Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine 45+

Näitan 29 postitust - vahemik 121 kuni 149 (kokku 149 )

Teema: Tööle kandideerimine 45+

Postitas:
Kägu

Issand, kui kõrini sinu orjamentaliteedi jutust. Igas tööteemas ajad sama soga suust välja.

Usu, neid inimesi on rohkem kui üks, kes ei sea tööd elus esikohale. Ja neid on rohkem just noorte seas, mitte 45+ vanuses inimeste seas.

Hiljuti oli teleuudis sellest, kuidas mingi itaalia pitsakoht kinni pannakse ja seal omanik kurtis, et eestlased ei taha tööl käia, nii kui tööpäev lõppeb, kohe lähevad koju ära. Ja keegi ei taha isegi minna sinna tööle. kes pitsakohas tavaliselt töötavad? Noored. Neid ei koti, kuidas sa oma äri püsti hoiad või kas sa lähed pankrotti.

Ja ei tea mida nad seal peale tööpäeva peaksid tegema siis? Eks vana alustas ärit kusagil 90 a kus kõik oli odav ja tööjõudu oli jalaga segada. Ajd muutusid, see ongi kõik.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult eriti ei tahaks seda, kui sa minu lapse lasteaias süüa teeksid, samal ajal kui sul endal laps kodus haige. Pärast on terve rühm selles äkitselt sinu last öösel tabanud viiruses.

No kui oled nõus, et 2 nädalat su laps lasteaias süüa ei saa, siis minugipoolest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui oled nõus, et 2 nädalat su laps lasteaias süüa ei saa, siis minugipoolest.

Kui ta sinu tõttu haigestub, siis ei saa ta nagunii kaks nädalat lasteaias süüa ja minu tööjuures inimesed kiruvad et näe kus titemammi tahab haige lapsega hoolduslehel olla…

Sa tõesti ei saa aru sellest, et pole normaalne töötada toitlustuses niimoodi, et sulle ei ole haiguste ajaks asendajat leida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei tea mida nad seal peale tööpäeva peaksid tegema siis? Eks vana alustas ärit kusagil 90 a kus kõik oli odav ja tööjõudu oli jalaga segada. Ajd muutusid, see ongi kõik.

selles pitsakoha jutus paistis asi olevat nii, et omanik soovis, et tööd tehtaks seni, kuni on kliente, aga leping oli mingite kellaaegadega.

Töötajaid vähe huvitas see, et laua taga kliendid ootasid, kui kell kukkus, siis läksid minema. Omanik pidas sellist käitumist täiesti jaburaks ja mõeldamatuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei tea mida nad seal peale tööpäeva peaksid tegema siis? Eks vana alustas ärit kusagil 90 a kus kõik oli odav ja tööjõudu oli jalaga segada. Ajd muutusid, see ongi kõik.

selles pitsakoha jutus paistis asi olevat nii, et omanik soovis, et tööd tehtaks seni, kuni on kliente, aga leping oli mingite kellaaegadega.

Töötajaid vähe huvitas see, et laua taga kliendid ootasid, kui kell kukkus, siis läksid minema. Omanik pidas sellist käitumist täiesti jaburaks ja mõeldamatuks.

Töötajad jälle pidasid mõeldamatuks selles kohas vabatahtlikku tööd teha. Omanik oleks pidanud töölepingud ümber tegema või maksma ületunnitasu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omanik oleks pidanud töölepingud ümber tegema või maksma ületunnitasu.

jah, aga näed, selle asemel paneb oma putka kinni ja kirub, et eestlased ei taha üldse tööd teha.

Niisamuti nagu mõni siin arvab, et tööl peaks ikka käima ka siis, kui haiged ollakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisamuti nagu mõni siin arvab, et tööl peaks ikka käima ka siis, kui haiged ollakse.

Rahaliselt kaotab kodus olles palju. Minu netopalk 1800, haigusraha aga varasema aasta järgi ning saan kuus vaid 1050 eurot. Olen kolmandat kuud haiguslehel. Minul rahaprobleeme pole, aga enamikel on mingid laenud ja asjad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul rahaprobleeme pole, aga enamikel on mingid laenud ja asjad.

samas reeglina on mõistlikum olla ühe korra haiguslehel ja korralikult terveks saada, mitte poolhaigena tööl vinduda ja vbla ka teisi nakatada.

Ma ise pean kõige paremaks seda varianti, et kui just päris haige ei ole, siis haiguslehte ei võta, aga siis saad oma töö teha kodukontoris ilma haiguslehte võtmata.

Kui töö ei võimalda kodukontorit, siis on see aga ilmselt selline, et ei võmalda ka haigena tööl olemist. Õpetaja, arst, politseinik, kokk, ettekandja, müüja, ehitaja jpt – nad ei saa ju haigena tööl olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast on terve rühm selles äkitselt sinu last öösel tabanud viiruses.

Kokk töötab ikka köögis ja lastega kokku ei puutu. Hügieeninõuded on ka kokkadel kõrged.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokk töötab ikka köögis ja lastega kokku ei puutu. Hügieeninõuded on ka kokkadel kõrged.

ta kirjutas, et ta on kokk-teenindaja.

ehk siis puutub küll ka lastega kokku. ja piisab sellestki kui viirusekandjana toiduga kokku puutub.

Ega muidugi ta ei pruugi olla ise samuti nakatunud, aga see on vene rulett, kui endal haige laps kodus ja siis töötad lasteaias söögitädina.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokk töötab ikka köögis ja lastega kokku ei puutu. Hügieeninõuded on ka kokkadel kõrged.

ta kirjutas, et ta on kokk-teenindaja.

ehk siis puutub küll ka lastega kokku. ja piisab sellestki kui viirusekandjana toiduga kokku puutub.

Ega muidugi ta ei pruugi olla ise samuti nakatunud, aga see on vene rulett, kui endal haige laps kodus ja siis töötad lasteaias söögitädina.

Terve maailm meie ümber on igasugu viiruseid ja baktereid täis. Kui kardad, siis istu kodus steriilses kapslis koos oma lapsega.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve maailm meie ümber on igasugu viiruseid ja baktereid täis.

Ongi, aga see ei tähenda seda, et haige söögitädi võiks lasteaias tööl käia. See ei ole normaalne, kui inimene räägib, et ta on ihuüksi köögis tööl ja kui tema tööle ei lähe, siis kedagi teist ei olegi võtta. Ja siis käibki ilmselt ka ise köhides ja palavikus.

Mingid hügieeninõuded võiksid maailmas siiski olemas olla, näiteks see, et toitlustuse töötaja ei käi viiruseid levitamas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lasteaedades tehakse toit kohapeal valmis, et asendamine nii keeruline?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lasteaedades tehakse toit kohapeal valmis, et asendamine nii keeruline?

Osades lasteaedades ei tehta, osades tehakse, eks see sõltub lasteaia suurusest ja asukohast. Suuremates linnades tavaliselt viiakse toit termospottides kohale. Aga kõik lasteaiad ei asju ju suurtes linnades. Kui ta kirjutab, et peab kell 6 hommikul tööl olema, et hommikusöök valmistada, ju siis teeb ise, mitte ei jää termospotti seal ootama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, teen ise ja teenindaja sellepärast, et annan toidu söögitädide kätte. Ja tõesti ei ole asendajaid üldse kerge leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tööl saavad 38-42 naised pesamunasid. Titevabad on 20sed, 40stel mingis vanuses laps ikka on. Mõnel lasteaias, mõnel algkoolis. Koroona ajal pidi üks kõik mis vanuses lapsega kodus isolatsioonis olema. Ainsad kes rahulikult tool said käia olid 55-60+, neil lapsed kodust läinud. Vanemad töötajad läksid väga hinda, tegid teistele asendusi.

Nii vanalt ei sünnitata, ole normaalne

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa selline paanitsev jobu oled

Ma ei ole paanitsev jobu, kes kardaks oma tööst ilma jääda, et peaks oma 7-aastase lapse haigena üksi koju jätma seetõttu.

Töö ei ole lapse tervisest ja heaolust tähtsam.

7-aastast last ei jäeta 21. sajandil haigena üksi koju. Kui ta on terve ja on üksi kodus mõne tunni, siis ok, aga mitte haigena ja terveks päevaks.

Õnneks enamus inimesi ei tööta orjapidaja mentaliteediga töökohtades, et peaks sellise absurdse mõtte peale üldse tulema, et haiget algklassi last üksi koju jätta.

49a, 9-aastase lapse ema. Ma ei jäta ka oma 9-aastast last veel haigena üksi koju. Haigel lapsel on vaja seda teadmist, et teda ei ole abitus olukorras üksi jäetud. Kui ikka on kõrge palavik, siis peab olema inimene, kes jälgib. Õnneks ma ei ole liinitööline ja saan hädavajalikud tööasjad ka kodukontorist tehtud.

Ma ei tea, mis maailmas te elate, kes te arvate, et 40+ naised on mingid pensionärid, kellel on lapsed täiskasvanud, kes ei ole enam võimelised midagi õppima ja kes peatselt maha surevad. Võimalik, et see juhtub tõesti nendega, keda 7-aastaselt üksi koju jäetakse ja kes 13-aastaselt seksima hakkavad… 15-aastaselt siis juba pere loodud ja mõni ime kui 40-aastaselt omadega õhtul.

9-aastasega istud tõesti kodus? Ilmne näide, et nii vanalt ei tohiks enam lapsi saada.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

9-aastasega istud tõesti kodus? Ilmne näide, et nii vanalt ei tohiks enam lapsi saada.

Ära minu pärast muretse, ma istun nagunii kodus, ma ei käi kuskil kontoris ega vabrikus palgatööl.

Vaata parem seda, kuidas sa ise endaga hakkama saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei jäetud kunagi algklassilapsena üksi koju haige olema. Ja see oli pimedatel 80-90ndatel. Ema oli arst, ei saanud ise jääda koju aga alati organiseeris kellegi. Vahel vanaema, vahel pesnionärist naabri. Isegi võõra naabriga oli mul veidi hirmus. Ärkad palaviku-uimas, halb on olla ja keegi võõras annab juua.  Täna enam nii noorelt pensionile ei saa ja pole kusagilt neid noori koduseid pensionäre võtta, ikka emad ja isad on ise oma haigete lastega.

Kui laps on nii terve, et ei vaja kõrvalist abi ega rohtu, võiks laps sama hästi kooli minna. Nohuga ei ole vaja kodus olla.  Kehalisest saab natuke kehva enesetundega vabastuse.

 

Nii vanalt ei sünnitata, ole normaalne

ja kuidas sünnitavad 🙂

Peamised sünnitajad on vanemad emad, kes saavad mitmendaid lapsi. Noored ei sünnita. Esimest last ei sünnitata.

20-24 vanusegrupp sünnitab oluliselt vähem kui 38-42.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei jäetud kunagi algklassilapsena üksi koju haige olema. Ja see oli pimedatel 80-90ndatel. Ema oli arst, ei saanud ise jääda koju aga alati organiseeris kellegi. Vahel vanaema, vahel pesnionärist naabri. Isegi võõra naabriga oli mul veidi hirmus. Ärkad palaviku-uimas, halb on olla ja keegi võõras annab juua. Täna enam nii noorelt pensionile ei saa ja pole kusagilt neid noori koduseid pensionäre võtta, ikka emad ja isad on ise oma haigete lastega.

Kui laps on nii terve, et ei vaja kõrvalist abi ega rohtu, võiks laps sama hästi kooli minna. Nohuga ei ole vaja kodus olla. Kehalisest saab natuke kehva enesetundega vabastuse.

Nii vanalt ei sünnitata, ole normaalne

ja kuidas sünnitavad ????

Peamised sünnitajad on vanemad emad, kes saavad mitmendaid lapsi. Noored ei sünnita. Esimest last ei sünnitata.

20-24 vanusegrupp sünnitab oluliselt vähem kui 38-42.

Vaesed lapsed. Vanad emad on ülehoolitsevad, sellepärast meil ongi nii palju endaga mittehakkamasaavaid noori.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tööl saavad 38-42 naised pesamunasid. Titevabad on 20sed, 40stel mingis vanuses laps ikka on. Mõnel lasteaias, mõnel algkoolis. Koroona ajal pidi üks kõik mis vanuses lapsega kodus isolatsioonis olema. Ainsad kes rahulikult tool said käia olid 55-60+, neil lapsed kodust läinud. Vanemad töötajad läksid väga hinda, tegid teistele asendusi.

Nii vanalt ei sünnitata, ole normaalne

mingi saurus võttis sõna

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära minu pärast muretse, ma istun nagunii kodus, ma ei käi kuskil kontoris ega vabrikus palgatööl. Vaata parem seda, kuidas sa ise endaga hakkama saad.

Siis nii ütlegi, et sa istud nagunii päevadläbi kodus, mitte et sa seal lapse pärast istud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellepärast meil ongi nii palju endaga mittehakkamasaavaid noori.

Arvad, et need noored on kõik vanade vanemate lapsed?

Sa oled ikka täiesti peast nõder.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis nii ütlegi, et sa istud nagunii päevadläbi kodus, mitte et sa seal lapse pärast istud.

Kui ta on haige, siis istun ka lapse pärast, ma ei jäta teda üksi koju haigena. Kui pean terve päeva eemal olema, siis on kodus keegi teine, kes on vajadusel haige lapse jaoks olemas.

See on normaalne, et haigete jaoks on keegi, kes hoolib.

Kui sa ise oled voodis palavikuga haige, eks siis on ka hea, kui keegi sind natuke teenindab, kuigi sa oled juba “nii suur, et saad ka ise hakkama”.

Kui ma viimati ise teki all kõrges palavikus värisesin, siis laps teenindas mind, näiteks tõi lisateki. Niimoodi need asjad peres käivad. Mitte nii, et kui ise hakkama saad, siis teed ise, keegi teine kellegi teise eest midagi iial ei tee, olgu või haige.

Minu jaoks on sinu kraaksatused täiesti arusaamatud ja mulle tundmatust maailmast. Ma ei tahaks vist sinu maailmas elada, kus hoolimist nii vähe nagu sa väljendad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20-24 vanusegrupp sünnitab oluliselt vähem kui 38-42.

No kõige rohkem sünnitavad 30-34-aastased naised (2021 aastal 4883 naist), järgmisena 25-29-aastased naised (3440) ja alles siis 35-49-aastased (2763). 20-24 on tõesti sünnitajaid vähem (1195) ja 40-44 siis 751 sünnitajat aastal 2021.

Nii et pigem saab ikka öelda, et päris noorelt ei ole sünnitajaid palju, aga ka mitte 40+ vanuses.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei jäetud kunagi algklassilapsena üksi koju haige olema. Ja see oli pimedatel 80-90ndatel. Ema oli arst, ei saanud ise jääda koju aga alati organiseeris kellegi. Vahel vanaema, vahel pesnionärist naabri. Isegi võõra naabriga oli mul veidi hirmus. Ärkad palaviku-uimas, halb on olla ja keegi võõras annab juua. Täna enam nii noorelt pensionile ei saa ja pole kusagilt neid noori koduseid pensionäre võtta, ikka emad ja isad on ise oma haigete lastega.

Kui laps on nii terve, et ei vaja kõrvalist abi ega rohtu, võiks laps sama hästi kooli minna. Nohuga ei ole vaja kodus olla. Kehalisest saab natuke kehva enesetundega vabastuse.

Vaesed lapsed. Vanad emad on ülehoolitsevad, sellepärast meil ongi nii palju endaga mittehakkamasaavaid noori.

Tänan muretsemast, olen täiesti hakkamasaav keskealine. Kui käisin aastal 1990 algklassides, on noorusest asi kaugel. Olen nii hakkama saav, et isegi väärtuspakkumise küsimus tööintervjuul kõhtu lahti ei võta.

Selle pärast on nii palju arvutamisoskuseta ning hoolimatuid  inimesi, kui iga aevastusega koolist koju jäetakse ja tõsisemate haigustega lastakse looduslikul valikul julmalt oma tööd teha.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tööl saavad 38-42 naised pesamunasid. Titevabad on 20sed, 40stel mingis vanuses laps ikka on. Mõnel lasteaias, mõnel algkoolis. Koroona ajal pidi üks kõik mis vanuses lapsega kodus isolatsioonis olema. Ainsad kes rahulikult tool said käia olid 55-60+, neil lapsed kodust läinud. Vanemad töötajad läksid väga hinda, tegid teistele asendusi.

Nii vanalt ei sünnitata, ole normaalne

mingi saurus võttis sõna

Saurused väidetavalt sünnitavad, see, kes nii vanalt (40+) ei soovi sünnitada, pole kuidagi saurus, ära nüüd nii ka ärritu et nõnda segast juttu hakkad ajama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uut teemat ei ole soov teha?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sobiva, nii sisult kui eeldustelt töö leidmine selles vanuses kui pole just teinud varasemalt karjääri riigisektoris, on pigem väljakutse.

Kõik oleneb muidugi inimese oskustest, kogemustest ja mis haridus tal on.

Ei pea olema tingimata magistrikraad (näiteks majanduses), aga palju teadmisi, lai silmaring, analüütiline oskus, igapäevane elukestev õppimine, uute kasvõi väikeste oskuste lisandumine, peavad olema.

Ise peame end oskama hinnata, kas vaimselt ja ka füüsiliselt suudaksime teatud valdkonnas töötada kui meile võimalus antakse.

Olude sunnil hakkasin 2015. aastal ettevõtjaks. Et luua iseendale töökoht. Et luua midagi südamega. Tegemist pehme väärtuse valdkonnaga, märksõnaks toode, millest saab luua.

See on kahtlemata olnud põnev teekond ennekõike eneseharimise, õppimise ja kontaktide osas. Selgeks on õpitud väikeettevõtte jaoks vajaminev raamatupidamine. Kogemusi omandatud toote turundamises. Selgeks õpitud otseselt tööga seotud spetsiifilised oskused, mida tavaliselt õpitakse kõrgkoolis, aga jah, muidu olles täielik autodidakt.

Kui siin räägiti ka ise ettevõtjaks hakkamisest, siis enda kogemusest võin öelda, et mitte midagi ei kahetse.

Öeldakse, et tee tööd südamega. Nii on see olnud- soov igal hommikul tõusta ja tegeleda just sellega, mis õnnelikuks teeb ja mis sinu klientide elu paremaks muudab.

Tahaplaanile ei saa jätta aga kui palju tööd on üksikettevõtjal, kes ise endale tööd annab. Ta teeb kõike üksi. On nii strateeg kui äriplaani kõikide osade elluviija.

Kõike ise teha on ajaliselt raske ja see võib olla kurnav.

Kui tuli Covid, hakkas ka majanduses ning inimeste tarbimine muutuma.

Üle aasta tagasi hakkas ettevõtlusvaldkond silmitsi seisma kas jääd ellu või mitte ja kuidas.

Ma ei taha öelda, et ettevõtlusega alustada on teatud vanuses vale. Küll aga seda füüsilist võhma jääb 50-ks ka kõige energilisemal ja nooruslikumal inimesel järjest vähemaks. Sest meil on 8 tundi töö jaoks, 8 magamiseks ja ülejäänuga peab kõike muud suutma.

Kuidas leida endale see õige ja sobiv töökoht selles vanuses?

Kõik oleneb kui palju oled valmis panustama, kas jaksad taluda pingelisi olukordi või soovid end hoida, oma aja üle rohkem otsustada.

Siin ongi töötaja või ettevõtja erinevus. Soovunelm võib olla seal kusagil vahepeal.

Aeg on meie suurim väärtus, sest seda juurde osta ei saa.

Kui soovid kell 5 koju minna ja unustada tööasjad, sobib sulle töötaja roll.

Kui soovid maailma paremaks kohaks muuta, oma aja üle vabamalt otsustada, oled ettevõtlik ja sihikindel, sobiks sulle ettevõtlusvorm.

Mis puudutab palka, siis olles olnud nii töötaja kui ettevõtja, pole kummalgi poolel kerge olla. Esimese puhul on meil ootused, sest panustame oma aega, füüsist-vaimu. Teise puhul peame igapäevaselt, 24/7 tegelema eesmärkide poole liikumisega, et tagada rahavoog riigimaksudeks ja palgafondi.

Peale oskuste on elus vaja ka õnne. Nii olen aru saanud liikudes läbi elu nii töötaja kui ettevõtjana.

Aga pühendumist, raskuste trotsimist, seda on kindlasti mõlemal pool vaja.

Kõik me soovime endale teatud elukvaliteeti peale põhivajaduste rahuldamist. Osadele sobib tagasihoidlikum, teistele jälle külluslikum elustiil.

Samas ei tohi ära unustada ennast, oma vaimset ja füüsilist tervist, kõikide eesmärkide teokstegemisel. Tuleb osata nautida niisamaolemist, et puhkaks nii keha kui vaim. Muidu pole mitte midagi.

Ja kui ikkagi soovid alustada ettevõtlusega, ära oota õiget või paremat aega, alusta ettevalmistustega juba täna.

 

 

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 121 kuni 149 (kokku 149 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine 45+