Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 889 )

Teema: Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Postitas:
Kägu

Ajendatuna koondamistest, kodulaenu maksete tõusust, üleüldisest hindade ja teenuste tõusust  küsin, millistest teenustest olete loobunud või loobumas. Kui palju olete vähendanud laste trenne, huvialakoolides käimist, klassiekskursioonidel käimist, spaade külastamist jms?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sukkpükste silmade ülesvõtmise teenusest.

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spaades ei käi, väljas söömist olen vähendanud, teistes linnades teatris ei käi enam, selleaastase reisi jätsin vahele, autoga sõitmist olen vähendanud, toidupoes kaalun väga hoolikalt, mida osta, enamasti sooduspakkumise asju ostan, juuksuris käin natuke pikema aja tagant kui enne.

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatris käin väga harva ja selgelt pileti hinna pärast. Ma oleksin suuteline pileti eest maskma, aga kardan tihti, et ei saa väljakäidud summale vastavat elamust. Viimati lasin ka juukseid emal lõigata, mitte juuksuril, aga seda ma siiski pidevalt teha ei kavatse. Sel korral oli lihtsalt pisut otsi vaja lõigata ja tõesti jäin mõtlema, et kas ma peaks selle 5 minutit võtva toimingu eest 25 eurot välja käima.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole millestki loobunud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatris käin väga harva ja selgelt pileti hinna pärast. Ma oleksin suuteline pileti eest maskma, aga kardan tihti, et ei saa väljakäidud summale vastavat elamust.

Teatripilet maksab ju ainult 20 eurot :O

+2
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatripilet maksab ju ainult 20 eurot :O

Draamateatris käin kõige rohkem, seal on 30 eurot pilet. Kui kahekesi minna, siis 60. Parkimine ligi 20, kohvik ka nii 20, kokku siis sada eurot läheb. Ja kui ilge jama on, siis on sellest rahast kahju.

+31
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin Estonias, seal on õpetajale ITIC-kaardiga pilet enne etendust 10 eurot. Autot ma ei juhi, nii et parkimismuret ka pole. 😀

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin Estonias, seal on õpetajale ITIC-kaardiga pilet enne etendust 10 eurot. Autot ma ei juhi, nii et parkimismuret ka pole.

No kõik pole õpetajad, aga ühe eelmise käo väljatoodud parkimise ja puhveti hinna pärast teatriskäimisest loobumist ka õigeks ei pea. Siis võiks hoopis öelda, et ta on loobunud autoga teatrisse sõitmast ja puhveti külastamisest.

Ma hinna tõttu pole küll otseselt millestki loobunud, küll olen paljud asjad edasi lükanud. Laenu ei võta, kui praegu raha pole siis kogun ja tellin teenuse kui raha olemas on.

Kodulaenuvõtjad on inflatsiooni tõttu ilmselt ikkagi plussis, aga väiksemad laenud ennast minu silmis ära ei tasu (uus katus või uus küttesüsteem või kapilaalremont).

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis võiks hoopis öelda, et ta on loobunud autoga teatrisse sõitmast ja puhveti külastamisest.

Ei võiks öelda, 60 eurot piletite eest on minu jaoks ka kallis, isegi kui puhveti ära jätaks ja bussiga teatrisse loksuks.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin Estonias, seal on õpetajale ITIC-kaardiga pilet enne etendust 10 eurot. Autot ma ei juhi, nii et parkimismuret ka pole. ????

Selleks tuleb minna 1h enne etenduse algust kassade juurde, kas saab pileti või ei. Pensionäridel sama süsteem. Me käime Estonias 50% soodustusega, ostame pileti ikka eelmüügist. Piletid on ikka kallid muidugi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Draamateatris käin kõige rohkem, seal on 30 eurot pilet.

14,40-30.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parkimine ligi 20, kohvik ka nii 20, kokku siis sada eurot läheb.

No pole vaja sinna autoga minna. Mina käin taksoga-edasi-tagasi 10 eurot, Tallinnas on ühistransport tasuta. Kohvik on ka täpselt selline asi, mida tegelikult vaja ju pole.

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hirmus elutähtis asi see teater nüüd on, et sellest loobuda ei tohi? Kui keegi julgeb öelda, et e käi enam teatris, siis hakatakse teda häbistama selle eest?

+23
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei woldi praktiliselt üldse enam. Tegelikult enne koroona-aega ka eriti ei woltinud, nii et võib-olla lihtsalt oleme normaalsuses tagasi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatris käin väga harva ja selgelt pileti hinna pärast. Ma oleksin suuteline pileti eest maskma, aga kardan tihti, et ei saa väljakäidud summale vastavat elamust.

Teatripilet maksab ju ainult 20 eurot :O

kas sa oled laps? ma ei ole juba aastaid näinud, et teatripilet maksaks 20€. Estonias on osadel etendustel kuni 70€.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina see, kes teatris ei käi enam. Ma elan lähimast teatrist 50km, nii et jala ma sinna kuidagi ei saa. Seega piletile läheb juurde kütus, piletid lähimas teatris 20-25, kahele siis kallimad piletid 50. Ja jah, ongi minu jaoks kallis. Oleks heas teatrielamuses kindel, siis maksaks. Aga kord kuus, nagu varem, ma enam ei täi tõesti teatris käia. Suvistest välietendustest ei taha rääkidagi, need olid juba hoopis kallid.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ongi teema jälle p.ses, käib lõputu kemplemine teatri üle.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatripilet maksab ju ainult 20 eurot :O

Draamateatris käin kõige rohkem, seal on 30 eurot pilet. Kui kahekesi minna, siis 60. Parkimine ligi 20, kohvik ka nii 20, kokku siis sada eurot läheb. Ja kui ilge jama on, siis on sellest rahast kahju.

Aga, kas tingimata peab parkima tasulises alas? Ja kas vaheajal peab tingimata sööma? Mina väldin alati teatris-kontserdil-üritusel käies seesuguseid mõttetuid lisakulutusi ehkki, rahaliselt saaksin endale seda lubada. Ma lihtsalt loen oma raha ja ei taha põhimõtteliselt selliste asjade eest maksta.

Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Ja noh, kohvik… Saan aru, et see peaks käima nagu teatrielamuse juurde, aga kui hinnad on sellised, siis tõesti ei läheks see kohv ja koogike suust alla. Lisaks, seal kohvikus on vaheajal alati üüratu saba. Kes viitsib seal tungelda mingi tassi kohvi pärast?

Saan aru, et mul on roti mõtteviis, ehkki rahakoti järgi ma rott ei ole, aga siiski…

+16
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehva teatritüki puhul ei ole mul rahast, vaid ajast kahju, lisaks rikub selline asi tuju -2 tundi kügeled saalis ja mitte midagi etendus ei paku.  Seepärast ei käi kunagi esikatel ega osta pileteid ette, uurin enne tuttavatelt, kas meeldis (muide ei maksa uskuda kriitikuid, ühe üle ja üli kiidetud etenduselt läksin enne lõppu ära).

Poest olen alati soodukaid jälginud. Aga elan ja kulutan nagu varem.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No pole vaja sinna autoga minna. Mina käin taksoga-edasi-tagasi 10 eurot, Tallinnas on ühistransport tasuta. Kohvik on ka täpselt selline asi, mida tegelikult vaja ju pole.

Kõik ei ela nii lähedal teatrile, et 10 eurot oleks edasi-tagasi. Läheb ka umbes 20 eurot või rohkem, sest bolt paneb just seitsme paiku hinnad kalliks, kui kõik teatrisse lähevad. Okei, kohviku võib ka ära jätta, aga ega see suurt kokkuhoidu ei anna.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks, Kalevi juures on “Reisi ja pargi” parkla. Paned auto sinna ja sõidad ühiskondliku transpordiga need paar peatust. Nii parkimine kui ka bussi-trammisõit – tasuta.

Nojah, võib, aga eriti ei meeldi pidulike riietega halva ilmaga jala käia ja trammis trügida. Aga eks saab muidugi. Kui juba teatrisse minna, sooviks siiski mugavalt seda korraldada, mitte iga senti taga ajada.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin Estonias, seal on õpetajale ITIC-kaardiga pilet enne etendust 10 eurot. Autot ma ei juhi, nii et parkimismuret ka pole. ????

Miks sa ôpetajana sedasi rottima pead?

+3
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ôpetajana sedasi rottima pead?

Õpetaja on mingi jube rikas sinu arust või?

+14
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin lapse ujumistrennist ära

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa ôpetajana sedasi rottima pead?

Õpetaja on mingi jube rikas sinu arust või?

Jube vaene ka kindlasti mitte

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas sa oled laps? ma ei ole juba aastaid näinud, et teatripilet maksaks 20€. Estonias on osadel etendustel kuni 70€.

Ma käin Draamateatris, seal on sellised hinnad.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähendasin just kulusid:

– andsin ühele telefonioperaatorile teada, et kahjuks ei saa ma nende poolt pakutud uut ja kallimat paketti võtta ja seetõttu kolin teise operaatori alla. Uus pakkumine, mis selle teate puhul tuli, oli enne hinnatõusu hinnast 2 korda odavam, hinnatõusuga pakkumisest 3 korda odavam ning lisaks muudeti netiteenus piiramatuks (senise 12GB asemel). Seejärel vaatasin sama pilguga kõik mobiiliühendused üle

– asusin oma fikseeritud elektripaketi osas EEga läbirääkimisse, tulemusena vähendatakse hinda 1/3 võrra (nad ei reklaami, kuid kuni 30.09 on seda võimalik teha)

– teatris käin sama sagedusega edasi – nipp on piletite etteostus sooduspakkumiste ajal ja koogitükk kahele (sest ka kahekesi ei suuda Vanemuise koogitükki alati ära süüa) ja 2 tassi kohvi nüüd üle 10 euro küll ei lähe, parkides pisut kaugemale on parkimine tasuta

– planeerin menüüd ette ja mõtlen hoolikamalt läbi – 3 suure isuga meesterahvast on igal ajal paras väljakutse

– kui varasemalt suunasin oma pere riided peresiseselt või heategevuslikult edasi, siis nüüd müün soodsamalt maha – uskumatu, kuid tõepoolest toob see kuus 50-200 eurot sisse

– loobusin paarist vähemkasutatavast teenusest

– telekas loobusime osadest tasulistest kanalitest (filmi- ja ajalookanalid)

– maakodu teleka asemel on Netflix

– loobusin paberajalehest

 

 

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatris käin ainult siis kui saan tuttava kaudu tasuta piletid, kuna tuttav Draamateatris, siis käingi ainult seal 😀

Kinos käimist olen ka vähendanud, samuti väljas söömist ja toidu boltimist-woltimist.

Ripsmete koolutamise-kulmude värvimise teenusest olen loobunud, kulme värvin-modelleerin kodus ise, ripsmed on nagu on, õnneks suht tumedad ja tihedad niigi. Juuksuris käin harva vaid lõikamas, värvin neid ise kodus ja olen selles juba päris osav, viimati triibutasin ka oma teismelise tütre juukseid ja tulemus tuli väga hea (kasutan juuksurisalongide värve, mis on muide odavamad, kui poevärvid) Ka kõik muud iluprotseduurid teen kodus.

Autoga sõitmist olen vähendanud põhjusel, et töö juures parkimine väga kallis, praegu käin tööl isikliku tõukerattaga (seega olen loobunud ka Bolti-Tuule tõukside kasutamisest, mida varem ikka tegin)

Netflixist olen loobunud, kuna leidsin tasuta ja parema, suurema valikuga alternatiivi.
Oma trennist ja tasulisest huviringist olen loobunud, laste omad on veel alles, sest mulle on oluline, et nad oleksid füüsiliselt heas vormis ja sportlikud. Aga tundub, et järgmine suvi tuleb lastel hakata suvelaagritest loobuma.

Toidupoes ostan juba ammu peamiselt soodushinnaga kaupu.

Ausalt öeldes tunnen juba ammu, et elu on masendavaks närutamiseks muutunud ja kuigi hoian kokku pea iga asja pealt, siis raha ikka ei jätku 🙁

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spaas käisin lastega ennegi ainult siis, kui olid Chillis hea hinnaga vautšerid, nö letihinnaga pole ammu käinud ujulas ega spaas.

Teatris käin harvem, suurtel kontserditel ei ole enam käinud, samas aeg-ajalt väljas käime mehega ikka, mingil väiksemal pubikontserdil vmt kohtades.

Toidupoes olen alati hindu vaadanud, ei näe põhjust üle maksta, nii et ka enne neid suuri hinnatõuse ostsin pigem soodushinnaga kaupa või vaatasin kilohinna järgi, mis soodsam tuli.

Nii lastele kui ka endale kauplesin soodsamad telefonipaketid välja, sama koduse tv-internetipaketiga. Sain need arved poole väiksemaks.

Iluteenustest olen ainult juuksuriteenuse tarbija, juuksuris käin ikka edasi, aega-ajalt vaja ju ikka lõigata ja soengut värskendada.

Palka küsisin juurde. Lisatöö oli ennegi, sellega jätkan ka.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 889 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas