Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine 45+

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )

Teema: Tööle kandideerimine 45+

Postitas:
Kägu

Tere!

Jagage kogemusi tööle kandideerimisest 45+ vanuses. Kas kohtab palju ealist diskrimineerimist, on raskem tööd leida?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miski hea pealkirjaga Maire Aunaste artikkel oli just: ” Mind ei taheta tööle võtta, sest olen vana. Ja loll. Sest tark ei otsi ju selles vanuses enam tööd”. Ma olen 50+ ja see kummitab mind juba mitu päeva.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see sõltub päris palju valdkonnast. Mina kandideerisin viimati uuele kohale just peale 50seks saamist. Uuel kohal alustasin 2 kuu möödumisel.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin päris hea artikkel, toob maa peale:
https://www.levila.ee/tekstid/saan-kindlasti-toole-aga-millal?fbclid=IwAR136kclOJHhkCYNmFMLB_kWxd7O9YlzXm5g8cn8Cy8Pk1cUOUeRh47aiUw

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin päris hea artikkel, toob maa peale:

https://www.levila.ee/tekstid/saan-kindlasti-toole-aga-millal?fbclid=IwAR136kclOJHhkCYNmFMLB_kWxd7O9YlzXm5g8cn8Cy8Pk1cUOUeRh47aiUw

Kui masendav lugu! Ja keegi seal all kommenteerib, et ka IT-sektoris raske tööd saada, kuigi aina soovitatakse seda õppida, et siis töö ja hea palk kindlad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aunaste artiklit ma ei ole lugenud, aga see, mida ta ütleb, vastab tõele.

45+ vanuses eeldatakse seda, et sul on nii palju tutvusi, et vajadusel sa sebid end tööle tutvuste kaudu. Või siis mitte sina ei kandideeri kuskile, vaid sulle tehakse ettepanek üleminemiseks mõnda teise ettvõttesse. Või siis, et sa oled oma töökohal nagu nui ja ei liigu sealt enne pensionit. Häda sulle, kui sind peaks koondatatama või su ettevõte läheb pankrotti.

Palju oleneb muidugi ka valdkonnast. Ilmselt mõnele madalamapalgalsele tööle ikka saaks, a la selveri saaliteenindaja. Samas, kui sa varem oled olnud näiteks siin teises artiklis kirjeldatud ajakirjanik, siis ei võeta sind sinnagi, sest öeldakse, et sa nagunii sel kohal kaua ei püsi, otsid paremat edasi.

Ma olen ise käinud töötukassas mingil õppepäeval, kus vanematele (45+) kõrgharidusega inimestele soovitati oma hariduse kohta valetada. Et jätta kõrgharidus märkimata, siis on suurem šanss, et saad lihtsama töö peale.

Teine variant on luua oma ettevõte ja hakata iseendale tööandjaks. Selleks peab sul olema mingisugune oskus, mida sa saad müüa. Töötukassa abil võid saada ka äriplaani koostamise koolituse ja sealtkaudu taotleda ettevõtte alustamise tasu, mis peaks olema 2000€ ringis.

Oleneb palju sellest, mis valdkonnas tööd otsid.

Kõik tööd ei pruugi sobida sulle. Mul on näiteks olnud mitu erinevat kohta, kuhu mind rõõmuga kohe tööle võetaks, aga ma ei ole nõus nii madala palga eest töötama. Praegu nõkerdan oma mikroettevõttega, sellest teenin miinimumpalga kätte, aga ma ei tee tööd täiskohaga, vaid nii umbes 10 tundi nädalas. Täiskohaga ma ei ole iial nõus töötama miinimumpalga eest. Aga paraku just seda üritatakse pakkuda. Otsigu lolli. Ma parem loen vabal ajal raamatuid ja pikutan niisama õuemurul, kui mingi 800€ brutotasu eest kuskil töökohal 40h nädalas rühman. Aeg-ajalt tulevad lühemaperioodilised tasuvamad tööd, siis selle raha eest saab reisil käia või koju vajalikku osta.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja keegi seal all kommenteerib, et ka IT-sektoris raske tööd saada, kuigi aina soovitatakse seda õppida, et siis töö ja hea palk kindlad.

See on see teema, et tööd pakutakse jah, et muudkui aga tule, aga palk ei pruugi olla selline, et keegi niisuguse tasu eest ka töötada tahaks. Neid kõrgema palgala kohti ei anna keegi mingile võõrale keskealisele. Noored aga on sageli nõus ka nende miinimumpalga kohtadega, sest nad loodavad, et sealtkaudu liigub paremate kohtade peale. See võib nii minna, aga ei pruugi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma see 50+ ja kardan, et mina ei saaks enam paljude töödega hakkamagi. Et kui ikka elu aeg laua taga p.rsetatud ja nüüd äkki mingit füüsilist tööd hakata tegema 8 tundi päevas kiires tempos, siis olen varsti siruli maas ja siit haige ja sealt haige. Kuigi tahtmise järgi teeksin just midagi sellist, värviksin seinu või istutaksin metsa, aga kas kere ka sellele vastu peaks? Ja ega keegi ei soostu ka enam välja õpetama kuskil (veel vähem keskealisi), isegi lihttööde puhul on sageli kirjas “nõutav töökogemus…”.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kindlasti valdkonnast. Tervishoius pole 45+ mitte mingi probleem, meil töötavad ka üle 70aastased. Ja töötajaid on aina puudu. Töötukindlustusmakset on üsna mõttetu maksta, sest pole just mõeldav, et ilma tööta koju istuma jääd. Pensionilegi naljalt head spetsialisti ei soovita lasta 🙂 Palk pole ka minu meelest paha.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin päris hea artikkel, toob maa peale:

https://www.levila.ee/tekstid/saan-kindlasti-toole-aga-millal?fbclid=IwAR136kclOJHhkCYNmFMLB_kWxd7O9YlzXm5g8cn8Cy8Pk1cUOUeRh47aiUw

Kui masendav lugu! Ja keegi seal all kommenteerib, et ka IT-sektoris raske tööd saada, kuigi aina soovitatakse seda õppida, et siis töö ja hea palk kindlad.

See on üks suur müüt, et muudkui mine IT-sse. Keegi ei taha seal kogemusteta väheste oskustega keskealist inimest tööle.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miski hea pealkirjaga Maire Aunaste artikkel oli just: ” Mind ei taheta tööle võtta, sest olen vana. Ja loll. Sest tark ei otsi ju selles vanuses enam tööd”. Ma olen 50+ ja see kummitab mind juba mitu päeva.

No Aunaste ongi… Tähendab, oma renomee on ta ise kujundanud. Rohkem pole vist vaja lisada.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust kõik neid noori töötajaid siis omale hangivad? Minu arvates 43+ on parim töötaja iga, sest need ei lähe lapsepuhkusele ega ole tited haiged.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates 43+ on parim töötaja iga, sest need ei lähe lapsepuhkusele ega ole tited haiged.

no mul oli 43-aastaselt kodus 3-aastane titt, niiet ei saa selles nii kindel olla, et 45+ vanuses inimesed on juba nii eakad, et neil lapsed haiged poleks. Tõenäoliselt nad enam ei jää küll pikale lapsehoolduspuhkusele, aga väikseid lapsi on selles vanuses veel paljudel, sest neid umbes 40-aastaseid sünnitajaid on ju üsna palju. Üks osa inimesi alles ärkab 35+ vanuses, et tuleb ikka mõni laps saada, suur osa neist saabki siis lõpuks napilt enne 40seks saamist lapse(d) paljudel kaksikud seejuures.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on üks suur müüt, et muudkui mine IT-sse. Keegi ei taha seal kogemusteta väheste oskustega keskealist inimest tööle.

Isegi kogemustega keskealised inimesed hakkavad jalgu jääma, sest noori tuleb peale kiiresti ja palju.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on üks suur müüt, et muudkui mine IT-sse. Keegi ei taha seal kogemusteta väheste oskustega keskealist inimest tööle.

Isegi kogemustega keskealised inimesed hakkavad jalgu jääma, sest noori tuleb peale kiiresti ja palju.

Noori, kes tahavad paindlikku tööaega, kõrget palka ja huvitavat tööd. Kas nad ise ka panustavad, sellest ajalugu vaikib.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noori, kes tahavad paindlikku tööaega, kõrget palka ja huvitavat tööd. Kas nad ise ka panustavad, sellest ajalugu vaikib.

Ma ei öelnud, et iga noor sobib, kes tahab. Isegi arsti astub/saab sisse vähem, aga ITsse rohkem, lisaks olen kuulnud lugusid, kuidas maamehed õpivad kodus ITd põlve peal ja lähevad tööle. Pole just palju erialasid, kus pole otseselt diplomit vaja. ITd valmistatakse võrreldes teiste erialadega palju ette, lisaks tuleb ITsse ka välismaalt inimesi, keda on Eestis ka üsna palju. Ise küll ITs ei tööta, aga olen kuulnud, et ei ole tavaline, et keskealised töötaksid. Ega see väsitab aju ka ära, kes see ikka suudab 20+ aastat programmeerida. Kas teevad oma ettevõtte või on raha kõrvale pannud vms.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja päris palju on ITs venelasi, ilmselt nüüd ka Venemaalt, kes siia ära tulid, aga ülde venelased on tugevad progejad ja matas ka tugevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ITs ju ongi paindlik tööaeg. See on suht haruldane ala, kus ei pea kontoris kohal olema. Üks tüüp elavat kuskil Indoneesias, aga pärit hoopis teisest riigist ja teeb Eestisse tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 50+, IT-ala. Ja ütlen ausalt, et hoian oma praegusest töökohast hoolega kinni. Mul ei ole usku, et kuskile sarnasele töökohale enam saaksin. ja midagi muud ma ju teha ei oskaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin päris hea artikkel, toob maa peale:

https://www.levila.ee/tekstid/saan-kindlasti-toole-aga-millal?fbclid=IwAR136kclOJHhkCYNmFMLB_kWxd7O9YlzXm5g8cn8Cy8Pk1cUOUeRh47aiUw

Kui masendav lugu! Ja keegi seal all kommenteerib, et ka IT-sektoris raske tööd saada, kuigi aina soovitatakse seda õppida, et siis töö ja hea palk kindlad.

See on üks suur müüt, et muudkui mine IT-sse. Keegi ei taha seal kogemusteta väheste oskustega keskealist inimest tööle.

Ega seal ei taheta kogemusteta noorigi. Kui nad just ei ole valmis eraelust loobuma ja olema innukalt 24/7 tööl. Siis on nad oodatud ja palk võimaldab äraelamist (aga mingit suurt palka algaja ei saa mitte mingil juhul). Palgata või sümboolse palgaga praktikale oodatakse küll ja kui ei näe väga vana välja, võib vabalt 45+ ka kandideerida, aga kodutöö või testid peab praktikale kandideerides ära suutma teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust kõik neid noori töötajaid siis omale hangivad? Minu arvates 43+ on parim töötaja iga, sest need ei lähe lapsepuhkusele ega ole tited haiged.

Praegu veel saab noori töötajaid ja praegu veel arvatakse, et noor töötaja on parem.

Aga varsti tuleb uus aeg. Ma olen 30ndates ja töö kõrvalt õpin teisel ringil koos värskete gümnaasiumilõpetajatega. Päris arvestatav osa neist on sellised, keda lähiaastatel kolleegiks ei tahaks, sest… nad ei oska aega planeerida ega suuda tõhusalt töötada. Neid ei huvita, nad on harjunud, et meeskonnatöös on alati keegi, kes meeskonda eest veab ja suurema osa tööst ära teeb. Nemad siis õitsevad kenasti ja saavad tegija sõiduvees oma punktid kätte. Osad noored on needsamad meeskonna eestvedajad ja need võiksid küll kolleegideks tulla, aga palju neid on? Arvestades, et pealetulevad põlved jäävad järjest väiksemaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahetasin töökohta 43 aastasena ja kodus oli 4 aastane titt.

Ei kasutanud tutvusi. Täiesti teine ettevõte ja tegevusala. Kontoritöö finantsasutuses.

Kui end juba ette maha kanda ei leia tõesti midagi.

Meie asutusse on värvatud ka 50+ inimesi kui oskused sobivad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttav pani sama vanalt on firma kinni ja hakkas tööd otsima. Tööle sai kergelt, aga n.ö. lihttöö, mis hakkas tervisele. Siis vaatas ringi ja paar kuud hiljem on saigi meelepärasele tööle ja täiesti ilma tutvusteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Jagage kogemusi tööle kandideerimisest 45+ vanuses. Kas kohtab palju ealist diskrimineerimist, on raskem tööd leida?

Ei ole kordagi kohanud. A võib-olla pole lihtsalt aru saanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks osa inimesi alles ärkab 35+ vanuses, et tuleb ikka mõni laps saada,…

Tuleb? Mingi seadus või ollakse nii pehmod ühiskonna surve suhtes?
Minu tutvusringkonnas on järjest rohkem paare/peresid, kes ei soovi lapsi. Suht õige otsus ka.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ka artiklit, jube ühiskond, tahetakse inimesest pigistada nii palju kui võimalik nii vähese raha eest kui võimalik, olen 46 ja ei tunne, et ma nt 35 aastastest kuidagi väga erineks, 25stest olen lisaks paremale kogemusele ka rahulikum ja tolerantsem. Aga erialasest tööst, inimestega töötamine, tervishoiusektor, olen väsinud, ja tahaks midagi muud, kasvõi osaliselt. Väga keeruline. Isegi personaliotsingufirmast ei helistatud peale näiliselt meeldivat intervjuud tagasi, kuigi lubati. Lihtne on heituda, samas peaksin tööl käima veel u 20 a, kas tõesti sama asi, samas kohas, ei tea.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan kodus spetsiifilisel erialal vähese koormusega. Hea meelega spetsialiseeruksin ümber või võtaks lisatööd vms.

Mina ka ei näe, et tohutult tööd pakutakse 50+ inimestele. Ja kuidas tulevikus inimesed pensionini venitavad? Jah, enamus küll, aga kui töökohad kaovad… Kuidagi sotsiaalse tiksuva pommina kõlab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb? Mingi seadus või ollakse nii pehmod ühiskonna surve suhtes? Minu tutvusringkonnas on järjest rohkem paare/peresid, kes ei soovi lapsi. Suht õige otsus ka.

Selle nimi on bioloogiline kell, mille tulemusena teatud vanuses tekib tung siiski laps saada, kuigi sa 20-aastaselt ehk oled mõelnud, et ei iial.

Ma ei tea, kui vanad inimesed su tutvusringkonnas on, aga enamusel see bioloogiline kell siiski töötab ja laps saadaksegi sisemise sunni ajel, mitte mingi ühiskonna surve tulemusena. Ühiskonna jaoks oled sa tubli maksumaksja ju lastetunagi. Ei pea sulle mingeid lapsetoetusi ega LHP raha maksma, peretoetust sa ei hakka saama jne. Käid tööl korralikult ja täidad riigi kukrut.

Ma ei ole mingit ühiskonna survet küll tundnud. Aga bioloogiline kell mul tiksus omasoodu ja sain minagi lapse 35+ vanuses, kuigi veel kümme aastat varem olin veendunud selles, et mina küll lapsi ei saa iialgii.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb? Mingi seadus või ollakse nii pehmod ühiskonna surve suhtes? Minu tutvusringkonnas on järjest rohkem paare/peresid, kes ei soovi lapsi. Suht õige otsus ka.

Selle nimi on bioloogiline kell, mille tulemusena teatud vanuses tekib tung siiski laps saada, kuigi sa 20-aastaselt ehk oled mõelnud, et ei iial.

Ma ei tea, kui vanad inimesed su tutvusringkonnas on, aga enamusel see bioloogiline kell siiski töötab ja laps saadaksegi sisemise sunni ajel, mitte mingi ühiskonna surve tulemusena. Ühiskonna jaoks oled sa tubli maksumaksja ju lastetunagi. Ei pea sulle mingeid lapsetoetusi ega LHP raha maksma, peretoetust sa ei hakka saama jne. Käid tööl korralikult ja täidad riigi kukrut.

Ma ei ole mingit ühiskonna survet küll tundnud. Aga bioloogiline kell mul tiksus omasoodu ja sain minagi lapse 35+ vanuses, kuigi veel kümme aastat varem olin veendunud selles, et mina küll lapsi ei saa iialgii.

Pigem oli see just kell ikka 20+ vanuses kõige tugevam. Ei hiljem küll mitte. 40+ kujutasin ette, nojah selline teismeline laps võiks ju isegi tore olla, kes enamuse ajast ise hakkama saab, aga titendus äkää. Kuna teismelist last sünnitada ei saa, siis nii jääb 🙂

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20+ vanuses on sul selline tunne, et aega veel küll ja sa ei ole nõus oma noorust ja head välimust ohverdama, võimalik, et ka tervist. Paljudel pole sel ajal ka veel koolid läbi, normaalset elukohta ega palka, see kõik mõjutab pigem lapsi mitte saama.

30+ vanuses enamasti see bioloogiline kell siiski paljudel mingil hetkel hakkab tööle, siis juba mõeldakse rohkem sellele, mis siis saab, kui sa vanemaks saad, lisaks on koolid läbi, töökoht olemas, ilmselt ka ei elata enam üürikas või vanemate juures. See kõik mõjutab pigem ikka vähemalt ühe lapse saama.

Muidugi on ka selliseid, kes on täiesti veendunud mittelapsesaajad, aga meil oli siin teemas jutt sellest, et 45+ ei jää haige lapsega koju. Vastus oli sellele, et niisuguses vanuses inimestel võivad küll olla veel lasteaiaealised lapsed.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 149 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine 45+