Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 304 )

Teema: Tallinna koolide hea tahte protokollid

Postitas:
Kägu

GAG arvutiteadus, sai kõik maksimumtulemused ja võttis kutse vastu. Paljud koolid Eestis saatsid talle kutsed, isegi Nõo Reaalgümnaasium. Reaali ja GAG-i vahel kaalus, võttis GAG-i, TIK-i ei kaalunud, tühistas kohe kutse, sinna ta ei oleks läinud, aga midagi pidi kolmandaks panema.

Ei ole mingit kohustust kolme kooli valida. Võid panna ka ainult ühe või kaks. Milleks panna valikusse kooli kuhu nagunii minna ei soovi?

Avaldusele tuli vist ikka märkida kolm kooli. Minu laps märkis samuti kolm, ei teadnudki, et võib vähem valida. Sai esimesse valikusse kohe kutse, aga peab kinnitama järgmine nädal. Tema kaks head sõpra loobusid kutsetest ja lähevad kodu lähedale kooli, mu laps mõtleb veel, sest kodu juures on uus ja hea kool, aga eliitkool on ka sobiv valik. Kaalume veel kuhu läheb.

Mina ikka mõjutaks last, et ei lepiks mugavusega kodulähedase kooliga.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud koolid Eestis saatsid talle kutsed, isegi Nõo Reaalgümnaasium.

Nõo katsete testid on ju alles ülehomme – kuidas nad juba kutseid saadavad?

Saadeti juba veebruaris kutseid ja Nõo ei ole ainus kool kes enne katseid kutse saadab.

hmm, huvitav , et koroona ajastu alguses minu olümpiaadi  lapsed kutseid ei saanud.  Aga Nõo kasuks nad poleks otsustanud ka siis, kui oleksid kutse saanud. Kool on väga hea aga Tallinna koolidega ikka ei ole võrreldav võimaluste osas.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olümpiaadide tulemused on avalikud, vaata tulemusi, näed mitme nime kordumist erinevatel olümpiaadidel.

Ei hakka mina neid läbi otsima. Palun anna mõni nimi, kes neis neljas aines olümpiaadil tipus olnud.

See on sul puhas laiskus, võta olümpiaad millega võrrelda soovid, Teaduskooli lehel lahti ja näed kiirelt, et mitmed nimed on samad. Kui seda ka ei viitsi, võta G4 kodulehtedelt tulemused, seal näed samasid nimesid lühemas versioonis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud koolid Eestis saatsid talle kutsed, isegi Nõo Reaalgümnaasium.

Nõo katsete testid on ju alles ülehomme – kuidas nad juba kutseid saadavad?

Saadeti juba veebruaris kutseid ja Nõo ei ole ainus kool kes enne katseid kutse saadab.

hmm, huvitav , et koroona ajastu alguses minu olümpiaadi lapsed kutseid ei saanud. Aga Nõo kasuks nad poleks otsustanud ka siis, kui oleksid kutse saanud. Kool on väga hea aga Tallinna koolidega ikka ei ole võrreldav võimaluste osas.

Nõo on esikümne kool, kaugelt tulevatel lastel on internaat. Kindlasti on õpilasi kellele nii sobib ja tegemist on tugeva kooliga. Olen nende kohta palju häid sõnu kuulnud ja suhtumiselt õpilastesse on nad Tik-ist kindlasti paremad.

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Need lapsed saavadki katsetel ju maksimumpunktid. Sest nemad on tänu olümpiaadidele katsetest vabastatud.

Mina sain aru, et jutt ei olnud olümpiaadiga saadud tulemustest. Tsiteerin: “temasugused lapsed saavad igal pool kas maksimume või peaaegu 100% tulemused”.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pojal oli esimene valik Reaalkool, sai katsetest olümpiaadiga vabastuse. Vestlus oli 6. aprillil ja 7. aprilli hilisõhtul sai protokolli, mida pole siiamaani kinnitanud, tahab pigem minna kodulähedasse kooli (ei ela Tallinnas). Püüan teda ikka meelitada kutse kooli vastu võtma, loobuda saab hiljem ka. Peale Reaalkoolist protokolli saamist tühistas teise ja kolmanda valiku koolides vestlused.

Arvan, et siin teemas eespool juttu olnud Nõo kutse oli seesama, mille minu poeg ka sai. Saadeti paberkandjal kiri pojale kooli, kutsuti õppima Nõo Reaalgümnaasiumisse. Lubati Nõost tasuta ühiselamukohta, tasuta sööki 3 x päevas, tasuta sõitu kord nädalas koju ja kooli. Sellele kutsele minu poeg ei reageerinud. Oleksin tahtnud, et ta oleks kutse vastu võtnud vähemalt viisakusest, sest personaalselt saadeti, loobuda saab hiljem ka. Oli mingi tähtaeg, kui pidi registreeruma.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele kutsele minu poeg ei reageerinud. Oleksin tahtnud, et ta oleks kutse vastu võtnud vähemalt viisakusest, sest personaalselt saadeti, loobuda saab hiljem ka.

Kui laps teab, et ta sinna kooli minna ei taha, siis viisakas oleks olnud saata äraütlev vastus, aga mitte hakata kutset vastu võtma ning hiljem ära ütlema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea antud õpilast, kuid minu sõprade laps on ohtralt vabariiklike olümpiaadide esikolmiku kohti saanud,  ja temasugused lapsed saavad igal pool kas maksimume või peaaegu 100% tulemused. Mõnele lapsele on kamaluga antud nii mälu kui nutikust.

Mina ei tea ühtegi last, kes nelikkatsete kõikides ainetes oleks maksimumi saanud, sel aastal kui minu laps katsetas, sai matemaatikas vist 2 last maksimumpunktid, aga nad ei saanud teistes ainetes maksimumi (head punktid küll, aga mitte 100%).

Need olümpiaadide lapsed ei tee üldiselt katseid, vabastus annabki 100% punkte. Ma tegelikult ei eta ka ühtegi last, kes kõik riigieksamid maksimupunktidele oleks teinud, selliseid küll kes ühes aines said 100 punkti ja teises 95+.

Need kõige targemad lapsed, kes rahvusvahelistel olümpiaadidel häid tulemusi saavad, ei pruugi isegi medaliga lõpetada.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea ühtegi olümpiaadivõitjat, kes oleks ühtviisi tugev matemaatikas, füüsikas, inglise keeles ja emakeeles. Väga kahtlen, et sellised olemas on. Kui, siis tõesti 1-2 geeniust.

Mina tean selliseid. Isegi mitut. Võitsid olümpiaade, lõpetasid tugeva kooli kullaga ning said riigieksamitel kas maksimum või maksimumilähedased punktid.

Riigieksamitel maksimumi saada ei ole keeruline ylesanne, kui lõpetad eliitkooli gymnaasiumit. Riigieksamid on koostatud arvestades kõikide Eesti gymnaasiumite õpilaste läbilõiget.

Kyll aga on hoopis keerulisem saada maksimumpunkte nelja kooli gymnaasiumisse astumise katsetel, sest iga valdkonna ylesannete taseme koostab vastava valdkonna absoluutne tippkool ja ei arvestatagi sellega, et iga keskmine noor need katsed ikka ära teeks nagu riigieksam tegelikult arvestab.

 

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pojal oli esimene valik Reaalkool, sai katsetest olümpiaadiga vabastuse. Vestlus oli 6. aprillil ja 7. aprilli hilisõhtul sai protokolli, mida pole siiamaani kinnitanud, tahab pigem minna kodulähedasse kooli (ei ela Tallinnas). Püüan teda ikka meelitada kutse kooli vastu võtma, loobuda saab hiljem ka. Peale Reaalkoolist protokolli saamist tühistas teise ja kolmanda valiku koolides vestlused.

Arvestage ka sellega, et kui viimasel hetkel protokolli tagasi viite, siis ei pruugi soovitud suunda enam mahtuda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestage ka sellega, et kui viimasel hetkel protokolli tagasi viite, siis ei pruugi soovitud suunda enam mahtuda.

Sa ilmselt räägid varasemate aastate kogemuste pealt? Varem oli Reaalis nii, et konkurss toimus ja protokoll anti ilma suuna määratluseta, suuna määrasid siis, kui protokolli tagastasid. Siis oligi, kes ees, see mees. Sel aastal oli minu teada esimest korda nii, et konkureeritigi konkreetsesse suunda, mitte lihtsalt Reaalkooli ja seega peaks protokolli saamisel ikka ka koht soovitud suunas garanteeritud olema, sõltumata kinnitamise kuupäevast.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestage ka sellega, et kui viimasel hetkel protokolli tagasi viite, siis ei pruugi soovitud suunda enam mahtuda.

Sa ilmselt räägid varasemate aastate kogemuste pealt? Varem oli Reaalis nii, et konkurss toimus ja protokoll anti ilma suuna määratluseta, suuna määrasid siis, kui protokolli tagastasid. Siis oligi, kes ees, see mees. Sel aastal oli minu teada esimest korda nii, et konkureeritigi konkreetsesse suunda, mitte lihtsalt Reaalkooli ja seega peaks protokolli saamisel ikka ka koht soovitud suunas garanteeritud olema, sõltumata kinnitamise kuupäevast.

Eksid. Protokolli tuleb kirjutada esimene eelistus ja teine eelistus. Ma ei tea, miks pidi sel aastal avaldusel suuna valima, reaalsuses käib suundadesse jagunemine nii nagu varemgi. Ja nt. meditsiinisuunal on kohtade ülempiir paigas. Teiste suundadega on olukord paindlikum.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

Palju vestlusel GAG-s punkte sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

Palju vestlusel GAG-s punkte sai?

73/75st

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea antud õpilast, kuid minu sõprade laps on ohtralt vabariiklike olümpiaadide esikolmiku kohti saanud, ja temasugused lapsed saavad igal pool kas maksimume või peaaegu 100% tulemused. Mõnele lapsele on kamaluga antud nii mälu kui nutikust.

Mina ei tea ühtegi last, kes nelikkatsete kõikides ainetes oleks maksimumi saanud, sel aastal kui minu laps katsetas, sai matemaatikas vist 2 last maksimumpunktid, aga nad ei saanud teistes ainetes maksimumi (head punktid küll, aga mitte 100%).

Need olümpiaadide lapsed ei tee üldiselt katseid, vabastus annabki 100% punkte. Ma tegelikult ei eta ka ühtegi last, kes kõik riigieksamid maksimupunktidele oleks teinud, selliseid küll kes ühes aines said 100 punkti ja teises 95+.

Need kõige targemad lapsed, kes rahvusvahelistel olümpiaadidel häid tulemusi saavad, ei pruugi isegi medaliga lõpetada.

Medal ei maksa tänaoäeval midagi, ainult TÜ annab mõne punkti juurde, muus osas ei ole selkega midagi teha.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

Reaalis ka ilmselt liigub nimekiri veel, meil tuli sealt täna teade ka, et ootenimekirjas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

Reaalis ka ilmselt liigub nimekiri veel, meil tuli sealt täna teade ka, et ootenimekirjas

Ka reaalis ootel. Imestan, et kolmanda valikuna üldse ootenimekirjagi sai.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

Reaalis ka ilmselt liigub nimekiri veel, meil tuli sealt täna teade ka, et ootenimekirjas

Ka reaalis ootel. Imestan, et kolmanda valikuna üldse ootenimekirjagi sai.

Palju punkte kokku on ja palju vestluse eest?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigieksamitel maksimumi saada ei ole keeruline ylesanne, kui lõpetad eliitkooli gymnaasiumit.

Miks siis iga aasta kõigest 5-7 õpilast on, kes kogu Eesti peale eesti keele eksamil maksimumpunktid saavad? Või äkki ikka on keeruline ülesanne?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigieksamitel maksimumi saada ei ole keeruline ylesanne, kui lõpetad eliitkooli gymnaasiumit.

Miks siis iga aasta kõigest 5-7 õpilast on, kes kogu Eesti peale eesti keele eksamil maksimumpunktid saavad? Või äkki ikka on keeruline ülesanne?

Sa mõtled päris 100% punkte? Ma mõtlesin siiski maksimumilähedast, 95% ja rohkem.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka tagasisidet, ehk on teistele ootajatele abiks…meie oleme päris kaua praadinud, läks isegi meelest juba vahepeal mõelda selle peale????…6ndal aprillil oli vestlus Reaalis ja 13ndal aprillil Gag-s, Reaalist on üleval ainult vestluse punktid, GAGist tuli täna protokoll, peale vestlust jäi seal kohe ootele…

Reaalis ka ilmselt liigub nimekiri veel, meil tuli sealt täna teade ka, et ootenimekirjas

Ka reaalis ootel. Imestan, et kolmanda valikuna üldse ootenimekirjagi sai.

Palju punkte kokku on ja palju vestluse eest?

Katsete punktid kokku olid 344, seega päris head, aga vestlus 40/50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsete punktid kokku olid 344, seega päris head, aga vestlus 40/50.

Kuidas 344? Üldse on maksimum ju 300 + vestlus?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsete punktid kokku olid 344, seega päris head, aga vestlus 40/50.

Kuidas 344? Üldse on maksimum ju 300 + vestlus?

Ma liitsin kogemata inglise keele ka. Ilma selleta oleks 258.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsete punktid kokku olid 344, seega päris head, aga vestlus 40/50.

Kuidas 344? Üldse on maksimum ju 300 + vestlus?

Max punktid on Reaalis üleüldse 100, sest matemaatika tulemust korrutad koefitsendiga 0.5, füüsika tulemust 0.3 ning emakeelt 0.2. Milleks need ainete kaalud on, kui te neid ei kasuta? Kaalutuna saavad kolm Reaalkooli sisseastumiseks vajalikku punktisummat kokku anda maksimaalselt 100. Mingit mõtet pole rääkida siin tuimast nelja või kolme katse punktisummast.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsete punktid kokku olid 344, seega päris head, aga vestlus 40/50.

Kuidas 344? Üldse on maksimum ju 300 + vestlus?

Max punktid on Reaalis üleüldse 100, sest matemaatika tulemust korrutad koefitsendiga 0.5, füüsika tulemust 0.3 ning emakeelt 0.2. Milleks need ainete kaalud on, kui te neid ei kasuta? Kaalutuna saavad kolm Reaalkooli sisseastumiseks vajalikku punktisummat kokku anda maksimaalselt 100. Mingit mõtet pole rääkida siin tuimast nelja või kolme katse punktisummast.

Tore targutus iseenesest, aga minul on küll huvitav lugeda ka niisama punktidest, ilma kaalumata. Pigem võiksid sellised ninatargad näpuviibutused olla olemata 🙂

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on valida TIKi , 21kk ja TÜG vahel, kuidas valiksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on valida TIKi , 21kk ja TÜG vahel, kuidas valiksite?

Samas järjestuses. Kuigi TÜG välistaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜG hoopis teisest kategooriast kool.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TÜG hoopis teisest kategooriast kool.

seda küll aga kuidas valida kahe esimese vahel, TIKi sisekliima kohta on nii palju halba kuulnud.

+3
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 304 )


Esileht Koolilaps Tallinna koolide hea tahte protokollid