Esileht Pereelu ja suhted Tunnen, et vajan abi.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: Tunnen, et vajan abi.

Postitas:
Kägu

Tunnen, et vajan abi.

Olen kaassõltlane alkohoolikule, kes küll ei löö ja on rahulik mees, kuid kelle peale ei saa kindel olla.

Ma ise olen muutunud väge ärevaks ja vajun aina sügavamasse auku. Lapse jaoks olen ka mina paha, kui hommik algab sellega, et ma vihastan arvutimänge mängiva, ööläbi õlut joonud issi peale. Issi pole kuri, emme on. Üldselt katsun hoida endasse ja mitte purjus inimese peale reageerida aga kui neid olukordi aina juurde tekib, siis vaikselt jõud saab otsa. Mees soovitas mul endale abi otsida, et vihastan nii kiirelt. Aga kui avastan hommikul, et pean ise kõik toimingud tegema. Samal ajal olen haige ja ka üsna lõpurase.

Tahangi abi, aga ei oska kuhugi pöörduda.

Lahku minnes kardan tõesti, et tütar soovib isaga jääda, sest isaga tal lähedasem suhe, kui minuga. Samas isa ei suuda 100% vastutada. Ta joob siis kui vaja, enamjaolt paar korda nädalas. Ja siis ei ta küta, vii last lasteaeda, tee süüa on täiesti autis kogu oma pohmellipäeva .Olengi siiani need asjad ju alati ära teinud. Töö on ka selline mille kõrvalt saab olla mitu päeva nädalas pohmellis.

Ma lihtalt ei suuda enam. Ennem rasedust olid tihti enesetapu plaanid, nüüd üllatusrasedus võttis need ära. Aga täna on jälle tunne, et tahaks kaduda. Hommikul laps nuttis, sest emme oli kuri. Nii ei saa edasi enam minna.

Ma polegi mitte kellelegi oma muret jaganud ja mul ka pole lähedasi selliseid kellele jagada. Ma ei taha nende kaastunnet ega haletsust. Ma ei taha lihtsalt rääkida, vaid tahan abi, kuidas oma eluga edasi minna.

Kuna mees on kainena täitsa minu inimene ja meie iseloomud jne klapivad, siis olengi joomist vaikselt kannatanud. Aga see on läinud liialt tihedaks, lisandunud on arvutimängud. Ja tunne, et mul on mees, on kadumas. Pigem nagu laps.

Kuna neid olukordi on aina rohkem, siis ma ei suudagi enam maha rahuneda kui juba järgmine otsas.

Purjus mees on minu trigger. Tööl mul juba sisetunne ütles, et täna ta joob. Telefonis saan ühest lonksust juba aru.  Siis ongi nii, et minu õhtu ka pees, konutan voodis palun taevast, et ta kähku ära kustuks, kuna magada ei saa siis, ta kondab köögi vahet, komistab, vahest nutab laule kuulates. Jah, ei lärma, aga ma ei suuda jääda magama. Minna ka kuskile pole. Kellegile rääkida ma seda ei taha.

Ütlen ära, et olen lihttööline, olen rumal, õigekirja ei tunne.  Tunnen end ka ise väärtusetuna ja olen tahtnud maailmale teenet teha ja kaduda, kuid mõtlesin oodata, kuni laps piisavalt vana, et saab hommikul ise kooli jne, nüüd uue lapsega läheb jälle vähemalt 10 aastat sinnani.

 

 

 

+28
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nüüd üllatusrasedus

Seda on väga kurb kuulda, kuidas kooselus mingeid vahendeid ei kasutata. Kuidas see rasedus siis üllatus saab olla?

Kui te kokku jääte ja sa temaga endiselt seksida soovid, siis nr 1 reegel – hakka usaldusväärseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutama.

+20
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

1) Mitte mingil juhul ei ole enesetapp lahendus, jäta see kohe kõrvale. Lapse mõistusele võib ju mingil hetkel olla emme kuri ja purjus issi lahke, aga joodikust vanem jätab oma jälje ja ema kaotus on väikesele inimesele katastroof.

2) Ära kannata üksi, räägi kellelegi. Su lähedased võivad tegelikult ammu aimata, mis toimub, sa ei pea mingit fassaadi hoidma enda vaimse tervise hinnaga.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on ju juba praegu kaks last. Mees tuleb muutuma saada, joomine peab lõppema ja muidugi peab ta hakkama tegelema koduste töödega ja laste eest hoolitsemisega, mitte lapsikuid arvutimänge mängima ja täis joodud pead välja magama. Kolmandaga oled rase.

Lapse isa juurde jäämist lahkumineku korral ei maksa karta, selline isa oleks koheselt lastekaitse vaateväljas.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt – üks pikk kalli sulle. Mul tulid pisarad silma su juttu lugedes, väljapääsmatuse tunne on mulle tuttav. Jah, muidugi vajad sa abi. Kuidas sul suhe perearstiga on? Minul on suhe usalduslik ja mina alustaksin temast. Ühes teises kaassõltuvuse teemas aitas mind hästi AD kuur, aga sina oled rase, ma ei tea, kuidas sellega on. Kui perearst ei ole variant, siis on olemas leht peaasi.ee. Sinna saab anonüümselt kirjutada ja nõu küsida, vastavad ilusti ja hoolivalt. Vähemalt on sul siis kellegagi rääkida.

Saad ilmselt ka ise aru, et kuni sul on lapsed, ei ole enesetapp variant. Ma tunnen ühte last, kelle üksikema end tappis. Selle lapse edasine elu on on olnud katsumus, tal on küll väga vedanud abikaasaga ja eluga, aga ma ei tea, kauaks seda vedamist on – ta ei saa üldse tegelikult endaga hakkama. Abi on täiesti olemas ja abi saanuna sa mõtled, et miks ma küll varem juba ei taibanud seda otsida. Ole vapper!

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees tuleb saata psühhiaatri juurde abi saama joomise vastu. Kui saab kaineks, tuleb ka tegutsemistahe tagasi, kaob melanhoolsus ja muidu häiriv käitumine.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kaassõltlane alkohoolikule, kes küll ei löö ja on rahulik mees, kuid kelle peale ei saa kindel olla. Ma ise olen muutunud väge ärevaks ja vajun aina sügavamasse auku. Lapse jaoks olen ka mina paha, kui hommik algab sellega, et ma vihastan arvutimänge mängiva, ööläbi õlut joonud issi peale. Issi pole kuri, emme on.

Mine. Lahku.

Kui mees ennast selle peale kokku võtab, võite hiljem uuesti üritada – aga las ta kõigepealt tõestab, et on elukombeid parandanud. Ent nii või teisiti, lahutusavaldus anna sisse kiiremas korras, enne kui mees sulle võlakoorma kaela peale toob.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läheks lahku. Kordi parem variant sellest, mis keegi eelpool mainis. Sama hästi võib mees ühises kodus purjuspäi (100% süveneb joomine) lastele liiga teha. Pärast pere kaotust on kaks võimalust: joob end põhja või hakkab kainenema. Põhja joomine pole sinu vastutus.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahkuminek kindlasti, mees hakkab elatist maksma, aga kuhu pöörduda? Kas kovil pole sellises olukorras elamispinda pakkuda? On ju olemas ka naiste ja laste turvakodu. Selleks ei pea olema füüsiline vägivald, et sinna ajutiselt tuba saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltane on pop sõna küll, aga kas sa ikka seda oled. Ja kas mees on joodik, on ka kaheldav. 2 korda nädalas juua õlut ja arvutimänge mängida ja pärast pohmellis olla…joodik? Ma ka olen pärast joomist pohmellis. Nii halb on olla. Aga seda seepärast et ma pole joodik. Organism saab nagu mürgistuse kui joon. Pärast põen ja nö suren järgmine päev. Nii halb on. Kui mees oleks mu peale vihane, ei oleks ta kaassõltlane vaid teda vihastaks see et süüa pole ja tuba on kütmata. Ehk vajalikud asjad tegemata, sest mul on nii halb olla.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltane on pop sõna küll, aga kas sa ikka seda oled. Ja kas mees on joodik, on ka kaheldav. 2 korda nädalas juua õlut ja arvutimänge mängida ja pärast pohmellis olla…joodik? Ma ka olen pärast joomist pohmellis. Nii halb on olla. Aga seda seepärast et ma pole joodik. Organism saab nagu mürgistuse kui joon. Pärast põen ja nö suren järgmine päev. Nii halb on. Kui mees oleks mu peale vihane, ei oleks ta kaassõltlane vaid teda vihastaks see et süüa pole ja tuba on kütmata. Ehk vajalikud asjad tegemata, sest mul on nii halb olla.

Noo aga on ju joodik, kui mitu korda nädalas oma joogist pead välja magab, selle käigus unustab ära kütmise keset talve ja jätab lapse lasteaeda viimata ja magab selle asemel keset päeva.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4146964: Kaassõltane on pop sõna küll, aga kas sa ikka seda oled. Ja kas mees on joodik, on ka kaheldav. 2 korda nädalas juua õlut ja arvutimänge mängida ja pärast pohmellis olla…joodik? Ma ka olen pärast joomist pohmellis. Nii halb on olla. Aga seda seepärast et ma pole joodik. Organism saab nagu mürgistuse kui joon. Pärast põen ja nö suren järgmine päev. Nii halb on. Kui mees oleks mu peale vihane, ei oleks ta kaassõltlane vaid teda vihastaks see et süüa pole ja tuba on kütmata. Ehk vajalikud asjad tegemata, sest mul on nii halb olla. Noo aga on ju joodik, kui mitu korda nädalas oma joogist pead välja magab, selle käigus unustab ära kütmise keset talve ja jätab lapse lasteaeda viimata ja magab selle asemel keset päeva.

Selle asja nimi on pigem poogen. Ja see on lihtsalt väga ärritav.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustad perearstist ja ADga.

Mina ei ütle, et mine või ära mine lahku. Aga kui sa oled hommikuti nii kuri, et laps nutab, siis sa peaks ikka alustama endast.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltane on pop sõna küll, aga kas sa ikka seda oled. Ja kas mees on joodik, on ka kaheldav. 2 korda nädalas juua õlut ja arvutimänge mängida ja pärast pohmellis olla…joodik? Ma ka olen pärast joomist pohmellis. Nii halb on olla. Aga seda seepärast et ma pole joodik. Organism saab nagu mürgistuse kui joon. Pärast põen ja nö suren järgmine päev. Nii halb on. Kui mees oleks mu peale vihane, ei oleks ta kaassõltlane vaid teda vihastaks see et süüa pole ja tuba on kütmata. Ehk vajalikud asjad tegemata, sest mul on nii halb olla.

Vahe on selles, et sõltlane ei saa lõpetada. Mina olen samasugune, kuid erinevalt sinust absoluutselt ei joo, aga kui peaksin jooma, jään kohe purju. Ma ei joo, sest mul pole seda halba enesetunnet vaja. Kui sul on laps tulekul ja üks juba olemas, siis tuleb pausile panna joomine, eriti, kui ei saa pärast olla täisväärtuslik lapsevanem. Kes tahab lõbuelu elada, see peab ju selleks vastavaid meetmeid rakendama, üks neist oleks lapsi mitte saada.

Kuna nädalas on viis lasteaiapäeva ja mees kaks päeva on audis, siis ju tundub nagu õiglane jagamine… samas LÕPUraseda puhul oleks kena erandeid teha ja viia kõik päevad ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mees on kainena täitsa minu inimene ja meie iseloomud jne klapivad, siis olengi joomist vaikselt kannatanud. Aga see on läinud liialt tihedaks, lisandunud on arvutimängud. Ja tunne, et mul on mees, on kadumas. Pigem nagu laps.

Pealegi siin on ju kirjas, et joomine on süvenenud. Imikuga läheb ju veel raskemaks. Või joob sellest, et liiga kerge elu? Kas nii ei saa olla, et TA, lähed vanemate juurde paariks-kolmeks päevaks ja las mees ise tegeleb lastega. Äkki saab ikka hakkama ja ei joogi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui joomine välja jätta, tundub mehel ka muid probleeme olevat, arvestades, et koormab oma lõpurasedat naist kütmise ja lapse lasteaeda viimisega ja peab seda normaalseks ka veel.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna mees on kainena täitsa minu inimene ja meie iseloomud jne klapivad, siis olengi joomist vaikselt kannatanud. Aga see on läinud liialt tihedaks, lisandunud on arvutimängud. Ja tunne, et mul on mees, on kadumas. Pigem nagu laps.

Pealegi siin on ju kirjas, et joomine on süvenenud. Imikuga läheb ju veel raskemaks. Või joob sellest, et liiga kerge elu? Kas nii ei saa olla, et TA, lähed vanemate juurde paariks-kolmeks päevaks ja las mees ise tegeleb lastega. Äkki saab ikka hakkama ja ei joogi.

Vastsündinut ja lasteaiaealist väikelast ei jäta mitte keegi, kes ise on täiearuline, joodiku juurde. Selles mõttes lakku täis inimene kütmata toas kahe väikese lapsega, pole ise adekvaatne, ei küta ega tee süüa, see pole mõeldav. Komberdab niigi ringi ja koperdab asjade otsa, mis siis veel vastsündinuga võib juhtuda, kui purjus isa otsa koperdab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustad perearstist ja ADga.

Mitte mingil juhul ei alusta ad-ga. Päris hulluks olete läinud või? Peakeemiat omal muutma,  sellepärast, et teine joob. Hullus kuubis.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastsündinut ja lasteaiaealist väikelast ei jäta mitte keegi, kes ise on täiearuline, joodiku juurde. Selles mõttes lakku täis inimene kütmata toas kahe väikese lapsega, pole ise adekvaatne, ei küta ega tee süüa, see pole mõeldav. Komberdab niigi ringi ja koperdab asjade otsa, mis siis veel vastsündinuga võib juhtuda, kui purjus isa otsa koperdab.

Mis siis on mõeldav? Valvab nii meest kui last? Aga kui on ise rampväsinud ja magab paar tundi nii sügavalt, et ei kuulegi, et mees komberdab beebi otsa? Tunneb end siis süüdi, et jäi magama kaheks tunniks? Enesetapumõtted olid juba enne ju.

Mees hakkab elatist maksma? On ta sellega nõus või tuleb kohtukeiss? Imiku ja magamata ööde kõrvalt? Kuhu naine kolib? Sotsiaalmajja? Ja muidugi vaimne põhjus, et kui enne viimast last olid juba enesetapumõtted ja polnud üks laps piisav lahkuminekuks, mis siis veel nüüd. Ei ole ka teine laps piisav, ammugi nendes tingimustes. Muidugi eeldan, et TA pole rikas, enamik ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan Sind hästi. Mul abikaasa alustab reede õhtul, laupäeval on halb ja joob peale, et paremaks läheks, siis tiksib pooluimas terve päev, siis kõnnib öösel vetsu, külmkapi juurde ja tuiab lihtsalt ringi. Pühapäeval on nii halb, et aegajalt joob siis ka. Õnneks on nüüd suutnud ennast kokku võtta ja joob üle nädalavahetuse. Vanasti ârritusin täiega ja olin samuti põhjendamatult laste peale ärritunud. Nüüd ei tee väljagi, lasen tal tiksuda ja elane lastega oma elu.
Kõige tobedam ongi see, et ta on täiesti minu inimene. Kui kaine on, siis meil väga mõnus koos. Lastega tegeleb ka palju ja perega käime palju igalpool. Lahutada ei kavatse, loodan, et saab ise aru, et nii palju ei pea joona. Rahaliselt ei ole sõltuv. Saaksin ka üksi väga hästi hakkama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane perearstile aeg ja räägi kõik ära. Või pane aeg vaimse tervise õele. Ka ämmaemandale võiksid sa oma tunnetest rääkida, sest peale  sünnitust või sul korralik deprekas peale tulla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastsündinut ja lasteaiaealist väikelast ei jäta mitte keegi, kes ise on täiearuline, joodiku juurde. Selles mõttes lakku täis inimene kütmata toas kahe väikese lapsega, pole ise adekvaatne, ei küta ega tee süüa, see pole mõeldav. Komberdab niigi ringi ja koperdab asjade otsa, mis siis veel vastsündinuga võib juhtuda, kui purjus isa otsa koperdab.

Mis siis on mõeldav? Valvab nii meest kui last? Aga kui on ise rampväsinud ja magab paar tundi nii sügavalt, et ei kuulegi, et mees komberdab beebi otsa? Tunneb end siis süüdi, et jäi magama kaheks tunniks? Enesetapumõtted olid juba enne ju.

Mees hakkab elatist maksma? On ta sellega nõus või tuleb kohtukeiss? Imiku ja magamata ööde kõrvalt? Kuhu naine kolib? Sotsiaalmajja? Ja muidugi vaimne põhjus, et kui enne viimast last olid juba enesetapumõtted ja polnud üks laps piisav lahkuminekuks, mis siis veel nüüd. Ei ole ka teine laps piisav, ammugi nendes tingimustes. Muidugi eeldan, et TA pole rikas, enamik ei ole.

Selleks ongi ju loodud lastekaitse, ohvriabi, varjupaigad, turvakodud, sotsiaalabi. Et aidata raskustes inimesi. Sotsiaalmajja ei pandagi vastsündinuga väikelapsega naist. Seda ei pea kartma. On kas turvakodu või sotsiaalkorter. Neid on igas kovis kogu aeg olemas. Koju muidugi ei tule keegi neid pakkuma, ise peab küsima minema kohalikust omavalitsusest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha lihtsalt rääkida, vaid tahan abi, kuidas oma eluga edasi minna.

Väljendad end väga hästi.

 

Sa küsi konkreetseid asju, raha, teenuseid konkreetsetelt inimestelt.

Ohvriabid ja peaasi lehed pakuvad lihtsalt pläkutamist. Sul on vaja konkreetset abi ja kui ei ole lähedasi, kellelt paluda, siis linna sots osakond äkki?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks ongi ju loodud lastekaitse, ohvriabi, varjupaigad, turvakodud, sotsiaalabi. Et aidata raskustes inimesi. Sotsiaalmajja ei pandagi vastsündinuga väikelapsega naist. Seda ei pea kartma. On kas turvakodu või sotsiaalkorter. Neid on igas kovis kogu aeg olemas. Koju muidugi ei tule keegi neid pakkuma, ise peab küsima minema kohalikust omavalitsusest.

Jah, aga need inimesed ei lähe sinna. Kui läheksid, siis nad alustaksid sealt, mitte perekoolist. Teavitustööd on inimestele piisavalt tehtud. Ega minagi ei läheks turvakodusse, kui oleks selles olukorras. Turvakodusse läheks siis, kui mind pekstaks või alandataks vms. Joomise pärast ei läheks ja ma ei häbene seda välja öelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustad perearstist ja ADga.

Mitte mingil juhul ei alusta ad-ga. Päris hulluks olete läinud või? Peakeemiat omal muutma, sellepärast, et teine joob. Hullus kuubis.

Mitte sellepärast, et teine joob, vaid et ta on ise nonstop ärritusseisundis ja valab viha lapse peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks ongi ju loodud lastekaitse, ohvriabi, varjupaigad, turvakodud, sotsiaalabi. Et aidata raskustes inimesi. Sotsiaalmajja ei pandagi vastsündinuga väikelapsega naist. Seda ei pea kartma. On kas turvakodu või sotsiaalkorter. Neid on igas kovis kogu aeg olemas. Koju muidugi ei tule keegi neid pakkuma, ise peab küsima minema kohalikust omavalitsusest.

Jah, aga need inimesed ei lähe sinna. Kui läheksid, siis nad alustaksid sealt, mitte perekoolist. Teavitustööd on inimestele piisavalt tehtud. Ega minagi ei läheks turvakodusse, kui oleks selles olukorras. Turvakodusse läheks siis, kui mind pekstaks või alandataks vms. Joomise pärast ei läheks ja ma ei häbene seda välja öelda.

Küsida võiks ju ikka piirkonna sotsiaaltöötajalt ja kui ei julge küsima minna oma isikus, võib ju ohvriabi telefonil helistada ja selle läbi võimaluste kohta küsida ja küll edasi juhatatakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte sellepärast, et teine joob, vaid et ta on ise nonstop ärritusseisundis ja valab viha lapse peale.

Miks on ärritusseisund? Sest mees joob! Kumb ravi peaks saama!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte sellepärast, et teine joob, vaid et ta on ise nonstop ärritusseisundis ja valab viha lapse peale.

Miks on ärritusseisund? Sest mees joob! Kumb ravi peaks saama!

mõlemad!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsida võiks ju ikka piirkonna sotsiaaltöötajalt ja kui ei julge küsima minna oma isikus, võib ju ohvriabi telefonil helistada ja selle läbi võimaluste kohta küsida ja küll edasi juhatatakse.

Ja kindlasti soovitan rääkida kogu jutu, et mees on tema inimene ja üllatusrasedus võttis enesetapumõtted ära, aga nüüd need tagasi ja põhjuseks joomine. Mitte lihtsalt poolikut juttu, et mees joob ja emme on kuri. Mind väga huvitab, mida sellises olukorras soovitatakse. Aga apteegist ostaks seni kõrvatropid https://www.apotheka.ee/tooted/tervis/tervise-heaks/korvadele/korvatropid sest mees kondab öösiti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on ärritusseisund? Sest mees joob! Kumb ravi peaks saama!

Vist mõlemad. TA vajab korralikku ja püsivat ööund, rohkem vaba aega, mees vajab sõltuvushäirele ravi. Samas lõpurasedana juba ollakse kodus ja võib ka päeval natuke magada, las mees toimetab, kui ei pea iga päev tööl käima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )


Esileht Pereelu ja suhted Tunnen, et vajan abi.