Esileht Kodunurk Soovitage palun huvitavaid salateid

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 158 )

Teema: Soovitage palun huvitavaid salateid

Postitas:
Kägu

Ja sa tõesti arvad, et siin tehakse ise hapukoort ja majoneesi?

Kas hapukoort saab ise teha?

Aga miks ei peaks saama?

Kuidas see käib?

Perekooli pakett? Google ei tööta?

Ei tea! Ei tundu kuidagi selline asi, mida annaks kodus ise valmistada.

https://toidutare.ohtuleht.ee/948758/hapukoore-valmistamisest

Või, kui annabki, siis ei tasu ilmselt see vaeva ära. Lihtsam on see hapukoor poest osta. Vaevalt, et poe omad nii ebatervislikud on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tarbin väga harva majoneesi (mitte, et see mingi hirmushalb asi oleks, lihtsalt ei oska kuskile väga panna),

Praegu just keedan mune, tuli muna majoneesiga isu.

Kuidas sa kartulisalatit, singi-juustusalatit, suitsukanasalatit jn teed, ainult hapukoorega? Liha, kana kõrvale. Ahjulõhe majoneesi-juustukatte all, lumekrabi majoneesidipiga, praetud kartuliga jne. Igale poole sobib superhästi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõna on “homaar”, mitte “hoomor”.

Huumor, mitte homaar. Järgmine pooletoobine.

Aitäh tutvustamast! Mina olen Perekooli Kägu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervise teema all (Sõeluuring) plärtsub keegi täpselt samasuguse käekirjaga. Stiilis, et kuidas ta on teistest peajagu kõrgem, kuna käib alati ainult tasuliste arstide juures. Kuidas tal on üüratu sissetulek, tänu millele saab endale lubada asju, mida rotid ei saa jne.

Siin on vähemalt 2 eri inimest hapykoorehulluse vastu rääkinud. No mitte ei tule sul see asi välja.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea! Ei tundu kuidagi selline asi, mida annaks kodus ise valmistada.

https://toidutare.ohtuleht.ee/948758/hapukoore-valmistamisest

Või, kui annabki, siis ei tasu ilmselt see vaeva ära. Lihtsam on see hapukoor poest osta. Vaevalt, et poe omad nii ebatervislikud on.[/quote]

Sellega nõustun, et ei tasu vaeva ära. Aga mitte võimatu – varasemalt on ju samuti kodus valmistatud ise juustu, kodujuustu, kohupiima jne. Ei ole ükski neist võimatu kodus valmistada. Kui viitsitakse igasugu teeseeni kasvatada, juuretist jne siis on ka kindlasti need, kes viitsivad hapukoore tegemisega vaeva näha.

Ning ühele – pole vegan, aga salvesti vegan majonees on minu jaoks parima maitsega. Ei meeldi need hellmansid jne, see vegan meenutab üht majoneesi, mis varasemalt jogurtitopsilaades topsis müüdi. Firmat ei mäleta, aga oli varasemalt ainuke, mille maitse mulle sobis.
Aga eks ta suures osas maitse asi olegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tarbin väga harva majoneesi (mitte, et see mingi hirmushalb asi oleks, lihtsalt ei oska kuskile väga panna),

Praegu just keedan mune, tuli muna majoneesiga isu.

Kuidas sa kartulisalatit, singi-juustusalatit, suitsukanasalatit jn teed, ainult hapukoorega? Liha, kana kõrvale. Ahjulõhe majoneesi-juustukatte all, lumekrabi majoneesidipiga, praetud kartuliga jne. Igale poole sobib superhästi.

Noh, ikka kasutan kartulisalatis majoneesi, aga teengi seda ka väga harva (paar korda aastas, sagedamini ei viitsi ja laps mul ei söö ühtegi kooresalatit). Lõhe peale ei pane elus majoneesi, ei meeldi see kombinatsioon. Küll aga meeldib näiteks meeldib mulle väga majonees puhtalt ahjukana kõrvale 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hapukoor on nii hea, ja just Eesti oma. Prantslaste creme fraiche pole üldse see.

Suvine tomatisalat on hapukoorega parim. Kartulisalat kindlasti hapukoore-majoneesiga, rosolje lihtsalt hapukoorekastmega. Meil tehti vanasti lehtsalatile ka hapukoore-sinepi-suhkru-soola kaste peale. Oli hea küll.

Õlikastmega teen nt Saksa kartulisalatit – (soe) värske kartul, punane sibul, kapparid.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervise teema all (Sõeluuring) plärtsub keegi täpselt samasuguse käekirjaga. Stiilis, et kuidas ta on teistest peajagu kõrgem, kuna käib alati ainult tasuliste arstide juures. Kuidas tal on üüratu sissetulek, tänu millele saab endale lubada asju, mida rotid ei saa jne.

See “kõrgepalgaline” on tegelikult mudakonn. Inimene, kel omal suured võlad ja kes kutsub kogu aeg oma totakat blogi lugema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tarbin väga harva majoneesi (mitte, et see mingi hirmushalb asi oleks, lihtsalt ei oska kuskile väga panna),

Praegu just keedan mune, tuli muna majoneesiga isu.

Kuidas sa kartulisalatit, singi-juustusalatit, suitsukanasalatit jn teed, ainult hapukoorega? Liha, kana kõrvale. Ahjulõhe majoneesi-juustukatte all, lumekrabi majoneesidipiga, praetud kartuliga jne. Igale poole sobib superhästi.

Minult ei küsitud, aga vastan: mina ei tee kodus selliseid toite. Kui külas pakutakse, siis ikka söön, aga ise ei tee. Lõhe juustu ja majoneesiga? Mul ei peaks süda sellele rasvale vastu.
Kartulisalt? Miks peaks seda kodud tegema?
Praekartul majoneesiga?
Jah, kunagi 40 aastat tagasi lapsepõlves sai ehk sellist asja söödud, aga nüüd on ju maailm hoopis avaram. Isetehtud majonees on väga hea lisand – teelusikatäis või kaks. Rohkem kohe kuidagi ei lähe sisse.

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See “kõrgepalgaline” on tegelikult mudakonn. Inimene, kel omal suured võlad ja kes kutsub kogu aeg oma totakat blogi lugema.

Ma ei tea, kes on mudakonn, aga mul pole iial ühtki võlga olnud. Ammugi ei ole mingit blogi pidanud. Sul on tõsine vaimne häire, skisofreenia äkki? See, mida sa toodad, on juba igasugusest normaalsuset väljas. Otsi abi!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See “kõrgepalgaline” on tegelikult mudakonn. Inimene, kel omal suured võlad ja kes kutsub kogu aeg oma totakat blogi lugema.

Ma ei tea, kes on mudakonn, aga mul pole iial ühtki võlga olnud. Ammugi ei ole mingit blogi pidanud. Sul on tõsine vaimne häire, skisofreenia äkki? See, mida sa toodad, on juba igasugusest normaalsuset väljas. Otsi abi!

Miks sa siis ennast puudutatuna tunned?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis ennast puudutatuna tunned?

Sest mingi peast haige inimene kirjutab mu kohta mingit jama.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervise teema all (Sõeluuring) plärtsub keegi täpselt samasuguse käekirjaga. Stiilis, et kuidas ta on teistest peajagu kõrgem, kuna käib alati ainult tasuliste arstide juures. Kuidas tal on üüratu sissetulek, tänu millele saab endale lubada asju, mida rotid ei saa jne.

See “kõrgepalgaline” on tegelikult mudakonn. Inimene, kel omal suured võlad ja kes kutsub kogu aeg oma totakat blogi lugema.

Ma arvan, et mudakonn on meesterahvas. Ei usu mina, et ta rinnanäärme sõeluuringu ja kokanduse teemas kaasa räägib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega nõustun, et ei tasu vaeva ära. Aga mitte võimatu – varasemalt on ju samuti kodus valmistatud ise juustu, kodujuustu, kohupiima jne. Ei ole ükski neist võimatu kodus valmistada. Kui viitsitakse igasugu teeseeni kasvatada, juuretist jne siis on ka kindlasti need, kes viitsivad hapukoore tegemisega vaeva näha. Ning ühele – pole vegan, aga salvesti vegan majonees on minu jaoks parima maitsega. Ei meeldi need hellmansid jne, see vegan meenutab üht majoneesi, mis varasemalt jogurtitopsilaades topsis müüdi. Firmat ei mäleta, aga oli varasemalt ainuke, mille maitse mulle sobis. Aga eks ta suures osas maitse asi olegi.

No seda minagi, et on täiesti pointless teha kodus ise hapukoort. Muidugi saab kodus ise teha nii sõira, juustu, hapupiima, kohupiima, küpsetada ise leiba jne. Lihtsalt, näiteks hapukoore ise tegemine on pikk ja keeruline protsess, ja milleks seda on vaja teha, kui poes on olemas müügil väga hea hapukoor.

Ise tasub teha ikka juhul, kui enda oma kukub palju paremini ja tervislikum välja kui poes müüdav.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisalt? Miks peaks seda kodud tegema?

Kus seda siis tegema peaks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis ennast puudutatuna tunned?

Sest mingi peast haige inimene kirjutab mu kohta mingit jama.

Issand, sind tõesti lööb rivist välja mingi anonüümne kommentaar?? Nii mömm oled?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa siis ennast puudutatuna tunned?

Sest mingi peast haige inimene kirjutab mu kohta mingit jama.

Issand, sind tõesti lööb rivist välja mingi anonüümne kommentaar?? Nii mömm oled?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisalt? Miks peaks seda kodud tegema?

Kus seda siis tegema peaks?

Mitte kus, vaid miks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisalt? Miks peaks seda kodud tegema?

Kus seda siis tegema peaks?

Mitte kus, vaid miks.

Miks üldse süüa peaks tegema siis?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisalt? Miks peaks seda kodud tegema?

Kus seda siis tegema peaks?

Mitte kus, vaid miks.

Isetehtud kartulisalat on väga maitsev. Seega, miks mitte seda ise ja kodus teha?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisalt? Miks peaks seda kodud tegema?

Kus seda siis tegema peaks?

Mitte kus, vaid miks.

aga miks mitte

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isetehtud kartulisalat on väga maitsev. Seega, miks mitte seda ise ja kodus teha?

Juurde keeduviiner, nagu vanasti-mõnus retro. Reedel teen.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin täna head sooja salatit:

Pannil sibulad õli + või segus klaasjaks, lisasin jämeda riiviga riivitud porgandid, peeneks hakitud eri värvi paprikate ribad, maitsestasin soola + cayenne´i pipraga, lõpus lisasin natuke ananssimahla, hautasin väga kergelt. Porgand peaks jääma mõnusalt krõmps, sõmer.

Kõlab halvasti ja ebamaitsvalt.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah see on see isehakanud maitseguru slash ortorektik, ära pane tähele.

Vat ei ole. See auster-hapukapsas on keegi teine inimene.

Ta peaks tõesti kord ka päris restorani minema, siis tema öökimised ja imestamised vast vaibuksid.

Ole hea, kopeeri need öökimised ja imestamised. Ise nagu ei tea, et oleks nii kirjutanud, aga eks teine kägu teab muidugi paremini.

Mina olen auster-hapukapsas, aga siinses teemas veel postitatud ei ole.

Aga kohe lajatan ühe majoneesi (asendus) retsepti.

Pane mikserisse paar-kolm keedukartulit, üks-kaks keedumuna, veidi koort vôi naturaaljogurtit, maitsesta sobivaks (sinep, sool, küüslauk, pipar, paprika, oregano, vürtsikilu vms), ketra, kuni kreemiseks läheb  ja söö seda just sellega, mis isutab vôi mis käepärast on.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma tarbin väga harva majoneesi (mitte, et see mingi hirmushalb asi oleks, lihtsalt ei oska kuskile väga panna),

Praegu just keedan mune, tuli muna majoneesiga isu.

Kuidas sa kartulisalatit, singi-juustusalatit, suitsukanasalatit jn teed, ainult hapukoorega? Liha, kana kõrvale. Ahjulõhe majoneesi-juustukatte all, lumekrabi majoneesidipiga, praetud kartuliga jne. Igale poole sobib superhästi.

Tegelikult vôib hapukoort veidi sinepiga maitsestada, kui majoneesi pole, ei taha vôi ei saa tervislikel pôhjustel süüa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult vôib hapukoort veidi sinepiga maitsestada, kui majoneesi pole, ei taha vôi ei saa tervislikel pôhjustel süüa.

Seda küll. Aga ma pigem teen salati puhtalt majoneesiga, kui koorega. Väga fännan. Singi-juustu-oasalat kindlasti ainult majoneesiga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah see on see isehakanud maitseguru slash ortorektik, ära pane tähele.

Vat ei ole. See auster-hapukapsas on keegi teine inimene.

Ta peaks tõesti kord ka päris restorani minema, siis tema öökimised ja imestamised vast vaibuksid.

Ole hea, kopeeri need öökimised ja imestamised. Ise nagu ei tea, et oleks nii kirjutanud, aga eks teine kägu teab muidugi paremini.

Mina olen auster-hapukapsas, aga siinses teemas veel postitatud ei ole.

Aga kohe lajatan ühe majoneesi (asendus) retsepti.

Pane mikserisse paar-kolm keedukartulit, üks-kaks keedumuna, veidi koort vôi naturaaljogurtit, maitsesta sobivaks (sinep, sool, küüslauk, pipar, paprika, oregano, vürtsikilu vms), ketra, kuni kreemiseks läheb ja söö seda just sellega, mis isutab vôi mis käepärast on.

Vastad minule ehk siis tsiteerisid mu palvet kopeerida, aga sellest kommentaarist ei saa mitte midagi aru. Minu kirjutatud see pole, seega palun uuesti IMESTAMISTE JA ÖÖKIMISTE kohta lõiku, kus olen nii teinud. Kui sa mind kümnete kägude seast ei tuvasta, et tasu plõksida ja ammugi mingit suvalist kommentaari minu kraesse ajada (keedukartul majoneesi sees?? kilu? jogurt? jm)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult vôib hapukoort veidi sinepiga maitsestada, kui majoneesi pole, ei taha vôi ei saa tervislikel pôhjustel süüa.

Seda küll. Aga ma pigem teen salati puhtalt majoneesiga, kui koorega. Väga fännan. Singi-juustu-oasalat kindlasti ainult majoneesiga.

No lase käia, aga tervisest hoolivad inimesed ei söö lusikaga majoneesi. Ausalt, nii suur kogus pole ok.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No lase käia, aga tervisest hoolivad inimesed ei söö lusikaga majoneesi. Ausalt, nii suur kogus pole ok.

Oih, aga lase end siis kontrollida, et mis su tervisel viga on. Mul on kõik hästi.

Sinusugune vingats 5 minutit taluda on hullem, kui pool liitrit majoneesi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt, nii suur kogus pole ok.

Mis siis majoneesis ok pole?  Sama õli, millest rohelistele  salatitele kastme segad? Või muna ja sinep? Ürdid? No kui suure koguse sa siis ikka salati sees seda kahjulikku ainet sisse süüa jõuad 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 158 )


Esileht Kodunurk Soovitage palun huvitavaid salateid