Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )

Teema: Tallinnasse korteri ostmine

Postitas:
Kägu

Äkki sa peaksid lihtsalt linnas tööl käima seal kära sees, saaks igal õhtul vaikusesse sõita.

Seda võib ajutiselt teha. Mul kuluks autosõidu peale 2,5h iga päev ja kütust läheks meeletult. Abikaasa sõitis vahepeal Tallinna vahet ja kütusekulu säästliku autoga u 500 eurot. Ja mul on veel väikesed lapsed. Ma neid ei näegi siis.

Elan Kesk-Eestis, abikaasa käib iga päev Tallinnasse tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul on vaja sinna Tallinnasse kolida kui raha pole ja ükski linnaosa tegelt ei meeldi? Eesti on nii palju imeilusaid väikelinnu, kus kinnisvara on odav, kõik teenused käe-jala juures, lapsed saavad ise koolist koju jalutada.

Selle asja nimi on PRESTIIŽ. Ei saa ju Imavere või Tudulinna KESKLINNAST rääkida no ja loungesid ja “kõik on käe-jala juures” pole ka.

Prestiiž võib mõne jaoks ju olla, aga Tallinnas elatakse ikka sellepärast, et seal on tööd. Prestiižne võib olla elamine hoopis kaunis maakohas ja siis teha kodust hästi tasustatud tööd. Näiteks oled it-tegelane. Aga kahjuks enamusel sellised võimalused puuduvad.
Selline tunne on, et osad inimesed ei ole väikestes kohtades elanud ja neil pole aimugi asjaolust, et vabu töökohti pakutakse mõnikord vaid Coopis või Grossis. Mõnda tehasesse ka, aga sinna pigem oodatakse mehi. Lähedal asub väikelinn ja ka sinna mingit kindlat erialast tööd ei pakuta. No ja kui sul on valida, kas töötad Grossis edasi ja sul puuduvad sõidukulud või pead iga päev sõitma autoga lähimasse linna 30-40km, aga saad 200-300 eurot rohkem palka, siis vist tasub Grossis edasi olla. Jääb rohkem raha kätte.
Tallinnas seda probleemi pole. Tööle sõit on tasuta. Ja kui lähebki tasuliseks, siis see on väike raha selle kõrvalt, mis maksab auto ülalpidamine ja kütus.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Kristiines, aga mingit linnakära küll tuppa ei kosta ja aknast välja vaadates näen muru, mitte mööda voorivad autosid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kahjuks enamusel sellised võimalused puuduvad.

Aga miks? Absoluutselt kõigil on võimalus leida neelepärane töö või kui mitte, siis ise endale tööd pakkuda. Töö ja raha pole ometi maailmast otsa saanud.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi, mis mulle mu Tallinna korteri juures eriti meeldib, et aken avaneb maja taha ja sealt ei lähe ei autosid ega jalakäijaid mööda, vaid on vaiksed aiaga piiratud eramajade aiad.

Asi mis mulle eramajas elades ei meeldi, et naabrite kortermajade akendest minu aeda vahitakse, mingit privaatsust pole. No võiks ju olla, et mina ka sellest mingit kasu saaks (loe teeniks), et naabritel nii ilus vaade minu rohelisse aeda.

Tegelikult nii hull pole, naabermajad on 2-3 korrusega ja sellised max 10 korteriga. Tänavapoolsetel korteritel sama rahulik kui aiapoolsetel, meil väike tänav ja ainult tipptunnil mõni arvab, et läbi meie tänava sõites saab ehk kiiremini. Kui mul mingi 5 kordne pannelikas kõrval oleks (Kristiines on sellised kohti küll), siis oleks vist ammu maja maha müünud ja kaugemale kolinud, see oleks ikka üsna hirmus kui 100 korterit su aeda jõllitaks.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi, mis mulle mu Tallinna korteri juures eriti meeldib, et aken avaneb maja taha ja sealt ei lähe ei autosid ega jalakäijaid mööda, vaid on vaiksed aiaga piiratud eramajade aiad.

Asi mis mulle eramajas elades ei meeldi, et naabrite kortermajade akendest minu aeda vahitakse, mingit privaatsust pole. No võiks ju olla, et mina ka sellest mingit kasu saaks (loe teeniks), et naabritel nii ilus vaade minu rohelisse aeda.

Tegelikult nii hull pole, naabermajad on 2-3 korrusega ja sellised max 10 korteriga. Tänavapoolsetel korteritel sama rahulik kui aiapoolsetel, meil väike tänav ja ainult tipptunnil mõni arvab, et läbi meie tänava sõites saab ehk kiiremini. Kui mul mingi 5 kordne pannelikas kõrval oleks (Kristiines on sellised kohti küll), siis oleks vist ammu maja maha müünud ja kaugemale kolinud, see oleks ikka üsna hirmus kui 100 korterit su aeda jõllitaks.

Jahaa, ma elasin üheksakordses paneelikas ja nende keskel oli siis eramajake, kooli kõrval veel ka. Ma ka mõtlesin, et õudne koht elamiseks, pigem siis juba see paneelika korter, seal rohkem privaatsust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul on vaja sinna Tallinnasse kolida kui raha pole ja ükski linnaosa tegelt ei meeldi? Eesti on nii palju imeilusaid väikelinnu, kus kinnisvara on odav, kõik teenused käe-jala juures, lapsed saavad ise koolist koju jalutada.

Selle asja nimi on PRESTIIŽ. Ei saa ju Imavere või Tudulinna KESKLINNAST rääkida no ja loungesid ja “kõik on käe-jala juures” pole ka.

Prestiiž võib mõne jaoks ju olla, aga Tallinnas elatakse ikka sellepärast, et seal on tööd. Prestiižne võib olla elamine hoopis kaunis maakohas ja siis teha kodust hästi tasustatud tööd. Näiteks oled it-tegelane. Aga kahjuks enamusel sellised võimalused puuduvad.

Selline tunne on, et osad inimesed ei ole väikestes kohtades elanud ja neil pole aimugi asjaolust, et vabu töökohti pakutakse mõnikord vaid Coopis või Grossis. Mõnda tehasesse ka, aga sinna pigem oodatakse mehi. Lähedal asub väikelinn ja ka sinna mingit kindlat erialast tööd ei pakuta. No ja kui sul on valida, kas töötad Grossis edasi ja sul puuduvad sõidukulud või pead iga päev sõitma autoga lähimasse linna 30-40km, aga saad 200-300 eurot rohkem palka, siis vist tasub Grossis edasi olla. Jääb rohkem raha kätte.

Tallinnas seda probleemi pole. Tööle sõit on tasuta. Ja kui lähebki tasuliseks, siis see on väike raha selle kõrvalt, mis maksab auto ülalpidamine ja kütus.

Kas sinu erialal on Tallinnas kogu aeg pakkumisi saadaval? Mis ainult Grossi pood? Väikelinnas vajatakse omavalitsuses kõikvõimalike erinevate erialade spetsialiste. Igas linnas on koolid, lasteaiad, kohvikud, pubid.  Ka paljudes väksemates linnades on vähemalt üks hotell ja ujula. Noortekeskused, hobiringid, kultuurimajad, raamatukogud. Minu kodulinnas on aasta jooksul ikka rohkem kui mitu pakkumist olnud just kõrgharidust eeldavatele ametikohtadele.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sul on vaja sinna Tallinnasse kolida kui raha pole ja ükski linnaosa tegelt ei meeldi? Eesti on nii palju imeilusaid väikelinnu, kus kinnisvara on odav, kõik teenused käe-jala juures, lapsed saavad ise koolist koju jalutada.

Selle asja nimi on PRESTIIŽ. Ei saa ju Imavere või Tudulinna KESKLINNAST rääkida no ja loungesid ja “kõik on käe-jala juures” pole ka.

Prestiiž võib mõne jaoks ju olla, aga Tallinnas elatakse ikka sellepärast, et seal on tööd. Prestiižne võib olla elamine hoopis kaunis maakohas ja siis teha kodust hästi tasustatud tööd. Näiteks oled it-tegelane. Aga kahjuks enamusel sellised võimalused puuduvad.

Selline tunne on, et osad inimesed ei ole väikestes kohtades elanud ja neil pole aimugi asjaolust, et vabu töökohti pakutakse mõnikord vaid Coopis või Grossis. Mõnda tehasesse ka, aga sinna pigem oodatakse mehi. Lähedal asub väikelinn ja ka sinna mingit kindlat erialast tööd ei pakuta. No ja kui sul on valida, kas töötad Grossis edasi ja sul puuduvad sõidukulud või pead iga päev sõitma autoga lähimasse linna 30-40km, aga saad 200-300 eurot rohkem palka, siis vist tasub Grossis edasi olla. Jääb rohkem raha kätte.

Tallinnas seda probleemi pole. Tööle sõit on tasuta. Ja kui lähebki tasuliseks, siis see on väike raha selle kõrvalt, mis maksab auto ülalpidamine ja kütus.

Kas sinu erialal on Tallinnas kogu aeg pakkumisi saadaval? Mis ainult Grossi pood? Väikelinnas vajatakse omavalitsuses kõikvõimalike erinevate erialade spetsialiste. Igas linnas on koolid, lasteaiad, kohvikud, pubid. Ka paljudes väksemates linnades on vähemalt üks hotell ja ujula. Noortekeskused, hobiringid, kultuurimajad, raamatukogud. Minu kodulinnas on aasta jooksul ikka rohkem kui mitu pakkumist olnud just kõrgharidust eeldavatele ametikohtadele.

Toome näite, et ma olen raamatupidaja haridusega. Alles lõpetanud kooli, nii et veel ise oma firmat tegema ei hakka. Kohalikus omavalitsuses töötavad inimesed, kes on seal aegade algusest peale töötanud. Väike koht, töökohti vähe, kõik hoiavad oma töökohast kinni. Töötatakse ka pesioniealisena. Jah, meie omavalitsusest üks läks pensionile. Sellest on juba mitu aastat möödas. Kandideerisin, aga ei osutunud valituks. Rohkem pole kuulutusi näinud. Mida on näiteks raamatupidajal koolis teha? Raamatukogus? Pubis? Kõik need sinu toodud näited on ju sama head kui Gross. Palgamõttes siis. Kohalikus asulas raamatupidaja kohti ei pakuta, lähimas väikelinnas ehk mõni koht aastas. Isegi Tallinnas ei ole neid kohti ülemõistuse palju. Veelvähem on raamatupidamisassistendi kohti. Aga siiski Tallinnas on võimalusi rohkem.
Mul on kõrgharidus (ei ole raamatupidaja) ja ma võiksingi tööd otsima jääda. Lõpuks läksingi Grossi tööle. Ainus koht, kuhu mind võeti. Mulle ei meeldi see töö. Olen enamaks võimeline.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kad päriselt keegi soovib elada korteris kus akna all pidev inimeste ja autode voorimine?

Ma just oma mustamäe paneelika korterit sellepärast hindangi et akna all pole autosid ja tänavamüra vähe.

Ja pole sellel Arte gümnaasiumil häda midagi. Värskelt renoveeritud ja hea õpikeskkonnaga kool. Isegi ujula on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodulinnas on aasta jooksul ikka rohkem kui mitu pakkumist olnud just kõrgharidust eeldavatele ametikohtadele.

Kas need on mingid sellised töökohad, mis eeldavad ükskõik millist kõrgharidust, peaasi, et diplom on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kad päriselt keegi soovib elada korteris kus akna all pidev inimeste ja autode voorimine?

Autosid ei taha, aga inimesi oli kunagi Tartus Kalda teel päris vahva aknast vaadata. Mõnikord jooksid vihmaga kanali äärest linad ümber kodu poole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida valgustkartvat tee oma eramaja aias teete siis, et see nii õudne oleks, kui keegi näeks?

Linnas elades paraku inimesed näevad ikka, mida teised teevad. Paneelikas kuuled jälle, kuidas naaber köhib või tunned, et keegi rõdul suitsetab.

Mul oleks küll ükskõik oma aias, kui keegi näeb, et ma lilli istutan, sõpradega olen või lihtsalt vedelen.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks küll ükskõik oma aias, kui keegi näeb, et ma lilli istutan, sõpradega olen või lihtsalt vedelen.

Ma ei usu, et sul ükskõik oleks. Kui saaksid valida kahe maja vahel: üks privaatses eramajade rajoonis, kus heal juhul sind näevadki vaid üleaedsed naabrid, näiteks kaks perekonda, keda sa ilmselt siis ka vähemalt teretutvuse tasemel tunned. Ja teine variant oleks maja kohas, kus sinu aeda avaneb vaade 9-korruselise paneelelamu 100st korterist. Ütleme, et mõlema asukoht on hea ja parameetrid samad, peale selle, et üks on paneelika vastas ja teine ei ole.

Iial ma ei usu, et sa valiksid selle 9-korruselise maja vahetus läheduses asuva eramu. Mina kindlasti ei valiks. Asi pole isegi selles, et kas keegi mind aknast vahib, vaid ma ei taha, et keegi sealt paneelikast mu aeda vandaalitsema tuleb, õuele kuseb, koera kividega loobib vms sada häda. Mida rohkem anonüümseid naabreid eramaja piirkonnas, seda suurem oht ebameeldivusteks.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks küll ükskõik oma aias, kui keegi näeb, et ma lilli istutan, sõpradega olen või lihtsalt vedelen.

Ma ei usu, et sul ükskõik oleks. Kui saaksid valida kahe maja vahel: üks privaatses eramajade rajoonis, kus heal juhul sind näevadki vaid üleaedsed naabrid, näiteks kaks perekonda, keda sa ilmselt siis ka vähemalt teretutvuse tasemel tunned. Ja teine variant oleks maja kohas, kus sinu aeda avaneb vaade 9-korruselise paneelelamu 100st korterist. Ütleme, et mõlema asukoht on hea ja parameetrid samad, peale selle, et üks on paneelika vastas ja teine ei ole.

Iial ma ei usu, et sa valiksid selle 9-korruselise maja vahetus läheduses asuva eramu. Mina kindlasti ei valiks. Asi pole isegi selles, et kas keegi mind aknast vahib, vaid ma ei taha, et keegi sealt paneelikast mu aeda vandaalitsema tuleb, õuele kuseb, koera kividega loobib vms sada häda. Mida rohkem anonüümseid naabreid eramaja piirkonnas, seda suurem oht ebameeldivusteks.

Ja loomulikult ära ootagi, et saad oma aia õunu või lilli nautida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks küll ükskõik oma aias, kui keegi näeb, et ma lilli istutan, sõpradega olen või lihtsalt vedelen.

Ma ei usu, et sul ükskõik oleks. Kui saaksid valida kahe maja vahel: üks privaatses eramajade rajoonis, kus heal juhul sind näevadki vaid üleaedsed naabrid, näiteks kaks perekonda, keda sa ilmselt siis ka vähemalt teretutvuse tasemel tunned. Ja teine variant oleks maja kohas, kus sinu aeda avaneb vaade 9-korruselise paneelelamu 100st korterist. Ütleme, et mõlema asukoht on hea ja parameetrid samad, peale selle, et üks on paneelika vastas ja teine ei ole.

Iial ma ei usu, et sa valiksid selle 9-korruselise maja vahetus läheduses asuva eramu. Mina kindlasti ei valiks. Asi pole isegi selles, et kas keegi mind aknast vahib, vaid ma ei taha, et keegi sealt paneelikast mu aeda vandaalitsema tuleb, õuele kuseb, koera kividega loobib vms sada häda. Mida rohkem anonüümseid naabreid eramaja piirkonnas, seda suurem oht ebameeldivusteks.

Ja loomulikult ära ootagi, et saad oma aia õunu või lilli nautida.

Tallinn on täis linnapeenraid.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinn on täis linnapeenraid.

no nähtud sedagi videot, kuidas mingi mees neid Tallinna roosipõõsaid koos juurtega maa seest välja kaevas ja endale autopagasnikusse toppis.

Sa ei tea ju seda, kui sageli Tallinna aednikud peavad sinna uusi lilli juurde istutama. Linna lillepeenraid uuendatakse pidevalt ja igale poole neid ei saagi rajada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ära ootagi, et saad oma aia õunu või lilli nautida.

Ot misasja, te päriselt kujutate endale ette, et inimesed murravad sisse, vinnavad ennast üle eramu aedade, et seal õunu süüa, lilli korjata ja kusta? Imelikud olete?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil Kristiines kasvab vabadel aladel lammutatud majade juures olnud õunapuid, õunad vedelevad nii puus kui maas, keegi ei torma neid korjama. Ei ole ka lillede kadumist täheldanud. Isegi roose kasvatavad mõned usinad memmed suurte kortermajade ees. Mõned siin vist jutustavad oma koduse Kapa-Kohila kommetest?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

misasja, te päriselt kujutate endale ette, et inimesed murravad sisse, vinnavad ennast üle eramu aedade, et seal õunu süüa, lilli korjata ja kusta? Imelikud olete?

Nad arvavad ka ju, et neid jubedalt vahitakse.

Mina elaks täiesti vabalt korrusmajade kõrval eramajas, kui asukoht sobiks. St tahan elada võimalikult kesklinna lähedal. Kui seal on väike aiake, siis eriti tore. Keegi üle aia küll rohkem ei käi kui a la kuskil Assakul või Kiilis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinn on täis linnapeenraid.

no nähtud sedagi videot, kuidas mingi mees neid Tallinna roosipõõsaid koos juurtega maa seest välja kaevas ja endale autopagasnikusse toppis.

Sa ei tea ju seda, kui sageli Tallinna aednikud peavad sinna uusi lilli juurde istutama. Linna lillepeenraid uuendatakse pidevalt ja igale poole neid ei saagi rajada.

Ohkab.

Ei, ma ei mõtle neid linnapeenraid. On olemas nn kogukonnaaiad, kus inimestel on oma kastid, kus kasvatavad mida iganes. On lausa kasvuhooneid. Mina kasvatan rahumeeli lilli, kurke, tomateid, kartuleid ja isegi maasikaid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea, kuidas on üle aia ronimise, õunte söömise ja lillede korjamisega, aga kusel käiakse küll massiliselt eramu õuel, kui on läheduses suur paneelikas ja mõni väiksem maja.

Ma ise elan 8-korteriga majas, millel on erahoov. Siin teistmoodi ei saa, kui väravad ette ja kogu aeg lukus hoida. Naabermaja ehitas enda maja juurde müüri, sest madalamast aiast hüpati pidevalt üle ja kasutati maja seina tualetina.

Fakt on see, et piirkonnas, kus on ainult eramajad, on vähem selliseid vandaalitsemisi kui pirkonnas, kus on mõned eramajad ja sealsamas kõrval suured paneelikad. Selle vastu lihtsalt ei ole mõtet vaielda. Kui ka ei tulda sul õunapuud tühjaks sööma, siis visatakse prügi aeda. Ja võib juhtuda küll ka seda, et viiakse minema su lillepott.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise elan 8-korteriga majas, millel on erahoov. Siin teistmoodi ei saa, kui väravad ette ja kogu aeg lukus hoida. Naabermaja ehitas enda maja juurde müüri, sest madalamast aiast hüpati pidevalt üle ja kasutati maja seina tualetina.

Sul pole ju eramu. Ma tahaks näha, kuidas keegi julgeb eramu aeda ennast sisse murda-lisaks magavale koerale võib omanik tulistada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult ära ootagi, et saad oma aia õunu või lilli nautida.

Ot misasja, te päriselt kujutate endale ette, et inimesed murravad sisse, vinnavad ennast üle eramu aedade, et seal õunu süüa, lilli korjata ja kusta? Imelikud olete?

Korterelamute laste puhul täiesti tavaline tegevus. Minu maja katusele visati kõrgemalt korruselt prahti ja pudeleid, aialippe kisti mööda minnes lahti ja loobiti sodi üle aia.
Kortermajas elasid seejuures mitmed akadeemikud ja prestiižssete riigiametite pidajad. Kusjuures ka üks perekoolikas. Nime ei hakka nimetama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks näha, kuidas keegi julgeb eramu aeda ennast sisse murda-lisaks magavale koerale võib omanik tulistada.

koer mürgitatakse ära (ok, see võib ka õudse naabri tõttu eramaja piirkonnas juhtuda)

ja sul ei ole mingit õigust kedagi oma õuel suvaliselt tulistada. Kui sa just vangi minna ei taha. Isegi oma tuppa sisse murdnud inimest sa ei või tulistada igal võimalikul juhul, on ka selliseid juhtumeid, kus omanik on oma vara kaitsnud sissetungija eest ja talle on määratud vangistus.

Ma küll ei taipa, miks sa vaidled sellega, et paneelmajades vahetus naabruses on suurem risk sellele, et sinu vara kallal vandaalitsetakse? Miks see nii on? Sest paneelika elanikud on anonüümsed, kergem on neil mitte vahele jääda mingite huligaansustega. Nende seas võib olla palju erinevat rahvast, kellest sugugi kõik ei talu seda, et naabermajas keegi mõnusasti aias peesitab ja vorstikesi grillib või iga pühapäeva hommikul oma muruniidukile hääled sisse lööb. Suuremas massis on suurem tõenäosus sellele, et kõik su paneelmaja naabrid ei ole sinu suhtes sugugi mitte heasoovlikud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei taipa, miks sa vaidled sellega, et paneelmajades vahetus naabruses on suurem risk sellele, et sinu vara kallal vandaalitsetakse? Miks see nii on? Sest paneelika elanikud on anonüümsed, kergem on neil mitte vahele jääda mingite huligaansustega. Nende seas võib olla palju erinevat rahvast, kellest sugugi kõik ei talu seda, et naabermajas keegi mõnusasti aias peesitab ja vorstikesi grillib või iga pühapäeva hommikul oma muruniidukile hääled sisse lööb. Suuremas massis on suurem tõenäosus sellele, et kõik su paneelmaja naabrid ei ole sinu suhtes sugugi mitte heasoovlikud.

Sest ma elan kortermaja kõrval eramus, mul pole isegi jalgväravat ees, muu piire meetrine ja kõik see jutt on minu jaoks täielik müstika. Pole mitte midagi sellist olnud, elan siin üle 10 aasta. Mul on aias lilled, kallis grill koos vahenditega, aiamööbel, kallis kiik jne.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina elan Pelgulinnas. Kindlasti on suur pluss see, et nii meri kui ka Stroomi metsapark on väga lähedal. Kui meeldib jalutada ja looduses viibida, on seda siin minu meelest võimalik väga mugavalt teha. Samas on minu kodust nt Telliskivisse jala umbes 10-15 minutit, Balti jaama turule samamoodi. Koole-lasteaedu jagub.

No miinuseks on venelased, on ka palju neid, kes üldse eesti keelt ei kõnele, aga see on kahjuks Tallinna “rõõm”. Minu jaoks on see peamine põhjus, miks tahaksin Tallinnast ära kolida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fakt on see, et piirkonnas, kus on ainult eramajad, on vähem selliseid vandaalitsemisi kui pirkonnas, kus on mõned eramajad ja sealsamas kõrval suured paneelikad.

Kõige koledam noorte vandaalitsemise kant, mida mina näinud, oli Tartus Uus-Ihaste. Olid ainult uhked/kallid eramajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas vaatasin ka Nõmme maju, kus müüakse pool maja. Seal jälle plussiks oma aed.

Minu arust oleneb palju, kuhu on vaja igapäevaselt liikuda ja millega. Ühistransport kesklinnast on vist Tallinnas suht igasse linnaosasse päris hea, aga Nõmmelt saada teistesse linnaosadesse on minu arust ühistranspordiga päris keeruline. Lisaks tohutu aeg. Kesklinna poolt ajaliselt nii hullu ei olegi, aga elan ise Nõmmel Laagri poolses otsas ja bussid käivad küll praktiliselt maja eest ja sageli, aga 18 sõidab siit Viru juurde peaaegu 40 minutit, 14 pisut kiiremini, aga see ka igal ajal ei sõida. Ilma liikluseta sõidan autoga südalinna 20 minutiga ära. No nt Koplisse, Ülemistesse või Õismäele on siit bussiga küll päris keeruline saada, aga sama keeruline on saada Koplist siia, seega tõesti väga palju sõltub, kus kandis igapäevaselt liikuda on vaja. Lasteaiad ja koolid on Tallinnas igal pool. Olen ka ise väiksemast linnast Tallinnasse kolinud ja minu jaoks ongi olnud kõige tüütum see vahemaa küsimus, sest Tallinnas elades tahes tahtmata ei ole seda, et igale poole viskad jala ära või kui väga kiire on, siis võtad auto ja oled 5 minutiga kohal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas vaatasin ka Nõmme maju, kus müüakse pool maja. Seal jälle plussiks oma aed

No ma ei tea, kellegagi kaasomandisse osta maja ja selle eest 300 tuhat maksta ei tundu ahvatlev.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas vaatasin ka Nõmme maju, kus müüakse pool maja. Seal jälle plussiks oma aed.

Minu arust oleneb palju, kuhu on vaja igapäevaselt liikuda ja millega. Ühistransport kesklinnast on vist Tallinnas suht igasse linnaosasse päris hea, aga Nõmmelt saada teistesse linnaosadesse on minu arust ühistranspordiga päris keeruline. Lisaks tohutu aeg. Kesklinna poolt ajaliselt nii hullu ei olegi, aga elan ise Nõmmel Laagri poolses otsas ja bussid käivad küll praktiliselt maja eest ja sageli, aga 18 sõidab siit Viru juurde peaaegu 40 minutit, 14 pisut kiiremini, aga see ka igal ajal ei sõida. Ilma liikluseta sõidan autoga südalinna 20 minutiga ära. No nt Koplisse, Ülemistesse või Õismäele on siit bussiga küll päris keeruline saada, aga sama keeruline on saada Koplist siia, seega tõesti väga palju sõltub, kus kandis igapäevaselt liikuda on vaja. Lasteaiad ja koolid on Tallinnas igal pool. Olen ka ise väiksemast linnast Tallinnasse kolinud ja minu jaoks ongi olnud kõige tüütum see vahemaa küsimus, sest Tallinnas elades tahes tahtmata ei ole seda, et igale poole viskad jala ära või kui väga kiire on, siis võtad auto ja oled 5 minutiga kohal.

Vanasti käisid Nõmmelt rongid, kas enam mitte?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 107 )


Esileht Kodunurk Tallinnasse korteri ostmine