Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Näitan 19 postitust - vahemik 871 kuni 889 (kokku 889 )

Teema: Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Postitas:

Jutt pole ju 50 eutost olnud. Toit maksab ka rohkem ju. Jutt käis 375 eurost e 750 eurot kaksikutele. 750 eurot kahele lapsele on vägagi arvestatav summa.

Täpselt sellest su jutt on siin mitu lehekülge käinud.

Inimene toob rida rea haaval välja kuhu laste kulud lähevad ja sulle jääb ette, et ta lapsed talvekombe saavad. Mis sest, et elevandiks toas on lasteaiakohtade puudus. Sul pole elus päris probleeme vist olnud, kui ei oska muud välja lugeda teiste tekstist kui kellegi riided.

Mul kuus lapse kohta 1000 ja rohkem kuus, kuni ta riikliku lasteaiakoha sai. Nüüd on tõesti alla 400 kuus

Mis minu kombed, mis siia puutuvad kellegi kombed. Jutt vist algas et 750 eurot kaksikutele pole mingi summa. Nii and see ju siiski pole. Suur summa on. Muidugi vôid kulutada 1000 eurit ja rohkem ka, aga selle teenimiseks pead ikka ise vaeva nägema, mitte käsi pikal toetusi nôudma. Kôik saavad lasteaeda koha, sina ei saa, noh püüa paremini. Kombesid ja vihmariideid ja kevad sügis kombesid vôid osta mitu korda aastas ka ja mitu komplekti, su oma valikud.

+6
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Miks te aastaid (!) neid oma kulusid kirja panete, mis on selle mõte ja milleks on see vajalik?

Minult küll ei küsitud, aga ma püüan arvata. Ilmselt talitavad nii inimesed, kellel on “iga euro arvel” ja eelarve “pingeline”. Siis on alati teada, kas veab uue kuu palgapäevani välja või ei vea. Kui eelarve “pingeline” pole, siis aastate kaupa kulusid kirja panna väga mõtet pole. Ma olen näiteks pannud kirja kolm kuud oma kulusid toidule. Siis saad selle summa teada ja ….tegelikult ega selle teadmisega väga midagi pihta hakata pole, ikka ostad samamoodi toitu poest edasi. Ma ise jälgin hoopis oma pangakontode ja sularaha jääke iga kuu ühel kindlal päeval. Ideaalis võiks need aastast aastasse kasvada ehk elad nii, et teenid rohkem kui kulutada jõuad. Vahepeal investeerid näiteks. Umbes 12 kuu palk võiks alati tagavaraks olla. Saigi vist kõik.

mu sama, jälgin kontoseisu ja kulud ilma kirja panematagi kontrolli all, kunagi väga ammu kirjutasin, aga minu jaoks kasutu ja aeganõudev tegevus

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

On ka inimesi, kes lihtsalt tahavad kõiki oma kulusid kirja panna. Ja on ka koonrid. Ei pruugi sugugi ainult sellised olla, kel näpud põhjas.

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minult küll ei küsitud, aga ma püüan arvata. Ilmselt talitavad nii inimesed, kellel on “iga euro arvel” ja eelarve “pingeline”.

Aastaid järjest on muudkui eelarve pingeline? Miks siis inimesed oma elujärge ei paranda?

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Inimesed teevad totramaid asju oma meelelahutuseks. Kes triigib pesu, kes mängib keeglit, kes paneb kulusid kirja.
Kaasajal teevad enamuse äpid meie eest, vaja ühendus luua ja kord kuus eksportida. Mul on samuti kulugruppide kaupa kulud, ja tulud, kirjas. Ei ole kehvas seisus, vastupidi. Kooner ka ei ole. Naudin numbreid.

+11
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aastaid järjest on muudkui eelarve pingeline? Miks siis inimesed oma elujärge ei paranda?

See on “sama hea” küsimus kui see- miks inimesed 1949 aastal politseid ei kutsunud, kui neid küüditama hakati.

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aastaid järjest on muudkui eelarve pingeline? Miks siis inimesed oma elujärge ei paranda?

See on “sama hea” küsimus kui see- miks inimesed 1949 aastal politseid ei kutsunud, kui neid küüditama hakati.

Sinu nimetatud kaks asja ei ole vôrreldavad.
Raske on muidugi mugavustsoonist välja ronida ja môelda, et kuidas saaks oma sissetulekuid suurendada, lihtsam on kisada ja nôuda toetuseid, môtlemata, et kust need tulevad. Lôpuks on nii et inimene kes tegutseb oma sissetulekute suurendamise nimel, suurendab hoopis laiskvorsti sissetulekut, makstes talle môtetuid toetuseid. Môttetuid, muidugi oleneb kust vaatevinklist vaadata.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina iga kord, kui on vaja kulusid kokku hoida, loobun esimesena ajalehtede digitellimusest. Telia TVst loobusin, lapsed eelistasid sellele spotifyd. Väljas söömine ja toidu kojutarne on samuti asjad, mida vähendan või millest loobun. Kultuurisündmuste külastamist vähendan. Interneti ja telefonipaketid vaatan üle. Menüüga mängides saab ka korraliku kokkuhoiu.

+8
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Raske on muidugi mugavustsoonist välja ronida ja môelda, et kuidas saaks oma sissetulekuid suurendada, lihtsam on kisada ja nôuda toetuseid, môtlemata, et kust need tulevad.

Eks ta mõtteviisi küsimus on. Kui on rasked ajad, siis tuleb kulusid koomale tõmmata ja nii enamasti tehakse. Tegelikult võiks paralleelselt mõelda ka sellele, et äkki on võimalik tulusid suurendada ja siis ei peaks niipalju kokku hoidma. Aga ma saan aru, et kõigil pole see võimalik. Näiteks elad väikeses asulas ja töötad asula ainukeses poes müüjana ning haridust napib, siis mis tulude suurendaja sa ikka oled. Tegelikult võiks inimene ka headel aegadel mõelda tulude suurendamise peale, teha mingit lisatööd või vahetada isegi töökohta (kui palk ei rahulda). Headel aegadel on seda kõike lihtsam teha, raha liigub rohkem.

+6
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Raske on muidugi mugavustsoonist välja ronida ja môelda, et kuidas saaks oma sissetulekuid suurendada, lihtsam on kisada ja nôuda toetuseid, môtlemata, et kust need tulevad.

Eks ta mõtteviisi küsimus on. Kui on rasked ajad, siis tuleb kulusid koomale tõmmata ja nii enamasti tehakse. Tegelikult võiks paralleelselt mõelda ka sellele, et äkki on võimalik tulusid suurendada ja siis ei peaks niipalju kokku hoidma. Aga ma saan aru, et kõigil pole see võimalik. Näiteks elad väikeses asulas ja töötad asula ainukeses poes müüjana ning haridust napib, siis mis tulude suurendaja sa ikka oled. Tegelikult võiks inimene ka headel aegadel mõelda tulude suurendamise peale, teha mingit lisatööd või vahetada isegi töökohta (kui palk ei rahulda). Headel aegadel on seda kõike lihtsam teha, raha liigub rohkem.

Väga paljudel ei ole seda head aega olnud. Pigem ikka enamasti ots-otsaga. Ja kui  mõne korra elus peaks tulema mingi summake, nagu oli see teine sammas või mingi tulumaksu tagastus vms, siis inimeste asjad on siis nii, et see tarbitakse ära, kuna vahepeal on olnud nii palju auke ja kitsaid aegu ning pole tehtud ei remonti ega ostetud pesumasinat või hambaid korda. Jutt sellistest summadest, mis pole ka neil inimestel olnud mingid suured, näiteks see teine sammas. ikka alla kümne tuhande oli paljudel  ja viis tuhat jne. Need, mida meedias räägiti, et ostke selle eest vanaduspõlveks kinnisvara või maad… olid rikaste teemad.

+10
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Raske on muidugi mugavustsoonist välja ronida ja môelda, et kuidas saaks oma sissetulekuid suurendada, lihtsam on kisada ja nôuda toetuseid, môtlemata, et kust need tulevad.

Eks ta mõtteviisi küsimus on. Kui on rasked ajad, siis tuleb kulusid koomale tõmmata ja nii enamasti tehakse. Tegelikult võiks paralleelselt mõelda ka sellele, et äkki on võimalik tulusid suurendada ja siis ei peaks niipalju kokku hoidma. Aga ma saan aru, et kõigil pole see võimalik. Näiteks elad väikeses asulas ja töötad asula ainukeses poes müüjana ning haridust napib, siis mis tulude suurendaja sa ikka oled. Tegelikult võiks inimene ka headel aegadel mõelda tulude suurendamise peale, teha mingit lisatööd või vahetada isegi töökohta (kui palk ei rahulda). Headel aegadel on seda kõike lihtsam teha, raha liigub rohkem.
es

Sa võid väiksemas asulas kui tahes kõrgesti haritud olla, aga kui tööd pole, siis pole. Ja ma ei räägi siin ainult erialasest tõõst.

Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü  mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.

+8
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Raske on muidugi mugavustsoonist välja ronida ja môelda, et kuidas saaks oma sissetulekuid suurendada, lihtsam on kisada ja nôuda toetuseid, môtlemata, et kust need tulevad.

Eks ta mõtteviisi küsimus on. Kui on rasked ajad, siis tuleb kulusid koomale tõmmata ja nii enamasti tehakse. Tegelikult võiks paralleelselt mõelda ka sellele, et äkki on võimalik tulusid suurendada ja siis ei peaks niipalju kokku hoidma. Aga ma saan aru, et kõigil pole see võimalik. Näiteks elad väikeses asulas ja töötad asula ainukeses poes müüjana ning haridust napib, siis mis tulude suurendaja sa ikka oled. Tegelikult võiks inimene ka headel aegadel mõelda tulude suurendamise peale, teha mingit lisatööd või vahetada isegi töökohta (kui palk ei rahulda). Headel aegadel on seda kõike lihtsam teha, raha liigub rohkem.

es

Sa võid väiksemas asulas kui tahes kõrgesti haritud olla, aga kui tööd pole, siis pole. Ja ma ei räägi siin ainult erialasest tõõst.

Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.

Haritud inimene leiab maal igal ajal kaugtöö. Tallinnas ei ole kohe kindlasti pudrumägesid ega voola piimaojad, ise tuleb vaeva näha.

+7
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Väga paljudel ei ole seda head aega olnud. Pigem ikka enamasti ots-otsaga. Ja kui mõne korra elus peaks tulema mingi summake, nagu oli see teine sammas või mingi tulumaksu tagastus vms, siis inimeste asjad on siis nii, et see tarbitakse ära

Olen nõus. Kunagi avaldati mingi statistika. 20% elab nii, et enne palgapäeva on kontol alla 100 €, teine 20% elab nii, et see summa on alla 500 €. Ehk teiste sõnadega 40% eestlastest elabki palgapäevast palgapäevani. See muidugi ei tähenda, et nad kõik ei oleks võimelised mingi hetk oma elujärge parandama ning rohkem teenima. Ma pikka juttu ei viitsi kirjutada, aga paljuski saab asi alguse ikkagi haridusest ja kui nutikas inimene üldiselt on. Kui oled alla keskmise vaimsete võimetega ja põhiharidusega, siis ilmselt eladki nii suurema osa elust. Kui isegi lotoga võidad, siis suure tõenäosusega on kahe aasta pärast raha otsas ja oled samas punktis tagasi. Elu on seda näidanud, raha lihtsalt ei armasta kõiki inimesi ja ei tule nende juurde.

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul kuus lapse kohta 1000 ja rohkem kuus, kuni ta riikliku lasteaiakoha sai.

kas sul kov tõesti ei maksnud midagi? kahtlane, see peaks olema juba seadusega paika pandud minu teada.

+3
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tänapäeval on küll see asula jutt nii vanaaegne. Kellel vaja on, see leiab võimaluse raha teenida.

Viimasel ajal nähtud viisid, kuidas mõned mitte vähe raha kokku pole ajanud: kaksikleegi kokkutulemise koolitus, ideaalse suhte koolitus, korrastamise koolitus, igasugused jaburad retriidid nagu enda väe leidmise retriit, unistuste elu loomise retriit, naiselikkuse retriit, vision boardide loomise töötuba, kaugreiki, lisaksin ka tava-reiki ja see nimekiri võib küll lõputult jätkuda. Kui need uhuu teemad tunduvad vastuvõetamatult ebaeetilised, siis olge lahked, õpetage ja korraldage muid teemasid, mida tahate. Tehke kudumise retriit, aianduse seminar, käsitöö kursus või lapsehoidjate koolitus, mis iganes teema teile päriselt korda läheb. Kui on võimalus vältida seda väikest piinlikkustunnet ja nö enda välja panemist, siis muidugi kõik väldiks seda ja ei teeks mingit tööd ega käiks töövestlustelgi. Valikuid on kõigil mustmiljon, aga takistuseks on see mugavus tegelikult.

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

ei loobugi

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid väiksemas asulas kui tahes kõrgesti haritud olla, aga kui tööd pole, siis pole. Ja ma ei räägi siin ainult erialasest tõõst. Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü  mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.

Selles mõttes usutav, et ega ise ka ei pakuks tööd inimesele, kes kirjutab midagi nii tuhmi nagu “Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü  mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.”. Ei erialast ega mitteerialast.

+11
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sa võid väiksemas asulas kui tahes kõrgesti haritud olla, aga kui tööd pole, siis pole. Ja ma ei räägi siin ainult erialasest tõõst. Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.

Selles mõttes usutav, et ega ise ka ei pakuks tööd inimesele, kes kirjutab midagi nii tuhmi nagu “Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.”. Ei erialast ega mitteerialast.

Aitäh, aga mind pole töötuks jäämine kunagi ähvardanud. Erialast tööd jätkub ilmselt surmani. Olen olnud ka pikemat aega olnud iseendale tööandja.

Mõttetute õhuvõngutajate osas ma aga oma arvamust ei muuda. Igasugused riigi rahakotil parasiteeruvad SAd ja MTÜd kubisevad neist.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas leiab iga õhuvõngutaja ja Tlü  mõttetu baka mingi sooja tagumikualuse.

Päris nii see ikka ei ole.  Millegipärast on ka Tallinnas päris palju töötuid,  ei jagu seda “sooja tagumikualust”  sugugi kõikidele,  nagu mõned suht vähese haridusega äärealade elanikud arvavad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 871 kuni 889 (kokku 889 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas