Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetamine 47a-selt

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )

Teema: Töökoha vahetamine 47a-selt

Postitas:
Kägu

Lisaks, kui üritus on õhtul ja kestab kaua, siis reedel ei saa ennast rahulikult välja magada, peab ikka tõusma ja lapsed kooli/lasteaeda saatma ja ise tööle minema. I

Lastel on ka teine vanem olemas.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole, kõvasti rohkem on. Nipp on selles, et austatakse töötajate pereelu, seega toimuvad üritused neljapäeviti, et nädalavahetustel saaksid inimesed oma peredega olla. Neljapäeval ei ole mingit põhjust keelduda.

Kui üritused toimuvad töö ajal, siis on ju iga päev sobiv. Ei pea tingimata neljapäev olema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üritused toimuvad töö ajal, siis on ju iga päev sobiv. Ei pea tingimata neljapäev olema.

Pärast tööd ikka, sõidetakse kuhugi linnast välja või õhtune istumine restoranis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonoh. Normaalne ikka on, et see pärispere on esikohal. Et jah, üldjoontes võetakse firmaüritustest osa. Aga kui on vähegi suurem kollektiiv, ei ole mitte iial võimalik kõiki üritusi korraldada nii, et kellegi vanaema juubeli või tädipoja pulmaga see kokku ei langeks. Ja normaalsete peresidemetega inimene eelistab ikka pärisperet. Ainult sellises ettevõttes, kus tüütavad koos üksikud pärispereta inimesed, on võimalik üritusi korraldada nii, et kõik alati kohal on ja keegi alt ära ei hüppa. Siis on tõesti tegemist üksikute inimestega, kelle ainsad lähedased on tööl. Ja see on küll kurb elu.

Sa ei mõista. Me teeme firmaürituse sel päeval, mis kõikidele sobib. Paneme alguses paika eeldatavad päevad ja siis hakkame vastavalt inimestele välistama, kuni jõuame kõiki pooli rahuldava tulemuseni.

Töötan kohas, kus on umbes 400 töötajat. Ei ole võimalik leida päeva, mis kõigile sobiksid. Puhtalt statistiliselt juba on igal päeval aastast kellegi sünnipäev, pereliikme sünnipäev, oluline arstivisiit, puhkus või mõni muu sündmus, mistõttu ei saa kõik osaleda. Pärispere on loomulikult kõigil, kel mingit peret on, eespool tööst ja töökaaslastest. See ei tähenda, et lähemate töökaaslaste elust midagi ei teaks ega omavahel ei jagaks.

Muide, peres on samuti erinevas vanuses inimesi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimasel töökohal (juhataja toitlustuses, hallata on 4 söögikohta) töötanud pea 10a ja tahaks teha midagi muud. Varem olen töötanud 12a pangaduses. Olen saatnud cv-sid tööpakkumistele, mis mind huvitaks ja millega saaksin väga hästi hakkama, aga kuna töökogemus neil ametikohtadel puudub, siis loomulikult mind ei valita. Olen 47a ja eks vanus seab ka valiku tegemisel omad piirid tööpakkujal. Oman kõrgharidust EBS-is ettevõtluse ja ärijuhtimise erialal. Tahaks teha midagi stabiilsemat – kui ikka kell kukub 17 siis võin rahulikult koju minna muretsemata, kas homne vahetus on ikka kaetud ja teenindajad ka tööle tulevad ????

Kes on sarnaselt soovinud töökohta vahetada, jagage kogemusi ????

Mitu errorit. EBS haridusega CV-d lähevad meil kohe hunti, riiklike ülikoolide omadest valime. Teiseks, kui keegi teatab, et kell 17 pastakas kulub, siis ka ei vali. Vanus pole probleem.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CVsse ju vanust ei märgita. Ise otsisin mõne aasta eest just samas vanuses uut töökohta ja võitsin lausa 2 konkurssi. Valisin suurema vastutuse ja parema palga. Väga rahul olen.

Iga tööandja googeldab inimest enne tööintervjuule kutsumist.

Mind konkreetselt pole võimalik guugeldada:) ainult loll riputab end avalikult internetti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et nad küsiksid, miks sa oma töömaleva kartulivõtu aastast 1980 CVsse kirja panid üleüldse. Või ehk ei küsiks ka, jätaksid kohe intervjuule kutsumata, et sel pole vist aimu ka, kuidas tänapäeval asjad käivad.

Ei, seda ma ei mõelnudki. Mõtlesin lihtsalt, et kui jätta kirja panemata asjad, millega ma vanuses 18-33 tegelesin, kas siis ei teki küsimusi?

Aga kui ongi kombeks panna kirja 10-15 aasta kogemused, siis ei ole ehk tõesti probleemi. Siis on ainult kõrgharidus, mis võib vanuse reeta, kui kõrgharidus enamvähem kohe peale keskkooli tuli.

Aga no paljudel vähegi tegijamatel annab ju ka google vanuse ära. Et isegi, kui mina jätaksin panemata oma vanuse, esimesed töökohad ning kõrghariduseni jõudmise aasta, siis mu nimi annab näiteks aastast 2000 viite, kust on näha, et mul sel ajal juba magistrikraad käes oli. Nii et selle loogika järgi olen ma 45 vähemalt. Tegelikult tulevad paljud ka gümnaasiumi vilistlastena koos aastaarvuga välja. Mind isiklikult küll see ei puuduta, ma vahetasin abielludes nime.

Siin eksidki. Vähegi tegijamad hindavad oma privaatsust ega loo oma nimega konto sorsiaalmeediasse:)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui töökollektiiv peab ühtlasi töövälisel ajal sõprade kollektiiv olema, siis tõesti ei pruugi terve põlvkond vanem või noorem inimene hästi haakuda ülejäänutega. Aga mina isiklikult välistan töökohad, kus eeldatakse, et tööl magad ja sööd ning töökaaslased ongi pere ja sõbrad.

Loogiline, et on firmaüritused, kus inimesed peavad omavahel sobima. Välistan töökohad, kus töökaaslased pole nagu pere.

Ma välistan jälle töökohad, kus peaks olema pere:)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähegi tegijamad hindavad oma privaatsust ega loo oma nimega konto sotsiaalmeediasse:)

https://twitter.com/AlarKaris

Pole piisavalt tegija?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind konkreetselt pole võimalik guugeldada:) ainult loll riputab end avalikult internetti.

Ettevõtte tegid varjunime all? Meelega kellegi teise nimele, et sa nähtav poleks? Koolis pole käinud, või noh, pole seda lõpetanud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind konkreetselt pole võimalik guugeldada:) ainult loll riputab end avalikult internetti.

Jah, kui oled kogu elu pisike mutrike suvalises firmas, haridust pole rohkem, kui külakool. Siis tõesti, sind ei ole võimalik elada nii, et sind ei ole võimalik guugeldada. Kui inimene on mõnes ettevõttes vähegi tegijam olnud, kuskil konverentsidel esinenud, mõne teadustöö avaldanud jne, siis on teda võimalik ka guugeldada. Ma tõesti ei jäta näiteks teaduslikku artiklit kirjutamata seepärast, et mind ei oleks võimalik guugeldada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind konkreetselt pole võimalik guugeldada:) ainult loll riputab end avalikult internetti.

Jah, kui oled kogu elu pisike mutrike suvalises firmas, haridust pole rohkem, kui külakool. Siis tõesti, sind ei ole võimalik elada nii, et sind ei ole võimalik guugeldada. Kui inimene on mõnes ettevõttes vähegi tegijam olnud, kuskil konverentsidel esinenud, mõne teadustöö avaldanud jne, siis on teda võimalik ka guugeldada. Ma tõesti ei jäta näiteks teaduslikku artiklit kirjutamata seepärast, et mind ei oleks võimalik guugeldada.

No hallo paljud meist teaduslikke artikleid kirjutavad? Selles valdkonnas ei tohiks vanus nagunii probleemiks olla ega mingit tihket konkurentsi.  Eelistatakse õppejõuks, teadustööle noort ja kogenematut?

Minu ema võiks vabalt ka 75-aastasena teha kõne, et ega teile tööd ei ole pakkuda ja ta saaks ilma pikema jututa.

Kõik sõltub valdkonnast, kus töötad. Mõnes valdkonnas on noored eelistatud ja mõnes teises valdkonnas ei saa kuidagi pensile minna, sest sind palutakse põlvili – tööta veel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui oled kogu elu pisike mutrike suvalises firmas, haridust pole rohkem, kui külakool. Siis tõesti, sind ei ole võimalik elada nii, et sind ei ole võimalik guugeldada. Kui inimene on mõnes ettevõttes vähegi tegijam olnud, kuskil konverentsidel esinenud, mõne teadustöö avaldanud jne, siis on teda võimalik ka guugeldada. Ma tõesti ei jäta näiteks teaduslikku artiklit kirjutamata seepärast, et mind ei oleks võimalik guugeldada.

Kas teadustöö tõesti loogilist mõtlemist ei arenda, et sellist iba kirjutad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema võiks vabalt ka 75-aastasena teha kõne, et ega teile tööd ei ole pakkuda ja ta saaks ilma pikema jututa.

Sinu 75-aastast ema palutakse põlvili? Mis ametiga tegu on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimasel töökohal (juhataja toitlustuses, hallata on 4 söögikohta) töötanud pea 10a ja tahaks teha midagi muud. Varem olen töötanud 12a pangaduses. Olen saatnud cv-sid tööpakkumistele, mis mind huvitaks ja millega saaksin väga hästi hakkama, aga kuna töökogemus neil ametikohtadel puudub, siis loomulikult mind ei valita. Olen 47a ja eks vanus seab ka valiku tegemisel omad piirid tööpakkujal. Oman kõrgharidust EBS-is ettevõtluse ja ärijuhtimise erialal. Tahaks teha midagi stabiilsemat – kui ikka kell kukub 17 siis võin rahulikult koju minna muretsemata, kas homne vahetus on ikka kaetud ja teenindajad ka tööle tulevad ????

Kes on sarnaselt soovinud töökohta vahetada, jagage kogemusi ????

Mitu errorit. EBS haridusega CV-d lähevad meil kohe hunti, riiklike ülikoolide omadest valime. Teiseks, kui keegi teatab, et kell 17 pastakas kulub, siis ka ei vali. Vanus pole probleem.

Millise ettevõtte töötaja sellist juttu siis ajab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin eksidki. Vähegi tegijamad hindavad oma privaatsust ega loo oma nimega konto sorsiaalmeediasse:)

No kes kontost sotsiaalmeedias rääkis? Mul tuleb välja mu nime järgi otsides mu magistritöö kohta info. Ja raamat, mis sellest magistritööst lõpuks sai. Ja muudki sarnast. Ja see ei ole üldse mitte haruldane, enamusel minuga koos ülikoolis õppinutel annab google sedalaadi infot välja. Lisaks on paljudel meil annab google töökohaga seotud infot. See et sina mõtled ainult sotsiaalmeedia peale näitabki seda, et oled umbes põhiharidusega lihttöötaja, siis loomulikult on sotsiaalmeedia ainus koht, kus infot saab. ja seda tõesti ei pea endale üldse tegema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oled umbes põhiharidusega lihttöötaja,

Kas need on sinust kuidagi vähem inimesed, miks halvustad?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oled umbes põhiharidusega lihttöötaja,

Kas need on sinust kuidagi vähem inimesed, miks halvustad?

Ei, nad ei ole minust vähem inimesed. Aga isegi põhiharidusega lihttöötaja ei peaks ju olema päris rumal. Ja saama aru, et lisaks temasugustele on olemas ka teistsugused inimesed. Ning et sotsiaalmeedia ei ole ainus koht, kus inimeste kohta infot võiks saada. Jah, kuigi võibolla on rumalus selle käo puue ja siis ei ole samuti mul õigust halvustada. Nii et palun vabandust, et rumalust halvustasin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul on nii üliharuldane nimi, et nimekaime ei ole? Minul on mõlemad nimed päris vähe esinevad, aga lausa kaks korda on mulle erinevate arstide juures nimekaimu kaart välja otsitud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul on nii üliharuldane nimi, et nimekaime ei ole? Minul on mõlemad nimed päris vähe esinevad, aga lausa kaks korda on mulle erinevate arstide juures nimekaimu kaart välja otsitud.

Mul ei ole tõesti ühtegi nimekaimu. On küll mõned sarnase nimega inimesed, näiteks üks on sama eesnimega ja kahe perenimega, neist üks minuga sama. Aga otsingust on selgelt eristatav kes on tema, kes mina.

Ma ei tea, minu meelest ei ole need päris nimekaimud nii levinud. Minu perenimega inimesi on Eestis sadu, aga täpselt minu või mu laste või mu mehe eesnimega ei ole ühtegi. Ja kellegi meie eesnimed ei ole midagi väga erilist. Mitte päris selline, mida igal teisel oleks, aga sadu sama eesnimega inimest on Eestis küll (minul ja mu ühel lapsel) ja isegi üle tuhande mu mehel ja teisel lapsel. Aga täpselt sama kombinatsiooni ei ole või vähemalt ei ole mina leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema võiks vabalt ka 75-aastasena teha kõne, et ega teile tööd ei ole pakkuda ja ta saaks ilma pikema jututa.

Sinu 75-aastast ema palutakse põlvili? Mis ametiga tegu on?

Matemaatika- või füüsikaõpetaja äkki?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matemaatika- või füüsikaõpetaja äkki?

Keegi ei taha nii vana õpetajat, nad on ajale jalgu jäänud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matemaatika- või füüsikaõpetaja äkki?

Keegi ei taha nii vana õpetajat, nad on ajale jalgu jäänud.

Kui muid pole võtta, siis ikka tahavad küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi tahavad ikka. Puudus on nii suur. Matemaatika ja füüsika pole mingit revolutsiooni läbi teinud, ikka samad valemid ja 2+2 võrdub endiselt neli. Õpetamine käib ikka tänaste õpikute ja programmi järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema võiks vabalt ka 75-aastasena teha kõne, et ega teile tööd ei ole pakkuda ja ta saaks ilma pikema jututa.

Sinu 75-aastast ema palutakse põlvili? Mis ametiga tegu on?

Matemaatika- või füüsikaõpetaja äkki?

Ei ole, aga vastus päris külm ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matemaatika ja füüsika pole mingit revolutsiooni läbi teinud, ikka samad valemid ja 2+2 võrdub endiselt neli. Õpetamine käib ikka tänaste õpikute ja programmi järgi.

Asi pole selles, et nad õpetada ei oskaks. Asi on selles, et nad on tänapäeva elust ülikaugenenud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole selles, et nad õpetada ei oskaks. Asi on selles, et nad on tänapäeva elust ülikaugenenud.

Mõtled tänapäeval koolides valitsevat korralagedust, et õpetaja on alandlik teenindaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtled tänapäeval koolides valitsevat korralagedust, et õpetaja on alandlik teenindaja?

Ei, mõtlen seda, et ta ei jõua ajaga kaasas k’ia.

Minu lapsed oli esimestes klassides 75-aastane klassijuhataja. Stagneerunud ja vanaaegse mõtlemisega, kohutav.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matemaatika ja füüsika pole mingit revolutsiooni läbi teinud, ikka samad valemid ja 2+2 võrdub endiselt neli. Õpetamine käib ikka tänaste õpikute ja programmi järgi.

Asi pole selles, et nad õpetada ei oskaks. Asi on selles, et nad on tänapäeva elust ülikaugenenud.

Milles see väljendub? Enamus 75-aastaseid on eluga kordades rohkem kursis, sest tarbivat ja jälgivat igapäevaselt uudiseid, suurimaid meediakanaleid. Noori uudised ei huvita. Noored tarbid ekraanidelt sisutühja rämpsu. Pealegi ei mõjuta see kuidagi matemaatika tundi,  kui õpetaja mingitel tiktoki teemadel tuhm on. Matemaatika ja valemid jäävad ikka samaks ja üldiselt õpetaja ei lätra matemaatikatunnis maast ja ilmast ning oma maailmavaatest. Matemaatika riigieksamil ei küsi keegi õpilaselt küsimusi e-sigareti ja kanepi ägeduse kohta, vaid ikka neid samu valemeid ja ülesandeid nagu eelnevatelt põlvkondadelt. Eluks ettevalmistuse osana peaks nagu ju olema ka oskus suhelda erinevas vanustes inimestega. Muidu tabab tööle minnes šokk – õunõu kollektiivid ei koosnegi vaid samas vanuses vabameelsetest hängijatest, vaid nende hulgas on ka pereemasid, vanaisasid ja nendega koostöös tuleb oma ülesandeid täita. Minu isiklikult olen märganud, et just  reaalaine õpetajad püsivad kõrge eani väga hästi kursis ka moodsa tehnikaga. Ise oma silmagagi näinuid, kuidas üks endine õpetaja 90+ vanuses klõbistas arvuti taga nagu Miška ja e-maili suhtlus, piltide jagamine tuttavatega oli talle tavapärane nagu meile kõigile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole selles, et nad õpetada ei oskaks. Asi on selles, et nad on tänapäeva elust ülikaugenenud.

Mõtled tänapäeval koolides valitsevat korralagedust, et õpetaja on alandlik teenindaja?

Küllap mõtles seda, et ekas õpetaja julges ta välja naerda kui mammukese emme  tuli oma “veekann” nõudmistega ja seletas õpetajale, et lüpsja ei sobi aastaemaks, sest kiusab lehmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökoha vahetamine 47a-selt