvi.

Sa räägid nagu minu mehe tütrest. Mida vanemaks saab, seda hullemaks asi läheb. Neil oli ka isaga suur tüli, tahtis, et isa auto ostaks, odavamad automargid ei sobinud, nui neljaks oli vaja mersut või audit, sai ka lõpuks. nüüd on uus teema, vaja tutikat korterit, kasutatud ei kõlba, mul mees on ka juba ahastuses, ammu aru saanud kuhu see asjade ostmine viinud on, nõudmistel ei tule lõppu.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 27.08 18:28; 27.08 20:29; 27.08 21:06; 27.08 21:08; 27.08 23:17; 27.08 23:25; 27.08 23:27; 27.08 23:39; 27.08 23:41; 27.08 23:46; 28.08 11:11; 28.08 11:16; 28.08 11:24; 29.08 19:55; 29.08 19:57; 29.08 20:04; 29.08 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näed, minu jaoks on kah odavkaup aga ma põhimõtteliselt ei osta oma lastele nii kalleid asju arvestades Eesti keskmist palka. Kui laps läheb tööle, ei teeni ta kohe kindlasti alguses tuhandeid ja 100 teksade eest ja 200 saabaste eest ei tule kõne allagi sellise palgaga. Aga nagu ma näen on siin lapsevanemaid, kes tahavad oma täiskasvanud lumehelbekesi üleval pidada, ei saa keelata muidugi. Olen seda meelt, et 10 eurosed teksad tiinekale on sama head kui 100 eurosed, lapsevanem peab siiski võimaldama hea hariduse, pole kohustatud ostma kalleid asju.

Ei raatsi elus osta mingit Terranova või Croppi saasta, 10 euri tükist on palju sellise kauba eest maksta. Sinu jaoks pole see kindlasti mitte odavkaup, su jutust on juba aru saada, et olete mehega ikka väga erinevate võimalustega. Oled kade ja õel. Ega kõik lapsed pekki ei lähe, kellele korralikke asju võimaldatakse, asi on kasvatuses, mitte asjade väärtuses.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 27.08 21:39; 27.08 21:40; 27.08 23:38; 28.08 00:00; 28.08 11:32; 28.08 19:52; 29.08 21:50; 29.08 23:17; 29.08 23:44; 30.08 10:42; 30.08 12:58; 30.08 13:39; 30.08 14:20; 30.08 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, teemaalgataja.

Esiteks sa ütlesid, et suri sinu elukaaslane, nüüd sa väidad, et olid mehega 12 aastat abielus.

Mehe laps esimesest abielust on 15-aastane, see tähendab, et sa olid mehe armuke sel ajal, kui mehel oli kodus kasvamas alla 3-aastane laps.

Sinu jutust tuleb välja ka see, et mees mitte sugugi alati ei ole korralikult maksnud elatist.

Nüüd sa räägid seda juttu, et laps on hullult rahaahne ja eksnaine samuti, aga tegelikult jääb mulle niisugune mulje, et pigem on õigus hoopis sellel emal ja mehe tütrel, kes soovivad saada seda osa pärandist, mis seadusega neile kuulub.

Sa siin kõvasti vassid praegu erinevate asjadega. Mine käi juristi juures ja aja need asjad rahulikult ja seaduslikult korda, mitte ära ulu siin, et sulle tehakse jubedat ülekohut ja kujutage ette, lapsel oli iPhone.

Ma ei ole teemaalgataja.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 12:18; 27.08 12:26; 27.08 12:35; 28.08 10:51; 28.08 11:33; 28.08 12:02; 29.08 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa räägid nagu minu mehe tütrest. Mida vanemaks saab, seda hullemaks asi läheb. Neil oli ka isaga suur tüli, tahtis, et isa auto ostaks, odavamad automargid ei sobinud, nui neljaks oli vaja mersut või audit, sai ka lõpuks. nüüd on uus teema, vaja tutikat korterit, kasutatud ei kõlba, mul mees on ka juba ahastuses, ammu aru saanud kuhu see asjade ostmine viinud on, nõudmistel ei tule lõppu.

Aga mees ikka muudkui ostab? Peavad tal alles suured süümepiinad olema…

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 20:20; 28.08 11:21; 28.08 11:43; 29.08 08:13; 29.08 08:16; 29.08 20:16; 29.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole teemaalgataja.

Mida sa sogad seda teemat siis?

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole teemaalgataja.

Mida sa sogad seda teemat siis?

Tead, ma üritan teemaalgatajat lohutada, et maailmas lihtsalt on nahaalseid inimesi olemas, kellel ei ole kunagi häbi raha või asju küsida kasvõi üle laipade minnes, just rõhudes mingile müstilisele “moraalsele kohustusele” ja muudele emotsionaalsetele punktidele, mis paraku headele inimestele, kes pole varem väljapressimisega kokku puutunud, mõjuvad üsna hirmsalt. Ennegi on inimestelt varasid välja petetud (Liis Haavel), sellised inimesed on reaalselt olemas maailmas, kes sellega hakkama saavad ja ei ole häbiasi otsida kinnitust enda õigusele, kui ikkagi tundub, et see väljapressija (kelmitaja) on juba nö naha alla pugenud ja mõjutab sinu otsustusvõimet.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 12:18; 27.08 12:26; 27.08 12:35; 28.08 10:51; 28.08 11:33; 28.08 12:02; 29.08 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma seksin oma abikaasaga, erinevalt tema eksnaisest

Aga eksnaine sai temaga lapse, erinevalt sinust?

Ja veel ilma seksimata, eriti osav eit.

lapse tegemine ja seksimine on ikka kaks täiesti erinevat asja (pealtnäha sama aga hmm..

Neid kahte saab täiesti ühendada, muide. 😀

Aga nagu ma näen on siin lapsevanemaid, kes tahavad oma täiskasvanud lumehelbekesi üleval pidada, ei saa keelata muidugi.

Sa paistad olevat päris kindel, et kui lastele kalleid asju osta, siis peab neid hiljem üleval pidama. Ehk siiski kõigil nii ei lähe. Asi vist rohkem selles, et pere lahku läks ja isa hakkas kasvatamise asemel kalleid asju ostma.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 01:13; 28.08 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennegi on inimestelt varasid välja petetud (Liis Haavel),

Temaga samastub antud juhul pigem teemaalgataja ise oma enne oma mehe surma kinnisvara hindamise ja notari juures piiratud teovõimega isikule ennetava sundosa väljamaksmise jutuga.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.08 18:37; 27.08 18:40; 28.08 09:57; 28.08 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konsulteeri juristiga. Aga ole valmis ka selleks, et tegelikult pead hoopis selle sundosa isa välja maksma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:44; 28.08 18:41; 28.08 19:37; 28.08 20:39; 29.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on juba nii segi nagu kört-pärtli-särk. Puudub veel see, et keegi soovitab surnu väljakaevata – äkki on surma ka veel kõigile lisaks vaidlustada.
Selliste teemade puhul ei räägi keegi täpselt asjast (et ära ei tuntaks), seepärast lähebki asi ka lappama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 12:18; 27.08 19:49; 28.08 17:55; 29.08 06:44; 29.08 15:40; 29.08 19:47; 29.08 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal on ilmselt tulevikus samasugune tüli ees ootamas ????

Meie puhul küll ei ole tütar eelmisest abielust enam alaealine, aga raha-ahnus on neil mõlemal emaga suur ja ma olen üsna kindel, et isegi matustele tullakse kohe raha küsima, tühja sest leinast, eksole. Testamendist nad ei tea. Ühesõnaga, ma olen valmis selleks, et sealtpoolt ühtegi head sõna ega mingit soojust kunagi ei tule, sest isa poole on aastate jooksul pöördutud ainult ja ainult raha küsimustes, kui vaja uut läpakat, uut ifööni või ilges kallis restoranis sünnipäeva pidada. Mõnes mõttes ei ole mul ka kahju, et see tüdruk meie pere liige pole, sest ma enda laste ligi tegelikult sellist eeskuju ei tahakski, kus oluline on ainult raha, raha, raha. Ta pole kunagi huvi tundund mitte millegi muu vastu peale raha – küllakutsed ja kõik katsed “normaalseks” suhtluseks (kutse sünnipäevale, kutse grillima, kutse maale jne, ühesõnaga normaalsed tegevused, mis ei hõlma endas ilget rahalaristamist) on tagasi lükatud, kõigepealt väiksemana tema ema poolt ja hiljem juba tütre enda poolt. Jube, need ei ole üldse minu väärtused, aga näe on selliseid inimesi olemas. Palju õnne, oled ka sina nendega tuttavaks saanud.

Mina loen sinu postitusest välja su enda meeletu rahale keskendumise. Kui sa nii rahas kinni poleks, sa ei suudaks isegi mõelda sellisele variandile, et laps ei tulnud grillima, sest seal ei saa raha. Sul on peas mingi klamber selle rahaga, mingi sundmõte. Postitus viitab küll sellele. Mis pagana hellust ja soojust sa tahad lapselt, kelle isa elab mingi naisega, kes pidevalt kahtlustab last rahaahnuses?

Esiteks, ma pole MINGI naine vaid ma olen oma mehe ametlik abikaasa. Oleme koos olnud 12 aastat, koos ehitanud maja ja loonud perekonna. Ma tean seda tüdrukut väiksest saati ja ma olen suhteliselt hästi kursis sellega, milliseks ta on kasvanud. Väiksena oli täiesti tore ja lõbus väike tirts ja temaga oli vahva koos olla. Aga, kahjuks see ei ole normaalne, kui lapsele üheksa aastaselt ostetakse iPhone. Neid iPhone on ta muide aastate jooksul 3!!! tükki ära kaotanud. Oleks siis veel, et tal oleks mingi huvi fotograafia vastu või midagi, et on head kaamerat vaja vms. Aga ei ole ju sellist hobi! On lihtsalt see, et temal on vaja iPhone-i, mida ta hoida ega hinnata ei oska. Kõigi muude asjadega on samamoodi. Aga alati peavad need asjad olema kõige kallimad ja “parimad”. Viimane kord oli tal täisealisena läpaka ostmisega nii – mingi ulmeline mudel oli välja valitud ja kui isa (minu mees) hakkas talle tegema võrdlevat analüüsi erinevate läpakatega, sest ta vastupidiselt tüdrukule päriselt teab ka läpakatest, siis tuli sealt vastu jälle vihapurse, et mida sa siin soovitad mulle mingit odavat jama, et temal on just vaja seda konkreetset mudelit ja põhimõtteliselt “köhi aga pappi”. Ja tänaseks on tegemist täiskasvanud noore neiuga, kohutav suhtumine lihtsalt. Iga kord, kui ta on meie juures olnud, hakkab peale mingi raha jutt. Lihtsalt mul ei ole kaasa rääkida ja mul läheb füüsiliselt süda pahaks inimese peale, kes vaatab kõigepealt netis müüdava mingi vidina rahanumbrile otsa ja siis teatab, et see on ju “odav pask” ja juba põhimõtteliselt sellepärast ei kõlba. Selliste kommentaaride peale ma olengi lihtsalt minema jalutanud mingeid muid asju kuskile tegema, et mitte välja öelda, mida ma tegelikult sellisest suhtumisest arvan. See on mehe asi ja eks ta on öelnud ka, aga sellest tuleb ju tüli.

Sellepärast ma ütlengi, et tegelikult on tore, et suhtlus aastatega on minimaalseks jäänud. Ma ei taha sellist suhtumist koduses õhkkonnas enda laste juuresolekul näha ja ei soovi, et nad kunagi midagi sellist normaalsuseks peaks. Ja nii palju, kui ma oma mehe jutust tean, siis oli tema eksnaine samasugune umbes suhtumiselt ja mingite ulmeliste nõudmistega pidevalt, samas vist ise laisk suhteliselt, aga mis viga, kui mehed üleval peavad.

Seega, ma olengi valmis selleks, et rahateemadel saab veel aastaid kakelda ja seetõttu oleme meie ka siiki enda perekonna tagala kindlustanud. Sest vaata, kui eksnaine mõtleb enda lapse peale (nüüd siis oskab laps seda ka ise juba) ja tuleb ilmselt käsi pikal kohe, kui arvab, et midagi on saada, siis mina samamoodi kaitsen enda omasid. Nagu emalõvi.

Sa räägid nagu minu mehe tütrest. Mida vanemaks saab, seda hullemaks asi läheb. Neil oli ka isaga suur tüli, tahtis, et isa auto ostaks, odavamad automargid ei sobinud, nui neljaks oli vaja mersut või audit, sai ka lõpuks. nüüd on uus teema, vaja tutikat korterit, kasutatud ei kõlba, mul mees on ka juba ahastuses, ammu aru saanud kuhu see asjade ostmine viinud on, nõudmistel ei tule lõppu.

Isa enda kasvatus ju.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:17; 28.08 18:15; 29.08 13:04; 29.08 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa enda kasvatus ju.

Pigem kasvatamatus. Tulem sellest, kui arvatakse, et lahku minnes on normaalne süütundest lapsele kõike lubada. Nii näidataksegi eeskuju, et rahaga saab halva enesetunde ära osta.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:44; 28.08 18:41; 28.08 19:37; 28.08 20:39; 29.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane värk. Kui mehe jaoks oli nii oluline maja naisele jätta ja ta oma surma ette teadis, siis oleks ju võinud maja kinkelepinguga naise nimele teha. Lapsele saab siis samamoodi lepinguga jätta teoreetilise sundosa jagu raha, aga lõppkokkuvõttes saab asju nii ajada, et praktikas mitte midagi enam pärandada ei jäägi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 19:33; 30.08 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane värk. Kui mehe jaoks oli nii oluline maja naisele jätta ja ta oma surma ette teadis, siis oleks ju võinud maja kinkelepinguga naise nimele teha. Lapsele saab siis samamoodi lepinguga jätta teoreetilise sundosa jagu raha, aga lõppkokkuvõttes saab asju nii ajada, et praktikas mitte midagi enam pärandada ei jäägi.

Üsna tõenäoliselt nii tehtigi. Aga pärast surma hakati kiibitsema.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:44; 28.08 18:41; 28.08 19:37; 28.08 20:39; 29.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segane värk. Kui mehe jaoks oli nii oluline maja naisele jätta ja ta oma surma ette teadis, siis oleks ju võinud maja kinkelepinguga naise nimele teha.

Iialgi ei julgeks teha. Surm pole alati kindel ja usaldada saad vaid iseennast.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 27.08 21:39; 27.08 21:40; 27.08 23:38; 28.08 00:00; 28.08 11:32; 28.08 19:52; 29.08 21:50; 29.08 23:17; 29.08 23:44; 30.08 10:42; 30.08 12:58; 30.08 13:39; 30.08 14:20; 30.08 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temaalgataja räägib testamendist, mitte sellest, et elukaaslane on talle kinkelepinguga maja kinkinud.
Võibolla on neil päranduseasjad alles pooleli.

Teemaalgataja üritab jälgi segada, et teda ära ei tuntaks ning mingit täpset sündmustekirjeldust ei paku. Võib-olla ei saa isegi aru, mida täpselt tehti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:44; 28.08 18:41; 28.08 19:37; 28.08 20:39; 29.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle eluajal väljamakstava sundosas suhtes jäin mõtlema – et kui ikka teha selline korrektne paber – et olen kätte saanud minule minu isa Voldemar Kase surma korral pärandavarast väljamaksmisele kuuluva sundosa summas ___eurot ning minul ei ole mingeid nõudmisi isa pärandvara osas (allakirjutab loomulikult lapse ema) – siis saab selle teha ka pärandaja s.o. isa eluajal. Et kui peale surma nõudma hakkab, siis see paber kinnitab, et on kättesaanud. M
Aga nagu ütleb vanasõna -annaks jumal surijaid, küll oleks vara pärijaid!

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 12:18; 27.08 19:49; 28.08 17:55; 29.08 06:44; 29.08 15:40; 29.08 19:47; 29.08 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle eluajal väljamakstava sundosas suhtes jäin mõtlema – et kui ikka teha selline korrektne paber – et olen kätte saanud minule minu isa Voldemar Kase surma korral pärandavarast väljamaksmisele kuuluva sundosa summas ___eurot ning minul ei ole mingeid nõudmisi isa pärandvara osas (allakirjutab loomulikult lapse ema) – siis saab selle teha ka pärandaja s.o. isa eluajal.

Kuidas saab sundosa suurust arvutada enne surma (ammugi 1 aasta enne surma) – palun selgita?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 27.08 12:11; 27.08 12:12; 27.08 12:20; 27.08 12:35; 27.08 17:21; 28.08 08:22; 28.08 11:18; 29.08 07:49; 30.08 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa enda kasvatus ju.

Pigem kasvatamatus. Tulem sellest, kui arvatakse, et lahku minnes on normaalne süütundest lapsele kõike lubada. Nii näidataksegi eeskuju, et rahaga saab halva enesetunde ära osta.

Laps jäi ju ema juurde elama ja kõik lapsele millegi ostmise otsused tegi ema. Alles nüüd, kui tütar on täisealine on isal võimalus olnud vaidlustada kallite ostude tegemist. Ehk nüüd pole tal mingit kohustust enam eksnaisele midagi maksta vaid ajab rahaküsimustes asju tütre endaga. Aga see on küllaltki vaevaline, kui on harjutud kõike ja kohe saama 😀 Isa kasvatus, no tõesti, milline isa saab oma last kasvatada, kelle naine on seitsme tuule poole uttu tõmmanud lapsega… See on lahmimiseks hea väide küll, aga reaalsus on see, et kui 50/50 jagamist ei ole, siis ei toimu mingit isa kasvatamist peale lahkuminekut ja täisealise inimese puhul ei saa ilmselt enam midagi parandada ka. Ja kunagi pisikesen (mõni aeg peale lahkuminekut, kui isa ka veel oli kasvatanud), oligi tüdruk väga tore ja armas.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 12:18; 27.08 12:26; 27.08 12:35; 28.08 10:51; 28.08 11:33; 28.08 12:02; 29.08 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps jäi ju ema juurde elama ja kõik lapsele millegi ostmise otsused tegi ema. Alles nüüd, kui tütar on täisealine on isal võimalus olnud vaidlustada kallite ostude tegemist.

Kas mehel ei olnud võimalust eksnaisele lapse jaoks igakuist elatist maksta ja keelduda tema meelest mõttetute ostude jaoks lisaraha maksmast?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 20:20; 28.08 11:21; 28.08 11:43; 29.08 08:13; 29.08 08:16; 29.08 20:16; 29.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle eluajal väljamakstava sundosas suhtes jäin mõtlema – et kui ikka teha selline korrektne paber – et olen kätte saanud minule minu isa Voldemar Kase surma korral pärandavarast väljamaksmisele kuuluva sundosa summas ___eurot ning minul ei ole mingeid nõudmisi isa pärandvara osas (allakirjutab loomulikult lapse ema) – siis saab selle teha ka pärandaja s.o. isa eluajal.

Kuidas saab sundosa suurust arvutada enne surma (ammugi 1 aasta enne surma) – palun selgita?

Ja laps ei saa kohtus vaidlustada näiteks seda, et ema tema eest pärandusest loobus?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 20:20; 28.08 11:21; 28.08 11:43; 29.08 08:13; 29.08 08:16; 29.08 20:16; 29.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle eluajal väljamakstava sundosas suhtes jäin mõtlema – et kui ikka teha selline korrektne paber – et olen kätte saanud minule minu isa Voldemar Kase surma korral pärandavarast väljamaksmisele kuuluva sundosa summas ___eurot ning minul ei ole mingeid nõudmisi isa pärandvara osas (allakirjutab loomulikult lapse ema) – siis saab selle teha ka pärandaja s.o. isa eluajal.

Kuidas saab sundosa suurust arvutada enne surma (ammugi 1 aasta enne surma) – palun selgita?

Ja laps ei saa kohtus vaidlustada näiteks seda, et ema tema eest pärandusest loobus?

Korrektse paberi võib loomulikult teha, paber kannatab kõike. Juriidiliselt on see aga õigustühine. Ema ei saa otsustada alaealise lapse pärandist loobumist, selleks on vaja kohtu luba. Ema ei saa ka teha alaealise lapse eest teha mingeid pärandi suuruse kokkuleppeid. Seda otsustab notar.
Teeamaalgataja õnneks tundub, et ema on üsna rumal ja püüab oma õigusi karjumise teel saavutada. Kohtu poole pöördudes oleks tal ilmselt palju rohkem võimalusi. On ka üsna kindel, et teemaalgataja jättis midagi lihtsalt rääkimata.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 09:58; 29.08 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, notar sellepärast ongi olemas, et kõik need paberid ka seadusele vastaks! Teemaalgataja ei räägi täpselt, sest ükski notar ei teeks sellist paberit, sellises vormis nagu tema esitleb. Pärandit EI SAA ette vastu võtta ega sellest loobuda, alaealine ei saa loobuda oma sundosast ega pole emal õigus seda tema eest teha, see tuleb kohtus ajada jms. Kes sellele paberile raha vastuvõtjana üldse alla kirjutas, lapse ema? Ma arvan, et kui sel emal oleks oidu asi kohtusse anda koos testamendi vaidlustamisega, siis pigem on tal sealt palju võita, lisaks “moraalsele õigusele”. Õnneks paistab, et tema taipab sellest veel vähem kui teemaalgataja.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 12:12; 28.08 00:29; 29.08 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps jäi ju ema juurde elama ja kõik lapsele millegi ostmise otsused tegi ema. Alles nüüd, kui tütar on täisealine on isal võimalus olnud vaidlustada kallite ostude tegemist. Ehk nüüd pole tal mingit kohustust enam eksnaisele midagi maksta vaid ajab rahaküsimustes asju tütre endaga. Aga see on küllaltki vaevaline, kui on harjutud kõike ja kohe saama ???? Isa kasvatus, no tõesti, milline isa saab oma last kasvatada, kelle naine on seitsme tuule poole uttu tõmmanud lapsega… See on lahmimiseks hea väide küll, aga reaalsus on see, et kui 50/50 jagamist ei ole, siis ei toimu mingit isa kasvatamist peale lahkuminekut ja täisealise inimese puhul ei saa ilmselt enam midagi parandada ka. Ja kunagi pisikesen (mõni aeg peale lahkuminekut, kui isa ka veel oli kasvatanud), oligi tüdruk väga tore ja armas.

Muidugi on väga mugav ema süüdistada. Kui naine tõmbas tõesti seitsme tuule poole uttu, siis sellisel juhul oleks isa pidanud kohe sekkuma, et tema õigused oleks kaitstud samamoodi nagu lapse õigused oma isaga kohtuda ja tema kasvatusest osa saada. Miks ei olnud 50/50 jagamist, miks isa oma lapse eest ei võidelnud? Ei ole ikka nii, et laps on läinud koos oma laristajast emaga, laiutan nüüd käsi, maksan aga raha ja hiljem kurdan, et ei saanud kasvatada ja laps läks raisku.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 16:44; 28.08 18:41; 28.08 19:37; 28.08 20:39; 29.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa enda kasvatus ju.

Pigem kasvatamatus. Tulem sellest, kui arvatakse, et lahku minnes on normaalne süütundest lapsele kõike lubada. Nii näidataksegi eeskuju, et rahaga saab halva enesetunde ära osta.

Laps jäi ju ema juurde elama ja kõik lapsele millegi ostmise otsused tegi ema. Alles nüüd, kui tütar on täisealine on isal võimalus olnud vaidlustada kallite ostude tegemist. Ehk nüüd pole tal mingit kohustust enam eksnaisele midagi maksta vaid ajab rahaküsimustes asju tütre endaga. Aga see on küllaltki vaevaline, kui on harjutud kõike ja kohe saama ???? Isa kasvatus, no tõesti, milline isa saab oma last kasvatada, kelle naine on seitsme tuule poole uttu tõmmanud lapsega… See on lahmimiseks hea väide küll, aga reaalsus on see, et kui 50/50 jagamist ei ole, siis ei toimu mingit isa kasvatamist peale lahkuminekut ja täisealise inimese puhul ei saa ilmselt enam midagi parandada ka. Ja kunagi pisikesen (mõni aeg peale lahkuminekut, kui isa ka veel oli kasvatanud), oligi tüdruk väga tore ja armas.

Kas isal takistati lapsega suhtlemist?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 11:17; 28.08 18:15; 29.08 13:04; 29.08 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa enda kasvatus ju.

Pigem kasvatamatus. Tulem sellest, kui arvatakse, et lahku minnes on normaalne süütundest lapsele kõike lubada. Nii näidataksegi eeskuju, et rahaga saab halva enesetunde ära osta.

Laps jäi ju ema juurde elama ja kõik lapsele millegi ostmise otsused tegi ema. Alles nüüd, kui tütar on täisealine on isal võimalus olnud vaidlustada kallite ostude tegemist. Ehk nüüd pole tal mingit kohustust enam eksnaisele midagi maksta vaid ajab rahaküsimustes asju tütre endaga. Aga see on küllaltki vaevaline, kui on harjutud kõike ja kohe saama ???? Isa kasvatus, no tõesti, milline isa saab oma last kasvatada, kelle naine on seitsme tuule poole uttu tõmmanud lapsega… See on lahmimiseks hea väide küll, aga reaalsus on see, et kui 50/50 jagamist ei ole, siis ei toimu mingit isa kasvatamist peale lahkuminekut ja täisealise inimese puhul ei saa ilmselt enam midagi parandada ka. Ja kunagi pisikesen (mõni aeg peale lahkuminekut, kui isa ka veel oli kasvatanud), oligi tüdruk väga tore ja armas.

Kas isal takistati lapsega suhtlemist?

Pigem tundub nagu süüdistamine, et ema rikkus lapse, nüüd pole lapsel enam õigusi. Isa oleks kõik hästi teinud, kirjutab teemaalgataja – miks ei teinud siis? Miks ei nõudnud lapse elus osalemist?
Mina praegu emana mõtlen nii: kui peaksime abikaasaga lahku minema, vara pooleks jagama ja minu osa saavad ju kindlasti minu lapsed, siis miks isa pool varast peaks olema või kuuluma kellelegi teisele? Ikka neile samadele ühistele lastele, sest see isa pool on ju samuti pärit nn minu ja mu mehe ühisest tööst ja ponnistusest. Kui keegi, mina või siis ka abikaasa, peaksime saama veel lapsi, siis nende laste vara tuleks nagu pereloomistki – alustada nullist, mitte eelmise naise või mehe “pärandist”. Ma ei tea, kas selliseid asju saaks notaris juba ette vormistada.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 12:38; 29.08 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, notar sellepärast ongi olemas, et kõik need paberid ka seadusele vastaks! Teemaalgataja ei räägi täpselt, sest ükski notar ei teeks sellist paberit, sellises vormis nagu tema esitleb. Pärandit EI SAA ette vastu võtta ega sellest loobuda, alaealine ei saa loobuda oma sundosast ega pole emal õigus seda tema eest teha, see tuleb kohtus ajada jms. Kes sellele paberile raha vastuvõtjana üldse alla kirjutas, lapse ema? Ma arvan, et kui sel emal oleks oidu asi kohtusse anda koos testamendi vaidlustamisega, siis pigem on tal sealt palju võita, lisaks “moraalsele õigusele”. Õnneks paistab, et tema taipab sellest veel vähem kui teemaalgataja.

Kust sa võtad, et tegu on pärandist loobumisega? Kui on testament, siis toimub testamendijärgne pärimine, siis seadusjärgset pärimist ei toimu. Seega ei saanud ema loobuda, aga lapse seadusliku esindajana sai ta sundosa vastu võtta.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.08 12:18; 27.08 19:49; 28.08 17:55; 29.08 06:44; 29.08 15:40; 29.08 19:47; 29.08 22:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 153 )


Esileht Pereelu ja suhted Pärandusest tõusnud tüli…